EKSTRA
MENÜ

Kardelenler

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 304 haberi bulunmuştur.

Kardelenler Haberleri

Mevsim normallerinin üzerinde güzel şeyler

Mevsim normallerinin üzerinde güzel şeyler

Deniz seçenekleri henüz çok fazla değil. Ancak bu “Deniz yoksa tatil de yok” anlamına gelmesin. Bilakis... Mevsim bahar. Bazı şeyler yaşandığı ana ve yere özeldir. Hele konu Türkiye ve mevsim de ilkbaharsa... Doğanın cömertliğinden ve Anadolu’ya ilişkin etkileyici gösterisinden bugünlerde yararlanmanın tam vakti. Siz de bahar bitmeden hem mevsimin hem de mevsimin getirdiklerinin tadını çıkarın.

15.05.2017Seyahat
Baharda çiçek fotoğrafı çekeceğiniz en iyi 10 yer

Baharda çiçek fotoğrafı çekeceğiniz en iyi 10 yer

Doğanın uyanışıyla, beton saldırısına uğramayan bölgeler rengarenk açan çiçeklerle dolup taştı. Aşkın sembolü gülden, Boğaz’ı süsleyen erguvana, laleye, yaylaları donatan zambaklara çiçek fotoğrafı çekmek ve bu güzelliğin arasında dolaşmak için en güzel yerleri belirledik.

12.05.2017Seyahat
Aşı gibi proje

Aşı gibi proje

Kardelenler projesinde büyük emeği olan Turkcell’in eski Genel Müdürü Muzaffer Akpınar, bu kez aile vakfıyla çocukların bilişsel becerilerini artırmak için bir proje başlattı. Bilişsel Beceri Projesi çocukların dikkat eksikliğinin önüne geçiyor, matematik becerilerini güçlendiriyor.

Gaziantepli ‘kardelenler’ artık okullu oldu

Gaziantepli ‘kardelenler’ artık okullu oldu

MEB tarafından yürütülen "Özellikle Kız Çocuklarının Okuma Oranlarının Artırılması Projesi (KEP II)" kapsamında Gaziantep'te oluşturulan "il ziyaret ekipleri" sayesinde 135 kız çocuğu eğitime kazandırıldı.

2.03.2017Eğitim
Kızların yüzde 28i okul yerine evde

Kızların yüzde 28'i okul yerine evde

UNICEF Türkiye Milli Komitesi Genel Müdürü Sanem Bilgin Erkurt, “Türkiye’de yedi kız çocuğundan biri çocuk gelin. 15-19 yaş grubundaki kızlarımızın yüzde 28’i ne okuyor ne çalışıyor, evde oturuyor. Erken evlendirme hâlâ büyük bir sorun. En çok okul terki ortaokuldan liseye geçerken yaşanıyor” dedi. Erkurt, Hürriyet’e kız çocuklarını okulda tutmanın yollarını anlattı.

7.03.2016Eğitim
Ege’nin öncü kadınları

Ege’nin öncü kadınları

HÜRRİYET Ege Yazarı Ayçe Dikmen tarafından yayına hazırlanan ve İzmir Ticaret Borsası (İTB) sponsorluğunda hayata geçirilen "Ege’nin Öncü Kadınları" adlı belgesel ilk gösterimini yaptı. Belgeselde Türkiye’nin ilk kadın emniyet müdürü, ilk paraşütçüsü, ilk muhtarı, ilk ortodontisti, ilk danıştay başkanı, ilk baro başkanı ve ilk borsa başkanı olmak gibi pek çok ilkin Egeli kadınlar tarafından gerçekleştirildiği ortaya kondu.

2.12.2015Ege
Eşe mektup

Eşe mektup

Köşe yazıları ve tutuklu polis müdürleriyle yaptığı telefon görüşmeleri delil gösterilerek ‘Hükümeti ortadan kaldırmaya teşebbüs etme’, ‘Silahlı terör örgütü kurma ve yönetme’ ve ‘Devletin gizli kalması gereken bilgilerini siyasi ve askeri casusluk için temin etme’ suçlarından tutuklanan eski savcı, Bugün gazetesi yazarı Gültekin Avcı, Silivri Cezaevinden eşine duygu dolu bir mektup yazdı.

26.09.2015Gündem
Bahçeliden Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete sert eleştiriler

Bahçeli'den Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete sert eleştiriler

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, gündeme dair değerlendirmelerde bulundu, Cumhurbaşkanı Erdoğan ve hükümete yönelik sert eleştiriler yaptı. Bülent Arınç'ın bir TV kanalında söylediği sözleri hatırlatan Bahçeli, "Bülent Arınç’ın koalisyon hükümeti teşkilinin engellenmesini kendi partisine faturalandırması ibretlik bir itiraftır" dedi. "Kürt kökenli kardeşlerimiz milletimizin ayrılmaz mensubudur." diyen Bahçeli, "PKK ve Kürt kardeşlerimizi bir ve aynı görmek tam bir cinayettir" diye konuştu.

15.09.2015Gündem
Kardelenler görenleri hayran bırakıyor

Kardelenler görenleri hayran bırakıyor

Van'ın Bahçesaray ilçesinin karla kaplı yüksek kesimlerinde çiçek açan kardelenler büyüledi.

25.06.2015Eğlence
Kadınlar vardır

Kadınlar vardır!

İş dünyası, akademisyen ve sanatçılardan önemli isimleri bir araya getiren Turkcell’in ‘Türkiye’yi büyüten kadınlar’ etkinliğinde kadın girişimciler ve fark yaratan kadınlar deneyimlerini paylaştı. Bu yıl 4’üncüsü düzenlenen etkinliğe iş dünyasından 600’e yakın kadın katıldı.

10.03.2015Ekonomi
Ali Asker Barut 10 yıl sonra toplu şiirleri ile geldi

Ali Asker Barut 10 yıl sonra toplu şiirleri ile geldi

1980 sonrası şiirin tanınmış şairlerinden 1964 doğumlu Ali Asker Barut, 10 yıl aradan sonra yeni kitabını yayımladı.

3.03.2015Avrupa
Kar az olunca kardelenler erken açtı

Kar az olunca kardelenler erken açtı

BU yıl kar yağışının az olduğu Van'da hava sıcaklıkları da mevsim normallerinin 5- 6 derece üzerinde seyretti.

27.02.2015Gündem
Nebil Özgentürkten Çağdaşlık İçin Çeyrek Asır belgeseli

Nebil Özgentürk'ten 'Çağdaşlık İçin Çeyrek Asır' belgeseli

Nebil Özgentürk’ün, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’nin 25. kuruluş yıldönümü ve 20 yıl boyunca başkanlığını sürdüren Türkan Saylan anısına hazırladığı “Çağdaşlık İçin Çeyrek Asır” belgeselinin Soma faciası nedeniyle ertelenen galası, Türkan Saylan Sanat ve Bilim Ödülleri’nin de sahiplerini bulacağı, 3 Haziran 2014 akşamı, saat 18.30’da, Beşiktaş Belediyesi Fulya Sanat Merkezi’nde gerçekleşecek.

2.06.2014Keyif
Engelli için kolay çözüm

Engelli için kolay çözüm

TURKCELL, Engelliler Haftası’nda engellilerin yaşamlarını kolaylaştırmak için ‘Engel Tanımayanlar’ çatısı altında gerçekleştirdiği çalışmaları paylaştı.

14.05.2014Ekonomi
Işık saçan kadınlar

Işık saçan kadınlar

Türkiye’nin ‘Fark Yaratan Kadınlar’ı ikinci kez seçildi. Hürriyet Gazetesi Yönetim Kurulu Başkanı Vuslat Doğan Sabancı’nın ‘Sosyal Sorumluluk Önderi’ seçildiği organizasyonda Ajda Pekkan’a da ‘Yaşam Boyu Başarı’ ödülü verildi.

9.05.2014Ekonomi
Asıl şimdi başlıyoruz

Asıl şimdi başlıyoruz

Turkcell Genel Müdürü Süreyya Ciliv, kurumsal tarihlerinde 20 yılı geride bıraktıklarını belirterek, “Daha büyük başarılara imza atmaya hazırız. Asıl yolculuğumuz ise şimdi başlıyor” diye konuştu.

17.04.2014Ekonomi
Turkcell Uygulama Maratonu başladı

Turkcell "Uygulama Maratonu" başladı

Turkcell'in yerli mobil yazılım seferberliği "Geleceği Yazanlar" projesi kapsamında düzenlenen "Uygulama Maratonu" kod geliştirme etkinliğiyle başladı.

8.04.2014Teknoloji
Yerli ‘akıllı’ya teşvik bekliyoruz

Yerli ‘akıllı’ya teşvik bekliyoruz

Yerli üretim cep telefonlarından alınan vergiler, Türkiye’deki akıllı telefonların yaygınlaşması üzerindeki tartışmaları arttırıyor. Mobil Dünya Kongresi’nde konuşan Turkcell Kurumsal İletişim ve İlişkilerden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Koray Öztürkler, Türkiye’deki üretim hatlarından çıkan cep telefonlarına vergi indirimi veya teşvik gibi bir uygulama yapılması yerli telefonların fiyatının aşağı çekilmesi gerektiğini söyledi.

25.02.2014Teknoloji
Hayatı okuyarak ve yazarak öğrendim

Hayatı okuyarak ve yazarak öğrendim

Hürriyet gazetesinin her ay gerçekleştirilen projesi ‘Perşembe Sohbetleri’nin bu ayki konuğu ünlü yazar Ayşe Kulin’di. İşte Ayşe Kulin’in Hürriyet Dünyası’ndaki o konuşmasından bölümler...

12.12.2013Kelebek
Yeni ‘Kardelen’ler diplomalarını aldı

Yeni ‘Kardelen’ler diplomalarını aldı

TURKCELL’in, ekonomik imkansızlıklar nedeniyle eğitimlerine devam edemeyen kız çocukları için hayata geçirdiği “Kardelenler” projesi, 2012-2013 eğitim yılının sona ermesiyle mezunlarını verdi.

30.06.2013Ekonomi
Kampanyalarla kızların okullaşma oranı arttı

Kampanyalarla kızların okullaşma oranı arttı

Türkiye'de son yıllarda kız çocukların okula gönderilmesini teşvik eden kampanyalar sayesinde ilköğretimde kızların okullaşma oranı yüzde 98,5'e yükseldi.

8.05.2013Eğitim

Yazar Sonuçları

Darbe günü ‘kayıp saatlerin’ esrarı

15 Temmuz darbe girişimi, daha önceden haber alınıp önlenebilir miydi tartışması giderek ilginç bir hal alıyor.

24.11.2016

Iğdır'ı alan (soy)adaşı: Ağla dağlar

DOĞAYA meydan okumak yahut onunla akran-akraba olmak yaman iş.

29.02.2016

Soydan gelen hak!

MEMLEKET büyükleri kafa kafaya verip düşünsünler. “Zenginlerin, mühim siyasetçilerin” çocuklarını topluma kazandırmak için esaslı bir yol bulsunlar.

20.12.2014

Ne çok özlemişiz Türkan Saylan’ı

ÇYDD sessiz sedasız 25. yılını kutluyor.

6.10.2014