EKSTRA
MENÜ

Karbonatın Faydaları

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 12 haberi bulunmuştur.

Karbonatın Faydaları Haberleri

Caco3 nedir, nerede kullanılır Caco3 asit mi baz mı

Caco3 nedir, nerede kullanılır? Caco3 asit mi baz mı?

Tıp ve biyoloji alanında pek çok farklı terim yer almaktadır. Özellikle de kalsiyum karbonat oldukça merak ediliyor. Caco3 nedir, nerede kullanılır? CACO3 asit mi baz mı? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

15.08.2021Araştırma
Güzellik Rutininizde Karbonat Kullanmanın Gizli Yolları

Güzellik Rutininizde Karbonat Kullanmanın Gizli Yolları

Karbonat evde buzdolabı temizliğinden lavabo açmaya, hamur işlerinden fırın temizlemeye kadar pek çok farklı alanda kullanılıyor. Peki bu ürünü güzellik rutininize dahil etmenin de sayısız yolu var desek?

Uzmanından Uyarı: Karbonat Dişi Çiziyor

Uzmanından Uyarı: Karbonat Dişi Çiziyor

Evde diş beyazlatmanın kötü sonuçları olabileceğine karşı uyaran Dr. Öğr. Üyesi Burak Gümüştaş, “Beyazlatma tozu, karbonat, elma sirkesi ile fırçalamalar dişlerin yüzeyinde çizikler oluşturur. Bu çizikler kısa zamanda renklendirici maddelerin tutulumu ile daha da sarı görünümde dişlere neden olur” dedi.

26.12.2019Kişisel Bakım
Karbonat Saç İçin Nasıl Kullanılır

Karbonat Saç İçin Nasıl Kullanılır?

Mutfağımızdan eksik olmayan karbonatın, saçlar için harika bir bakım ürünü olduğunu biliyor muydunuz? Karbonat, yağlanmayı dengelemekten kepekleri yok etmeye, parlatmaktan renk açıcıya kadar saçta pek çok işe yarıyor. Karbonatı saçınızda kullanma yöntemlerini aşağıya bırakıyoruz.

27.11.2019Saç
Karbonatın Saça Faydaları Neler Karbonatı Saçta Kullanma Yolları

Karbonatın Saça Faydaları Neler? Karbonatı Saçta Kullanma Yolları

Karbonatı sadece hamur işlerinde kullanılan bir malzeme olarak biliyorsanız, yanılıyorsunuz! Hamurların kabarmasını sağlayan karbonat, saç için de çok faydalı. Karbonatın saça faydaları neler? İşte karbonatı saçta kullanma yolları...

5.04.2019Saç
Karbonatın 19 Faydası

Karbonatın 19 Faydası

Mutfağımızdan eksik etmediğimiz karbonatın bu etkilerine çok şaşıracaksınız!

2.01.2016Eğlence
Yoğurt Karbonat Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır Yoğurt Karbonat Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Yoğurt Karbonat Maskesi Ne İşe Yarar Ve Nasıl Yapılır? Yoğurt Karbonat Maskesi Faydaları Ve Yapımı İçin Tarifler

Güzel görünmek için kadınların bazı güzellik tüyoları bulunmaktadır. Ciltteki sorunları gidermek için yüksek fiyatlı ürünler almaktansa evde yapılabilecek maskeler de uygulanabilir. Özellikle yoğurt karbonat maskesi de çok merak ediliyor. Yoğurt karbonat maskesi ne işe yarar ve nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Yazar Sonuçları

Bilim dünyasında gargara tartışması

Galler’de yapılan ve ağız çalkalama suyunun tükürükteki koronavirüsü 30 saniye içinde öldürülebileceğine işaret eden araştırma, bilim insanlarını karşı karşıya getirdi. Prof. Dr. Canan Karatay, salgının ilk günlerinde, ‘karbonatlı suyu’, 2 gün önce de Cumhurbaşkanlığı Başdanışmanı Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu ‘adaçayı-ebegümeci’ karışımı ile gargara yapılmasını önerdi. Birçok bilim insanı ise hem araştırmanın hem de önerilerin bilimsel bir çalışma, ‘kesin bir çözüm’ gibi sunulmasına şiddetle karşı! Bilim dünyasının gargara polemiğini masaya yatırdım.

19.11.2020