EKSTRA
MENÜ

Karbon

Karbon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karbon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 5.635 Karbon haberi bulunmuştur.

Karbon Haberleri

Sürdürülebilir finansman ihraçları ilk çeyrekte rekor kırdı

Sürdürülebilir finansman ihraçları ilk çeyrekte rekor kırdı

Hükümetlerin küresel iklim kriziyle mücadele politikalarını güçlendirmesi ve düşük karbonlu ekonomiye geçiş planlarının hızlanmasının etkisiyle sürdürülebilir finansman ihraçları yılın ilk çeyreğinde rekor kırarak 287 milyar dolara ulaşırken, yeşil tahviller geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 400 büyüme kaydetti.

17.05.2021Ekonomi
Kripto para piyasasında son durum... İlk 5te hepsi düşerken rekor kıran tek para birimi oldu

Kripto para piyasasında son durum... İlk 5'te hepsi düşerken rekor kıran tek para birimi oldu

Kripto paralar son günlerde ciddi kayıplar yaşarken, gözler ilk 5'te yükselen Cardano'ya (ADA) çevrildi. Cardano Vakfı Musk'ı kendine çekmeye çalışırken, kripto para birimi mayıs başında 1,35 dolarken, bugün hızla yükselişine devam ediyor.

16.05.2021Ekonomi
Türkiyenin ilk sürdürülebilir köyü AB hibesi kazandı

Türkiye'nin ilk sürdürülebilir köyü AB hibesi kazandı

Türkiye'nin ilk sürdürülebilir köyü olan Nefes Assos, Avrupa Birliği’nin Tarımsal Kalkınmayı Destekleme Kriterleri (IPARD) kapsamında hibe almaya layık görüldü.

16.05.2021Ekonomi
İklim değişikliği ile mücadelede her yıl 4,4 trilyon dolar temiz enerji yatırımı gerekiyor

İklim değişikliği ile mücadelede her yıl 4,4 trilyon dolar temiz enerji yatırımı gerekiyor

İklim değişikliğiyle mücadele kapsamında küresel sıcaklık artışının 1,5 santigrat derece ile sınırlandırılması amacıyla 2021-2050 yıllarında yapılması gereken temiz enerji yatırımlarının yıllık bazda 4,4 trilyon dolar olması öngörülüyor.

15.05.2021Ekonomi
Elon Musk Bitcoin’i düşürdü Doge’yi yükseltti

Elon Musk Bitcoin’i düşürdü Doge’yi yükseltti

Dünya kripto para piyasasını uzun bir süredir attığı tweet’ler ve demeçleri ile sallayan Tesla CEO’su açıklamalarına aralıksız devam ediyor.

15.05.2021Ekonomi
Türkiyedeki çevreci tahvillerin değeri 2,5 milyar doları geçti

Türkiye'deki çevreci tahvillerin değeri 2,5 milyar doları geçti

Türkiye Sınai Kalkınma Bankası (TSKB) Genel Müdürü Ece Börü, Türkiye’de çevreyi iyileştirecek projelere fon sağlayan tahvil ve diğer yatırım araçlarına ilginin arttığını belirterek, "Türkiye’de yaşayan yeşil ve sürdürülebilir tahvillerin toplam değeri 2,5 milyar doları geçti. Sektörümüzün artan sosyal ve yönetişim (ESG) odaklı yaklaşımları ile bu hacmin artacağına inanıyoruz. " dedi.

14.05.2021Ekonomi
ABDli teknoloji devinden korkutan açıklama Çip sıkıntısı 2 yıl daha sürebilir

ABD'li teknoloji devinden korkutan açıklama! Çip sıkıntısı 2 yıl daha sürebilir 

Pandemiden dolayı çip sıkıntısı dünyada artarak devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde 2 nanometrelik çipini duyuran ABD teknoloji devi IBM'in patronu, çip sıkıntısının iki yıl daha sürebileceğini söyledi.

14.05.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Dönmezden yenilenebilir enerji mesajı

Son dakika... Bakan Dönmez'den yenilenebilir enerji mesajı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, YENADER "Dünya'da Yeni Ekonomik Düzen, İklim Krizi ve Yenilenebilir Enerjinin Önemi" başlıklı zirveye video konferans yöntemiyle katıldı. Bakan Dönmez, yenilenebilir enerjinin payının arttığını belirtti.

12.05.2021Ekonomi
Molekül Nedir Ve Çeşitleri Nedir Molekül Yapısı, Sayısı, Kütlesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Molekül Nedir Ve Çeşitleri Nedir? Molekül Yapısı, Sayısı, Kütlesi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Dünyada var olan birçok madde moleküllerden meydana gelmiştir. Moleküllerin bir araya gelmesiyle oluşmaktadır. Evreni anlamak, maddeleri anlamak, varlıkların oluşumunu anlamak için molekül konusunun her bir ayrıntısının iyi bir şekilde bilinmesi gerekir. Molekülün ne olduğundan çeşitlerine, yapısına, kütlesine, sayısına kadar tüm detayları derledik.

10.05.2021Araştırma
İki teker mi dört teker mi

İki teker mi dört teker mi?

Koronavirüs sürecinin başlangıcından bu yana ulaşımda tercih toplu taşımadan bireysel taşıta kaydı. Tüketici, otomobil ve motosiklete yönelirken bisiklet de hem ulaşımda hem de spor amaçlı yükselen değer haline geldi. Satın alma ve kullanım maliyetleri, ulaşımda zaman hesabı, tüketim ve emisyon değerleri açısından iki tekerlek ve dört tekerlek karşılaştırması yaptık.

10.05.2021Ekonomi
Ar-Ge merkezlerinin sayısı 44’e ulaştı

Ar-Ge merkezlerinin sayısı 44’e ulaştı

Milli Eğitim Bakanlığı Meslekî ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü(MTEGM) tarafından Ar-Ge merkezi sayısının 44’e ulaştığı belirtildi.

8.05.2021Eğitim
Koç Holding yılın ilk çeyreğinde 57,3 milyar TL konsolide gelir elde etti, 2,6 milyar TL kombine yatırım gerçekleştirdi

Koç Holding yılın ilk çeyreğinde 57,3 milyar TL konsolide gelir elde etti, 2,6 milyar TL kombine yatırım gerçekleştirdi

Koç Holding CEO’su Levent Çakıroğlu: “pandemi ile mücadelede bir yılı geride bırakırken, salgının küresel çaptaki etkilerini birçok alanda hissetmeye devam ediyoruz. içinde bulunduğumuz bu zorlu sürece rağmen 2021’in ilk çeyreğinde başarılı sonuçlar elde ettik. Yatırımlarımızı aralıksız sürdürerek, 2,6 milyar TL’lik kombine yatırım gerçekleştirdik. Böylece son 5 yılda yaptığımız toplam yatırım 43,3 milyar TL’ye ulaştı. Koç Topluluğu olarak çalışma arkadaşlarımızın üstün gayretleri, çevik yönetim anlayışımız, sağlam bilançomuz, dengeli portföy yapımız, kuvvetli bayi teşkilatımız, esnek tedarik zincirimiz, dijital yetkinliklerimiz ve çevresel, sosyal ve kurumsal yönetim performansımızla üretmeye ve değer yaratmaya devam ediyoruz.”

6.05.2021Ekonomi
Daha genç görünmek mümkün

Daha genç görünmek mümkün

Günümüzde estetik kaygılar kadın erkek ayırt etmeden herkesin sorunu haline geldi. Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. İlsun Aka, daha genç ve daha sağlıklı bir görünüm için yapılabileceklerle ilgili bilgiler verdi.

Atık ithalatını sıfıra indirmeliyiz

'Atık ithalatını sıfıra indirmeliyiz'

Ambalaj Sanayicileri Derneği (ASD) Başkanı Zeki Sarıbekir, Çin'in yaptığı gibi atıkların ithalatını kademeli olarak azaltıp 3-4 yıl içinde sıfıra indirmeleri gerektiğini bildirdi.

6.05.2021Ekonomi
Almanya iklim hedefini revize etti

Almanya iklim hedefini revize etti

Alman hükümeti, Anayasa Mahkemesi baskısı ile eylül ayında yapılacak genel seçimler öncesinde iklim hedeflerini yukarı yönlü revize etti.

6.05.2021Avrupa
Skuter’da ilk yetki belgesini BinBin aldı

Skuter’da ilk yetki belgesini BinBin aldı

Kullanımı giderek artan skuter’lar için 14 Nisan 2021’de Resmi Gazete’de yayımlanan ‘Elektrikli Skuter Yönetmeliği’ ile faaliyet ve kullanıma ilişkin düzenleme getirildi.

6.05.2021Ekonomi
Marmara’nın feryadı

Marmara’nın feryadı

Marmara Denizi’nde haftalardır görülen deniz salyası her geçen gün etkisini artırıyor. Önlem alınmazsa gelecekte daha vahim olayların yaşanacağını belirten Çevre Mühendisi Prof. Dr. Mustafa Öztürk “Marmara ‘Beni kurtarın’ diye yalvarıyor” diyor.

6.05.2021Gündem
40 kişiyle başladı, 326 milyona ulaştı Dev şirketler harekete geçti...

40 kişiyle başladı, 326 milyona ulaştı! Dev şirketler harekete geçti...

"Plastiksiz Temmuz" Rebecca Prince-Ruiz tarafından 2011'de başlatıldığında 40 kişiyle sınırlıydı. Şimdi ise 326 milyon takipçisi var ve birçok şirket plastik kullanımı için adım attı.

5.05.2021Ekonomi
Bitcoin 55 bin doların altına geriledi

Bitcoin 55 bin doların altına geriledi

ABD Hazine Bakanı Janet Yellen’ın, ülkesinde kripto paralar ile ilgili yeterli hukuksal çerçeve bulunmadığını ve bunun vurgulamaya değer bir konu olduğuna dikkat çekmesinin ardından gelen satışlarla, Bitcoin yeniden 55,000 doların altına gerilerken, Ethereum da, 3,523.59 dolarlık yeni zirvesinden 3,200 dolar düzeyine döndü.

5.05.2021Ekonomi
Petrol yükseldi... Paladyum yeni rekorda

Petrol yükseldi... Paladyum yeni rekorda

ABD ve Birleşik Krallık imalat sanayi üretimlerinde artışları gösteren verilerin ardından talep kaygılarının azalmasıyla petrol fiyatları yüzde 1.0’den çok yükselirken, paladyum fiyatı yeni rekor düzeye çıktı.

4.05.2021Ekonomi
Bakan Dönmez: Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile iş birliğimiz kesintisiz sürüyor

Bakan Dönmez: Avrupa İmar ve Kalkınma Bankası ile iş birliğimiz kesintisiz sürüyor

Bakan Dönmez, "EBRD ile iş birliğimiz kesintisiz sürüyor. EBRD, 4300 megavatlık yenilenebilir enerji kapasitesinin hayata geçirilmesine katkı sağladı." dedi.

4.05.2021Ekonomi
Garanti BBVA, uzaktan müşteri olma sürecini başlattı

Garanti BBVA, uzaktan müşteri olma sürecini başlattı

Garanti BBVA da “Temassız Müşteri Olma Teknolojisi” adını verdiği bu yeni gelişmeyle müşteri olma ve kredi kartı başvuru süreçlerini uçtan uca dijitalleştirdi. Bu sayede müşteriler birçok ürün ve hizmetten de hızlıca yararlanabiliyor. 1 Mayıs’ta yürürlüğe giren yeni yasal düzenlemeyle birlikte, bankacılık hizmeti almak isteyenler Garanti BBVA Mobil uygulamasını indirdikten sonra “Müşterimiz Olun” adımlarını tamamlayarak kolayca banka hesabı açabiliyor.

4.05.2021Teknoloji
Dna Nedir Ve Açılımı Nasıldır Dna Yapısı Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Dna Nedir Ve Açılımı Nasıldır? Dna Yapısı Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

DNA konusu çok sayıda insanın sıklıkla duyduğu ve de merak ettiği önemli konular arasında ilk sıralarda yer almaktadır. DNA kısaca tanımlandığında tüm organizmalar ve bazı virüslerin canlılık işlevlerini taşıyan bir nükleik asit olarak ifade edilebilir. Sizin için DNA nedir ve açılımı nasıldır? DNA yapısı ve özellikleri hakkında bilgi konularını detaylarıyla derledik.

3.05.2021Araştırma
Dispne Nedir Ve Belirtileri Nelerdir Dispne Nedenleri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Dispne Nedir Ve Belirtileri Nelerdir? Dispne Nedenleri Ve Tedavisi Hakkında Bilgi

Dispne kavramı belki çok kimse için bir anlam ifade etmez. Fakat " nefes darlığı " olarak tarif edildiğinde bu rahatsızlık daha anlaşılır hale gelmiş olur. Tıbben dispne; olarak adlandırılan bu rahatsızlık nedir? Dispne hangi hallerde ortaya çıkar? Dispne nedenleri nelerdir? Dispne ve tedavisi hakkında bilgileri sizler için derledik.

3.05.2021Sağlık
HP, iklim eylemi hedeflerini açıkladı

HP, iklim eylemi hedeflerini açıkladı

HP, iklim değişikliği ile mücadele kapsamında karbon emisyonları, döngüsellik, ormanlar ve okyanusları korumaya yönelik birçok konuda kurduğu iklim ortaklıklarını tanıttı.

3.05.2021Teknoloji
Balık diye plastik mi yiyoruz Marmara ve Karadeniz’deki balık türlerindeki sonuçlar şaşırttı

Balık diye plastik mi yiyoruz? Marmara ve Karadeniz’deki balık türlerindeki sonuçlar şaşırttı

‘Seaspiracy: Denizlerdeki Komplo’ belgeseli deniz yaşamına dair anlattıklarıyla dikkatleri üzerine çekti. Görüntüler 'Balık yemeyi bırakın' çağrılarının dahi oluşmasına neden oldu. Peki denizler ve okyanuslar çevre kirliliğinden büyük ölçüde nasibini alıyorken Türkiye'de durum nasıl? Uzmanlar hurriyet.com.tr'ye anlattı.

2.05.2021Gündem
Kurdele Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır Kurdele Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

Kurdele Çiçeği Nedir Ve Bakımı Nasıldır? Kurdele Çiçeği Anlamı, Özellikleri, Faydaları Ve Yetiştiriciliği

NASA'nın araştırmalarına dahi konu olan Kurdele Çiçeği, muhtemelen herkesin evinin bir köşesinde bulunmaktadır. Peki, bu bitki türü hakkında yeterince bilgiye sahip miyiz? Özellikle evimizin havasını temizleyen Kurdele çiçeği hakkında ekimi, bakımı ve çoğalması ile ilgili detayları derledik.

30.04.2021Bitki Bakımı
Garanti BBVA’dan ekonomiye  446 milyar TL destek

Garanti BBVA’dan ekonomiye 446 milyar TL destek

Türkiye Garanti Bankası A.Ş., 31 Mart 2021 tarihli finansal tablolarını açıkladı. Banka’nın konsolide finansal tablolarına göre, yılın ilk 3 ayında, net kârı, 2 milyar 544 milyon 331 bin TL oldu. Aktif büyüklüğü 568 milyar 834 milyon 636 bin TL seviyesinde gerçekleşirken, ekonomiye nakdi ve gayri nakdi krediler aracılığıyla sağladığı destek ise 445 milyar 877 milyon 243 bin TL oldu.

30.04.2021Ekonomi
Paladyum ilk kez 3 bin doları aştı

Paladyum ilk kez 3 bin doları aştı

Paladyumun fiyatı, piyasalarda tedarik sorunlarına ilişkin kaygıların da artmasıyla, hızla tırmanarak tarihinde ilk kez ons başına 3,000 doları aştı. Paladyum fiyatı 3,011.62 dolar ile yeni rekor düzeyi gördükten sonra 2,986.34 dolara döndü.

30.04.2021Ekonomi
“Cellcentric” ortak girişimi başlıyor

“Cellcentric” ortak girişimi başlıyor

Daimler Truck AG CEO’su Martin Daum ve Volvo Group CEO’su Martin Lundstedt, “cellcentric” projesinin başlangıcını düzenledikleri özel bir dijital etkinlikte birlikte duyurdu.

29.04.2021Otomobil
Hasan Süel: Yüzde 100’ü yenilenebilir

Hasan Süel: Yüzde 100’ü yenilenebilir

Türkiye genelinde 12 veri merkezi, 16 ofis binası ve 25 binden fazla baz istasyonunda tüketilen yıllık toplam 515 gigawatt saat elektriğin yüzde 100’ünü yenilenebilir enerji kaynaklarından satın aldıklarını açıklayan Vodafone Türkiye İcra Kurulu Başkan Yardımcısı Hasan Süel, “Böylece, yüzde 100 yenilenebilir enerji hedefimize planlanan tarihten 3 yıl daha erken ulaştık. Şebekesinin tamamında yüzde 100 yenilenebilir enerji kullanan ilk ve tek operatör olduk” dedi.

29.04.2021Ekonomi
Sıfır enerji bina sistemleri, emisyonların azaltılmasına katkı sağlayacak

Sıfır enerji bina sistemleri, emisyonların azaltılmasına katkı sağlayacak

Enerji kaynaklı karbondioksit emisyonlarının yüzde 39'unun sebebi olan binalarda işletme emisyonlarının azaltılmasında "sıfır enerji bina" sistemleri çözüm olacak.

27.04.2021Ekonomi
Doğayı desteklemek için Razer Green Fund kuruldu

Doğayı desteklemek için Razer Green Fund kuruldu

Razer, yeni 50 milyon dolarlık "Razer Green Fund"ın çıkışını ve ödüllü sürdürülebilir ürünler girişimi olan The Nurturing Co. Pte. Ltd. için yapacağı tohum yatırımlarını duyurdu. Organizasyon, dünyanın ilk tek kullanımlık plastik içermeyen, bambu tuvalet kâğıdı ve evde bakım markalarından biri olan BAMBOOLOO'yu yaratmasıyla dikkat çekiyor.

26.04.2021eSpor
Çip krizi büyüyor

Çip krizi büyüyor

Otomotiv üreticilerinin karşı karşıya olduğu yarı iletken çip arzındaki sorunların ikinci çeyrekte daha da büyüyeceği öngörülüyor. Önde gelen markalar, üretimlerini düşürürken Alman üreticiler Daimler ve Volkswagen Grubu ikinci çeyrekte bu krizin daha büyük üretim ve tedarik sorunları yaratacağını ve satışların düşeceğini vurguladı. Bu durum yeniden ikinci elde fiyatları yükseltebilir.

26.04.2021Ekonomi
Veganlara ve et tüketenlere sorduk: Yapay ete nasıl bakıyorsunuz

Veganlara ve et tüketenlere sorduk: Yapay ete nasıl bakıyorsunuz?

Hücre kültüründen elde edilen ve bir bilim insanı tarafından laboratuvarda yetiştirilen etleri satın alıp pişirebildiğinizi hayal edin. Bu artık çok da uzak değil. Peki vegan beslenenler yapay ete nasıl bakıyor? Ya et yiyenler?

25.04.2021Gündem
Bill Gatesten İklim Zirvesi açıklaması: Dünyayı kurtaracak üç formülü açıkladı

Bill Gates'ten İklim Zirvesi açıklaması: Dünyayı kurtaracak üç formülü açıkladı!

Microsoft'un kurucusu, iş insanı Bill Gates sadece teknoloji yatırımı yapmakla kalmıyor koronavirüs salgını ve iklim krizi gibi konularda da sürekli yaptığı açıklamalarla dünyada gündem olmaya devam ediyor. ABD’nin ev sahipliğinde sanal ortamda yapılan İklim Zirvesi'nde konuşan Bill Gates, dünyayı bekleyen büyük tehlikeden nasıl korunacağımızı anlatan bir yazı yayınladı.

24.04.2021Dünya
Karbon yakalama sistemi nedir Elon Muskın yarışmasıyla gündem oldu

Karbon yakalama sistemi nedir? Elon Musk'ın yarışmasıyla gündem oldu

Tesla CEO'su Elon Musk, en iyi karbon yakalama teknolojisine 100 milyon dolar bağış yapacağı yarışmasının ayrıntılarını paylaştı. Bilim insanları, karbon giderme teknolojisinin 2050'ye kadar sıfır emisyon hedefi için çok önemli bir rol oynayacağı görüşünde. Peki, karbon yakalama sistemi nedir?

23.04.2021Gündem
Elon Musktan 100 milyon dolar ödüllü yarışma Detayları belli oldu

Elon Musk'tan 100 milyon dolar ödüllü yarışma! Detayları belli oldu

Tesla ve SpaceX CEO'su Elon Musk geçtiğimiz aylarda iklim krizine karşı bir yarışma başlatmış, yarışmayı kazanana ise 100 milyon dolarlık para ödülü vereceğini duyurmuştu. Musk bu yarışma ile ilgili yeni detaylar paylaştı.

23.04.2021Dünya
Dev bankaya saldırı Camlarını kırdılar

Dev bankaya saldırı! Camlarını kırdılar

Çevre hareketi üyesi 9 aktivist, HSBC’nin Londra’daki yönetim merkezinin camları kırdı. HSBC’yi fosil yakıtlara dayalı endüstriler ile olan ilişkisi nedeniyle protesto ettiklerini belirtti.

22.04.2021Ekonomi
ABD davet etti 40 dünya lideri katıldı Kritik İklim Zirvesi başladı

ABD davet etti 40 dünya lideri katıldı! Kritik İklim Zirvesi başladı

ABD Başkanı Joe Biden’ın ​​​​​​​26 Mart’ta, 40 dünya liderine gönderdiği davet üzerine ABD’nin ev sahipliğinde sanal ortamda yapılan İklim Zirvesi, Biden'ın konuşmasıyla başladı. Zirvede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da konuşma yapması bekleniyor.

22.04.2021Dünya
Gelecek yapay zeka, elektromobilite ve yeşil hidrojende

Gelecek yapay zeka, elektromobilite ve yeşil hidrojende

Nesnelerin internetini (IoT) yapay zeka (AI) ile birleştiren teknoloji ve hizmet tedarikçisi Bosch, elektromobilitenin halihazırda meydana gelen derin teknolojik ve ekolojik değişimlerin arkasında yeni iş fırsatları geliştirmesine olanak sağlayacağına inanıyor. Bosch Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Dr. Volkmar Denner, şirketin 2020 kapanış rakamlarını açıklamak için düzenlediği basın toplantısında, “Bosch, koronavirüs pandemisinin ilk yılını iyi geçirdi. Elektromobiliteye geçişin kazanan taraflarından biriyiz ve yapay zeka ile ilişkilendirerek yazılım işimizi önemli ölçüde genişletiyoruz” dedi.

22.04.2021Teknoloji
Gönüllü adımlar, Help Steps ile Gıda Kurtarma Derneği’ne Bağışlanıyor

Gönüllü adımlar, Help Steps ile Gıda Kurtarma Derneği’ne Bağışlanıyor

Nestlé'nin düzenlediği yeni bir kampanya kapsamında, 22 Nisan – 22 Temmuz arasında atılacak gönüllü adımlar, gıda atığını önleyen ve fazla gıdaları ihtiyaç sahiplerine ulaştıran Gıda Kurtarma Derneği’ne bağışlanacak.

22.04.2021Hayat
AB ‘iklimde’ hedef yükseltti

AB ‘iklimde’ hedef yükseltti

ABD Başkanı Joe Biden’ın davetiyle gerçekleştirilecek ve Türkiye’yi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın temsil edeceği İklim Zirvesi öncesinde Avrupa Birliği’nden dikkat çeken bir hamle geldi. İklim kriziyle mücadeleyi en önemli öncelikleri arasında tutan AB, mevcut hedeflerini iddialı bir seviyeye yükseltti.

22.04.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Karbon düşmanımız değil

Bir süredir küresel ısınma, iklim değişikliği, Avrupa Yeşil Mutabakatı gibi konularda kafa yoruyor ve bunu yazılarıma yansıtıyorum.

17.05.2021

Deli kızın şarkısı

Türkçe sözlü alternatif rock’ın önemli kadın sanatçılarından biri... Yeni çıkardığı teklisi ‘Maviye’ için başarılı diyebilirim. Kafasının dikine giden bir kadın olan Yasemin Mori’nin rock severleri kendinden geçirecek daha pek çok başarılı esere imza atacağınaysa inancım tam.

15.05.2021

Yeşil dolarlar için yeşile uymak zorundayız

Geçen haftadan söze devam edelim. Büyük kapanmanın ilk günlerindeyiz.

3.05.2021

Mutabık mıyız?

Dünya Meteoroloji Örgütü (WMO), 2020’nin şimdiye kadar kaydedilen en sıcak 3 yıldan biri olduğunu bir raporla açıkladı.

26.04.2021