EKSTRA
MENÜ

Karayip

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.840 haberi bulunmuştur.

Karayip Haberleri

Flaş koronavirüs hamlesi Dünyaya duyurdular: Sadece 248 euroya...

Flaş koronavirüs hamlesi! Dünyaya duyurdular: Sadece 248 euroya...

Çalışanlar istediği ülke ve istediği şehirden çalışmalarını sürdürürken, ülkeler de fırsat bilip dijital göçebeleri kendilerine çekmek için çalışmalar başlattı. Bunlardan sonuncusu Karayip Denizi'nin güneyinde ve Venezuela'nın kuzeyinde yer alan Curaçao adası oldu. İşte detaylar...

30.04.2021Ekonomi
Karayip Korsanları 6 Vizyon Tarihi, oyuncuları ve konusu ne olacak Karayip Korsanları 6 hakkında merak edilenler

Karayip Korsanları 6 Vizyon Tarihi, oyuncuları ve konusu ne olacak? Karayip Korsanları 6 hakkında merak edilenler

Karayip korsanları büyük bir kitleye sahip olan filmler arasında yer alır. Oyuncuların ve rollerin, herkes tarafından bilinmesi, vizyon tarihinin heyecanla beklenmesini oluşturdu. Karayip korsanları serisinde 6.filmi ne zaman vizyona girecek? Karayip korsanlarının beklenen filmi için vizyon tarihi belli mi? İşte, tüm detaylar.

15.04.2021Teknoloji
Meksikada Cessna 206 tipi uçak düştü: 2 ölü; 2 yaralı

Meksika'da Cessna 206 tipi uçak düştü: 2 ölü; 2 yaralı

Meksika'nın Karayip Denizi kıyısındaki Cancun'da 4 mürettebatın bulunduğu Cessna 206 tipi uçak düştü. Kazada, 2 kişi hayatını kaybederken, 2 kişinin de yaralandığı ifade edildi. Uçağın düşüş anı ise amatör kameraya yansıdı.

31.03.2021Dünya
Meksikada uçağın düşme anı saniye saniye kamerada

Meksika'da uçağın düşme anı saniye saniye kamerada

Meksika'nın Karayip Denizi kıyısındaki Cancun'da 4 mürettebatın bulunduğu Cessna 206 tipi uçak düştü. Kazada, 2 kişi hayatını kaybederken, 2 kişinin de yaralandığı ifade edildi. Uçağın düşüş anı ise amatör kameraya yansıdı.

31.03.2021Haber
TBMM Genel Kurulunda 7 uluslararası anlaşma kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda 7 uluslararası anlaşma kabul edildi

TBMM Genel Kurulunda, 7 uluslararası anlaşmanın uygun bulunmasına dair kanun teklifi kabul edildi.

10.03.2021Gündem
Kübada müzik durdu Covidden daha büyük sorunlarımız var

Küba'da müzik durdu! 'Covid'den daha büyük sorunlarımız var'

Covid-19 salgını onları da vurdu. Ülkede kimse aşı olmadı, renkler kayboldu, müzik sustu. Ekmeğin fiyatı 2,5 ay içinde 20 kat zamlandı. İşte Küba'nın hikayesi...

6.03.2021Dünya
Dijital Göçebelik yayılıyor... Binlerce kişi talep ediyor 7 ülke daha listeye katıldı

Dijital Göçebelik yayılıyor... Binlerce kişi talep ediyor! 7 ülke daha listeye katıldı

Geçtiğimiz yıldan beri evden çalışma tüm dünyada sürerken bir yandan da ülkeler cazip tekliflerle dijital göçebeliği hayata geçiren çalışmalara imza attı. Binlerce kişinin talepte bulunduğu dijital göçebelik 7 ülke tarafından daha kabul edilmeye başlandı.

2.03.2021Ekonomi
Hapishaneden kaçma girişimi kanlı bitti: 25 ölü

Hapishaneden kaçma girişimi kanlı bitti: 25 ölü

Karayip ülkesi Haiti'de mahkumlar isyan çıkararak hapishaneden kaçma girişiminde bulundu. İlk belirlemelere göre 200'den fazla kişinin firar ettiği belirtilirken, 6'sı mahkum 25 kişinin de öldüğü açıklandı.

27.02.2021Dünya
Kudret narı nerelerde yetişiyor, faydaları neler İşte kudret narının kullanım alanları

Kudret narı nerelerde yetişiyor, faydaları neler? İşte kudret narının kullanım alanları

Kudret narı, kabakgiller familyasından tropik iklim bölgelerinde yetişen gıda ve ilaç olarak kullanılan bitki türüdür. Kudret narı, bağışıklık sistemini harekete geçirebilen ve vücudun doğal öldürücü hücrelerini harekete geçiren güçlü antiviral özelliklere sahip olduğu gösterilmiştir. Peki, kudret narı nerelerde yetişiyor, faydaları neler? İşte kudret narının kullanım alanları

26.02.2021Sağlık
Dominik Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir Dominik Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Dominik Adası Nerede Ve Nasıl Gidilir? Dominik Adası Gezilecek Yerler, Konaklama, Tarihi Ve Özellikleri Hakkında Bilgi

Dominik Cumhuriyeti, tarihi değerleri, doğal güzellikleri ve tropik iklimi ile çok dikkat çeken harika bir ada ülkesidir. Karayiplerin Hispanyola adasında yer alan Dominik Cumhuriyeti, eşsiz güzellikleri ile ölmeden önce gidilmesi gerekenler listesinde olmayı hak ediyor. Dominik adası nerede ve nasıl gidilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.02.2021Seyahat
Çin, 2020de Latin Amerika ülkelerine kredi vermedi

Çin, 2020'de Latin Amerika ülkelerine kredi vermedi

Çin'in, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınının etkisinde geçen 2020'de, son dönemde ekonomik ilişkilerini geliştirdiği Latin Amerika ülkelerine kredi vermediği bildirildi.

22.02.2021Ekonomi
Kolombiyada korkunç bilanço... Yargısız infazlarda binlerce kişi öldürülmüş

Kolombiya'da korkunç bilanço... Yargısız infazlarda binlerce kişi öldürülmüş!

Şiddetin kol gezdiği Güney Amerika ülkesi Kolombiya'yla ilgili dehşete düşüren bir rapor yayınlandı. Kolombiya'da 2002-2008 yılları arasında en az 6 bin 400 kişi yargısız infazla öldürüldüğü ortaya çıktı.

19.02.2021Dünya
Kaju Nasıl Yetişir Kaju Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kaju Nasıl Yetişir? Kaju Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Son dönemde artan popülaritesi ile birlikte çerez tabaklarını süsleyen gıdalardan biri kajudur. Kaju meyvesi kavrulmuş ya da çiğ olarak tüketilebilir. Kaju nasıl yetişir? Kaju Türkiye'de en çok ve en iyi nerede yetişir ve nasıl yetiştirilir? İşte kaju meyvesi ile ilgili detaylar.

18.02.2021Bitki Bakımı
Kudret Narı Nasıl Yetişir Kudret Narı Türkiyede En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir

Kudret Narı Nasıl Yetişir? Kudret Narı Türkiye'de En Çok Ve En İyi Nerede Yetişir Ve Nasıl Yetiştirilir?

Kudret narı nedir? Kudret narı nasıl yetişir? Kudret narı Türkiye’de en çok nerede yetişmektedir? Kudret narı Türkiye’de en iyi nerede yetişmektedir? Kudret narı nasıl yetişmektedir? Kudret narı yetiştirmek hakkındaki tüm bilgileri derledik.

16.02.2021Bitki Bakımı
Bakan Pekcan’dan adil ticaret çağrısı

Bakan Pekcan’dan adil ticaret çağrısı

Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan, Dünya Ticaret Örgütü Gayrıresmi Bakanlar Toplantısı’nda, salgından kurtulmayı teşvik ederken, en iyi aracın serbest, adil ve öngörülebilir küresel ticaret yapısı olacağına dikkat çekti.

31.01.2021Ekonomi
Bakan Pekcan: Covid-19 sürecinde ticaret akışlarının devamı önemli

Bakan Pekcan: Covid-19 sürecinde ticaret akışlarının devamı önemli

TİCARET Bakanı Ruhsar Pekcan, "Covid-19 salgını sürecinde temel ürünlerin sürdürülebilir arzı ve ticaret akışlarının devamı küresel anlamda en önemli konulardan birini oluşturuyor. Salgından kurtulmayı teşvik ederken, en iyi aracımız serbest, adil ve öngörülebilir küresel ticaret yapısı olacaktır" dedi.

30.01.2021Ekonomi
UNESCO: Eğitimin kayıp yılı

UNESCO: Eğitimin kayıp yılı

Koronavirüs salgınının birinci yılında, 800 milyondan fazla öğrenci eğitimden uzak kaldı. 31 ülkede okulların tamamen kapanması, 48 ülkede ise azaltılmış veya yarı zamanlı akademik programlara geçilmesi eğitimde büyük oranda kesintilerin yaşanmasına neden oldu.

30.01.2021Eğitim
Karayip Korsanları Serisi Filmleri - Karayip Korsanları Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Karayip Korsanları Serisi Filmleri - Karayip Korsanları Serisinin İsimleri, İzleme Sırası, Vizyon Tarihleri, Konuları Ve Oyuncuları

Karayip Korsanları filmi oldukça ilgi görmekte olan ve aynı zamanda da birçok serisi bulunan bir filmdir. Son zamanlarda yeni bir devam filmi çıkmamış olsa bile eski filmleri hala yeniymiş gibi izlenilmeye devam edilmektedir. Siz de Karayip Korsanları filmini henüz izlemediyseniz çıktığı zamanlarda tüm filmleri ile ses getirmekte olan bu film serisi hakkında bilgileri derledik.

20.01.2021Kültür Sanat
Yabancıların gözdesi Alanyada 120 farklı ülkenin insanı bir arada

Yabancıların gözdesi Alanya'da 120 farklı ülkenin insanı bir arada

Antalya'nın Alanya ilçesi, Türkiye'de en çok yerleşik yabancının yaşadığı ilçelerin başında geliyor. Alanya'da Karayip Adaları'ndan, Habeşistan'a kadar yaklaşık 120 farklı ülkeden insan yaşıyor. Alanya Belediye Yabancılar Meclisi Başkanı Abdullah Karaoğlu, "Alanya'da yaşayanları dünya birliği vatandaşları olarak tanımlayabiliriz. Çok farklı renkler, ırklar, dinler, diller bir arada yaşıyor" dedi.

16.01.2021Seyahat
Findeks acentelere doping etkisi yaptı

Findeks acentelere doping etkisi yaptı

Birkaç ay önce Kredi Kayıt Bürosu (KKB) ile Türkiye Sigorta Acenteleri Federasyonu’nun (TÜSAF) imzaladığı protokol sayesinde; Findeks ürün ve hizmetlerini satma yetkisine sahip olan acenteler, işe sıkı sarıldı.

15.01.2021Sigorta
Buraya ünlüler giriyor ama koronavirüs kolay giremiyor

Buraya ünlüler giriyor ama koronavirüs kolay giremiyor

Gösteri dünyasının ünlüleri 2020 yılının ilk yarısını milyon dolarlık evlerinde geçirdiler. Dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi nedeniyle sosyal izolasyona giren ünlüler, yaz mevsiminin ortalarından itibaren yavaş yavaş tatile gitmeye başladılar. 2020'nin son ayında ise pek çoğu bir adaya kelimenin tam anlamıyla akın etti.

7.01.2021Magazin
AB dönem başkanlığında yeni sayfa açıldı

AB dönem başkanlığında yeni sayfa açıldı

Avrupa Birliği (AB) dönem başkanlığı 1 Ocak itibarıyla Almanya'dan Portekiz'e geçti.

31.12.2020Dünya
Türkiyede yabancılar ev almayı tercih ediyor

Türkiye'de yabancılar ev almayı tercih ediyor

Nevita Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Akbal "TÜİK'in son verilerine göre, Türkiye'den ikamet almış yabancı sayısı 1 milyon 531 bin. (Türkiye'den yabancıların aldığı 216 bin konutta) 750 bine yakın yabancının yaşadığını söyleyebiliriz" dedi.

25.12.2020Ekonomi
‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ sosyal inovasyon fikir yarışması üniversiteli gençlerin başvurularını bekliyor

‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ sosyal inovasyon fikir yarışması üniversiteli gençlerin başvurularını bekliyor

Kredi Kayıt Bürosu tarafından bu yıl sekizincisi düzenlenen, üniversite öğrencilerine yönelik ilk ve en uzun soluklu proje fikirleri yarışması olan ‘Hayal Edin Gerçekleştirelim’ Sosyal İnovasyon Proje Fikirleri Yarışması yeni dönem başvurularını açtı. Öğrencilerin, finansal teknoloji, sağlık ve tarım alanında proje fikirleriyle başvurarak birbirinden değerli ödülleri kazanma fırsatı bulacağı yarışmaya www.hayaledingerceklestirelim.com adresinden 10 Ocak 2021 tarihine kadar başvuru yapılabilecek.

15.12.2020Ekonomi
TÜRSAB, dünya sektör başkanlarıyla 2021 turizmini değerlendirmeye devam ediyor

TÜRSAB, dünya sektör başkanlarıyla 2021 turizmini değerlendirmeye devam ediyor

TÜRSAB Yönetim Kurulu Başkanı Firuz Bağlıkaya "2020 yılında 2 milyon Rus turisti ülkemizde ağırladık. Umarım en kısa sürede 2019 rakamlarını yeniden yakalarız. 2021 yılında Rusları ülkemizde ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağız" dedi.

15.12.2020Ekonomi
Son dakika haberi: Guatemala’da felaket Can kayıpları var

Son dakika haberi: Guatemala’da felaket! Can kayıpları var

Alınan son dakika haberine göre, Guatemala'da Eta fırtınasının neden olduğu heyelanda 4 kişinin öldüğü açıklandı.

5.11.2020Dünya
ABDden Venezuelaya İran füzeleri tehdidi: İzin verilmeyecek

ABD'den Venezuela'ya 'İran füzeleri' tehdidi: "İzin verilmeyecek"

ABD Dışişleri Bakanlığı Venezuela Özel Temsilcisi Eliott Abrams, ülkesinin İran'ın Venezuela'ya uzun menzilli füze göndermesine izin vermeyeceklerini bildirdi.

26.10.2020Dünya
Dev gök cisminin düştüğü yer Dünyadaki hayatı baştan sona değiştirdi...

Dev gök cisminin düştüğü yer! Dünyadaki hayatı baştan sona değiştirdi...

Meksika'nın güneybatısında, Karayip Denizi'ni Meksika Körfezi'nden ayıran yarımada olan Yucatan Yarımadası, ülkenin en gözde yerlerinden. Maya uygarlığının önemli bir merkezi olan yarımadada, asırlardan bu yana gelen Maya geleneklerini yaşatıyor. Bölgede dev gök cisminin Yucatan Yarımadası’na düştüğü ve dünyadaki hayatı baştan sona değiştirdiğine inanılıyor. İşte detaylar…

22.10.2020Seyahat
Latin Amerika ülkeleri hangileri

Latin Amerika ülkeleri hangileri?

Latin Amerika, Latin dilleri konuşan Amerika ülkelerine ve çevresine işaret eder. Latince, Roma’nın da yer aldığı Orta İtalya'daki Latium bölgesinin dilidir. Latincenin günümüze ulaşan en eski örneği, MÖ 7. yüzyıla tarihlenen bir toka üzerine Yunan alfabesi ile yazılmış 4 harflik bir metindir. Peki, Latin Amerika ülkeleri hangileri?

18.09.2020Gündem
Son dakika... Bankacılardan skandal Müşteri bilgilerini satmışlar

Son dakika... Bankacılardan skandal! Müşteri bilgilerini satmışlar

39 banka çalışanının, müşterilerin kredi kayıt bilgilerini oto galerici, emlakçı gibi firma ve kişilere el altından sattığı ortaya çıktı. Skandal olay sonrası bazı çalışanlar hakkında dava açıldı.

7.09.2020Ekonomi

Dans türleri nelerdir? Dans çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler

İnsanların ortak olarak vazgeçemediği en önemli kültürlerin başında dans geliyor. Öyle ki İnsanoğlu ayağa kalktığı günden beri dans etmekten vazgeçmedi. Peki, dans türleri nelerdir? Dans çeşitleri ve isimleri hakkında bilgiler.

26.08.2020Sözlük
Katy ile nasıl tanıştım  Orlando Bloom  Katy Perry ile aşklarının nasıl başladığını anlattı

Katy ile nasıl tanıştım? Orlando Bloom Katy Perry ile aşklarının nasıl başladığını anlattı

İki büyük film serisinin (“Yüzüklerin Efendisi” ve “Karayip Korsanları”) yakışıklı aktörü Orlando Bloom, dijital olarak vizyona giren son filmi “Retaliation” ile seyirci karşısında. İkinci kez baba olmaya hazırlanan ünlü oyuncuyla görüntülü olarak konuştum. Taciz suçundan mahkum olan yapımcı Harvey Weinstein’in partisinde pop yıldızı Katy Perry ile aşklarının nasıl başladığını ve babalık heyecanını Kelebek okurları için anlattı.

9.08.2020Magazin
Hanna alarmı

Hanna alarmı

ABD’deki tropikal fırtına Hanna, güçlenerek dün Teksas kıyılarına ulaştı.

27.07.2020Dünya
‘Her sabah kendi belgeselimize uyanıyoruz’

‘Her sabah kendi belgeselimize uyanıyoruz’

Arzu Özen ve Emre Erduran İstanbul’daki hayatlarını bırakıp mart ayında teknede yaşama kararı aldı. Kasımda Atlantik Rallisi isimli zorlu bir yarışa katılacaklar. Özen - Erduran çiftiyle aldıkları bu kararı, katılacakları yarışı, deniz tutkularını ve teknedeki yaşamlarını konuştuk.

26.07.2020Seyahat
Hollanda’ya ait askeri helikopter Karayipler’de düştü: 2 ölü

Hollanda’ya ait askeri helikopter Karayipler’de düştü: 2 ölü

Hollanda Kraliyet Hava Kuvvetleri’ne ait NH90 tipi askeri uçağın Aruba adası yakınlarında düşmesi sonucu 2 kişi hayatını kaybetti, 2 kişi yaralandı.

20.07.2020Avrupa
Bu zamana kadar tespit edilenin en büyüğü... Dev toz bulutu ABDye ulaştı...

Bu zamana kadar tespit edilenin en büyüğü... Dev toz bulutu ABD'ye ulaştı...

Afrika'da Sahra Çölü'nden rüzgarla sürüklenen kum tanelerinden oluşan dev toz buluntunun ABD'nin güney sahillerine ulaştığı bildirildi.

27.06.2020Dünya
Margot Robbie, Karayip Korsanlarında

Margot Robbie, Karayip Korsanları'nda

Güzel yıldız Margot Robbie “Karayip Korsanları” serisinin yeni filminde önemli rollerden birini üstleniyor.

27.06.2020Keyif
İngiltere Merkez Bankası ve kiliseden açıklama: Özür dileriz

İngiltere Merkez Bankası ve kiliseden açıklama: Özür dileriz

ABD'de George Floyd'un gözaltına alınırken ölümü ardından dünyanın dört bir yanında resmi kurumlar ve şirketler ırkçılıkla ve ayrımcılıkla yüzleşme baskısıyla karşı karşıya gelirken İngiltere'de devletin merkezindeki iki kurum, Merkez Bankası ve Anglikan Kilisesi bazı önde gelen mensuplarının köle ticaretinde oynadığı rolden dolayı özür diledi.

19.06.2020Ekonomi
Karayip Korsanları 3 oyuncuları kimdir İşte Karayip Korsanları Dünyanın Sonu filmi konusu

Karayip Korsanları 3 oyuncuları kimdir? İşte Karayip Korsanları Dünyanın Sonu filmi konusu

Karayip Korsanları serisinin üçüncü filmi bu akşam izleyici karşısına çıkacak. Karayip Korsanları 3 oyuncuları kimdir, konusu nedir? Vizyona girdiği dönemde yoğun ilgi gören filmin oyuncuları arasında Johnny Depp, Orlando Bloom, Keira Knightley, Bill Nighy, Stellan Skarsgård, Jack Davenport, Tom Hollander gibi isimler yer alıyor. İşte Karayip Korsanları 3 Dünyanın Sonu filmi konusu…

12.06.2020Televizyon

Yazar Sonuçları

Şarkılarla, danslarla lezzetin doruğuna ulaşıyorlar

Kakao ve kahve belgeselleri için yollardayım. Venezuela’da Chuao isimli kasabada yetişen dünyanın en iyi çekirdeklerinin arkasındaki hikâye ve ritüeller eğlence üzerine kurulu. O kadar iyi ürünleri var ki satmak için çaba göstermiyorlar, bu nedenle hayat çok renkli...

7.05.2021

Bahar serinliğinden Mısır’ın kızgın kumlarına...

Pandemi günlerinin stresini üzerinizden atmak ve 2.5 saatte rengârenk ve heyecanlı bir dünyanın içine girmek istemez misiniz? O zaman rotanızı Şarm El Şeyh olarak belirleyin. Sualtının renklerinden yemeklere, tarihten doğal güzelliklere… Kendinizi her an bir film setinde gibi hissedeceksiniz!

30.04.2021

Egzotik çekirdeğin peşinde dünya turu

Sevgililer Günü kutlamalarının ayrılmaz parçası, şehvetli tatların bir numarası çikolatanın hammaddesi kakaonun peşinde bir tur atalım. Bu sırada size en sofistike çikolatayı üretmek için çabalayan şeflerin öyküleriyle sevdiceğinize çikolata ikram ederken anlatacağınız ilginç bilgiler hazırladım.

14.02.2021

Hangisi fazla: 'Önce Türküm' diyen mi 'Elhamdülillah Müslümanım' diyen mi

Kadir Has Üniversitesi’nin her yıl yaptığı “Türkiye’nin eğilimleri” araştırmasının sonuçları 7 Ocak günü yayınlandı.

13.01.2021

Sırlar sandığı kestane

Kestane yerken insanın aklına tulumbacılar, Yahudilik, korsanlar, çeyiz, seçimler ve Ziver Bey’in yardakçısı Hurşit gelir mi? Bakalım gelir miymiş…

18.12.2020

Zengine var yoksula yok

Dünya yeni bir eşitsizlikle karşı karşıya.

11.12.2020

Dünyanın birbirinden ilginç 'en uzak' 10 adası

Tatilcilerin tatil anlayışının büyük ölçüde değiştiği artık su götürmez bir gerçek. Şimdilerde çoğu gezgin, ya kolay ulaşılabilecek yakın noktalar araştırıyor ya da az gezginin olduğu ve az yerli halkın yaşadığı uzak yerleri tercih ediyor. Peki dünyada herkesten uzak sıra dışı yaşam süren insanların yaşadığı adaları hiç duydunuz mu? İşte dünyanın 'en uzak' 10 adası...

25.11.2020

Çok şanslı, çok mutlu, çok heyecanlı

İki büyük film serisinin (“Yüzüklerin Efendisi” ve “Karayip Korsanları”) yakışıklı aktörü Orlando Bloom, dijital olarak vizyona giren son filmi “Retaliation” ile seyirci karşısında. İkinci kez baba olmaya hazırlanan ünlü oyuncuyla görüntülü olarak konuştum. Taciz suçundan mahkum olan yapımcı Harvey Weinstein’in partisinde pop yıldızı Katy Perry ile aşklarının nasıl başladığını ve babalık heyecanını Kelebek okurları için anlattı.

9.08.2020

Kadın katilinin vahşeti mahallemize kadar indi

Kızın cesedi Akbük’teki evimin üç adım ilerisinde, Yerkesik’te bulundu.

22.07.2020