EKSTRA
MENÜ

Karargah

Karargah haberleri sayfasında güncel ve son dakika Karargah hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 3.438 Karargah haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Karargah Haberleri

Çanakkalede Nusret-2021 Davet Tatbikatı başladı

Çanakkale'de 'Nusret-2021 Davet Tatbikatı' başladı

Türkiye'nin ev sahipliğinde NATO, Türk Deniz ve Hava kuvvetleri ile Sahil Güvenlik Komutanlığı'na bağlı yüzer ve uçar birliklerle çeşitli ülkelerden gözlemcilerin katılımıyla Çanakkale ve Saros Körfezi’nde düzenlenen 'Nusret- 2021 Davet Tatbikatı' başladı.

19.10.2021Gündem
ABD’den Dedeağaç’a dev sevkıyat hazırlığı

ABD’den Dedeağaç’a dev sevkıyat hazırlığı

Yunanistan ile arasındaki Savunma İşbirliği Anlaşması’nı en az 5 yıllığına uzatan ABD, Türk sınırına 45 kilometre mesafedeki Dedeağaç limanına kasım ayında son yılların en büyük askeri sevkıyatını yapmaya hazırlanıyor.

17.10.2021Dünya
Romalı savaşçıların Tunustaki 2 bin yıllık kenti: Emidra

Romalı savaşçıların Tunus'taki 2 bin yıllık kenti: Emidra

Tunus'un Cezayir'e sınır vilayetlerinden Kasrin'de yer alan Emidra, MS 6-14 yıllarında Roma savaşçıları için bir kışla olarak kuruldu.

14.10.2021Keyif
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğandan Ankara mesajı

Son dakika haberi: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Ankara mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın başkent oluşunun 98. yıl dönümünü kutladı.

13.10.2021Gündem
12 terörist etkisiz hale getirilmişti Canlı yayında ayrıntıları paylaştı: Son derece kritik bir hat

12 terörist etkisiz hale getirilmişti! Canlı yayında ayrıntıları paylaştı: Son derece kritik bir hat

Milli Savunma Bakanlığı 12 teröristin etkisiz hale getirildiği operasyonla ilgili, 'PKK/KCK terör örgütünün çok güvendiği ve 'ele geçirilmesi imkânsız' diye tanımladığı sözde doğu karargâhı ele geçirildi.' açıklamasında bulunmuştu. Güvenlik ve terör uzmanı Abdullah Ağar CNN TÜRK ekranlarında operasyonu değerlendirirken, 'Çemçemal terörle mücadele açısından ilk defa vurduğumuz ama bildiğimiz bir yer. Son derece kritik bir hat.' ifadelerini kullandı.

5.10.2021Gündem
12 terörist etkisiz hale getirilmişti Canlı yayında ayrıntıları paylaştı: Son derece kritik bir hat

12 terörist etkisiz hale getirilmişti! Canlı yayında ayrıntıları paylaştı: Son derece kritik bir hat

Milli Savunma Bakanlığı 12 teröristin etkisiz hale getirilirken, 'PKK/KCK terör örgütünün çok güvendiği ve 'ele geçirilmesi imkânsız' diye tanımladığı sözde doğu karargâhı ele geçirildi.' açıklamasında bulunmuştu. Güvenlik ve terör uzmanı Abdullah Ağar CNN TÜRK ekranlarında operasyonu değerlendirirken, 'Çemçemal terörle mücadele açısından ilk defa vurduğumuz ama bildiğimiz bir yer. Son derece kritik bir hat.' açıklamasında bulundu.

5.10.2021Haber
Seri cinayetlerin sırrı: Baron savaşı

Seri cinayetlerin sırrı: Baron savaşı

Ankara’da farklı zamanlarda 5 kişinin öldürülmesiyle sonuçlanan cinayet zincirinin altından ‘baronların güç savaşı’ çıktı. Kentte hakimiyet kurmak isteyen 2 farklı uyuşturucu çetesinin, güç savaşında aralarında çete lideri ‘Dalin’ lakaplı İsmail Altun’un da bulunduğu 5 kişi öldürüldü.

27.09.2021Gündem
100’üncü yılında Kurtuluş Savaşı’nın izinde...

100’üncü yılında Kurtuluş Savaşı’nın izinde...

Setur, Milli Mücadele’nin 100’üncü yılında tarihimizin bu çok önemli savaşlarının yaşandığı mekânları kapsayan ‘İstiklal Treni Turu’ düzenliyor.

26.09.2021Seyahat
Son dakika: Somalide kanlı intihar saldırısı Yedi kişi hayatını kaybetti

Son dakika: Somali'de kanlı intihar saldırısı! Yedi kişi hayatını kaybetti

Son dakika haberine göre Somali'nin başkenti Mogadişu'da bomba yüklü araçla düzenlenen intihar saldırısında 7 kişi öldü. Saldırının başkanlık sarayına yakın bir noktada gerçekleştiği bildiriliyor.

25.09.2021Dünya
İtfaiye kırmızısı geri döndü

İtfaiye kırmızısı geri döndü

İstanbul İtfaiyesi’nin lacivert renkli üniformaları, modacı Arzu Kaprol’ün tasarladığı ‘itfaiye kırmızısını’ barındıran kıyafetlerle değiştirildi.

25.09.2021Gündem
Somalide askeri karargah yakınlarında intihar saldırısı

Somali'de askeri karargah yakınlarında intihar saldırısı

Somali'nin başkenti Mogadişu'da bir intihar eylemcisi, askeri karargahlarından birinin yakınında üzerindeki bombayı patlattı.

24.09.2021Dünya
Tahran’a ‘Şanghay’ dopingi

Tahran’a ‘Şanghay’ dopingi

Nükleer müzakerelerde ABD ile ciddi pürüzler yaşayan İran’a Pekin ve Moskova’nın merkezinde olduğu Şanghay İşbirliği Örgütü kucak açtı. İran, teşkilâtın tam üyesi olurken, gelişme, Batı’nın Çin ile ilişkilerinin gerildiği bir döneme denk geldi.

18.09.2021Dünya
22 Temmuz hangi burç ve burcu ne 22 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

22 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 22 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

22 Temmuz tarihinde doğan kişilerin hangi burca dahil oldukları en merak edilen ve en dikkat çeken konulardan biri haline geldi. Bu tarihlerde doğan kişilerin etkileyici ve duygusal bir kişilikte olduğu gözlemleniyor. 22 Temmuz, burçlar açısından çok önemli tarihler arasında yer alıyor. 22 Temmuz hangi burç ve burcu ne? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
18 Ağustos hangi burç ve burcu ne 18 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

18 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 18 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burçlar bir konuda bireylere yön vermenin yanında aynı zamanda da sahip oldukları nitelikleri ve karakterleri geliştirmede de büyük ölçüde etkili olmaktadır. Bir bireyin hangi burca ait olduğunu bildiğinizde o birey hakkında bilgi almış gibi olabilmektesiniz. Sizin için 18 Ağustos tarihinin hangi burcu ifade ettiğini, bu burcun özelliklerini, yükselen burcunu, 18 Ağustos tarihinde yaşanmış olan olayları, bu tarihte doğan ünlüleri ve futbolcuları derledik.

15.09.2021Burçlar
Cebelitarık nerede, hangi kıtada yer alıyor İşte Türkiye maçı öncesi Cebelitarık’ın haritadaki konumu hakkında bilgiler

Cebelitarık nerede, hangi kıtada yer alıyor? İşte Türkiye maçı öncesi Cebelitarık’ın haritadaki konumu hakkında bilgiler

Cebelitarık nerede, sorusu Türkiye milli maçı öncesinde gündeme geldi. Kuzeyde İspanya ile sınırı bulunan Cebelitarık'ın ekonomisi büyük ölçüde turizm, finansal hizmetler ve yakıt ikmaline dayanıyor. Cebelitarık'ın Antik çağdaki adı Calpe'dir. Endülüs fâtihi Tarık bin Ziyad'ın 711 yılında ordusuyla birlikte ilk ayak bastığı ve askeri karargâh olarak kullandığı yer olması sebebiyle İslam kaynaklarında “Cebelü Târık” (Tarık'ın Dağı) diye adlandırılıyor. Peki, Cebelitarık nerede, hangi kıtada yer alıyor? İşte Türkiye maçı öncesi Cebelitarık’ın haritadaki konumu hakkında bilgiler

4.09.2021Gündem
Son dakika haberi: Bakan Pakdemirli CNN Türkte açıkladı: 5 yangın söndürme uçağı alınacak

Son dakika haberi: Bakan Pakdemirli CNN Türk'te açıkladı: 5 yangın söndürme uçağı alınacak

Türkiye son dönemde peş peşe yaşanan yangın ve sel felaketleriyle mücadele ederken, Tarım ve Orman Bakanı Bekir Pakdemirli, her gün pek çok kez kameraların karşısına geçerek kamuoyunu bilgilendirmişti. Bakan Pakdemirli, başta orman yangınlarıyla mücadelede alınacak tedbirler olmak merak edilen tüm sorulara Ahmet Hakan'ın CNN Türk'te yayınlanan Tarafsız Bölge programında yanıt verdi. Pakdemirli canlı yayında, 5 yangın söndürme uçağının alınacağını söyledi. Ayrıca Bakan Pakdemirli, THK ile bir sorunlarının olmadığının da bilgisini aktardı.

1.09.2021Gündem
Ay-Yıldız Projesi nedir Ay-Yıldız Projesi ne zaman açılacak

Ay-Yıldız Projesi nedir? Ay-Yıldız Projesi ne zaman açılacak?

Kara, Hava, Deniz Kuvvetleri Komutanlıkları'nın tek bir çatı altında toplanacağı 'Ay Yıldız Projesi'nin temeli Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla atıldı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Ay Yıldız Projesi ile Milli Savunma Bakanlığımızı, Genelkurmay Başkanlığımızı, tüm kuvvet komutanlıklarımızı bir araya toplamış oluyoruz. Düşmana korku, dosta güven veren bir yapıyı burada meydana getirmiş olacağız." Açıklamasında bulundu. Peki, Ay-Yıldız Projesi nedir?

30.08.2021Gündem
Pentagon gibi olacak Savunmaya ay-yıldızlı karargâh

Pentagon gibi olacak! Savunmaya ay-yıldızlı karargâh

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, bugün Milli Savunma Bakanlığı ‘Ay Yıldız Projesi’ temel atma törenine katılacak.

30.08.2021Gündem
PKK’ya Kuzey Irak’ta 200 kilometre derinlikte hava darbesi

PKK’ya Kuzey Irak’ta 200 kilometre derinlikte hava darbesi

TSK ile MİT’in koordinasyonunda dün sabaha karşı, Türkiye sınırından 200 kilometre derinlikte bulunan Kuzey Irak’ın Asos bölgesine hava harekâtı düzenlenerek terör örgütü PKK’ya ait 28 hedef vuruldu.

25.08.2021Gündem
Son dakika: MSB duyurdu Irak’ın kuzeyinde 28 terör hedefi yerle bir edildi

Son dakika: MSB duyurdu! Irak’ın kuzeyinde 28 terör hedefi yerle bir edildi

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), 'MİT ile koordineli olarak Irak’ın kuzeyindeki Asos bölgesinde 28 terör hedefi, hava harekâtı ile yerle bir edildi. Operasyonla, terör örgütü PKK’ya ağır bir darbe vuruldu.' açıklamasında bulundu. Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, sabahın erken saatlerinde gerçekleşen operasyonu Hava Kuvvetleri Harekat Merkezi'nden koordine etti.

24.08.2021Gündem
Kabil’deki tahliyelerin merkezi Ankara karargahı

Kabil’deki tahliyelerin merkezi 'Ankara' karargahı

Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı bünyesindeki Türk askerleri, bir yandan Kabil’deki Hamid Karzai Uluslararası Havalimanı çevresindeki tahliye işlemleri için alanda görev yaparken, diğer yandan da ‘Ankara’ adlı karargâh binasında tahliyeleri koordine ediyor.

24.08.2021Gündem
Son dakika... Kabildeki Ankara karargahında tahliye mesaisi

Son dakika... Kabil'deki 'Ankara' karargahında tahliye mesaisi

Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı bünyesindeki Türk askerleri, Kabil'de havalimanı çevresindeki tahliye işlemleri için sahada görev yaparken, aynı zamanda "Ankara" adını taşıyan karargah binasında tahliyenin koordinasyonu üzerine çalışıyor.

23.08.2021Dünya
Kabildeki Ankara karargahında tahliye mesaisi

Kabil'deki 'Ankara' karargahında tahliye mesaisi

Afganistan Türk Görev Kuvveti Komutanlığı bünyesindeki Türk askerleri, Kabil'de havalimanı çevresindeki tahliye işlemleri için sahada görev yaparken, aynı zamanda "Ankara" adını taşıyan karargah binasında tahliyenin koordinasyonu üzerine çalışıyor.

23.08.2021Dünya
40’a yakın hedef vuruldu

40’a yakın hedef vuruldu

Türkiye’nin değişik tatil beldelerinde çıkan eş zamanlı orman yangınlarıyla ilgili terör örgütü PKK’ya yönelik şüpheler dile getirilirken, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) önceki gece örgütün Kuzey Irak’ta yuvalandığı yerlere son dönemin en yoğun hava harekâtını düzenledi.

31.07.2021Gündem
Son dakika: MSB duyurdu: 40a yakın terör hedef imha edildi

Son dakika: MSB duyurdu: 40'a yakın terör hedef imha edildi

MSB'den gelen son dakika açıklamasında, 'Irak'ın kuzeyindeki Kandil, Gara, Hakurk ve Zap bölgelerinde terör örgütü PKK tarafından kullanılan hedeflere hava harekatı düzenlendi, 40'a yakın hedef imha edildi.' ifadeleri kullanıldı.

30.07.2021Gündem
Kısır döngüyü kırdık

Kısır döngüyü kırdık

Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Ülkemizi 3-5 tarım ürününe, 3-5 katma değeri düşük madene mahkum edenlerin gayesi, istikbalimizin önünü kesmekti. Büyük uğraşlar, mücadeleler, fedakarlıklar neticesinde bu kısır döngüyü kırmayı başardık” dedi.

17.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Askeri alanda yeni bir seviyeye ilerliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Askeri alanda yeni bir seviyeye ilerliyoruz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Savunma Üniversitesi (MSÜ) Atatürk Harp Oyunu ve Kültür Merkezi'nde, MSÜ Kuvvet Harp Enstitüleri 8'inci Dönem Karargah Subaylığı ve 3'üncü Dönem Komuta ve Kurmay Eğitimi Mezuniyet Töreni'ne katıldı. Cumhurbaşkanı ERdoğan, törende yaptığı konuşmada ''Artık siyasetten ekonomiye her hususta olduğu gibi askeri alanda da yeni bir seviyeye ilerliyoruz. Yeni seviyede TSK'nın insan kaynağı ve eğitim kalitesi itibariyle mümkün olan en güçlü konuma ulaşması hayati öneme sahiptir'' dedi.

16.07.2021Gündem
15 Temmuz resmi tatil mi, bugün nereler açık... İşte, 15 Temmuz resmi tatil kararı kanun bilgileri..

15 Temmuz resmi tatil mi, bugün nereler açık... İşte, 15 Temmuz resmi tatil kararı kanun bilgileri..

15 Temmuz resmi tatil mi sorusu, bugün, 15 Temmuz Perşembe gününün hafta içine denk gelmesi dolayısıyla pek çok kişinin odağındaki konu oldu. FETÖ'nün darbe girişimine gösterilen direnişin resmi olarak tescillenmesinin talep edildiği TBMM'de, resmi tatil kanun teklifi görüşülmüş ve karara bağlanmıştı. 15 Temmuz'un tatil olması için görüşülen kanun, bir karara bağlandı. Peki, 15 Temmuz resmi tatil mi? İşte, o konunun detayları

15.07.2021Gündem
‘FETÖ, Almanya’nın güvenliğini tehdit ediyor’

‘FETÖ, Almanya’nın güvenliğini tehdit ediyor’

Frankfurt Başkonsolosu Erdem Tunçer, 15 Temmuz hain darbe girişimiyle ilgili düzenlediği basın toplantısında, Alman yetkilileri ‘FETÖ’cüler konusunda uyardı. FETÖ’cülerin Almanya’yı karargâh kullanmasına sert tepki gösteren Tunçer, darbe girişimiyle bağlantılı aranan şahısların elini kolunu sallayarak dolaşmasının, Türkiye-Almanya dostluğuna aykırı olduğunu söyledi:

14.07.2021Avrupa
OHAL Komisyonu, darbecilerin mesleğe iade başvurularını reddetti

OHAL Komisyonu, darbecilerin 'mesleğe iade' başvurularını reddetti

Olağanüstü Hal (OHAL) İşlemleri İnceleme Komisyonu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişiminin askeri kanadındaki icracıları olarak gösterilen sözde yurtta sulh konseyinin üyesi eski 13 askerin görevlerine iade başvurusunu reddetti. Başvuranlar arasında Cumhurbaşkanına suikast timinin başındaki eski tuğgeneral Gökhan Şahin Sönmezateş, darbe toplantılarına katılan eski tuğamiral Ömer Faruk Harmancık ile eski Akıncı Üs komutanı Hakan Evrim de bulunuyor.

13.07.2021Gündem
Bodrum kattan lüks yatlara... ‘Tosuncuk’un rüyası böyle bitti

Bodrum kattan lüks yatlara... ‘Tosuncuk’un rüyası böyle bitti

‘Tosuncuk’ diye bilinen Mehmet Aydın’ın Bursa’nın kenar mahallelerindeki bir bodrum katta başlayan Çiftlik Bank macerası, 3 yıllık firarın ardından Brezilya’da son buldu. Sao Paulo kentindeki konsolosluğa teslim olan Aydın’ı, Ankara’dan giden polisler dün Türkiye’ye getirdi...

4.07.2021Gündem
Eski Yargıtay üyesi Zekeriya Erdoğana FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezası onandı

Eski Yargıtay üyesi Zekeriya Erdoğan'a FETÖ üyeliğinden verilen hapis cezası onandı

Yargıtay Ceza Genel Kurulu; "Balyoz", "Askeri Casusluk", "Hrant Dink", "Devrimci Karargah" gibi davaları onayan Yargıtay 9. Ceza Dairesinin eski üyelerinden Zekeriya Erdoğan'a, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyeliğinden verilen 8 yıl 9 ay hapis cezasını onadı.

20.06.2021Gündem
Şef Akademi jüri üyesi Arda Türkmen kimdir İşte Arda Türkmenin biyografisi

Şef Akademi jüri üyesi Arda Türkmen kimdir? İşte Arda Türkmen'in biyografisi

Arda Türkmen yeni ekran projesiyle gündemde. Arda Türkmen, Şef Akademi programının jüri üyelerinden biri oldu.1995 -2000 yılları arasında 350 den fazla üniversite tur organizasyonu, 100 den fazla sanatçılı konser organizasyonu yapan Arda Türkmen son yıllarda yemek programlarıyla tanınıyor. İşte Arda Türkmen'in biyografisi

14.06.2021Televizyon
TSK hastane vuran PKK’yı ateş altına aldı

TSK hastane vuran PKK’yı ateş altına aldı

Terör örgütü PKK/YPG’nin Suriye Afrin’de bir hastaneye düzenlediği, biri bebek 14 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), Tel Rıfat’ta teröristlere ait hedefleri ateş altına aldı.

14.06.2021Gündem
Son dakika... Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi TSKdan Tel Rıfatta terör örgütüne ağır darbe

Son dakika... Çok sayıda terörist etkisiz hale getirildi! TSK'dan Tel Rıfat'ta terör örgütüne ağır darbe

Terör örgütü PKK/YPG'nin Afrin'deki hastaneye düzenlediği, biri bebek 14 kişinin hayatını kaybettiği saldırının ardından Mehmetçik, Tel Rıfat'ta teröristlere ait hedefleri ateş altına aldı. Güvenlik kaynaklarınca, Fırtına obüslerinin de bulunduğu ateş destek vasıtalarıyla yapılan "cezalandırma" atışları sonucunda teröristlerce kullanılan 3 sözde karargah binası ile bir barınak ve mevzinin imha edildiği, çok sayıda teröristin etkisiz hale getirildiği bildirildi.

13.06.2021Gündem
NATO’nun ‘geri dönüş’ zirvesi

NATO’nun ‘geri dönüş’ zirvesi

NATO üyesi 30 ülkenin liderleri, yarın kısa ancak İttifak açısından son derece önemli bir zirve için Brüksel’de bir araya geliyor.

13.06.2021Dünya
Bakan Karaismailoğlu: 2035’te otoyol ağımızı 8 bin 187 kilometreye çıkaracağız

Bakan Karaismailoğlu: 2035’te otoyol ağımızı 8 bin 187 kilometreye çıkaracağız

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, "2023 ve sonrası hedeflerimizle yapılacak 3 bin 726 kilometre ile 2035’teÿotoyol ağımızı 8 bin 187 kilometreye çıkaracağız. Birileri laf üretmeye devam etsin. Bizler bölgesinde güçlü, boyun eğmeyen, projeleri ile konuşulan Türkiye için çalışmayı sürdüreceğiz" dedi.

12.06.2021Ekonomi
NATO liderleri gelecekteki yol haritasını çizmek için toplanacak

NATO liderleri gelecekteki yol haritasını çizmek için toplanacak

NATO ülkelerinin liderleri, hafta başında bir araya gelecekleri zirvede Çin, Rusya, siber tehditler gibi sınamalara karşı NATO'nun gelecek 10 yılda izleyeceği yolu belirlemeye çalışacak.

12.06.2021Dünya
TSKnın koronavirüs salgını başarılı mücadelesinin formülü: Katı ve sert tedbirler

TSK'nın koronavirüs salgını başarılı mücadelesinin formülü: Katı ve sert tedbirler

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde (TSK) koronavirüs salgını ile mücadele 'katı ve sert' tedbirlerle devam ediyor. Sürecin başından bu yana alınan tedbirler sayesinde harekat bölgelerinde tek bir pozitif vakanın dahi yaşanmaması 'büyük bir başarı' olarak nitelendirilirken, söz konusu bölgelerdeki Mehmetçiğin salgına karşı aşılarının yapıldığı, diğer personelin aşılanması çalışmalarının süratle devam ettiği bildirildi.

10.06.2021Gündem
Son dakika: MSBden flaş açıklamalar: 1162 terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika: MSB'den flaş açıklamalar: 1162 terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), '1 Ocak’tan itibaren yurt içi ve sınır ötesinde 43’ü büyük, 138’i orta çaplı olmak üzere toplam 181 operasyonda toplam 1162 terörist etkisiz hale getirildi.' açıklamasında bulundu.

30.05.2021Gündem
Türkiyenin ilk silahlı insansız deniz aracı Ulaq füze atmaya hazır

Türkiye'nin ilk silahlı insansız deniz aracı! Ulaq füze atmaya hazır

Türk savunma sanayinin başarısı olan insansız silahlı deniz aracı Ulaq testlerden başarıyla geçti. Ulaq seri üretime hazırken yılda 50 tane üretme kapasitesi bulunuyor.

27.05.2021Ekonomi
Bahçeli: Hürmet duyuyoruz

Bahçeli: Hürmet duyuyoruz

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Samsun’dan atılan ilk adımın devletin yol haritası ve milletin kahramanlık beratı olduğunu belirterek, “Ne yaparlarsa yapsınlar, Türkiye’yi tarihin gerisine düşürmeye kimsenin gücü de nefesi de yetmeyecektir. Çünkü ilk adımın ruhu maşeri vicdanda hâlâ kor gibi durmaktadır. Gerekirse 102 yıl önceki adımı bir kez daha atarız, yeniden Kocatepe’ye karargâh kurarız” dedi.

20.05.2021Gündem

Yazar Sonuçları

'Bunu beklemiyorduk...'

Milli Savunma Bakanı asker gözüyle Afganistan’daki faciayı değerlendirdi

11.09.2021

Büyük savaşların yıldönümleri

Anadolu’ya kapıları açtığı sabit olan ve Büyük Selçuklu Devleti Sultanı Alp Arslan Han’ın muzaffer komutanlığıyla sonuçlanan Malazgirt Meydan Muharebesi doğrudan doğruya Bizans’ın tahrikiyle ortaya çıkmıştır.

29.08.2021

Pensilvanya’dan Akıncı Üssü’ne Adil Öksüz

15 Temmuz 2016 darbe girişimini Akıncı Üssü’nden yöneten FETÖ’nün sivil imamlarından Adil Öksüz’ün görüntüleri çıktığında; konuyu bana soranlara, “Evet bizim açımızdan önemli ama Fetullahçı Terör Örgütü üyeleri için çok daha önemli bir gelişme” yorumunu yaptım.

21.07.2021