EKSTRA
MENÜ

Karakutu

Karakutu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karakutu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 248 Karakutu haberi bulunmuştur.

Karakutu Haberleri

‘ÖRAV Yarıyıl Atölyeleri’ başlıyor

‘ÖRAV Yarıyıl Atölyeleri’ başlıyor

ÖRAV bu yıl 26-29 Ocak tarihleri arasında düzenlenecek ‘Yarıyıl Atölyeleri’ kapsamında, çevrimiçi olarak 28 farklı atölyeden oluşan bir program hazırladı. Katılımın ücretsiz olduğu atölye çalışmalarına isteyenler, ÖRAV web sitesi üzerinden kayıt olabilecek.

18.01.2021Eğitim
Ukrayna ile İran arasında düşürülen uçağa ilişkin 1 yıldır uzlaşma sağlanamadı

Ukrayna ile İran arasında 'düşürülen uçağa' ilişkin 1 yıldır uzlaşma sağlanamadı

Ukrayna Havayollarına ait uçağın İran tarafından düşürülmesinin üzerinden bir sene geçmesine rağmen, 176 kişinin hayatını kaybettiği olayla ilgili iki ülke arasında suçluların cezalandırılması ve tazminat konusunda anlaşma sağlanamadı.

8.01.2021Dünya
C130 uçaklarının sistemleri TUSAŞa emanet

C130 uçaklarının sistemleri TUSAŞ'a emanet

Türk Havacılık ve Uzay Sanayii (TUSAŞ), havacılık ekosisteminin tüm alanlarında dünya standartlarında hizmet sağlamaya devam ediyor.

8.12.2020Teknoloji
Son dakika haberler: Sabiha Gökçendeki uçak kazasında kara kutular deşifre edildi

Son dakika haberler: Sabiha Gökçen'deki uçak kazasında kara kutular deşifre edildi!

5 Şubat günü Sabiha Gökçen Havalimanı'nda duramayarak pistten çıkan ve 3 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasında yeni gelişmeler yaşanıyor. Pegasus Havayolları'na ait uçağın kara kutuları deşifre edildi. Kara kutudan meteorolojik şartlardan kule ve hatta pist bakım hatalarına kadar bir dizi ihmal çıktı. Sanılanın aksine kara kutu kayıtlarına göre kazada pilot hatasının düşük seviyelerde olduğunun saptandığı öğrenildi.

20.02.2020Gündem
İpler kopar tehdidi... Gerilim oraya sıçradı... Çelişkili mesajlar

İpler kopar tehdidi... Gerilim oraya sıçradı... Çelişkili mesajlar

ABD ile İran'ın geriliminde son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. İran 3 ülkeyi hedefe koydu ve ipler kopar tehdidinde bulundu. Ukrayna uçağı ile ilgili karakutu bilmecesi sürerken çelişkili açıklamalar geldi. Körfez'deki gerilim Basra ve Yemen'e de sıçradı. ABD ve İran'ın Irak'taki güç mücadelesi de sürüyor... ABD Irak'ta DEAŞ kozunu oynadı ve 'ortak dayanışma ve iş birliği' mesajı verdi. Öte yandan Irak'ta Tahran yönetimini kızdıracak bir gelişme yaşandı. İşte tüm detaylar...

19.01.2020Dünya
Türk savunmasının gizli devi Yarın törenle havuza çekilecek İşte Pirireisin özellikleri

Türk savunmasının gizli devi! Yarın törenle havuza çekilecek! İşte Pirireis'in özellikleri

Yeni Tip Denizaltı Projesi'nin ilk denizaltısı Pirireis, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın katılımıyla yarın havuza çekilecek, 5'inci denizaltı Seydialireis'in ilk kaynağı yapılacak. Sahip olduğu yakıt pili teknolojisi sayesinde havadan bağımsız tahrik kabiliyetine sahip denizaltılar, Türk Deniz Kuvvetleri için ilk olma niteliği taşıyor. 2022'den itibaren hizmete girmeye başlayacak denizaltılar, gizlilik içinde uzun süre harekat icra edebilme yeteneği, yüksek süratli gelişmiş torpidoları, satıh hedeflerine atılabilen güdümlü mermi kabiliyetiyle donanmanın gücüne güç katacak.

21.12.2019Gündem
Muhsin Yazıcıoğlunun helikopterindeki GPS hırsızlığı davasına devam edildi

Muhsin Yazıcıoğlu'nun helikopterindeki "GPS hırsızlığı" davasına devam edildi

Büyük Birlik Partisi (BBP) Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu ile 5 kişinin, 25 Mart 2009'da hayatını kaybettiği helikopter düşmesi olayının ardından, helikopterden GPS cihazlarının sökülmesi ile ilgili 10 sanığın yargılanmasına devam edildi.

18.04.2019Gündem
Son dakika... Düşen Etiyopya uçağının karakutusu bulundu

Son dakika... Düşen Etiyopya uçağının karakutusu bulundu

Etiyopya devlet televizyonu EBC , Addis Ababa - Nairobi seferini yapan ve kalkıştan 6 dakika sonra düşen Etiyopya Hava Yolları'na ait ET 302 sefer kodlu Boeing 707-8 MAX tipi uçağın karakutusunun ve uçuş veri aygıtının hasarsız olarak bulunduğunu duyurdu.

11.03.2019Dünya
Endonezyada denize düşen uçağın ikinci karakutusu bulundu

Endonezya'da denize düşen uçağın ikinci karakutusu bulundu

Endonezya'da 29 Ekim'de düşen ve 189 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasına ait ikinci karakutunun bulunduğu bildirildi.

14.01.2019Dünya
‘Taksirle ölüme neden  olmak’tan üç gözaltı

‘Taksirle ölüme neden olmak’tan üç gözaltı

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın tren kazası ile ilgili olarak ‘taksirle adam öldürme’ suçundan başlattığı soruşturma kapsamında ilk etapta sinyalizasyon ekibinde görevli üç kişi gözaltına alındı.

14.12.2018Gündem
Şaşkaldan Nefes

Şaşkal'dan Nefes

OHAN adıyla tanınan Ohannes Şaşkal’ın son beş yıl boyunca Agos gazetesinde yayımlanmış çizimlerinden oluşan Nefes/ Breath adlı seçki 12 Aralık'tan başlayarak 6 Ocak tarihine kadar Karaköy'deki Schneidertempel Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunulacak.

6.12.2018Keyif
Son dakika.. Endonezyada düşen uçağın karakutusu açıldı

Son dakika.. Endonezya'da düşen uçağın karakutusu açıldı

Endonezya'da 28 Ekim günü düşen ve içerisinde 189 kişinin bulunduğu uçağın karakutusu açıldı.

5.11.2018Dünya
Endonezyada düşen yolcu uçağının gövdesi bulundu

Endonezya'da düşen yolcu uçağının gövdesi bulundu

Endonezya’da denize düşen uçağı arama çalışmalarında, uçağın gövdesinin dalgıçlar tarafından görüldüğü bildirildi.

3.11.2018Dünya
Endonezyada denize düşen uçağın karakutusuna ulaşıldı

Endonezya'da denize düşen uçağın karakutusuna ulaşıldı

Endonezya'da kalkışından kısa süre sonra düşen Lion Havayollarına ait JT 610 sefer sayılı Boeing 737 MAX 8 tipi yolcu uçağının karakutusu bulundu.

1.11.2018Dünya
İranda düşen Türk jetinin karakutuları nasıl çözüldü

İran'da düşen Türk jetinin karakutuları nasıl çözüldü

İran'da düşen Başaran Holding’e ait jetin neden kaza yaptığını aydınlatacak karakutuların çözümünün nasıl yapıldığı İran tarafından hazırlanan raporda fotoğraflarla detaylı şekilde anlatıldı.

16.10.2018Gündem
İranda düşen Türk jetinin karakutuları böyle çözüldü

İran'da düşen Türk jetinin karakutuları böyle çözüldü

İran'da düşen Başaran Holding’e ait jetin neden kaza yaptığını aydınlatacak karakutuların çözümünün nasıl yapıldığı İran tarafından hazırlanan raporda fotoğraflarla detaylı şekilde anlatıldı.

16.10.2018Gündem
‘Fermata’nın altında beraber nefes alalım

‘Fermata’nın altında beraber nefes alalım

Perdesiz gitar virtüozu, besteci ve aranjör Cenk Erdoğan’la kelimelerin kifayetsiz kaldığı güzellikteki son albümü ‘Fermata’yı konuştuk. Basta Baran Say, davulda Mehmet İkiz’in eşlik ettiği Cenk Erdoğan’la ‘Fermata’yı konuşurken bugüne kadar çalıştığı birçok müzisyenle birlikte ‘İle’, ‘Kavis’, ‘Karakutu’ ve ‘Lahza’ albümlerine selam durmayı ihmal etmedik.

28.06.2018Kitap Sanat
Firari FETÖ’cü Aydoğan Vatandaş ABD’de görüntülendi

Firari FETÖ’cü Aydoğan Vatandaş ABD’de görüntülendi

FETÖ'nün medya yapılanmasının önde gelen isimlerinden ve "Fuat Avni" hesabının yöneticisi olduğu iddia edilen firari Aydoğan Vatandaş, ABD'nin New Jersey eyaletinde görüntülendi. AA muhabirinin soruları karşısında şaşkına dönen ve olay mahallinden hızla uzaklaşan Vatandaş, daha sonra polis çağırdı. Türkiye'ye yönelik karalama kampanyalarının öncüsü konumundaki Vatandaş’ın görüntülendiği Ant kitabevi, FETÖ’nün önde gelen mensuplarının buluşma mekanlarından biri durumunda…

23.06.2018Gündem
İran’daki jet kazasında ilginç ayrıntılar... Lövyeyi 51 kez çekti

İran’daki jet kazasında ilginç ayrıntılar... Lövyeyi 51 kez çekti

İran'da 11 kişinin hayatını kaybettiği jet kazasına ilişkin ayrıntılar ortaya çıktı. Birleşik Arap Emirlikleri’nden dönen Mina Başaran ile yedi arkadaşını taşırken İran’da düşen ve 11 kişinin hayatını kaybettiği kazayla ilgili İranlı yetkililerle birlikte çalışmalarını sürdüren Kaza Araştırma ve İnceleme Kurulu’nun hazırlayacağı raporda sona gelindi.

25.04.2018Gündem
Sığ alana gidecektim

Sığ alana gidecektim

Yalıya çarpan geminin kaptanı, “Amacım sancak tarafına gidip gemiyi sığlığa oturtmaktı. Motor durmuştu, sığ alana gidemedim ve o eve çarptım. Demir atsam sahile yandan çarpardık” dedi.

12.04.2018Gündem
11 kişinin hayatını kaybettiği jet kazasının esrarı çözülüyor... En geç 10 gün içinde...

11 kişinin hayatını kaybettiği jet kazasının esrarı çözülüyor... En geç 10 gün içinde...

İran’da düşen ve 3’ü mürettebat 11 genç kadına mezar olan Başaran Holding’e ait jet kazasının esrarı çözülüyor. Karakutular Paris’te açıldı, en geç 10 güne çözülecek, rapor ay sonuna hazır...

11.04.2018Gündem
Karlovda karakutu elde

Karlov'da 'karakutu' elde

RUSYA’nın Ankara Büyükelçisi Andrey Karlov suikastını azmettirdiği ve saldırgan polis memuru Mevlüt Mert Altıntaş’ın mail’lerindeki mesajları sildiği öne sürülen eski BTK çalışanı Ş.S.’nin gözaltına alındığı ortaya çıktı.

5.04.2018Gündem
Rus uçağının düşme görüntüleri ortaya çıktı

Rus uçağının düşme görüntüleri ortaya çıktı

Rusya’da kaza yapan, 71 yolcu ve mürettebatın bulunduğu uçağın düşme görüntüleri ortaya çıktı. Rusya Ulaştırma Bakanlığından yapılan açıklamada ise düşen uçaktan kurtulan kimsenin olmadığı belirtildi. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı, uçağın düştüğü alanda yapılan çalışmalarda 200'den fazla ceset parçasının bulunduğunu bildirdi.

12.02.2018Dünya
Yolcu otobüsleri hakkında flaş karar Hepsine takılacak

Yolcu otobüsleri hakkında flaş karar! Hepsine takılacak

Türkiye'de son dönemde gerek şehir içi gerekse şehirlerarası otobüslerde meydana gelen trafik kazalarını önlemek için düğmeye basan hükümet, yolcu taşımacılığı yapan tüm araçlarda yeni uygulamaları devreye almaya hazırlanıyor.

6.02.2018Gündem
Sağ motor koptu

Sağ motor koptu

Ankara-Trabzon seferi için havalimanına indikten sonra manevra yaparken, pistten çıkarak denize 25 metre kala çamura saplanıp durabilen Pegasus uçağının pilot ve kabin ekibinin ifadeleri alındı. Boeing 737-800 tipi uçağın birinci pilotu Ender Bayraktar (62), 41 yıllık pilot olduğunu belirterek ifadesinde şunları söyledi:

15.01.2018Gündem
Başına gelmeyen kalmadı Felaketlerden kurtulmak onun işi

Başına gelmeyen kalmadı! Felaketlerden kurtulmak onun işi

Diyarbakır'da 15 yıl önce 75 kişinin hayatını kaybettiği uçak kazasından yaralı kurtulan Burak Altındal, bugüne kadar deprem, bombalı saldırı, trafik kazası ve kesici aletle yaralanma gibi birçok olay yaşadığını ancak uçak kazasının kendisinde derin izler bıraktığını söyledi.

7.01.2018Gündem
Karakutular tutuklandı Reza Zarrab ile ilgili şaşkına çeviren büyü ve fal iddiası

'Karakutular' tutuklandı! Reza Zarrab ile ilgili şaşkına çeviren büyü ve fal iddiası

Reza Zarrab’ın gözaltına alınan 14 çalışanı serbest bırakılırken, 3 çalışanı tutuklandı. İddiaya göre Zarrab "ABD’li hâkim ve savcıların ağzı ve gözünün bağlanması, hâkim ve savcıların kendisi ne söylerse inanması” için büyü yaptırmak için çalışanlarını Hatay, Fas ve Dubai’ye göndermiş.

15.12.2017Gündem
Tiyatro Vira Lady Macbeth ve Diğerleri ile 22 Eylülde prömiyer yapıyor

Tiyatro Vira "Lady Macbeth ve Diğerleri" ile 22 Eylül'de prömiyer yapıyor

Tiyatro Vira 3 yıl aradan sonra Neslihan Çakıner'in yazdığı ve yönettiği "Lady Macbeth ve Diğerleri" ile Tiyatro Karakutu'da 22 Eylül'de prömiyer yapıyor. Tiyatro Vira Eylül ayında açık bilet uygulamasıyla Antalya Kumluca'daki sokak hayvanları için çalışan DOGEM Derneği'ne bağış yapacak.

8.09.2017Kitap Sanat
FETÖnün karakutusu firar için hazırlatmış

FETÖ'nün 'karakutusu' firar için hazırlatmış!

Darbe girişiminden sonra tabut içine saklanıp özel uçakla yurtdışına kaçan, FETÖ’nün karakutusu İbrahim Faruk Bayındır’ın, şirketine gizli firar bölmesi yaptırdığı ortaya çıktı

3.08.2017Gündem
Bazı perdeler kapanmaz

Bazı perdeler kapanmaz

Sezon bitmiş, tiyatrolar tatile girmiş olabilir. Ancak bazı tiyatrolar sayfiyede, bazıları da şehirde perdelerini açmayı sürdürüyor. İşte haftanın önerileri.

Karakutu neyi saklar

Karakutu neyi saklar?

Burcu Bilir’in küratörlüğünde altı sanatçının farklı medyumlardaki işlerinden oluşan ‘Karakutu’ başlıklı sergi, yok oluşun ardındaki gerçekleri barındırma özelliğiyle karakutuyu, varoluş sorgulaması üzerinden tartışmaya açıyor.

29.06.2017Kitap Sanat
Hatayda düşen uçakla ilgili flaş gelişme

Hatay'da düşen uçakla ilgili flaş gelişme

Hatay'ın merkez Antakya ilçesi Yaylacık Mahallesi kırsalına düşen Suriye'ye ait savaş uçağının karakutusuna ulaşıldı. Ankara ve Eskişehir'den gelen teknik ekipten oluşan Kaza Kırım Heyeti, Rusya'dan 2 uzmanla Suriye'ye ait savaş uçağının enkazında inceleme yaptı. Çalışmada, uçağın karakutusuna bulundu

7.03.2017Gündem
Karakutular görücüye çıktı

'Karakutu'lar görücüye çıktı

TIRPORT’un, Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu’nun da desteğini alarak yürüttüğü projede, son aşamaya gelindi.

1.03.2017Ekonomi
İETT otobüsü tarih oluyor

İETT otobüsü tarih oluyor

İstanbul’da 145 yıldır yolcu taşıyan İETT, elindeki otobüsleri İBB’ye devredip metrobüs, tünel ve tramvay dışında yolcu taşımayacak. İETT taksilerin, minibüslerin, işyeri ve okulların servis araçları, metrolar ve deniz otobüslerini denetleyen, planlayan kurum olacak.

10.01.2017Ekonomi
İşte düşen Rus uçağının pilotları arasındaki son diyalog

İşte düşen Rus uçağının pilotları arasındaki son diyalog

Rusya'da hafta sonunda Karadeniz'e düşen askeri uçağın pilotlarının arasında geçen son konuşmanın dökümü ortaya çıktı.

28.12.2016Dünya
Otobüslere karakutu geliyor

Otobüslere 'karakutu' geliyor

Elektrik Tramvay ve Tünel İşletmeleri (İETT), uçaklarda kullanılan karakutu sistemini toplu ulaşımdaki otobüslere taşıdı. İlk etapta 520 otobüse karakutu takıldı ve 700 şoföre eğitim verildi.

6.12.2016Gündem
Fuatavni Aydoğan Vatandaş mı

'Fuatavni' Aydoğan Vatandaş mı?

Twitter'daki 'fuatavni' hesabıyla ilgili yeni iddia. 'Fuatavni' hesabını yöneten asıl kişinin Aydoğan Vatandaş olduğu öne sürülüyor.

22.07.2016Gündem
Düşen Mısır uçağının karakutuları incelendi

Düşen Mısır uçağının karakutuları incelendi

Akdeniz’de düşen Mısır uçağının karakutularının incelenmesi sonucu elde edilen ilk bulgular, uçak düşmeden önce tuvalet ve kabin önünden dumanlar geldiğini teyit etti.

30.06.2016Dünya
Rusyada düşen uçakla ilgili şok gelişme

Rusya'da düşen uçakla ilgili şok gelişme

Rusya'da 62 kişinin ölümüyle sonuçlanan uçak kazasında flaş gelişme... Uzmanlar tarafından karakutu incelemesinin ardından hazırlanan raporda; uçak düşerken, pilotların tartıştığı belirtildi.

29.03.2016Dünya
Şubatta sevilen isimler geliyor

Şubatta sevilen isimler geliyor

‘Vestel Gururla Yerli Konserleri’ kapsamında, Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde, Atlantis işbirliğiyle 2 Şubat’ta Burhan Öçal & Borusan Quartet, 9 Şubat’ta Kuzey’in oğlu Volkan Konak, 16 Şubat Şevval Sam & Kurtalan Ekpres ve 23 Şubat’ta ise Ayhan Sicimoğlu’s Mambo Delight ile devam edecek.

27.01.2016Kelebek
Rusya: Kara kutu deşifre edilemedi

Rusya: Kara kutu deşifre edilemedi

RUSYA Savunma Bakanlığı, 24 Kasım’da Türkiye-Suriye sınırında Türkiye tarafından ihlalde bulunduğu gerekçesiyle düşürülen Rus savaş uçağının deşifre edilemediğini açıkladı.

21.12.2015Dünya
Rusyadan ilginç karakutu açıklaması: Veriler deşifre edilemiyor

Rusya'dan ilginç 'karakutu' açıklaması: Veriler deşifre edilemiyor

Türk hava sahasını ihlal ettikten sonra düşürülen Rus Su-24 bombardıman uçağıyla ilgili Moskova'dan ilginç bir açıklama geldi.

21.12.2015Dünya
Karakutuyu canlı yayında açtılar

Karakutuyu canlı yayında açtılar

RUSYA, Türk hava kuvvetlerinin Suriye sınırında düşürdüğü SU-24 tipi savaş uçağının karakutusunu televizyondan yapılan canlı yayında yabancı gazeteci ve uzmanların önünde açtı.

18.12.2015Dünya

Yazar Sonuçları

Bir doktorun karikatürleri

Karikatürist ve adli tıp uzmanı, akademisyen Prof. Dr. Halis Dokgöz’ün karikatür sergisi, İstanbul Schneidertempel Sanat Merkezi’nde açıldı.

23.04.2021

Ruhani bir devlet yalanının 72 saati

İMAM Humeyni Havalimanı yakınındaki füze bataryasının başındaki görevli, ekranda bir uçak veya füzenin yaklaştığını tespit eder etmez, rampadaki füzeleri aktive etti.

28.01.2020

31 Aralık ne kadar doğru?

THY, 31 Aralık tarihinde Yeni Havalimanı’na taşınacak. Yapılan açıklamalar bunu gösteriyor. Bu tarih ne kadar doğru bir tarih... Kışın neredeyse en hoyrat zamanlarında, belki karda, buzda, aşırı yağmurda, Karadeniz’in kopup gelen hoyrat rüzgârında taşınmak ne kadar doğru. İlk kez inecek pilotlar için ne kadar uygun...

16.10.2018

Ne sihirdir...

Karakutu’ymuş...

22.12.2015