EKSTRA
MENÜ

Karakter Analizi

Karakter Analizi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Karakter Analizi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 267 Karakter Analizi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Karakter Analizi Haberleri

Bana emojini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim

Bana emojini söyle, sana kim olduğunu söyleyeyim

Dün ‘Dünya Emoji Günü’ idi... Doğru, yanlış bakmayıp ‘çalaklavye’ kullandığımız emojilerle Z Kuşağı kendine özel dil yarattı. Y Kuşağı da onların olmadığı bir hayatı hatırlamıyor! Teknoloji yazarımız Umut Fırat Eroğlu emojilerin doğuşunu yazdı; sosyal medya eğitmeni Sezgi Karabaş kültürel etkileşimlerini anlattı; gençler de nasıl kullandıklarını...

18.07.2021Hürriyet Pazar
Orb Nedir Ve Nasıl Görünür Orb Renkleri Ve Anlamları

Orb Nedir Ve Nasıl Görünür? Orb Renkleri Ve Anlamları

Backscatter adıyla da bilinen Orb, özellikle dijital makinelerle çekilmiş fotoğraflarda ortaya çıkan ışık küreleridir. Bu kürelere dair birçok teori geliştirilmiştir. Bazılarına göre flaş ışığının patlaması sonucu oluşan bu küreler, fotoğraf makinesinden kaynaklanan hatalarıdır. Bazıları ise ORB'lerin, zaman geçtikçe fotoğraf yüzeyinde daha fazla belirginleştiğini ve bunların doğaüstü varlıklar olduğunu iddia ediyor. ORB nedir ve nasıl görünüyor? İşte, tüm detaylar.

27.06.2021Araştırma
Tanımlama Nedir Tanımlama Örnekleri Ve Konu Anlatımı

Tanımlama Nedir? Tanımlama Örnekleri Ve Konu Anlatımı

Türkçede birbirinden farklı konular bulunmaktadır. Bu konular ile birlikte Türkçe daha rahat anlaşılabilir. Tanımlama da bu kavramlardan bir tanesidir. Tanımlama pek çok yerde sık sık kullanılmaktadır. Tanımlama nedir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.05.2021Araştırma
‘Türkiye’ye dönüp öğrendiğimiz her şeyi ülkemizle paylaşacağız’

‘Türkiye’ye dönüp öğrendiğimiz her şeyi ülkemizle paylaşacağız’

Bir hayal kurdular, o hayal için yıllarca çalıştılar. Liseye başladıkları günden beri üniversiteyi yurtdışında okumak isteyen bu üç gencin çabaları sonuç verdi; Harvard ve Brown üniversitelerinde eğitimlerine başlamak için gün sayıyorlar. Seyit, Nehir ve Dicle hemfikir: Spor, sanat ve bilimle ilgilenmelerinin bu okullara kabul edilmelerinde payı büyük.

18.04.2021Hürriyet Pazar
Cihangir Ceyhan: Sokak çocuğu olabilirsin ama salak olmamak lazım

Cihangir Ceyhan: Sokak çocuğu olabilirsin ama salak olmamak lazım

O, genç kızların yeni sevgilisi... Alıştığımız jönlerden biraz farklı. Asi, sert bir sokak çocuğu havası var, “Çoğunlukla sokakta büyüyen ama hatanın, yanlışın içine girmeyecek kadar sokağı hazmetmiş biriyim” diye anlatıyor. Başarısını kaslı fiziğine bağlamıyor: “Yüzde 40 oyunculuk yeteneği, gerisi kalbin temizliğiyle ilgili olabilir...” Cihangir Ceyhan’la Adana’dan İstanbul’a uzanan zorlu hayat hikâyesini ve gelecek için hayallerini konuştuk.

Kim Ki Duk kimdir ve filmleri neler Güney Koreli yönetmen Koronavirüs dolayısıyla vefat etti

Kim Ki Duk kimdir ve filmleri neler? Güney Koreli yönetmen Koronavirüs dolayısıyla vefat etti

Güney Kore’nin önemli yönetmenlerinden birisi olan Kim Ki Duk, 60 yaşına girerken Koronavirüs dolayısıyla hayatını kaybetti. Zorluklarla dolu hayatında sanatını icra edebilecek imkanı yaratan Kim Ki Duk, ilk filmini 1996 yılında çekti. Kim Ki Duk’un sinema deneyimi, ilerleyen yıllarda ödül almasına imkan tanıdı. Peki, Kim Ki Duk kimdir ve filmleri neler? İşte, Kim Ki Duk hakkında merak edilen bazı bilgiler

11.12.2020Gündem
Elleriniz karakterinizle ilgili ne diyor

Elleriniz karakterinizle ilgili ne diyor?

Ellerinizin şekli, parmaklarınızın boyu hatta parmak uçlarınız bile size karakteriniz hakkında ipuçları verir. Peki sizin el şekliniz nasıl?

1.11.2020Sağlık
Karakter Analizi Sosyal Medyaya Göre Yapılabilir mi

Karakter Analizi Sosyal Medyaya Göre Yapılabilir mi?

Kullanılan sosyal medya mecraları karakterlerimize ilgili önemli ipuçları veriyor. Peki hangi sosyal medya hesaplarından nasıl çıkarımlarda bulunabiliriz, kullanıcı profillerinin özellikleri neler? Hürriyet Teknoloji yazarı Şinasi Furkan Avcı anlatıyor...

11.09.2020Sosyal Medya
Sosyal medyaya göre karakter analizi

Sosyal medyaya göre karakter analizi

Kulanılan sosyal medya mecraları karakterlerimize ilgili önemli ipuçları veriyor. Peki hangi mecralardan nasıl çıkarımlarda bulunabiliriz, kullanıcı profillerinin özellikleri neler? Hürriyet Teknoloji yazarı Şinasi Furkan Avcı anlatıyor...

11.09.2020Teknoloji
Evrim Doğan: Deli işidir oyunculuk

Evrim Doğan: Deli işidir oyunculuk

‘Sen Çal Kapımı’ dizisinde Ayfer karakteriyle dikkatleri çeken, başarılı oyuncu Evrim Doğan ile çok keyifli bir röportaj yaptık. Diziyi, Ayfer’i, oyunculuğu, aşkı, seçimleri, geçirdiği evrimleri, tiyatroyu, sanatı ve hayatı konuştuk. Samimi cevapların olduğu, güzel ve dolu dolu sohbet bizden, keyifle okuması sizden. Melike Birgölge konuştu

18.08.2020Televizyon
Burnunuz Kişiliğinizi Ele Veriyor İşte Burun Şekline Göre Karakter Analizi...

Burnunuz Kişiliğinizi Ele Veriyor! İşte Burun Şekline Göre Karakter Analizi...

Burun, en göz önünde olan organlarımızdan bir tanesidir. Burnun bazı görevleri olduğu gibi aynı zamanda burun tipi kişiliğimizi de ele verebiliyor. Kulak Burun Boğaz ve Baş Boyun Cerrahisi Uzmanı Op. Dr. Bahadır Baykal konu ile ilgili bilgiler verdi.

Aysun Kaba: Demet sade olsun

Aysun Kaba: Demet sade olsun

Logo çılgınlığı stili baltalıyor mu? Takma kirpikleri gömme vakti geldi mi? Türkiye’nin stil ikonları kimler? Hangi ünlü stiliyle ofsayta düşüyor? En sık hangi hatalar yapılıyor? Bu hafta stil danışmanı ve moda yazarı Aysun Kaba ile buluştum; renkli, bir miktar gıybetli ve bol tüyolu bir söyleşi yaptım.

7.01.2020Magazin
Elinizin şekli ve parmaklarınızın uzunluğu karakteriniz hakkında ne diyor

Elinizin şekli ve parmaklarınızın uzunluğu karakteriniz hakkında ne diyor?

Ellerinizin şekli, parmaklarınızın boyu hatta parmak uçlarınız bile size karakteriniz hakkında ipuçları verir. Peki sizin el şekliniz nasıl?

23.12.2019Saglik
Başparmağınızın şekli kişiliğinizi ele veriyor

Başparmağınızın şekli kişiliğinizi ele veriyor!

Fiziksel özellikleriniz ve kişiliğiniz arasında bir bağ olduğunu biliyor muydunuz? Farkına varmadığımız birçok karakteristik özelliklerimizi aslında parmaklarımız ele veriyor.

11.11.2019Ebeveyn
Hepimizin kozmik yaraları var

'Hepimizin kozmik yaraları var'

Cindy Lou Johnson'ın yazdığı Brilliant Traces oyunundan uyarlanan Siyah Beyaz ve Renkli prodüksiyonu ‘Kozmik Yaralar’ın yönetmen koltuğunda Güneş Sayın ve Çağrı Şensoy yer alıyor. Uzay boşluğunda travmaların bir araya getirdiği iki insanı konu alan oyunu başrol oyuncuları Yusuf Akgün ve Miray Beşli Çapa'dan dinledik.

15.04.2019Kitap Sanat
İsim analizi nedir İsim analizi nasıl yapılır

İsim analizi nedir? İsim analizi nasıl yapılır?

İsim analizi, ismimizin içinde bulanan harflerin ve kelimenin kişiliğimiz ve kaderimiz üzerindeki etkilerini araştıran bir çalışmadır.Birçok görüşe göre ismimizin içindeki harfler karakterimizi etkiliyor. Bu görüşlere göre isim analizi yaparak doğacak bebeklere isim verilmesi oldukça önemli.

14.02.2019Sağlık
Alp Navruz: Cenk kapalı bir kitap gibi

Alp Navruz: Cenk kapalı bir kitap gibi

‘Elimi Bırakma’ dizisinin başrol oyuncusu Alp Navruz, Aralık ve Ocak ayı Episode Yerli’nin kapak yıldızı oldu.

28.01.2019Televizyon
Göründüğünden daha aldatıcı 7 bulmaca Bakalım çözebilecek misiniz

Göründüğünden daha aldatıcı 7 bulmaca! Bakalım çözebilecek misiniz?

Eğer bulmaca çözmeyi seviyorsanız, işte sosyal medyada oldukça popüler olmuş tam size göre 7 soru. Ancak büyük bir dikkatle incelemeniz gerekiyor çünkü bu bulmacalar göründüklerinden daha aldatıcı. (Cevaplar foto galerinin en sonunda)

21.09.2018Ekonomi
Burçlarına Göre Erkenci Kuş Karakterleri

Burçlarına Göre Erkenci Kuş Karakterleri

Yaz dizisi 'Erkenci Kuş'un her karakteri seyirci tarafından ayrı ayrı sevildi. İlgiyle izlenen dizinin karakterlerini Astrolog Aygül Aydın, karakterlerin kendine has özelliklerini burçlarına göre sizler için analiz etti. İşte burçlarına göre Erkenci Kuş karakterleri...

15.08.2018Astro Gündem
Oyun dünyası bu etkinlikte buluştu

Oyun dünyası bu etkinlikte buluştu

Gamfed - Uluslararası Oyunlaştırma Federasyonu’nun Türkiye’de organize ettiği ikinci etkinliği Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş kampüsünde 400’den fazla katılımcıyla gerçekleşti.

28.06.2018eSpor
Güner Özkul: Babam Yaşar Usta ya da Mahmut Hoca değildi

Güner Özkul: Babam Yaşar Usta ya da Mahmut Hoca değildi

Münir Özkul'un kızı Güner Özkul, babasını ve onunla olan ilişkisini Esquire dergisine anlattı.

25.06.2018Keyif
Havalimanlarının güvenliğinde yeni dönem: Ne x-ray, ne de parmak izi...

Havalimanlarının güvenliğinde yeni dönem: Ne x-ray, ne de parmak izi...

Yakın gelecekte havalimanlarında, yürüyüşünüz ‘parmak izi’ yerine kullanılabilir. Geliştirilen yeni bir sistem sayesinde, yürüyüş ile suçluların tespiti konusunda yüzde 99.3 oranında bir başarı sağlandığı kaydedildi. Üstelik bu yöntemin, ayakkabıları çıkarıp x-ray cihazından geçmek, göz taraması yapmak ya da parmak izi almak gibi müdahalesiz bir yöntem olduğu için daha çok tercih edilebileceği belirtiliyor.

29.05.2018Dünya
Sultanın arşivinden çıkan katil fotoğrafları

Sultan'ın arşivinden çıkan katil fotoğrafları

Sultan 2. Abdülhamid’in fotoğraf koleksiyonunda katil portreleri de yer alıyor. Bir polisiye romanda, “Başparmak boğumu işaret parmağının boğumundan daha uzun kişi cani, katil olmaya meyillidir” ifadesini okuyan Sultan Sultan 2. Abdülhamid, hapishanelerdeki cinayet zanlılarının fotoğraflarını çektirmiş. Proje kapsamında koleksiyon, Fransa ve Almanya’nın ardından 10-12 Nisan arasında İngiltere’de sergilenecek.

8.04.2018Gündem
İnsanlık Suçu dizisi oyuncuları kimlerdir İşte dizinin genel hikayesi

İnsanlık Suçu dizisi oyuncuları kimlerdir? İşte dizinin genel hikayesi

Kanal D ekranlarında yayın hayatına merhaba diyecek olan İnsalık Suçu dizisi merakla bekleniyor. Dizinin yayınlanacağı tarihte açıklandı.. Peki İnsanlık Suçu dizisinin oyuncuları kimlerdir? İşte İnsanlık Suçu dizisinin konusu ve oyuncuları

30.03.2018Televizyon
Son 10 yılın en popüler bebek isimleri

Son 10 yılın en popüler bebek isimleri!

Yoksa bebeğinize hala isim bulamadınız mı? Bebeğinize hala isim bulamadınız mı? İşte sizlere Nüfus Müdürlüğü'nden toplanan verilere göre son 10 yılda anne-babaların erkek ve kız bebeklerine verdiği en yaygın ve popüler isimler listesi...

Hıçkırık dizisi oyuncuları kimler İşte günlük dizinin oyuncu kadrosu

Hıçkırık dizisi oyuncuları kimler? İşte günlük dizinin oyuncu kadrosu

Kanal D’nin yeni günlük dizisi Hıçkırık, ekran macerasına başladı. Kerime Nadir’in 1938 adlı eserinden uyarlanan Hıçkırık, senaryosuyla olduğu kadar oyuncu kadrosuyla da dikkatleri üzerine çekti. Peki Hıçkırık dizisi oyuncuları kimler? İşte kadro ve dizinin konusu hakkında detaylar!

2.01.2018Televizyon
Resme İlk Baktığınızda Ne Gördünüz

Resme İlk Baktığınızda Ne Gördünüz?

Bu ilginç resimde oldukça başarılı bir şekilde hayvanlar gizlenmiş. Şimdi resme hızlıca bakın. Resme ilk baktığınızda gördünüz şey, kişiliğiniz hakkında çok şey anlatıyor.

30.11.2017Eğlence
Bilim insanı olmak istiyordum

Bilim insanı olmak istiyordum

Cahit Gök, şu sıralar Kanal D’nin sevilen dizisi “Siyah Beyaz Aşk”la seyirci karşısına çıkıyor. Oyuncu, dizide Cüneyt Koçak karakterini canlandırıyor. Gök’le oyunculuk macerasını ve dizideki rolünü konuştuk.

12.11.2017Magazin
Gökyüzü mucizeleri raflardaki yerini aldı

Gökyüzü mucizeleri raflardaki yerini aldı

Astrolog Vedat Delek’in yazdığı ‘Astrolog Vedat Delek ile gökyüzü mucizeleri’ adlı kitap bugün raflardaki yerini aldı. Kitabının içeriğinde 2018’de önemli gökyüzü olaylarından tutun da burçları yeni yılda nelerin beklediğine dair önemli bilgiler yer alıyor. İşte detaylar…

20.10.2017Astroloji
Ver Elini Aşk dizisi oyuncuları kimdir Ver Eline Aşk bu akşam Kanal Dde başlıyor

Ver Elini Aşk dizisi oyuncuları kimdir? Ver Eline Aşk bu akşam Kanal D'de başlıyor

Ver Elini Aşk dizisi oyuncuları birçok dizisever tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konulardan birisi haline geldi. Kanal D ekranlarında bu akşam yayınlanacak olan Ver Elini Aşk dizisi ekranlara merhaba demeye hazırlanıyor. Ver Elini Aşk dizisinin oyuncu kadrosu ise dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Dizinin oyuncu kadrosunda birbirinden deneyimli ve tecrübeli isimler bulunuyor. Peki, Ver Elini Aşk dizisi oyuncuları kimdir? İşte detaylar.

7.09.2017Televizyon
Meryem dizisi oyuncuları ve karakterleri kimler

Meryem dizisi oyuncuları ve karakterleri kimler?

Yeni Kanal D dizisi Meryem kadrosu ve oyuncularıyla dikkatleri üzerine çekmeyi başardı. Bir intikam öyküsü olarak başlayan Meryem’in oyuncuları arasında genç isimlerin yanı sıra deneyimli oyuncular da yer alıyor. Başrollerini Ayşe Ayçin Turan, Furkan Andıç ve Cemal Toktaş’ın paylaştığı Meryem’in oyuncularını derledik.

16.08.2017Televizyon
Eda Taşlı’dan Masalsı ve şaşkın heykeller

Eda Taşlı’dan Masalsı ve şaşkın heykeller

Eda Taşlı, kinetik bir heykel sanatçısı. Onun heykellerinde bize bakan birçok ifade öykülendirilerek karşımıza çıkıyor. Bu heykellerin öyküsünü ondan dinledik…

14.08.2017Keyif
Murat Han: Her başarılı erkeğin arkasında başarısız yıllar var

Murat Han: Her başarılı erkeğin arkasında başarısız yıllar var

Uzun zamandır ekranlarda olmayan ve yaşamını Amerika’da sürdüren Murat Han, Kanal D’nin yeni dizisi “Evlat Kokusu”na hayır diyemedi, bavulunu toplayıp İstanbul’a geldi. Bu akşam başlayacak dizide zeki, küstah ve çapkın bir adamı canlandıran oyuncu, “Amerika’da maddiyat konusunda zorlandığım zamanlar oldu. Aslında her başarılı erkeğin arasında bir kadın değil pek çok başarısız yıl var” diyor.

7.03.2017Magazin
Bundan sonra ne olacak

Bundan sonra ne olacak?

Reina’daki saldırıdan sonra herkes evlere kapandı. Eğlencenin kalbi olarak bilinen İstanbul’un ünlü mekanlarının boş fotoğrafları “terk edilmiş şehir” hissi yarattı. Salı günü İstanbul’da TURYİD yürüyüş yaptı, Başkan Kaya Demirer “Yaşam alışkanlıklarınızı bırakmayın” dedi. Reina katliamından sadece birkaç gün sonra İzmir’deki hain saldırıda büyük bir faciayı önleyerek şehit olan kahraman polis memuru Fethi Sekin ile Türkiye yeniden yasa boğuldu. Terör saldırılarının arasında artık yıllar değil, aylar değil, günler, saatler var. Peki herkes şehitlerin ardından yas tutar, kendi canını tehlikede hissederken bu karanlık zamanlardan nasıl çıkacağız? Kendimizi nasıl güvende hissedecek, tekrar eski günlerimize nasıl döneceğiz?Gündemin sadece terör ve acılarla şekillendiği Türkiye’de müzik, turizm ve eğlence sektörü nasıl kurtulacak? Bu işlerden ekmek yiyenler nasıl bir yol izlemeli? Magazin Konseyi tartışıyor...

8.01.2017Magazin
Hem oyunculuk hem de Türkçe öğrenecekler

Hem oyunculuk hem de Türkçe öğrenecekler

Mustafa Altıoklar, Türkiye’de sinema dünyasına damgasını vuran sayılı yönetmenlerden. Kardak krizini işleyen ‘O Şimdi Asker’ filmi gişe rekorları kırdı. ‘Ağır Roman’, ‘İstanbul Kanatlarımın Altında’ filmleri önemli eleştiriler aldı. Türkiye’de siyasi ortam gerilince, Berlin’e yerleşen Mustafa Altıoklar, şimdi Berlin’de Türkçe oyunculuk okulu işletiyor. Adı ‘B’ACT Academy’. Okul, Türklerin yoğun yaşadığı, Berlin’in eğlence merkezi Kreuzberg’in kalbi Bergmannstr. 29 adresinde. Eski bir ilkokul binası. Berlin Türk Musikisi Konservatuvarı’yla aynı binayı paylaşıyor.

24.12.2016Magazin
Ezgi Mola: Akıllı telefonlar yalnızlığımızı unutturuyor

Ezgi Mola: 'Akıllı telefonlar yalnızlığımızı unutturuyor'

Arkadaşlıkları uzun yıllara dayanan Ezgi Mola ve Enis Arıkan, ilk kez bir tiyatro oyununda birlikte sahnedeler... Craft Tiyatro’da sahnelenecek oyunları ‘10-11-12’de, lüks bir rezidansa taşınan iki kişinin diyalogları üzerinden yalnızlığımızı ve günümüzdeki komşuluk ilişkilerini sorguluyorlar.

18.11.2016Hayat

Yazar Sonuçları

Türkiye’nin stil ikonu Betûl Mardin’dir

Logo çılgınlığı stili baltalıyor mu? Takma kirpikleri gömme vakti geldi mi? Türkiye’nin stil ikonları kimler? Hangi ünlü stiliyle ofsayta düşüyor? En sık hangi hatalar yapılıyor? Bu hafta stil danışmanı ve moda yazarı Aysun Kaba ile buluştum; renkli, bir miktar gıybetli ve bol tüyolu bir söyleşi yaptım.

7.01.2020

Karısını çikolata kaplattıran bankacı

Bir çikolata duayeninin penceresinden, New York sosyetesinin adı konulmamış kuralları ve paketi açılmamış fantezileri arasında bir yolculuğa var mısınız?

1.10.2018
Bebeğinize isim verirken dikkat edin

Bebeğinize isim verirken dikkat edin!

İsim analizi nedir, isimler hayatımızı nasıl etkiliyor, bebeğe isim vermeden önce dikkat edilmesi gerekenler nelerdir? Bütün bu soruların cevabını, Biyoenerji Uzmanı ve İsim Doktoru Kemal Haluk Cebe veriyor.

1.07.2018

Yarın herkes bunları yapacak

Bu ritüeller olmadan, bayram ziyareti olmaz... Sofralarının, sohbetlerinin olmazsa olmazlarını, ritüellerini sizin için derledim, topladım.

23.06.2017