MENÜ

Karadeniz Teknik Üniversitesi

Karadeniz Teknik Üniversitesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Karadeniz Teknik Üniversitesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.158 Karadeniz Teknik Üniversitesi haberi bulunmuştur.

Karadeniz Teknik Üniversitesi veya kısaca KTÜ, Trabzon Milletvekili Mustafa Reşit Tarakçıoğlu ve 28 arkadaşının verdiği teklifin, TBMM'de 20 Mayıs 1955 tarih ve 6594 sayılı kanunla kabul edilmesi ile kurulmuştur. Trabzon da bulunan üniversitenin açılışı 20 Mayıs 1955 tarihinde dönemin Başbakanı Adnan Menderes tarafından yapılmıştır. Karadeniz Teknik Üniversitesi, Türkiye Cumhuriyetinin en eski dördüncü üniversitesidir. İstanbul ve Ankara illeri dışında kurulan ilk üniversitesidir. Kuruluşundan yaklaşık sekiz yıl sonra, 19 Eylül 1963 tarihinde, 336 sayılı kanunla Rektörlük ve Fakülte kadroları verilerek Temel Bilimler, İnşaat-Mimarlık, Makine-Elektrik ve Orman Fakülteleri kurulmuştur.

Karadeniz Teknik Üniversitesi Haberleri

Son dakika: Bölge halkı tedirgin: Bir anda şok geçirdik...

Son dakika: Bölge halkı tedirgin: 'Bir anda şok geçirdik...'

Son dakika.. TRABZON'da, farklı noktalarda görülen yılanlar, endişeye neden olurken, uzmanlar ise popülasyonunda artış olmadığını, zarar verilmemesi halinde tehlike oluşturmayacağını belirtiyor.

5.07.2020Gündem
Trabzonluların yılan endişesi Yöre halkı tedirgin

Trabzonluların 'yılan' endişesi! Yöre halkı tedirgin

TRABZON'da, farklı noktalarda görülen yılanlar, endişeye neden olurken, uzmanlar ise popülasyonunda artış olmadığını, zarar verilmemesi halinde tehlike oluşturmayacağını belirtiyor.

5.07.2020Haber
Kadınlara özel pazar kuracaklar

Kadınlara özel pazar kuracaklar

Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB), 2007 yılında kadın girişimci potansiyelinin geliştirilmesi, daha donanımlı hale getirilmesi ve girişimcilik kültürünün gelişmesine öncülük etmek üzere TOBB Kadın Girişimciler Kurulu’nu (KGK) kurdu. TOBB KGK, Türkiye’nin 81 ilinde girişimcilik ekosistemini kadınlar için daha elverişli hale getirmek için her yıl yüzlerce faaliyet gerçekleştiriyor. TOBB Başkanı M. Rifat Hisarcıklıoğlu’nun kadınların iş dünyasında hak ettikleri yeri almalarını sağlamak için kurduğu TOBB KGK sayesinde kadınlar arasında girişimciliğin bir kariyer seçeneği olarak önemi her geçen gün artıyor. 7 bin üyesi ile Türkiye’nin en geniş kadın girişimci ağı olan TOBB KGK’nın kurul üyeleri işkadınları, profesyonel yöneticiler, girişimcilik konusunda akademik çalışma yapan akademisyenler ile bu sahada bölgesel ya da ulusal ölçekte faaliyet yürüten sivil toplum kuruluşu yöneticilerinden ve girişimciliği destekleyen kamu kurum ve kuruluş temsilcilerinden oluşuyor. Kadın Girişimciler Kurulu’nun Türkiye’nin 81 ilinde temsilcilikleri bulunuyor. TOBB İl Kadın Girişimciler Kurulları seçimle işbaşına gelen 15 kişilik yönetim kurulundan oluşuyor. Biz de Hürriyet İK olarak her hafta bir ilimizdeki Kadın Girişimciler Kurulu ile görüşerek kurulların ildeki girişimcilik ekosistemine katkılarını ve KGK yöneticilerinin hikâyelerini anlatıyoruz. Bu hafta Bitlis’deyiz...TOBB’un katkılarıyla hazırlanmıştır.

5.07.2020Ekonomi
Karadenizin hırçın dalgalarından elektrik üretilecek

Karadeniz'in hırçın dalgalarından elektrik üretilecek

TRABZON'da dalga, rüzgar ve güneş enerjisiyle elektrik üretilmesi için '3'lü temiz ve yenilenebilir enerji' projesi hazırlandı. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) tarafından geliştirilen proje ile hem temiz enerji elde edilmesi hem de enerjide dışa bağımlılığın azaltılması hedefleniyor.

3.07.2020Haber
Trabzonda köpeklerin saldırısında ağır yaralandı

Trabzon'da köpeklerin saldırısında ağır yaralandı!

Trabzon'un Of ilçesinde, evinin yakınında 1'i pitbull, 2'si Alman kurdu 3 köpeğin saldırısına uğrayan Huriye Kaya (57), ağır yaralandı. Sol kolu dirseğinden kesilen, vücudunda yaralar bulunan ve hayati tehlikesi olan Kaya'nın yoğun bakımda tedavisi sürüyor.

2.07.2020Gündem
Santa Harabelerinde kaçak kazı tehlikesi

Santa Harabeleri'nde 'kaçak kazı' tehlikesi

GÜMÜŞHANE’nin Dumanlı köyü sınırlarında yer alan ve ‘Gökyüzüne yakın saklı kent’ olarak da bilinen, arkeolojik doğal sit alanı Santa Harabeleri, yapılan kaçak define kazıları ile tahrip ediliyor. Ziyaretçiler, bakımsızlıktan kaplanan otlarla görsel güzelliğini kaybeden tarihi yapıların korunup, gelecek kuşaklara aktarılmasını istiyor.

1.07.2020Gündem
Karadeniz sahil yolunda çatlak tehlikesi Uzmanlar uyardı...

Karadeniz sahil yolunda 'çatlak' tehlikesi! Uzmanlar uyardı...

Karadeniz'de deniz dolgusu üzerine inşa edilen, Samsun’dan Artvin’in Sarp Sınır Kapısı’na kadar uzanan 542 kilometrelik sahil yolunda çatlaklar oluşmaya başladı. Karayolları ekipleri, alt katmana suyun sızmasıyla yolun bozulması riskine karşı oluşan çatlaklar için önlem aldı. Uzmanlar, kıyıya yakın deniz tabanından kum çekilmesi sonucu kıyı erozyonuyla yollarda çatlaklar oluştuğuna dikkat çekerek, uyarılarda bulundu.

29.06.2020Gündem
Türkiyenin günlerce konuştuğu Dipsiz Gölün son durumu

Türkiye'nin günlerce konuştuğu Dipsiz Göl'ün son durumu

Gümüşhane'nin Taşköprü Yaylası'nda define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviyesi yapılan Dipsiz Göl'ün tabanı balçıkla kaplandı. Gölün tehlike oluşturması üzerine çevresi tel örgüyle çevrildi. Doğal ve Tarihi Değerleri Koruma Derneği Başkanı Doç. Dr. Coşkun Erüz, "Gölün altı balçık olduğu için göle giren birinin çıkamama riski var" dedi.

26.06.2020Gündem
Prof. M. Öcal Oğuz kimdir İşte Prof. M. Öcal Oğuzun biyografisi

Prof. M. Öcal Oğuz kimdir? İşte Prof. M. Öcal Oğuz'un biyografisi

Prof. M. Öcal Oğuz, Gazi Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Türk Halk Bilimi Bölüm Başkanlığı ve Türk Halk Bilimi Araştırma ve Uygulama Merkezi Müdürlüğü görevlerini sürdürmekte olan M. Öcal Oğuz, halen UNESCO Türkiye Milli Komisyonu Başkanıdır. Öcal Oğuz’un halk edebiyatı, halk bilimi, kültür araştırmaları ve somut olmayan kültürel miras konularında kitapları ve aynı alanlarda yazılmış pek çok makale ve bildirisi bulunmaktadır. İşte Prof. M. Öcal Oğuz kimdir? İşte Prof. M. Öcal Oğuz'un biyografisi...

26.06.2020Gündem
Eren Bülbül kimdir 3 yıl önce bugün o paylaşımı yapmıştı: İyi ki varsın Eren

Eren Bülbül kimdir? 3 yıl önce bugün o paylaşımı yapmıştı: 'İyi ki varsın Eren'

Eren Bülbül, Trabzon'un Maçka ilçesinde 11 Ağustos 2017 tarihinde teröristler tarafından şehit edilmişti. Eren Bülbül'ün 3 yıl önce bugün attığı bir paylaşım ise akıllardan silinmedi. Sosyal medya üzerinden 'Biri de çıkıp demiyor ki Eren iyi ki varsın' sözlerini paylaşan Eren Bülbül, şehit olmasının ardından yüz binlerce kişinin 'İyi ki varsın Eren' paylaşımları ile uzun süre sosyal medya gündeminde yer aldı. İşte, hafızalardan silinmeyen Eren Bülbül hakkında detaylı bilgiler

25.06.2020Gündem
Prof. Dr. Semih Aktekin kimdir

Prof. Dr. Semih Aktekin kimdir?

Nevşehir Hacı Bektaş Veli Üniversitesi Rektörlüğüne Prof. Dr. Semih Aktekin getirildi. Bu gelişmenin ardından Prof. Dr. Semih Aktekin'in kim olduğu ve akademik kariyeri merak konusu oldu. Peki, Prof. Dr. Semih Aktekin kimdir?

24.06.2020Gündem
17 üniversitenin rektörlüğü için adaylık süreci başladı

17 üniversitenin rektörlüğü için adaylık süreci başladı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK), aralarında Orta Doğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) ve Ankara Üniversitesi'nin de bulunduğu 17 üniversite için rektör adaylığı sürecinin başladığını duyurdu.

23.06.2020Gündem
Karadenizde sayıları arttı, bölge halkı tedirgin Değnekle dolaşıyorlar

Karadeniz'de sayıları arttı, bölge halkı tedirgin! Değnekle dolaşıyorlar

Karadeniz Bölgesi'nde sayılarında önceki yıllara oranla artış olduğu belirlenen ayılar, indikleri yayla ve mezralarda tehlike oluşturuyor. Yaylardaki turistik işletmelere dadanıp tarım ürünlerine zarar veren ayılara karşı tedirgin olan bölge halkı, değnekle dolaşıp tedbir alırken, uzmanlar da ayı saldırılarına karşı doğada gürültülü ve gruplar halinde dolaşılmasını öneriyor.

22.06.2020Gündem
Akkuyuda çalışmak için Rusyada eğitim alan gençler süreci Hürriyete anlattı: Hataya yer yok

Akkuyu'da çalışmak için Rusya'da eğitim alan gençler süreci Hürriyet'e anlattı: Hataya yer yok

Akkuyu’da çalışmak üzere Rusya’da 6.5 yıl süren zorlu eğitimden geçen gençlerden 6’sı Hürriyet’e konuştu: Eğitimler çok detaylı, ciddi ve sertti. Hataya yer yoktu. Çernobil’i anlatan dersler vardı. Bir dersten kalmamız bile bizim için son demekti. Sokağa bakınca Rus edebiyatında yaşıyor gibiydik. Bize bir şeyi asla unutturmuyorlardı; hataya yer yok. Her şeyi bilmeniz gerekiyordu.

22.06.2020Ekonomi
Haluk Levent kimdir nereli evli mi

Haluk Levent kimdir nereli evli mi?

Haluk Levent, son günlerin araştırılan isimleri arasında yer almaya başladı. Sosyal medyadaki faaliyetleri ve yardım organizasyonları ile adından söz ettiren Haluk Levent, pek çok albüm ve konserlere de imza atmıştır. Peki, Haluk Levent kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, Haluk Levent hakkında merak edilen bazı bilgiler

17.06.2020Hayat
SON DAKİKA HABERİ: Karadenizde büyük tehlike... Önce Trabzon sonra Sinop ve Artvinde görüldü...

SON DAKİKA HABERİ: Karadeniz'de büyük tehlike... Önce Trabzon sonra Sinop ve Artvin'de görüldü...

Son dakika haberi.. Trabzon'da, 1 kişinin temizlik yaptığı çay bahçesinde yılan ısırması sonucu hayatını kaybetmesinin ardından Sinop ve Artvin'deki ormanlık alanlarda da yılanlar görülmesi vatandaşların korku yaşamasına neden oluyor. Prof. Dr. Ufuk Bülbül, vatandaşlara bahçelere kalın kıyafet ve bot giyerek girmeleri yönünde öneride bulunarak, yılan ısırmalarında yaranın bezle sıkılıp, zehrin enjektör aracılığıyla çekilmesi gerektiğini söyledi.

12.06.2020Gündem
Prof. Tevfik Özlü kimdir Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlünün biyografisi

Prof. Tevfik Özlü kimdir? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü'nün biyografisi

Prof. Tevfik Özlü yaptığı açıklamalarla gündeme geliyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi Hasta Hakları Uygulama ve Araştırma Merkezinin (HAHUM) kurucusu ve halen Müdürlüğünü yürütüyor. Prof. Tevfik Özlü'nün yurt içi ve yurt dışı tıbbi dergilerde Türkçe ve İngilizce olarak yayınlanmış çok sayıda bilimsel makalesi mevcut. Prof. Tevfik Özlü kimdir? Bilim Kurulu Üyesi Prof. Tevfik Özlü'nün biyografisi

11.06.2020Gündem
Karadenizde yanan 290 hektarlık orman arazisine dikilen fidanlar yeşerdi

Karadeniz'de yanan 290 hektarlık orman arazisine dikilen fidanlar yeşerdi

Karadeniz Bölgesi'nde geçen yıl Aralık ayında 7 ilde 85 noktada çıkan yangınlarda zarar gören 290 hektarlık orman arazisine dikilen fidanların yeşermesiyle, yeşil örtüyle kaplanan ormanlarda yangının izleri silindi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Orman Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Bilgili, “Birkaç yıl içerisinde yangında hasar gören bölge eskisi gibi yeşil hale gelecektir" dedi.

8.06.2020Haber
Yüreğimiz yanmıştı... Karadenizden güzel haber geldi

Yüreğimiz yanmıştı... Karadeniz'den güzel haber geldi!

Karadeniz Bölgesi'nde geçen yıl Aralık ayında 7 ilde 85 noktada çıkan yangınlarda zarar gören 290 hektarlık orman arazisine dikilen fidanların yeşermesiyle, yeşil örtüyle kaplanan ormanlarda yangının izleri silindi. Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Orman Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Ertuğrul Bilgili, “Birkaç yıl içerisinde yangında hasar gören bölge eskisi gibi yeşil hale gelecektir" dedi.

8.06.2020Gündem
Dehşete düşüren olayda yeni gelişme... Oksijen tüpü silah sayıldı

Dehşete düşüren olayda yeni gelişme... Oksijen tüpü silah sayıldı!

Trabzon’da geçtiğimiz Nisan ayında hastanede kanser tedavisi gören babasının vefatının ardından doktor ve sağlık personeliyle tartışmasının ardından elindeki oksijen tüpü ile doktorlara saldırdığı iddiasıyla ev hapsi kararı verilen şahıs hakkında hazırlanan iddianame mahkeme tarafından kabul edildi. İddianamede şahsın elindeki oksijen tüpü silah olarak değerlendirildi.

5.06.2020Gündem
Yılanın ısırdığı müdür yardımcısından acı haber

Yılanın ısırdığı müdür yardımcısından acı haber

TRABZON’un Dernekpazarı ilçesinde, çay bahçesinde temizlik yaptığı sırada yılanın ısırdığı Karadeniz Özel Eğitim Mesleki Eğitim Merkezi Müdür Yardımcısı Recep Ali Düzenli (43) yaşamını yitirdi.

1.06.2020Gündem
Korkutan ışık göktaşı çıktı

Korkutan ışık göktaşı çıktı

Önceki gece Türkiye’nin doğusunda gökyüzünü aydınlatan ışık hüzmesi ve ardından gelen patlama sesi vatandaşlarda korku yarattı. Çeşitli teoriler üretilen gökyüzü olayının göktaşı olduğu belirlendi.

29.05.2020Gündem
Ağustos ve ekim aylarında meteor düşmelerini görebileceğiz

'Ağustos ve ekim aylarında meteor düşmelerini görebileceğiz'

Türkiye'nin özellikle Doğu Karadeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinden görülen, gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ve heyecanlandıran ışık huzmesi ile ilgili jeoloji mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, açıklama yaptı. Endişe edilecek ve korkulacak durum olmadığını belirten Bektaş, "Ağustos ve ekim aylarında meteor düşmelerini görebileceğiz, daha yeni başladık dedi.

29.05.2020Teknoloji
Prof. Dr. Bektaş: Meteor düşmelerini göreceğiz, daha yeni başladık

Prof. Dr. Bektaş: Meteor düşmelerini göreceğiz, daha yeni başladık

Türkiye'nin özellikle Doğu Karadeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinden görülen, gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ve heyecanlandıran ışık huzmesi ile ilgili jeoloji mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, açıklama yaptı. Endişe edilecek ve korkulacak durum olmadığını belirten Bektaş, "Ağustos ve ekim aylarında meteor düşmelerini görebileceğiz, daha yeni başladık” dedi.

28.05.2020Haber
Göktaşı şok şeklinde görüldü dedi ve ekledi: Daha yeni başladık

'Göktaşı şok şeklinde görüldü' dedi ve ekledi: 'Daha yeni başladık'

Türkiye'nin özellikle Doğu Karadeniz, Güneydoğu ve Doğu Anadolu bölgelerinden görülen, gökyüzünü birkaç saniyeliğine aydınlatan ve heyecanlandıran ışık huzmesi ile ilgili jeoloji mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, açıklama yaptı. Endişe edilecek ve korkulacak durum olmadığını belirten Bektaş, "Ağustos ve ekim aylarında meteor düşmelerini görebileceğiz, daha yeni başladık” dedi.

28.05.2020Gündem
Yeni doğmuş bir Anadolu Vaşağı otomobilin motor kısmında bulundu

Yeni doğmuş bir Anadolu Vaşağı otomobilin motor kısmında bulundu

Trabzon’un Maçka ilçesi Sümela Manastırı civarında ormanlık alanda bir otomobilin motor kısmına giren yavru Anadolu Vaşağı Doğa Koruma ve Milli Parklar Trabzon Şube Müdürlüğüne teslim edildi.

19.05.2020Gündem
Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Tedbirlere uyarsak ikinci dalgayı uyandırmayız

Bilim Kurulu Üyesi Özlü: Tedbirlere uyarsak ikinci dalgayı uyandırmayız

Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu Üyesi Prof. Dr. Tevfik Özlü, "Henüz birinci dalgayı atlatmış değiliz, bitirmek üzereyiz, iyi gidiyor. Bayram sonrasında rakamların daha da düşeceğini ve kontrolün artacağını umuyorum. Tedbirlere uyarsak ikinci dalgayı uyandırmadan normal hayatımızı virüsten geri alabileceğimize inanıyorum" dedi.

18.05.2020Gündem
Corona virüsle mücadelede ultraviyole ışınlı temizlik uyarısı

Corona virüsle mücadelede 'ultraviyole ışınlı temizlik' uyarısı

Corona virüs salgınının devam ettiğini belirten uzmanlar, laboratuvar ortamlarında bazı virüs ve mikropların ultraviyole ışınlarıyla etkisiz hale getirildiğini, ancak bu ışınların bilinçsiz şekilde mekan ve ürün temizliğinde kullanılmasının insan sağlığı açısından riskli olacağı konusunda uyarılarda bulundu.

16.05.2020Haber
Corona virüsle mücadelede ultraviyole ışınlı temizlik uyarısı

Corona virüsle mücadelede 'ultraviyole ışınlı temizlik' uyarısı

Corona virüs salgınının devam ettiğini belirten uzmanlar, laboratuvar ortamlarında bazı virüs ve mikropların ultraviyole ışınlarıyla etkisiz hale getirildiğini, ancak bu ışınların bilinçsiz şekilde mekan ve ürün temizliğinde kullanılmasının insan sağlığı açısından riskli olacağı konusunda uyarılarda bulundu.

16.05.2020Gündem
Klima ve vantilatörlerle ilgili koronavirüs uyarısı

Klima ve vantilatörlerle ilgili koronavirüs uyarısı!

KORONAVİRÜS salgınının azalsa da devam ettiğini belirten uzmanlar, yaz aylarında sıcaklara karşı serinlemek amacıyla kullanılan klima ve vantilatörlerin virüsün yayılmasını hızlandırabileceği konusunda uyarıda bulundu.

13.05.2020Gündem
Klima ve vantilatörler koronavirüsün yayılmasını hızlandırabilir

'Klima ve vantilatörler koronavirüsün yayılmasını hızlandırabilir'

Koronavirüs salgınının azalsa da devam ettiğini belirten uzmanlar, yaz aylarında sıcaklara karşı serinlemek amacıyla kullanılan klima ve vantilatörlerin virüsün yayılmasını hızlandırabileceği konusunda uyarıda bulundu.

13.05.2020Haber
Corona virüsten kaçanlar akın etti, ilçenin nüfusu yüzde 70 arttı

Corona virüsten kaçanlar akın etti, ilçenin nüfusu yüzde 70 arttı

KARADENİZ'de, mayıs ayı sonunda başlayan yayla ve köylere göç geleneği, koronavirüs(corona virüs) salgını nedeniyle bu yıl erken başladı. Ordu'da şehirlerden göç edenlerle mahalle ve yaylaların dolduğu Kabadüz ilçesinde nüfus yaklaşık yüzde 70 arttı. Kalabalık şehirlerden uzaklaşarak daha sakin olan köy ve yaylalara çıkanlar, sosyal izolasyon kuralına uymadıklarından burada yaşayan özellikle yaşlı nüfusu risk altında bırakıyor. Uzmanlar, koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek amacıyla köylerde de tedbirler alınmasını istiyor.

8.05.2020Gündem
Uzmanlar uyardı: Karadenizde bilinmeyen deprem üreten faylar var

Uzmanlar uyardı: Karadeniz'de bilinmeyen deprem üreten faylar var

Gürcistan'da meydana gelen depremlerin fay hattını tetiklediği ve yarılmayı hızlandırdığının saptanmasının ardından 4'üncü deprem kuşağından 3'üncü deprem riski bölgesine çekilen Karadeniz’de deprem riski de arttı. Son günlerde bölgede meydana gelen depremler, endişeye yol açtı. Uzmanlar, Karadeniz'de bilinmeyen deprem üreten fayların var olduğunu belirterek tedbirli olunmasını istedi.

6.05.2020Haber
Uzmanlar uyardı: Karadenizde bilinmeyen deprem üreten faylar var

Uzmanlar uyardı: Karadeniz'de bilinmeyen deprem üreten faylar var

Gürcistan'da meydana gelen depremlerin fay hattını tetiklediği ve yarılmayı hızlandırdığının saptanmasının ardından 4'üncü deprem kuşağından 3'üncü deprem riski bölgesine çekilen Karadeniz’de deprem riski de arttı. Son günlerde bölgede meydana gelen depremler, endişeye yol açtı. Uzmanlar, Karadeniz'de bilinmeyen deprem üreten fayların var olduğunu belirterek tedbirli olunmasını istedi.

6.05.2020Gündem
AK Partili Gündoğdu ve eşi anlattı: Hayatta olmaz demiştim 25 yıldır evliyiz

AK Partili Gündoğdu ve eşi anlattı: Hayatta olmaz demiştim 25 yıldır evliyiz

Aile Meclisi bu hafta AK Parti Ordu Milletvekili Metin Gündoğdu ve eşi Gönül Gündoğdu’nun Ankara’daki evlerine konuk oldu. Ordulu vekil, karantina günlerinde sık sık mutfağa girmeye hatta pide yapmaya başlamış. Eşi “Çocuklarım bir arada, Metin Bey yanımızda. Aile olduğumuzu hissettik” diyor.

4.05.2020Gündem
Dipsiz Göl’ün eriyen karla su tutması bekleniyor

Dipsiz Göl’ün eriyen karla su tutması bekleniyor

GÜMÜŞHANE’nin Taşköprü Yaylası’nda yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviye edilen Dipsiz Göl’ün, kış aylarında biriken ve buz tutan karın erimesi ile su tutması bekleniyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi eski öğretim üyesi Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, gölün orijinalliğinin bozulduğunu belirterek “Dipsiz göl artık suni göl olur “dedi.

2.05.2020Gündem
Dipsiz Göl eski haline dönecek mi Prof. Dr. Bektaş yanıtladı...

Dipsiz Göl eski haline dönecek mi? Prof. Dr. Bektaş yanıtladı...

GÜMÜŞHANE’nin Taşköprü Yaylası’nda yasal izinle yapılan define kazısı sonucu yok olan ve eski haline dönüştürülmesi için su takviye edilen Dipsiz Göl’ün, kış aylarında biriken ve buz tutan karın erimesi ile su tutması bekleniyor. Karadeniz Teknik Üniversitesi eski öğretim üyesi Jeoloji Mühendisi Prof. Dr. Osman Bektaş, gölün orijinalliğinin bozulduğunu belirterek “Dipsiz göl artık suni göl olur “dedi.

2.05.2020Gündem
Son dakika... YÖK duyurdu Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

Son dakika... YÖK duyurdu! Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek için 6 GB internet ücretsiz verileceği bildirildi.

29.04.2020Gündem
Doktoru oksijen tüpüyle kovalamıştı... Adli kontrolle serbest bırakıldı

Doktoru oksijen tüpüyle kovalamıştı... Adli kontrolle serbest bırakıldı

Trabzon'da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde doktor Esra Ersöz Genç'e saldırıp, oksijen tüpüyle kovaladığı gerekçesiyle gözaltına alınıp, adliye sevk edilen İhsan Aydın(35), savcılık sorgusunun ardından adli kontrol şartı uygulanması talebiyle Nöbetçi Sulh Ceza Hakimliği’ne sevk edildi. Aydın, konutu terk etmeme şartıyla tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldı.

28.04.2020Gündem
Kadın doktora oksijen tüpüyle saldırmıştı... Yeni ifadesi ortaya çıktı

Kadın doktora oksijen tüpüyle saldırmıştı... Yeni ifadesi ortaya çıktı

Trabzon'da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde doktor Esra Ersöz Genç'e saldırıp, oksijen tüpüyle kovalayan ve 2'nci kez gözaltına alınan İhsan Aydın (35), adliyeye sevk edildi. Aydın, ikinci ifadesinde "Babamın öldüğünü görünce dünyam karardı, yaptıklarımdan çok pişmanım. O anlık öfkeyle kendimi kontrol edemedim. Kendimde değildim; fakat doktora hiçbir saldırım olmadı" dedi.

28.04.2020Gündem
Son dakika haberi: Saldırıya uğrayan doktor: Korkuyorum duyuyor musunuz

Son dakika haberi: Saldırıya uğrayan doktor: Korkuyorum duyuyor musunuz

Sağlık çalışanlarına yönelik yeni yasal düzenlemeye rağmen doktorlara saldırı durmadı. Trabzon’da akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden hastanın yakınları acil servisin kapı ve camlarını kırarak doktorlara saldırdı. Saldırıya uğrayan Dr. Esra Ersöz Genç, “Ben kendimi güvende hissetmiyorum. Korkuyorum, duyuyor musunuz?” dedi.

28.04.2020Gündem
Doktora oksijen tüpüyle saldıran şahıs, gözaltına alındı

Doktora oksijen tüpüyle saldıran şahıs, gözaltına alındı

Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde doktor Esra Ersöz Genç'e oksijen tüpüyle saldırdığı iddia edilen İ.A. (35) gözaltına alındı.

27.04.2020Haber
Son dakika... Doktora oksijen tüpüyle saldırıp dehşeti yaşatmıştı Gözaltına alındı

Son dakika... Doktora oksijen tüpüyle saldırıp dehşeti yaşatmıştı! Gözaltına alındı

Trabzon'da Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde doktor Esra Ersöz Genç'e oksijen tüpüyle saldırdığı iddia edilen İ.A. (35) gözaltına alındı.

27.04.2020Gündem
Son dakika haberler... Doktoru oksijen tüpü ile kovalayıp, yaralamıştı Gözaltı kararı verildi

Son dakika haberler... Doktoru oksijen tüpü ile kovalayıp, yaralamıştı! Gözaltı kararı verildi

Trabzon'da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde doktor Esra Ersöz Genç (35), akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden hastanın yakınlarının saldırısına uğramıştı. Saldırganlardan birinin oksijen tüpüyle kovaladığı Genç, yaralanmıştı. Yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaşan Genç, "Şimdi bu adam dışarıda” diye feryat etmişti. Daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılan saldırgan hakkında gözaltı kararı verildi. Saldırganın poliste verdiği ifadede ''Öfkeme mani olamadım. Doktora saldırım olmadı'' dediği öğrenildi.

27.04.2020Gündem
Hasta yakınları, kadın doktoru oksijen tüpüyle kovalayıp, yaraladı

Hasta yakınları, kadın doktoru oksijen tüpüyle kovalayıp, yaraladı

Trabzon'da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde doktor Esra Ersöz Genç (35), akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden hastanın yakınlarının saldırısına uğradı. Saldırganlardan birinin oksijen tüpüyle kovaladığı Genç, yaralandı. Yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaşan Genç, "O tüpü bize takacakmış, öyle diyordu. Benim yaşadığım şok, ifade vermem şahsın gözaltı süresinden uzun tuttu. Şimdi bu adam dışarıda” dedi.

27.04.2020Haber
Kadın doktorun anlattıkları dehşete düşürdü Oksijen tüpü ile kovalayıp, yaraladı...

Kadın doktorun anlattıkları dehşete düşürdü! Oksijen tüpü ile kovalayıp, yaraladı...

Trabzon'da, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Tıp Fakültesi Farabi Hastanesi'nde doktor Esra Ersöz Genç (35), akciğer kanseri nedeniyle hayatını kaybeden hastanın yakınlarının saldırısına uğradı. Saldırganlardan birinin oksijen tüpüyle kovaladığı Genç, yaralandı. Yaşadıklarını sosyal medya hesabından paylaşan Genç, "O tüpü bize takacakmış, öyle diyordu. Benim yaşadığım şok, ifade vermem şahsın gözaltı süresinden uzun tuttu. Şimdi bu adam dışarıda” dedi.

27.04.2020Gündem
Prof. Dr. Mustafa Er kimdir

Prof. Dr. Mustafa Er kimdir?

Prof. Dr . Mustafa Er, hayatını kaybetmesinin ardından araştırılan isim olmaya başladı. Mide kanaması şüphesiyle hastaneye kaldırılan Mustafa Er yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Peki, Prof. Dr. Mustafa Er kimdir? İşte o isim hakkında bazı bilgiler

18.04.2020Gündem
Prof. Dr. Ercüment Ovalı kimdir Ercüment Ovalı kaç yaşında ve nereli

Prof. Dr. Ercüment Ovalı kimdir? Ercüment Ovalı kaç yaşında ve nereli?

Koronavirüs tedavisi üzerine ekibi ile birlikte bir süredir laboratuvarda çalışmalar yürüten Prof. Dr. Ercüment Ovalıdan heyecanlandıran açıklama geldi. Koronavirüs aşısı geliştirmek için ekibiyle birlikte laboratuvarda kendini karantinaya alan Prof. Dr. Ercüment Ovalı, bu gelişmenin ardından ülkenin gündemindeki isim oldu. Çalışmaları Sağlık Bakanlığı'nca onaylanan ve Twitter hesabından son dakika açıklaması yapan Prof. Dr. Ercüment Ovalı'nın kim olduğu ve kariyeri vatandaşlar tarafından araştırıldı. Peki, Ercüment Ovalı kimdir? Ercüment Ovalı kaç yaşında?

17.04.2020Gündem

Yazar Sonuçları

Salgın gölgesinde sınav polemiği

Danıştay, COVID-19 nedeniyle Yükseköğretim Kurumları Sınavı’nın iptaline ilişkin başvuruyu reddetti ancak tartışma bitmedi. Bu yıl üniversite sınavına girecek bazı öğrenciler, sınavın virüsün yayılmasına sebep olması endişesiyle ertelenmesini isterken, bazıları da “Yapılsın, hazırız” diyor. Peki uzmanlar ne diyor? İşte yanıtları...

23.06.2020

İki dünyanın iki denizin efendisi

Şark ve Garp bilimini ve edebiyatını mezcetmiş bir hükümdardı. Böyle renkli bir aydın bütün Rönesans döneminde ne Doğu’da ne Batı’da pek görülür. O Batı’ya karşı komplekssiz olan ve o dünyaya vâkıf parlak bir Doğu münevveriydi.

3.05.2020