EKSTRA
MENÜ

Kara Liste

Kara Liste ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kara Liste haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.486 Kara Liste haberi bulunmuştur.

Kara Liste Haberleri

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinden istifa etti

İYİ Parti İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, partisinden istifa etti

Ümit Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Meral Akşener'i sert sözlerle eleştirdi ve partisinden istifa etti. Ümit Özdağ, "Meral Akşener'in beni ihraç etmeye cesareti yok ama ben İYİ Parti'den istifa ediyorum" dedi. Özdağ, kongrede dağıtılan 'kara liste'nin kim tarafından oluşturulduğu sorulduğunda Akşener'in yalan söylediği ifade etti. Özdağ, "Bu liste Akşener ve Koray Aydın tarafından oluşturulmuş..." dedi.

4.03.2021Haber
Son dakika... Ümit Özdağ, İYİ Partiden istifa ettiğini açıkladı

Son dakika... Ümit Özdağ, İYİ Parti'den istifa ettiğini açıkladı

Ümit Özdağ, TBMM'de düzenlediği basın toplantısında Meral Akşener'i sert sözlerle eleştirdi ve partisinden istifa etti. Ümit Özdağ, "Meral Akşener'in beni ihraç etmeye cesareti yok ama ben İYİ Parti'den istifa ediyorum" dedi. Özdağ, kongrede dağıtılan 'kara liste'nin kim tarafından oluşturulduğu sorulduğunda Akşener'in yalan söylediği ifade etti. Özdağ, "Bu liste Akşener ve Koray Aydın tarafından oluşturulmuş..." dedi.

4.03.2021Gündem
AB, vergi kara listesini güncelledi

AB, vergi kara listesini güncelledi

Avrupa Birliği (AB), vergi alanında iş birliği yapmayan ülkeleri içeren kara listesinden Barbados'u çıkarttı, Dominika'yı ekledi.

22.02.2021Ekonomi
Kayseride, HES sorgulaması ile 1516 kişiye toplu ulaşım izni verilmedi

Kayseri'de, HES sorgulaması ile 1516 kişiye toplu ulaşım izni verilmedi

KAYSERİ Büyükşehir Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında başlatılan Hayat Eve Sığar (HES) kodu uygulaması ile bugüne kadar riskli olduğu belirlenen 1516 kişinin toplu ulaşım kullanmasına izin verilmediğini açıkladı.

14.01.2021Gündem
E-ticarette memnuniyet anketi

E-ticarette memnuniyet anketi

REKABET Kurumu, amazon, çiçeksepeti, epttavm, gittigidiyor, hepsiburada, n11, morhipo ve trendyol gibi dünyanın ve Türkiye’nin en büyük elektronik pazaryerlerinde satıcılar arasında sömürme, kayırma olup olmadığı; tüketicilerin gördüğüyle aldığı arasında fark yaşayıp yaşamadığı, kargo, kalite, zamanında teslim gibi sorunlar yaşanıp yaşanmadığını anlamak için anket başlattı.

8.12.2020Ekonomi
Lojistik (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Lojistik (Myo) Bölümü nedir ve mezunu ne iş yapar? Bölümü olan üniversiteler, dersleri ve iş imkanları

Son yıllarda teknolojinin gelişmesi; alışveriş alışkanlıklarının değişmesi gibi birçok durum yeni bölümlerinin ortaya çıkmasını sağlamıştır. Bunun yanında var olan bölümlerin de gelişmesini sağlayan bu bölümlerden bir tanesi de Lojistik bölümüdür. Bölümünde okumak isteyen öğrencilerin bu bölümü tanımaları için detayları derledik.

CHPden ekonomiye 22 maddelik 2 reçete

CHP'den ekonomiye 22 maddelik 2 reçete

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin milletvekillerinin 81 ilde ekonomi çevreleri ile yaptığı görüşmelerin sonuçlarından yola çıkarak, KOBİ’lerle ilgili kısa ve uzun vadede yapılması gerekenlerle ilgili 22 maddelik reçete hazırlayarak iktidarın dikkatine sundu.

11.11.2020Gündem
İYİ Parti’de eski tweet’li yeni tartışma

İYİ Parti’de eski tweet’li yeni tartışma

İYİ Parti’nin yeni isimlerinden Hukuk ve Adalet Politikaları Başkanı Bahadır Erdem’in eski sosyal medya paylaşımları tartışma yarattı. Ümit Özdağ, İsmail Koncuk gibi muhalif isimler “Bu arkadaşı partiye kim getirdi” derken Erdem “O mesajların önü arkası var” diye savunma yaptı.

31.10.2020Gündem
Otomatik Bilgi Değişimi nedir Avrupalı Türkler ne yapacak

Otomatik Bilgi Değişimi nedir? Avrupalı Türkler ne yapacak?

Hürriyet, Avrupalı Türkleri yakından ilgilendiren ‘Otomatik Bilgi Değişimi’ konusunu araştırdı. ‘Otomatik Bilgi Değişimi’ nedir? Hangi ülkeler arasında, neden imzalandı? Kimleri ve hangi hesapları kapsıyor? Türkiye bu anlaşmaya neden imza attı? Yaşadığınız ülkeyle hangi bilgiler paylaşılacak? Kişisel verilerinizi koruma altına alabilir misiniz? Adres değişikliğini kimler yapabilir? Çifte vatandaş Türklerin durumu ne? Türkiye’ye yerleşenlerin ne yapması gerekir? Sosyal Güvenlik Uzmanı Erhan Nacar Hürriyet'e anlattı...

26.09.2020Avrupa
ABDden Huaweiye bir darbe daha Ekonomik kara listeye aldı

ABD'den Huawei'ye bir darbe daha! Ekonomik kara listeye aldı

ABD yönetimi, Çinli teknoloji şirketi Huawei'nin Amerikan teknolojisine erişimini engellemeyi amaçlayan kısıtlamalarını artırdı ve şirketin 38 iştirakini ekonomik kara listeye aldı.

17.08.2020Teknoloji
Kredi kartı olanlar dikkat Kara listeye düşmeyin...

Kredi kartı olanlar dikkat! Kara listeye düşmeyin...

Kredi kartını borçlanma aracı olarak değil ödeme aracı olarak kullanmak gerekiyor. Bunun için de yapılması gerekenler var. Kara listeye girip kredibilitenizi düşürmek istemiyorsanız dikkat etmeniz gerekiyor.

24.07.2020Ekonomi
BDDK’ya 1 yılda 135 bin şikâyet geldi

BDDK’ya 1 yılda 135 bin şikâyet geldi

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) 2018 yılında 100 bin 963 şikâyet başvurusu yapılırken, bu rakam 2019’da yüzde 33 artarak 134 bin 631 oldu.

1.07.2020Ekonomi
Ölçüsüz, siyasi karar

Ölçüsüz, siyasi karar

ALMANYA’nın Türkiye’deki dış temsilciliklerinin internet sitesine bakıyorum.

22.06.2020Avrupa
96 havayolu şirketi kara listeye alındı

96 havayolu şirketi kara listeye alındı

Avrupa Birliği (AB), uluslararası güvenlik standartlarını karşılamadıkları gerekçesi ile 96 havayolu şirketini kara listeye aldığını açıkladı.

9.06.2020Ekonomi
ABD ve Rusya kâbus listesinde 1 ve 2’nci sırada.. Süper güçleri korona sarstı

ABD ve Rusya kâbus listesinde 1 ve 2’nci sırada.. Süper güçleri korona sarstı

Dünyada silaha para harcamada ‘süper güç’ olan ancak aynı ilgiyi sağlık sistemine göstermeyen ABD ve Rusya, ‘görünmez düşman’ koronavirüsün en çok sarstığı iki ülke oldu. Rusya dün ABD’den sonra en çok vaka görülen ikinci ülke konumuna yükseldi. Rusya Devlet Başkanı Putin’in Sözcüsü Peskov’un da koronaya yakalandığı açıklandı.

13.05.2020Dünya
İnternetten gelebilecek kötü niyetli botlara karşı 5 öneri

İnternetten gelebilecek kötü niyetli bot'lara karşı 5 öneri

Son 5 yılda yüzde 67 artan siber saldırılarda internet trafiğinin 3’te 1’ini kötü niyetli botlar oluşturuyor. Şirketlerin web uygulamalarının ve online hizmetlerinin tehlike altında olduğunu dile getiren uzmanlar, şirketlerin web uygulamaları ve online hizmetlerini korumaları için atmaları gereken 5 adımın olduğunu belirtiyor.

13.04.2020Teknoloji
Çek affı hazır

Çek affı hazır

Koronavirüs salgını daha önce başlatılan çalışmaların hızlandırılmasına neden oldu.

23.03.2020Ekonomi
Kara Panter’den ‘kara liste’ye

Kara Panter’den ‘kara liste’ye

Sinema tarihinin en güzel kadınlarından biriydi. Çizgi dışına kaydı, sistem onu cezalandırmakta gecikmedi. ‘Kara Panterler’ hareketine yaptığı maddi yardım nedeniyle FBI tarafından kara listeye alınan ve hayatı zehir edilen Jean Seberg’in son yıllarını anlatan ‘Seberg’te ikonik yıldızı Kristen Stewart canlandırıyor.

10.03.2020Kampüs
Yeni nesil akıllı güvenlik teknolojiler AVMleri koruyacak

Yeni nesil akıllı güvenlik teknolojiler AVM'leri koruyacak

Alışveriş Merkezleri Yatırımcıları Derneği'ne göre 2019 Temmuz ayı itibarıyla Türkiye'de toplam 432 alışveriş merkezi bulunuyor. Bu sayının 2021 yılında 469'u bulması bekleniyor. Her gün milyonlarca kişinin sadece alışveriş yapmak değil aynı zamanda sosyalleşmek için geldiği ve alışverişten eğlenceye kadar birçok faaliyetin gerçekleştiği alışveriş merkezleri, yangın, hırsızlık ve toplumsal olaylar gibi çeşitli istenmeyen risklerle de karşı karşıya kalıyor. Bu nedenle yeni nesil akıllı güvenlik teknolojilerinin de AVM'lerde bulunması hayati bir önem taşıyor.

3.03.2020Teknoloji
4 ülke ABnin kara listesine girdi

4 ülke AB'nin kara listesine girdi

Avrupa Birliği vergi alanında iş birliği içine girmeyen ülkelere yenilerini ekledi.

18.02.2020Ekonomi
Sebze değil zehir yiyoruz

Sebze değil zehir yiyoruz

Marketten ya da pazardan aldığımız sebze-meyveler ne kadar doğal? İşte bu soruyla yola çıkan Greenpeace Akdeniz, üç ay boyunca rastgele 90 sebze satın aldılar. Labratuvarda inceleme altına alınan sebzelerde büyük oranda pestisit yani kimyasal maddeye rastlandı.

22.01.2020Gündem
Bakanlığın açıkladığı kara listeye dikkat

Bakanlığın açıkladığı kara listeye dikkat

TARIM ve Orman Bakanlığı’nın gıdada taklit ve tağşiş yapılan ürünleri açıkladığı listede yer alan ilaç etken maddesi bulunan çikolata ve enerji içeceklerinin saçtığı tehlikeye uzmanlar dikkat çekti. Prof. Dr. Bilal Boztosun, "Ne yazık ki merdiven altı ürünlerinde ilaç etken maddelerinin miligramları kontrolsüz. Bazı ilaçları o kadar yüksek dozda yüklüyorlar ki, kullanan insanlarda ciddi komplikasyonlarla, aritmilerle, ani ölümler ile karşılaşıyoruz" dedi.

16.01.2020Haber
Son dakika...Bakanlığın açıkladığı kara listeye dikkat ‘Ani ölümler ile karşılaşıyoruz’

Son dakika...Bakanlığın açıkladığı kara listeye dikkat! ‘Ani ölümler ile karşılaşıyoruz’

TARIM ve Orman Bakanlığı’nın gıdada taklit ve tağşiş yapılan ürünleri açıkladığı listede yer alan ilaç etken maddesi bulunan çikolata ve enerji içeceklerinin saçtığı tehlikeye uzmanlar dikkat çekti. Prof. Dr. Bilal Boztosun, "Ne yazık ki merdiven altı ürünlerinde ilaç etken maddelerinin miligramları kontrolsüz. Bazı ilaçları o kadar yüksek dozda yüklüyorlar ki, kullanan insanlarda ciddi komplikasyonlarla, aritmilerle, ani ölümler ile karşılaşıyoruz" dedi.

16.01.2020Gündem
KMH nedir, KMH hesabına başvuru yapmak gerekir mi KMH faizi nedir

KMH nedir, KMH hesabına başvuru yapmak gerekir mi? KMH faizi nedir?

Kredili mevduat hesabı (KMH) nedir sorusu banka işlemleri yapan vatandaşlar tarafından merak ediliyor. Peki KMH hesabının özellikleri nelerdir, bu işlemi yapabilmek için başvuru yapılmasına gerek oluyor mu? İşte detaylar

11.12.2019Gündem
WhatsAppta yeni dönem başlıyor, kapatma seçeneği resmen geliyor

WhatsApp'ta yeni dönem başlıyor, 'kapatma' seçeneği resmen geliyor

Dünyanın önde gelen anlık mesajlaşma uygulamalarından WhatsApp'ta kullanıcıların işine fazlasıyla yarayacak yeni bir özellik devreye giriyor. Kullanıcılar, bu özellik aktif olduğunda artık gruplara kendilerinden habersiz giriş yapmayacak ve bu konuda seçim yapma şansı olacak.

24.10.2019Teknoloji
Trump’ın söylemi hedef tahtasında

Trump’ın söylemi hedef tahtasında

ABD’de hafta sonu iki eyalette silahlı saldırılar sonucu 31 kişinin öldürüldüğü katliamların ardından Demokratlar, ABD Başkanı Donald Trump’ın göç ve bireysel silahlanma konusundaki söylemine sert tepki gösterdi.

6.08.2019Dünya
TESKten esnafa kredi talebi

TESK'ten esnafa kredi talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Ekonomik dalgalanmadan en olumsuz etkilenen kesim esnaf. Bu olumsuz etkiyi en aza indirmek için diğer kesimlere olduğu gibi esnafa da can suyu kredisi verilmeli" açıklamasında bulundu.

6.07.2019Ekonomi
İran, İngiliz sanatçı Joss Stoneu sınır dışı etti

İran, İngiliz sanatçı Joss Stone'u sınır dışı etti

İngiliz sanatçı Joss Stone, ziyaret için geldiği İran'da ülkeye girişine izin verilmediğini ve gözaltına alınarak, sınır dışı edildiğini açıkladı.

4.07.2019Dünya
TESK Başkanı Palandöken: Esnaf ekonomik paketlerde yer almalı

TESK Başkanı Palandöken: Esnaf ekonomik paketlerde yer almalı

TESK Başkanı Bendevi Palandöken esnaf için yeni ekonomik paketlerin hazırlanması gerektiğini söyledi.

30.06.2019Ekonomi

Twitter'da 'toplu engelleme' yaygınlaşıyor

Twitter kullanıcıları arasında hiç tanımadığı insanları toplu bir şekilde engelleme yöntemi yaygınlaşırken, bu durumun hem siber güvenlik hem de psikolojik açıdan kullanıcılara olumsuz etkileri olduğu belirtiliyor.

20.06.2019Teknoloji
İnternette güvenlik için 10 altın kural

İnternette güvenlik için 10 altın kural

Dünyayı şekillendiren uygulamaların güvenliği şirketlerin kritik önceliği haline gelirken, Innovera web uygulama güvenliği için 10 maddelik reçeteyi açıkladı.

12.06.2019Teknoloji
En çok şikâyet kredi faizinden

En çok şikâyet kredi faizinden

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu’na (BDDK) geçen yıl 69 bin 949 şikâyet ulaştı. Geçen yıl yapılan şikâyetlerde ilk sıralarda bireysel krediler ve kredi kartları yer aldı. 14 bin 148 şikâyetin geldiği bireysel kredilerdeki faiz, yüzde 4’lük şikâyet oranı ile öne çıktı. Bireysel kredilerden sonra en fazla şikâyet 13 bin 843 ile banka ve kredi kartlarından geldi.

8.06.2019Ekonomi
Çinin telekom devi Rusyada 5G teknolojisini geliştirecek

Çin'in telekom devi Rusya'da 5G teknolojisini geliştirecek

Çin'in telekom devi Huawei, Rusya'da 5G teknolojisini geliştirmek üzere Rus telekom şirketi MTS ile anlaştı.

6.06.2019Teknoloji
Rusya ABye yönelik yaptırımları genişletti

Rusya AB'ye yönelik yaptırımları genişletti

Rusya Dışişleri Bakanlığı, AB yetkililerine ve kurumlarına yönelik kısıtlamaları genişletme kararı aldı.

31.05.2019Ekonomi
AB, vergi kara listesinden 3 ülke çıkarttı

AB, vergi kara listesinden 3 ülke çıkarttı

AB, vergi alanında iş birliği yapmayan ülkeleri içeren kara listesinden 3 ülkeyi çıkarttı.

17.05.2019Ekonomi
TESKten kara liste sorunu giderilsin çağrısı

TESK'ten "kara liste sorunu giderilsin" çağrısı

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Esnafımızın en çok sıfır faizli can suyu kredisine ihtiyacı var ve buna ulaşmasının önündeki en büyük engel kara liste. Etkin bir sicil affı ile esnafımız rahatlayacaktır" açıklamasında bulundu.

11.05.2019Ekonomi
Nezaketimizi nasıl kaybettik, yeniden nasıl kazanırız

Nezaketimizi nasıl kaybettik, yeniden nasıl kazanırız?

Havalimanındaki korkunç olay ilk değildi ama son olabilir, daha nazik bir hayata geçmek için küçük adımlar atmaya ne dersiniz?

28.04.2019Hürriyet Pazar
TESK Başkanı Palandöken kredi açıklaması

TESK Başkanı Palandöken kredi açıklaması

Esnafın ekonomik dalgalanmalardan en çok etkilenen kesim olduğunu belirten TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Esnafımız az sermayesi ve her geçen gün çevresinde yükselen AVM ve zincir marketlerle baş etmeye çalışıyor. Dolayısıyla ekonomik dalgalanmadan da en çok olumsuz etkilenen kesim oluyor. Bu olumsuz etkiyi en aza indirmek için diğer kesimlere olduğu gibi esnafa da cansuyu kredisi verilmeli” dedi.

11.04.2019Ekonomi
AB kurumları arasında kara liste çatlağı

AB kurumları arasında 'kara liste' çatlağı

Avrupa Birliği Komisyonu, 28 AB ülkesinin, Suudi Arabistan'ı da içeren "kara listeyi" reddetmesine tepki gösterdi.

7.03.2019Dünya
Akıllı yüz tanıma teknolojisi güvenlikte yeni bir aşama

Akıllı yüz tanıma teknolojisi güvenlikte yeni bir aşama

Güvenlik teknolojileri sunan Sensormatic, geleneksel yüz tanıma sistemlerinden daha yetenekli bir çözüm sunmayı hedefliyor. Şirket tarafından sunulan Yüz Tanıma Çözümü, gelişmiş yüz tanıma algoritması, şifreleme özelliği ve kamera bağımsız yapısıyla dikkat çekiyor.

4.03.2019Teknoloji
Garip olay Kredi borcu var ancak banka ortada yok…

Garip olay! Kredi borcu var ancak banka ortada yok…

Samsun’un Bafra ilçesinde çok ilginç bir olay yaşandı. Banka borcunu ödemediği gerekçesiyle kara listeye alınan vatandaşın ne gözüken borcu ne de ödeyeceği banka var. Kara listeye alınan ve bu yüzden kredi çekemeyen vatandaş yetkililerden yardım istiyor.

27.02.2019Gündem
Milyonlarca Çinlinin uçak ve trene binmesi yasak

Milyonlarca Çinli'nin uçak ve trene binmesi yasak

Çin yönetimi, 1,43 milyarlık nüfusunun davranışlarını kontrol altında tutmak amacıyla tasarladığı "sosyal puanlama" sistemi kapsamında oluşturduğu "kara listeyi" genişletiyor. Pekin yönetiminin uyguladığı "sosyal güven sistemi" çerçevesinde şirket ve kişilere verilen cezaların tutarı 650 milyar ABD dolarına ulaştı.

20.02.2019Dünya
Esnafa sicil affı talebi

Esnafa sicil affı talebi

TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, "Kara liste sorunu çözülmedikçe krediler amacına ulaşamıyor” dedi.

18.02.2019Ekonomi
Silah üreticileri Suudi Arabistanın kara listeye alınmasına karşı

Silah üreticileri Suudi Arabistan'ın 'kara liste'ye alınmasına karşı

Avrupa Birliği'nin (AB) silah üretici üyelerinin, terörün finansmanı ve kara para aklama ile mücadelede başarısız ülkeler listesine Suudi Arabistan'ın eklenmesine karşı çıktıkları belirtildi.

11.02.2019Dünya

Yazar Sonuçları

Onca kötülük varken...

Sinema tarihinin en güzel kadınlarından biriydi. Çizgidışına kaydı, sistem onu cezalandırmakta gecikmedi. ‘Seberg’, Kara Panterler hareketine yaptığı maddi yardım nedeniyle FBI tarafından kara listeye alınan ve hayatı zehir olan ikonik yıldız Jean Seberg’in son yıllarını anlatıyor.

7.03.2020

Ömür hesabınız ne durumda?

Beslenme tavsiyeleri bitmez. Dahası bu tavsiyeler bazen tartışma düzeyine bile varabilir.

29.10.2019

Harcamayan kurutur

İSTANBUL – İzmir otoyolu yetkililerin açıklamalarına göre bu yıl 8 Ağustos’da tamamen açılacak.

23.06.2019

Sadece işimize bakıyoruz

THY Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, “Basit ve saçma iddialarla THY’nin karalanmasına, laf edilmesine bile izin vermem” dedi. “Sadece işimize bakıyoruz” diyen İlker Aycı, bayramda Dünyanın çevresinde 706 kez dolaştıklarını bununda bazı insanların başını döndürdüğünü söyledi.

12.06.2019

Müşteri her zaman haklı değil

Bir görevliye haksız olarak bağırdınız çağırdınız veya uçakta yapılmaması gereken bir hareket yaptınız. Hakkınızda sadece tutanak tutulup bu işten sıyrılacağınızı sanıyorsanız yanılıyorsunuz. Bir anda kara listeye girebilirsiniz.

5.05.2019