MENÜ

Kara Dul

Kara Dul ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kara Dul haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kara Dul haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 501 Kara Dul haberi bulunmuştur.

Kara Dul Haberleri

Buyrun Bağımsız Filmler Festivaline

Buyrun Bağımsız Filmler Festivali'ne

Bağımsız sinemanın seçkin örnekleri 18 Ocak ile 27 Ocak arasında AFM Bağımsız Filmler Festivali kapsamında gösterilecek.

25.12.2001Gündem
Bağımsız Filmler Festivali başlıyor

Bağımsız Filmler Festivali başlıyor

Yeni yılda sinemaseverleri hoş bir sürpriz bekliyor. Bağımsız sinemanın seçkin örnekleri 18 Ocak ile 27 Ocak arasında AFM Bağımsız Filmler Festivali kapsamında gösterilecek. Toplam 35 bağımsız filmin yeraldığı festival kapsamında panel ve söyleşiler de düzenlenecek.

25.12.2001Gündem
Bağımsız Film Festivali başlıyor

Bağımsız Film Festivali başlıyor

Bağımsız sinemasının seçkin örneklerini biraraya getiren AFM Bağımsız Film Festivali bugün başlıyor. Festival 27 Ocak'a kadar sürecek. Festivalde Darren Aronofsky ve Hal Hartley gibi ustaların da aralarında bulunduğu çok sayıda yönetmenin filmleri yeralıyor.

18.01.2002Gündem
Bağımsız Film Festivali başladı

Bağımsız Film Festivali başladı

İstanbul'da ilki düzenlenen Bağımsız Film Festivali başladı. Bugünün en çarpıcı filmi Hint Usulü Patlamış Mısır.

19.01.2002Gündem
Gerçek kara dul

Gerçek kara dul

Amerika'da iki kocasını ve bir sevgilisini ölüme göndererek sigortadan 163 bin dolar alan ‘‘kara dul’’ Josephine Gray'in yargılanmasına başlandı.

25.01.2002Gündem
Kara dul ısırdı, öldü

Kara dul ısırdı, öldü

İzmir'in Urla İlçesi'nde tarlada ‘‘Karadul’’ diye bilinen örümceğin ısırdığı 8 yaşındaki Osman Balcı, tedavi gördüğü hastanede yaşamını yitirdi. İlk müdahaleyi yapan doktorlar, tedavinin doğru olduğunu savunurken Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Zehir Merkezi Müdürü Prof. Dr. Yeşim Tunçok, ‘‘Bu örümcek Tarantula cinsinden bile zehirli. Müdahale de yanlış yapılmış’’ dedi.

10.07.2002Gündem
Üzümden kara dul çıktı

Üzümden kara dul çıktı

İngiltere'de bir süpermarket zincirinin sattığı üzüm paketlerinin içinden öldürücü ''kara dul'' adıverilen örümceklerin çıkması panik yarattı. Tesco adlı süpermarket zinciriden yapılan açıklamada, üzümün satın alındığı Kaliforniya'daki bağın işletmecilerinin, tarım ilaçları yerine doğal bir yöntem olan örümceklerin bağın üzerinde gezmesine izin verdiklerini, bu arada bu öldürücü örümcek tipinin üzüme dadandığını belirttildi.

27.11.2002Gündem
Üzümden ‘‘kara dul’’ çıktı

Üzümden ‘‘kara dul’’ çıktı

İngiltere'de bir süpermarket zincirinin sattığı üzüm paketlerinin içinden ‘‘kara dul’’ adı verilen öldürücü örümceklerin çıkması, paniğe neden oldu.

27.11.2002Gündem
Siyaset Türkiyede İKnın yüzkarasıdır

Siyaset Türkiye'de İK'nın yüzkarasıdır

Cüneyt Ülsever, Türkiye'de 'insan kaynakları' (İK) kavramı yokken, ABD'de bu alanda doktora yaptı. Türkiye'ye döndü. 16 yıl, profesyonel yönetici olarak çalıştı. 1999'da köşe yazarı oldu. Hürriyet Gazetesi'nde siyaset üzerine yazınca 'ik uzmanlığı' unutuldu. 2000'den beri Hürriyet İK Gazetesi'nde deneyimlerini ve birikimini İK okurlarıyla paylaşıyor. Bugüne kadar roman, deneme, anı türünde altı kitap yazdı. Yedinci kitabını İK'ya ayırdı. Kitabında, son bir yıldır Hürriyet İK yazılarında da değindiği 21. Yüzyıl insanını ve onun yönetimini ele aldı. Kendi deyimiyle 'Türkiye'de İK için bir el kitabı' yazdı. Om Yayınevi tarafından yayınlanan kitap, '21. Yüzyılda İnsan Yönetimi' adını taşıyor.

18.01.2003Gündem
Kara dul terörü

Kara dul terörü

Rusya'nın Kuzey Kafkaslar bölgesinde savaşta dul kalan Çeçen kadınlardan oluşan "Kara Dul" çetesinin intihar eyleminde 41 kişi öldü.

5.12.2003Gündem
Kara dul terörü

Kara dul terörü

Koli içinde getirdikleri bombayı trene yerleştiren kadın teröristlerin ikisi, vagondan atladı, diğer ikisi intihar eylemi yaptı. Çeçen lider Şamil Basayev bir hafta önce ‘‘Rusya'ya Kara dul intihar komandoları gönderiyorum’’ diye tehdit savurmuştu. Kara dul çetesi, savaşta tüm erkek yakınlarını kaybeden Çeçen kadınlardan oluşuyor.

5.12.2003Dünya
Putin’e 800 metre kala ‘Kara Dul’ terörü: 6 ölü

Putin’e 800 metre kala ‘Kara Dul’ terörü: 6 ölü

Rusya'nın başkenti Moskova'da, dün Devlet Başkanı Vladimir Putin'in Kremlin Sarayı'ndaki çalışma odasından 800 metre mesafede ‘Kara Dul’ olarak bilinen Çeçen kadın militanlar, bombalı intihar eylemi düzenledi.

10.12.2003Dünya
Mal mülk edinmeyi anlamayan Aborjinlere cepli pantolon acayip geliyor, neyi var ki cebe koyacak diye

Mal mülk edinmeyi anlamayan Aborjinlere cepli pantolon acayip geliyor, neyi var ki cebe koyacak diye

Belgeselci ve eski savaş fotoğrafçısı Ahmet Utlu'nun tescilli diğer mesleği profesyonel seyyahlık. Biz sıradan ölümlüler üç haftalık seyahatin bavulunu düşünürken bile kıvranırken, o bavulunu kaptığı gibi dört ay ortadan yok olabiliyor.

4.02.2004Seyahat

Yazar Sonuçları