EKSTRA
MENÜ

Kapadokya Balon

Kapadokya Balon ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kapadokya Balon haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 543 Kapadokya Balon haberi bulunmuştur.

Kapadokya Balon Haberleri

Kapadokyayı 2020de 120 bin 917 turist gökyüzünden izledi

Kapadokya'yı 2020'de 120 bin 917 turist gökyüzünden izledi

Dünyanın dört bir tarafından gelen turistleri tarihi, kültürel zenginlikleri ve doğal güzellikleriyle cezbeden Kapadokya'daki sıcak hava balon turlarına, Kovid-19 salgınıyla mücadele edilen 2020 yılında 120 bin 917 kişi katıldı.

13.01.2021Seyahat
Turistler Kapadokyada sonbaharın renklerini gökyüzünden izliyor

Turistler Kapadokya'da sonbaharın renklerini gökyüzünden izliyor

Sıcak hava balon turuna katılan yerli ve yabancı turistler, Kapadokya'nın üstünde süzülerek sonbaharın keyfini çıkarıyor.

30.11.2020Seyahat
Büyük artış var Uzakdoğu ülkelerinden akın ediyorlar

Büyük artış var! Uzakdoğu ülkelerinden akın ediyorlar

Türkiye'ye gelen Çinli, Güney Koreli ve Japon turist sayısının 8 ayda toplam 500 bini yükselmesi özellikle üç ülke vatandaşlarının gözde tatil merkezlerinden Kapadokya’ya gelişlerde artışa yol açtı. Uzakdoğu ülkelerinden gelişlerdeki artışlar Kapadokya Havalimanı’nı kullanan yolcu rakamlarına da yansıdı. Bu yılın 9 ayında Kapadokya Havalimanı’na yüzde 28 artış ile 372 bin yolcu geçiş yaptı. Uçak trafiği ise yüzde 17 artarak 2 bin 278’e yükseldi.

10.10.2019Ekonomi
Kapadokya’da turist sayısı yüzde 13,5 arttı

Kapadokya’da turist sayısı yüzde 13,5 arttı

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesini yılın ilk 8 ayında 2 milyon 223 bin 89 yerli ve yabancı turist ziyaret etti.

10.09.2019Ekonomi
Türkiyede ilk kez düzenlendi... Binlerce turist oraya akın etti

Türkiye'de ilk kez düzenlendi... Binlerce turist oraya akın etti!

Türkiye’nin ilk sıcak hava balon festivali olan “Kapadokya Balon Festivali”ni 100 bin yerli ve yabancı turist takip etti. Kapadokya semalarında oluşan görsel şöleni ise yerli ve yabancı turistler bol bol fotoğrafladı.

25.07.2019Ekonomi
Kapadokyada sıcak hava balonlarının görsel şöleni

Kapadokya'da sıcak hava balonlarının görsel şöleni

Doğal, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da, sıcak hava balon turları alternatif turizm etkinliklerinin başında geliyor.

28.06.2019Seyahat
Doluluk yüzde 95e ulaştı

Doluluk yüzde 95'e ulaştı

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya Bölgesinde yaklaşan Ramazan Bayramı dolayısıyla doluluk oranı yüzde 95’lere ulaştı.

1.06.2019Ekonomi
Türkiye tatiliyle ödüllendirilen Çinli kadınlar Kapadokyada

Türkiye tatiliyle ödüllendirilen Çinli kadınlar Kapadokya'da

Çalıştıkları firma tarafından Türkiye'ye tatil için getirilen bin kişilik Çinli kadın kafilesi yöresel kırmızı kıyafetleriyle peribacalarını gezdi. Çin'de bir kozmetik firması tarafından, başarıları dolayısıyla Türkiye tatiliyle ödüllendirilen bin kadın Kapadokya'da yöresel kıyafetleriyle gezdikleri peribacaları arasında renkli görüntüler oluşturdu.

29.05.2019Seyahat
Rusların yeni mekanı Akın ediyorlar...

Rusların yeni mekanı! Akın ediyorlar...

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya bölgesi son günlerde Rusların akınına uğruyor.

17.05.2019Ekonomi
Kapadokya’da görülmesi gereken en iyi 10 yer

Kapadokya’da görülmesi gereken en iyi 10 yer

Dünyada eşi benzeri olmayan bir coğrafya… Binlerce yıl öncesine uzanan geçmiş, peribacaları, yer altı şehirleri, mağara otelleri, yılkı atları, vadileri, müzeleri, konakları, unutulmaz gün batımı ve balon turlarıyla Kapadokya uyanmak istemeyeceğiniz bir rüya gibi! Bu hafta Kapadokya’da gezilip-görülecek sayısız yer arasından öne çıkanlarını seçtik.

17.10.2017Seyahat
Güzel Atlar Ülkesinde romantik macera (Kapadokya)

'Güzel Atlar Ülkesi'nde romantik macera (Kapadokya)

Kapadokya, Nevşehir’e bağlı, taşından toprağından tarih fışkıran bir cennet… ‘Güzel Atlar Diyarı’ olan inanılmaz tarihe ve doğa güzelliğine sahip bir coğrafya. Kapadokya, yeraltı şehirleri, hem savunma hem de gözetleme yapmak için doğanın da yardımıyla yapılmış kaleleri, insana huzur veren vadileriyle görülesi bir yer. İşte size Kapadokya gezi rehberi…

29.09.2017Seyahat
Hafta sonu gezginlerine özel Kapadokya rehberi

Hafta sonu gezginlerine özel Kapadokya rehberi

Türkiye'nin en büyülü coğrafi alanlarından biri olan Kapadokya, masal diyarını andıran peri bacaları ve keşfedilmesi gereken sayısız doğal güzelliği ile her yıl yerli ve yabancı olmak üzere pek çok turisti ağırlıyor. Sabaha karşı yapılan balon turları ise yörenin en eğlenceli aktiviteleri arasında. İşte hafta sonu gezginlerine özel Kapadokya rehberi...

1.08.2017Seyahat
Bahar aylarının en güzel rotası: Kapadokya

Bahar aylarının en güzel rotası: Kapadokya

Türkiye’nin en önemli turizm merkezlerinden olan Kapadokya’da bahar ayının gelmesiyle birlikte balon turlarına ilgi de artmaya başladı. Dünyanın en ilginç doğa oluşumları arasında yer alan peribacaları ve kayadan oyma dinsel merkezleriyle her yıl yaklaşık 2 milyon yerli ve yabancı turisti ağırlayan Kapadokya'da, düzenlenen sıcak hava balon turlarına yerli ve yabancı turistler büyük ilgi gösteriyor.

24.03.2017Seyahat
Balonda ölen İngiliz uzay bilimcisi

Balonda ölen İngiliz uzay bilimcisi

Kapadokya'da dün sabah turistleri gezdiren iki balonun çarpışması sonucu 50 metre yükseklikten yere çakılan balonda yaşamını yitiren İngiliz 53 yaşındaki Dr. Kevin Beurle'un İngiltere’nin önde gelen bilim adamlarından biri olduğu ve NASA'da da görev yaptığı ortaya çıktı.

30.05.2009Gündem
Ordu’ya gitmek için 4 yeni neden

Ordu’ya gitmek için 4 yeni neden

Karadeniz’in doğasından gelen güzellikleri binlerce yıllık insan emeğiyle süsleyerek adeta bir açık hava müzesi haline gelen Ordu’yu yılın herhangi bir zamanında ziyaret etmek için birçok neden var. Şimdi onlara yenileri eklendi. Kent, artık macera ve heyecan arayanların da ilk aklına gelen yerlerden biri olacak.

12.04.2021Seyahat
‘Kar garantili kayak imkânı’

‘Kar garantili kayak imkânı’

Artaş Grubu Turizm Yatırımları Koordinatörü Recep Arifoğlu, Kayseri turizmi hakkında değerlendirmelerde bulundu.

18.03.2021Ekonomi
Turizmcilerin gözü Çinli turistte

Turizmcilerin gözü Çinli turistte

Türk-Çin İş Geliştirme ve Destekleme Derneği Başkanı İnsan Beşer, “İş turizmi, Kapadokya ve balon turizmi Çin’de çok meşhur. Şimdi Göbeklitepe’yi öne çıkardık, oraya ilgi göstermeye başladılar. Yarın Frig Vadisi’ni markalaştırarak reklâmını yaparsak, Efes’i Çatalhöyük’ü, Zeugma’yı tanıtırsak bu nüfustan ciddi manada pay alabiliriz” dedi.

15.02.2021Ekonomi
Çat Vadisi turistleri ağırlamak için gün sayıyor

Çat Vadisi turistleri ağırlamak için gün sayıyor

Nevşehir'e bağlı Çat beldesinde çevresi peribacaları ve doğal kaya oluşumlarıyla kaplı kanyon şeklindeki vadi, turizmden hak ettiği payı almaya hazırlanıyor.

10.02.2021Keyif
Aşk dolu bir kaçamağın en güzel 10 adresi

Aşk dolu bir kaçamağın en güzel 10 adresi

14 Şubat’a bir hafta kaldı. Sevdiğine romantik bir kaçamak hediye etmek isteyenlerin hemen karar verip program yapması gerekiyor. Peki nereye? Jürimize Sevgililer Günü’nde, pandemi şartlarına da uygun yapılabilecek bir tatilin adreslerini sorduk; işte birbirinden güzel 10 seçenek...

7.02.2021Seyahat
Kolombiyalı ve Meksikalı turizmciler Kapadokyayı gezdi

Kolombiyalı ve Meksikalı turizmciler Kapadokya'yı gezdi

Kolombiya ve Meksika'da acente ve tur hizmeti sunan firmaların temsilcileri, Kapadokya'ya gelerek tarihi ve turistik merkezleri ziyaret etti.

25.01.2021Seyahat
10 yıl sonra İranlı baba-kız İstanbul’da kavuştu

10 yıl sonra İranlı baba-kız İstanbul’da kavuştu

İranlı Farshid Fathi, 10 yıl önce ‘rejimin güvenliğine karşı eylem’ suçundan Tahran’da cezaevine girdi. 5 yıl hapis yatan Fathi’nin eşi, kendisinden boşanarak 2 çocuğu ile Kanada’ya yerleşti. Hapisten çıktıktan sonra yıllarca çocuklarının izini süren baba, 10 yıl sonra kızı Rosanna’ya İstanbul Havalimanı’nda kavuştu.

25.01.2021Gündem
İranlı baba ve kızının 10 yıl sonra İstanbul’da ağlatan buluşması

İranlı baba ve kızının 10 yıl sonra İstanbul’da ağlatan buluşması

İranlı Farshid Fathi, 10 yıldır göremediği 17 yaşındaki kızı Rosanna'ya İstanbul Havalimanı'nda kavuştu. Duygusal anların yaşandığı buluşmada baba ve kızı gözyaşlarını tutamadı. Kızını İran'da, en son 3 bin 670 gün önce gördüğünü belirten baba Fathi, "Onu son gördüğümde 7 yaşındaydı. Şimdi de gördüğünüz gibi 17 yaşında ve çok güzel bir kız olmuş" derken, kızı Rosanna ise "Mutluluktan İçim içime sığmıyor" sözleriyle duygularını dile getirdi.

24.01.2021Gündem
Peribacalarındaki kış aktiviteleri turistleri cezbediyor

Peribacalarındaki kış aktiviteleri turistleri cezbediyor

Kar yağışı ile eşsiz manzarasını daha da güzelleştiren Kapadokya'da turistler, arazi aracı, ATV motor ve atlarla düzenlenen turlara katılarak bölgeyi keşfediyor.

19.01.2021Seyahat
İstanbul’da başladı, Artvin’de devam etti, Şirince’de bitti

İstanbul’da başladı, Artvin’de devam etti, Şirince’de bitti

‘Güzel Ülke Atlası’ Türkiye’nin tarihi ve doğal güzelliklerini çocuklara yönelik anlatan eğlenceli bir kaynak kitap. Yazarı Mutlu Tönbekici “Başka insanları, başka mimariyi gören çocuk merak etmeye, soru sormaya başlar” diyor.

10.01.2021Seyahat
Acun Ilıcalı: Bana baktığında ‘Bu adam normal’ dersin ama derinlere indikçe tatlı bir deli görebilirsin

Acun Ilıcalı: Bana baktığında ‘Bu adam normal’ dersin ama derinlere indikçe tatlı bir deli görebilirsin

Televizyonculuktaki başarısı ülke sınırlarını aştı. En son Variety dergisinin En Etkili 500 İşinsanı listesine giren tek Türk oldu. Bu sırada bir de futbol takımı satın aldı. Şimdi sırada dijital platformu var. Acun Ilıcalı’yla konuştuk.

Kapadokya yeni yılı sakin karşılıyor

Kapadokya yeni yılı sakin karşılıyor

Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya, yılbaşı tatilinde, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle yeni yıla sakin ve izole bir ortamda girmek isteyenleri ağırlayacak.

31.12.2020Seyahat
Kapadokya’yı 115 bin turist gökyüzünden izledi

Kapadokya’yı 115 bin turist gökyüzünden izledi

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden ve sıcak hava balon turlarının başkenti Kapadokya bölgesini bu yıl 115 bin yerli ve yabancı turist gökyüzünden izledi.

29.12.2020Seyahat
Kısıtlama ile birlikte Kapadokya turistlere kaldı

Kısıtlama ile birlikte Kapadokya turistlere kaldı

Türkiye’nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da sokağa çıkma kısıtlamasında turistler manzarayı gökyüzünden kuşbakışı izledi.

28.12.2020Seyahat
Kapadokyaya benzerlikleriyle şaşırtıyorlar

Kapadokya'ya benzerlikleriyle şaşırtıyorlar

Türkiye’nin en güzel turistik mekanlarından biri olan Kapadokya, Nevşehir’de bulunan tarihi bir bölgedir. Tarif edilemez güzellikte yapılar barındıran Kapadokya her yıl binlerce yerli ve yabancı ziyaretçiyi de çekiyor. Özellikle de gün doğumunda balon turu yapmak için gelen ziyaretçiler, karşılaştıkları harika manzaralar karşısında büyüleniyor. Bu eşsiz güzellikteki yerin ülkemizin farklı bölgelerinde benzerlerini de görüyoruz. Hatta Kapadokya’daki yoğunluktan bunalanlar için benzerlerini keşfetmek harika bir tercih olabilir.

23.12.2020Seyahat
Kapadokyada balonlar sis denizinde uçtu

Kapadokya'da balonlar 'sis denizi'nde uçtu

Konuklarına masalsı tatil imkanı sunan, Türkiye'nin önemli turizm merkezlerinden Kapadokya'da sıcak hava balon turları, sisle kaplanan vadiler üzerinde gerçekleştirildi.

24.11.2020Seyahat
Ordu turizmi için sıcak hava balonu test edildi

Ordu turizmi için sıcak hava balonu test edildi

Ordu'nun Perşembe Yaylası'nın ardından kent merkezinde de sıcak hava balonu test uçuşu gerçekleştirildi.

20.11.2020Seyahat
Ordu’nun menderesleriyle ünlü Aybastı- Perşembe Yaylasında balon turizmi

Ordu’nun menderesleriyle ünlü Aybastı- Perşembe Yaylası'nda balon turizmi

Denizi, doğası, yaylaları ve eşsiz sahilleri ile turizmin gözde merkezlerinden birisi haline gelen Ordu’nun yaylaları balon turizmi ile tanışıyor. İlk balon seferi, menderesleriyle ünlü Perşembe Yaylası'nda yapıldı.

19.11.2020Seyahat
Kapadokyayı ekimde 175 bin 612 turist gezdi

Kapadokya'yı ekimde 175 bin 612 turist gezdi

Türkiye'nin doğa, tarih ve kültür turizminin önemli merkezlerinden Kapadokya bölgesini ekim ayında 175 bin 612 turist ziyaret etti.

9.11.2020Seyahat
Kapadokyayı ekimde 175 bin 612 turist gezdi

Kapadokya'yı ekimde 175 bin 612 turist gezdi

Türkiye'nin doğa, tarih ve kültür turizminin önemli merkezlerinden Kapadokya bölgesini ekim ayında 175 bin 612 turist ziyaret etti.

5.11.2020Keyif
Rus turistlerin Kapadokya aşkı

Rus turistlerin Kapadokya aşkı

Türkiye'nin peribacaları, sıcak hava balon turları, kaya kiliseleri ve yer altı kent yerleşimleri ile en önemli turizm merkezlerinden biri olan Kapadokya bölgesini ziyaret eden Rus turistler bölgeden fotoğraf çekinmenden ayrılmıyor.

5.11.2020Seyahat
Kapadokya hafta sonunda yerli turistlerin mekanı oldu

Kapadokya hafta sonunda yerli turistlerin mekanı oldu

Peribacaları, doğal kaya oluşumları, kayadan oyma tarihi manastırları, yer altı şehirleri ve vadileriyle ünlü Kapadokya bölgesinde, yerli turistlerin 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı tatilini hafta sonuyla birleştirmesi nedeniyle yoğunluk yaşandı.

2.11.2020Seyahat
Kapadokyada sıcak hava balonlarının görsel şöleni

Kapadokya'da sıcak hava balonlarının görsel şöleni

Kapadokya'da turistlerin yoğun ilgi gösterdiği sıcak hava balon turları, peribacalarıyla bütünleşerek, adeta görsel şölen oluşturuyor.

23.10.2020Seyahat
Engelli kızın sıcak hava balonuna binme hayali gerçekleşti

Engelli kızın sıcak hava balonuna binme hayali gerçekleşti

 Karabük'te yaşayan bedensel engelli 31 yaşındaki Nuray Taşyıldız'ın, Kapadokya'da sıcak hava balonuyla uçma hayali gerçek oldu.

23.10.2020Gündem
Kayseride sıcak hava balonu uçuşlarına pandemi etkisi

Kayseri'de sıcak hava balonu uçuşlarına pandemi etkisi

KAYSERİ Büyükşehir Belediye Başkanı Memduh Büyükkılıç, koronavirüs salgınının Yeşilhisar ilçesinde yapılacak sıcak hava balonu turlarını olumsuz etkilediğini belirterek, "Şimdilik pandemi nedeniyle potansiyel müşteri yok. Bölgenin tanıtımı için elimizden geleni yapacağız" dedi.

14.10.2020Gündem
Türkiye’de kışın yapılacak en güzel aktiviteler… Şimdiden planlarınıza ekleyin

Türkiye’de kışın yapılacak en güzel aktiviteler… Şimdiden planlarınıza ekleyin

Kış boyunca bembeyaz örtüyle kaplanan göller, şelaleler, ağaçlar ve mimari eserler kartpostallık kareler oluşturuyor. Bu kış için bir planınız yoksa bu haberimiz tam size göre...

8.10.2020Seyahat
Göbeklitepe’ye balon turu izni çıktı

Göbeklitepe’ye balon turu izni çıktı

Şanlıurfa’da 'Tarihin sıfır noktası' olarak nitelendirilen, 2018 yılında (UNESCO) Dünya Mirası Listesi'nde yer alan Göbeklitepe'de sıcak balon turları için Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü (SHGM) Eylül ayında gerçekleştirilen balon test uçuşlarının ardından bölgede ticari uçuşların yapılabileceğine karar verdi.

7.10.2020Seyahat
Camelo Lopez kimdir nereli

Camelo Lopez kimdir nereli?

Camelo Lopez magazin gündeminde yer almasının araştırılan isim olmaya başladı. Soner Sarıkabadayı ile çocuk sahibi olmaya hazırlanan Camelo Lopez, 3 Ekim Cumartesi günü nikah masasına oturdu. Peki, Camelo Lopez kimdir nereli? İşte, o isim hakkında detaylı bilgiler

4.10.2020Hayat

Yazar Sonuçları

Kapadokya'da Balon kavgası

Türkiye’nin kültür turizminde başrol oyuncusu Kapadokya’nın sembolü balon uçuşlarında ciddi sorunlar yaşanıyor. Dorak Turizm’in 25 balon firmasını bir konsorsiyum çatısında bir araya getirmesiyle başlayan tekelleşme iddialarına Rekabet Kurumu soruşturması yanıt verecek. Ancak bu süreçte konsorsiyum dışında balon uçuşu yapmak isteyenlerin engellendiği, bireysel rezervasyon yapan turistlerin ise rezervasyonlarının iptal edildiği belirtiliyor.

9.06.2019