EKSTRA
MENÜ

Kanuni Sultan Suleyman

Kanuni Sultan Suleyman haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kanuni Sultan Suleyman hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.708 Kanuni Sultan Suleyman haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

I. Süleyman (6 Kasım 1494, Trabzon - 7 Eylül 1566, Zigetvar), Osmanlı İmparatorluğu'nun onuncu padişahı ve 89. İslam halifesi. Batıda Muhteşem Süleyman, Doğuda ise adaletli yönetimine atfen Kanunî Sultan Süleyman  olarak da bilinmektedir. 1520'den 1566'daki ölümüne kadar, yaklaşık 46 yıl boyunca padişahlık yapan ve 13 kez sefere çıkan I. Süleyman, saltanatının toplam 10 yıl 1 ayını seferlerde geçirmiştir. Süleyman böylece imparatorluğun hem en uzun süre görev yapan hem en çok sefere çıkan ve de en uzun süre sefer yapan Osmanlı Sultanı olmuştur.

Devamı..

Kanuni Sultan Suleyman Haberleri

29 Ağustos hangi burç ve burcu ne 29 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

29 Ağustos hangi burç ve burcu ne? 29 Ağustos tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Burç yorumları günümüzde oldukça fazla takip edilmektedir. 29 ağustos doğumlu olan kişiler hem hangi burç olduklarını sorgulamakta ve yükselen burçlarını merak etmektedirler. Aynı zamanda 29 ağustosta doğmuş olan Türk ünlülerin araştırmasını yapmaktadırlar. Peki, 29 ağustos hangi burca aittir? 29 ağustosta tarihte neler yaşanmıştır? 29 ağustos doğumlu olan Türk ünlüler kimlerdir? İşte 29 ağustos ile ilgili tüm detaylar.

15.09.2021Burçlar
7 Eylül hangi burç ve burcu ne 7 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

7 Eylül hangi burç ve burcu ne? 7 Eylül tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Astroloji kapsamında yer alan bütün burçların burcun kendine özgü olan özellikleri mevcut halde bulunmaktadır. Dünya üzerinde bulunan tüm bireyler kendi burçlarını doğum tarihlerine bakarak bulabilmektedir. 7 Eylül tarihinin hangi burca ait olduğunu, bahsedilen burcun hangi özellikleri taşıdığını, yükselenini, 7 Eylül'de hangi olayların yaşandığını ve yine bu tarihte doğan ünlülerin kimler olduğunu sizler için derledik.

14.09.2021 Burçlar
Şarkılara, destanlara konu olan yarımada: Bodrum

Şarkılara, destanlara konu olan yarımada: Bodrum

Bodrum, Türkiye’de yaz tatili denince akla gelen ilk yerlerden. Bugüne kadar hakkında çok şey konuşuldu, belki sayısız defa keşfedildi ama o yine de hep güzelliklerine yenilik ekledi. Sırt çantalı gezginleri de memnun etti, konforun zirvelerinde gezinenleri de. Okullar geçen hafta açıldı. Bodrum’un çılgın sezon kalabalığı yerini sakinliğe bıraktı. Bargylia, Kuyucak gibi az bilinen noktalarıyla deniz ve doğanın en güzel olduğu vakitlerde, Bodrum yine bizi çağırıyor...

12.09.2021Seyahat
6 gündür her yerde aranıyordu Acı haber geldi

6 gündür her yerde aranıyordu! Acı haber geldi

Küçükçekmece'de ailesinin 4 Eylül'den beri alamadığı için kayıp başvurusunda bulunduğu gencin cesedi Beylerbeyi sahilinde bulundu.

11.09.2021Gündem
Pedro de Noronhadan Tülin Şahin ile ilgili çarpıcı iddialar: Onu terk ettiğim için canımı yakmak istiyor

Pedro de Noronha'dan Tülin Şahin ile ilgili çarpıcı iddialar: Onu terk ettiğim için canımı yakmak istiyor

Tülin Şahin ile Portekizli işadamı Pedro de Noronha arasında sular durulmuyor. 2019’da Siena Leyla adını verdikleri bir kız çocukları olan, ancak bir süre sonra yollarını ayıran Şahin ile Noronha şimdi mahkemelik. “Siena’yı kaçırmayı planlıyor” diyerek uzaklaştırma kararı aldıran Şahin’e itiraz eden işadamı kararı kaldırttı. Son olarak “Türkiye muz cumhuriyeti” dediği iddiasıyla gündeme gelen Noronha’ya olup bitenleri sordum.

9.09.2021Magazin
8 Temmuz hangi burç ve burcu ne 8 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

8 Temmuz hangi burç ve burcu ne? 8 Temmuz tarihde bugün, doğan Türk ile yabancı ünlüler, yükseleni ve özellikleri

Büyüleyici bir alan olarak kabul edilen Astroloji tıpkı bugün olduğu gibi eski medeniyetlerde de büyük ilgi görmüştür. Değerli çalışmalar ve eserler ortaya çıkmıştır. İşte ilgiyle okuyacağınız 8 Temmuz hangi burç, yükseleni nedir, özellikleri, 8 Temmuz günü doğan ünlüler ve konu hakkında çok daha fazlasını sizler için derledik.

8.09.2021Burçlar
Salgınla mücadelede yeni dönem... 6 Eylül hazırlığı: Zorunlu oluyor

Salgınla mücadelede yeni dönem... 6 Eylül hazırlığı: Zorunlu oluyor

Türkiye'de 6 Eylül'de başlayacak aşı olmayan kişilere PCR testi zorunluluğu öncesi laboratuvarlarda hazırlıklar hızlandı. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü İl Laboratuvar Koordinatörü Doç. Dr. Cemal Kazezoğlu, 6 Eylül'de başlayacak PCR testi zorunluluğuna 14 laboratuvar ile hazır olduklarını açıkladı.

4.09.2021Gündem
Bahçeşehir-Esenyurt metrosuna ilk adım

Bahçeşehir-Esenyurt metrosuna ilk adım

İstanbul Büyükşehir Belediyesi, Mahmutbey ile Bahçeşehir ve Esenyurt’u birbirine bağlayacak 18 kilometrelik metro hattı için çalışmalara törenle başladı.

31.08.2021Ekonomi
İBB Başkanı İmamoğlundan Bağcılar-Esenyurt Metro Hattı açıklaması

İBB Başkanı İmamoğlu'ndan Bağcılar-Esenyurt Metro Hattı açıklaması

İSTANBUL Büyükşehir Belediye (İBB) Başkanı Ekrem İmamoğlu, Mahmutbey -Bahçeşehir -Esenyurt Metro Hattı İnşaatı Başlama Törenine katıldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, "Biz ilk etapta Mahmutbey, Kanuni Sultan Süleyman hattını 2024 yılında açacağız. Ancak ilave olarak finansman ihtiyacımız var. Bu ihtiyacımızı elde etmek için çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Esenyurt'tan bir vatandaşımız Mahmutbey'e 28 dakikada gelecek. Mecidiyeköy'e 60 dakikada, Kabataş'a 67 dakikada gidecek. Yani bu hat günlük 1 buçuk milyona yakın yolcuya hizmet etmiş olacak" dedi.

30.08.2021Gündem
Osmanlı Devleti Yükselme dönemi padişahları ve savaşları nelerdir Osmanlı Yükselme dönemi konu anlatımı

Osmanlı Devleti Yükselme dönemi padişahları ve savaşları nelerdir? Osmanlı Yükselme dönemi konu anlatımı

Osmanlı İmparatorluğu, Bilecik’te kurulmuş bir beylikken zaman içerisinde kıtalara yayılmış ve büyük topraklarda hüküm sürmüştür. Bu gelişim yükselme döneminde oldukça ayırt edilebilir düzeydedir. Peki, Osmanlı devleti yükselme dönemi padişahları kimlerdir? Bu dönemin savaşları nelerdir? Osmanlı devleti yükselme dönemine ait detayları sizler için derledik.

24.08.2021Araştırma
Emekliliğini Türkiye’de geçirecek

Emekliliğini Türkiye’de geçirecek

Saint Benoît Lisesi müdürü Pierre Gentric, son 20 yılını Türkiye’de geçirdiği meslek hayatına bir veda mesajıyla nokta koydu.

14.08.2021Eğitim
Van Gölünde yeni keşif Boyları 30 - 40 metre...

Van Gölü'nde yeni keşif! Boyları 30 - 40 metre...

Van Gölü'nde, yeni bir keşfe imza atıldı. Dalgıçlar, 30-40 metre uzunluğunda yeni mikrobiyalitler tespit etti. Van 100. Yıl Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi Öğretim üyesi Dr. Mustafa Akkuş, dünyanın en büyük mikrobiyalitlerinin Van Gölü'nde olduğunu söyledi. Belgesel çekimleri yapan Ali Ethem Keskin ise ''Buradaki mikrobiyalitler çok farklı sanki uzayda bir gezegende gibisiniz hissini veriyor'' dedi. Adilcevaz Kültür, Sanat ve Turizm Derneği Başkanı Dalgıç Cumali Birol da, ''Van Gölü’nde gizemini koruyan birçok faaliyetler var. Henüz keşfedilmemiş birçok eser var'' diye konuştu.

9.08.2021Gündem
Tezhip sanatı nedir ve nasıl yapılır Tezhip sanatı ile uğraşanlara ne denir Tezhip sanatı örnekleri ve tarihçesi

Tezhip sanatı nedir ve nasıl yapılır? Tezhip sanatı ile uğraşanlara ne denir? Tezhip sanatı örnekleri ve tarihçesi

Tezhip, zeheb kökünden türeyen bir kelime olup anlamı altınlamak demek anlamına gelen bir kelime olarak tanımlanabilir. Günlük hayatta İslam kökenli olan kitap bezeme sanatı olarak tanımlanır. Minyatür ile tezhip karıştırılmaması gereken iki durumdur. Minyatür tezhibe nazaran daha çok tasvire bağlıdır. Tezhip içerisinde ise tutucu bir klasik yaklaşım akımı vardır. Tarih boyunca ortaya çıkarılmış ve kullanılmış desenleri ve formları yenilemek, bu desenlerin ve formların ana yapılarını değişikliğe uğratmadan değişik şekilde kullanmak olarak tanımlanır. Peki, tezhip sanatı nedir, tezhip sanatı ile uğraşanlara ne ad verilir, tezhip sanatı nerelerde kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.07.2021Araştırma
Son dakika... Başakşehirde yangın

Son dakika... Başakşehir'de yangın

İstanbul Başakşehir'de sitede bulunan apartmanın elektrik panosunda başlayan yangın çatıya sıçradı. Binada mahsur kalanlar tahliye edildi. Dumandan etkilenen 2 kişi hastaneye kaldırıldı.

19.07.2021Gündem
Kavun dolması MasterChef’e konu oldu: İşte saray mutfağından gelen kavun dolmasının tarihi

Kavun dolması MasterChef’e konu oldu: İşte saray mutfağından gelen kavun dolmasının tarihi

Kavun dolması MasterChef’e konu oldu. Programdaki görüntüler ardından kavun dolmasının yapılışı ve tarihine yönelik araştırmalar başladı. Osmanlı saray mutfağından günümüze ulaşan birçok lezzet var, kavun dolması da bunlardan biri. İşte saray mutfağından gelen kavun dolmasının tarihi...

Kopuz nedir, neyden yapılır Kopuz ne için kullanılınır

Kopuz nedir, neyden yapılır? Kopuz ne için kullanılınır?

Türklerin milli çalgısı olan Kopuz, hakkında ilk bilgiler Çince, Uygurca ve Divanü Lugati't-Türk'ün yazdığı metinlerden gelmektedir. Türk müziğinin erken döneminde Hunlar, Göktürkler, Uygurlar olmak üzere siyasi ve kültürel bağları olan diğer milletler arasında sevilen bir çalgıdır. Peki, Kopuz nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

15.07.2021 Araştırma
Sahil güzeli Marmaris

Sahil güzeli Marmaris

Marmaris hem kitle turizmi için hem de doğayla baş başa, sessiz sakin bir tatil için birçok seçenek sunuyor. Nasıl bir tatili tercih ederseniz edin, yaşadığım yer Marmaris’te muhteşem bir deniz, birbirinden nefes kesici koylar ve binlerce yıl geriye giden bir tarih hazinesiyle karşılaşacaksınız. Üstelik eğlence yeni başlıyor.

11.07.2021Seyahat
Gaziantep lise taban puanları 2021 Gaziantep Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

Gaziantep lise taban puanları 2021! Gaziantep Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgileri

LGS sonuçlarının açıklanmasının ardından tercih yapacak öğrenciler, Gaziantep lise taban puanları ve yüzdelik dilimlerini araştırıyor. Gaziantep lise taban puanları ve yüzdelik dilimleri, lise eğitimine devam etmek isteyen adayların, tercih döneminde yardımcısı olacak. Peki Gaziantep'te sınavla öğrenci kabul eden okulların taban puanları ve yüzdelik dilimleri nedir? İşte 2021 yılına ait Gaziantep Anadolu, İmam Hatip, Fen Lisesi LGS yüzdelik dilimleri ve taban puanları bilgisi

30.06.2021Eğitim
Büyükçekmece Gölünde balık ölümlerine inceleme

Büyükçekmece Gölü'nde balık ölümlerine inceleme

BÜYÜKÇEKMECE Gölü'nde yaşanan balık ölümleri ile ilgili Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, "Balık ölümlerinin esas sebebi, hava sıcaklıkları nedeni ile gölün derinliğinin azalması. Bu derinlik seviyesi bilimin ortaya koyduğu sayıya çıkmadığı sürece buradaki balık ve canlı ölümleri devam edecektir" dedi.

28.06.2021Gündem
Büyükçekmece Gölünün rengi değişti Tedirgin eden görüntü

Büyükçekmece Gölü'nün rengi değişti! Tedirgin eden görüntü

İstanbul'da Büyükçekmece Gölü'nün deniz ile arasında kalan bölgesinin kirlilik nedeniyle rengi değişti. Çok sayıda ölü balık kıyıya vurdu. Bölgede yaşayan Hüseyin İnan, “2009 yılından bu yana Büyükçekmece'de yaşıyorum. İlk defa böyle bir pislikle karşılaştık. Sadece balıklar değil bir sürü canlı ölmüş.'' dedi.

27.06.2021Gündem
Fatih ve Kanuni buluştu

Fatih ve Kanuni buluştu

Fatih Sultan Mehmet portresinin ardından, bir bağışçı tarafından İBB’ye hibe edilen Kanuni Sultan Süleyman tablosu da Saraçhane’deki yerini aldı. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu iki tabloyu Haliç Tersanesi’nde kuracakları Sanat Müzesi’nde sergileyeceklerini açıkladı.

24.06.2021Gündem
İstanbulda aşı kuyruğu akşam da devam etti

İstanbul'da aşı kuyruğu akşam da devam etti

SGK'ya kayıtlı çalışanlar ve 40 yaş üstü vatandaşlar, koronavirüs aşısı olmak için mesai bitiminden itibaren hastanelere koştu. İşlemlerin sona ereceği 23.00'a kadar aşılarını olmak isteyen vatandaşlar hastane önlerinde yoğunluk oluşturdu.

16.06.2021Haber
İstanbulda aşı kuyruğu akşam da devam etti

İstanbul'da aşı kuyruğu akşam da devam etti

SGK'ya kayıtlı çalışanlar ve 40 yaş üstü vatandaşlar, koronavirüs aşısı olmak için mesai bitiminden itibaren hastanelere koştu. İşlemlerin sona ereceği 23.00'a kadar aşılarını olmak isteyen vatandaşlar hastane önlerinde yoğunluk oluşturdu.

16.06.2021Gündem
Başakşehirde İETT otobüsüyle çarpışan hafif ticari aracın sürücüsü öldü

Başakşehir'de İETT otobüsüyle çarpışan hafif ticari aracın sürücüsü öldü

Başakşehir'de İETT otobüsü ile hafif ticari araç kafa kafaya çarpıştı. Kazada hafif ticari aracın şoförü Şükrü Korkmaz hayatını kaybetti. Yaralanan İETT şoförü ise hastaneye kaldırıldı.

14.06.2021Haber
Başakşehirde İETT otobüsüyle çarpışan hafif ticari aracın sürücüsü öldü

Başakşehir'de İETT otobüsüyle çarpışan hafif ticari aracın sürücüsü öldü

Başakşehir'de İETT otobüsü ile hafif ticari araç kafa kafaya çarpıştı. Kazada hafif ticari aracın şoförü Şükrü Korkmaz hayatını kaybetti. Yaralanan İETT şoförü ise hastaneye kaldırıldı.

14.06.2021Gündem
Divanı Hümayun Nedir, Özellikleri Nelerdir Divanı Hümayun Üyelerinin Görevleri Nelerdir

Divanı Hümayun Nedir, Özellikleri Nelerdir? Divanı Hümayun Üyelerinin Görevleri Nelerdir?

Üç kıtaya birden hükmeden Osmanlı'nın en önemli kararları aldığı ve ülkenin sorunlarının çözümlenmek için konuşulduğu kuruma Divan-ı Hümayun ismi veriliyordu. Divanı hümayun nedir, özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Araştırma
3 bin fotoğrafla bir İstanbul masalı...

3 bin fotoğrafla bir İstanbul masalı...

“İstanbul benim aşkım. Çocukluğumun geçtiği Kandilli’de, Boğaz’ın hemen yanı başında atıldı bu sevginin tohumları...” diyor tarihçi, seyahat yazarı ve rehber Saffet Emre Tonguç. ‘İstanbul Hakkında Her Şey’ adlı kitabı güncellendi, 64’üncü baskıyı yaptı. Kitabın sayfalarını çevirdikçe kendinizi bir İstanbul masalının içinde buluyorsunuz. Kitap ayrıca, dünyanın prestijli turizm kulübü Skal tarafından En İyi Turizm Yayını seçildi. Yazarımızla bu büyülü şehri konuştuk.

30.05.2021Hürriyet Pazar
Mersiye Nedir Mersiye Hangi Döneme Aittir Edebiyetta Mersiyenin Özellikleri Ve Örnekleri

Mersiye Nedir? Mersiye Hangi Döneme Aittir? Edebiyetta Mersiye'nin Özellikleri Ve Örnekleri

Mersiye, Divan edebiyatı denildiğinde ilk akla gelen konuların başında gelmektedir. Bu bakımdan bir hayli fazla sayıda insanın ilgisini çeken konu başlıklarından birini oluşturuyor. Sizin için Mersiye nedir? Mersiye hangi döneme aittir? Edebiyetta Mersiye'nin özellikleri ve örnekleri konularını tüm detaylarıyla derledik.

26.05.2021Araştırma
Kaside Nedir Türkçe Ve Edebiyatta Kullanılan Kasite Türleri Ve Örnekleri

Kaside Nedir? Türkçe Ve Edebiyatta Kullanılan Kasite Türleri Ve Örnekleri

Kasd kökünden türetilmiş olan kaside, dilimize Arapçadan geçmiştir. Günümüzde daha çok ''kast'' şeklinde kullanılan kelimenin ilk anlamı niyet ve gayedir. Belli bir amaç doğrultusunda yazıldığı için bu tür şiirlere bu ad verilmiştir. Divan şiirinde gazelden sonra en çok yazılan şiir türü kaside olmuştur. Türkçe ve Edebiyatta kullanılan kaside türleri nelerdir? Sizin için örnekleri ile birlikte derledik.

26.05.2021Araştırma
Edirne Yeni Sarayında kazı çalışmaları, yeni sezonda da sürecek

Edirne Yeni Sarayı'nda kazı çalışmaları, yeni sezonda da sürecek

EDİRNE’de, 1450'de 2'nci Murad zamanında yapımına başlanan, Fatih Sultan Mehmet ile Kanuni Sultan Süleyman’a ev sahipliği yapan Edirne Yeni Sarayı'nın (Saray-ı Cedid-i Amire) Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın desteğiyle Trakya Üniversitesi'nce 2018’den beri yürütülen kazı çalışmalarına yeni sezonda da devam edileceği belirtildi.

24.05.2021Gündem
Hastanenin yemekleri okulda pişiyor

Hastanenin yemekleri okulda pişiyor

Kanuni Sultan Süleyman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin yemekleri, yapılan sözleşme kapsamında Kumburgaz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi tarafından pişiriliyor.

22.05.2021Eğitim
Tezhip Nedir Ve Nasıl Yapılır Tezhip Sanatı Örnekleri Ve Tarihçesi Hakkında Bilgi

Tezhip Nedir Ve Nasıl Yapılır? Tezhip Sanatı Örnekleri Ve Tarihçesi Hakkında Bilgi

Türk tarihinde birbirinden farklı alanlarda çeşitli sanatlar kullanılmıştır. Önemli temsilciler tarafından tanıtılan bu sanatların özellikleri ve eserleri de çok önem taşır. Tezhip sanatı ise Türk tarihinde önemli bir yere sahiptir. Tezhip nedir ve nasıl yapılır? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

13.05.2021Araştırma
Osmanlı Padişahları Kimler Sırasıyla Osmanlı Devleti Padişahlarının İsimleri Ve Yaptıkları

Osmanlı Padişahları Kimler? Sırasıyla Osmanlı Devleti Padişahlarının İsimleri Ve Yaptıkları  

Osmanlı devleti çağ açıp çağ kapayan ve oldukça uzun dönem hüküm süren bir devlet olmaktadır. Bu kadar uzun bir devletin sırrı daha çok güçlü bir otoriteden kaynaklanmaktadır. Özellikle Osmanlı devletini yöntem padişahlar hakkında Osmanlı Padişahları kimler? Sırasıyla Osmanlı Devleti padişahlarının isimleri ve yaptıkları nedir? Gibi sorular bulunmaktadır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Serav Antlaşması Nedir Serav Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Serav Antlaşması Nedir? Serav Antlaşması Tarihi, Maddeleri, Önemi Ve Sonuçları Kısaca Özeti

Osmanlı İmparatorluğunun Safevi Hanedanı ile imzalamış olduğu Serav Antlaşması nedir? Serav Antlaşmasının Önemi Nedir? Serav Antlaşmasının maddeleri gibi konularda sizler için mühim bilgileri derledik. Tarihimizin bir kesitine ışık tutması bakımından Serav Antlaşması'na dair tüm detayları derledik.

3.05.2021Araştırma
Zenta Savaşı Tarihi Ve Özeti - Zenta Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Zenta Savaşı Tarihi Ve Özeti - Zenta Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Tarih ile ilgili bazı konular sıklıkla karşımıza çıkar. Fakat daha az gündeme gelen tarihi olayları ise genellikle unuturuz. Zenta Savaşı da işte böyle bir tarihi muhaberedir. Zenta Savaşı nedir? Zenta Savaşının tarafları kimlerdir? Zenta Savaşının nedenleri, sonuçları ve önemi nedir gibi çok sayıdaki sorulara cevaplar derledik.

3.05.2021Araştırma
Cerbe Deniz Savaşı Tarihi Ve Özeti - Cerbe Deniz Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Cerbe Deniz Savaşı Tarihi Ve Özeti - Cerbe Deniz Muharebesi Tarafları, Nedenleri Ve Sonuçları Kısaca Bilgi

Cerbe DenizSsavaşı gibi Osmanlı İmparatorluğunun katılmış olduğu pek çok deniz savaşları vardır. Tarih bilgimizi tazelemek, hafızamızı yoklamak için sizler için Cerbe Deniz Savaşı ile ilgili bilgileri derledik. Cerbe Savaşı nedir, hangi tarihte meydana gelmiştir? Cerbe Savaşının tarafları kimlerdir? Cerbe Savaşının sonuçları ve önemi nedir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

3.05.2021Araştırma
Esenyurtta kanlı kavga

Esenyurt'ta kanlı kavga

İstanbul'un Esenyurt ilçesinde çıkan silahlı kavgada 1 kişi yaralandı.

3.05.2021Gündem
Muhteşem Süleyman evine dönüyor

Muhteşem Süleyman evine dönüyor

İngiltere’de bir müzayede evinde 438 bin 500 sterline (yaklaşık 5 milyon TL) satılan Kanuni Sultan Süleyman’ın portresi, alıcısı tarafından İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne (İBB) bağışlandı. Bağışı, İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu Twitter’dan duyurdu.

3.05.2021Gündem
Caniler Esenyurtta yol benim vahşeti... Veteriner Arda Erdabak yoğun bakıma alındı

Caniler! Esenyurt'ta 'yol benim' vahşeti... Veteriner Arda Erdabak yoğun bakıma alındı

ÖDP’nin kurucusu ve eski milletvekili Ufuk Uras’ın veteriner yeğeni Arda Erdabak, hasta bir köpeğe yardım etmek için kliniğine giderken trafikteki iki magandanın saldırısına uğradı. Öldüresiye dövülen Erdabak beyin kanaması geçirip yoğun bakıma alındı.

1.05.2021Gündem
Esenyurtta kavga ettikleri veterineri hastanelik ettiler; eşinden açıklamalar

Esenyurt'ta kavga ettikleri veterineri hastanelik ettiler; eşinden açıklamalar

ESENYURT'ta 2 kişi, yol verme nedeniyle kavga ettikleri hafif ticari araç sürücüsünü darp etti. Ağır yaralanan sürücü hastaneye kaldırılırken, darp anları güvenlik kamerasına yansıdı.

30.04.2021Haber
Esenyurtta kavga ettikleri sürücüyü hastanelik ettiler yol verme kavgası kamerada

Esenyurt'ta kavga ettikleri sürücüyü hastanelik ettiler! yol verme kavgası kamerada

Esenyurt'ta 2 kişi, yol verme nedeniyle kavga ettikleri hafif ticari araç sürücüsünü darp etti. Ağır yaralanan sürücü hastaneye kaldırılırken, darp anları güvenlik kamerasına yansıdı.

30.04.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Sultanahmet’te dolaşıp huzurlu atmosferin tadını çıkardım

Bayram tatilini fırsat bilip Ege ve Akdeniz kıyılarına kaçan milyonların aksine, İstanbul’da kalıp uzun zamandır yapmak istediğim kültür turunun bir kısmını gerçekleştirdim.

27.07.2021

Suriçi’ni bekleyen tehlike

Ne yazık ki (İstanbul’da) camilerimizin etrafındaki ahşap yapılar geçmişte olduğu gibi bugün de tehlike teşkil ediyor. Son yangın Tahtakale’de çıktı. Yanı başında 16’ncı asrın ünlü eserleri var. Özellikle Tahtakale, Rıza Paşa yokuşu ve Küçükpazar, merdivenaltı sanayi yüzünden risk altında.

4.07.2021

Kalbimizi bıraktığımız yarımada

Haziran ayında havalar biraz değişken gitse de bu yorucu kışın ardından tatil planlarını artık gerçekleştirmenin vakti geldi. Biz de geçen hafta Çeşme’den başladığımız rotamıza bu hafta bir klasik olan Bodrum’la devam ediyoruz.

18.06.2021

Kavala’dan Thassos Adası’na 1

Biliyor musunuz, bir pazar sabahı erkenden yola çıkıp Kavala’ya uzanmak, hemen karşısındaki kuzey Ege’nin en yeşil adalarından biri olan Thassos Adası’na gitmek mümkün, ben yaptım.

6.06.2021

Sakal ve değişim üzerine

Yirmi küsur yıllık sakalımı kesip atınca, hem sakalın etimolojisine, hem tarihimizdeki özel bir sakal vakasına yakından bakmak istedim.

4.06.2021

Camide kadına yer var mı

İstanbul’da bir erkek, ilahiyat fakültesi mezunu Ebru Erman ile yanındaki bir kadını Kanuni Sultan Süleyman’ın, hem de bir kadın (kızı Mihrimah Sultan) için yaptırttığı camiye girmesini ‘Kadının camide yeri yok! Peygamberin hadislerinden uzaksın’ diyerek engellemeye çalıştı.

2.05.2021

Bursa inanç turizmine alternatif rota önerisi

Ulu Cami, Yeşil Cami, Emir Sultan Türbesi ve Camisi gibi çok sayıda tarihi caminin, hanların ve sultan külliyelerinin bulunduğu “Osmanlı Payitahtı” Bursa, virüs salgını sürecindeki ikinci ramazan ayını da sessiz sakin geçiriyor.Birçok medeniyete ve farklı dinlere beşiklik etmiş illerin başında gelen Bursa’da İslam, Hıristiyanlık ve Musevilik dinlerine ait birçok eser bulunmaktadır. Osmanlı Devletine başkentlik yapmış olan Bursa günümüzde de “manevi başkent” olarak önemini korumaktadır.

25.04.2021

Açlık ve empati

Empati, genel olarak kişinin kendisini duygu ve düşüncelerinden soyutlayarak karşısındakinin yerine koyması, onun hissettiklerini anlayabilme yetisi olarak tanımlanıyor.

24.04.2021