EKSTRA
MENÜ

Kanser Riski

Kanser Riski ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kanser Riski haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 3.820 Kanser Riski haberi bulunmuştur.

Kanser Riski Haberleri

Her şey beyinde başlıyor beyinde bitiyor

Her şey beyinde başlıyor beyinde bitiyor

Gülben Ergen bu hafta Patoloji ve Fitoterapi uzmanı Dr. Elif Güveloğlu ile bir araya geldi. Güveloğlu, A’den Z’ye çağın hastalığı kanseri anlattı.

25.07.2017Magazin
Vücudunuzdaki benlerin rengine dikkat

Vücudunuzdaki benlerin rengine dikkat!

Benlerin ayda bir düzenli olarak kontrol edilmesi gerektiğini söyleyen Estetik - Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahisi Uzmanı Dr. E. Çiğdem Karadağ, en ufak bir şüphede hekime başvurulmasının yaşamsal öneme sahip olduğuna dikkat çekti.

6.07.2017Sağlık
Bunları uygulayarak kanseri önleyebilirsiniz

Bunları uygulayarak kanseri önleyebilirsiniz!

Ailemiz ve sevdiklerimizle beraber uzun bir ömrü sağlıkla geçirmek en büyük isteğimizdir. Peki bunun için sağlığımıza ne kadar dikkat ediyoruz? Göğüs Hastalıkları Uzmanı Prof. Dr. Levent Kart, hayatımızı kısıtlayan, bizi ailemizden, dostlarımızdan koparan ve sinsi şekilde ilerleyen hastalık hakkında bilgileri paylaştı.

21.06.2017Sağlık
Mangal ateşi bağırsakta kanser riskini artırıyor

Mangal ateşi bağırsakta kanser riskini artırıyor!

Kalın bağırsak kanserinden korunmada beslenme kadar pişirme biçimi de önemli. Mangal ateşinde yanan et; mide, pankreas ve kalın bağırsak kanserine neden oluyor.

29.05.2017Sağlık
Hemoroidal hastalıkta ağrısız cerrahi

Hemoroidal hastalıkta ağrısız cerrahi

Hemoroidin belirtisi makatta kanamada, kanser riski olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bahadır Ege büyük abdest alışkanlıklarındaki yanlışlar ve ıkınmanın hemoroide neden olduğunu belirterek hastalığın makattan kanama, makatta meme oluşması, bazen akıntı ve kaşıntı şeklinde kendini gösterdiğini ifade ediyor.

4.05.2017Sağlık
Ronaldo söyleşisi

Ronaldo söyleşisi

REAL Madrid’li ünlü futbolcu Cristiano Ronaldo ile yapılan söyleşi, Kelebek’te “Türkler çok fanatik” başlığıyla yayınlandı. “Türk Telekom reklamı için İspanya’da ikinci kez kamera karşısına geçen Ronaldo’nun, Gökhan Kimsesizcan’ın sorularını yanıtladığı” belirtiliyordu.

19.03.2017OkurTemsilcisi
Ekmekte ilaç tartışması

Ekmekte ilaç tartışması!

Türkiye Ziraatçılar Derneği Başkanı Hüseyin Demirtaş, ekmekle ilgili şok bir iddiayı gündeme getirdi. Demirtaş, buğday üretiminde sıvı gübre ve tarım ilaçlarının bilinçsiz kullanılması halinde, ekmeğin insanlarda kanser riski oluşturabileceğini ileri sürdü. Demirtaş, Tarım Bakanlığı’nı daha sıkı denetime çağrırken, bakanlık, üretimden tüketime kadar denetimlerin yapıldığını söyledi.

5.03.2017Ekonomi
Kanseri nasıl kanser edersiniz

Kanseri nasıl kanser edersiniz

Uzmanlar 2025’te dünya çapında yaklaşık 19 milyon kanser vakası olacağını hesaplıyor. Ve onlara göre, kansere karşı alınabilecek basit önlemler var: Alkol ve sigaradan uzak, sağlıklı beslenme ve spora yakın durarak ilk adımı atabilirsiniz...

3.02.2017Gündem
Kendinizle yüzleşin

Kendinizle yüzleşin

Gündem malum. Tef gibi gerginiz. Stres tavan, tahammül yalan. Baktım memlekette Scio terapisi var, yeni yıl öncesi kendimle yüzleşmek istedim. “Hastalıklarım, risklerim, stresim, duygularım, geçmişten, gelecekten ne var ne yoksa dile gelsin!” dedim ve Dr. Işınay Ökçün’ün ellerine teslim oldum.

9.12.2016Sağlık
Lazer ile benlerin yakılması doğru değil

Lazer ile benlerin yakılması doğru değil!

Büyüyor, kaşınıyor veya kanıyorsa vakit kaybetmeden doktora başvurun.

16.09.2016Sağlık
İyi pişirilmemiş et hastalık bulaştırıyor

İyi pişirilmemiş et hastalık bulaştırıyor

Uzmanlar uyardı: Hayvanlarda görülen ve zoonoz olarak adlandırılan hastalıklar, insanlara iyi pişmemiş, çiğ et veya etin kesildiği yerlerden bulaşıyor.

11.09.2016Sağlık
Obez olma, kabız olma, kanser olma

Obez olma, kabız olma, kanser olma

Uzmanlar kanser tedavisine dikkat çekiyor ancak daha önemli bir şey var: Kanserden korunmak.

8.09.2016Sağlık
Kansere karşı genetik test

Kansere karşı genetik test

Bilim insanları genetik test yoluyla neden bazı ailelerin pek çok farklı kanser türünden etkilendiklerini keşfettiklerini düşünüyor.

13.08.2016Dünya
Alkol 7 ayrı kanser türüne neden oluyor

'Alkol 7 ayrı kanser türüne neden oluyor'

Yapılan bir araştırma, alkol tüketimiyle yedi ayrı kanser türü arasında güçlü bir bağ olduğunu ortaya koydu.

22.07.2016Sağlık
Kanserde genetik danışmanlığı dönemi başladı

Kanserde 'genetik danışmanlığı' dönemi başladı

Görülme sıklığı artan kansere karşı üstün teknolojik ilaçlarla sunulan tedavinin ve taramaların yanı sıra risk altında olanlara kanser genetik danışmanlığı hizmeti verilmeye başlandı. Dr. Abdurrahman Yurtaslan Ankara Onkoloji Eğitim ve Araştırma Hastanesi Başhekimi Prof. Dr. Gülçelik: "Genetik poliklinikte, kişisel veya ailesel kanser hikayeleri bulunan ve bu nedenle endişeleri olan kişilere eğitim, genetik danışmanlık, kalıtımsal kanser riski taraması, genetik testler, kişiye özel kanser tarama ve önleme programları ile hizmet sunuluyor" dedi.

14.06.2016Sağlık
Radyolojide iş yükünün fazla olması kanser riskini artırıyor

Radyolojide iş yükünün fazla olması kanser riskini artırıyor

ERÜ'de 12 teknisyenin kansere yakalandığı iddiasına bir açıklama da TÜRKRAD ve TÜMRAD-DER'den geldi: "Departmandaki iş yükü, çalışma esnasında kişisel koruyucu ekipmanların uygun olmaması veya uygun kullanılmaması, radyasyon uygulamalarında gerekli hassasiyetin gösterilmemiş olması bu ve buna benzer sonuçların ortaya çıkmasını kolaylaştırmaktadır."

11.06.2016Sağlık
Obez hastalar kansere daha çok yakalanıyor

Obez hastalar kansere daha çok yakalanıyor!

Kanserli hastaların %8-18’inin aynı zamanda diyabetik olduğunu söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bahadır Ege, obezitenin birçok kanser türü için kabul edilen bir risk faktörü oluşturduğunu belirtiyor.

8.06.2016Sağlık
Ses kısıklığı ve yutma güçlüğü tiroid alarmı

Ses kısıklığı ve yutma güçlüğü tiroid alarmı

Tiroid rahatsızlıklarının özellikle de kanserinin erken evrede teşhis edilmesi için bazı belirtilerin tanınması hayati önem taşıyor. Uzun süren ses kısıklığı, yutma güçlükleri ve hızlı büyüyen kitleler tiroid kanserine işaret edebiliyor.

23.05.2016Sağlık
Yoksa sizinkisi yalancı açlık mı

Yoksa sizinkisi yalancı açlık mı?

Şeker hastalığı, tüm dünyada en ölümcül hastalıklar sıralamasında ilk 10’da. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, her 11 kişiden 1’ diyabetli ve her yıl bu hastalıktan 1.5 milyon insan hayatını kaybediyor. Endokrinoloji, Diyabet ve Metabolizma Bilimi uzmanı Prof. Dr. Taner Damcı, şeker hastalığından kurtulmanın yollarını ‘Bir Yol Var’ adlı kitabında anlatıyor.

14.05.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

Her şey beyinde başlıyor beyinde bitiyor

Gülben Ergen bu hafta Patoloji ve Fitoterapi uzmanı Dr. Elif Güveloğlu ile bir araya geldi. Güveloğlu, A’den Z’ye çağın hastalığı kanseri anlattı.

25.07.2017

Ölümsüzlük mü yoksa kanser mi?

Yaşlanmanın biyolojisi hakkında bildiklerimiz sürekli değişiyor ve neredeyse her gün yeni bir şey öğreniyoruz. Özellikle “telomer” ve “telomeraz” enziminin keşfi yaşlılığa ilişkin stratejilerimizde mühim değişikliklere yol açtı.

8.06.2017

Hedefiniz uzun değil iyi yaşamak olsun

Ömrümüz uzuyor. Fakat ömrün uzayan kısmı maalesef gençlik veya orta yaş dönemi değil, yaşlılık bölümü. Bu da daha fazla yaşlılık problemi anlamına geliyor.

7.06.2017

İyi bir gece uykusunun muhim bir marifeti daha var

Uyku, omurganıza dinlenmesi ve iyileşmesi için mükemmel fırsatlar sağlıyor. Bedeninize destek veren yeterince sert bir yatak, omurganızdaki stresi azaltıyor. Peki hangi pozisyonda yatmak daha “omurga dostu?”

21.03.2017
Kolonoskopi ve gastroskopi hangi durumlarda yapılır

Kolonoskopi ve gastroskopi hangi durumlarda yapılır?

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bahadır Ege, kolonoskopi ve gastroskopi hakkında bilinmesi gerekenleri anlattı.

6.01.2017

Kendinizle yüzleşin

Gündem malum. Tef gibi gerginiz. Stres tavan, tahammül yalan. Baktım memlekette Scio terapisi var, yeni yıl öncesi kendimle yüzleşmek istedim. “Hastalıklarım, risklerim, stresim, duygularım, geçmişten, gelecekten ne var ne yoksa dile gelsin!” dedim ve Dr. Işınay Ökçün’ün ellerine teslim oldum.

9.12.2016
HPV ve rahim ağzı kanseri

HPV ve rahim ağzı kanseri

Rahim kanserine karşı korunmada öne çıkan yöntemler hangileri?

15.11.2016

5 soruda reflü problemi

Mideniz mi ekşiyip yanıyor? Boğazınızdan geçen her lokma bir kâbus haline mi geliyor? Ağzınızda metalik bir acılık, bazen de tuzlu bir tatsızlık durumu mu var?

30.08.2016

Suşi sağlıklı mı, değil mi?

Suşi Japonlar’ın pek sevdiği popüler bir yiyecek. 80’li yıllardan sonra dünyanın her yerine yayıldı. Son dönemde bizde de bir kesimin severek tükettiği besinlerden biri haline geldi. Peki bu “bize yabancı” besin yeterince sağlıklı mı? İsterseniz bu soruya yanıt vermeden önce onu biraz tanıyalım...

4.08.2016

Domatesi nasıl seversiniz?

Bana sorarsanız domatesi çok sevmeseniz bile sağlığınızı dikkate alarak, ona ve arkadaşlarına (salça, çorba, ketçap!) sofralarınızda biraz daha sık yer verseniz iyi olur. Nedeni şu...

1.08.2016

Cilt renginiz ve güneş arasında nasıl bir ilişki vardır?

Kızıl saç ve çilli ten cilt kanserine karşı en duyarlı gruptur.

24.07.2016

Üç mühim egzersiz bahanesi

Egzersiz yapmak zinde ve sağlıklı yaşam için çok önemlidir. Ne var ki egzersiz söz konusu olunca bahaneler de bitmez. İşte sık gündeme getirdiğimiz üç egzersiz bahanesi ve o bahanelere verdiğimiz yanıtlar...

14.07.2016

Kentsel dönüşüm mağdurları: Sesimizi duyuramıyoruz

“KENTSEL dönüşüm mağduruyum” yazısına gelen tepkilerden anlaşılıyor ki Kadıköy’de kentsel dönüşüm bir “mağdurlar ordusu”na yol açmış.

13.06.2016

Biyolojik saatimiz nerede?

Bedensel ve ruhsal sistemlerimizin mükemmel bir düzen ve eşgüdüm içinde çalışmalarını, biraz da ‘biyolojik saatimiz’e borçluyuz. O saat her daim sağlam, sağlıklı olmalı, tıkır tıkır çalışmalı. Nasıl mı? Buyurun...

12.06.2016