EKSTRA
MENÜ

Kanser Belirtileri

Kanser Belirtileri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kanser Belirtileri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.333 Kanser Belirtileri haberi bulunmuştur.

Kanser Belirtileri Haberleri

Hazal Kaya yakalandığı hastalığı açıkladı

Hazal Kaya yakalandığı hastalığı açıkladı!

Fox TV ekranlarından yayınlanan Bizim Hikaye dizisinde rol alan ünlü oyuncu Hazal Kaya'nın peşini hastalıklar bırakmıyor.

6.12.2017Etkinlikler
AIDS nasıl bulaşır Belirtileri nelerdir

AIDS nasıl bulaşır? Belirtileri nelerdir?

Dünyada her yıl milyonlarca insan AIDS sebebiyle hayatını kaybediyor. AIDS konusunda bilinçli olmak hastalığın bulaşmasını engellediği gibi yayılımını da azaltıyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Fatma Gençtürk Özer, “AIDS nedir”, “Nasıl bulaşır” ve “Korunma yöntemleri nelerdir” gibi soruları cevaplıyor…

30.11.2017Sağlık
Transformal Nefes İle Hayatınızı Değiştirin

Transformal Nefes İle Hayatınızı Değiştirin

İçsel Doğum Rehberi ve Transformal Nefes Eğitmeni Fatma Seyhan Yıldırım, Transformal nefesi ve faydalarını anlattı...

17.11.2017İyi Yaşam
Rahim kanseri nasıl anlaşılır, belirtileri nelerdir

Rahim kanseri nasıl anlaşılır, belirtileri nelerdir?

Rahim kanseri, kadınlarda en sık görülen kanser türüdür. Peki, kadınların korkulu rüyası olan rahim kanserini neden olur, belirtileri nelerdir? Doğum ve Tüp Bebek Uzmanı Op. Dr. Ümit Zeteroğlu konuyla ilgili önemli bilgiler paylaştı.

9.11.2017Sağlık
Düzenli jinekolojik kontrol hayat kurtarır

Düzenli jinekolojik kontrol hayat kurtarır!

Düzenli jinekolojik kontrolün hayat kurtardığına dikkat çeken Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Suna Ersoy, kadınlar için önleyici hizmetleri anlattı.

9.10.2017Sağlık
Rahim ağzı kanserine dur demek elinizde

Rahim ağzı kanserine dur demek elinizde!

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Attila Okur, rahim ağzı kanserine dair detayları ve korunma yöntemlerini sizler için anlattı.

22.08.2017Sağlık
Aşırı terlemek hastalık belirtisi mi

Aşırı terlemek hastalık belirtisi mi?

Özellikle sıcak yaz günlerinde artış gösteren aşırı terleme sorunu bazı durumlarda hastalık belirtisi olabiliyor.

14.08.2017Sağlık
Temizlenmeyen klima tehlike saçıyor

Temizlenmeyen klima tehlike saçıyor!

Tatil sezonunu açanlar sıcaklardan korunmak için çareyi klimalı ortamlar ya da havuzlarda serinlemekte buluyor. Ancak astım hastalığı olanların hem tatil yapacakları yeri seçerken ve havuza girerken hem de evlerindeki klimayı çalıştırmadan önce bir kez daha düşünmesi gerekiyor. Göğüs Hastalıkları Uzmanı Yrd. Doç. Dr. Cengiz Şen, nefes darlığı problemi yaşayanlar için önemli hatırlatmalarda bulundu.

20.06.2017Sağlık
Yumurtalık kanserinde bu belirtilere iki kere dikkat

Yumurtalık kanserinde bu belirtilere iki kere dikkat!

Günümüzde kadınların kapısını en sık çalan üçüncü kanser türü yumurtalık kanseri. Dünyada ve ülkemizde her 100 bin kadından 14’ünde görülüyor. Aslında erken evrede belirti verse de, bu sinsi hastalığın belirtileri de sinsi. Zira; bel ağrısı, karın ağrısı, şişkinlik gibi şikayetler başka hastalıklarla karıştırılabildiğinden hastaların üçte ikisi doğru adrese ancak ileri dönemde başvuruyor!

7.05.2017Sağlık
Hemoroidal hastalıkta ağrısız cerrahi

Hemoroidal hastalıkta ağrısız cerrahi

Hemoroidin belirtisi makatta kanamada, kanser riski olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Bahadır Ege büyük abdest alışkanlıklarındaki yanlışlar ve ıkınmanın hemoroide neden olduğunu belirterek hastalığın makattan kanama, makatta meme oluşması, bazen akıntı ve kaşıntı şeklinde kendini gösterdiğini ifade ediyor.

4.05.2017Sağlık
Hastaya doğru tıbbı yaklaşım kadar sevgi de önemli

Hastaya doğru tıbbı yaklaşım kadar sevgi de önemli

Memorial Sağlık Grubu Medstar Antalya Hastanesi Hematoloji ve Kemik İliği Nakli Merkezi Başkanı Prof. Dr. İhsan Karadoğan

5 yaşındaki kanser hastası Yudum yardım bekliyor

5 yaşındaki kanser hastası Yudum yardım bekliyor

Ana sınıfına giderken kanser teşhisi konan 5 yaşındaki Yudum Aras, zorlu bir tedavi süreci geçiriyor. Bazı kanser ilaçlarının Sosyal Sigortalar Kurumu (SSK) tarafından karşılanmadığını ve tedavi sürecinin çok masraflı olduğunu söyleyen anne Gülay Aras, duyarlı vatandaşlardan yardım istedi.

19.04.2017Gündem
50-60 yıl süren evlilikler yaşlılıkta cinselliği artırıyor

50-60 yıl süren evlilikler yaşlılıkta cinselliği artırıyor

Dünyaca ünlü doktor Mehmet Öz’le uzayan insan ömrünü ve bunun günlük hayatımıza etkilerini konuştuk. İşte sağlıktan cinselliğe bizi bekleyen geleceğimiz.

8.04.2017Sağlık
Korktuğum için tedavi olmuyordum ama bana güç oldunuz diyenler var

Korktuğum için tedavi olmuyordum ama bana güç oldunuz diyenler var

Oyuncu Müjde Uzman, yakın zaman önce Instagram’da paylaştığı bir fotoğrafla hepimizi şaşırttı. Meğer biz onu dizilerde, reklamlarda izlerken o kanser tedavisi görüyormuş. Hastalığı atlattı, şimdi sağlığı iyi. Ama içinde bulunduğumuz Kanser Haftası’nda, şu an onun durumunda olanlara anlatacak çok şeyi var.

31.03.2017Hayat
Lyme hastalığı nedir Lyme hastalığı belirtileri nelerdir

Lyme hastalığı nedir? Lyme hastalığı belirtileri nelerdir?

Lyme hastalığı nedir, Lyme hastalığı ("Laym" okunur) veya Borreliosis, genelde Ixodes ricinus (Sakırga) türü kenelerin ısırması ile insana geçen Borrelia burgdorferi adlı ve benzer bakterinin yol açtığı bir hastalıktır.

29.03.2017Gündem

Yazar Sonuçları

Vitamin haplarının içi boş mu?

Amerika’da yapılan yeni bir incelemede vitamin haplarının, ginseng tabletlerinin içinden pirinç tozu çıkmış. Şaşırmadım desem inanır mısınız?

23.11.2017

Önyargıyı bırakın: Tanıyı doktor koysun

TÜRKİYE’deki kanser türleri içinde ilk üç sırada yer alan kalın bağırsak kanserinin erken teşhisinde dikkat edilmesi gereken hususları aktaran Kent Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Dr. Berkhan Savaşçın, özellikle makattan kanama konusunda herkesin aklına ilk olarak bu hastalığın geldiğini, ancak bu belirtileri gösteren hastalıklar arasında dördüncü sırada geldiğini söyledi.

18.11.2017

Yağ metabolizmasının anahtarı insülinde mi?

Yağlanmak, daha doğrusu bedende olması gerekenden çok yağ biriktirmek herkes için can sıkıcı bir sorun.

23.10.2017

Bir anti-insülin programına ihtiyacınız var mı?

Şu kesin: İnsülinin yokluğu kadar çokluğu da mühim bir problem. Azlığı ya da yokluğu da; aşırılığı yani çokluğu da başta şeker hastalığı olmak üzere pek çok probleme zemin hazırlıyor.

20.09.2017

Bir nefes sıhhat

Matt New York’da çalışan 40 yaşlarında genç bir avukattır. DNA hikayesini anlamak ister, zira Harvard Hukuk Fakültesi’nde okuduğu yıllarda aklına sınıf arkadaşları girmiştir. Arkadaşları Jamaika’lı biri için gözlerinin gereğinden fazla çekik olduğunu söylerlermiş.

31.07.2017

Tamam, kahve ömrü uzatıyor ama...

Birileri bizi geleneksel çaydan soğutmaya, kahve tiryakisi (Türk kahvesinin değil de toz –hazır- kahvenin tiryakisi) yapmaya çalışıyor. Aman uyanık olun. Gaza filan gelip de çaydan vazgeçmeyin. Çocuklarınıza da kahve değil çay içirin.

20.07.2017

Barsak düzenleyici probiyotikler

Daha iyi bir barsak düzenine sahip olmak istiyorsanız probiyotikli besinler tüketmelisiniz.

2.06.2017

Zeytin mi hurma mı?

Orucu hangisiyle açmak gerek? Zeytinle mi, hurmayla mı? Peki pideyle oruç açmakta bir sakınca var mı? Yanıtlara buyurun...

31.05.2017

Daha sıkı canlı bir cilt imkansız değil

30‘lu yaşlardan itibaren cilt eski sıkılığını kaybetmeye başlar, çizgiler belirginleşmeye cilt eski dolgunluğunu kaybetmeye başlar.

16.05.2017

Burun kanamasının gözden kaçan 5 nedeni

Burnumuz kanadığında çoğumuz gereksiz yere telaşlanıp korkarız. Oysa çoğu zaman korkacak/telaşlanacak bir durum yoktur. Eğer “burun kanatan nedenler nelerdir?” diye merak ediyorsanız işte kısa bir özet...

2.05.2017