EKSTRA
MENÜ

Kanlı Ay

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.038 haberi bulunmuştur.

Kanlı Ay Haberleri

Süper Mavi Kanlı Ay büyüledi..İşte ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

Süper Mavi Kanlı Ay büyüledi..İşte ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

Dünya genelinde uzun bir süredir gözlemlenemeyen Süper Mavi Kanlı Ay tutulması herkesi büyüledi. NASA'ya göre bir sonraki tutulma 152 yıl sonra gerçekleşecek. İstanbul’da ise "Süper Kanlı Mavi Ay" merakla izlendi. Havanın kararmasıyla birlikte "Süper Kanlı Mavi Ay" saat 18.34 sıralarında kendini gösterdi. Ay tutulması bir çok bölgeden net bir şekilde görülebildi. İstanbullular kentin birçok yerinden meraklı gözlerle izlenen "Süper Kanlı Mavi Ay", tarihi yarımada üzerinde drone ile görüntülendi.

31.01.2018Gündem

Süper Kanlı Mavi Ay tutulması büyük bir keyifle izlendi... İşte Kanlı Ay tutulmasından fotoğraflar

İstanbul’da "Süper Kanlı Mavi Ay" merakla izlendi. Havanın kararmasıyla birlikte "Süper Kanlı Mavi Ay" saat 18.34 sıralarında kendini gösterdi. İstanbullular kentin birçok yerinden meraklı gözlerle izlenen "Süper Kanlı Mavi Ay", tarihi yarımada üzerinde drone ile görüntülendi. Ay tutulması ülkemizin çeşitli yerlerinde kısmen belli olurken, dünyada da kanlı ay tutulması büyük heyecanla takip edildi. İşte Süper Kanlı Mavi Ay tutulmasından dikkat çeken fotoğraflar

31.01.2018Gündem
Süper Mavi Kanlı Ay tutulması nasıl izlenir

Süper Mavi Kanlı Ay tutulması nasıl izlenir?

Ay'ın kızıl görüntüye büründüğü tam Ay tutulması ile 'Mavi Süper Ay' görünümü aynı anda ABD'de izlenmeye başlandı. 'Süper Kanlı Mavi Ay Tutulması' olarak adlandırılan bu gökyüzü olayı en son 31 Mart 1866 gözlemlenmişti. Tutulma saat 18.34'te Türkiye'den kısmen de olsa izlenebilecek. Dünya'nın gölgesi Ay'ın neredeyse yarısının üzerine düşmüş şekilde görülecek. Mavi Süper Kanlı Ay Tutulması, bundan sonra en erken 2037'de yaşanacak.

31.01.2018Dünya
2018 Ay Tutulması nasıl izlenir NASA Ay Tutulması yayınına başladı

2018 Ay Tutulması nasıl izlenir? NASA Ay Tutulması yayınına başladı

2018 Ay Tutulması 31 Ocak Çarşamba gününün en çok araştırılan konularından biri oldu. ABD ve Kanada'nın batı yarısında ve ayın bu akşam yükseldiği sırada Asya'da görülecek olan Ay Tutulması, NASA'nın yayınıyla canlı olarak takip edilebiliyor. 'Süper Kanlı Mavi Ay' TSİ 18.34'te Türkiye'den kısmen de olsa izlenebilecek. Peki 2018 Ay Tutulması nasıl izlenir?

30.01.2018Gündem
150 yılın en büyük gökyüzü olayı Kanlı Mavi Ay Tutulmasının sonunda hayatınızı değiştirebilir

150 yılın en büyük gökyüzü olayı Kanlı Mavi Ay Tutulması'nın sonunda hayatınızı değiştirebilir

1866 yılından beri yaşanmayan Kanlı Mavi Ay Tutulması, 31 Ocak’ta Türkiye de dahil birçok ülkede gözlemlenebilecek. Bu gece Ay tutulmasıyla birlikte “süper ay,” “mavi ay” ve “kanlı ay” aynı anda yaşanacak. “Nadir ay” denilen bu gökyüzü olayı için bilim insanları “Kaçırmayın” diyor. Astrologlar ise Aslan burcunda gerçekleşecek tutulmanın birçok burç üzerinde “hayatınızı ve ilişkilerinizi değiştirecek” etkileri olacağını söylüyor. İşte 31 Ocak öncesi tüm bilgiler ve burç yorumları...

6.01.2018Gündem
Kozmik mahallemiz: Güneş Sistemi

Kozmik mahallemiz: Güneş Sistemi

Evrenin sonuna yapacağımız bu yolculuğa evimiz Dünya'nın bir üyesi olduğu Güneş Sistemi ile başlıyoruz.

7.04.2016Astronomturk
Googleda 19-27 Eylül tarihlerinde Türkiye en çok ne aradı

Google'da 19-27 Eylül tarihlerinde Türkiye en çok ne aradı?

Bayram tatili bitti. Peki Türkiye, bayram haftasında en çok neleri aradı?

29.09.2015Teknoloji
‘Süper Ay Tutulması’ böyle izlendi

‘Süper Ay Tutulması’ böyle izlendi

Nadir görülen ‘Süper Ay’ ve ‘Ay Tutulması’ 33 yıl aradan sonra bu gece gerçekleşti. Ay’ın eşsiz güzellikteki kızıl hali, dünyanın birçok ülkesinden izlendi. Türkiye’de de havanın açık olduğu illerde Süper Ay ve Ay Tutulması dakika dakika takip edildi.

28.09.2015Gündem
Bu gece ’Süper Ay’da kanlı tutulma var

Bu gece ’Süper Ay’da kanlı tutulma var

BU yılın en önemli gök olaylarından tam oy tutulması gözlenecek. 27 Eylül’ü 28 Eylül’e bağlayan su geceki gökyüzü şöleninde Ay dünyaya en yakın konumda, yani ’Süper Ay’ iken ’Kanlı Ay’ denilen kızıl renkte Tam Ay Tutulması olacak. Tutulma Türkiye’de 03.10’da başlayıp 06.30’daki batışına kadar izlenebilecek.

27.09.2015Gündem
33 yıl  sonra bir ilk

33 yıl sonra bir ilk

Gökyüzü 27 Eylül gecesi ender görülen bir olaya sahne olacak. Ay tutulması ve Süper Ay, 33 yıl aradan sonra birlikte yaşanacak.

25.09.2015Avrupa
Süper Ay tutulması hakkında bilinmesi gereken 4 şey

Süper Ay tutulması hakkında bilinmesi gereken 4 şey

Bu hafta sonunda, Pazar gününü Pazartesi'ye bağlayan gece Ay bir kez daha Dünya'nın gölgesinde kalacak.

25.09.2015Dünya
Süper Ay tutulması hakkında bilinmesi gereken 4 şey

Süper Ay tutulması hakkında bilinmesi gereken 4 şey

Bu hafta sonunda, Pazar gününü Pazartesi'ye bağlayan gece Ay bir kez daha Dünya'nın gölgesinde kalacak.

25.09.2015Dünya
Süper Ayda kanlı tutulma

'Süper Ay'da 'kanlı' tutulma

BU yılın en önemli gök olaylarından biri 28 Eylül’de yaşanacak. Ay, Dünya’ya en yakın konumda, 'Süper Ay' da denilen Dolunay şeklinde olacak ve 'Kanlı Ay' denilen kızıl renge bürünecek.

17.09.2015Gündem
Kanlı ay tutulması büyüledi

Kanlı ay tutulması büyüledi

Bazı ülkelerden görülen ‘Kanlı Ay’ izleyenleri büyüledi.

4.04.2015Avrupa
Kanlı ay tutulması büyüledi

Kanlı ay tutulması büyüledi

‘Kanlı ay’ adı verilen dünyada ender rastlanan bir ay tutulmasıyla ay kırmızı renge büründü.

4.04.2015Dünya
4 Nisan kanlı Ay tutulması canlı izle  - Burçları nasıl etkileyecek (Astroloji)

4 Nisan kanlı Ay tutulması canlı izle - Burçları nasıl etkileyecek? (Astroloji)

4 Nisan günü merakla beklenen kanlı Ay tutulması gerçekleşiyor. Terazi burcunda gerçekleşecek tutulma, burçları da etkileyecek. Ay tutulmasının en fazla İkizler, Terazi ve Kova burçlarının yer aldığı hava grubunu etkilemesi bekleniyor. İşte 4 Nisan kanlı Ay tutulmasının astrolojik yorumları…

4.04.2015Keyif
Terazi burcunda önemli bir ay tutulması

Terazi burcunda önemli bir ay tutulması

Terazi burcunda meydana gelecek ay tutulması önümüzdeki 1,5 ay içinde, iş birlikleri, ikili ilişkiler, ortaklıklar, iş birlikleri, adalet, hukuk, güvenlik başlıklı veya otorite konumundaki kişilerle ilgili konularda ani gelişmeleri gündeme taşıyabilir.

4.04.2015Astroloji

4 Nisan’da kanlı ay tutulması geliyor!

4 Nisan 2015 tarihinde gerçekleşecek ‘kanlı ay tutulması’ merak uyandıran gökyüzü olaylarından biri… 21. yüzyılın bu en kısa Ay tutulması Terazi burcunda gerçekleşecek. Ürkütücü ismiyle dikkat çeken tutulma en az Güneş tutulması kadar endişe yaratıyor. Tutulma sebebiyle deprem beklentisi konuşulurken, diğer yandan astrologlar farklı gelişmeler bekliyor.

1.04.2015Keyif
Kanlı Ay Tutulmasının Burçlara Etkileri

Kanlı Ay Tutulmasının Burçlara Etkileri

8 Ekim 2014 günü Koç burcunda gerçekleşen ay tutulması, değişim ve beklenmedik olayların gezegeni Uranüs ile kavuşum yapacak. Tutulma esnasında Kardinal Grand Cross olarak adlandırılan gökyüzü konumu gerçekleşti...

9.10.2014Astro Gündem
8 Ekim Ay tutulması ve Kanlı Ay görüntüleri canlı yayında

8 Ekim Ay tutulması ve Kanlı Ay görüntüleri canlı yayında

NASA'nın Ustream üzerinden başlattığı yayında canlı olarak izlenebilen Ay tutulması görüntüleri hayranlık uyandırıyor. Ay tutulması Türkiye saatiyle 11:50'de başlarken, sonrasında yaşanacak 'kanlı ay' adlı doğa olayı da canlı yayında izlenebilecek.

8.10.2014Teknoloji
Kanlı ay tutulması

Kanlı ay tutulması!

Ortaya çıkan bilgiler, ani gelişmeler, yüzleşilmesi gereken olaylar

8.10.2014Astroloji
Ay hiç bu kadar kanlı tutulmamıştı

Ay hiç bu kadar kanlı tutulmamıştı

DÜNYA, dün ‘kanlı Ay tutulmasına’ tanıklık etti.

15.04.2014Dünya
Ay kızıla büründü

Ay kızıla büründü

Ay tutulması nedeniyle eşsiz bir doğa olayı gerçekleşti. Ay, koyu kızıl renge büründü.Ay Tutulması, Dünya'nın uydusu olan Ay'ın gezegenin gölgesine girmesi ile başladı. Uydunun tam olarak gezegenin gölgesine girmesi ile birlikte Kanlı Ay Tutulması olarak adlandırılan tutulma olayı yaşandı. Dünya'dan yansıyan Güneş ışınlarının Ay'ın üzerine düşmeye devam etmesiyle Ay koyu kızıl bir renge büründü. Soner HASIRCIOĞLU/Cemal KÖYÜK/ İstanbul/DHA

15.04.2014Haber
Ay hiç bu kadar kanlı tutulmamıştı

Ay hiç bu kadar kanlı tutulmamıştı

Dünya, dün “Kanlı Ay Tutulmasına” tanıklık etti.

15.04.2014Gündem
Kanlı Ay Tutulması sona erdi

'Kanlı Ay Tutulması' sona erdi

Dünya bugün, "Kanlı Ay Tutulması" olarak adlandırılan astronomi olayına tanıklık etti.

15.04.2014Dünya
Dünyanın gözü kanlı tutulmada

Dünyanın gözü 'kanlı' tutulmada

Dünya bugün 'Kanlı Ay Tutulması'nı izliyor. En net Amerika kıtasından izlenebilen tutulma, TSİ 07.53'te Ay'ın, Dünya'nın gölgesine girmesi ile başladı. NASA'dan yapılan açıklamaya göre, bugün görülen ‘Kanlı Ay Tutulması’, sonuncusu 28 Eylül 2015'te yaşanacak olan ve ‘tetrad’ olarak da bilinen dört tutulmanın ilki. Bu tür bir dörtleme, son 500 yılda sadece üç kez görüldü.

15.04.2014Haber
Yarın ay kıpkırmızı olacak

Yarın ay kıpkırmızı olacak

GÖKYÜZÜ, yarın nadir görülen bir tam Ay tutulmasına sahne olacak.

13.04.2014Dünya
Suriye için “Yeter artık” zirvesi

Suriye için “Yeter artık” zirvesi

ŞUBAT sonunda Roma’da yapılan Suriye’nin Dostları Grubu toplantısında şekillenen ve ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin 7 Nisan’daki ziyaretinde kararlaştırılan “Suriye Çekirdek Grubu” toplantısı bugün İstanbul’da yapılacak. Suriye’nin geleceği açısından önem taşıyan bu kritik zirve, alışılmışın dışında İstanbul’un Anadolu yakasında Kanlıca’da bulunan Adile Sultan Yalısı’nda toplanacak. İstanbul’daki zirveler çoğunlukla Çırağan Sarayı’nda düzenleniyordu.

19.04.2013Gündem
Suriyede içsavaş 3üncü yılında

Suriye'de içsavaş 3'üncü yılında

Tunuslu Muhammed El Buazizi’nin kötü ekonomik koşulları protesto için kendini yakarak başlattığı ve “Arap Baharı” olarak isimlendirilen devrim rüzgarı, Facebook ve Twitter gibi sosyal paylaşım siteleri aracılığıyla birçok Arap ülkesine yayıldı. Protesto gösterileri Tunus’tan sonra Mısır’a, sonrasında Libya ve Yemen'e sıçradı. Bölgeyi etki altına alan değişim rüzgarını yakından takip eden Suriye halkı, açıkça sistemi sorgulamaya başladı.

15.03.2013Gündem
HANSEL VE GRETEL: CADI AVCILARI

HANSEL VE GRETEL: CADI AVCILARI

Yapımcılığını Will Ferrell ve Beau Flynn'in üstlendiği filmde, Gemma Arterton, Jeremy Renner, Famke Janssen, Peter Stormare ve Derek Mears rol alıyor. Aksiyon, komedi ve korku türündeki filmin konusu şöyle: Zencefilli evle ilgili travmatik bir kazadan 15 yıl sonra 'Hansel' ve 'Gretel' adlı ikizler, kendilerini cadıları yok etmeye adamış intikamcı avcılar haline gelmişlerdir. İkizler, yıllar geçtikçe avcılıkta ustalaşmış, izleme kabiliyetinde ve avını yakalama işinde ünlenmişlerdir. Sıkıntıları iyileşse de işleri oldukça kolaydır, tehlikeli sözler ve lanetler onlara işlemez. Augsburg başkanı, kasabadan gidebilmelerine ve büyücü kadınların başını bulabilmelerine yardımcı olur. Büyücü kadınların başı ise iki gün sonra gerçekleşecek 'Kanlı Ay' esnasında yapılacak cadılar toplantısında birçok yerel çocuğu kurban etmeyi planlamaktadır. İşleri daha kötü yapmak için, ikili aynı zamanda Augsburg'daki gücü ele geçirmiş ve kendi çapında bir cadı avlayıcısı olan acımasız Şerif Berringer ile de ilg

31.01.2013Ekran
Afganistanda ilk 6 ayda 1400den fazla sivil öldü

Afganistan'da ilk 6 ayda 1400'den fazla sivil öldü

Afganistan'da yılın ilk 6 ayında 1400'den fazla sivilin öldüğü bildirildi.

14.07.2011Gündem
ABD onaylı işkence

ABD onaylı işkence

Afganistan savaşıyla ilgili 77 bin adet gizli ABD belgesini temmuz ayında yayınlayarak dünya gündemini değiştiren internet sitesi WikiLeaks, dün de Irak savaşıyla ilgili “çok gizli” ibareli 391 bin 832 gizli belgeyi yayına koydu. Belgeler, Saddam sonrası Irak hükümetinin tutuklulara işkence uyguladığını, ABD ordusunun ise bunları soruşturmadığını gösteriyor.

23.10.2010Dünya
ABD işgali bitmesin

ABD işgali bitmesin

Irak’ın Kürt asıllı Genelkurmay Başkanı Zebari ABD’nin gelecek yıl sonu tamamlanacak çekilme planının “çok erken” olduğunu savundu. Irak ordusunun en az 10 yıl daha ülkenin kontrolünü almaya hazır olmadığını söyleyen Zebari, “2011’den sonra sorun çıkacak” dedi.

12.08.2010Dünya
Afganistanda bir ayda 100 NATO askeri öldü

Afganistan'da bir ayda 100 NATO askeri öldü

ABD tarafından bir Amerikalı askerin öldüğünün açıklanmasıyla, bu ay Afganistan'da ölen yabancı askerlerin sayısı 100'e ulaştı.

29.06.2010Dünya
Afganistanda 4 NATO askeri öldü

Afganistan'da 4 NATO askeri öldü

Afganistan'ın güneyinde askeri araçların devrilmesi sonucu 4 NATO askeri öldü.

24.06.2010Dünya
Başkan Obama asker tabutlarını selamladı

Başkan Obama asker tabutlarını selamladı

ABD Başkanı Obama, selefi George Bush’un hiç yapmadığını yaparak Afganistan’da ölen 18 Amerikan askerinin tabutlarına selam durdu.

29.10.2009Dünya
Dünya basınından manşetler - 28 Ekim

Dünya basınından manşetler - 28 Ekim

Washington ve Brüksel’de yetkililer Türkiye’nin bir müttefik olarak güvenilirliğini sorgularken pek çok Türk de AB Türkiye’yi reddetmeden önce AB’yi reddetmenin planlarını yapıyor. İşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:

28.10.2009Gündem
The Washington Post - 28 Ekim

The Washington Post - 28 Ekim

- Afganistan’da patlamada sekiz ABD askeri öldü
- Bağdat’ta radikal gruplar saldırıları üstlendi
- Merkezciler Reid’in devlet sigortası konusunda kararsız

28.10.2009Gündem
Dünya basınından manşetler - 28 Ekim

Dünya basınından manşetler - 28 Ekim

İşte dünyanın önde gelen basın organlarının politika ve ekonomi alanında bugünkü manşetleri ve öne çıkardıkları haberler:

28.10.2009Gündem
Afganistanda 8 ABD askeri öldü

Afganistan'da 8 ABD askeri öldü

Afganistan'ın güneyindeki bombalı saldırılarda 8 ABD'li askeri öldürüldü.

27.10.2009Dünya

Yazar Sonuçları

KADERİMİZ 4 GEZEGENDE

O, sosyal medyanın fenomen astrologlarından. Takipçileri, neredeyse onun burç yorumlarına bakmadan sokağa adım atmıyor.

31.10.2015

Tam bir püsküllü bela olan kanlı ay tutulması bizi savaşa sürükleyebilir

“Merkür geri gidiyor, elektronik aletlerde sorunlar çıkabilir.” “Aman sakın o imzayı atma, çünkü ay boşlukta.” “Bir işe başlayacaksan yeni ayda başla.” Bu cümleler artık neredeyse günlük hayatımızın bir parçası haline geldi.

27.09.2015

Terazi burcunda önemli bir ay tutulması

Bugün Terazi burcunda meydana gelecek ay tutulması, önümüzdeki 1,5 ay içinde işbirlikleri, ikili ilişkiler, ortaklıklar, adalet, hukuk, güvenlik başlıklı konularda ani gelişmeleri gündeme taşıyabilir. Bitişler veya başlangıçlar söz konusu olabilir.

3.04.2015
Kanlı Ay Tutulması

Kanlı Ay Tutulması

Ülkemiz tutulma ile birlikte önümüzdeki birkaç ay içinde halkı içine alan karışıklıklar ve kaos yaşayabilir.

3.04.2015

Kanlı ay tutulması

Ortaya çıkan bilgiler, ani gelişmeler, yüzleşilmesi gereken olaylar Tutulmaların etkileri 6 aydan 8 aya kadar uzayabilir. Bugün Koç burcunda meydana gelecek dolunay ay tutulması ilk kez olacak olaylara değil, uzun zamandır masada olan olaylara dikkat çekiyor.

7.10.2014