MENÜ

Kandil

Kandil ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kandil haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 9.131 Kandil haberi bulunmuştur.

Kandil Haberleri

Kandil simidi tarifi (Videolu anlatım) Kandil simidi mahlepli ve mahlepsiz sirkeli tarif

Kandil simidi tarifi (Videolu anlatım) Kandil simidi mahlepli ve mahlepsiz sirkeli tarif

Kandil günlerinin en önemli ikramlarından birisi olan kandil simidi, mahlepli ve mahlepsiz tarifi ile merakla araştırılmaya başlandı. Sirkeli, mahlepli ve mahlepsiz kandil simidi tarifi, birkaç malzeme ile kolayca yapılabiliyor. İşte, pek çok evde kolayca yapabileceğiniz birbirinden güzel ve lezzetli kandil simidi tarifi

Regaib Kandili ibadetleri neler İşte Regaib Kandilinde yapılacak ibadetler

Regaib Kandili ibadetleri neler? İşte Regaib Kandili'nde yapılacak ibadetler

Rahmet ve bereket gecesi olarak kabul edilen Regaib Kandili geldi çattı. Diyanet İşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürlüğü, Regaip Kandili dolayısıyla çeşitli etkinlikler düzenleyecek. Vatandaşlarsa bu anlamlı günü çeşitli ibadetlerle geçirecek. Bu mübarek gün ve geceleri fırsat bilerek elimizi ve gönlümüzü herkese açmalı, kardeşlik hislerimizi güçlendirmeli, birlik ve beraberliğimizi korumak için çaba harcamalıyız. Peki, Regaib Kandil'inde neler yapılmalı? Regaib Kandili ibadetleri neler?

27.02.2020Gündem
Bugün kandil mi ve bugün ne kandili Regaip Kandili bu gece mi

Bugün kandil mi ve bugün ne kandili? Regaip Kandili bu gece mi?

Müslümanlar için manevi önem taşıyan yılın ilk kandilinin gelmesiyle beraber, 'Bugün kandil mi?' sorusunun yanıtına yönelik araştırmalar hız kazandı. Özellikle kandil mesajları alanlar ve gündemde yer alan kandil etkinlikleriyle beraber, bugünün ne kandili olduğunu öğrenmek isteyenler, büyük önem arz eden ve yurttaki camilerde ibadetlerle ihya edilen kandilin anlamını ve önemini öğrenmek istiyor. Peki, Regaip Kandili bu gece mi? İşte, o konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler...

27.02.2020Gündem
Regaip Kandili nedir ve oruç tutulur mu Regaip Kandili ne zaman idrak edilir

Regaip Kandili nedir ve oruç tutulur mu? Regaip Kandili ne zaman idrak edilir?

İslam dini içerisindeki önemli ibadetler arasında yer alan Regaip Kandili, bu yıl da huşu içerisinde idrak edilecek. Üç ayların başlangıcının da habercisi olacak olan Regaip Kandili, çeşitli ibadetlerle idrak edilecek. Peki, Regaip Kandili ne zaman eda edilir? İşte, Diyanet İşleri Başlanlığı'ndan alınan bilgilere göre Regaip kandili nedir? Regaip Kandili ne zaman idrak edilecek sorularının cevabı ve Regaip Kandilinde oruç tutulur mu konusuna dair bazı bilgiler

26.02.2020Gündem
Sahur saat kaçta yapılacak İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin sahur saatleri 2020

Sahur saat kaçta yapılacak? İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin sahur saatleri 2020

Müslümanlar için mübarek olan Regaib Kandili'nin gelmesiyle sahur saatleri de merak konusu oldu. Bu mübarek gün vesilesiyle oruç ibadetini idrak edecek olan vatandaşlar, Diyanet bilgisine göre sahur ve imsak vakitlerini araştırmaya başladı. Özellikle, İstanbul, Ankara ve İzmir gibi büyük kentlerde ikamet edenler, sahur vakitlerini öğrenmek adına Diyanet'in internet sitesini ziyaret ediyor. Peki, bu gece sahur saat kaçta yapılacak? İşte, 27 Şubat İstanbul, Ankara, İzmir ve tüm illerin sahur saatleri...

26.02.2020Gündem
Yarın ne kandili idrak edilecek Regaip Kandili yarın mı Diyanet yanıtladı

Yarın ne kandili idrak edilecek? Regaip Kandili yarın mı? Diyanet yanıtladı!

Üç ayların gelmesiyle beraber, Müslümanlar için manevi önem taşıyan kandil tarihleri gündeme geldi. 'Yarın kandil mi? sorusunun cevabı merak konusu olurken, Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2020 kandil günleri takviminden konuyla ilgili bilgileri paylaştı. Peki, yarın ne kandili idrak edilecek? Regaip Kandili yarın mı? İşte, binlerce vatandaşın merakla araştırdığı kandiller hakkında detaylı bilgiler.

26.02.2020Gündem
Son dakika haberi: MSB duyurdu Kahraman komandolarımız Kandilin sözde liderini etkisiz hale getirdi

Son dakika haberi: MSB duyurdu! 'Kahraman komandolarımız Kandil'in sözde liderini etkisiz hale getirdi'

Münbiç'ten Fırat Kalkanı bölgesine sızmaya çalışan, 1'i terör örgütünün sözde liderlerinden PKK/YPG'li 7 terörist etkisiz hale getirildi.

26.02.2020Gündem
Kandilde ne yapılıp dağıtılır Kandilde yapılacak tatlılar neler

Kandilde ne yapılıp dağıtılır? Kandilde yapılacak tatlılar neler?

Kandil günleri hem dini hem de geleneksel açıdan önem verdiğimiz günler. Kandil, Türk kültürünün önemli bir parçası olmasının yanı sıra, toplumsal ilişkilerimizi pekiştiren, paylaşımlarımızın arttığı bir zaman dilimidir. İbadetlerle geçen bu günlerde bazı lezzetler var ki birçok evde yapılıyor. Peki, kandilde ne yapılıp dağıtılır? Kandilde yapılacak tatlılar neler?

Kandil 2020 ne zaman tarihleri Bugün kandil mi Regaip Kandili ne zaman

Kandil 2020 ne zaman tarihleri! Bugün kandil mi? Regaip Kandili ne zaman?

Müslümanlar için mübarek olan üç ayların gelmesiyle beraber, Regaip Kandili'nin ne zaman idrak edileceği vatandaşlar tarafından araştırılmaya başlandı. Üç ayların habercisi olan mübarek Regaip Kandili'nde bu yıl da yurdun dört bir yanında vatandaşlar camilerde ibadetlerini gerçekleştirecek. Kandil tarihi yaklaşırken, 'Bugün kandil mi?' sorusunun yanıtına yönelik detaylar merak konusu oldu. Peki, Regaip Kandili ne zaman? İşte, 2020 kandil tarihleri...

26.02.2020Gündem
Regaip Kandilinde oruç tutulur mu Kandil orucu ne zaman tutulur

Regaip Kandilinde oruç tutulur mu? Kandil orucu ne zaman tutulur?

İslam dini için özel olan günlerde ibadetlerini yerine getirmek isteyen vatandaşlar, Diyanet kaynakları üzerinden Regaip Kandili'nde oruç tutulur mu sorusuna cevap arıyor. Peki, kandillerde oruç bir gün sonra mı tutulur? İşte, Regaip Kandili'nde oruç tutulur mu sorusunun cevabı ve Diyanet İşleri Başkanlığı'ndan alınan bilgiler dahilinde kandil orucu ne zaman tutulur sorusunun cevabı

26.02.2020Gündem
Miraç isminin anlamı nedir Miraç  ne demek

Miraç isminin anlamı nedir? Miraç ne demek?

Miraç ismi, Arap ve Türk toplumlarında erkek çocukları için tercih edilmektedir. Sözcüğün kökeni Arapçadır. Bu sözcük anlam itibariyle yükselmek, göğe ulaşmak demektir. Miraç Hazreti Muhammed'in yaptığı Miraç yolculuğunu anlatan bir kavramdır. İşte Miraç ismine ait tüm detaylar.

26.02.2020Gündem
21 yaşında hayatı karardı 10 aylık eşi dehşet saçtı...

21 yaşında hayatı karardı! 10 aylık eşi dehşet saçtı...

Gaziantep'te ayrılmak istediği eşi tarafından av tüfeğiyle vurulan genç kadın sağ gözünü kaybetti, sol gözünde ise görme kaybı oldu. 'O cani benim gözlerimin katili' diyen genç kadın, 'Benim hayatım bitti, onun da hayatı bitsin.' dedi.

26.02.2020Gündem
2020 Regaip Kandili ne zaman Regaip Kandilinde yapılması gerekenler neler

2020 Regaip Kandili ne zaman? Regaip Kandili'nde yapılması gerekenler neler?

Mübarek 3 ayların gelişini simgeleyen Regaip Kandili’nin 2020 tarihi merak konusu oldu.Tasavvuf geleneği ve kültüründe de diğer kandiller gibi önemli bir yere sahip olan Regaip Kandili, her yıl olduğu gibi bu yıl da ibadetler ve dualarla geçecek. Peki, 2020 Regaip Kandili ne zaman? Kandil ne zaman?

26.02.2020Gündem
Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeliden Ozan Ceyhun tepkisi

Son dakika haberler... MHP lideri Bahçeli'den Ozan Ceyhun tepkisi

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin grup toplantısında Viyana Büyükelçiliği'ne atanan Ozan Ceyhun'la ilgili tepki gösterdi ve "Bizim Viyana Büyükelçiliğine atanan şahısla ilgili ortak hiçbir noktamız yoktur. Geldiği yer bellidir, hüviyeti bellidir, mazisi bellidir. Sorumluluk elbette hükümetindir" dedi.

25.02.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak 2020 Regaip Kandili ne zaman

Üç aylar ne zaman başlayacak? 2020 Regaip Kandili ne zaman?

İslam aleminde recep, şaban ve ramazanı kapsayan manevi yenilenme ve arınma mevsimi üç ayların ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. 'Manevi diriliş ve arınma mevsimi' olarak bilinen üç ayların başlamasına kısa bir süre kala araştırmalar hız kazandı. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

24.02.2020Gündem
Fener alayı nedir Fener alayı ne zaman

Fener alayı nedir? Fener alayı ne zaman?

Osmanlı’dan bu yana süren 'Şivlilik' ve 'Fener Alayı' etkinlikleri yerini korumakta ve devam etmektedir. Üç ayların başlangıcını temsil eden Fener alayının zamanı Regaib Kandili ile bağlantılıdır. Şivlilik inancında olduğu gibi fener alayı için olan hazırlıklarda günler öncesinden yapılır. Peki, fener alayı nedir? Fener alayı ne zaman?

24.02.2020Gündem
2020 Regaip Kandili ne zaman Üç aylara ne zaman girilecek

2020 Regaip Kandili ne zaman? Üç aylara ne zaman girilecek?

Üç ayların başlangıcı olan Regaip Kandili, her yıl olduğu gibi bu yıl da camilerde Müslümanlar tarafından ibadet ve dualar ile idrak edilecek. 2020 yılının ilk kandili olan Regaip Kandili'ne kısa süre kala, binlerce vatandaş, Diyanet takvimine göre Regaip Kandili'nin ne zaman başlayacağını araştırmaya başladı. Peki, 2020 Regaip Kandili ne zaman? Üç aylara ne zaman girilecek? İşte, Regaip Kandili 2020 yılı başlangıcı ve üç ayların önemine dair ayrıntılı bilgiler...

21.02.2020Gündem
Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet Kütüphanesi açılışında konuştu

Son dakika haberler... Cumhurbaşkanı Erdoğan Millet Kütüphanesi açılışında konuştu

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Millet Kütüphanesi açılış törenine katıldı. Almanya'daki saldırıya ilişkin konuşan Erdoğan, "İlgili tüm birimlerimiz süreci hassasiyetle izliyor. Alman makamlarının saldırıyı aydınlatmak için her türlü çabayı göstereceğine inanıyorum." ifadelerini kullandı. Erdoğan, "Rami Kışlası'na inşa ettiğimiz muhteşem kütüphaneyi de yakında milletimizin hizmetine sunacağız." dedi. Açılışta MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, TBMM Başkanı Mustafa Şentop da yer aldı.

20.02.2020Gündem
2020’nin ilk kandili için sayılı gün kaldı – Regaip Kandili ne zaman, hangi tarihte

2020’nin ilk kandili için sayılı gün kaldı – Regaip Kandili ne zaman, hangi tarihte?

Müslümanlar için mübarek olan üç ayların başlangıcı Regaip Kandili'nin ne zaman idrak edileceği tüm İslam alemi tarafından merak ediliyor. Her yıl olduğu gibi bu yıl da ibadetler ve dualarla geçecek olan Regaip Kandili'nin başlamasına günler kala, "rahmet ve mağfiret gecesi" olarak kabul edilen Regaip Kandili'ne yönelik araştırmalar hız kazandı. Peki, Regaip Kandili ne zaman, hangi tarihte? İşte, 2020’nin ilk kandili olan Regaip Kandili'nin başlangıç tarihi.

20.02.2020Gündem
Üç aylara ne zaman girilecek İşte Recep ayı başlangıç tarihi

Üç aylara ne zaman girilecek? İşte Recep ayı başlangıç tarihi

Müslümanların ibadetlerini idrak ettiği mübarek üç aylar Recep ayı ile beraber başlayacak. Diyanet İşleri Başkanlığı'nın 2020 takviminde yer alan üç ayların başlangıç tarihi şubat ayının ilerlemesiyle beraber araştırılmaya başlandı. Recep ayı bu sene geçtiğimiz yıla göre 10 gün önce başlayacak. Peki, üç aylara ne zaman girilecek? İşte Recep ayı başlangıç tarihi ve konuyla ilgili merak edilenler...

17.02.2020Gündem
Regaip Kandili ne zaman 2020 Regaip Kandili ne zaman idrak edilecek

Regaip Kandili ne zaman? 2020 Regaip Kandili ne zaman idrak edilecek?

Mübarek üç ayların gelişini simgeleyen Regaip Kandili'nin 2020 tarihi merak konusu oldu. Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan üç ayların müjdecisi Regaip Kandili, aynı zamanda bir lütuf, rahmet ve mağfiret gecesidir. Peki 2020 Regaip Kandili ne zaman? Regaip Kandili’nde hangi ibadetler yapılmalı?

15.02.2020Gündem
Son dakika... MSB duyurdu: 6 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi

Son dakika... MSB duyurdu: 6 PKK’lı terörist etkisiz hale getirildi

Milli Savunma Bakanlığı’ndan yapılan son dakika açıklamasında Kandil’e düzenlenen hava harekatında 6 teröristin etkisiz hale getirildiği duyuruldu.

14.02.2020Gündem
Üç ayların başlangıcı ne zaman

Üç ayların başlangıcı ne zaman?

İslam alemi tarafından büyük önem verilen üç ayların ne zaman başlayacağı merak konusu oldu. Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan üç aylar, Müslümanlar tarafından heyecanla bekleniyor. Üç ayların 2020'de hangi zaman dilimine denk geldiğini merak eden vatandaşlar, konuya dair internette araştırma yapıyor. Peki, üç ayların başlangıcı ne zaman?

13.02.2020Gündem
Üç aylar başladı mı Regaip Kandili ne zaman

Üç aylar başladı mı? Regaip Kandili ne zaman?

Diyanet İşleri Başkanlığı, 2020 Dini Günler Listesi ile üç aylar ve kandil günleri tarihlerini paylaşmıştı. Bu yılın takvimine göre, üç aylar ve Regaip Kandili şubat ayı içerisinde idrak edilecek. İslam dünyasının kutsal ayı Ramazan'ı da kapsayan üç aylar, Kadir gecesine içerisinde barındırıyor. Peki, Üç aylar başladı mı? Regaip Kandili ne zaman?

10.02.2020Gündem
Duhan suresi oku - Duhan suresi anlamı, fazileti, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu (Diyanet Meali)

Duhan suresi oku - Duhan suresi anlamı, fazileti, tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşu (Diyanet Meali)

Duhan suresi adını onuncu âyette geçen 'duhân' kelimesinden almıştır. Sûrede başlıca, Kur’an’ın indirilişi, müşriklerin ona karşı tutumu, Firavun ve halkının başlarına gelen azaplar, Kureyş’in Hz. Peygamberi yalanlaması, iyilerin ve kötülerin karşılaşacakları akıbet konu edilmektedir. Peki, Duhan suresi anlamı ve fazileti nedir? Duhan suresi Türkçe ve Arapça okunuşu nasıldır?

10.02.2020Namaz Sureleri
Üç ayların başlangıcı recep ayı ne zaman 2020 Ramazan ayı ne zaman başlayacak

Üç ayların başlangıcı recep ayı ne zaman? 2020 Ramazan ayı ne zaman başlayacak?

Müslümanların oruç ibadetini idrak ettiği ramazan ayının 2020 yılında ne zaman başlayacağı şubat ayına girilmesiyle merak konusu oldu. Recep ve şaban aylarından sonra gelen ramazan ayı mübarek üç ayların sonuncusu olarak idrak ediliyor. Peki, üç ayların başlangıcı recep ayı ne zaman? 11 ayın sultanı olarak da bilinen ramazan ayı ne zaman hangi tarihte başlayacak? İşte, o konular hakkında detaylı bilgiler.

8.02.2020Gündem
AP’ye: Tarihe kara leke

AP’ye: Tarihe kara leke

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Avrupa Parlamentosu’nda PKK, YPG/PYD yöneticilerinin de katılımıyla ‘Kürt konferansı’ düzenlenmesine tepki göstererek, “Avrupa Parlamentosu’nda teröristlerin davet edilip konuşturulmaları tarihe kara bir leke olarak geçmiştir” dedi.

7.02.2020Gündem
Bahçeliden sert tepki: Kepazelik ve soysuzluktur

Bahçeli'den sert tepki: Kepazelik ve soysuzluktur

MHP lideri Devlet Bahçeli, Avrupa Parlamentosu'nda (AP) düzenlenen bir etkinlikte terör propagandası yapılmasına tepki gösterdi. Bahçeli, "Avrupa Birliği’nin terör örgütleri listesinde bulunan PKK’nın kırmızı bültenle aranan elebaşlarının Avrupa Parlamentosu’nda ağırlanıp Türkiye’ye tehditler savurmasına ortam açılması hiçbir şekilde tavzihi ve tevili olamayacak bir kepazelik ve soysuzluktur." ifadelerini kullandı.

6.02.2020Gündem
Sri Lankanın baharat ve acılarıyla kendine özgü tatları başkentlileri bekliyor

Sri Lanka'nın baharat ve acılarıyla kendine özgü tatları başkentlileri bekliyor

Sri Lanka’nın deniz ürünlerinden sokak yemeklerine, bol baharatlı, acılı ama Türkiye'de bulunamayacak kendine özgü lezzetleri, ülkenin bağımsızlık yıl dönümü kapsamında, yarından itibaren iki gün dünya mutfağına meraklı başkentlileri bekliyor.

4.02.2020Seyahat
Ramazan ne zaman başlayacak Üç aylar ne zaman

Ramazan ne zaman başlayacak? Üç aylar ne zaman?

Tüm İslam dünyasının yıl içerisinde en değer verdiği aylardan biri olan ramazan için geri sayım başladı. 2020 ramazan ayının ne zaman başlayacağı pek çok vatandaş tarafından merakla araştırılıyor. Öte yandan ramazanı da kapsayan üç ayların bu yılki başlangıç tarihi de sorgulanıyor. Peki, ramazan ne zaman başlayacak? Üç aylar ne zaman?

30.01.2020Gündem
Üç aylar ne zaman hangi gün başlayacak 2020 dini günler takvimi

Üç aylar ne zaman hangi gün başlayacak? 2020 dini günler takvimi

Hicri takvimde yer alan Recep, Şaban ve Ramazan ayları Müslümanlar tarafından üç aylar olarak adlandırılıyor ve heyecanla bekleniyor. Bu önemli aylarda kandil ve Ramazan bayramı gibi önemli tarihleri idrak edecek vatandaşlar, üç ayların 2020 ne zaman başlayacağını ve hangi tarihlere denk geleceğini araştırıyor. Peki, üç aylar 2020'de ne zaman başlayacak?

25.01.2020Gündem
HDP önündeki eylemde 144üncü gün

HDP önündeki eylemde 144'üncü gün

DİYARBAKIR'da, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan çocuklarının bulunması isteyen 75 ailenin HDP il binası önündeki oturma eylemi 144'üncü gününde de devam etti. Aileler, kendilerini ziyaret eden 7 öğretmenin, Eğitim-İş Sendikası'ndan ihraç edilmesine tepki gösterdi.

24.01.2020Gündem
Üç aylar ne zaman başlayacak

Üç aylar ne zaman başlayacak?

Yeni yılın gelmesiyle birlikte en çok merak edilen konulardan biri de üç ayların başlayacağı tarih oldu. İçeriğinde önemli kandil günlerini de barındıran üç aylar, başta ramazan ayında olmak üzere pek çok ibadetle geçiriliyor. Peki, üç aylar ne zaman başlayacak?

20.01.2020Gündem
Yakalanan PKKlı teröristlerden Nurettin Demirtaş itirafı

Yakalanan PKK'lı teröristlerden Nurettin Demirtaş itirafı

Şırnak ve Hakkari'de yakalanan teröristler, eski HDP Eş Genel Başkanı Demirtaş'ın kardeşi "Şiyar" kod adlı Nurettin Demirtaş'ın PKK/KCK'nın sözde "Mazlum Doğan" akademisinde örgüt mensuplarına ideolojik eğitim verdiğini belirtti.

19.01.2020Gündem
Güvenlik kaynakları duyurdu: Karayılan, Cemil Bayık ve Bahoz Erdal...

Güvenlik kaynakları duyurdu: Karayılan, Cemil Bayık ve Bahoz Erdal...

TERÖR örgütü PKK’nın lider kadrosunda yer alan Murat Karayılan, Cemil Bayık, Bahoz Erdal kod adlı Fehman Hüseyin’i, TSK ve MİT’in yakın takibi nedeniyle yakalanma korkusu sardığı öğrenildi. DHA’nın güvenlik kaynaklarından edindiği bilgilere göre, Karayılan, Bayık ve Hüseyin’in de aralarında olduğu üst düzey yöneticiler, yakalanmamak için ağırlıklı olarak Irak, Suriye ve İran arasında sürekli yer değiştiriyor.

18.01.2020Gündem
Stadyum yapılacaktı, tarih çıktı

Stadyum yapılacaktı, tarih çıktı

Denizli Büyükşehir Belediyesi'nce stadyum yapılması için araştırılan alanda yapılan inceleme kazısında, yaklaşık 2 bin yıllık tarihi mezar bulundu. Mezar bulunan alan 1'inci derece SİT alanı ilan edilirken, stadyum için başka bir yer bakılacak.

15.01.2020Gündem
Son dakika... MHP lideri Bahçeli: Düşmemizi bekleyenler daha çok bekleyeceklerdir...

Son dakika... MHP lideri Bahçeli: Düşmemizi bekleyenler daha çok bekleyeceklerdir...

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, tedavi sürecinin ardından TBMM'de ilk kez partisinin grup toplantısında konuştu.

14.01.2020Gündem
Son dakika haberi: İstanbulda 4,7lik deprem

Son dakika haberi: İstanbul'da 4,7'lik deprem!

İstanbul başta olmak üzere Marmara Bölgesi'nin genelinde hissedilen bir deprem meydana geldi. AFAD, merkez üssü Marmara Denizi Silivri açıkları olan depremin büyüklüğünü 4,7 olarak açıkladı. İstanbul Valisi Ali Yerlikaya ve İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu depremle ilgili paylaşım yaptı. Deprem uzmanları ise 4.7'lik depremi yorumladı. İstanbul Teknik Üniversitesi'nden Prof. Haluk Eyidoğan, bu sabah Marmara'daki deprem fırtınasını araştırdığı sırada depreme yakalandığını anlattı. KTÜ Jeoloji Mühendisliği'nden Prof. Dr. Osman Bektaş ise kırılan fayı hurriyet.com.tr'ye değerlendirdi

11.01.2020Gündem
TRT Kurdi Koordinatörü Ekici: TRT Kurdi, Kürtçenin politikleştirilmesinin önüne geçti

TRT Kurdi Koordinatörü Ekici: "TRT Kurdi, Kürtçenin politikleştirilmesinin önüne geçti"

TRT Kurdi Koordinatörü Mustafa Ekici, Kürtlerin ilgisini çeken, doğal ve insani bir yayıncılık yaptıklarını belirterek, "TRT Kurdi, Kürtçenin politikleştirilmesinin önüne geçmiştir." dedi.

10.01.2020Gündem
Terör örgütüne büyük darbe: MİT ve TSK Kandil’de vurdu

Terör örgütüne büyük darbe: MİT ve TSK Kandil’de vurdu

Terör örgütü PKK’nın en üst kadın yapılanması olan PAJK’ın sözde yöneticisi Delal Nurhak kod adlı Esme Erat ve şoförü, Milli İstihbarat Teşkilatı (MİT) ile Türk Silahlı Kuvvetleri’nin (TSK) Kandil’de düzenlediği ortak operasyonla öldürüldü.

9.01.2020Gündem
Son dakika haberi… PKK’nın en üst yapılanmasındaki kritik isim öldürüldü

Son dakika haberi… PKK’nın en üst yapılanmasındaki kritik isim öldürüldü!

MİLLİ İstihbarat Teşkilatı (MİT) ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) Kandil'de düzenlendiği ortak operasyonda, terör örgütü PKK'nın en üst kadın yapılanması Kürdistan Özgür Kadın Partisi'nin (PAJK) iki numaralı yöneticisi 'Delal Nurhak' kod adlı Esme Erat etkisiz hale getirildi.

8.01.2020Gündem
Bakanlık duyurdu: 3ü üst düzey, 211 terörist etkisiz hale getirildi…

Bakanlık duyurdu: 3'ü üst düzey, 211 terörist etkisiz hale getirildi…

İçişleri Bakan Yardımcısı Çataklı yaptığı son dakika açıklamasın "Aralık ayında 3'ü sözde üst düzey, 211 terörist etkisiz hale getirildi. Kıran operasyonları kapsamında ise 1'i turuncu 3'ü gri kategoride aranan toplam 144 terörist etkisiz hale getirildi” dedi. Çataklı ayrıca ülkesine dönen Suriyeli sayısının 373 bin 592 olduğunu belirterek “Bugün itibarıyla ülkemizde kayıt altına alınan Suriyeli sayısı 3 milyon 571 bin 30'dur. 11 Kasım 2019'dan sonra sınır dışı edilen yabancı terörist savaşçı sayısı 150 oldu" ifadelerini kullandı.  

3.01.2020Gündem
Sınır ötesi operasyonla yakalanmışlardı Gülbahar itiraf etti...

Sınır ötesi operasyonla yakalanmışlardı! Gülbahar itiraf etti...

VAN'da, MİT Bölge Daire Başkanlığı ile Emniyet Müdürlüğü'nün sınır ötesi operasyonuyla yakalayarak Tükiye'ye getirdiği PKK'lı teröristler 'Sema Fakrin' kod adlı Gülbahar M. ile 'Beritan Avesta' kod adlı Lebisa A., çıkarıldıkları mahkemece tutuklandı. Teröristlerden Gülbahar M., ifadesinde 2012 yılında Tunceli'de 3 terör eylemine katıldığını itiraf etti.

3.01.2020Gündem
İstanbul polisinden 2019’da terör örgütlerine darbe

İstanbul polisinden 2019’da terör örgütlerine darbe

İstanbul’da ‘terörle mücadele’ kapsamında bölücü terör örgütü PKK/PYD, FETÖ/PDY, DEAŞ ve diğer terör örgütleriyle mücadelede 2019 yılı içinde düzenlenen son bir yıllık operasyonlarda 11 kiloya yakın patlayıcı madde, 28 el yapımı (EYP) bomba ve çok sayıda silah ele geçirildi. Çeşitli örgütlere mensup 2 bin 604 terörist şüphelinin etkisiz hale getirildiği baskınlarda, çeşitli menşeli 3 bin 701 fişek ve mermi, 20 av ve pompalı tüfek ve 6 molotof kokteylinin de olduğu çok sayıda mühimmat ve para ele geçirildi.

1.01.2020Gündem
2020de üç ayların başlangıcı ne zaman

2020'de üç ayların başlangıcı ne zaman?

Üç aylar, Müslümanların kendilerini yenilediği, komşuyu, yaşlıları fakirleri, kimsesizleri gözettiği manevi bir mevsim olarak idrak ediliyor. Üç aylar içinde önem verilen kutsal geceler de ibadetle geçiriliyor. Vatandaşlar da üç ayların 2020'de başlayacağı tarihi merak ediyor. Peki, 2020'de üç ayların başlangıcı ne zaman?

1.01.2020Gündem
Devlet Bahçeliden yeni yıl mesajı

Devlet Bahçeli'den yeni yıl mesajı

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli yeni yıl mesajı yayınladı.

31.12.2019Gündem
Kandil’de yakalanan kadın teröristler Van’a getirildi

Kandil’de yakalanan kadın teröristler Van’a getirildi

Van Mit Bölge Daire Başkanlığı ile Van Emniyet Müdürlüğü tarafından müşterek gerçekleştirilen operasyonda Kandil’de yakalanan bölücü terör örgütü mensubu 2 kadın Van’a getirildi.

30.12.2019Haber
Son dakika gelişmesi… Sınır ötesi operasyonla yakalandılar

Son dakika gelişmesi… Sınır ötesi operasyonla yakalandılar!

Van MİT Bölge Daire Başkanlığı ile Van Emniyet Müdürlüğü'nün ortak operasyonuyla PKK'lı kadın teröristler 'Sema Fakrin' kod adlı G.M. ile 'Beritan Avesta' kod adlı L.A. sınır ötesi operasyonla yakalanarak Türkiye'ye getirildi.

30.12.2019Gündem

Yazar Sonuçları

Fotoğraftaki 5. kadın

Tiyatroda ön sırada oturan dört değil, beş kadın var. Fotoğraftaki beşinci kadın HDP Eşbaşkanı Pervin Buldan. Peki onu yok saymak ayıp olmuyor mu?

17.01.2020