EKSTRA
MENÜ

Kandil

Kandil haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kandil hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 9.602 Kandil haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kandil Haberleri

Terör hedefleri Derecikten obüslerle vuruldu

Terör hedefleri Derecik'ten obüslerle vuruldu

Hakkari'nin Derecik ilçesinde konuşlu askeri birliklerden obüslerle teröristlerin yuvalandığı Irak'ın kuzeyindeki Avaşin ve Hakurk'taki hedefler ateş altına alındı.

26.04.2021Haber
Son dakika... MSB yeni görüntüleri paylaştı Hepsi ele geçirildi

Son dakika... MSB yeni görüntüleri paylaştı! Hepsi ele geçirildi

Milli Savunma Bakanlığı, Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında teröristlere ait ele geçirilen silah ve mühimmatlarla ilgili açıklama yaptı.

26.04.2021Gündem
Terör hedefleri Derecikten obüslerle vuruldu

Terör hedefleri Derecik'ten obüslerle vuruldu

Hakkari'nin Derecik ilçesinde konuşlu askeri birliklerden obüslerle teröristlerin yuvalandığı Irak'ın kuzeyindeki Avaşin ve Hakurk'taki hedefler ateş altına alındı.

26.04.2021Gündem
Son dakika.... Kobani davasında 108 sanığın yargılanmasına başlandı

Son dakika.... 'Kobani' davasında 108 sanığın yargılanmasına başlandı

Kobani bahanesiyle 6-8 Ekim 2014'te düzenlenen eylemlere ilişkin davada aralarında eski HDP Eş Genel Başkanları Selahattin Demirtaş ile Figen Yüksekdağ'ın da bulunduğu 28'si tutuklu 108 sanığın yargılanmasına başlandı.

26.04.2021Gündem
Kandil’e Pars pençesi

Kandil’e Pars pençesi

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Kuzey Irak’ta Metina ve Avaşin-Basyan bölgelerinde başlattığı Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonlarında önceki gece terör örgütünün ana karargâhı olan Kandil Dağı da hedefteydi. Diyarbakır’daki 8. Ana Jet Üs Komutanlığı’na bağlı 181. Pars Filo’ya ait F-16’lar Kandil’de örgütün üst düzey yönetiminin de olduğu değerlendirilen dört hedefi vurdu.

26.04.2021Gündem
Türkiye, Kuzey Irakta 2 yeni operasyona başladı

Türkiye, Kuzey Irak'ta 2 yeni operasyona başladı

Türkiye, Kuzey Irak'ın Metina, Zap, Avaşin-Basyan ve Kandil bölgelerinde başlatılan "Pençe-Şimşek" ve "Pençe-Yıldırım" operasyonlarının ayrıntılarını Güvenlik Uzmanı Abdullah Ağar CNN TÜRK ekranlarında aktardı.

25.04.2021Haber
Parçalanmış durumdalar diyen Abdullah Ağardan canlı yayında flaş sözler: Sahadaki teröristler cıyak cıyak

'Parçalanmış durumdalar' diyen Abdullah Ağar'dan canlı yayında flaş sözler: 'Sahadaki teröristler cıyak cıyak'

Türk Silahlı Kuvvetleri, Kuzey Irak’a ‘Pençe Şimşek, Pençe Yıldırım’ harekâtı başlattı. F-16’ların Metina, Zap, Avaşin başta olmak üzere PKK kamplarını havadan bombaladığı operasyonda, komandolar da karadan Metina’ya girdi. Harekatı CNN Türk canlı yayınında değerlendiren güvenlik uzmanı Abdullah Ağar, ''Sahadaki teröristler cıyak cıyak tabiri caizse... Şu an yardım istiyorlar, dağılmış durumdalar, parçalanmış durumdalar.  Metina bir düğüm noktası gibi. Son derece keskin bir arazi yapısı var. Böyle bir alanda etki ortaya koyuyorsunuz'' dedi.

25.04.2021Gündem
MSBden Kuzey Irak açıklaması: Terör hedefleri yerle bir edildi

MSB'den Kuzey Irak açıklaması: Terör hedefleri yerle bir edildi

Milli Savunma Bakanlığı(MSB), 'Irak kuzeyinde icra edilen Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım operasyonları planlandığı gibi devam ediyor. Gece boyunca aralıksız devam eden operasyonlarda Kahraman Komandolarımız teröristlerin inlerine girerken, Hava Kuvvetlerimiz de terör hedeflerini yerle bir etti.' açıklamasında bulundu.

25.04.2021Gündem
Komandolar Kuzey Irakta

Komandolar Kuzey Irak'ta

TSK, Kuzey Irak’a ‘Pençe Şimşek, Pençe Yıldırım’ harekâtı başlattı. F-16’ların Metina, Zap, Avaşin başta olmak üzere PKK kamplarını havadan bombaladığı operasyonda, komandolar da karadan Metina’ya girdi.

25.04.2021Gündem
MSB duyurdu Kandil bölgesinde 4 hedef hava harekatıyla etki altına alındı

MSB duyurdu! Kandil bölgesinde 4 hedef hava harekatıyla etki altına alındı

Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Pençe operasyonları planlandığı şekilde sürerken Kandil bölgesinde belirlenen 4 hedefin hava harekatıyla etki altına alındığını bildirdi.

24.04.2021Gündem
Son dakika... Kuzey Iraktaki PKK operasyonunu uzmanlar değerlendirdi Mehmetçik ok gibi ciğerlerine saplanıyor..

Son dakika... Kuzey Irak'taki PKK operasyonunu uzmanlar değerlendirdi! 'Mehmetçik ok gibi ciğerlerine saplanıyor'..

Türk Silahlı Kuvvetleri'nin (TSK) terör örgütü PKK'ya karşı Kuzey Irak'ta başlattığı operasyonu terör ve güvenlik uzmanı Dr. Eray Güçlüer canlı yayında değerlendirdi. Güçlüer, "Hem Metina bölgesi hem de çevresinde bulunan Avaşin Basyan ve Zap bölgelerinde PKK'nın varlığının sözde askeri kamplarının bulunduğu biliniyor. Bölgedeki PKK varlığına karşın sona erdirmek adına harekat başlattığının altını çizelim" dedi. Terör uzmanı Abdullah Ağar ise Mehmetçik Zap, Metina, Avaşin Basyan ve Gara’da ok gibi ciğerlerine saplanıyor. Tüm bölgelerde hava akınları, helikopter ve topçu taarruzları ve bazı bölgelerde hava hucüm harekatları var" mesajını paylaştı.

24.04.2021Gündem
Son dakika... Kuzey Irakta geniş çaplı operasyon Harekatın adı: Pençe-Şimşek ve Pençe Yıldırım Operasyonu

Son dakika... Kuzey Irak'ta geniş çaplı operasyon! Harekatın adı: Pençe-Şimşek ve Pençe Yıldırım Operasyonu

Son dakika haberine göre, Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK), 2.5 ay aradan sonra Kuzey Irak’ta terör örgütü PKK’ya karşı havadan ve karadan yeni bir harekat başlattı. TSK son olarak 10 Şubat’ta Kuzey Irak’ta Gara bölgesini hedef alan “Pençe Kartal-2” adı verilen harekatı yapmıştı. Askeri kulislerde hava operasyonuna 50 kadar uçağın katıldığı, SİHA’ların da teröristlerin kaçış yollarını vurduğu konuşulurken, terör örgütünün ağır kayıplar verdiği bildirildi. Öte yandan, operasyonun adı "Pençe-Şimşek ve Pençe-Yıldırım Operasyonu olarak açıklandı.

24.04.2021Gündem
Metinaya kara harekatı başladı

Metina'ya kara harekatı başladı

Son dakika haberine göre Metina'ya kara harekatı başladı. Kuzey Irak'ta PKK hedefleri vuruluyor.

24.04.2021Haber
MÜLK SURESİ ARAPÇA OKU - Tebareke Suresi Türkçe Okunuşu (Diyanet Meali), Anlamı ve Fazileti

MÜLK SURESİ ARAPÇA OKU - Tebareke Suresi Türkçe Okunuşu (Diyanet Meali), Anlamı ve Fazileti

Mülk suresi Medine zamanında inmiştir. Tebareke suresi olarak da adlandırılan sure 30 ayetten oluşmaktadır. Adını birinci ayette geçmekte olan "El-mülk" kelimesinden alır. Sure içerisinde başlıca yer alan konular arasında; Allah'ın azameti, Allah'ın birliğinin ve kudretinin delilleri, öldürtükten sonra dirilmeyi ve inkar edenlerin nasıl bir akıbete sahip olacağı yer alır. Okunması oldukça faziletli olan bu sure için hazırladığımız Mülk suresi oku ve dinle içeriğimizde Tebareke suresi Türkçe ve Arapça okunuşu, anlamı, faziletleri, tefsiri ve Diyanet meali yer almaktadır. Sureyi ezberlemek isteyen kişiler Türkçe okunuşundan faydalanabilirler.

23.04.2021Namaz Sureleri
Call of Duty: Mobile, Ramazan dönemini özel içerikler ile kutluyor

Call of Duty: Mobile, Ramazan dönemini özel içerikler ile kutluyor

Call of Duty: Mobile özel içerikleri ile oyuncuları heyecanlandırmaya ve yeni güncellemeler ile oyun içeriklerini genişletmeye devam ediyor.

22.04.2021eSpor
Muğlada yol çalışmasında 2 bin 300 yıllık mezar bulundu

Muğla'da yol çalışmasında 2 bin 300 yıllık mezar bulundu

Muğla'nın Menteşe ilçesinde, sulama kanalı kazısı çalışmaları sırasında, Helenistik döneme ait olduğu değerlendirilen mezar ortaya çıktı.

21.04.2021Haber
Muğlada sulama kanalı kazısında Helenistik döneme ait mezar bulundu

Muğla'da sulama kanalı kazısında Helenistik döneme ait mezar bulundu

Muğla'nın Menteşe ilçesinde, sulama kanalı kazısı çalışmaları sırasında, Helenistik döneme ait olduğu değerlendirilen mezar ortaya çıktı.

21.04.2021Gündem
Mevlid Kandili ne zaman İşte 2021 Mevlid Kandili tarihi

Mevlid Kandili ne zaman? İşte 2021 Mevlid Kandili tarihi

Üç aylar içinde idrak edilen son kandil olan Berat Kandili'nin geride kalması ile Ramazan ayına kısa bir süre kaldı. Pek çok vatandaş, henüz vakit olmasına rağmen, Mevlid Kandili'nin tarihine odaklandı. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

20.04.2021Gündem
Selçukta tarihi eser operasyonuna 2 gözaltı

Selçuk'ta tarihi eser operasyonuna 2 gözaltı

İZMİR’in Selçuk ilçesinde polisin düzenlediği operasyonda, çeşitli tarihi dönemlere ait 50 gümüş ve bronz sikke ile çok sayıda eser ele geçirildi. Olayla ilgili 2 kişi gözaltına alındı.

15.04.2021Gündem
Emniyetten polislerin şiddete uğrayan kadınların başvurularını kabul etmediği iddialarına yanıt

Emniyet'ten 'polislerin şiddete uğrayan kadınların başvurularını kabul etmediği' iddialarına yanıt

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden HDP Eş Genel Başkanı Pervin Buldan'ın “Polisler şiddete uğrayan kadınların başvurularını almamakta ve mahkemeler koruma kararları vermemektedir” ifadelerinin ardından bir açıklama yaptı.

13.04.2021Gündem
Şırnaklı ailelerin HDP önündeki eyleminde 30uncu haftaya girildi

Şırnaklı ailelerin HDP önündeki eyleminde 30'uncu haftaya girildi

Şırnak'ta, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, HDP il binası önündeki eylemlerini 30'uncu haftada da sürdürdü. 7 yıl önce 15 yaşındayken teröristler tarafından kaçırılan oğlu Metin için eyleme katılan Ömer Üstek, " Kürtlük ile herkesi kandırdılar. Yalan söylediler” dedi.

8.04.2021Gündem
Vandaki annelerin evlat eylemine Diyarbakırdaki annelerden destek

Van'daki annelerin evlat eylemine Diyarbakır'daki annelerden destek

VAN'da, çocukları terör örgütü PKK tarafından kaçırılan aileler, HDP binası önündeki eylemlerini 7'nci haftada da sürdürdü. Geçen hafta 23 ailenin katıldığı eyleme bu hafta Diyarbakır'dan destek için gelen 12 aile geldi. Sık sık PKK ve HDP aleyhine slogan atan aileler, çocuklarını HDP'den isterken, HDP'liler ise yüksek sesle müzik açarak, ailelerin sesini bastırmaya çalıştı.

8.04.2021Gündem
Nedim Şenerden CNN Türkte çarpıcı analiz: Bu amirallerden şehit arkadaşları için gözyaşı dökmelerini beklerdim

Nedim Şener'den CNN Türk'te çarpıcı analiz: 'Bu amirallerden şehit arkadaşları için gözyaşı dökmelerini beklerdim'

Hürriyet Gazetesi Yazarı Nedim Şener, 104 emekli amiralin yayınladığı bildiriye ilişkin açıklamalarda bulundu. Şener, "15 Temmuz fiili bir darbe girişimiydi. Ben bu amirallerden şehit olmuş asker arkadaşları için gözyaşı dökmelerini beklerdim. 15 Temmuz için bir bildiri yayımlamalarını beklerdim" dedi.

7.04.2021Gündem
Emekli amirallerin gece bildirisi... İşte soruşturmadaki son durum

Emekli amirallerin gece bildirisi... İşte soruşturmadaki son durum

Montrö Boğazlar Sözleşmesi ile ilgili tartışmalara ve bir tarikatta görüntülenen sarıklı tuğamirele tepki gösteren 104 emekli amiralin gece yarısı bildirisi Türkiye'nin gündemine oturdu. Bildiriyle ilgili soruşturmada 10 emekli amiral gözaltına alınırken, 4 emekli amiral ise yaşları gerekçesiyle ifadeye çağırıldı. Soruşturma kapsamında 10 emekli amiralin işlemleri üçüncü gününde devam ediyor. Emekli amirallerin ifade işlemlerinin henüz başlamadığı öğrenilirken, bildiriyi imzalayanların yurt dışı bağlantıları olup olmadığı da araştırılıyor. Emniyete çağrılan 4 emekli amiralin ise Pazartesi günü ifade vereceği bildirildi. Yarın dolacak gözaltı süresinin de 4 gün daha uzatılacağı konuşuluyor...

7.04.2021Gündem
Kadir Gecesi ne zaman İşte Kadir Gecesinin 2021 tarihi

Kadir Gecesi ne zaman? İşte Kadir Gecesi'nin 2021 tarihi

Üç aylar içinde idrak edilen son kandil olan Berat Kandili'nin geride kalması ile Ramazan ayına kısa bir süre kaldı. Pek çok vatandaş, henüz vakit olmasına rağmen, Kadir Gecesi'nin tarihine odaklandı. Peki, Kadir Gecesi ne zaman?

6.04.2021Gündem
104 amiralden gece yarısı bildirisi Gazeteci Zafer Şahin, sistematik bir saldırıdır deyip örneklerle anlattı

104 amiralden gece yarısı bildirisi! Gazeteci Zafer Şahin, 'sistematik bir saldırıdır' deyip örneklerle anlattı

104 emekli amiralin Montrö Boğazlar Sözleşmesi’yle ilgili gece yarısı yayımladıkları bildiriye sert tepkiler geldi. Milliyet Gazetesi yazarı Zafer Şahin gece yarısı gelen bildiri ile ilgili önemli detayları ön plana çıkardı. CNN TÜRK canlı yayınında konuşan Şahin, 'Bu sistematik bir saldırı. Nasıl? Bunu örneklerle size anlatayım. Yaklaşık 15 gündür Türkiye'de tartışılan 4 tane başlık var.' ifadelerini kullanıp bu sürece nasıl gelindiğinin detaylarını paylaştı

4.04.2021Gündem
Kızı dağa kaçırılan Suriyeli anne evlat nöbetinde

Kızı dağa kaçırılan Suriyeli anne evlat nöbetinde!

Türkiye'de oturan Suriyeli Medine Erbekel'in 14 yaşındaki kızı Neriman'ın, HDP tarafından kandırılarak terör örgütü PKK'ya katılması sağlandığı ortaya çıktı. Kızını Şanlıurfa HDP binasında ararken "Çocuğun Kandil’e gönderildi" denilerek, dışarı atılan Medine Erbekel, Diyarbakır'daki evlat nöbetine katıldı.

3.04.2021Gündem
İçişleri Bakanı Soylu bu sözlerle duyurdu Tarihin en büyük bedelini ödettireceğiz

İçişleri Bakanı Soylu bu sözlerle duyurdu! 'Tarihin en büyük bedelini ödettireceğiz'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Uzman Erbaş Komando Temel Kursu Mezuniyet Töreni'nde açıklamalarda bulundu. Bakan Soylu, PKK'nın yurt içindeki silahlı eleman sayısının 300'ün altına düştüğünü söyleyerek "Teker teker hadlerini bildireceğiz, bu yıl onlara tarihin en büyük bedelini ödettireceğiz" ifadelerini kullandı.

2.04.2021Gündem
Terör örgütü PKKnın Sincarda iki Ezidiye uyguladığı işkence kamerada

Terör örgütü PKK'nın Sincar'da iki Ezidi'ye uyguladığı işkence kamerada!

Terör örgütü PKK'nın Sincar kentinde bölge halkına çektirdiği eziyet artarak devam ediyor. Teröristlerin Sincar'da iki Ezidi'ye uyguladığı korkunç işkencenin görüntülerine DHA ulaştı.

30.03.2021Dünya
PKKnın iki Ezidiye yaptığı işkence görüntüleri

PKK'nın iki Ezidi'ye yaptığı işkence görüntüleri

Terör örgütü PKK Irak'ın Sincar kentinde bölge halkı üzerinde tehdit ve işkence baskı kurmaya devam ederken, örgütün zorla kaçırdığı iki Ezidi'ye yönelik uyguladığı işkence görüntülerine DHA ulaştı.

30.03.2021Haber
Haraççı başına MİT operasyonu

Haraççı başına MİT operasyonu

PKK/KCK terör örgütünün üst düzey kadrolarını yerel istihbarat ağı ile takip eden MİT, birbirinden ve faaliyetlerinden habersiz ‘istihbarat ağlarını’ kullanarak çok önemli bir operasyona imza attı. Farklı bölgelerden gelen istihbari bilgileri de analiz eden MİT, PKK/KCK’nın sözde gümrük koordinasyonu sorumlusu olan ve örgüt adına halktan haraç toplayan Ömer Aydın’ı adım adım takip etmeye başladı.

30.03.2021Gündem
Mete Yarar Bu benim için de çok önemli diyerek açıkladı Kandil operasyonunda bomba detay

Mete Yarar 'Bu benim için de çok önemli' diyerek açıkladı! Kandil operasyonunda bomba detay

Türkiye son dönemde operasyonlarıyla birlikte terör örgütü PKK’ya ağır darbe indirmeye devam ediyor. Son olarak TSK ve MİT ortak operasyonuyla PKK’nın Gümrük Sorumlusu Ömer Aydın etkisiz hale getirildi. Konuyla ilgili CNN Türk ekranlarında açıklamada bulunan Güvenlik ve Terör Uzmanı Mete Yarar, “Söyleyeceğim çok önemli bir detay, bu benim için de çok önemli... Bu tür operasyonların derinliği artıyor farkındaysanız. Devamlı Kandil, Süleymaniye ve Gara bölgesinde 100 km ve ötesindeki sahalarda operasyonlar oluşturuluyor. Bu MİT’in teknolojisinin ne kadar ileriye gittiğinin bir göstergesidir.” dedi.

29.03.2021Gündem
Terörist Ömer Aydın Kandilde etkisiz hale getirildi

Terörist Ömer Aydın Kandil'de etkisiz hale getirildi

Türkiye son dönemde operasyonlarıyla birlikte terör örgütü PKK’ya ağır darbe indirmeye devam ediyor. Son olarak TSK ve MİT ortak operasyonuyla PKK’nın Gümrük Sorumlusu Ömer Aydın etkisiz hale getirildi. Konuyla ilgili CNN Türk ekranlarında açıklamada bulunan Güvenlik ve Terör Uzmanı Mete Yarar, “Söyleyeceğim çok önemli bir detay, bu benim için de çok önemli... Bu tür operasyonların derinliği artıyor farkındaysanız. Devamlı Kandil, Süleymaniye ve Gara bölgesinde 100 km ve ötesindeki sahalarda operasyonlar oluşturuluyor. Bu MİT’in teknolojisinin ne kadar ileriye gittiğinin bir göstergesidir.” Dedi.

29.03.2021Haber
Son dakika: MİT ve TSKdan ortak operasyon Terör örgütü üyesi Ömer Aydın etkisiz hale getirildi

Son dakika: MİT ve TSK'dan ortak operasyon! Terör örgütü üyesi Ömer Aydın etkisiz hale getirildi

Gelen son dakika haberine göre, MİT ve TSK'nın Irak kuzeyindeki Kandil'de düzenlediği operasyonda, PKK/KCK'nın sözde gümrük koordinasyonu sorumlusu Ömer Aydın etkisiz hale getirildiği öğrenildi

29.03.2021Gündem
Mevlid Kandili ne zaman İşte 2021in son kandilinin idrak edileceği tarih

Mevlid Kandili ne zaman? İşte 2021'in son kandilinin idrak edileceği tarih

Ramazanın müjdecisi olarak kabul edilen Berat Kandili, camilerde düzenlenen programlarla idrak edildi. Şimdi ise bu yıl idrak edilecek son kandil olan Mevlid Kandili'nin tarihi merak konusu oldu. Peki, Mevlid Kandili ne zaman?

28.03.2021Gündem
Selçuk Bayraktar: AKINCI PT-3ü artık daha fazla yerde tutamadık

Selçuk Bayraktar: AKINCI PT-3'ü artık daha fazla yerde tutamadık

Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, sosyal medya hesabından AKINCI PT-3'ün ilk uçuşunu başarıyla tamamladığını duyurdu. Bayraktar paylaşımında, "AKINCI PT-3'ü artık daha fazla yerde tutamadık. Bugün ilk uçuşunu başarıyla tamamladı." dedi.

28.03.2021Ekonomi
Berat Kandili mesajları seçenekleri: Whatsapp için uzunlu kısalı anlamlı kandil mesajları (Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi Berat Kandili)

Berat Kandili mesajları seçenekleri: Whatsapp için uzunlu kısalı anlamlı kandil mesajları (Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi Berat Kandili)

Berat Kandili mesajları ilgi görmeye devam ediyor. Bugün mübarek Berat Kandili. Ramazan ayının habercisi olan bu gecede sevdiklerinizin kandilini kutlamak için gönderebileceğiniz kandil mesajlarını bir araya getirdik. Sizler de uzun kısa, anlamlı ve dualı kandil mesajlarını tercih edebilirsiniz. Berat Kandili mesajları ile sevgi bağları yine güçlenecek. Whatsapp, Twitter ve Facebook’da sevdiklerinizin kandilini kutlayabileceğiniz kandil mesajları haberimizde.

27.03.2021Gündem
Resimli Berat Kandili mesajları 2021: Berat gecesi anlamlı, dualı, hadisli uzun ve kısa kandil mesajları ile Hayırlı Kandiller dileyin

Resimli Berat Kandili mesajları 2021: Berat gecesi anlamlı, dualı, hadisli uzun ve kısa kandil mesajları ile 'Hayırlı Kandiller' dileyin

'Berat Kandili mesajları', mübarek Berat gecesinde paylaşımlarda yer almaya başladı. 2021 resimli kandil mesajları dua ve dileklere aracı olacak. Şaban ayının ortasında ifa edilen ve 11 ayın sultanı Ramazan'ın müjdesini Berat Kandili bu yıl da rahmet ve Yüce Allah'ın affına mahzar olmak isteyenlerin duaları ile idrak edilecek. İslam alemi tarafından manevi huzura erişmeye vesile olan Berat gecesi Berat Kandili mesajları ile kardeşlik ve sevgi bağlarının kuvvetlenmesine köprü olacak. Özellikle pandemi nedeniyle sevdiklerinden uzak olanlar en güzel Berat Kandili mesajlarını tercih edecek. Whatsapp, SMS ve Faceook üzerinden sizler de resimli, anlamlı, hadisli, dualı kandil mesajlarına yer verebilirsiniz. İşte, en güzel sözlü kısa ve uzun kandil mesajlarından seçenekler...

27.03.2021Gündem
Şaban ayının 15. gecesi ne zaman Bugün şaban ayının kaçıncı günü İşte Diyanet yanıtı

Şaban ayının 15. gecesi ne zaman? Bugün şaban ayının kaçıncı günü? İşte Diyanet yanıtı

Şaban ayının 15. gecesi mübarek Berat Kandili ile Müslümanların gündemine geldi. İslam aleminde heyecanla beklenen mübarek kandil gecesinde namaz ve dualar idrak edilecek. Şaban ayının 13 14 15. günü oruç tutmak isteyen Müslümanlar için önem arz ediyor. Bu günlerde oruç tutmanın faziletlerine dair bilgi edinen Müslümanlar, 'Bugün şaban ayının kaçıncı günü?' sorusuna Diyanet kaynakları ile yanıt aramaya başladı. İşte, şaban ayının 15. gecesi ile ilgili Diyanet takvimi ile ayrıntılı bilgiler.

27.03.2021Gündem
Berat Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekattır İşte Berat Kandili namazında okunacak dualar ve sureler

Berat Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte Berat Kandili namazında okunacak dualar ve sureler

Berat Kandili namazının nasıl kılınacağı, bu mübarek günde ibadetlerine yön verecek olan Müslümanların odaklandığı konulardan oldu. Şaban ayının ortasında idrak edilen ve Yüce Allah'ın bağışlamasına mahzar olmak isteyenler Berat Kandili'nde namaz kılarak dualarını edecek. Peki, Berat Kandili namazı nasıl kılınır, kaç rekattır? İşte, Diyanet kaynaklarına göre Berat Kandili namazının kılınışı ve kandil namazında okunacak dua ve sureler.

27.03.2021Gündem
İbo Show bu akşamki konuları kimler İşte 27 Mart İbo Show Berat Kandili programı konukları

İbo Show bu akşamki konuları kimler? İşte 27 Mart İbo Show Berat Kandili programı konukları

İbo Show bu akşamki konukları merak konusu oldu. Cumartesi akşamları yayınlanan İbo Show konukları yayınlanan fragman ile belli oldu. Bu hafta Berat Kandili özel konsepti ile yayınlanacak İbo Show'da değerli isimler konuk olacak. Her hafta cumartesi akşamları ekrana gelen programda İbrahim Tatlıses'in eşsiz sesi ekran başındakilere keyifli anlar yaşatıyor. Peki 27 Mart İbo Show konukları arasında bu hafta kimler var? İşte, İbo Show programına dair merak edilenler

27.03.2021Televizyon
Akıncı PT-3 ilk uçuşunu başarıyla tamamladı

Akıncı PT-3 ilk uçuşunu başarıyla tamamladı

TİHA'nın üçüncü prototipi olan Akıncı PT-3 ilk uçuşunu başarıyla tamamlandı. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar güzel haberi Twitter'dan paylaştı.

27.03.2021Ekonomi
Akıncı PT-3 ilk uçuşunu başarıyla tamamladı

Akıncı PT-3 ilk uçuşunu başarıyla tamamladı

TİHA'nın üçüncü prototipi olan Akıncı PT-3 ilk uçuşunu başarıyla tamamlandı. Baykar Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar güzel haberi Twitter'dan paylaştı.

27.03.2021Ekonomi
Berat kandili mesajları resimli- resimsiz: En çok beğenilen ve paylaşan kandil mesajları

Berat kandili mesajları resimli- resimsiz: En çok beğenilen ve paylaşan kandil mesajları

Kandil mesajları seçenekleri sosyal medya platformlarıyla birlikte çeşitlilik kazandı. Berat Kandili mesajında farklılık arayanlar, sosyal medyadaki kandil mesajlarını inceliyor. İslam inancına göre "berat", günahlardan arınma, temize çıkma, ilahi af ve rahmete nail olma anlamlarına geliyor. İşte Berat Kandili'nin önemini anlatan, en çok beğenilen ve paylaşan kandil mesajları...

27.03.2021Gündem
Kandil mesajlarınızı ayet ve hadislerle birlikte verin: Berat Kandili ile ilgili ayetler ve hadisler

Kandil mesajlarınızı ayet ve hadislerle birlikte verin: Berat Kandili ile ilgili ayetler ve hadisler

Kandil mesajlarının yanı sıra konuyla ilgili ayet ve hadisler de Berat Kandili'nde paylaşılanlar arasında. Berat Kandili'nde en çok araştırılan konulardan biri de ayetler ve hadisler oldu. Berat Kandilinin öneminden bahseden ayet ve hadisler ışığında zamanın nasıl değerlendirileceği anlatılır. Hazreti Muhammed'in, Berat Kandili'ne ilişkin şöyle buyurduğu ifade ediliyor: "Şaban ayının 15'inci gecesini ibadetle geçirin, gündüzünde de oruç tutun. Çünkü Yüce Allah, bu gece dünya semasına rahmetiyle tecelli eder ve 'Yok mu tövbe eden, tövbesini kabul edeyim. Yok mu rızık isteyen, rızık vereyim. Yok mu şifa isteyen, şifa vereyim. Yok mu başka isteği olan ona da istediğini vereyim' buyurur." Kandil mesajları ile paylaşabileceğiniz Berat Kandili ile ilgili ayetler ve hadisler...

27.03.2021Gündem
Berat Kandili orucu nasıl ve ne zaman tutulur Berat kandili orucu hakkında bilgiler

Berat Kandili orucu nasıl ve ne zaman tutulur? Berat kandili orucu hakkında bilgiler

Berat Kandil orucu ile emir ve buyrukları yerine getirmek isteyen binlerce Müslüman, orucun ne şekilde tutulması gerektiğini araştırıyor. Beratın özünde, günahlardan arınma ve Yüce Allah’ın rahmet ve mağfiretine ulaşma amacı vardır. Bu gecede Allâh'ın affı ve bağışlamasının çok olacağı müjdelendiğinden, bu geceye “Berat Gecesi” denilmiştir. Berat gecesi hicri aylardan şaban ayının onbeşinci gecesidir. Peki, Berat Kandili orucu nasıl ve ne zaman tutulur? Berat kandili orucu hakkında bilgiler

27.03.2021Gündem
Bugün kandil mi 27 Mart ne kandili İşte 2021 kandil günleri

Bugün kandil mi? 27 Mart ne kandili? İşte 2021 kandil günleri

Bugün kandil mi? 27 Mart ne kandili? Sosyal medyada yapılan paylaşımlar ardından vatandaşlar, 2021 kandil tarihlerini araştırmaya başladı. Takvime göre, mart ayında yılın ikinci kandili idrak edilecek. Kandiller ve benzeri geceler; iman, ibadet ve düşünce hayatımız bakımından kendimizi yenilememiz, geçmişimizi muhasebe etmemiz, geleceğimizi planlama ve ümitlerimizi tazelememiz için büyük bir fırsat. Peki, bugün ne kandili?

27.03.2021Gündem

Yazar Sonuçları

İmamoğlu’nun cumhurbaşkanlığı hesabı CHP’yi geriyor

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’na çıktığı her televizyon yayınında mutlaka Cumhurbaşkanlığı sorusu yöneltiliyor.

26.04.2021

Meclis’te güvenlik soruşturması krizi

Güvenlik soruşturmasıyla ilgili yasa teklifinin oylanması hakkında muhalefet partileri, “İktidara gol attık” sevinci içindeydi. Hatta İYİ Parti’li Müsavat Dervişoğlu, “Öyle bir gol yediniz ki, Rüştü’yü kaleye geçirseniz o golü çıkaramazdı” dedi. İktidar ise VAR’a gidip, hakemin hatalı kararını düzeltme havasındaydı.

2.04.2021

Kılıçdaroğlu’nun seçim stratejisi ve helalleşme

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun siyaset stratejisinde önemli değişiklikler yaptığı haberleri geliyordu. CHP liderinin kutuplaşma yerine kucaklaşmayı, çatışma yerine diyaloğu esas alan bir siyaset tarzını belirlediği söyleniyordu. Zaten bazı meslektaşlarımızı heyecanlandıran helalleşme vurgusu da bu stratejinin bir sonucuydu. Aslında olumlu bir adımdı. Az sonra o “ama”yı anlatacağım.

31.03.2021