MENÜ
Arşiv

Kanal İstanbul Projesi

Kanal İstanbul Projesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kanal İstanbul Projesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.083 Kanal İstanbul Projesi haberi bulunmuştur.

Kanal İstanbul Projesi Haberleri

Projenin maliyeti 50 milyar doları çok çok geçer

Projenin maliyeti 50 milyar doları çok çok geçer

Türkiye İnşaat Sanayicileri İşveren Sendikası (İNTES) Başkanı Şükrü Koçoğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın açıkladığı kamuoyunda “Çılgın Proje” olarak adlandırılan Kanal İstanbul Projesi'nin dünyanın en büyük inşaat projesi olabileceğini belirterek, “Bu entegre projenin maliyeti 50 milyar doların çok çok üzerinde olur diye tahmin ediyorum” dedi.

27.04.2011Ekonomi
Yolsuzluk dosyalarını mahkemeye yığacağım

"Yolsuzluk dosyalarını mahkemeye yığacağım"

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Erdoğan’ın kendisi hakkında ‘yürütmenin başı’ sözleri nedeniyle dava açacağını belirterek, "Geçen söyledim; bunların döneminden yürütülen paraların yarısını tasarruf etsek ülke güllük gülistanlık olur. Yarısı değil tamamını tasarruf edip yolsuzluğu bitireceğiz bu memlekette. Bu yolsuzluklar konusunda en büyük uzman Recep Tayyip Erdoğan’dır. Ne diyordu; ’Ben yürütmenin başıyım’ öyle değil mi? Bunu söyledim başka dava açacakmış. İstediğin kadar aç bütün yolsuzluk dosyalarını mahkemeye yığacağım, mahkemelerde belki yer kalmayacak" dedi.

27.04.2011Gündem
Silivri ve Çatalca’da emlakçıların telefonu anında kilitlendi

Silivri ve Çatalca’da emlakçıların telefonu anında kilitlendi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan tarafından tanıtılan, kanal İstanbul’un Marmara girişinin Silivri’den başlayacağı ve Çatalca boyunca devam ederek Karadenize’e uzanacağı yönündeki açıklamalar, gayrimenkul piyasasına hareketlilik getirdi.

27.04.2011Ekonomi
TÜBİTAKta medya mensuplarıyla Bilim sohbeti

TÜBİTAK'ta medya mensuplarıyla "Bilim" sohbeti

Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Türkiye'de bilim ve teknoloji alanının ikinci planda olacak bir konu olmadığını bildirdi.

28.04.2011Teknoloji
Fırsatçılık yapmayın ya ‘Çılgın Proje’ arsanızın üzerinden geçerse

Fırsatçılık yapmayın ya ‘Çılgın Proje’ arsanızın üzerinden geçerse

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Başbakan Tayyip Erdoğan’ın önceki gün açıkladığı “Kanal İstanbul” projesiyle birlikte Çatalca ve Silivri Bölgesi’nde emlakçıların telefonlarının kilitlenmesini değerlendirirken, “Oralarda arazi almayı düşünenler şunu da düşünsünler, ya kanal üzerinden geçerse. Onu da düşünsünler. Tam da üstüne basabilir. Çünkü net nokta verilmedi. Tarım alanlarına, havzalara ve ormanlara özellikle hassasiyet gösteriliyor. Buna yakın bir havalimanı, lojistik merkez olabilecek şekilde bir liman projesi var” dedi.

28.04.2011Ekonomi
Kanal İstanbulu Kiler kaptı

Kanal İstanbul'u Kiler kaptı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın önceki gün açıkladığı çılgın proje ‘Kanal İstanbul’ için ilk kazmayı Kiler attı. Kiler Holding’e ait Denge Reklam ‘Kanalİstanbul’ olarak 45 alanda marka tescili için başvurdu.

29.04.2011Ekonomi
“Kanal İstanbul’un hukuki statüsü belirsiz”

“Kanal İstanbul’un hukuki statüsü belirsiz”

Başbakan'ın açıkladığı Kanal İstanbul projesi, birçok yönüyle tartışılmaya devam ediyor. Kanalın statüsü Montrö Boğazlar Anlaşması'yla düzenlenen İstanbul Boğazı'ndan farklı olarak, hukuki açıdan nasıl bir yere oturacağı hala soru işareti.

29.04.2011Gündem
Marmarayı Abdülmecit dedemiz çizmiş

'Marmaray'ı Abdülmecit dedemiz çizmiş'

Başbakan Erdoğan, geçtiğimiz günlerde açıkladığı Kanal İstanbul projesinden bahsederken ''Marmaray'ı merhum Abdulmecit dedemiz mimari çizgilerini çizmiş. Arşivlerden onu çıkardık...Biz o çizgiler üzerinden hareketle, iktidarımız döneminde bir adımını attık'' dedi.

29.04.2011Gündem
Ankara’daki alışveriş parkına 160 milyon dolar yatırdı gündemine İstanbul’u da aldı

Ankara’daki alışveriş parkına 160 milyon dolar yatırdı gündemine İstanbul’u da aldı

Maya Grubu, ilkini Bursa’da hayata geçirdiği Anatolium Alışveriş Parkı projelerine odaklanıyor. 160 milyon dolarlık ikinci proje 23 Haziran’da açılacak Anatolium Ankara olacak. Toplam sayı ise 5’e çıkacak. Maya Holding ve IKEA Yürütme Kurulu Üyesi Fuat Atalay, “Projelerimizle grup içinde bir sinerji yakalamaya çalışıyoruz” dedi.

1.05.2011Ekonomi
O müdürken ilaç alamazdık

O müdürken ilaç alamazdık

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün İstanbul’da Arnavutköy Devlet Hastanesi’nin açılışında ve Sultangazi’deki mitingde yaptığı konuşmalarda, CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nu suçladı. Erdoğan halkı, insanı hiçbir zaman unutmadıklarını belirtirken şunları söyledi:

2.05.2011Gündem
Gönül: Bedelliyi düşünmek daha kolay olacak

Gönül: Bedelliyi düşünmek daha kolay olacak

Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül, sözleşmeli er uygulamasıyla daha fazla profesyonel askerin hizmet vereceğini, ardından bedelli askerliği düşünmenin daha kolay olacağını söyledi.

3.05.2011Gündem
Accor, işletme için açık çek verdi İstanbul’da otel arsası çok zorladı

Accor, işletme için açık çek verdi İstanbul’da otel arsası çok zorladı

AKFEN Holding Başkanı Hamdi Akın, Türkiye’de 3 ve 4 yıldızlı şehir otelciliğinde önemli bir açık bulunduğunu belirterek, “Stratejik ortağımız Accor, ‘İstanbul’da ne kadar otel yaparsanız hepsini işletiriz’ diyor. Ancak otele uygun arsa bul-mak çok zorlaştı” dedi.

3.05.2011Ekonomi
Yatırımcı bekleyen 32 Çılgın köy

Yatırımcı bekleyen 32 'Çılgın' köy

Başbakan Erdoğan’ın ‘Çılgın’ proje olarak açıkladığı Marmara ile Karadeniz’i birbirine bağlayacak Kanal İstanbul Projesi’nin geçeceği bölgelerdeki 32 köy Ekonomist dergisinin bu haftaki sayısında mercek altına alındı.

3.05.2011Ekonomi
30 milyar doları cebimden koymayacağım

"30 milyar doları cebimden koymayacağım"

Kanal İstanbul projesi için 30 milyar dolar önererek bir anda ekonomi gündemine oturan İnanlar İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan, bu teklifine açıklık getirdi. "30 milyar öderim dememin manası cebimden çıkarır koyarım anlamı taşımıyor" diyen İnan, bunun için çeşitli modeller geliştirdiklerini belirtti.

4.05.2011Ekonomi
Kanal İstanbuldan çıkacak toprakla ne yapılacağı belli oldu

Kanal İstanbul'dan çıkacak toprakla ne yapılacağı belli oldu

Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk, “Kanal İstanbul Projesi”nden çıkan hafriyatın bir kısmının üçüncü havaalanının alt dolgularında kullanılacağını, bir kısmıyla Marmara Denizinde yapay bir ada oluşturulacağını ve bu adanın mesire amaçlı kullanılmasının düşünüldüğünü bildirdi.

5.05.2011Ekonomi
Kanal İstanbul’dan çıkan hafriyatla Marmara Denizi’nde yapay ada yapılacak

Kanal İstanbul’dan çıkan hafriyatla Marmara Denizi’nde yapay ada yapılacak

Ulaştırma Bakanı Mehmet Habib Soluk, “Kanal İstanbul Projesi”nden çıkan hafriyatın bir kısmının üçüncü havaalanının alt dolgularında kullanılacağını, bir kısmıyla Marmara Denizi’nde yapay bir ada oluşturulacağını söyledi.

5.05.2011Ekonomi
Şenerin seçim otobüsüne cezaya inceleme

Şener'in seçim otobüsüne cezaya inceleme

ULAŞTIRMA Bakanı Habib Soluk, Türkiye Partisi (TP) Genel Başkanlığı’ndan istifa ederek Sivas’tan bağımsız milletvekili adayı olan Abdüllatif Şener’in seçim otobüsüne yazılan cezada kasıt olmadığını ve konuyla ilgili incelemenin devam ettiğini söyledi.

6.05.2011Gündem
Kanal İstanbulun gerçek sahibi kalbine yenildi

Kanal İstanbul'un gerçek sahibi kalbine yenildi

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı ’Kanal İstanbul’ projesi fikrinin kendisine ait olduğunu ileri süren Trabzonlu esnaf 50 yaşındaki Bilal Özyurt, dün akşam saatlerinde işyerinde geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

7.05.2011Gündem
İki yeni İstanbul projesine ilk tepkiler

İki yeni İstanbul projesine ilk tepkiler

Başbakan'ın açıkladığı 'İstanbul'a iki yeni şehir' projesi tartışmaları da beraberinde getirdi.

11.05.2011Gündem
Başbakan Ağaoğlunu işaret etti, o ne cevap verdi

Başbakan Ağaoğlu'nu işaret etti, o ne cevap verdi?

Dumankaya İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı Ali Dumankaya, Başbakan Erdoğan'ın açıkladığı İstanbul projeleri ile bölgeye 1 milyon yeni konut yapılacağını tahmin ettiklerini söyledi.

11.05.2011Ekonomi
Başbakan Ağaoğlunu işaret etti, o ne cevap verdi

Başbakan Ağaoğlu'nu işaret etti, o ne cevap verdi?

Başbakan Erdoğan'ın bugün iki yeni şehir projesini açıkladığı toplantıda kendisine yönelik "Ağaoğlu belki de bu işe girersin" sözlerini hurriyet.com.tr'ye değerlendiren Ağaoğlu, "sağolsun Başbakanımız bizi onore etti. Dediği gibi orada yapılacak projelerle ilgileneceğim."

12.05.2011Ekonomi
Vaat sağanağı sunuyorlar

"Vaat sağanağı sunuyorlar"

BBP Genel Başkanı Yalçın Topçu, “AB uyum yasaları dediler, AB ikiz yasaları dediler, idamı kaldırarak bu cennet vatanı bölücü terörün, iblislerin, soyguncuların, hırsızların kol gezdiği bir ülke haline getirdiler” dedi.

28.05.2011Gündem
Başbakan Erdoğandan çarpıcı açıklamalar

Başbakan Erdoğan'dan çarpıcı açıklamalar

AK Parti Genel Başkanı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı bir programda gündeme dair çarpıcı değerlendirmelerde bulundu.

8.06.2011Gündem
Dünyanın önde gelen gazeteleri başyazılarını Türkiyeye ayırdı

Dünyanın önde gelen gazeteleri başyazılarını Türkiye'ye ayırdı

Dünyanın önde gelen gazeteleri, AK Parti'nin zaferiyle sonuçlanan seçimlere geniş yer ayırmaya devam ediyor. New York Times ve Guardian, bugünkü başyazılarında Türkiye'ye yer verirken, İngiltere'nin eski dışişleri bakanı Jack Straw, Times gazetesi için yazdığı makalede, "seçimlerde asıl kaybedenin Avrupa Birliği (AB) olduğunu ifade etti. Dış basın ise attığı birbirinden ilginç başlıklarla seçim sonuçlarını duyurdu.

13.06.2011Gündem
Erdoğanın çılgın projesi harikalar listesinde

Erdoğan'ın çılgın projesi harikalar listesinde

’Çılgın proje’ olarak adlandırılan ‘Türkiye Hazır Hedef 2023, İstanbul Hazır Hedef 2023-Kanal İstanbul’ projesi, Amerikan medyası tarafından ’Yeni dünyanın yedi harikaları’ listesinde yer aldı.

16.08.2011Ekonomi
İşte yeni İstanbul projesinin detayları

İşte 'yeni İstanbul' projesinin detayları

Başbakan Erdoğan’ın 12 Haziran öncesinde açıkladığı İstanbul projeleri merak uyandırmıştı. Yeni İstanbul projesinin detayları belli olmaya başladı.

10.09.2011Gündem
Petrol zengini Libya’da iştahı kabaranlar Suriye için sessiz kalıyor

Petrol zengini Libya’da iştahı kabaranlar Suriye için sessiz kalıyor

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Ne yazık ki, kriz sürecinde, kimileri Libya’ya baktıklarında sadece ve sadece petrol kuyularını gördü. Maalesef Libya’da insan unsuru gözardı edildi, Libya’da yaşanan acılar görmezden gelindi” dedi.

17.11.2011Ekonomi
O şerefli arkadaşıma sorarım

'O şerefli arkadaşıma sorarım'

HSYK 1’inci Daire Başkanı Okur'un "Özür dilemeyiz" sözlerine cevap.

10.12.2011Gündem
Karadeniz’e ‘Havva Adası’ yapma planı

Karadeniz’e ‘Havva Adası’ yapma planı

Mimar Serdar İnan, İstanbul’un Karadeniz kıyısında 3 kilometre çapında ‘Havvada’ projesi geliştirdi. İnan, “Bu adaya vizesiz girilebilecek” dedi.

9.05.2012Ekonomi
Borsayı bile ikiye katladı

Borsayı bile ikiye katladı

Gayrimenkul, son 5 yıllık dönemde altından sonra en çok getiriyi sağlayan yatırım oldu. Konut, 5 yılda yüzde 150-200 getiri sağlarken, İstanbul’da en çok prim yapan bölgeler yüzde 30’dan fazla değer kazanan Başakşehir-Kayabaşı ve Basın Ekspress Yolu oldu

18.12.2012Ekonomi
Kanal İstanbul ihaleye çıkıyor

Kanal İstanbul ihaleye çıkıyor

Başbakan Tayyip Erdoğan, Kanal İstanbul projesiyle ilgili hazırlıkların sürdüğünü belirterek, projenin yılın ilk çeyreğinde ihale edileceğini açıkladı.

12.01.2013Ekonomi
Geliri düşük geldi ihale iptal olacak

Geliri düşük geldi ihale iptal olacak

Başbakan Erdoğan, Aralık ayında 5.7 milyar dolara Koç, Ülker ve Malezyalı UEM ortaklığının kazandığı köprü ve otoyol ihalesinin iptal edileceğini belirterek, “Geliri düşük geldi. Daha yüksek beklentilerimiz var” ’dedi.

1.02.2013Ekonomi
Başbakandan IOC heyetine yemek

Başbakan'dan IOC heyetine yemek

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Esma Sultan Yalısı'nda, Uluslararası Olimpiyat Komitesi (IOC) Değerlendirme Komisyonu üyeleri onuruna dün akşam yemek verdi.

27.03.2013Spor
Kanal İstanbul ile ilgili çok önemli gelişme

Kanal İstanbul ile ilgili çok önemli gelişme

Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, "Kanal İstanbul Projesi ile ilgili Yüksek Planlama Kurulu kararı bu hafta içinde tamamlandı" dedi.

12.04.2013Ekonomi
Toprak harekâtı

Toprak harekâtı

YAKLAŞIK 40 milyar dolara mal olacak Kanal İstanbul ile ilgili Yüksek Planlama Kurulu (YPK) kararı tamamlandı ve imzaya açıldı. Kanal İstanbul’a ilişkin kararın 3. havalimanının ihalesine günler kala alınması da dikkat çekiyor. Eğer iki proje eş zamanlı başlarsa, kanaldan çıkacak hafriyat havalimanı bölgesinde dolgu malzemesi olacak. Bu da, havalimanını inşa eden firmanın maliyetini etkileyecek.

12.04.2013Ekonomi
Bu üçgenin başına talih kuşu kondu

Bu üçgenin başına talih kuşu kondu

3. Köprü ve bağlantı yollarının belirlenmesi, 3. havalimanı ve ön projelendirme aşamasındaki marina projesi Karaburun-Yeniköy-Tayakadın üçgeninde arsa fiyatlarını uçurdu.

17.04.2013Ekonomi
Büyük Yolsuzluk

Büyük 'Yol'suzluk

FATİH Sultan Mehmet Köprüsü’nden Bahçeşehir’e uzanan TEM otoyolu üzerinde 20’nin üzerinde büyük gayrimenkul projesi hızla ilerliyor. Yol kenarındaki bu projelerin bitmesiyle bölgeye 100 bin nüfus eklenecek. Daha içteki projelerle bu rakam 500 bin kişiyi bulacak. Kanal İstanbul ve 3. havalimanı projelerinin de bu bölgede gerçekleşeceği düşünüldüğünde akıllara tek bir soru geliyor: ‘TEM’deki bu trafiğin hali ne olacak?’

24.04.2013Ekonomi
Küçükçekmece’den ev alan 1 yılda yüzde 36 kazandı

Küçükçekmece’den ev alan 1 yılda yüzde 36 kazandı

Hurriyetemlak.com'dan alınan verilere göre; son bir ayda satılık konut fiyatlarının yüzde 4,1 arttığı Küçükçekmece bölgesinde ortalama metrekare satış fiyatı 2.107 TL’ye çıktı. Yıllık yükselişin yüzde 36'yı bulduğu ilçede metrekare kira ortalaması ise 12 TL.

30.04.2013Ekonomi
Erken emeklilik kesinlikle yok

Erken emeklilik kesinlikle yok

Bugün Ankara'da gazetecilerle bir buluşma gerçekleştiren Başbakan Yardımcısı Ali Babacan, erken emeklilik ve vergi affı gibi konuların gündemlerinde olmadığını söyledi.

9.05.2013Ekonomi
ABD’lilere ‘Çılgın Türkler’i anlattı

ABD’lilere ‘Çılgın Türkler’i anlattı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ABD seyahatinde yaptığı konuşmada 3. havalimanı ihalesine atıfta bulunarak “Zaman zaman aramızdan böyle ‘Çılgın Türkler’ çıkar bizim, onlar bir yerde kaderi değiştirirler” diye konuştu.

17.05.2013Ekonomi
Kanal İstanbul için çalışmaya başladı

Kanal İstanbul için çalışmaya başladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan açıkladığı Kanal İstanbul projesine Amerikalı MWH Global şirketi talip oldu. Panama Kanalı’nın yapımcısı ABD’li şirket, bir yıl önce açtığı Türkiye ofisinde kanal ile ilgili çalışmalar yürütüyor.

18.05.2013Ekonomi
‘Kongre’de 2019’a kadar doluyuz

‘Kongre’de 2019’a kadar doluyuz

Acentacının, otelcinin yüzü gülüyor rekorlar geliyor.

23.05.2013Ekonomi
Kâr etmekten korkar olduk

Kâr etmekten korkar olduk

Garanti Bankası Genel Müdürü Ergun Özen, ücret ve komisyonlarla ilgili şikâyetlerden dolayı kâr açıklamaktan çekinir hale geldiklerini söyledi. Özen, “Düşük faiz ortamında ücret ve komisyonların artması kaçınılmaz” dedi.

24.05.2013Ekonomi
Kamuya yerli ürün kullanma zorunluluğu geliyor

Kamuya yerli ürün kullanma zorunluluğu geliyor

Bilim Sanayi ve Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün kamu ihale kanunun değiştirileceğini belirterek, “Türkiye’de üretilen ürünler yüzde 15 pahalı olsa dahi kamuda kullanımı zorunlu hale getirilecek” dedi.

29.05.2013Ekonomi
Kestanelik’te kanal heyecanı

Kestanelik’te kanal heyecanı

'Kanal İstanbul’ plânı Çatalca’nın bazı köylerinde heyecanın artmasına neden oldu.

27.06.2013Ekonomi

Yazar Sonuçları

Kanal İstanbul’a bilim insanları ne diyor?

İNANLAR Yönetim Kurulu Başkanı Serdar İnan bugün için bir davetiye göndermiş.

7.05.2012

İstanbul ‘akıllanıyor’ mu?

2050 yılına gelince dünyada şehirlerde yaşayanların oranı yüzde 70’lere dayanacak.

13.09.2012

Ahı çıkacak aheste aheste

CUMARTESİ günü Başbakan yerinde bir özeleştiri yaptı.

31.03.2013

Bu şehr-i Ankara ki hiçbir şeye layık değil midir?

Har gün akşam haberlerde izliyorum. Projelerin ismini, sayısını unuttum.aklımda kalan başlıklar:

1.06.2013