MENÜ

Kanal İstanbul Projesi

Kanal İstanbul Projesi ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kanal İstanbul Projesi haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.083 Kanal İstanbul Projesi haberi bulunmuştur.

Kanal İstanbul Projesi Haberleri

Sağlam binanın sahibi korunacak

Sağlam binanın sahibi korunacak

Anayasa Mahkemesi kentsel dönüşüm sürecini etkileyecek bir karar aldı. Bakanlık dönüşüm alanlarında bazen riskli olmayan yapıları da dönüşüme dahil edebiliyordu. Yeni kararla hak sahibi rıza göstermezse sağlam bina dönüşmeyecek. Anlaşma olursa da sağlam binanın gerçek bedeli ödenecek.

11.01.2018Ekonomi
Kentsel dönüşüm için önemli karar  Riskli olmayan yapıların dönüşümüne iptal

Kentsel dönüşüm için önemli karar! Riskli olmayan yapıların dönüşümüne iptal

Anayasa Mahkemesi, riskli yapılar dışında kalanlardan bakanlıkça gerekli görülenlerin de ‘Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Hakkında Kanun’ hükümlerine tabi olmasına ilişkin düzenlemeyi iptal etti.

11.01.2018Ekonomi
Ekonomide 2017 böyle geçti

Ekonomide 2017 böyle geçti

Türkiye'nin otomobili için yola çıkıldı, projeyi yürütecek 5 şirket Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından açıklandı. Mega projelere hız kesmeden devam edildi, dünyanın en uzun aralıklı köprüsü unvanına sahip olacak "1915 Çanakkale Köprüsü"nün temeli atıldı. Altın tahvili ve altına dayalı kira sertifikası ihracı başlatıldı, ilk talep toplama döneminde yastık altındaki yaklaşık 2,5 ton altın ekonomiye kazandırıldı.

19.12.2017Ekonomi
Kanal İstanbulun güzergahı belli oldu

Kanal İstanbul'un güzergahı belli oldu

Kanal İstanbul’un ÇED Başvuru Dosyası uygun bulundu ve projeye ilişkin ÇED süreci başladı. Daha önce sunulan 5 güzergâh 1’e indi. Buna göre proje Küçükçekmece Gölü-Sazlıdere Barajı-Terkos gölü’nün doğusunu takip eden güzergâhta inşa edilecek. Projenin inşasına başlamak için bakanlığın onayı gerekiyor

6.12.2017Gündem
15 yıldır, şehirlerin  kimliğini feda  ederek büyüyoruz

15 yıldır, şehirlerin kimliğini feda ederek büyüyoruz

Erdoğan’ın son dönemde İstanbul’la ilgili yaptığı “İhanet ettik”, “Yatay mimariden yanayım”, “İnsan toprağa yakın olmalı” gibi açıklamaları üzerine, Prof. Dr. Murat Güvenç’in kapısını çaldık. Bir şehir planlamacısı ve Kadir Has Üniversitesi İstanbul Çalışmaları Merkezi Müdürü olan Güvenç, “Sadece konut değil, altyapı yatırımlarıyla ekonomi rahatlatılıyor. Şehirlerimizin kimliğini, peyzajını feda ederek 15 yıllık büyüme süreci yaşadık” diyor.

18.11.2017Hürriyet Pazar
Son dakika: 3. Havalimanı, FSM Köprüsü ve Kanal İstanbul açıklamaları

Son dakika: 3. Havalimanı, FSM Köprüsü ve Kanal İstanbul açıklamaları

Son dakika haberi: Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Anadolu Ajansı Editör Masası'nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Bakan Arslan "İstanbul 3. havalimanı inşaatında yüzde 68'lik gerçekleşme sağlandı. Havalimanına, Şubat 2018'e kalmadan ilk uçağı indireceğiz. Havalimanının ilk etabının resmi açılışı, 29 Ekim 2018'de olacak" dedi.

6.10.2017Ekonomi
Yabancının gözü mega projelerde

Yabancının gözü mega projelerde

Gayrimenkul sektörünün nabzının attığı Cityscape Global 2017’de yabancılar mega projelere büyük ilgi gösterdi. Emlak Konut GYO Genel Müdürü Murat Kurum, “En çok yeni havalimanı ve bağlantı yolları sordular” dedi

21.09.2017Ekonomi
‘Çılgın proje’de güzergâh adımı

‘Çılgın proje’de güzergâh adımı

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2011'de kamuoyuna ‘çılgın proje’ olarak açıklanan Kanal İstanbul Projesi'nin güzergahının netleştirilmesi ve kesitlerinin ortaya konulması için etüt proje sözleşmesinin 3 Temmuz’da imzalandığını söyledi.

2.09.2017Ekonomi
Çılgın Proje güzergahında önemli adım İmzalar atıldı...

'Çılgın Proje' güzergahında önemli adım! İmzalar atıldı...

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan: "Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından 2011'de kamuoyuna "çılgın proje" olarak açıklanan Kanal İstanbul Projesi'nin güzergahının netleştirilmesi ve kesitlerinin ortaya konulması için etüt proje sözleşmesi imzalandı" açıklamasında bulundu.

2.09.2017Ekonomi
15 Temmuz Şehitler Köprüsünden geçecekler dikkat

15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden geçecekler dikkat

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan yaptığı açıklamada 15 Temmuz Şehitler Köprüsü'nden serbest geçişlerin bu sene başlayacağını ifade etti. Bakan 1915 Çanakkale Köprüsü'nde tekliflerin yarın alınacağına değindi.

25.01.2017Ekonomi
Gölet projesinde şimdi de ‘Fetö’nün damadı karıştı’ iddiası

Gölet projesinde şimdi de ‘Fetö’nün damadı karıştı’ iddiası

En son, idare mahkemesinin aldığı plan iptali kararı gündeme gelen Bahçeşehir Gölet Projesi bu kez de ilginç bir suç duyurusuna konu oldu. Gölet’e inşaat yapılmasını istemeye bir grup Küçükçekmece Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu. Başakşehir Belediye Başkanı Mevlüt Uysal hakkında yapılan suç duyurusu dilekçesinde, projeyi üstlenen şirketin eski ortağının FETÖ lideri Fetullah Gülen’in yeğeni ile evli olduğunu darbe girişiminden sonra Türkiye’den kaçtığı öne sürüldü.

9.12.2016Ekonomi
Kanal İstanbul’un isim hakkını gidip almış

Kanal İstanbul’un isim hakkını gidip almış!

Kanal İstanbul Projesi’nin isim hakkının Sakarya’da FETÖ’den tutuklanan Gökhan Aygen’in ortağı olduğu firma tarafından projenin açıkladığı gün Türk Patent Enstitüsü’nden tescil ettirildiği ortaya çıktı.

30.10.2016Ekonomi
Avrasya Tüneli’nde ilk geçiş Cumhurbaşkanı Erdoğandan

Avrasya Tüneli’nde ilk geçiş Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, asfaltlama çalışmaları tamamlanan Avrasya Tüneli'nden kendi kullandığı makam otomobili ile ilk geçişi yaptı. Erdoğan'a geçişte Başbakan Binali Yıldırım da eşlik etti.

8.10.2016Ekonomi
Meclis açıldı

Meclis açıldı

TÜRKİYE Büyük Millet Meclisi'nde (TBMM) yeni yasama yılı başladı. Meclis açılışında Cumhurbaşkanı Erdoğan Meclis'e gelişinde milletvekilleri protokol kapısında kendisini karşıladı. Erdoğan, bekleyenlerle tek tek tokalaştı ve kısa süreli sohbet etti. Erdoğan yaptığı açılış konuşmasında "15 Temmuz'da yaşananları oyun, tiyatro, film diyerek küçümsemeye çalışanlar oldu. Her kim ki, 15 Temmuz'a amasız, fakatsız darbe diyemiyorsa, lanetleyemiyorsa o da darbe girişiminin bir parçasıdır, en azından gönüllü bir destekçisidir" dedi. Yenikapı ruhunun korunması gerektiğini belirten Erdoğan "Türkiye'nin ve Türk milletinin vatanı, özgürlüğü söz konusu olduğunda tek ses, tek nefes olduğunun örneği olan Yenikapı ruhunun korunması hepimizin görevidir. Meclisimizin yeni yasama döneminde Yenikapı benzerinin tekrarlanacağına inanıyorum" diye konuştu.Erdoğan Fırat Kalkanı için de şunları söyledi: "Cerablus'tan başlayarak bu operasyonlar bu bölgede 5 bin kilometrekare büyüklüğünde bir güvenli bölge temin etmektir. Böylece terör ve mülteci sorunu çözüme kavuşacaktır."

1.10.2016Gündem
Ateş: Ruslar bir dediğimizi iki etmedi

Ateş: Ruslar bir dediğimizi iki etmedi

DenizBank Genel Müdürü Hakan Ateş, "Nasıl ki 3. köprü, 3. havaalanı, Kıbrıs Barış Suyu gibi mega projelere destek verdiysek bu milli projeye (Kanal İstanbul) destek olmak da benim hayalimdir. Çünkü bu, tarihi değiştirecek özellikleri içinde barındıran bir proje" dedi.

5.09.2016Ekonomi
Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklama

Kanal İstanbul ile ilgili önemli açıklama

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Arslan, "3 Katlı Büyük İstanbul Tüneli Projesi'nin etüt, proje ve mühendislik hizmetleri ihalesini Türkiye’deki büyük müşavir firmalardan Yüksel Proje kazandı. Bir yıl içinde bütün projeleri bitirip yap-işlet-devret modeliyle tünelin yapım ihalesine çıkacağız" açıklamasında bulundu.

11.08.2016Ekonomi
Çılgın Projeye Panama desteği

'Çılgın Proje'ye Panama desteği

Ulaştırma Bakanı Arslan, "Kanal İstanbul için Panama Kanalı Genişletme Projesi'ni gerçekleştiren ekiple işbirliği platformu kurulacak. Platform, projenin hızlı ve güvenli ilerlemesini sağlayacak" dedi.

7.07.2016Gündem
Kanal İstanbul’a Panama modeli

Kanal İstanbul’a Panama modeli

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "İmzaladığımız anlaşma gereği Türkiye’de inşasına başlanacak Kanal İstanbul projesi için Panama Kanalı Genişletme Projesi'ni gerçekleştiren ekiple iş birliği platformu kurulacak" dedi.

6.07.2016Ekonomi
Osmangazi Köprüsü bayramda ücretsiz

Osmangazi Köprüsü bayramda ücretsiz

Geçtiğimiz nisan ayında son tabliyesi konularak iki körfezin iki yakasını birleştiren Osmangazi Köprüsü dün resmen hizmete girdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan köprüden Ramazan Bayramı boyunca geçişlerin ücretsiz olacağını müjdeledi. Öte yandan, Ulaştırma Bakanı Ahmet Arslan, köprü geçiş ücretinin 88 lira 75 kuruş olduğunu açıkladı.

30.06.2016Ekonomi
Milyonları ilgilendiren değişiklikler yayımlandı

Milyonları ilgilendiren değişiklikler yayımlandı

Gençlerin GSS borçlarının silinmesi ve zorunlu trafik sigortası düzenlemelerini içeren yasa yayımlandı. Yasaya göre, zorunlu trafik sigortasında, hak sahibinin kendi kusuruna denk gelen tazminat talepleri sigorta kapsamı dışında kalacak.

26.04.2016Ekonomi
Bakan Yıldırım: Kanal İstanbul altyapısında sorun yok

Bakan Yıldırım: Kanal İstanbul altyapısında sorun yok

Ulaştırma,Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbulProjesi'ne ilişkin "torba kanun" tasarısında yer alan düzenlemeninprojenin yasal altyapısını oluşturan bir düzenleme olmadığınıbelirterek, "Kanal İstanbul'un altyapısıyla ilgili sorunumuz yok." dedi.

30.03.2016Haber
Bakan Yıldırım: Kanal İstanbul altyapısında sorun yok

Bakan Yıldırım: Kanal İstanbul altyapısında sorun yok

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul Projesi'ne ilişkin "torba kanun" tasarısında yer alan düzenlemenin projenin yasal altyapısını oluşturan bir düzenleme olmadığını belirterek, "Kanal İstanbul'un altyapısıyla ilgili sorunumuz yok." dedi.

30.03.2016Ekonomi
#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 29.03.2016

#sabahkahvesi: Bugün başlarken bilmeniz gerekenler – 29.03.2016

Günün haberlerini Ertuğrul Özkök seçti...

28.03.2016Gündem
Zorunlu trafik sigortası da Kanal İstanbul da aynı tasarıda

Zorunlu trafik sigortası da Kanal İstanbul da aynı tasarıda

Hükümet, zorunlu trafik sigortasından Kanal İstanbul’a, terörün finansmanından kaçak yapı aboneliğine kadar birçok alanda değişiklik getiren düzenlemeleri tek torba tasarıyla Meclis’e gönderdi. İşte torba tasarı ile getirilen düzenlemeler...

23.03.2016Ekonomi
Kanal İstanbul’un kanun tasarısı Başbakanlık’ta

Kanal İstanbul’un kanun tasarısı Başbakanlık’ta

Başbakan Yardımcısı Lütfi Elvan, Kanal İstanbul Projesi'ne ilişkin düzenleme hakkında, "Bu düzenlemeyi de önümüzdeki günlerde yapacağız. Ulaştırma Bakanlığımız kanun tasarısını Başbakanlığa sevk etti" dedi. Tasarının içeriğine ilişkin bir bilgi bulunmuyor.

12.02.2016Ekonomi
Kanal İstanbul güzergahı iddiası fiyatları katlamıştı

Kanal İstanbul güzergahı iddiası fiyatları katlamıştı

2011’den beri gündemde olan Kanal İstanbul için güzergah muamması devam ediyor. ‘Kanal İstanbul’a komşu’ iddasıyla reklam kampanyaları düzenlenmiş, Küçükçekmece ve Başakşehir’de yapılan yeni gayrimenkul projelerinde beklentiler yükselmişti.

5.02.2016Ekonomi
Kanal İstanbul’a yeni güzergâh

Kanal İstanbul’a yeni güzergâh

ULAŞTIRMA, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım,  katıldığı bir televizyon programında bakanlığın projeleri hakkında bilgi verdi.

4.02.2016Ekonomi
Bakan Yıldırım:  Kanal İstanbul’un güzergahını yeniden ele almak ihtiyacı doğdu

Bakan Yıldırım: Kanal İstanbul’un güzergahını yeniden ele almak ihtiyacı doğdu

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Binali Yıldırım, Kanal İstanbul Projesi’yle ilgili, “Kanal güzergahında jeolojik yapılar var. Doğal sitler, tarihi sit alanları, yer altı su kaynakları, meraları dikkate aldığımızda uzmanların yaptığı çalışmalarda sit bölgeleri için bazı tereddütleri oluştu. Bu yüzden de güzergah konusunu yeni baştan ele almak ihtiyacı doğdu” dedi.

4.02.2016Ekonomi
Merkez Bankası’na bağımsızlık rötuşu

Merkez Bankası’na bağımsızlık rötuşu

Merkez Bankası’nın para politikası ve bu politika için araçlarını bağımsız bir şekilde belirleyeceği ifadesi yeni hükümet programında yer almadı. Ayrıca enflasyon hedeflerinin duyurulmasıyla ilgili ifade de metinde yok.

25.11.2015Ekonomi
Mega ulaşım projeleri hükümet programında

Mega ulaşım projeleri hükümet programında

Başbakan Ahmet Davutoğlu 64. hükümetin programını açıklandı. Programda başta İstanbul’da olmak üzere mega ulaşım projeleri dikkat çekti.

25.11.2015Ekonomi
Ahmet Davutoğlu 64. Hükümet Programını açıkladı

Ahmet Davutoğlu 64. Hükümet Programını açıkladı

Başbakan Ahmet Davutoğlu, 64. Hükümet programını açıkladı. Programda seçim sürecinde dikkat çeken asgari ücret, kıdem tazminatı, taşeron işçiler gibi konulara öncelik verildiği dikkat çekti.

25.11.2015Ekonomi
CHP: Kaynağımız ‘Kanal İstanbul’

CHP: Kaynağımız ‘Kanal İstanbul’

ESKİ Başbakan Yardımcısı Ali Babacan’ın 150 milyar lirayı bulacağını belirttiği CHP’nin seçim vaatlerine ilişkin CHP Ekonomi Politikalarından Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Selin Sayek Böke “Bizim vaatlerimiz 150 milyar değil, tam tamına 57.2 milyar TL. CHP olarak siyasi tercihimiz parayı vatandaş için kullanmak. İlk 100 gün içerisindeki mali yük 24 milyar lira. 24 milyar lira Türkiye’de Kanal İstanbul Projesi için zikredilmiş miktarla aynı. Kaynak orada” diye konuştu.

6.10.2015Ekonomi
1 taşla 3 kuş

1 taşla 3 kuş

Başbakan Davutoğlu, 1300 TL’lik asgari ücreti vaatleri hakkında kaynak tartışması açılabileceğini belirterek, “Bizim taahhütlerimizin kaynak ihtiyacı 19 milyar TL. CHP ve MHP’nin yaptıkları ise 150 milyar TL civarında. Bizimkinin farkı şu, tabiri caizse biz bir taş atıyoruz, 3 kuşu birden vuruyoruz” dedi.

5.10.2015Ekonomi
2015 seçiminin 3 farkı

2015 seçiminin 3 farkı

CUMHURİYET tarihinin en önemli seçimlerinden biri olan 7 Haziran’a, üç konu damgasını vurdu.

5.06.2015Gündem

Yazar Sonuçları

Ya kanal ya İstanbul

CHP İstanbul Milletvekili Yrd. Doç. Dr. Gülay Yedekçi, 2011 yılında ‘Çılgın Proje’ adıyla açıklanan Kanal İstanbul’un güzergâh ve kesitlerinin belirlenmesi için etüt proje sözleşmesinin imzalandığının açıklanması üzerine “Bu bir felaket senaryosudur” dedi.

4.09.2017

‘Paşa yok, general veya amiral var’

BAZI gazetelerde yüksek rütbeli subayların Adalet Yürüyüşü’ne katılmamasının eleştiri konusu olması emekli Koramiral Can Erenoğlu’nu etkilemiş; anons otobüsünde bizi görünce “Bu mitinge katılan en yüksek rütbeli subay olarak buna cevap vermek zorundayım” diyerek şöyle konuştu:

6.07.2017

İklim değişikliği Türkiye'yi ilgilendirmiyor mu?

Tüm dünya ABD Başkanı Donald Trump'ın ülkesini Paris İklim Değişikliği Anlaşması'ndan çekme kararını tartışıyor. Avrupa, özellikle de Almanya, Fransa ve İtalya, ABD'ye hiç bir şekilde müsamaha gösterilmeyeceğini, anlaşmanın koşullarının Trump'ın söylediği gibi yeniden müzakere edilmesinin mümkün olmadığını, ABD'nin anlaşmadan çekilmesinin de öyle bir günde olamayacağını ileri sürüyorlar. Türkiye'de ise dünyanın ilgisini çeken ve bir numaralı gündem maddesi haline gelen bu konu nedense pek merak uyandırmıyor. İklim değişikliği Türkiye'yi ilgilendirmiyor mu?

4.06.2017

Kurban kesiminde uygun bıçaklar nasıl olmalı

KURBAN Bayramı’nın ilk günü hastanelerin acil servisleri kendini yaralayan ‘kurban kesme mağdurları’ ile doluyor.

7.09.2016

'İnsanlık suçu' mu dediniz?

ALMANYA’da yayın yapan ZDF kanalındaki bir programda “mizah” olduğu ileri sürülen ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan hakkında ağır ifadeler kullanılan programı seyrettim.

12.04.2016

İstanbul’un değerini bilmiyoruz

İBB ve Bahçelievler meclisinin CHP’li üyesi Mehmet Berke Merter, “AKP hükümetleri tarafından dillendirilen ‘Kanal İstanbul Projesi’nin güzergâhı var mıdır, yok mudur?’ Ne yazık ki bilinmiyor” dedi.

24.03.2016