EKSTRA
MENÜ

Kan Grubu Diyeti

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 136 haberi bulunmuştur.

Kan Grubu Diyeti Haberleri

Enerji Yoğunluğu Düşük Beslenme

Enerji Yoğunluğu Düşük Beslenme

Ülkemizde Harvard Medical School Department of Continuing Education sertifikasını alan iki diyetisyenden biri olan Amerikan Diyetisyenler Derneği Türkiye Temsilcisi, Uzman Diyetisyen Selahattin Dönmez, 17-23 Haziran tarihlerinde Harvard Medikal School’da yapılan International Conference on Practical Approaches to the Treatment of Obesity toplantısında “Kilo yönetimi, şişmanlığın güncel ve yeni tedavilerini” yakından takip etti.

23.07.2007Sağlık
Dokuz Eylül Tıp’tan şeffaf müdehale

Dokuz Eylül Tıp’tan şeffaf müdehale

Dünyada henüz yeni olan, Türkiye’de de ilk kez Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi Acil Tıp Anabilim Dalı’nda başlatılan uygulamayla, acil hastaların refekatçıları da doktorların yaptığı müdahaleyi izleyebilecek.

14.04.2007Ege
Diyetinizdeki en büyük yanlış

Diyetinizdeki en büyük yanlış!

Çoğu insan öğün atlayarak daha kolay zayıflanacağını sanır. Oysa tüm öğünleri, özellikle kahvaltıyı mutlaka yemek gerekir.

Diyetler sizi kandırmasın

Diyetler sizi kandırmasın

Son zamanlarda çıkan diyetler insanları zayıflatsa da sonradan kilolar geri alınıyor. Uzmanlar bu tip diyetlerden uzak durulması gerektiğini vurgularken bilimsel diyetlerin üzerinde duruyorlar.

Kilo almak ya da almamak...

Kilo almak ya da almamak...

Uzun bir uğraş sonucunda nihayet istediğiniz kiloya ulaştınız, peki tekrar kilo almamak için ne yapmanız gerekiyor?

Şişmanlık artık dar gelirli hastalığı oldu

Şişmanlık artık dar gelirli hastalığı oldu

Şeker pahalıyken, zenginler şişmanmış. Şimdiyse dar gelirli şişman! Çünkü ekmekler, hamur işleri ve makarnaları en çok tüketen kesim, dar gelirliler!

8.11.2004Kelebek
South Beach diyeti

South Beach diyeti

Kalori hesabının tek başına işe yaramadığını savunan diyet. Karbonhidrat kademeli olarak veriliyor. Süt ve süt ürünlerinin yasak olması düşündürücü. Ülkemizin beslenme alışkanlıklarına uygun olup olmadığı tartışılıyor.

Vücudunuzun sesine kulak verin

Vücudunuzun sesine kulak verin

Bazen önemsiz gibi görünen belirtiler, sağlığımızla ilgili önemli sorunları bize haber verir. Her dakika önemli bir hastalığa yakalanma korkusu içinde yaşamayın ama sağlığınızla ilgilenmeyi de ihmal etmeyin.

Vücudunuzun sesine kulak verin

Vücudunuzun sesine kulak verin

Bazen önemsiz gibi görünen belirtiler, sağlığımızla ilgili önemli sorunları bize haber verir. Her dakika önemli bir hastalığa yakalanma korkusu içinde yaşamayın ama sağlığınızla ilgilenmeyi de ihmal etmeyin.

19.09.2004Kelebek
SAĞLIKLI YAŞAM: Sakıncalı bir dost; alkol…

SAĞLIKLI YAŞAM: Sakıncalı bir dost; alkol…

Alkol, bazıları için ‘ilaç’, bazıları için ‘keyif’ kimileri içinse ‘teselli’ demek. Ne niyetle içerseniz için alkole yenilmemek adına bir Çin atasözünü akıllardan çıkarmamak gerekiyor: “Birinci kadehi insan içer. İkinciyi kadeh içer. Sonra kadeh insanı içmeye başlar.”

22.09.2003Kelebek
Akıl sağlığı ve beslenme

Akıl sağlığı ve beslenme

Fındık, ceviz ve soya, hücrelerdeki 'paslanma' sorununa karşı etkili. Süt ve süt ürünleri vücutta alüminyum ve kurşun birikmesini engelleyerek alzheimer'e dur diyor. Şizofrenideyse katkı maddelerinden arındırılmış gıdalara yönelmek gerekiyor.

Yazar Sonuçları

Güzelliğin anahtar kelimesi: Sağlık

Ne kadar sağlıklı iseniz o kadar güzelsiniz demektir. Sağlıklı bir insanın cildi daha temiz ve diridir. Sağlık, güzelliğin anahtar kelimesidir.

14.03.2008

Gevşemiş, sarkmış karına düzleştirme estetiği

Pantolonun üzerinden taşan, yaz geldiğinde mayo ve bikiniyle çıkıntı gibi duran, ’gevşemiş karın sorunu’, kadınları çok rahatsız ediyor.

5.03.2008

Kurtulun kilolarınızdan!

Doğal Ürünler Uzmanı Volkan Kurt, Mahmure kullanıcılarının zayıflama problemleriyle ilgili sorularına ve bitkisel zayıflama ile ilgili merak ettiklerine yanıtlar veriyor.

29.02.2008

Kortizolün fazlası kilo aldırır

Kilo problemi yaşayanların bazılarında, sorun böbrek üstü bezlerinin aşırı miktarda "kortizol" üretmesinden kaynaklanır.

23.01.2008

Fazla kilolu bir çocuğunuz varsa

Çocuklarının kilo probleminden yakınan ailelerin sayısı artıyor.

17.01.2008

Omega-3 her yaşta gerekli

Omega-3 yağ asitleri özellikle DHA ve EPA doğal birer ilaç gibidir. Çocuklar daha anne karnında iken Omega-3 yağlarına ihtiyaç duymaya başlıyor.

26.11.2007

Çocuk şişmanlığıyla mücadele anayasası

Kilo fazlalığı veya obezite sorunu ile mücadele eden çocukların sayısı her yıl biraz daha artıyor.

31.10.2007

Taş ağrısı can yakıyor

Gecenin ortasında sağ veya sol böğrünüze saplanan bir ağrıyla uyandınız.

29.10.2007

İnsülin kullanmak yetmiyor

On yıl kadar önce "Şeker hastalığı" teşhisi konan ve daha yolun başında insülin kullanmak zorunda kalan 40’lı yaşlardaki kadın hastam insülin dozunu sürekli artırmasına rağmen bir türlü düşmeyen kan şekerinden ve sürekli artan kilosundan yakınıyordu.

27.09.2007

Tiroit nodülü neden oluşur

Her gün onlarca elektronik posta ve mektup alıyoruz.

24.09.2007

Kolesterolü kontrol etmek yetmiyor

Kalp-damar hastalığı uzmanları sadece kolesterol kontrolünün yeterli olmadığını söylüyor ve "Kolesterolü kontrol altına almak, kalp krizlerini ve koroner arter hastalığının diğer problemlerini tümüyle ortadan kaldırmıyor.

24.07.2007

Hipogliseminin koması bile var

Bize sık sorulan sorular arasında hipoglisemi daima ilk beşte yer alıyor.

28.05.2007

Hangi yağlar yararlı

Bazı yağların çok ufak miktarları, bazılarının da gereğinden fazlası zararlıdır ama her yağ zararlı değildir.

18.04.2007

Düşük karbonhidratlı diyetler etkili mi?

Düşük karbonhidratlı diyetler işe yarar mı? Evet! Kısa dönemde işe yarar. Ancak uzun dönemde kilo kaybı sonuçları standart diyetlerden çok farklı değildir.

7.02.2004

Kolesterolün faydalısı da var zararlısı da

Yüksek yoğunluklu bir lipoprotein olan HDL kolesterolü, damar duvarını koruyucu özelliğinden dolayı ‘‘iyi ve faydalı kolesterol' olarak anılır. HDL kolesterolünüz ne kadar yüksek olursa damarlarınız o kadar fazla güvence altındadır.

27.09.2003