EKSTRA
MENÜ

Kan Grubu Diyeti

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 136 haberi bulunmuştur.

Kan Grubu Diyeti Haberleri

Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Olur

Kan Grubuna Göre Beslenme Nasıl Olur?

Kan grubuna göre beslenme şekli natüropat Peter J. D'Adamo tarafından bulunmuştur. Bu beslenme prensibinde yediğimiz yemeğin kan tipimize göre kimyasal olarak tepki gösterdiği belirtiliyor. Eğer kan grubumuza uygun bir beslenme şeklini uygularsak, vücudumuzun yemeği daha verimli bir şekilde hazmedeceği söyleniyor. Bu diyeti uygulayanların kilo vereceği, daha fazla enerjisinin olacağı ve hastalıklardan korunmanın kolaylaşacağı iddia ediliyor.

Kan Grubu Diyeti Nasıl Yapılır

Kan Grubu Diyeti Nasıl Yapılır?

Kan grubuna göre beslenme şekli Natüropat Peter J. D'Adamo tarafından bulunmuştur. Bu beslenme prensibinde yediğimiz yemeğin kan tipimize göre kimyasal olarak tepki gösterdiği belirtiliyor. Siz de kan grubunuzun özelliklerine bakıp beslenmenizi düzenleyebilirsiniz. İşte kan grubu diyeti...

25.12.2017Diyet Rehberi
1 Haftada 5 Kg “Nasıl” Verilir

1 Haftada 5 Kg “Nasıl” Verilir?

Yaz yaklaşırken hepimiz kilolarımızdan kurtulup fit bir bedene kavuşmak istiyoruz. Bu süreçte ise hızlı kilo vermek en büyük amacımız... Peki ya 1 haftada 5 kilo vermemiz mümkün mü?

Kan grubu diyeti gerçek mi, şehir efsanesi mi

Kan grubu diyeti gerçek mi, şehir efsanesi mi?

Zayıflayamamanızın sebebi siz değilsiniz asıl sebep uyguladığınız diyet!

31.08.2015Sağlık
Atkins, Dukan ve Karatay diyetlerinden kaçınması gerekenler kim

Atkins, Dukan ve Karatay diyetlerinden kaçınması gerekenler kim

Bahar ve yaz aylarında, standart diyet listeleri zirve yapar.

12.06.2012Sağlık
Şarkıları önce Beren dinledi

Şarkıları önce Beren dinledi

Her bir notasına, sözüne aşkın sindiği bu çalışmanın Kenan Doğulu’nun yeni albümü “Aşka Türlü Şeyler” önümüzdeki günlerde çıkıyor. Heyecanıyla uykuları kaçan Doğulu, büyük gün öncesi InStyle dergisinin sorularını yanıtladı.

30.05.2012Kelebek
Kan grubuna göre diyet

Kan grubuna göre diyet!

Hangi kan grubuna hangi diyet uygun? Kendinize uygun diyet listenizi seçerek sağlıklı şekilde incelin!

1 haftada nasıl 5 kilo verilir

1 haftada nasıl 5 kilo verilir?

Her kadın mutlaka hayatında bir kez de olsa "Keşke bu hafta 5 kilo birden versem de şu elbisenin içine girebilsem" demiştir...

Kan Grubu Diyeti

Kan Grubu Diyeti

Kan gurubunun özelliklerine bak, diyete başla... Sağlık sorunları yüzünden diyet yapmaya korkuyor musunuz? Bu diyet tam size göre denemenizde fayda var!

21.01.2009Diyet Rehberi
Star Diyeti

Star Diyeti

İngiltere'nin en popüler kadın dergilerinden 'B', ünlü manken, fotomodel ve oyuncuların diyetlerini ele geçirdi. Siz de yıldızınızı belirleyin diyetinizi seçin...

26.12.2006Diyet Rehberi
Diyet masaya yatırıldı

Diyet masaya yatırıldı

Kilo vermek kadınların başlıca derdi...Uzmanlar her türlü diyet reçetesi geliştirse de henüz mükemmel diyet bulunmuş değil!

Pandemi, Alzheimer Hastalarını Nasıl Etkiledi?

Alzheimer’da ileri yaş ve genetik faktörlerin yanı sıra hayat tarzı ve beslenmenin önemli risk faktörleri arasında olduğunu belirten uzmanlar, kırmızı ete dayanan, bol kolesterollü, yağlı bir beslenme tarzının Alzheimer belirtilerini hızlandırdığına dikkat çekiyor. Uzmanlar, sosyal izolasyon nedeniyle pandemi döneminin Alzheimer hastalarını olumsuz etkilediğini de vurguladı. Nöroloji Uzmanı Prof. Dr. Oğuz Tanrıdağ, Alzheimer hastalığına ilişkin değerlendirmelerde bulundu.

Aralıklı Oruç Diyeti (Intermittent Fasting) Sağlıklı mı

Aralıklı Oruç Diyeti (Intermittent Fasting) Sağlıklı mı?

Son dönemlerin en yaygın diyeti olan aralıklı oruç diyeti (intermittent fasting), hakkında pek çok merak edilen soru bulunuyor. Dr. Indrani Kalkan, bu diyetin sağlıklı olup olmadığını anlattı.

11.01.2020Diyet Rehberi
Hurmanın faydaları neler 1 hurma kaç kalori

Hurmanın faydaları neler? 1 hurma kaç kalori?

Ramazan ayının gelişiyle birlikte hurmaları pazar ve market raflarında daha sık görmeye başladık. Akdeniz ve Orta Doğu coğrafyasının sağlıklı ve mükemmel lezzetlerimizden biri olan hurma, dikkatli tüketildiğinde oldukça faydalı bir besin. Peki, hurmanın faydaları neler? 1 hurma kaç kalori? Hurma diyeti nasıl yapılır?

7.05.2019Sağlık
Sertleşme sorunu neden olur Sertleşme problemi yaşayanlara tavsiyeler

Sertleşme sorunu neden olur? Sertleşme problemi yaşayanlara tavsiyeler

Sertleşme sorunu tüm dünyada yaygın olarak görülen bir sağlık sorunudur. Erkeklerde cinsel hayatın yanı sıra sosyal ilişkileri de önemli ölçüde etkileyen serleşme sorunu, özellikle 40 yaşını geçen ve sigara tüketen erkeklerde daha sık görülüyor.

5.12.2018Sağlık
Dev brandanın altında bir tarih yatıyor Bir zamanlar Anadoluda

Dev brandanın altında bir tarih yatıyor! Bir zamanlar Anadolu'da

İbrahim Tatlıses demişti ya “Urfa’da Oxford vardı da biz mi gitmedik” diye...Bırakın Oxford’u, uygarlık tarihinin başladığı yermiş meğer! UNESCO Dünya Mirası listesine alınan Göbeklitepe’de, kazıların koordinatörü Dr. Lee Clare ile  bir gün geçirdik.  12 bin yıllık yapıların arasında insanın gizemli kökenlerini konuştuk.  Atalarımızın dünyaya, kozmosa nasıl baktığını ve insanlığın nereye doğru gittiğini anlamaya çalıştık.

Sonbahar enfeksiyonları geliyorum

Sonbahar enfeksiyonları geliyorum

Sıcak ve güneşli günler yavaş yavaş geride kalırken sonbaharın etkileri de kendini göstermeye başlıyor. Hem psikolojik hem de fizyolojik olarak etkilendiğimiz şu günlerde kuşkusuz başrolü hastalıklar alıyor. İç Hastalıkları Uzmanı Uzm. Dr. Ali Vardar, sıklıkla karşılaştığımız sonbahar enfeksiyonlarını ve korunma yollarını sizler için anlattı.

Sağlığınız için kilolarınızdan kurtulun

Sağlığınız için kilolarınızdan kurtulun

Beslenme ve kilo sorunu daha çok güzellik açısından değerlendiriliyor. Oysa bu konu sağlık bakımından da oldukça önemli. Özellikle çocuklarda ve gençlerde pek çok hastalığın nedeni olan şişmanlık, beslenme sorunlarından kaynaklanabiliyor.

6.05.2017Eğitim
İşte son dönemlerin en popüler içeceği: Kurşungeçirmez kahve efsanesi

İşte son dönemlerin en popüler içeceği: Kurşungeçirmez kahve efsanesi

Bulletproof yani kurşungeçirmez kahveyi profesyonel sporcuların yanı sıra artık pek çok amatör sporcunun da elinde görüyoruz. Dave Asprey’nin Tibet’te bir dağın tepesinde aklına gelen bu fikir, şimdi uzun süre performans göstermek isteyenlerin elinden düşmüyor.

29.11.2016Sağlık
İki haftalık yaza sağlıklı merhaba diyeti

İki haftalık 'yaza sağlıklı merhaba' diyeti

Yaza sağlıklı ve formda girmek isteyenler için...

10.05.2016Sağlık

Yazar Sonuçları

1 haftada 5 kilo nasıl verilir?

Bu kadar çok diyet listesi ortalarda dolaşırken neden hala insanların kilo problemi var?

23.06.2017

Uzak durmanız gereken 14 moda diyet

Metabolizma ile ilgilenen uzmanlar için her yeni diyet önerisi, sağlık için yeni bir risktir.

8.09.2014

Menopozda doğum yapılabilir mi

“Menopoza giren bir kadın tabiî ki çocuk sahibi olamaz, böyle soru olur mu hocam?” demeyin, menopoz dönemindeki bir kadının en azından şimdiki tıbbi teknik ve imkânlarla çocuk doğurabilmesi mümkün değil ama “otçu-çöpçü hocalar” bu konuda da iddialılar. Şaka yapmıyorum, birkaç hafta önce izlediğim bir TV programında “çakma sağlıkçı ot tüccarı” bunu başardığını söyledi. Hem de kendinden son derece emin bir edayla!

12.06.2014

Az ye çok yürü

Bana göre yaşlılıkta da sağlıklı ve dinç olmak ve öyle kalmak temelde üç faktörle ilgilidir: Genetik miras, beslenme tarzı, aktivite düzeyi. Ama önemli olan işin beslenme ve aktivite ile ilgili kısmı. Her iki konuda yüzlerce şey söylenebilse de, işin özü bence şudur: Yaş elliyi geçtiğinde, daha az yemek ve daha çok hareket etmek lazımdır.

19.01.2014

Ben her bahar kilo veririm

Yoksa siz bu bahar da 'Ben her bahar kilo veririm' şarkısını söylemeye mi niyetleniyorsunuz?

7.04.2012

10 büyük diyet yanlışı

“Fazla kilolarımdan nasıl kurtulacağım?” diye düşünüyorsanız her şeyden önce bilgi kirliliğine dikkat edin. Yoksa bırakın kilo vermeyi kilo bile alabilirsiniz.

25.04.2009

Kilo tuzaklarına düşmeyin

Fazla kilolarından kurtulmak isteyenleri bekleyen birçok tuzak var. Bu tuzakların bazıları kilo vermek isteyen kişilerde hayal kırıklıklarına, hatta ciddi ruhsal travmalara yol açabiliyor.

16.08.2008

Romatizmaya doğal çözümler

Romatizmal eklem hastalıklarının pek çok sebebi var: Yaşlanmaya bağlı kıkırdak kaybı sonucu oluşan "Osteoartrit-Yaşlılık Romatizması" bunun en sık görülenlerinin başında yer alıyor.

26.06.2007

Nasıl ve ne hızda kilo vereceğiz?

Metabolizma uzmanları, sağlıklı kilo kaybının haftada 500-1000 gr., ayda 2-4 kilo civarında olmasını tavsiye ediyor.

13.12.2006

Ne yiyorsanız yarısını ne yapıyorsanız 2 katını

Vücutta gereğinden fazla yağ depolamanın kalp-damar hastalıkları, artirit, kanser, hipertansiyon gibi sağlık sorunlarının hazırlayıcısı olduğu bilinmektedir.

14.11.2005

Northwoods diyeti

Minneasotalı bir profesörün kendisi için hazırladığı kilo kaybı diyeti, Amerika’da hızla yayılıyor. Son yılların moda diyeti ‘South Beach’in karşıtları, diyetin adını da hemen koydular: ‘Northwoods diyeti.’

14.12.2004

Bir diyet efsanesi: Haşlanmış limon diyeti

Şimdilerde internette “Haşlanmış limon diyeti ile 1 ayda 20 kg verin!” şeklinde bir haber görüyorum. Bu diyete göre 2-3 parça zencefil, 5 adet limon, 4-5 diş sarımsak blender’dan geçiriliyor ve...

27.07.2019

Zayıflama diyeti uygulayanlar için enfes bir lezzet: Levrek Şahane

Yeterli ve dengeli beslenmede protein tüketiminin en az yarısının hayvansal kaynaklı olması önerilmektedir. Türkiye’de en çok koyun, sığır, kümes hayvanları, deniz ürünleri ve av hayvanlarının etleri kullanılmaktadır. Ülkemizin üç tarafının denizlerle çevrili olmasına, birçok göl ve nehirlere sahip olmamıza rağmen balık tüketimi çok yetersizdir.

7.04.2019

Gece kızı çayı nedir? Gece kızı çayı zayıflatır mı?

İlkbaharın gelmesi ile birlikte kışlık kıyafetlerin yerini mevsimlik ve yazlık kıyafetler almaya başladı. Tam da bugünlerde fazla kilosu olan bireyleri zayıflama telaşı sardı. Kilo vermek için önerilen sayısız yöntem ve diyet bulunmaktadır: Atkins, Dukan, İsveç, Kalp Vakfı, Kan Grubu, Lahana Çorbası Diyeti vb. Bu tip diyetlerin çoğu başlangıçta hızlı kilo kaybı sağlasa da, kısa bir süre sonra bu kilolar fazlasıyla geri alınmaktadır.

18.03.2019

Demir hapları şişmanlatır mı?

Demir hapları ne şişmanlatır, ne de zayıflatır. Bilinenin aksine iştah açmaz, kilo yapmaz. İşte detaylar...

27.09.2018

Süt Proteini Alerjisi nedir? Teşhis nasıl koyulur?

Oğlum Ata’ya da doğduğunda 44 günlükken bu teşhis koyulunca çokça araştırma yapıp, emzirme sürecinde olduğum için de süt proteini diyetine girdim.

17.09.2018

Kilonuzu kaybederken sağlığınızı kaybetmeyin!

Ayda 6 kg üzeri ağırlık kaybı sağlık problemlerine yol açıyor.

19.08.2018
Karpuzu çekirdeğiyle yiyin çünkü...

Karpuzu çekirdeğiyle yiyin çünkü...

Yüksek oranda protein içeren karpuz çekirdeği bakın neye iyi geliyor? Diyetisyen Fatma Gönen; karpuzun faydalarını sıraladı, karpuz çekirdeğinin yararından bahsetti.

1.06.2018

İnanç ve oruç neden bir iç doktordur

Yaklaşık 15 yıldır sizlere bazı sağlık önerilerinde bulunuyor, “yapın” veya “yapmayın” şeklinde tavsiyeler veriyorum. Bu tavsiyelerden biri var ki hiç değişmiyor. O da şu: Bana “Oruç tutabilir miyim hocam?” diye soranlara, eğer önemli bir sağlık sorunu yoksa “evet” diyorum.

15.05.2018

Glutation desteği cildi gençleştirebilir mi

Japonya’da yapılan bir bilimsel araştırmada “ağız yoluyla glutation desteği alan kadınlarda cilt yaşlanmasının yavaşladığı, kırışıklığın azaldığı ve cilt renginin açıldığı” gösterildi.

21.11.2017

İki önemli bellek notu

Güçlü bir belleğe her yaşta ihtiyacımız var. Zira güçlü bir belleğe sahip olan kişi sadece daha başarılı olmakla kalmıyor, daha iyi bir hayat sürüp daha iyi yaşlanabilme imkânını da buluyor. Zaten biraz da bu nedenle bellek araştırmaları sağlıkçıların en fazla ilgi duyduğu alanlardan biri. Bugün size bellekle ilgili genelde bilinen ama çoğu zaman pas geçilen iki önemli konuyu hatırlatmaya çalışacağız. Buyurun...

28.04.2017
Gelin adaylarına özel diyet listesi

Gelin adaylarına özel diyet listesi

Düğün öncesinde forma girmek istiyorsanız mutlaka uygulayın!

15.06.2016

İştahınızı bir türlü kontrol altına alamıyor musunuz?

Daha kaç pazartesi geçecek de diyete başlayacaksınız?

30.03.2016

Anti-aging diye bir şey var mı gerçekten?

İyi beslenme hem beynin hem vücudun yaşlanmasını geciktiriyor.

17.03.2016