EKSTRA
MENÜ

Kamu

Kamu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kamu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 147.848 Kamu haberi bulunmuştur.

Kamu Haberleri

İzmir depreminde 11 kişiye mezar olmuştu Şok detaylar ortaya çıktı

İzmir depreminde 11 kişiye mezar olmuştu! Şok detaylar ortaya çıktı

İzmir'deki 6.6'lık depremde yıkılan, 11 kişinin öldüğü, 11 kişinin de yaralandığı Yılmaz Erbek Apartmanı'na ilişkin iddianamede, belediyeden savcılığa gönderilen evraktaki, düşük çimento kalitesine dair bilgi notuna dikkat çekilerek; binada kullanılan yapı malzemelerinin yetersizliği, işçilik hataları, denetim eksiklikleri, zemin seçimindeki hatalar sıralanıp, ölüm ve yaralanmalardan şüphelilerin sorumlu oldukları vurgulandı.

13.06.2021Gündem
ABD Başkanı Biden, G7 Liderler Zirvesinde İtalya ve Japonya başbakanlarıyla görüştü

ABD Başkanı Biden, G7 Liderler Zirvesi'nde İtalya ve Japonya başbakanlarıyla görüştü

ABD Başkanı Joe Biden, G7 Liderler Zirvesi için bulunduğu İngiltere'de İtalya Başbakanı Mario Draghi ve Japonya Başbakanı Yoshihide Suga ile ayrı ayrı görüştü.

13.06.2021Dünya
Müsilaj genelgesi Resmi Gazetede Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu kuruldu

Müsilaj genelgesi Resmi Gazete'de! Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu kuruldu

Marmara Denizi Eylem Planı Koordinasyon Kurulu’yla ilgili Cumhurbaşkanlığı Genelgesi Resmi Gazete’de yayımlandı.

12.06.2021Gündem
12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü: Onların hikayesi benim hikayem

12 Haziran Dünya Çocuk İşçiliğiyle Mücadele Günü: Onların hikayesi benim hikayem

Çocuk işçiliği geçmişten bugüne kısır döngüye dönüşmüş bir problem olarak karşımıza çıkıyor. Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) 2019 yılı ‘Çocuk İşgücü Araştırması’na göre, Türkiye’de nüfusun yüzde yaklaşık beşte birini oluşturan 5-17 yaş grubundaki 720 bin çocuk çalışıyor. Bu sayı 5-17 yaş gurubunun yaklaşık yüzde 4 buçuğunu oluşturuyor. Oran düşük gibi görünse de Türkiye’de yüzbinlerce çocuğun çalıştığı gerçeği değişmiyor. Çalışan her 3 çocuktan biri eğitim hayatına devam edemiyor. Çocukken çalışmak zorunda kalan ancak eğitimine ailesinin desteğiyle devam edebildiği için kendini ‘şanslı’ olarak gören Turan Burun, çalışmak zorunda kalan/bırakılan çocuklar için ‘Onların hikayesi benim hikayem’ diyor.

12.06.2021Eğitim
Yılmaz Erbek Apartmanında yıkım geliyorum demiş

Yılmaz Erbek Apartmanı'nda yıkım 'geliyorum' demiş

İzmir'de yıkıma neden olan depremde 11 kişinin öldüğü, 11 kişinin de yaralandığı Yılmaz Erbek Apartmanı ile ilgili hazırlanan iddianamedeki detaylar, ihmalleri gözler önüne serdi. Binadaki beton kalitesinin projedekinden farklı, deprem kuvvetine dayanıklılık hesabının hatalı, zemin etüdünün yanlış olduğu vurgulanan iddianamede, statik analizlerin, binadan karot alımı ve binadaki malzeme değerlendirmesi yapılmadan hazırlandığı, testin rapordan sonra yapıldığı bilgisi yer aldı.

12.06.2021Gündem
Bakan Elvan: Enflasyonla savaşı mutlaka kazanmalıyız

Bakan Elvan: Enflasyonla savaşı mutlaka kazanmalıyız

Enflasyonla mücadeleyi, ülkenin refahı için mutlaka kazanılması gereken bir savaş olarak gördüklerini ifade eden Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, son dönemde üretici fiyatları ile tüketici fiyatları arasında artan makasın kendilerini oldukça rahatsız ettiğini belirtti. Bakan Elvan “Ülkemizin bu alandaki kırılganlıklarını azaltmak üzere yapısal politikalara hız kazandıracağız” dedi.

12.06.2021Ekonomi
KPSS başvurusu ne zaman bitecek 2021 KPSS son başvuru tarihi ne zaman İşte Lisans KPSS başvuru takvimi

KPSS başvurusu ne zaman bitecek? 2021 KPSS son başvuru tarihi ne zaman? İşte Lisans KPSS başvuru takvimi

KPSS başvurusu ne zaman bitecek sorusu, binlerce adayın gündeminde yer almayı sürdürüyor. 2021 KPSS lisans başvuruları geçtiğimiz günlerde başladı. Adaylar yayımlanan başvuru kılavuzu içerisinde yer alan bilgilere göre işlemlerini gerçekleştiriyorlar. Genel Yetenek-Genel Kültür Oturumu/Eğitim Bilimleri Oturumu için adayların ayrı ayrı ücret yatırmaları gerekiyor. Peki, KPSS son başvuru günü ne zaman? İşte, 2021 lisans KPSS başvuru takvimi

11.06.2021Gündem
Su yapıları yaptırılacak

Su yapıları yaptırılacak

Artvin Arhavi İlçesi Derecik, Ulukent, Balıklı, Üçırmak, Soğucak, Dülgerli ve Küçükköy Köylerinin Kabisre Deresi Memba Kollarının Taşkın Kontrolu 1 Kısım yapım işi 4734 sayılı Kamu İhale Kanunu’nun 19’uncu maddesine göre açık ihale usulü ile ihale edilecek.

11.06.2021Ekonomi
KPSS-2021/6 Ticaret Bakanlığı tercih yerleştirme sonuçları açıklandı

KPSS-2021/6 Ticaret Bakanlığı tercih yerleştirme sonuçları açıklandı!

KPSS 2021/6 Ticaret Bakanlığı tercih yerleştirme sonuçları ÖSYM'nin resmi internet sitesi aracılığıyla duyuruldu. ÖSYM'den yapılan açıklamada, '27 Mayıs – 03 Haziran 2021 tarihleri arasında tercihleri alınan KPSS-2021/6 Ticaret Bakanlığının sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme işlemleri tamamlanmıştır.' ifadelerine yer verildi. İşte, KPSS-2021/6 Ticaret Bakanlığı tercih yerleştirme sonuçları sorgulama detayları

11.06.2021Gündem
Yerleştirme sonuçları açıklandı

Yerleştirme sonuçları açıklandı

ÖSYM, Ticaret Bakanlığı’nın sözleşmeli pozisyonlarına yerleştirme sonuçlarının açıklandığını duyurdu.

11.06.2021Eğitim
Dünyayı sarsan vergi skandalında son perde: Kişisel verilere saldırı tartışması

Dünyayı sarsan vergi skandalında son perde: Kişisel verilere saldırı tartışması!

ABD'de milyarder iş adamlarının vergi kayıtlarının sızdırılması tartışmalara yol açtı. Geçtiğimiz günlerde Amazon'un sahibi Jeff Bezos ve Tesla ile SpaceX'in patronu Elon Musk gibi isimlerin vergiden kaçındığı, hatta çeşitli yollar bulup yıllarca hiç vergi ödemediği anlaşılmıştı. Peki bunlar kamu yararına paylaşılması gereken bilgiler mi?

11.06.2021Dünya
İzmirdeki depremde yıkılan Yılmaz Erbek Apartmanı iddianamesi kabul edildi

İzmir'deki depremde yıkılan Yılmaz Erbek Apartmanı iddianamesi kabul edildi

İZMİR 9'uncu Ağır Ceza Mahkemesi, 30 Ekim'de depremde çökmesiyle 11 kişinin yaşamını yitirdiği Yılmaz Erbek Apartmanı'yla ilgili iddianameyi kabul etti. İddianamede, 2'si tutuklu 10 sanık hakkında ‘bilinçli taksirle birden fazla insanın ölümüne ve yaralanmasına neden olma’ suçlamasıyla 20 yıla kadar hapis cezası istendi.

11.06.2021Gündem
Kamu arazilerindeki turizm tesislerinin borçları 30 Kasım 2022ye kadar ertelendi

Kamu arazilerindeki turizm tesislerinin borçları 30 Kasım 2022'ye kadar ertelendi

Çevre ve Şehircilik Bakanlığının hazine taşınmazları üzerinde yer alan turistik tesisler ile deniz turizmi tesislerinin borçlarına ilişkin Milli Emlak Genel Tebliği, Resmi Gazete'de yayımlandı.

11.06.2021Ekonomi
Son dakika... Bakan Elvandan enflasyon ile mücadele mesajı

Son dakika... Bakan Elvan'dan enflasyon ile mücadele mesajı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan enflasyon ile mücadelede kararlılık mesajı verdi. Bakan Elvan, "Enflasyon ile mücadeleyi bu ülkenin refahı için kazanılması gereken bir savaş olarak görüyoruz." ifadelerini kullandı. Elvan, likidite sıkıntısı çeken firmalara istihdama kattıkları her bir kişi için destek vereceklerini de sözlerine ekledi.

11.06.2021Ekonomi
Macrona tokat atan kişi hakkında karar belli oldu

Macron'a tokat atan kişi hakkında karar belli oldu

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a Tain-l'Hermitage kentine ziyareti sırasında tokat atan saldırgana 18 ay hapis cezası verildi, cezanın 14 ayı tecil edildi.

10.06.2021Haber
Veri Tabanı Nedir Ve Ne İşe Yarar Veri Tabanı Nerelerde Ve Nasıl Kullanılır Veritabanı Örnekleri

Veri Tabanı Nedir Ve Ne İşe Yarar? Veri Tabanı Nerelerde Ve Nasıl Kullanılır? Veritabanı Örnekleri

Veritabanı kavramının kişi tarafından anlayabilmesi için öncelikli olarak veri kavramının çok iyi anlaşılmış olması gerekmektedir. Sizin için sıklıkla sorulan ve yanıtları aranan Veri tabanı nedir ve ne işe yarar? Veri tabanı nerelerde ve nasıl kullanılır? Veritabanı örnekleri konularını detaylarıyla derledik.

10.06.2021Araştırma
Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a tokat atan kişi hakkında mahkeme kararı belli oldu

Fransa Cumhurbaşkanı Macron’a tokat atan kişi hakkında mahkeme kararı belli oldu

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron’a Tain-l'Hermitage kentine ziyareti sırasında tokat atan saldırgana 18 ay hapis cezası verildi, cezanın 14 ayı tecil edildi.

10.06.2021Dünya
İstimlak Nedir Ve Ne İşe Yarar İstimlak Bedeli Nasıl Ve Ne Zaman Ödenir İstimlak Bedeli Hesaplama

İstimlak Nedir Ve Ne İşe Yarar? İstimlak Bedeli Nasıl Ve Ne Zaman Ödenir? İstimlak Bedeli Hesaplama

Kamu yararı söz konusu olduğu zaman gayrimenkullerin kamu ya da devlet tüzel kişiliğine geçmesini sağlayan kanuni işleme kamulaştırma ya da istimlak ismi verilir. İstimlak nedir ve ne işe yarar? İşte, merak edilen tüm detaylar.

10.06.2021Araştırma
BioNTech aşı randevusu alma: Aile hekiminden aşı randevusu nasıl alınır İşte MHRS randevu ekranı

BioNTech aşı randevusu alma: Aile hekiminden aşı randevusu nasıl alınır? İşte MHRS randevu ekranı

BioNTech aşı randevusu nasıl alınır sorusu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'nın açıklamaları ile yeniden gündeme geldi. Bakan Koca yaptığı açıklamada, ''Biontech aşısı için artık kamu ve özel hastanelerle birlikte Aile hekimlerimiz de devrede. "dedi. Toplumsal bağışıklıkta önem arz eden koronavirüs aşısı için aile hekimlerinden randevu alacak olanlar, başvuru işlemlerinde T.C kimlik numarası bilgilerini kullanacak. Peki, aile hekiminden aşı randevusu nasıl alınır? İşte, BioNTech aşı randevusu alma ekranı ve konuyla ilgili ayrıntılı bilgiler.

10.06.2021Gündem
Mersinde ilginç dolandırıcılık

Mersin'de ilginç dolandırıcılık!

Mersin'de yaşanan olayda tatlı imalathanesine gelip, kendilerini kamu görevlisi olarak tanıtarak, sözde denetim yapan takım elbiseli 3 kişi, işletmeci A.S.I.'yı (25) 700 TL dolandırdı. Şüphelilerden G.D. (62), kendisini görüntüleyen basın mensuplarına, "Tatlı almaya gittim" şeklinde konuştu.

10.06.2021Gündem
Son dakika... Maçka Parkındaki uygunsuz kıyafet davasında yeni karar

Son dakika... Maçka Parkı'ndaki 'uygunsuz kıyafet' davasında yeni karar

İstanbul Maçka Parkı'nda kıyafete müdahale ettiği iddia edilen özel güvenlik görevlisi Savaş İlter ile kıyafetine müdahale edildiğini öne süren Çağla Köse'nin "karşılıklı hakaret" suçundan yargılandıkları dava, verilen kararın istinaf mahkemesince bozulmasının ardından yeniden karara bağlandı. Savaş İlter beraat etti, Çağla Köse hakkında 'ceza verilmesine yer olmadığına' karar verildi.

10.06.2021Gündem
BIO Koreada Türk ilaç şirketleri konuşuldu

BIO Korea'da Türk ilaç şirketleri konuşuldu

Türkiye, T.C. Cumhurbaşkanlığı koordinatörlüğünde, İlaç Endüstrisi İşverenler Sendikası (İEİS) -Türkiye Biyoteknolojik İlaç Platformu destekleri ve 5 Türk biyoteknolojik ilaç şirketinin katılımları ile; alanında düzenlenen en büyük uluslararası etkinlikler arasında yer alan Uluslararası Biyoteknoloji Fuarı ve Konferansı BIO KOREA 2021’e katıldı.

10.06.2021Ekonomi

Ceren Özdemir'in annesinden yürek burkan sözler! Olayla ilgili konuştu

Cezaevi firarisi Özgür Arduç tarafından Ordu'da evinin önünde vahşice öldürülen üniversite öğrencisi Ceren Özdemir'in (20) annesi Güfer Özdemir konuştu. Anne Özdemir, "İhmallerin incelenmesi gerektiğini biz de düşündüğümüz için Anayasa Mahkemesi’ne başvurduk. Çünkü burada çok ihmallerin olduğunu gördük. Eğer o ihmaller olmasaydı benim çocuğum yaşıyor olacaktı” ifadelerini kullandı.

10.06.2021Gündem
Son dakika... Ağrıda dev altın ve gümüş rezervi tespit edildi

Son dakika... Ağrı'da dev altın ve gümüş rezervi tespit edildi

Ağrı Mollakara'da gerçekleştirilen uzun arama faaliyetleri sonucunda piyasa değeri 1.2 milyar dolar olan 20 ton altın, 2.8 milyon dolar olan 3.5 ton gümüş tespit edildi.

10.06.2021Ekonomi
Çinli Elon Muska yer yok Müdahaleler Bitcoinin değerini nasıl etkileyecek

'Çinli Elon Musk'a yer yok!' Müdahaleler Bitcoin'in değerini nasıl etkileyecek?

Çin hükümetinin Mayıs ayından bu yana yürüttüğü kripto para ticaretiyle mücadele operasyonu hız kesmeden devam ediyor. Peki önümüzdeki dönemde bu cephede bizleri neler bekliyor? Cevabı uzmanlardan aldık...

10.06.2021Ekonomi
99 kayıp atla ilgili flaş gelişme Müdür Yıldıray Yıldızın memurluktan ihracı istendi

99 kayıp atla ilgili flaş gelişme! Müdür Yıldıray Yıldız'ın memurluktan ihracı istendi

İBB'nin Hatay'ın Dörtyol ilçesi Belediyesi'ne hibe ettiği 99 kayıp atla ilgili 'görevinde ihmal ve basında atlarla ilgili belgelerin yer alması' nedeniyle hakkında soruşturma açtığı Veteriner İşleri Müdürü Yıldıray Yıldız'ın memurluktan çıkarılması istendi. Yıldıray Yıldız'ın 8 iş günü içinde savunması istendi. Yıldız'ın 'memurluk sıfatı ile bağdaşmayacak nitelikte ve derecede yüz kızartıcı ve utanç verici hareketlerde bulunmak' suçunu işlediği iddia edildi.

10.06.2021Gündem
Reklam Kurulu, tüketiciyi aldatmaya çalışanların peşini bırakmadı

Reklam Kurulu, tüketiciyi aldatmaya çalışanların peşini bırakmadı

Reklam Kurulunca bu yılın ocak-mayıs döneminde görüşülen 801 dosyadan 718'i ilgili mevzuata aykırı bulunurken, bunların 576'sına durdurma cezası, 142'sine de toplam 14 milyon 378 bin 995 lira idari para cezası uygulanması kararlaştırıldı.

10.06.2021Ekonomi
Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 400 milyon dolar kredi

Dünya Bankası’ndan Türkiye’ye 400 milyon dolar kredi

Dünya Bankası, deprem güçlendirme çalışmalarında, enerji verimliliği ve iklime karşı dayanıklılığı artırmak amacıyla Türkiye'ye 400 milyon dolar kredi sağladı.

10.06.2021Ekonomi
Kripto paralarda son durum

Kripto paralarda son durum

Orta Amerika ülkesi El Salvador’un, Bitcoin’i yasal ödeme aracı olarak kabul etmesinin ardından, kripto para piyasalarının en yüksek hacimli birimi yüzde 14’e yakın artışla 37,000 doları aşarken, tüm piyasalarda toplam hacim de yeniden 1.5 trilyon doların üzerine yükseldi.

10.06.2021Ekonomi
Son dakika... Çinde kripto para kullananlara tutuklama kararı

Son dakika... Çin'de kripto para kullananlara tutuklama kararı

Çin, kripto paraları kullanarak kara para akladıkları iddia edilen 1100 kişinin tutuklandığını duyurdu.

10.06.2021Ekonomi
Aile hekimlerinde BioNTech başladı: Günde en az 6 randevu

Aile hekimlerinde BioNTech başladı: Günde en az 6 randevu

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca’nın açıklamasının ardından Alman aşısı BioNTech aile sağlığı merkezlerinde uygulanmaya başlandı. Aile hekimleri, “Bir flakon (şişe) 6 doz olduğu için bizim günlük randevu sayımız en az 6 olmalı” dedi.

10.06.2021Gündem
MKE’ye özel statü

MKE’ye özel statü

Makine Kimya Endüstrisi Kurumu (MKE) için bir taslak hazırlandı. Buna göre MKE, Milli Savunma Bakanlığı’na (MSB) bağlı olarak hizmet verecek. Askeri amaçlı silah, mühimmat, patlayıcı üretebilecek ve özel statüye sahip olacak. MSB’nin tüm binaları ve olanaklarını kullanılabilecek kurum, ‘AŞ’ye dönüştürülerek 17 yasadan muaf çalışacak.

10.06.2021Ekonomi
Deniz işte böyle kirletiliyor

Deniz işte böyle kirletiliyor

Marmara Denizi müsilajın pençesindeyken Balıkesir’in Bandırma ilçesindeki BAGFAŞ Gübre Fabrikası’ndan ürkütücü görüntüler geldi. Denize arıtılmamış su verildiği iddiasıyla yayılan videolar, sosyal medyada infial yarattı. Fabrika hakkında daha önce de ihbar geldiği, 1 Haziran’da körfeze kükürt vermekten 96 bin lira ceza kesildiği ortaya çıktı.

10.06.2021Gündem
Skandal Hükümlüler duvardan atlayarak kaçmışlar...

Skandal! Hükümlüler duvardan atlayarak kaçmışlar...

Ceren Özdemir cinayetinin sanığı Özgür Arduç’un firar ettiği Ordu Açık Ceza İnfaz Kurumu’ndan 2015 yılında 13, 2016’da 19, 2017’de 28, 2018’de 22, 2019’da ise 44 hükümlünün duvardan atlayarak kaçtığı ortaya çıktı.

10.06.2021Gündem
BES’e verilen katkı 5.1 milyar TL’ye ulaştı

BES’e verilen katkı 5.1 milyar TL’ye ulaştı

Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, bireysel emeklilik sistemindeki katılımcı sayısının 13 milyona ulaştığını açıkladı.

10.06.2021Ekonomi
Son Dakika Haberi... Üç büyükler içinde en sıkıntılı durumda olan kulüp Fenerbahçe

Son Dakika Haberi... Üç büyükler içinde en sıkıntılı durumda olan kulüp Fenerbahçe

Fenerbahçe Başkanı Ali Koç, sarı-lacivertli kulübün mali tablosu hakkında ayrıntılı bilgiler verdi.

10.06.2021Futbol
Gsmh Nedir, Nasıl Hesaplanır Gayrisafi Milli Hasıla Neleri Ölçmez

Gsmh Nedir, Nasıl Hesaplanır? Gayrisafi Milli Hasıla Neleri Ölçmez?

GSMH bir ülke sınırları içerisinde bir yıl içinde üretilmiş olan nihai mal ve hizmetlerin parasal değeri olarak ifade edilmektedir. Sizin için GSMH nedir, nasıl hesaplanır? Gayrisafi milli hasıla neleri ölçmez şeklinde sıklıkla sorulmakta olan soruların yanıtlarını derledik.

10.06.2021Araştırma
Açıklık Nedir Açıklık İlkesi Ne Demek, Nasıl Bulunur Açıklık İlkesi Materyalleri Ve Örnekleri

Açıklık Nedir? Açıklık İlkesi Ne Demek, Nasıl Bulunur? Açıklık İlkesi Materyalleri Ve Örnekleri

Açıklık ilkeleri, yakın zamanda Dünya İnsanı Zirvesi'nde tartışılmış bir konudur. Bu nedenle pek çok kimse bu ilkeleri merak etmekte ve hakkında araştırmalar yapmaktadır. Dünya gündeminden son dönemlerde düşmeyen Açıklık İlkelerini derledik.

9.06.2021Araştırma
Bakan Akardan yerli savunma sanayisi vurgusu

Bakan Akar'dan yerli savunma sanayisi vurgusu

Milli Savunma Bakanı Hulusi Akar, "Türk Silahlı Kuvvetleri, artık dünyada çok az sayıda ordunun elde edebileceği yüksek teknolojinin sağladığı avantajlara ve operasyonel üstünlüğe ulaşmıştır." dedi.

9.06.2021Gündem
KPSS başvuru ne zaman son İşte 2021 Lisans KPSS başvuru takvimi

KPSS başvuru ne zaman son? İşte 2021 Lisans KPSS başvuru takvimi

Kamu Personel Seçme Sınavı A Grubu ve Öğretmenlik başvuruları başladı. Kamu Personel Seçme Sınavı A Grubu ve Öğretmenlik başvuruları, ÖSYM Başvuru Merkezleri aracılığıyla veya bireysel olarak "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden 14 Haziran'a kadar alınacak. Peki, KPSS başvuru ne zaman son?

9.06.2021Gündem
ABden dev şirketle ilgili flaş karar

AB'den dev şirketle ilgili flaş karar

Avrupa Birliği (AB) Genel Mahkemesi, Almanya'nın yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle hava yolu firması Condor'a sağladığı desteğin onaylanması sürecinde AB Komisyonu'nun gerekçelerini yetersiz buldu.

9.06.2021Ekonomi
Rütbesini FETÖ elebaşı Gülenin taktığı emekli tuğgeneral Serdar Atasoya 32,5 yıl hapis talebi

Rütbesini FETÖ elebaşı Gülen'in taktığı emekli tuğgeneral Serdar Atasoy'a 32,5 yıl hapis talebi

Kara Kuvvetleri Komutanlığı (KKK) İstihbarat Başkanlığı'na atandıktan sonra FETÖ/PDY'ye yönelik soruşturma kapsamında gözaltına alınıp tutuklanan emekli tuğgeneral Serdar Atasoy hakkında 32,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Atasoy, savcılıktaki ifadesinde FETÖ elebaşı Gülen'in rütbesini taktığını itiraf etmişti.

9.06.2021Gündem
İstanbulda aile sağlığı merkezlerinde BioNTech aşısı uygulanmaya başlandı

İstanbul'da aile sağlığı merkezlerinde BioNTech aşısı uygulanmaya başlandı

İstanbul'da, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınıyla mücadele kapsamında Kovid-19 aşısı BioNTech, Aile Sağlığı Merkezleri'nde (ASM) uygulanmaya başlandı.

9.06.2021Haber
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Kılıçdaroğlu’na yanıt: Şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Kılıçdaroğlu’na yanıt: 'Şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar'

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, partisinin TBMM Grup Toplantısı'nda konuştu. Cumhurbaşkanı Erdoğan, konuşmasında CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddialarına ''Milletten umutlarını kesenler, gırtlaklarına kadar iç içe girdikleri terör örgütleri yetmemiş olacak ki, şimdi de suç örgütlerine bel bağlamış durumdalar'' yanıtını verdi.

9.06.2021Gündem
Destekleme ve yetiştirme yaz kursları 5 Temmuzda başlıyor

Destekleme ve yetiştirme yaz kursları 5 Temmuz'da başlıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), 12'inci sınıf öğrencileri ve mezunlar için destekleme ve yetiştirme kurslarının 5 Temmuz'da açılacağını bildirdi.

9.06.2021Eğitim

Yazar Sonuçları

Siber savaşlar

Bilgiyi istediği gibi yönlendirip değişimini sağlayan, doğruluk kavramını her geçen gün biraz daha aşındıran savaşlara doğru ilerliyoruz...

14.06.2021

Manşet müdafaası

Konya’nın bozkırına milyonlarca dolarlık yatırımı yapmışlar mı?

13.06.2021

Belanın adı: Çamur gibi koyu sıvı

Herkes merak içinde... Kiminle konuşsam lafa ‘Marmara’ ile giriyor, ‘Ne olacak’ diye devam ediyor sözlerine... Marmara Denizi’nden bahsediyorum. Marmara, su yüzeyini saran ve halkın ‘deniz salyası’ dediğimiz ‘müsilaj’la boğuşuyor. Covid-19 salgını nedeniyle nasıl ki günlük konuşmalarda ‘filyasyon’, ‘entübe’ gibi tıbbi kelimeler bolca kullanılmaya başlandı ise ‘müsilaj’ kelimesi de öyle oldu. ‘Müsilaj’ kelimesi TDK sözlüğünde yok.

11.06.2021

İstanbul’da Arap diyasporası

“Bugün Türkiye, büyük bir çoğunluğu Osmanlı’nın eski başkentinde yaşayan birkaç yüz bin Iraklıya, otuz binden fazla Mısırlıya, on binlerce Libyalı, Yemenli, Filistinli, Cezayirli, Faslı ve Tunusluya ev sahipliği yapıyor. Muhalifler, mülteciler ve göçmenler, burada yazarlar, öğrenciler ve turistlerle iç içe geçmiş durumda. Aix-en Provence’daki Science Po’da doktora öğrencisi olan Nouran Gad, ‘Arap uluslarının bu kadar temsil şansı bulduğu dünyadaki tek yerin İstanbul olduğuna’ vurgu yapıyor.

10.06.2021