EKSTRA
MENÜ

Kamu Çalışanı

Kamu Çalışanı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kamu Çalışanı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.460 Kamu Çalışanı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kamu Çalışanı Haberleri

Tüm çalışanları ilgilendiriyor 8 önemli konuda kritik düzenleme

Tüm çalışanları ilgilendiriyor! 8 önemli konuda kritik düzenleme!

Referandum sonuçlarıyla birlikte çalışma hayatında bir çok düzenleme peş peşe gelecek.

21.04.2017Ekonomi
Denizli’de ByLock’tan 13 memur tutuklandı

Denizli’de ByLock’tan 13 memur tutuklandı

Denizli'deki FETÖ/PDY soruşturmasında, örgütün şifreli haberleşme programı ByLock’u kullandığı belirlenen 14 kamu çalışanı gözaltına alındı. Adliyeye sevk edilen şüphelilerden 2’si kadın 13’ü tutuklandı.

14.04.2017Gündem
Adalet Bakanlığı: Kararı bozun

Adalet Bakanlığı: Kararı bozun

Adalet Bakanlığı, Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili eski Kahramanmaraş Valisi dahil 9 kamu çalışanı hakkında ‘kovuşturmaya yer olmadığına’ dair kararın kanun yararına bozulması için Yargıtay Başsavcılığı’na başvurdu.

11.04.2017Gündem
Adalet Bakanlığından flaş Muhsin Yazıcıoğlu hamlesi

Adalet Bakanlığı'ndan flaş Muhsin Yazıcıoğlu hamlesi

Adalet Bakanlığı, BBP Kurucu Genel Başkanı Muhsin Yazıcıoğlu'nun yaşamını yitirdiği helikopter kazasıyla ilgili aralarında eski Kahramanmaraş Valisi Mehmet Niyazi Tanılır'ın da bulunduğu 9 kamu çalışanı hakkında kovuşturmaya yer olmadığına dair Yargıtay 6. Ceza Dairesince verilen   kararın kanun yararına bozulması talebiyle Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurdu.

11.04.2017Gündem
Pakistanda dehşet... Türbe bekçisi katliam yaptı: 20 ölü

Pakistan'da dehşet... Türbe bekçisi katliam yaptı: 20 ölü

Pakistan'da bir türbenin bekçisi ve beraberindekiler, türbeyi ziyaret eden 4'ü kadın 20 kişiyi öldürdü.

2.04.2017Dünya
Son dakika: Yeni KHK yayımlandı... Göreve iadeler var

Son dakika: Yeni KHK yayımlandı... Göreve iadeler var

Yayımlanan yeni Kanun Hükmünden Kararname ile 416 kamu çalışanı göreve iade edildi.

29.03.2017Gündem
Sigortalı ücretli kadın çalışan sayısı Aralıkta yıllık 40 bin kişi azaldı

Sigortalı ücretli kadın çalışan sayısı Aralık'ta yıllık 40 bin kişi azaldı

Türkiye Ekonomi Politikaları Vakfı'nın (TEPAV) raporuna göre, Aralık 2016'da sigortalı ücretli kadın çalışan sayısı Aralık 2015'e göre 40 bin kişi azalırken, bu dönemde sigortalı ücretli çalışan sayısı yüzde 1.6 azalarak 13.76 milyon oldu.

27.03.2017Ekonomi
Memurlara ikinci emeklilik hakkı geliyor mı geliyor

Memurlara ikinci emeklilik hakkı geliyor mı geliyor?

Milyonlarca kamu çalışanı 1 Nisan’dan sonra 10 yılda emeklilik hakkına kavuşacak. Böylece 56 yaşına geldiğinde Emekli Sandığı’nın yanında ikinci bir emekli maaşı daha olacak.

16.03.2017Ekonomi
O yanığın faturası bakanlığa

O yanığın faturası bakanlığa

Kamu hastanesinde gördüğü fizik tedavide omzu yanan hasta, açtığı tazminat davasını kazandı. Mahkeme, tazminatı fizyoterepiyi yapan hemşirenin değil, Sağlık Bakanlığı’nın ödemesi gerektiğine hükmetti.

28.02.2017Gündem
3 milyon memur için bir dönem kapanıyor

3 milyon memur için bir dönem kapanıyor

Üç milyon memur için ömür boyu garantili iş dönemi kapanıyor, performans dönemi başlıyor. Bakan Müezzinoğlu, “Memurluk tapulu mal olmayacak” dedi

21.02.2017Ekonomi
Sınıra yaşam kent

Sınıra yaşam kent

Suriye’de DEAŞ’tan temizlenen 2 bin kilometrekarelik alanda (Cerablus, Rai, Çobanbey) hayat yeniden canlandırılacak. Türkiye, sınır hattındaki bu bölgede hasar gören kamu binalarını onarırken öğretmen, doktor, hemşire, kepçe operatörü, karayolları ekipleri, AFAD görevlileri de ‘normalleşme’de görev alacak.

22.01.2017Gündem
Kimler büyükanne maaşı alabilecek Yaşlı büyükanneye torun desteği yok

Kimler büyükanne maaşı alabilecek? Yaşlı büyükanneye torun desteği yok

Çalışan annelere yarı zamanlı iş imkanı ve bakıcı desteğinin ardından, büyükanne maaşı müjdesi geldi. Çalışma Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, büyükanne maaşıyla ilgili detayları açıkladı. Müezzinoğlu, 1 yıl pilot uygulama yapacaklarını belirterek, kendilerine bile bakamayan büyükanneler olduğu için uygulamaya yaş kriteri konulacağını vurguladı. Peki, büyükanne maaşını kimler alabilecek?

19.01.2017Ekonomi
MEB, kız öğrenciler için çalışıyor

MEB, kız öğrenciler için çalışıyor

Milli Eğitim Bakanlığı (MEB), kız çocuklarının eğitime kazandırılması için çalışmalarına devam ediyor. Bakanlığın yürüttüğü "Özellikle Kız Çocuklarının Okuma Oranlarının Artırılması Projesi" (KEP II) kapsamında Gaziantep'te, okula devam riski bulunan kız öğrenciler ile kamu çalışanları, imamlar ve güvenlik güçlerine eğitimler verildi.

11.01.2017Eğitim
Yarın okullar tatil olacak mı Hangi illerde okullar tatil edilmişti

Yarın okullar tatil olacak mı? Hangi illerde okullar tatil edilmişti?

İstanbul ve birçok ilde dün okullar yoğun kar yağışı nedeniyle tatil edilmişti. Bugün İstanbul'da öğle saatlerinde tekrar yoğun şekilde başlayan kar yağışı yarın da okullar tatil olacak mı sorusunu akıllara getiriyor. Öğrenciler ve veliler kar yağışının tekrar başlaması ile birlikte 11 Ocak Çarşamba okullar tatil olacak mı sorusunun cevabını arıyor. Konu hakkında herhangibir bilgi geldiğinde haberimiz tekrar güncellenecek.. İşte dünkü kar tatilinde okulların tatil olduğu iller

10.01.2017Gündem
Salı günü kar tatili olan iller açıklandı İşte, yarın okulları tatil edilen iller

Salı günü kar tatili olan iller açıklandı! İşte, yarın okulları tatil edilen iller

Kar yağışı nedeniyle Türkiye'nin dört bir yanındaki okullardan yarın için tatil haberi gelmeye devam ediyor. Hafta sonundan beri devam eden kar yağışının bugün şiddetini attırması ile birlikte yarın okulları tatil edilen iller merak konusu oldu. Tatil açıklamaları illerin valiliklerinden geldi. Peki, salı günü kar tatili olan iller hangileri?

9.01.2017Gündem
Edirne, Tekirdağ, Bilecik ve Kırklarelinde bugün (9 Ocak pazartesi) okullar tatil mi

Edirne, Tekirdağ, Bilecik ve Kırklareli'nde bugün (9 Ocak pazartesi) okullar tatil mi?

Yoğun kar yağışının ardından tatil haberleri peş peşe geliyor. Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde (9 Ocak pazartesi) okullar tatil mi sorusu yanıtını buldu, açıklama geldi. Bilecik Valiliği'nden yapılan açıklamada ise olumsuz hava koşulları ve kar yağışı nedeniyle Söğüt ve Yenipazar ilçeleri ile bağlı köylerinde önlem amaçlı olarak eğitime 9 Ocak Pazartesi günü 1 gün süreyle ara verildiği belirtildi.

8.01.2017Gündem
Torba KHK yolda

Torba KHK yolda

HÜKÜMET, OHAL kapsamında hazırladığı yeni bir Kanun Hükmünde Kararname’yi (KHK) daha yayınlamaya hazırlanıyor.

5.01.2017Gündem
60 bin memur alımı açıklaması yeni umutlar uyandırdı

60 bin memur alımı açıklaması yeni umutlar uyandırdı

60 bin memur alımı yapılacağını duyuran Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, konuyla ilgili detaylı bilgi verdi. 2017 yılı içerisinde kamu dairelerine toplam 60 bin memur alımı yapılacağını ifade eden Mehmet Müezzinoğlu, bu kadronun Milli Eğitim Bakanlığı, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı'nın ihtiyaçları doğrultusunda şekilleneceğini söyledi. İşte 60 bin memur alımı hakkında detaylı bilgiler

5.01.2017Gündem
Emekliye promosyon ne zaman verilecek

Emekliye promosyon ne zaman verilecek?

Emeklilerin aylardan beri merakla beklediği promosyon konusunda Başbakan Binali Yıldırım noktayı koydu. Bankalarla yapılan emekliye promosyon pazarlığının yeniden düzenlenmesi beklenirken, müjdenin yeni yıl öncesi verileceği tahmin ediliyor. İşte emekliye promosyon ne zaman verilecek sorularının yankılandığı bu günlerde konu hakkında bazı detaylar

8.12.2016Ekonomi

Yazar Sonuçları

Şimdi memurlar ‘BES’lenecek

Otomatik BES uygulamasının ikinci etabı 1 Nisan’da başladı. Cumhurbaşkanlığından Başbakanlığa, üniversitelerden TSK’ya, Milli İstihbarattan yargıya kadar 178 kamu kurumundan 2.4 milyon memur ile özel sektörde çalışan 1.7 milyon kişi sisteme giriş yapacak.

2.04.2017

Kararnamelerle ülke yönetmek

"OLAĞANÜSTÜ Hal” neden ilan edilmişti, hatırlayanınız var mı?

6.01.2017