EKSTRA
MENÜ

Kamu Çalışanı

Kamu Çalışanı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kamu Çalışanı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.462 Kamu Çalışanı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kamu Çalışanı Haberleri

Sırrı Süreyya Önderden Hasip Kaplana sert yanıt

Sırrı Süreyya Önder'den Hasip Kaplan'a sert yanıt

HDP Milletvekili Sırrı Süreyya Önder, Hasip Kaplan'ın "HDP kurultayında Demirtaş’ın yerine sakın bir Türk göz dikmesin, benim naçizane önerim, herkes haddini bilecek" açıklamalarına cevap verdi. "İlkel milliyetçilik yani ırkçılık hastalıklı bir duygudur. Bazen Hasip örneğinde görüldüğü gibi insanı insanlığından eder" diyen Önder, HDP'nin yeni eşbaşkanını seçerken Kürtlüğüne ya da Türklüğüne bakmayacaklarını söyledi. Açıklamasıyla tepki çeken Hasip Kaplan ise sosyal paylaşım sitesi Twitter'dan istifa ettiğini duyurdu.

10.01.2018Gündem
‘Ayrımsız, şartsız kadro talebimiz devam edecek’

‘Ayrımsız, şartsız kadro talebimiz devam edecek’

Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel Başkanı Kani Beko, Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile yapılan taşerona kadro düzenlemesinin, istedikleri düzeyde olmadığını belirterek, “3 milyona yakın çalışan taşeron işçisine kamuda, belediyede, özel şirketlerde ayrımsız, şartsız bizim kadro talebimiz bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da devam edecek “ dedi.

25.12.2017Ekonomi
Taşerona kadro kapsamında belediyelere kadro var verilecek mi Bakan açıkladı

Taşerona kadro kapsamında belediyelere kadro var verilecek mi? Bakan açıkladı

Taşerona kadro kapsamında Resmi Gazete'de yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname ile düzenlemeler hayata geçti. Yayımlanan taşeron düzenlemesinin ardından açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, kadroya geçme hakkının verileceği kurumların ismini duyurdu. Peki, taşerona kadro kapsamında belediyelere ve KİT'lere kadro verilecek mi? İşte, taşeron işçilerin maaşları ve merak edilen tüm detaylar

24.12.2017Ekonomi
Tüm Türkiye isyan etmişti: Zabıta Kenan ilk kez konuştu

Tüm Türkiye isyan etmişti: Zabıta Kenan ilk kez konuştu

Zabıta Kenan Fidan’a şiddet uygulayan, bayıltana kadar döven İBB Zabıta Daire Başkanı Tayfun Karali, görevden uzaklaştırıldı. Fidan, o günü, "Çekici şoförüyüm. Emniyet şeridini kullanarak çalışıyorum. Görüntüleri herkes gördü. Ötesi gerisi yok” şeklinde anlattı.

22.12.2017Gündem
Yetkililerden açıklama: Taşerona kadro için lokal bazlı çalışma yapılıyor

Yetkililerden açıklama: Taşerona kadro için lokal bazlı çalışma yapılıyor

Kamuya hizmet eden ancak kamu çalışanı sayılmayan taşeron işçilere kadro için devlet kademelerinden açıklamalar gelmeye devam ediyor. Yaklaşık 800 bin taşeron işçinin kadro beklentisi konusunda açıklama yapan Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, daha önceki açıklamalarda belirtildiği gibi aralık sonunu işaret etti. Peki, taşeron işçilere kadro konusunda son gelişmeler neler oldu? İşte, detaylı bilgiler

28.11.2017Gündem
Yemende Suudi Arabistanın bedelini siviller ödüyor

Yemen'de Suudi Arabistan'ın bedelini siviller ödüyor

Suudi Arabistan öncülüğündeki koalisyon, iddia ettiği silah kaçakçılığını engelleyecek yeni bir sistem kurulmadığı sürece, Yemen'deki isyancı Husilerin kontrolündeki hava ve deniz limanlarının açılmasına izin vermeyeceğini açıkladı. Koalisyon, Husilerin başkent Riyad'a bir balistik füze fırlatmasının ardından, bir haftadan uzun süre önce iki yıldır süren ablukayı daha da sıkılaştırdı. Yeni kısıtlamalar, iki yılda 8600 kişinin ölümüne yol açan ve bir insani felaketi tetikleyen çatışmalarda, sivillerin daha da ağır bir bedel ödemesi anlamına geliyor.

15.11.2017Dünya
Memur anneler yarım gün çalışıp tam gün ücreti alacaklar

Memur anneler yarım gün çalışıp tam gün ücreti alacaklar

Memur annelere müjde! Yarım gün çalışıp tam maaş alacaklar.. Memur anne, doğum izni bittikten sonra yarım gün çalışıp tam maaş alabilecek. Yarı zamanlı çalışma ile ilgili düzenlemede sona gelindi.

9.11.2017Gündem
SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi zammı ne kadar olacak 2018 emekli maaşı ne kadar

SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi zammı ne kadar olacak? 2018 emekli maaşı ne kadar?

SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi zammı ne kadar olacak sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından en çok merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. 28 Ekim tarihinde Resmi Gazete’nin mükerrer sayısında yayımlanan 2018 yılı programının sosyal güvenlik kuruluşları ile ilgili başlığı altında, 2018 yılı hedefleri verilirken SSK ve Bağ Kur emeklili aylıklarının önceki altı aylık enflasyon tahmini göre ne kadar artırılacağı bilgisine yer verildi. Peki, SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisi zammı ne kadar olacak? 2018 emekli maaşı ne kadar?

31.10.2017Gündem
Yeni yılda SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisinin zammı ne olacak

Yeni yılda SSK, Bağ-Kur ve memur emeklisinin zammı ne olacak?

Milyonlarca kamu çalışanı ile memur, SSK ve Bağ-Kur emeklilerinin yeni yılda alacakları zam oranı belli oldu.

31.10.2017Ekonomi
Sıfır kilometre aldığı otomobil hasarlı çıktı

Sıfır kilometre aldığı otomobil hasarlı çıktı

Sivas'ta bir kamu görevlisi, yetkili bir bayiden sıfır kilometre olarak aldığı aracını satarken hasarlı olduğunu öğrenince, firmadan davacı oldu.

22.09.2017Ekonomi
3.4 milyon çalışan otomatik BES’lendi

3.4 milyon çalışan otomatik BES’lendi

Son olarak temmuzda sisteme giren 1.5 milyon kişi ile BES’e otomatik katılım uygulaması bu yıl için bitti. Bugüne kadar 7 milyondan fazla çalışan sisteme dahil edilirken, 4 milyonu cayma hakkını kullanarak ayrıldı, 3.4 milyonu ise kalarak, tasarrufa başladı.

10.09.2017Ekonomi
Son dakika haberi: İşte hükümetin son zam teklifi ve sendikanın yanıtı...

Son dakika haberi: İşte hükümetin son zam teklifi ve sendikanın yanıtı...

Çalışma Bakanı Jülide Sarıeroğlu memur zammı için yaptığı açıklamada 2018 ve 2019 memur zammı oranlarını revize ettiklerini belirtti. Bakan Sarıeroğlu; 2018 için hem ilk 6 ay hem de ikinci 6 ay için yüzde 3.5 zam, 2019 yılı için yaptığı açıklamada ilk 6 ay için yüzde 4, ikinci 6 için yüzde 5 olarak belirlediklerini ifade etti. Hemen sonrasında konuya ilişkin açıklama yapan Memur-SEN Başkanı Ali Yalçın; 'Bugün ifade edilen teklif elimize kalemi veriyor ama mürekkebi koymuyor.' dedi.

21.08.2017Ekonomi
ABDde hükümetin kapanma ihtimali yüzde 50ye yükseldi

ABD'de hükümetin "kapanma" ihtimali yüzde 50'ye yükseldi

Amerikalı finans devi Goldman Sachs, ülkede federal hükümetin bütçe krizi nedeniyle geçici "kapanma" olasılığının, Başkan Donald Trump'a yönelik desteğin azalmasına bağlı olarak yüzde 50'ye yükseldiğini öngördü.

18.08.2017Dünya
Memur maaşı zammı ne zaman belli olacak

Memur maaşı zammı ne zaman belli olacak?

Memur maaş zammı için pazarlıklar 1 Ağustos Salı günü başladı. Yaklaşık 3 milyon 200 bin kamu görevlisi ile 1 milyon 900 bin memur emeklisi alacakları zammı merakla bekliyor. Peki memur maaşı zammı ne zaman belli olacak?

3.08.2017Ekonomi
Kader günü 14 Ağustos

Kader günü 14 Ağustos

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, 5 milyon memur ve memur emeklisini yakından ilgilendiren toplu sözleşme görüşmelerin kaderini belirleyecek olan hükümetin teklifini 14 Ağustos’ta sunacaklarını açıkladı. Sarıeroğlu, “Rakip değiliz aynı gemideyiz” mesajı verdi.

1.08.2017Ekonomi
Memura zam teklifi 14 Ağustos Pazartesi günü açıklanacak

Memura zam teklifi 14 Ağustos Pazartesi günü açıklanacak

Memur zammı konusu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından gündeme alındı. Canlı yayında memura zam pazarlığı konusunu ele alan Bakan Sarıeroğlu, kamunun bu konudaki zam teklifini 14 Ağustos tarihinde açıklığa kavuşturacaklarını iletti. İşte, memura zam konusunda Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Julide Sarıeroğlu'nun konuşmasından bazı detaylar

1.08.2017Ekonomi
Bakan Sarıeroğlu: Rakip değiliz aynı gemideyiz

Bakan Sarıeroğlu: Rakip değiliz aynı gemideyiz

Memur ve memur emeklileri için zam pazarlığı bugün başlıyor. Yaklaşık 5 milyon memur ve memur emeklisini yakından ilgilendiren toplu sözleşme görüşmeleri başladı

1.08.2017Ekonomi
5.1 milyon memur ve emeklinin gözü Ankarada

5.1 milyon memur ve emeklinin gözü Ankara'da

Memur ve memur emeklilerin 2018 ve 2019 yılı zam oranlarını belirleyecek toplu sözleşme görüşmeleri, bugün yeni Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu’nun başkanlığında başlayacak. Memur-Sen, üç alternatifli teklifte bulunurken, görüşmelerden 15 gün içinde sonuç alınamaması durumunda hakem heyetinin kararı geçerli olacak.

31.07.2017Ekonomi
‘Her dosyaya 5 dakika ayrılsa 5 yıl sürer’

‘Her dosyaya 5 dakika ayrılsa 5 yıl sürer’

CHP milletvekili Şenal Sarıhan, OHAL İnceleme Komisyonu’nun çalışma yöntemini eleştirirken, “Her dosyaya 5 dakika ayrılsa dahi başvuruların sonuçlanması için gereken süre 5 yıl. Bir yılda bitmesi için ise her dosyaya sadece 65 saniye bakılır” dedi.

24.07.2017Gündem
CHP’den 1’inci yılında OHAL raporu

CHP’den 1’inci yılında OHAL raporu

CHP, 15 Temmuz darbe girişiminden sonra 20 Temmuz 2016’da ilan edilen Olağanüstü Hal (OHAL) uygulamasının bir yıllık bilançosunu çıkardı.

20.07.2017Gündem
Mürüvvetimi göremedi ama mutludur diye umut ediyorum

Mürüvvetimi göremedi ama mutludur diye umut ediyorum

Ahmet Özsoy, 15 Temmuz gecesi, çalışma arkadaşı Ali Karslı ile birlikte şehit oldu.

Hastane tuvaletinde doğuma soruşturma izni yok

Hastane tuvaletinde doğuma soruşturma izni yok

BARTIN’da kamu çalışanı 1 kız çocuğu annesi H.K. (36), geçen yıl 8 Şubat'ta ikinci bebeğine 25 haftalık hamileyken kanama şikâyetiyle Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi'ne başvurdu.

7.07.2017Gündem
Gaz sancısı dediler tuvalette doğum yaptı

'Gaz sancısı' dediler tuvalette doğum yaptı

Bartın Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastahenesi'nde doğum sancıları 'gaz sancısı' sanılarak müdahale edilmeyen 36 yaşındaki H.K.'nin tuvalette meydana getirdiği erkek bebeği öldü. H.K. kendisi ile ilgilenmediklerini ileri sürdüğü ebe Ö.B.K ve hemşire ebe T.Ö. hakkında suç duyurusunda bulundu. Bartın Valiliği, 'doğumun yatakta veya tuvalette olmasının bebeğin yaşayabilirliği açısından herhangi bir öneminin olmadığı' yönündeki bilirkişi görüşü doğrultusunda iki sağlık görevlisi hakkında soruşturma izni vermedi.

7.07.2017Gündem
1 Temmuzda başlıyor Maaşlara kesinti geliyor

1 Temmuz'da başlıyor! Maaşlara kesinti geliyor!

Türkiye genelindeki 45 yaş altındaki 100-250 çalışanı bulunan özel sektör, 1 Temmuz'dan itibaren otomatik tasarruf sistemine dahil olacak. Bu kapsamda yaklaşık 1,5 milyon çalışanın sisteme katılması bekleniyor.

26.06.2017Ekonomi
İstanbulda servisçiler Avrasya Tünelini de kullanacak

İstanbul'da servisçiler Avrasya Tüneli'ni de kullanacak

İSTANBUL Umum Servis Aracı İşletmecileri Esnaf Odası Başkanı Hamza Öztürk, kentte yolculardan ve şoförlerden gelen yoğun talep üzerine, Anadolu ile Avrupa yakaları arasındaki servis taşımacılığı güzergahına Avrasya Tüneli'ni de ekleyeceklerini belirterek, "Böylece yolumuz yaklaşık 1 saat kısalacak." dedi.

4.06.2017Ekonomi
Son dakika: Kıdem tazminatı için 2 seçenek Bakan az önce açıkladı

Son dakika: Kıdem tazminatı için 2 seçenek! Bakan az önce açıkladı

Kıdem tazminatı konusunda açıklama yapan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, mevcut çalışanlar için kıdem sisteminde iki ayrı seçeneğin söz konusu olacağı, işe yeni başlayanların ise yeni kıdem tazminatı sistemine geçeceğini aktardı.

16.05.2017Ekonomi
Açlık grevi 65.gününde...

Açlık grevi 65.gününde...

Avrupa Parlamentosu Sosyalistler ve Demokratlar İlerici İttifakı Grubu Başkanı Gianni Pitella, KHK ile görevlerinden ihraç edilen araştırma görevlisi Nuriye Gülmen ve öğretmen Semih Özakça'yı Yüksel caddesinde ziyaret etti.

12.05.2017Gündem
Kamu personeline indirimli elektrik

Kamu personeline indirimli elektrik

CK Akdeniz Elektrik, kamu personeline özel tarife çıkardı. Aylık elektrik faturası ortalama 82 lira ve üzerinde olan kamu çalışanı ya da emekliler ile 3 yakını, ‘Enerjim Kamu’ tarifesine geçerek bir yıl boyunca elektriği yüzde 5 indirimli fiyattan kullanabilecek.

9.05.2017Ekonomi
ABDde hükümet Trumpın 100 günü dolmadan kapanabilir

ABD'de hükümet Trump'ın 100 günü dolmadan kapanabilir

ABD Başkanı Donald Trump, federal hükümetin ilk 100 günü dolmadan "kapandığı" ilk başkan olarak tarihe geçebilir.

27.04.2017Dünya

Yazar Sonuçları

Bakan Sarıeroğlu’ndan taşeron sorularına net yanıtlar: “Bir tek devlete davadan feragat edecekler”

Taşeron düzenlemesi bir milyon 20 bin taşeron çalışanı, sözleşmeli kamu işçisi haline getirecek. Başvuru süreci 12 Ocak’ta bitecek. Taşeron çalışanlar, başvuru formlarını ellerine alıp, doldurup teslim etme aşamasındalar. Ancak, kafaları biraz karışık. Ne tür metinler imzalayacaklarına, nelerden feragat edeceklerine, düzenlemenin kimleri kapsayacağına dair ciddi soruları var.

3.01.2018

4.5 milyon çalışan otomatik BES’e girecek

2018’de otomatik katılımın yeni etabı başlıyor. 1 Ocak’ta, 1.1 milyonu özel sektör, 261 bini memur olmak üzere 1.3 milyon çalışan BES’e dahil edilecek. Temmuzda ise ağırlığı KOBİ’ler olmak üzere 3.1 milyon kişi sisteme girecek. 2018’de toplam 4.5 milyon çalışan otomatik BES’lenecek.

24.12.2017

1.5 milyon daha ‘BES’lenecek

Ağırlıklı tekstil, eğitim, inşaat, sağlıkta faaliyet gösteren 11 bin 780 şirkette çalışan 1.5 milyon kişi, temmuzda, bireysel emekliliğe otomatik katılacak. Bugüne kadar sisteme giren 6 milyona yakın kişinin 3.5 milyonu çıkarken, 2.5 milyonu tasarrufa devam ediyor.

16.07.2017

 Son gün ‘üst akıl’ tartışması patladı

REUTERS ajansının yayınladığı bu fotoğraf, Fransa’da seçim yasağının başladığı cumartesi sabahı ilginç bir tartışmayı başlattı.

6.05.2017