EKSTRA
MENÜ

Kamu Çalışanı

Kamu Çalışanı haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kamu Çalışanı hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.466 Kamu Çalışanı haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kamu Çalışanı Haberleri

Kırklareli’nde eğitime kar tatili

Kırklareli’nde eğitime kar tatili

Kırklareli’nde yoğun kar yağışı nedeniyle eğitime 1 gün ara verildi.

20.12.2018Gündem
İstanbulda okullar tatil olacak mı İşte kar tatili yaşayacak olan iller

İstanbul'da okullar tatil olacak mı? İşte kar tatili yaşayacak olan iller

İstanbul'da okullar tatil olacak mı sorusu, yüz binlerce öğrencinin araştırdığı konular arasında yer alıyor. Türkiye genelinde yoğunlaşan kar yağışı nedeniyle eğitime ara veriliyor. Lüleburgaz, Babaeski ve Demirköy ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda eğitime bir gün ara verildi. İşte kar tatiliyle ilgili gelen son haberler.

19.12.2018Gündem
Dikkat Yarın bu kentlerde yarın okullar tatil

Dikkat! Yarın bu kentlerde yarın okullar tatil

Kırklareli'nde olumsuz hava şartları nedeniyle Lüleburgaz, Babaeski ve Demirköy ilçelerinde ilk ve orta dereceli okullarda 20 Aralık Perşembe günü eğitime bir gün ara verildi. Öte yandan, Sakarya'nın Kaynarca ilçesinde de Seyran Deresi’nde su seviyesinin yükselmesi üzerine ilçede alarm durumuna geçilirken, 5 okul tatil edildi. Edirne’nin Keşan ilçesinde de eğitime 1 gün ara verildi.

19.12.2018Gündem
E Bordro maaş sorgulama | Maliye Bakanlığı E Bordro hizmeti

E Bordro maaş sorgulama | Maliye Bakanlığı E Bordro hizmeti

Maliye Bakanlığı tarafından paylaşılan bordroları internetten sorgulamak oldukça pratik. E Devlet kullanarak E Bordro maaş sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, her ay olduğu bu ayda maaş yatış döneminin gelmesiyle birlikte araştırmalarına hız verdi. Peki, bordro nasıl sorgulanır? E Bordro nasıl sorgulanır?

14.12.2018Gündem
Yunanistanda kamu çalışanları grevde

Yunanistan'da kamu çalışanları grevde

Bir günlük greve giden binlerce kamu çalışanı, başkent Atina'da maaşlarının artırılması için yürüyüş yaptı.

14.11.2018Dünya
3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak 3600 ek gösterge nedir

3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak? 3600 ek gösterge nedir?

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın müjdesini verdiği ek gösterge artışı için heyecanlı bekleyiş devam ediyor. Milyonlarca memuru ilgilendiren düzenlemenin ne zaman yasalaşacağını merak eden vatandaşlar, konuya dair bilgi almak adına internette araştırma yapıyor. Peki, 3600 ek gösterge ne zaman yasalaşacak? Ek gösterge ne zaman çıkacak?

2.11.2018Gündem
İstihdam son 1 yılda 469 bin arttı

İstihdam son 1 yılda 469 bin arttı

TEPAV istihdam izleme bültene göre, Temmuz 2018’de bir önceki yıla göre 4/a sigortalı çalışan sayısında toplamda 469 bin artış olurken, Haziran 2018’e göre 146 bin artış gerçekleşti. Ocak-Temmuz 2018 döneminde bir önceki yılın aynı ayına göre istihdam artışında azalan bir eğilim gözlendi. Sigortalı ücretli çalışan sayısı son bir yılda en fazla artan il 48 bin artışla Antalya oldu. Antalya’yı 39 bin artışla Ankara, 38 bin artışla İzmir, 28 bin artışla Kocaeli ve 19 bin artışla İstanbul takip etti.

25.10.2018Ekonomi
Her üç kamu çalışanından biri kiracı

Her üç kamu çalışanından biri kiracı

Bin 577 kamu emekçisiyle yapılan araştırmaya göre, her üç kamu çalışanından birisinin kiracı olduğu tespit edilirken, kendi evlerinde oturanların oranı ise yüzde 57,2 oldu.

17.10.2018Ekonomi
Hollanda’da kamu çalışanlarından hükümet karşıtı protesto

Hollanda’da kamu çalışanlarından hükümet karşıtı protesto

Hollanda’da, çalışma koşulları ve maaşlarının iyileştirilmesini isteyen çok sayıda kamu çalışanı hükümet karşıtı protesto yaptı.

3.10.2018Avrupa
Tas içinde büyük vurgun İlginç görüntüler ortaya çıktı…

Tas içinde büyük vurgun! İlginç görüntüler ortaya çıktı…

Bartın'da jandarmanın operasyonu ile sahte altınlarla kandırdıkları kişilerden 644 bin 500 lira alan şebekenin 7 üyesi yakalandı. 7 kişiden birinin ise Bartın Deftardarlığı'nda memur olduğu öğrenildi. Şüphelilerin cep telefonundan çıkan görüntüler ise dikkat çekti. Şüphelilerin görüntülerde, sahte reşat altınlarını bir tasa yada çuval içine koyup göstermeleri mağdurları nasıl kandırdıklarını da ortaya çıkarmış oldu.

3.10.2018Gündem
Maaş bordrosu sorgulaması nasıl yapılır E Bordro maaş sorgulama

Maaş bordrosu sorgulaması nasıl yapılır? E Bordro maaş sorgulama

Her ay maaş döneminin gelmesiyle birlikte, maaş bordrosunu nasıl sorgulayabileceğini araştıran vatandaşlar, E Bordro maaş sorgulama hizmeti hakkında detayları öğrenmek istiyor. Peki, E Bordro maaş sorgulama işlemi nasıl yapılır?

13.09.2018Gündem
KPSS soruları ve cevapları yayınlandı | ÖSYM 2018 Lisans KPSS soru ve cevapları

KPSS soruları ve cevapları yayınlandı | ÖSYM 2018 Lisans KPSS soru ve cevapları

KPSS sınav sonuçlarının açıklanmasının ardından merakla beklenen KPSS cevap kağıtları erişime açıldı. ÖSYM 2018-KPSS lisans seviyesine giren adayların cevap kağıtları "https://ais.osym.gov.tr" internet adresinden erişime açıldı. Peki, KPSS soruları ve cevapları nasıl görüntülenecek?

31.08.2018Eğitim
Maaş diye yanlışlıkla 500 bin dolar yatırıldı

Maaş diye yanlışlıkla 500 bin dolar yatırıldı

Avustralya'da bir kamu çalışanının hesabına, 5 bin yerine 500 bin dolar ödendi. Kamu çalışanı parayı iade etti.

29.08.2018Dünya
Son dakika... İşsizlik rakamları açıklandı

Son dakika... İşsizlik rakamları açıklandı

Son dakika... TÜİK mayıs ayı iş gücü verileri açıklandı. İşsizlik oranı %9,7 seviyesinde gerçekleşti.

15.08.2018Ekonomi
Maaş bordrosu sorgulama | E Bordro maaş sorgulama işlemi

Maaş bordrosu sorgulama | E Bordro maaş sorgulama işlemi

Milyonlarca çalışan, maaş bordrosunu nasıl sorgulayabileceğini araştırıyor. Her ay olduğu bu ayda maaş yatış döneminin gelmesiyle birlikte E Bordro maaş sorgulama hizmeti en çok merak edilenlerden oldu. Peki, E Bordro maaş sorgulama işlemi nasıl yapılır?

14.08.2018Gündem
TİSK’ten, daha çok üreten rekabetçi sanayi hedefi

TİSK’ten, 'daha çok üreten rekabetçi sanayi' hedefi

Türkiye İşveren Sendikaları Konfederasyonu (TİSK) tarafından 24 Haziran seçimlerine ilişkin yapılan açıklamada, “Cumhurbaşkanlığı ve Hükümet Sistemi’nin ülkemiz için büyük kazanımlar sağlayacağı inancındayız. Yeni sistemde ortak hedefimiz; güçlü Türkiye için daha çok üreten, rekabetçi sanayi” denildi.

27.06.2018Ekonomi
İstanbul İYİ Parti Milletvekili adayları kimlerdir İstanbul İYİ Parti adayları

İstanbul İYİ Parti Milletvekili adayları kimlerdir? İstanbul İYİ Parti adayları

İstanbul İYİ Parti Milletvekili adayları, seçimde kritik öneme sahip olan başkentliler tarafından araştırılmaya başlandı. Türkiye'nin en kalabalık şehirlerinin başında gelen İstanbul, üç bölge olarak seçime katılacak. Bölgelerin toplamında 98 milletvekili ile mecliste yer alacak olan metropol şehirde, İYİ Parti milletvekili adayları araştırılmaya başlandı. İşte, tüm bölgeler dahil olmak üzere İstanbul İYİ Parti Milletvekili adayları listesi

23.06.2018Gündem
Maliye Bakanlığı E Bordro hizmeti | E Bordro maaş sorgulama nasıl yapılır

Maliye Bakanlığı E Bordro hizmeti | E Bordro maaş sorgulama nasıl yapılır?

Her ay olduğu gibi bu ay da maaş yatış döneminin gelmesiyle birlikte milyonlarca çalışan maaş bordrosunu nasıl sorgulayacağını öğrenmek istiyor. E Devlet kullanarak E Bordro maaş sorgulama hizmetinden yararlanmak isteyen vatandaşlar, konu hakkında bilgi almak için internette araştırma yapıyor. Peki bordro nasıl sorgulanır? E Bordro nasıl sorgulanır?

12.06.2018Gündem
Memur maaşı ne zaman yatırılacak Haziran maaş ne zaman yatar

Memur maaşı ne zaman yatırılacak? Haziran maaş ne zaman yatar?

Maaşlar ne zaman yatacak sorusu, memur maaşları için geri sayıma geçen vatandaşların merak ettiği konular arasında yer alıyor. Normalde her ayın 15'nde yatırılan memur maaşları, Ramazan Bayramı'nın bu güne denk gelmesi nedeniyle daha erken bir tarihte hesaplara geçirilecek. Peki, memur maaşları ne zaman yatacak? İşte, binlerce kişinin merakla araştırdığı memur maaşları için Maliye Bakanı'ndan net tarih açıklaması

11.06.2018Gündem
Son dakika... Bakan Ağbaldan kamuda çalışanlara güzel haber

Son dakika... Bakan Ağbal'dan kamuda çalışanlara güzel haber

Maliye Bakanı Naci Ağbal, "Bütün kamuda çalışan kardeşlerimizin maaşları 13 Haziran'da hesaplarına yatacak." dedi.

7.06.2018Ekonomi
Bakan Sarıeroğlundan kadın memurlara iyi haber

Bakan Sarıeroğlu'ndan kadın memurlara iyi haber

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu, memur kadınların, çocuklarının okul yaşına gelene kadar yarı zamanlı çalışmasına ilişkin Bakanlar Kurulu'na bir sunum yaptığını belirterek, "İnşallah yakın zamanda çalışmalarımızı tamamlamayı planlıyoruz” dedi.

14.04.2018Ekonomi
Almanya’da bu hafta 150 bin kamu çalışanı iş bıraktı

Almanya’da bu hafta 150 bin kamu çalışanı iş bıraktı

Ayda en az 200 euro olmak üzere yüzde 6 ücret artışı talep Alman kamu çalışanlarının, işverenler üzerindeki baskıyı artırmak üzere yaptığı uyarı grevinde bir hafta içinde 150 bin kamu çalışanı iş bıraktı. Grev nedeniyle hükümet ve belediyelerin kamu hizmetleri aksadı, bazı eyaletlerde metra ve tramvaylar çalışmadı.

14.04.2018Avrupa
Lufthansa grev nedeniyle 800 seferi iptal etti

Lufthansa grev nedeniyle 800 seferi iptal etti

Almanya'da sendikanın çağrısıyla yapılan "uyarı grevi" nedeniyle hava ulaşımında aksaklıklar yaşanıyor. Lufthansa 800 seferi iptal etti. Kuzey Ren-Vestfalya‘da ise grev nedeniyle birçok toplu taşıma seferi yapılamıyor.

10.04.2018Dünya
Alman devi krizde

Alman devi krizde

Lufthansa, iş bırakma çağrısı nedeniyle 800’den fazla uçuşun iptal edileceğini ve bundan yaklaşık 90 bin yolcunun etkileneceğini duyurdu

10.04.2018Ekonomi
Almanya’da kamu çalışanları greve gidiyor

Almanya’da kamu çalışanları greve gidiyor

Almanya’da Birleşik Hizmet Sendikası (Ver.di), yarın ülke genelinde kamu çalışanlarının uyarı grevine gideceğini açıkladı.

9.04.2018Avrupa
Almanya’da greve bugün de devam

Almanya’da greve bugün de devam

Almanya’da kamu çalışanlarının, ücret artışı talebiyle önceki gün başlattığı uyarı grevi, dün de devam etti.

22.03.2018Avrupa
Grevler bugün de devam edecek... İki şehirde toplu ulaşım duracak

Grevler bugün de devam edecek... İki şehirde toplu ulaşım duracak

Almanya’da çok sayıda kamu çalışanının ücret artış talebiyle dün birçok eyalette uyarı grevi yaptı. Uyarı grevi önümüzdeki günlerde de devam edecek. Bugün ise özellikle Köln ve Düsseldorf kentlerinde toplu taşıma çalışanları grev yapacak.

21.03.2018Avrupa
ABD Temsilciler Meclisi hükümeti kapanmasını önleyecek geçici bütçeyi onayladı

ABD Temsilciler Meclisi hükümeti kapanmasını önleyecek geçici bütçeyi onayladı

ABD Temsilciler Meclisi, ülkedeki federal kurumların 9 Şubat Cuma günü itibarıyla kısmen “kapanmasını” önleyecek 6 haftalık geçici bütçe tasarısını onayladı.

7.02.2018Dünya
ABDde federal hükümet tekrar hizmete girdi

ABD'de federal hükümet tekrar hizmete girdi

ABD Başkanı Donald Trump, Kongre'nin her iki kanadında onaylanan geçici bütçe tasarısını imzaladı. Son 3 gündür harcama yetkisi bulunmadığı için kısmen “kapalı” olan federal hükümet, bütçe krizinin çözülmesiyle yeniden açıldı.

23.01.2018Dünya
ABD Senatosu geçici bütçeyi onayladı

ABD Senatosu geçici bütçeyi onayladı

ABD Senatosu, üç gündür kısmen "kapalı" olan federal hükümetin yeniden açılmasını sağlayacak geçici bütçe tasarısını onayladı.

23.01.2018Ekonomi
ABDde hayat durdu Yüz binlerce kişi işe gitmedi...

ABD'de hayat durdu! Yüz binlerce kişi işe gitmedi...

ABD Senatosu'nun öngörülen tarih içerisinde bütçe tasarısını onaylayamaması sonrası, ülkede federal hükümet "kapandı". Yüz binlerce kamu çalışanı işe gidemedi. Ulusal parklardan New York'ta bulunan Özgürlük Heykeli'ne ve müzelere kadar birçok turistik merkez ve kurum da kapatıldı.

22.01.2018Dünya
ABD haftaya kapalı hükümetle başlıyor

ABD haftaya 'kapalı hükümetle' başlıyor

ABD'de bütçe krizi nedeniyle 20 Ocak itibariyle kısmen "kapanan" federal hükümet, yeni haftaya da hayati hizmetler dışında kalan faaliyetleri gerçekleştiremeden giriyor.

22.01.2018Dünya
ABD ordusu maaşsız kaldı

ABD ordusu maaşsız kaldı

ABD’de Trump, yönetiminin bütçe tasarısı, rakip Demokratların 800 bin göçmenin sınır dışı edilme ihtimalini ortadan kaldıran değişiklikler istemesi üzerine Senato’dan geçemedi. Bu süreçte memurlara ve askerlere ücret ödenmeyecek. Kamu kuruluşları bazı görevlerini yapamayacak. ABD Başkan Yardımcısı Pence, askerlere “Görevinize odaklanın, maaşınızdan endişe etmeyin” dedi.

20.01.2018Dünya
ABD Temsilciler Meclisi 4. geçici bütçeyi onayladı

ABD Temsilciler Meclisi 4. geçici bütçeyi onayladı

ABD Temsilciler Meclisi, ülkedeki federal kurumların finansman yetersizliği nedeniyle 19 Ocak Cuma gecesi kapanmasını önleyecek dördüncü bütçe tasarısını onayladı.

19.01.2018Ekonomi
ABDde federal hükümet bir kez daha kapanmanın eşiğine geldi

ABD'de federal hükümet bir kez daha "kapanmanın" eşiğine geldi

ABD'de federal hükümet bir kez daha bütçe krizi nedeniyle "kapanma" tehlikesiyle karşı karşıya geldi. Federal kamu kuruluşlarının faaliyetlerini sürdürmesini sağlayan üçüncü geçici bütçenin süresi 19 Ocak Cuma gecesi dolacak.

19.01.2018Ekonomi
Mor beyin KHKsı

Mor beyin KHK'sı

‘Mor Beyin’ yazılımıyla ByLock programına yönlendirildiği saptanan mağdurlara ilişkin ilk kanun hükmünde kararname (KHK) yayımlandı ve 1823 kamu çalışanı görevlerine iade edildi. Kararnameyle 262 kişi de kamudan ihraç edildi. Göreve iade listesinde 458 kişiyle Emniyet Genel Müdürlüğü ilk sırada yer aldı.

12.01.2018Gündem

Yazar Sonuçları

Otomatik BES’ten çıkan yeniden girecek

Mevzuat gereği otomatik BES’ten ayrılanlar 2 yılda bir yeniden otomatik olarak sisteme alınacak. Buna göre de 2017 yılında sistemden ayrılan 5.7 milyon kişi, işverenleri tarafından 2019 yılında yeniden otomatik BES’e dahil edilecek. 2018 yılında çıkanlar ise 2020’de giriş yapacak.

25.10.2018

Çömlekler patladı böyle oldu!

Adının açıklanmasını istemeyen okurumuz: “Osmangazi İlçesi Altıparmak Caddesi Çömlekçi Sokak’ın patlayan çömleklerinden (!) dolayı yaklaşık yirmi gün önce kazılan sokak doğal haliyle hizmetimize sunulmuştur!

24.05.2018