EKSTRA
MENÜ

Kamu Binaları

Kamu Binaları haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kamu Binaları hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.066 Kamu Binaları haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kamu Binaları Haberleri

Beyazıt Meydanı’nın talihsiz serüvenleri

Beyazıt Meydanı’nın talihsiz serüvenleri

Sevince Bayrak’ın ‘Bir Meydan Öyküsü: Beyazıt’ adlı çalışması, Osmanlı İmpataratorluğu’nun son döneminden Cumhuriyet’in ilk yıllarına uzanan 50 yıllık dönemde Beyazıt Meydanı’nın yaşadığı değişimi ve bu değişimin yarattığı tartışmayı irdelerken okuyucusuna farklı bir kent öyküsü sunuyor.

17.10.2019Kitap Sanat
10 binlerce Berlinli gece yarısı sokaklara döküldü

10 binlerce Berlinli gece yarısı sokaklara döküldü

Bu yıl ki sloganı ‘Işık Değiştir’ olan Berlin Işık Festivali, yeni şehri ışıl ışıl yaptı. Kamu binaları, garlar, terminaller, tarihi yapılar, üniversiteler, köprüler, bakanlıklar, müzeler, oteller, saraylar ve katedraller rengarenk ışıklandırılırken 10 binlerce Berlinli gece yarısı sokaklara çıktı.

16.10.2019Avrupa
Yasaklandı 1 Kasımdan itibaren...

Yasaklandı! 1 Kasım'dan itibaren...

Bursa Valiliği'nce hava kirliliğinin önlenmesi amacıyla kent merkezi ile bazı ilçelerdeki ev, iş yerleri ve kamu binalarında 1 Kasım'dan itibaren ısınma amaçlı katı ve sıvı yakıt kullanılamayacağı duyuruldu.

15.10.2019Gündem
Son dakika... Endonezyada 6,8 büyüklüğünde deprem

Son dakika... Endonezya'da 6,8 büyüklüğünde deprem

Endonezya'nın Maluku eyaletinde 6,8 büyüklüğünde depremde meydana geldi. Pasifik Ateş Çemberi üzerinde bulunan Endonezya'yı sarsan deprem Ambon bölgesindeki bazı evlerin yıkılmasına yol açtı, can kayıplarının yanı sıra onlarca yaralı var.

26.09.2019Dünya
Sultan Sazlığına doğasever akını

Sultan Sazlığı'na doğasever akını

Türkiye'nin en önemli sulak alanlarından biri olan Sultan Sazlığı Milli Parkı, Kurban Bayramı'nda doğaseverlerin akınına uğradı. Kayseri'nin Develi, Yahyalı ve Yeşilhisar ilçelerinin kesiştiği üçgende bulunan Sultan Sazlığı'nda sala binen doğaseverler, parkurları gezip kuş türlerini gözlemledi.

19.08.2019Seyahat
13 saatte 2 katliam

13 saatte 2 katliam

ABD, haftasonu ülkede peş peşe gerçekleşen silahlı saldırılarla sarsıldı. Cumartesi günü El Paso’daki bir AVM’de 20 kişinin öldüğü saldırının ardından, dün de Ohio’nun Dayton kentinde bir barın yakınlarında ateş açan saldırgan 9 kişiyi katletti. Chicago’da ise bir otomobilden parka açılan ateş sonucu 14 kişi yaralandı.

5.08.2019Dünya
Peş peşe saldırılarla sarsıldı... ABD yasta

Peş peşe saldırılarla sarsıldı... ABD yasta

ABD’nin 3 ayrı bölgesinde gerçekleşen saldırılar sonrası ülkede 5 günlük yas ilan edildi.

4.08.2019Dünya
7nci kez taşınmaya hazırlanan ilçeye ziyaretçi akını... Sular altında kalacak

7'nci kez taşınmaya hazırlanan ilçeye ziyaretçi akını... Sular altında kalacak!

ARTVİN'de yapımı süren ve tamamlandığında 275 metre gövde yüksekliğiyle Türkiye’nin en yüksek barajı olacak Yusufeli Barajı nedeniyle sular altına kalacak olan Yusufeli ilçesi, yerli ve yabancı turistlerin ziyaretçi akınına uğruyor. 150 yıllık tarihinde 6 kez yeri değiştirilip 7’nci kez taşınmaya hazırlanan ilçeyi baraj suları altında kalmadan önce görmek için gelen ziyaretçiler, bol bol hatıra fotoğrafı çektiriyor.

27.07.2019Ekonomi
Hindistandaki selde ölü sayısı artıyor

Hindistan'daki selde ölü sayısı artıyor

Hindistan'ın doğu ve kuzeydoğu kesimini etkisi altına alan şiddetli yağışların yol açtığı sellerde yaşamını yitirenlerin sayısı 109'a yükseldi.

18.07.2019Dünya
Hindistanda sel 45 can aldı

Hindistan'da sel 45 can aldı

Hindistan'ın doğu ve kuzeydoğusunda son birkaç gündür etkili olan şiddetli yağışların yol açtığı sellerde en az 45 kişi hayatını kaybetti.

16.07.2019Dünya
Hong Kongda göstericiler kamu binaları önünden çekildi

Hong Kong'da göstericiler kamu binaları önünden çekildi

Hong Kong'da, parlamentoda zanlıların Çin'e iadesini kolaylaştıran yasal düzenlemenin askıya alınması kararını yeterli bulmayıp tasarının tamamen iptali dahil 4 talepte bulunan protestocular, taleplerine cevap gelmemesi sebebiyle kamu binaları önünden ayrıldı.

22.06.2019Dünya
Hasankeyfsiz bekleyiş Yağışlar ömrünü 15 gün daha uzattı

'Hasankeyf'siz bekleyiş! Yağışlar ömrünü 15 gün daha uzattı

Son birkaç haftadır Hasankeyf’i sular altında bırakacak barajın su tutmaya başlayıp başlamadığı konuşuluyor. Gittik, yerinde inceledik. İyi haber: Henüz su tutmaya başlamadı. Kötü haberse sadece günler kalmış olması. Birkaç ay içinde de 50 yıllık tartışma son bulacak ve Hasankeyf tamamen sular altında kalacak.

16.06.2019Hürriyet Pazar
7nci kez taşınacak Yusufeli yeni yerleşim projesinde sona gelindi

7'nci kez taşınacak Yusufeli yeni yerleşim projesinde sona gelindi

Artvin'in Yusufeli ilçesinde yapımı süren ve tamamlandığında 270 metre gövde yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek, dünyanın ise en yüksek çift eğrilikli kemer beton köprü kategorisinde 3'üncü en yüksek barajı olacak olan Yusufeli Barajı, ilçe merkezi ve 4 köyü sular altında bırakacak. 150 yıllık tarihinde 6 kez yeri değiştirilen ve 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli’nde yeni yerleşim yeri inşaatında sona yaklaşılıyor. 69 yıllık ilçe yerleşim yerine veda etmeye hazırlanan vatandaşlar, hazırlıklarına başladı.

14.06.2019Gündem
Hong Kongda zanlıların Çine iadesiyle ilgili düzenleme ertelendi

Hong Kong'da zanlıların Çin'e iadesiyle ilgili düzenleme ertelendi

Çin'in Hong Kong Özel İdari Bölgesi'nde zanlıların Çin'e iadesini kolaylaştıran yasal düzenlemeyle ilgili görüşme ertelendi.

12.06.2019Dünya
Kamu binalarına yönelik saldırı keşfi yapan terörist yakalandı

Kamu binalarına yönelik saldırı keşfi yapan terörist yakalandı

Diyarbakır'ın Çermik ilçesinde hükümet konağı ve adliyeye yönelik planlanan saldırı öncesi keşif ve istihbarat çalışması yaptığı belirlenen 'Agır' kod adlı PKK'lı terörist N.D., operasyonla yakalandı.

17.05.2019Haber
Tehlikeli madde taşımacılığında yeni kurallar

Tehlikeli madde taşımacılığında yeni kurallar

Tehlikeli madde yüklü veya tehlikeli maddeyi boşalttığı halde temizlenmemiş taşıtların, yerleşim yerlerinde bulunan okul, kamu binaları, alışveriş merkezi, ibadethane gibi yerlerden en az 300 metre uzağa park etmesi zorunlu olacak

24.04.2019Ekonomi
Enerjide 1 milyon ton eşdeğer petrol tasarrufu sağlandı

Enerjide 1 milyon ton eşdeğer petrol tasarrufu sağlandı

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez "Ulusal Enerji Verimliliği Eylem Planı kapsamında 2023'e kadar 10,9 milyar dolarlık yatırım yapacağız" dedi.

11.04.2019Ekonomi
Boluda bilim fuarı açıldı

Bolu'da bilim fuarı açıldı

Bolu'da, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu (TÜBİTAK) destekli bilim fuarı açıldı.

4.04.2019Teknoloji
553 bin güvenlikçi sandık görevinde

553 bin güvenlikçi sandık görevinde

YEREL seçimlerin güvenli bir ortamda yapılması için İçişleri Bakanlığı ülke genelinde teyakkuza geçti. Önlemler şöyle:

30.03.2019Gündem
Heyelanın koruduğu antik kent Tripolis

Heyelanın koruduğu antik kent Tripolis

Denizli'de Buldan ilçesi yakınlarında bulunan tarihi Tripolis Antik Kenti, son yıllarda yapılan çalışmalarla daha da ortaya çıktı. Yıllarca karayolunun antik kentin üzerinden geçtiği bölgede kazılar başlayınca eserler bulunmaya başladı.

20.03.2019Seyahat
Endonezyada sel ve heyelan: 104 ölü

Endonezya'da sel ve heyelan: 104 ölü

Endonezya'nın doğusundaki Papua eyaletinde meydana gelen sel ve heyelanlarda, ölü sayısının 104'e çıktığı bildirildi.

20.03.2019Dünya
Yusufeli’nde yeni ev turu

Yusufeli’nde yeni ev turu

BARAJ suları nedeniyle taşınacak olan Artvin’in Yusufeli ilçesi için 2 bin 600 konutluk yeni bir yerleşim alanı yapılıyor. Yusufeli halkı belediyenin gezilerine katılıp, baraj inşaatı biter bitmez taşınacakları yeni evleri inceliyor.

21.02.2019Gündem
Son dakika Dün Türkiye genelinde yapıldı... 3 bin 673 kişi yakalandı

Son dakika! Dün Türkiye genelinde yapıldı... 3 bin 673 kişi yakalandı

Emniyet, jandarma ve sahil güvenlik birimlerince yapılan "Türkiye Güven Huzur (2019-1)" uygulamasında aranan 3 bin 673 kişi yakalandı.

17.02.2019Gündem
Singapurda inşaat sektörüne talep artabilir

Singapur'da inşaat sektörüne talep artabilir

2019 yılında Singapur’da toplam inşaat talebinin 32 milyar Singapur Doları’na (23.7 milyar ABD doları) ulaşabileceği tahmin ediliyor.

12.02.2019Ekonomi
Özhaseki anket sorusuna bu yanıtı verdi

Özhaseki anket sorusuna bu yanıtı verdi

CNN TÜRK ekranlarında Buket Aydın'ın sunduğu '40'a, AK Parti Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki konuk oldu.

6.02.2019Gündem
Enerjide 30.2 milyar dolar tasarruf edilebilir

Enerjide 30.2 milyar dolar tasarruf edilebilir

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanlığı Bakan Danışmanı Dr. Oğuz Can, Verimli Buluşmalar etkinliğinde önemli açıklamalarda bulundu.

1.02.2019Ekonomi
Mehmet Özhaseki: Mahalle kültürünü geri getireceğiz

Mehmet Özhaseki: Mahalle kültürünü geri getireceğiz

AK Parti’nin Ankara Büyükşehir Belediye Başkan adayı Mehmet Özhaseki, masaya 111 proje koydu. Çocuklar, gençler, yaşlılar, sokak hayvanları… Şehirde yaşayan herkese göre bir çalışması var Özhaseki’nin… Peki detayları neler? Rakibi Mansur Yavaş hakkında ne düşünüyor? Kendisini FETÖ ile ilişkilendirenlere ne cevap veriyor? Özhaseki ile buluştuk.

26.01.2019 Gündem
Aile hekimi kirasına fren

Aile hekimi kirasına fren

Kamu binalarında kiracı olan ve bu yıl için yüzde 46’lık kira artışı öngörülen aile hekimlerinin imdadına Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın Kamu İdarelerinin Taşınmaz Kiralamalarına İlişkin Genelgesi yetişti. Genelgeye göre diğer kamu binaları gibi aile sağlığı merkezlerinin de kirası yıllık Tüketici Fiyat Endeksi’ni (TÜFE) geçemeyecek.

18.01.2019Gündem
MTA kampusu yeşil ve dinozorlu kalacak

MTA kampusu yeşil ve dinozorlu kalacak

Ankara'nın en yeşil ve en eski kamu kampuslarından olan Maden Tetkik Arama (MTA) yerleşkesine ilişkin imar planı değişikliğini Ankara 8’inci İdare Mahkemesi oybirliğiyle durdurdu.

4.01.2019Gündem
Baraj gölü altında kalacak Yusufelinde yeni ilçe inşa ediliyor

Baraj gölü altında kalacak Yusufeli'nde yeni ilçe inşa ediliyor

ARTVİN'in Yusufeli ilçesinde yapımı süren ve tamamlandığında 270 metre gövde yüksekliği ile Türkiye'nin en yüksek, dünyanın ise en yüksek çift eğrilikli kemer beton köprü kategorisinde 3'üncü en yüksek barajı olacak olan Yusufeli Barajı, ilçe merkezi ve 4 köyü sular altında bırakacak. 150 yıllık tarihinde 6 kez yeri değiştirilen ve 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli için yeni yerleşim yeri inşa ediliyor. Yansıtıcılar mevkiinde kurulacak yeni yerleşim yerinde kamu binaları, ev ve işyerleri ile yol, kaldırım ve parklar da ortaya çıkmaya başladı.

27.12.2018Haber
Son dakika haberi.. 150 yıllık tarihi var... O ilçe 7nci kez taşınıyor

Son dakika haberi.. 150 yıllık tarihi var... O ilçe 7'nci kez taşınıyor!

Artvin'in Yusufeli ilçesinde yapımı süren Yusufeli Barajı, ilçe merkezi ve 4 köyü sular altında bırakacak. 150 yıllık tarihinde 6 kez yeri değiştirilen ve 7'nci kez taşınmaya hazırlanan Yusufeli için yeni yerleşim yeri inşa ediliyor. 68 yıllık ilçe yerleşim yerine veda etmeye hazırlanan vatandaşlar, yeni yerleşim yerine geçecek olmanın heyecanını yaşıyor.

27.12.2018Ekonomi
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planını açıkladı

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan İkinci 100 Günlük Eylem Planı'nı açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi'nde "İkinci 100 Günlük Eylem Planı Tanıtım Toplantısı"nda açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yaptığı açıklamada; "İkinci 100 Günlük Eylem Planı'na göre, Gebze-Haydarpaşa, Sirkeci-Halkalı Banliyö Hatları tamamlanarak işletmeye alınacak" dedi.

13.12.2018Ekonomi
Bakanlık duyurdu Güvenlik kamerası görüntüsü paylaşanlara soruşturma

Bakanlık duyurdu! Güvenlik kamerası görüntüsü paylaşanlara soruşturma

İçişleri Bakanlığı, delil veya kişisel veri niteliğindeki güvenlik kamerası görüntülerinin basın ve sosyal medya üzerinden kamuoyuyla paylaşılmasının önüne geçmek amacıyla genelge yayımladı. Güvenlik kameraları ile elde edilen görüntülerin paylaşılması, yetkisiz kişiler tarafından elde edilmesi, kullanılması ve ifşasının önlenmesi amacıyla tüm kolluk personeli, diğer kamu görevlileri, bina, apartman, kamu ve özel sektör yöneticileri ile şoför esnafı bilgilendirilecek ve uyarılacak. Güvenlik kamerası görüntülerini paylaşanlar hakkında adli ve idari soruşturma başlatılacak.

1.12.2018Gündem
Marmara Üniversitesinden TBMM Başkanı Yıldırıma fahri doktora

Marmara Üniversitesi'nden TBMM Başkanı Yıldırım'a fahri doktora

Yıldırım, Marmara Üniversitesi'nin 2018-2019 Akademik Yılı Açılışı ve Fahri Doktora Tevcih Töreni'ndeki konuşmasında, fahri doktora unvanı dolayısıyla Marmara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erol Özvar ile üniversite senatosu, öğretim üyeleri ve akademisyenlere teşekkür etti.

18.10.2018Gündem
Merkez’den bankaları rahatlatacak adım

Merkez’den bankaları rahatlatacak adım

Piyasalar yarın açıklanacak olan Orta Vadeli Programa (OVP) odaklanırken, ekonomi yönetimi yeni kararları açıklamaya devam ediyor.

18.09.2018Ekonomi
Cumhurbaşkanlığı genelgeleri: İstisnai memur atamaları için Beştepe’den izin

Cumhurbaşkanlığı genelgeleri: İstisnai memur atamaları için Beştepe’den izin

Resmi Gazete’de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı genelgeleriyle kamuya bir dizi yeni kural getirildi.

12.09.2018Gündem
Atama kararları Resmi Gazetede

Atama kararları Resmi Gazete'de

Cumhurbaşkanlığı bünyesindeki Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanlığı, Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı ile Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Başkanlığına yönelik atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı.

12.09.2018Gündem
Türk Telekom engelliler için geleceğin teknoloji standartlarını belirleyecek

Türk Telekom engelliler için geleceğin teknoloji standartlarını belirleyecek

Türk Telekom’un Kurumsal Sosyal Sorumluluk projesi Sesli Adımlar, Tüketici Teknolojisi Derneği CTA tarafından düzenlenen ve engellilerin hayatını kolaylaştıran teknolojiler alanında standartların belirleneceği “Erişilebilirlik” çalıştayına davet edildi. Türk Telekom, çalıştayda Sesli Adımlar uygulaması ile “Az Gören ve Görme Engellileri de Kapsayan, Ses Temelli Network Navigasyon Sistemleri” komitesinde yer alacak.

2.09.2018Teknoloji

Yazar Sonuçları

Anadolu tarih boyunca hayırseverlik şampiyonu

GEÇEN hafta Antalya’da kısaca AKMED diye bilinen Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde düzenlenen “Tarih Boyunca Anadolu’da Hayırseverlik” Sempozyumu’nun açılışındaydık

1.04.2019

Anadolu tarih boyunca hayırseverlik şampiyonu

Geçen hafta Antalya’da kısaca AKMED diye bilinen Suna-İnan Kıraç Akdeniz Medeniyetleri Araştırma Merkezi’nde düzenlenen “Tarih Boyunca Anadolu’da Hayırseverlik” Sempozyumu’nun açılışındaydık.

31.03.2019

Şanslı başkan

30 Mart 2014 tarihinde yapılan yerel seçimlerden öncesiydi; yine bu satırlardan dile getirdiğimiz bir husus vardı.

23.01.2019

Trafik sorunu için acil eylem planları şart

Türkiye’de hangi şehre giderseniz gidin artık trafik sorunu kentlerin en büyük meselesi olarak karşımıza çıkıyor.

5.09.2018