EKSTRA
MENÜ

Kampüs

Kampüs haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kampüs hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 5.681 Kampüs haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kampüs Haberleri

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz

Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde gerçekleşen '2020-2021 Yükseköğretim Akademik Yılı Açılış Töreni'nde konuşan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "En kısa sürede diğer eğitim öğretim kademelerinde olduğu gibi yükseköğretimde de yüz yüze eğitim öğretimi başlatmayı hedefliyoruz" dedi.

15.10.2020Eğitim
Teknofest’in ‘yıldız’ları icatlarını anlattı

Teknofest’in ‘yıldız’ları icatlarını anlattı

Bu yıl üçüncüsü düzenlenen Havacılık, Uzay ve Teknoloji Festivali Teknofest2020’te yarışan Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) öğrencileri kampüs bahçesinde bir araya geldi. Üniversite rektörü Prof. Dr. Tamer Yılmaz’ın da katıldığı etkinlikte öğrenciler hem geliştirdikleri teknolojileri sergiledi hem de okullarına olan özlemlerini giderdi.

9.10.2020Eğitim
Son dakika haberleri...Üniversiteler ne zaman açılacak Bilim Kurulu üyesi konuştu

Son dakika haberleri...Üniversiteler ne zaman açılacak? Bilim Kurulu üyesi konuştu

Anaokulu ve 1’inci sınıflarda eğitimin kısmi olarak da yüz yüze başlaması sonrasında, 2,3,4 ve 8 ile 12’nci sınıflarda da 12 Ekim’den itibaren kısmi yüz yüze eğitimin başlaması kararlaştırıldı. Bu kararların ardından gözler üniversitelere çevrildi. Bilim Kurulu Üyesi Doç. Dr. Afşin Emre Kayıpmaz, “Üniversitelerde eğitimin başlayıp başlamayacağını önümüzdeki süreçte vaka artış hızı belirleyecek” dedi.

8.10.2020Gündem
Üniversitelerde yeni hijyen kuralları açıklandı

Üniversitelerde yeni hijyen kuralları açıklandı

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) işbirliğiyle Kovid-19 salgınıyla mücadele kapsamında, üniversite yerleşkelerinde sağlıklı ve temiz ortamların oluşturulması, hijyen koşullarının sağlanması için ‘Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu’ hazırlandı.

7.10.2020Eğitim
Son dakika haberleri... YÖKten üniversitedeki tedbirlerle ilgili açıklama

Son dakika haberleri... YÖK'ten üniversitedeki tedbirlerle ilgili açıklama

Yükseköğretim Kurulu (YÖK) ve Türk Standardları Enstitüsü (TSE) iş birliğiyle yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını ile mücadele kapsamında üniversite yerleşkelerinde sağlıklı ve temiz ortamların oluşturulması, hijyen koşullarının sağlanması için "Küresel Salgın Bağlamında Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi Kılavuzu" hazırlandı. Kılavuzda, akademik-idari personel ile öğrencileri korumaya yönelik tedbirler, hijyen ve temizlik uygulamaları ve enfeksiyon kontrol önlemlerine yer verildi. Kılavuzda "Dersliklerde 4 metrekareye 1 kişi düşecek şekilde sınıf ve dersliklerin kapasitesinin belirlenmesi, oturma düzeninde kişiler arası en az 1 metre mesafenin korunması gereklidir. Kapalı alanlarda bulunan herkesin sürekli maske kullanımı sağlanmalıdır. Birlikte yapılan aktivitelerde yakın mesafede olunması gerekli ise maskeye ilaveten ayrıca yüz siperliği de kullanılmalıdır'' ifadelerine yer verildi.

7.10.2020Gündem
İlk ders Sözcü Kalın’dan

İlk ders Sözcü Kalın’dan

Hasan Kalyoncu Üniversitesi (HKÜ), 2020-2021 eğitim-öğretim yılına başladı. Üniversiteye yeni kayıt yaptıran 1500’e yakın öğrenci üniversite hayatına adım attı. Hem yüz yüze hem çevrimiçi oryantasyon eğitimi düzenlenen üniversitede ilk ders 3 bin kişilik oturum alanına ve açık havaya sahip HKÜ Gösteri ve Sanat Merkezinde gerçekleştirildi. Öğrencilere ilk dersi Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın verdi.

6.10.2020Eğitim
Kampüste sevgi nöbeti

Kampüste 'sevgi' nöbeti

İzmir Ekonomi Üniversiteli (İEÜ) akademisyen ve öğrenciler, pandemi koşullarının da etkisiyle mama ve su bulmakta zorlanan, sağlık ihtiyaçları için kendilerine uzanacak yardım elini bekleyen sokak hayvanlarını yalnız bırakmayarak 'sevgi nöbeti' başlattı.

3.10.2020Eğitim
İKÜ, yeni akademik yıla uzaktan eğitimi kolaylaştıran yeniliklerle başlıyor

İKÜ, yeni akademik yıla uzaktan eğitimi kolaylaştıran yeniliklerle başlıyor

Yeni akademik yıla uzaktan eğitimi kolaylaştıracak düzenlemelerle başlayacak İstanbul Kültür Üniversitesi (İKÜ), ilk yarı yılda derslerini online sürdürecek. 5 Ekim Pazartesi günü yapılacak açılışın ardından İKÜ, hafta boyunca yeni öğrencileri için yüz yüze oryantasyon programları düzenleyecek.

1.10.2020Ekonomi
Kampüs ağını modernize etti, Aruba’nın bütünleşik altyapısını kullanacak

Kampüs ağını modernize etti, Aruba’nın bütünleşik altyapısını kullanacak

Fenerbahçe Üniversitesi’nin kampüs ağının omurgadan kenara güvenliğinin sağlanması ve IoT teknolojileri için modernize edilmesi Aruba ile gerçekleştirildi.

29.09.2020Teknoloji
En iyi üniversiteler listesi - Türkiyenin ve dünyanın en iyi 10 üniversitesi

En iyi üniversiteler listesi - Türkiye'nin ve dünyanın en iyi 10 üniversitesi

Üniversiteler tüm dünyada pozitif bilimin eğitiminin verildiği, araştırmalarının yapıldığı yerlerdir. Tüm dünya üzerinde bulunan üniversiteler her sene en iyiler listesi şeklinde sıralanmaktadır. En iyi üniversiteler hangileridir? İşte Türkiye’nin ve dünyanın en iyi 10 üniversitesinin listesi.

28.09.2020Yaşam
Üniversiteliler için bu yıl sorunlar farklı

Üniversiteliler için bu yıl sorunlar farklı

Hem yeni üniversiteye başlayacaklar hem de ara sınıf üniversiteliler için bu dönem önceki yıllardan farklı olacak. Üniversite öğrencileri güz dönemini uzaktan eğitimle geçirecekler. Önceki yıllarda öğrenciler bu tarihlerde ev ya da yurt arayışında olurlardı. Yeni başlayıp ailesinden ilk kez ayrılacak olanlar şehir değiştirmenin, kendi ekonomisini idare edecek olmanın sıkıntısını yaşardı. Gençler, üniversitelerin öğrenci dekanlarıyla bu gibi sorunlarını paylaşırlardı. Ancak uzaktan eğitimde sorunlar da farklılaştı.

28.09.2020Eğitim
Üniversite-Kızılay işbirliği

Üniversite-Kızılay işbirliği

Boğaziçi Üniversitesi ile Türk Kızılay uluslararası insani yardım, sosyal hizmet, göç ve afet, teknoloji, finans ve proje yönetimi gibi konularda ortak araştırma, çalışma grupları oluşturma, rapor hazırlama ve özel etkinlik düzenlemek üzere üç yıllık işbirliği protokolü imzaladı.

22.09.2020Eğitim
5G: En karlı kullanım için 5 temel teknoloji

5G: En karlı kullanım için 5 temel teknoloji

5G iyiden iyiye dünyada yaygınlaşmaya başlıyor ve bu teknolojiyi etkin bir şekilde kullanabilen yeni dünyaya adapte olmuş olacak. Bu kapsamda DE-CIX’in Global Ürünler ve Araştırma Bölümü Başkanı Dr. Christoph Dietzel, 5G bünyesinde tamamlayıcı teknolojileri anlattı.

21.09.2020Teknoloji
Sahne sırası Mardin mutfağının tadına doyulmaz yemeklerinde

Sahne sırası Mardin mutfağının tadına doyulmaz yemeklerinde

Mardin Artuklu Üniversitesi (MAÜ) ve proje ortağı olan MARSEV, Kadim Mardin Yemekleri Sahne Alıyor Artık Sıra Bizde Projesi kapsamında Sanayi Bakanlığı GAP Bölge Kalkınma İdaresi Başkanlığı ile uygulama protokolü imzaladı.

Üniversiteliler, bizz@kampüs’te en iyi fikri bulmak için yarıştı

Üniversiteliler, bizz@kampüs’te en iyi fikri bulmak için yarıştı

Üniversite öğrencilerinin bu yıl online olarak katıldığı ve pazarlama fikirleriyle yarıştıkları “bizz@kampüs”te, ‘’Bachateros” takımının “Ülker Halley” için geliştirdiği proje birinci oldu.

17.09.2020Ekonomi
Odtü Bilim Ve Teknoloji Müzesi Nerede Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Odtü Bilim Ve Teknoloji Müzesi Nerede? Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ülkemiz tarihi ve doğal güzellikleri bakımından oldukça zengindir. Her yörenin kendine ait tarihi içinde geçmişten günümüze pek çok kültürel miras barındırır. Günümüzde bilim ve teknoloji alanındaki gelişmişlik düzeyi geçmişten gelen uzun bir tarihin sızıntılarıdır. Müzeler bu bakımdan tarihin farklı zamanlarından günümüze gelen tanıkların sergileniyor. Bunlardan biri olan ODTÜ Bilim ve Teknoloji Müzesi Nerededir? Hangi bölge ve ilde yer alır? Nasıl Gidilir? Giriş Ücreti ve Ziyaret saatleri nelerdir? İşte detaylar.

9.09.2020Seyahat
KDV avantajlı fiyatlar ve pandemiye uyumlu geniş kampüsüyle şimdi Atlaslı olma zamanı

KDV avantajlı fiyatlar ve pandemiye uyumlu geniş kampüsüyle şimdi Atlas'lı olma zamanı

Pandemi kurallarına uygun geniş kampüsü, güçlü eğitim kadrosu ve online eğitimle yüz yüze eğitimi birleştiren hibrit sistemiyle bu yıl ilk öğrencilerini ağırlayacak olan Atlas Üniversitesi, özel eğitim kurumlarını kapsayan ve yüzde 8’den yüzde 1 oranına düşürülen KDV’nin yansıtıldığı avantajlı fiyatlarla yeni dönemi karşılıyor.

9.09.2020Ekonomi
Ankara Oyuncak Müzesi Nerede Ankara Oyuncak Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ankara Oyuncak Müzesi Nerede? Ankara Oyuncak Müzesi Tarihçesi, Eserleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Ankara Oyuncak Müzesi, Türkiye’de açılan ilk oyuncak müzesi olması bakımından önemli bir yere sahiptir. Gelişen çağ ve teknoloji nedeniyle kaybolma tehdidi altındaki oyuncakların korunması amacıyla kurulmuştur. Oyuncak Müzesi ile ilgili detaylı bilgiyi sizler için hazırladık.

8.09.2020Seyahat
Üniversitelerde salgın için sağlık ve temizlik kriterleri

Üniversitelerde salgın için sağlık ve temizlik kriterleri

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç, "Hazırlayacağımız Yükseköğretim Kurumlarında Sağlıklı ve Temiz Ortamların Geliştirilmesi ve Enfeksiyon Kontrol Önlemleri Kılavuzu, gerek bu Kovid-19 salgını gerekse diğer bulaşıcı hastalıklarla mücadele kapsamında önemli bir adım. Amacımız, üniversite kampüslerinin ve eğitim-öğretim ortamlarının sağlıklı ortamlar olmasını sağlamak. Bu standartlar, isteyen üniversitelerimiz için bir çerçeve niteliği taşıyacak" dedi.

2.09.2020Eğitim
Boğaziçi, karma eğitim dedi

Boğaziçi, 'karma eğitim' dedi

Boğaziçi Üniversitesi güz döneminde eğitimlerin nasıl yapılacağı belli oldu. Dersler ağırlıklı olarak online yapılacak ancak yüz yüze yapılacak derslerin de olacak. Bazı dersler ise online olmasına rağmen final sınavları yüz yüze olabilecek.

29.08.2020Eğitim
Türkiyedeki en büyük rüzgar tüneli tamamlandı

Türkiye'deki en büyük rüzgar tüneli tamamlandı

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Mustafa Verşan Kök, "Türkiye'deki en büyük ve bu boyutlardaki en hızlı Rüzgar Tüneli'nin (RÜZGEM) inşaatını tamamladık. RÜZGEM'in açılışını bu yıl içinde gerçekleştirmeyi planlıyoruz." dedi.

25.08.2020Teknoloji
PUBG Mobile Dünya Şampiyonası başlıyor: Ödül 2 milyon dolar

PUBG Mobile Dünya Şampiyonası başlıyor: Ödül 2 milyon dolar

PUBG Mobile, 8 Eylül’de yayınlanacak 1.0 sürümüyle başlayan yeni dönemin tüm detaylarını paylaştı. Ayrıca Kasım ayında başlayacak olan ve 2 milyon dolar ödül havuzu ile mobil e-spor turnuvası PUBG Mobile Dünya Şampiyonası duyuruldu.

25.08.2020Teknoloji
Eğitim öğretim yılına doğru

Eğitim öğretim yılına doğru

Hepimizin yaşantısını etkileyen, sınırlayan bir süreçten geçmekteyiz. Bu süreçte elbette ideal koşullarda yapmayı arzu ettiğimiz birçok çalışmayı farklı formatlarda yapmayı, yeni alışkanlıklar edinmeyi ve bu zorlukla başa çıkmayı öğrendik.

23.08.2020Eğitim
İnternet sayesinde rekor sayıda öğrenciye ulaşıldı

İnternet sayesinde rekor sayıda öğrenciye ulaşıldı

Anadolu Üniversitesi, yüz binlerce öğrenci adayının her alanda olduğu gibi mesleki seçimlerindeki en önemli adımlardan biri olan tercih sürecinde de yanlarındaydı. Anadolu Üniversitesi tercih dönemi boyunca katıldığı sanal fuarlar ve “Tercihim Eskişehir ve Tercihim Anadolu Platformları” ile öğrenci adaylarına ve velilere detaylı bilgiler vererek tanıtım hizmeti sağladı. Rehberlik faaliyetlerini dijital ortamlarda gerçekleştirdi

20.08.2020Teknoloji
Anadolu Üniversitesi öğrencilerle dijital platformda buluştu

Anadolu Üniversitesi öğrencilerle dijital platformda buluştu

Anadolu Üniversitesi (AÜ) tercih dönemi boyunca katıldığı sanal fuarlar ve "Tercihim Eskişehir" ve "Tercihim Anadolu" adlı dijital platformlarla öğrenci adaylarına ve velilere yönelik tanıtım hizmeti sağladı.

19.08.2020Teknoloji
Boğaziçi’nde sosyal mesafeli mezuniyet

Boğaziçi’nde sosyal mesafeli mezuniyet

Boğaziçi Üniversitesi’nin 153’üncü dönem mezuniyet töreni, koronavirüs tedbirleri kapsamında üniversitenin Uçaksavar Spor Sahası’nda 18 Ağustos’ta yapıldı.

19.08.2020Eğitim
Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Aziz Ahmet Surel: Her zaman ihtiyatlıyız

Ankara Şehir Hastanesi Başhekimi Aziz Ahmet Surel: Her zaman ihtiyatlıyız

Ankara Şehir Hastanesi Koordinatör Başhekim Dr. Aziz Ahmet Surel, "Bizim Covid-19 şüphesiyle hastaneye günde gelen 100 hastamız yokken belirli bir yoğun bakım alanını gelebilecek hastalarımıza rezerve tuttuk. Yani her zaman ihtiyatlıyız. İstanbul bugün 20 milyon nüfusun yaşadığı bir il. Ne İstanbul'da bugün hastane kapılarından taşan; Çin'deki, İtalya'daki gibi yere yığılan insanlar, hastane koridorlarından taşan insanlar var ne de Ankara'da var" dedi. Dr. Surel, kampüs içerisinde 4 bin yatağın olduğunu, şu an buralarda yatan belli sayıda bir hastalanın olduğunu belirtti. Hastanede 600 kadar pozitif hastanın bulunduğunu söyleyen Dr. Surel, "Bu hastalarımız dışında bir de 'Covidli olabilir miyim acaba' diyerek gelen hastalarımız var. Yani kişinin ateşi var; ama Covid testi henüz çıkmamış yatırdığımız hastalarımız da var.'' dedi.

18.08.2020Gündem
Keşan Kent Müzesi, şehrin belleğini yansıtacak

Keşan Kent Müzesi, şehrin belleğini yansıtacak

Edirne’nin Keşan ilçesisin tarihini ve Keşanlılar’ın yaşayışlarını anlatacak Keşan Kent Müzesi, ilçenin belleğini yansıtmak adına şekillenmeye başlıyor. Yakında anfi tiyatrosundan atölyelerine kadar birçok farklı eklentisiyle ’Müze Keşan’, şehrin yeni yaşam alanı olmaya hazırlanıyor.

17.08.2020Seyahat
17 Ağustos’ta anaokulunda yüz yüze eğitime başladı

17 Ağustos’ta anaokulunda yüz yüze eğitime başladı

Özel bir eğitim kurumu, 17 Ağustos’ta anaokulunu açacağını belirtti. Kurumun Genel Müdürü Özlem Dağ, diğer kademelerde de MEB’in izin ve onayı doğrultusunda yüz yüze eğitime geçmeyi istediklerini ve buna hazır olduklarını söyledi.

14.08.2020Eğitim
Erzincanda seyreltimiş sınıflar öğrencileri bekliyor

Erzincan'da seyreltimiş sınıflar öğrencileri bekliyor

Erzincan'da pandemiye karşı yoğun tedbirler altında öğrencileriyle buluşmayı bekleyen üniversiteler ekim ayında eğitime başlıyor. Her üniversite kendi açılış tarihini ilan ediyor. Erzincan Binali Yıldırım Üniversitesi de 5 Ekim’de açılacağını duyurdu.

13.08.2020Gündem
Konyada feci kaza

Konya'da feci kaza

KONYA'da otomobilin, aynı yöne giden TIR'a arkadan çarptığı kazada, 1'i ağır, 2 kişi yaralandı.

11.08.2020Gündem
Niğdede otomobil takla attı: 2 yaralı

Niğde'de otomobil takla attı: 2 yaralı

NİĞDE'de, kontrolden çıkan otomobilin takla atması sonucu sürücüsü ağır, yanındaki kişi ise hafif şekilde yaralandı.

10.08.2020Gündem
Eğitim 5.0 modeliyle şehrin merkezinde eğitim

Eğitim 5.0 modeliyle şehrin merkezinde eğitim

Nişantaşı Üniversitesi, ‘Eğitim 5.0’ ile farklı bir eğitim modeli uyguluyor. ‘Global Dijital Eğitim’ ile dünyanın en tanınan üniversiteleriyle ortak müfredat kullanan üniversite, İstanbul’da şehrin merkezi Maslak’taki NeoTech Kampüsü’nde yeni öğrencilerini bekliyor. Farklı oranlarda olmak koşuluyla neredeyse tüm öğrencileri burslu olan Nişantaşı Üniversitesi’nin teknoloji odaklı kurulan ve geleceğin dünyasını şekillendiren NeoTech Kampüsü’nde yaklaşık 40 bin kişi öğrenim görüyor.

6.08.2020Eğitim
İstanbul Müzik Festivali eylülde ekranda

İstanbul Müzik Festivali eylülde ekranda!

İstanbul Kültür Sanat Vakfı tarafından düzenlenen 48’inci İstanbul Müzik Festivali, 18 Eylül-5 Ekim 2020 tarihleri arasında dijital ortamda müzikseverlerle buluşacak. ‘Beethoven’ın Aydınlık Dünyası’ temasında şekillenen festival konserlerinin çekimleri İstanbul’daki ve Avrupa’nın çeşitli şehirlerindeki tarihi mekânlarda gerçekleştiriliyor.

5.08.2020Kitap Sanat
Şampiyonlardan tercih önerileri

Şampiyonlardan tercih önerileri

Üniversite tercihi yapacak adaylar “Nasıl tercih yapmalıyım?”, “Kimlerle konuşmalıyım?”, “Ailemin istediği bölümü mü yazmalıyım?” gibi sorularla bir yol haritası oluşturmaya çalışıyor. Her yıl sınava giren milyonlarca adaydan barajı geçenler tercihlerini buna göre yapıyor. İşte biz de bu süreci önde tamamlayan geçmiş yılların sınav birincilerine sorduk. Şampiyonlar, tercihte nelere dikkat ettiklerini, kimleri dinlediklerini, nasıl bir araştırma yaptıklarını anlattı.

30.07.2020Eğitim
Üniversiteler sürdürülebilir kalkınma için daha fazlasını yapmalı

Üniversiteler sürdürülebilir kalkınma için daha fazlasını yapmalı

Öğrencilerin yüzde 80’i üniversitelerinin sürdürülebilir kalkınma için daha fazla şey yapmasını istiyor, bunun yolu ise kaçınılmaz olarak teknolojiden geçiyor.

23.07.2020Teknoloji
Girne Amerikan Üniversitesi Dünyanın kapılarını Girne Koleji öğrencileri için açtı

Girne Amerikan Üniversitesi Dünyanın kapılarını Girne Koleji öğrencileri için açtı

Kıbrıs’ın ilk üniversitesi olan ve 1985 yılında kurulan Girne Amerikan Üniversitesi, eğitimdeki yenilikçi duruşu ve dünya kimliğinde mezuniyet vizyonuyla Türkiye’nin birçok kentinde Girne Kolejini açtı.

20.07.2020Ekonomi
YÖK 172 üniversitenin röntgenini çekti

YÖK 172 üniversitenin röntgenini çekti

YÖK Türkiye’deki 172 üniversiteye ait ‘Üniversite İzleme ve Değerlendirme Raporu’nu yayımladı. Rapora göre bir yılda öğrenci başına yapılan cari harcama 12 bin 735 TL. Üniversitelerimizde 3 milyon 882 bin öğrenci okurken bunlardan yaklaşık 127 bini yabancı. Yaklaşık 25 öğrenci başına da bir öğretim üyesi düşüyor.

14.07.2020Eğitim
Üniversite adayları için TercihFest

Üniversite adayları için 'TercihFest'

Üniversite adaylarına yönelik online tercih festivali ‘TercihFest’, 8, 9 ve 10 Ağustos'ta üç üniversitenin işbirliğiyle ücretsiz yapılacak.

7.07.2020Eğitim

Yazar Sonuçları

Üniversiteli gençlerin “Yeni Normal”e bakışı  

Uzun süredir, aynı zamanda mezunu da olduğum Sabancı Üniversitesi’nin Yönetim Bilimleri Fakültesi MBA Programı Danışma Kurulu’nda yer almaktayım. Düzenli olarak Sabancı Center’da gerçekleştirdiğimiz değerlendirme toplantılarında, özellikle işletme eğitiminde ve MBA seviyesinde, değişen iş hayatının ihtiyaçlarına cevap verecek güncel eğitim içeriklerinin eksiliğini dile getiriyordum.

2.09.2020

Soğutuculu cam tabuttaki diktatörün tahta dönüşü

26 Şubat 1986 günü, Filipinlerin Manila şehrinden kalkan bir C-141 uçağı, içindeki yolcuları ve yükü Havaii’ye götürdü.

16.08.2020

Şiir ölüyor mu?

Son günlerde, özellikle akademik çevrede, iki dostum bu soruya muhatap oluyor:

13.08.2020

Sanatın kraliçe arısı

Sanata karşı ilgisi çok küçük yaşta başlar.

8.08.2020

İlklerin kentinde yine bir ilke imza

İZMİR’de bugün çok önemli bir tören var.

8.08.2020