EKSTRA
MENÜ

Kamil Gülpınar

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 82 haberi bulunmuştur.

Kamil Gülpınar Haberleri

Çağımızın en önemli hastalığı obezite

Çağımızın en önemli hastalığı obezite

Ülkemizde yetişkinlerde her 3 kişiden biri obez ve gün geçtikçe bu sayı hızla artmakta. Geri dönüşü olmayan sonuçlara yol açan obezite ile ilgili merak edilenleri Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Kamil Gülpınar anlatıyor.

4.03.2021Sağlık
Obezite Cerrahisi Nedir ve Faydaları Nelerdir

Obezite Cerrahisi Nedir ve Faydaları Nelerdir?

Obezite kişilerin en basit hareketlerini bile kısıtlayan ve kişide çeşitli tıbbi rahatsızlıklara yol açan ciddi riskleri olan bir rahatsızlıktır. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Kamil Gülpınar, obezite cerrahisi sonrası hastanın yaşam kalitesindeki değişiklikleri sizler için anlattı.

26.01.2021İyi Yaşam
Tekrar Kilo Alanlar İçin: Revizyon Ameliyatı Nedir

Tekrar Kilo Alanlar İçin: Revizyon Ameliyatı Nedir?

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Kamil Gülpınar, obezite cerrahisinden sonra tekrar kilo alınması durumunda uygulanan revizyon cerrahisini anlattı.

16.10.2020İyi Yaşam
Mide Botoksu Hakkında Merak Edilenler

Mide Botoksu Hakkında Merak Edilenler

Mide botoksu, ameliyatsız bir şekilde uygulanması ile son dönemlerde oldukça tercih edilir hale geldi. Peki mide botoksu kimlere ve nasıl uygulanır, etkileri nasıldır? Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Kamil Gülpınar, obezite tedavisinde botoks kullanımı hakkında merak edilenleri cevapladı.

19.02.2020Diyet Rehberi
Mide Botoksu İle Ameliyatsız Zayıflama

Mide Botoksu İle Ameliyatsız Zayıflama

Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Kamil Gülpınar, obezite tedavisinde ameliyatsız bir teknik olan mide botoksu uygulamasını sizler için anlattı.

Mide Botoksuyla Ameliyatsız Zayıflayın

Mide Botoksuyla Ameliyatsız Zayıflayın

Kilo birçok insanın ortak problemi. Artan kilolar ise obeziteye yol açabiliyor. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Kamil Gülpınar, obezite tedavisinde ameliyatsız tedavi tekniği olan mide botoksu uygulamasını sizler için anlattı.

13.12.2019İyi Yaşam
Meme cerrahisi sonrası meme yeniden yapılabiliyor

Meme cerrahisi sonrası meme yeniden yapılabiliyor

Meme cerrahisi herhangi bir sebeple ama en çok meme kanseri ya da kanser oluşumuna sebep olabilecek doku gelişimi (prekanseröz) saptanması halinde uygulanan etkili bir tedavi yöntemidir. Günümüzde en etkili tedavi edilebilen kanserler arasında ilk sırada yer almasına rağmen, meme kanseri kadınlar için büyük bir travma.

28.11.2017Sağlık
Obezite cerrahisi ile yeni bir hayata merhaba deyin

Obezite cerrahisi ile yeni bir hayata merhaba deyin!

Çağın en önemli sorunlarının başında gelen obezite, hareketsiz yaşam ve sağlıksız gıdalar ile birlikte tehdit boyutunu da büyütüyor. Aşırı kilonun yaşamı risk altına sokan hastalıklara davetiye çıkardığını ve kişinin günlük aktivitelerinde de yavaşlamaya neden olduğunu vurgulayan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, kilo verme cerrahisinde yaşanan gelişmeleri anlattı.

28.11.2017Sağlık
Meme Cerrahisi Sonrası Meme Yeniden Yapılabiliyor

Meme Cerrahisi Sonrası Meme Yeniden Yapılabiliyor

Meme cerrahisi herhangi bir sebeple ama en çok meme kanseri ya da kanser oluşumuna sebep olabilecek doku gelişimi (prekanseröz) saptanması halinde uygulanan etkili bir tedavi yöntemidir.

Obezite ameliyatından sonra tekrar kilo mu aldınız

Obezite ameliyatından sonra tekrar kilo mu aldınız? 

Aşırı kilo sorunu olarak tanımlanan obezite hastalığı, cerrahi yöntemler dışında tedavi edilemezse cerrahi operasyon kaçınılmaz oluyor. Cerrahi operasyonla midelerinin bir kısmı alınan hastalar, ameliyattan sonra sağlıklarına ve dengeli bir kiloya kavuşuyorlar. Ancak her şeye rağmen hastaların bir kısmı ameliyattan sonraki dönemlerde tekrar kilo almaya başlayabiliyor. Cerrahi girişimler, bedenin gıdayı işleme şeklini değiştirme amacı gütse de yapılan cerrahi müdahalelerin sonuçları kalıcı olmayabiliyor. Bu nedenle cerrahi operasyondan birkaç yıl sonra tekrar kilo almaya başlayan hastalara, tedavinin devamı olarak revizyon tedavisi uygulandığını ifade eden Doç. Dr. Kamil Gülpınar, obezite hastaları için aydınlatıcı açıklamalar yaptı.

2.10.2017Sağlık
Diyabet tedavisinde metabolik cerrahi

Diyabet tedavisinde metabolik cerrahi

Tip 2 diyabet, obezite ile en sık bağlantılı hastalık türüdür ve tüm şeker hastalarının yaklaşık yüzde 90'ı tip 2 diyabetlidir. Tip 2 diyabetin nasıl tedavi edileceğini Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar anlatıyor.

23.08.2017Sağlık
Şeker hastalığı ameliyatla nasıl tedavi edilir

Şeker hastalığı ameliyatla nasıl tedavi edilir?

Şeker hastalığı yani Tip 2 Diyabet, ameliyatla tedavi edilebilir. Peki, hangi hastaları ameliyatla tedavi edebilmek mümkün? Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar cevapladı.

9.08.2017Sağlık
Diyabet cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir

Diyabet cerrahi yöntemlerle tedavi edilebilir

Diyabet hastalığının cerrahi yöntemlerle tedavi edilebileceğini söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, diyabet cerrahisinin özellikle tip 2 diyabet rahatsızlığında en etkili tedavi yöntemi olarak kabul edildiğine dikkat çekti.

28.07.2017Sağlık
Geç kalınan obezite tedavisi ne gibi sorunlar oluşturur

Geç kalınan obezite tedavisi ne gibi sorunlar oluşturur?

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar cevapladı; Geç kalınan obezite tedavisi ne gibi sorunlar oluşturur?

Obezite cerrahisi gebeliğe engel teşkil eder mi

Obezite cerrahisi gebeliğe engel teşkil eder mi?

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar cevapladı; Obezite cerrahisi gebeliğe engel teşkil eder mi?

Şeker hastalığı ameliyatla tedavi edilir

Şeker hastalığı ameliyatla tedavi edilir?

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar cevapladı; Şeker hastalığı ameliyatla tedavi edilir?

En sık karşılaşılan safra kesesi hastalıkları

En sık karşılaşılan safra kesesi hastalıkları

En sık rastlanılan safra kesesi hastalıkları hakkında açıklamalarda bulunan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, bu hastalıkları sıralıyor.

30.03.2017Sağlık
Diyabet Cerrahisi Hayat Kurtarıyor

Diyabet Cerrahisi Hayat Kurtarıyor!

Diyabet hastalığı tüm dünyada en yaygın ve yaşamı en fazla tehdit eden hastalıkların başında geliyor. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, diyabet rahatsızlığının cerrahi teknikler ile tedavi edilebileceğini belirtiyor...

Safra kesesi taşlarında tedavi nasıl olmalıdır

Safra kesesi taşlarında tedavi nasıl olmalıdır?

Safra kesesi taşları hakkında bilgilendirme yapan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, tedavinin nasıl olması gerektiğini açıklıyor.

9.03.2017Sağlık
Obeziteyi Önlemek Mümkün

Obeziteyi Önlemek Mümkün!

Obezite çağımızın en büyük hastalığı. Dünya bu hastalığa çare ararken aslında bu hastalığı önleyen birçok etken ve egzersiz var. Peki bu hastalığı önlememizde bizlere neler yardımcı oluyor?

Tüp mide ameliyatı sonrası beslenme

Tüp mide ameliyatı sonrası beslenme

Obezite ameliyatından sonra kişinin beslenmesi doktor tarafından ayrıntılı bir şekilde düzenlenir. Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, tüp mide ameliyatı ardından beslenmede dikkat edilmesi gerekenleri anlatıyor.

2.11.2016Sağlık
45 Kilo fazlası olanlar obezite riski altında

45 Kilo fazlası olanlar obezite riski altında

İdeal vücut ağırlığınızın 45 kilo üzerinde iseniz morbid obezite risk grubu içindesiniz demektir. 45 kilonun üzerinde fazlası olanlar defalarca diyet ve egzersiz yapmalarına rağmen aşırı kilolarından kurtulmayı başaramıyorlarsa uzman desteği almaları gerekmektedir.

9.08.2016Sağlık
Gastrik Bypass ameliyatı ile obezite tedavisi

Gastrik Bypass ameliyatı ile obezite tedavisi

Gastrik Bypass ameliyatı, morbid obez hastalarının tedavisinde kullanılan cerrahi tekniklerden biridir. Obezite tedavisinde diyetisyen eşliğinde diyet ve egzersiz yapılmasına rağmen vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olan ve morbid obez olarak tanımlanan hastalara uygulanan cerrahi tekniklerin başında Laparoskopik Gastrik Bypass ameliyatı gelir.

28.04.2016Sağlık
Safra kesesi taşları için ameliyat şart mı

Safra kesesi taşları için ameliyat şart mı?

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar cevaplıyor.

8.01.2016Sağlık
Kasık fıtıkları nasıl tedavi edilir

Kasık fıtıkları nasıl tedavi edilir?

Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar anlatıyor.

26.11.2015Sağlık
Cerrahi Tedavi İle Reflüye Son

Cerrahi Tedavi İle Reflüye Son!

Pek çok insanda yemekten sonra hazımsızlık, ekşime ve yemek borusunda yanma yakınmaları mevcuttur. İşte bu belirtiler reflünün habercisi olabilir.

Safra kesesi taşlarında tedavi nasıl olmalıdır

Safra kesesi taşlarında tedavi nasıl olmalıdır?

Safra kesesi taşları hakkında bilgilendirme yapan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, tedavinin nasıl olması gerektiğini açıklıyor.

En sık karşılaşılan safra kesesi hastalıkları nelerdir

En sık karşılaşılan safra kesesi hastalıkları nelerdir?

En sık rastlanılan safra kesesi hastalıkları hakkında açıklamalarda bulunan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, bu hastalıkları sıralıyor.

Kasık fıtıkları nasıl tedavi edilir

Kasık fıtıkları nasıl tedavi edilir?

Kasık fıtıklarının tek tedavisinin cerrahi olduğunu belirten Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, kasık fıtıklarının tanı konulur konulmaz opere edilmesi gerektiğini söylüyor.

Kasık fıtığı nedir Nedenleri ve belirtileri nelerdir

Kasık fıtığı nedir? Nedenleri ve belirtileri nelerdir?

Kasık fıtığının her on erkekten birinde görüldüğünü söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar,hastalığın nedenleri ve belirtilerine değiniyor.

Reflü tanısı nasıl konulur Tedavisinde neler yapılır

Reflü tanısı nasıl konulur? Tedavisinde neler yapılır?

Genel Cerrahi UzmanıDoç. Dr. Kamil Gülpınar cevaplıyor: Reflü tanısı nasıl konulur? Tedavisindeneler yapılır? Reflü tanısında endoskopi, baryumlu grafi ve bazı hastalarda24 saatlik pH monitörizasyonu dediğimiz burundan bir katater yardımıyla yemekborusuna ve mideye indirilen kataterle birlikte pH monitörizasyonu reflü tanısıkolaylıkla konulur. www.kamilgulpinar.com

Reflü nasıl bir hastalıktır Belirtileri nelerdir

Reflü nasıl bir hastalıktır? Belirtileri nelerdir?

Reflü hastalığının nasıl bir hastalık olduğunu anlatan Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, hastalığın belirtilerine değiniyor.

Obezite cerrahisinin tehlikeleri var mı

Obezite cerrahisinin tehlikeleri var mı?

Her ameliyatta olduğu gibi obezite cerrahisinde debazı tehlikelerin bulunduğunu söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, ancak halk arasında oluşan algının aksine bu tehlikenin diğer ameliyatlara göre çok yüksek olmadığını belirtiyor.

Obezite cerrahisi sonrası normal hayata ne zaman dönülür

Obezite cerrahisi sonrası normal hayata ne zaman dönülür?

Obezite cerrahisi sonrasında hastaların ameliyat sonrası ilkgün hemen yatağa alındığını söyleyen Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Kamil Gülpınar, hastanın yatağa yatırıldıktan sonraki ilk üç saat içinde mutlakaayağa kaldırılıp yürütülmesi gerektiğini belirtiyor.

Obezite cerrahisi kimlere uygulanır

Obezite cerrahisi kimlere uygulanır?

Genel Cerrahi UzmanıDoç. Dr. Kamil Gülpınar cevaplıyor: Obezite cerrahisi kimlere uygulanır? Yöntemler nelerdir?Obezite cerrahisi vücut kitle indeksi 40’ın üzerinde olanhastalara veya vücut kitle indeksi 35-40 arasında olup şeker hastalığı, kalphastalığı gibi yandaş hastalığı olan hastalara yapılır. Bu hastaların mutlaka 2veya 3 kez ciddi diyet denemeleri olmuş olması gerekir. Bu diyet denemelerinerağmen kilo verememiş veya kiloyu vermiş ve çok hızlı bir şekilde daha çok kiloalmış hastalarda operasyon önerilmektedir. www.kamilgulpinar.com

Morbid obezite nedir

Morbid obezite nedir?

Genel Cerrahi UzmanıDoç. Dr. Kamil Gülpınar cevaplıyor: Morbid obezite nedir? Obezite vücutta aşırı yağ depolanmasıdır. İnsanın aldığıkalorinin harcadığı kaloriden daha fazla olduğu durumlarda bu kalorivücudumuzda yağ olarak depolanır. Morbid obezite bu aşırı yağ depolanmasınınvücutta tahribat verdiği durum anlamına gelmektedir. www.kamilgulpinar.com

Arnavutluk’ta nakiller Türk hekimlere emanet

Arnavutluk’ta nakiller Türk hekimlere emanet

Arnavutluk’un ilk karaciğer naklini, 2007 yılında bu ülkedeki ilk böbrek naklini de gerçekleştiren Prof. Dr. Sadık Ersöz’ün başkanlığındaki Türk hekimler yaptı.

25.06.2013Kelebek
Elektrikler ne zaman gelecek 8 Temmuz elektrik kesintisi programı

Elektrikler ne zaman gelecek? 8 Temmuz elektrik kesintisi programı

AYEDAŞ ve BEDAŞ, vatandaşları elektrik kesintisi programı konusunda uyardı. Planlı kesinti programına göre, Avrupa ve Anadolu Yakası'ndaki birçok ilçede elektrik kesintisi yaşanacak. Peki, elektrik kesintileri hangi ilçelerde yaşanacak, hangi mahalleler kesintiden etkilenecek? Elektrikler ne zaman gelecek? İşte, AYEDAŞ ve BEDAŞ, 8 Temmuz kesinti programı

8.07.2019Gündem
Son dakika: MHP, 200 belediye başkan adayını daha açıkladı

Son dakika: MHP, 200 belediye başkan adayını daha açıkladı

MHP 4’ü il olmak üzere 200 belediye başkan adayını daha açıkladı. İşte MHP'nin açıkladığı 200 isim...

21.01.2019Gündem
Resmi Gazete yayınlandı Eski bakanların yeni görevleri belli oldu…

Resmi Gazete yayınlandı! Eski bakanların yeni görevleri belli oldu…

TBMM komisyonları üyeliklerine yapılan seçime dair karar Resmi Gazete'de yer aldı. Buna göre, Genel Kurulun 16 Temmuz tarihli 6. birleşiminde yapılan seçim sonucunda, Anayasa Komisyonu Başkanlığına AK Parti'den Yozgat Milletvekili Bekir Bozdağ, Başkanvekilliğine Afyonkarahisar Milletvekili Ali Özkaya, Sözcülüğe Kocaeli Milletvekili Emine Zeybek, Katipliğe Mersin Milletvekili Zeynep Gül Yılmaz getirildi.

19.07.2018Gündem
Ahmetler Mehmetler Mustafalar Meclisi

'Ahmet'ler 'Mehmet'ler 'Mustafa'lar Meclisi

Milletvekili seçimleri sonucu oluşan 27. Dönemi Meclis'inde en fazla "Ahmet" isimli milletvekilli bulunuyor. Yeni Meclis'te 31 milletvekili 'Ahmet' ismini taşırken, bunu 27 isimle 'Mehmet', 20 isimle 'Mustafa' takip ediyor.

26.06.2018Gündem
2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

2018 milletvekili seçim sonuçları belli oldu... İşte partilerin milletvekili listeleri

24 Haziran seçim sonuçları ile birlikte, Türkiye Büyük Millet Meclisine girecek olan 600 milletvekilinin listesi de belli oldu. YSK tarafından henüz resmi açıklama yapılmadığı için kesin olmayan seçim sonuçları olarak belirlenen listede, AA'nın son verilerine göre AK Parti'yi 293, CHP'yi 146, HDP'yi 67, MHP'yi 50, İYİ Parti'yi ise 44 milletvekili temsil edecek. İşte, 24 Haziran kesin olmaya seçim sonuçları bilgisine göre 600 milletvekilinin illere göre dağılımı

25.06.2018Gündem
Son dakika: HSK 287 yargı mensubunun görev yerini değiştirdi

Son dakika: HSK 287 yargı mensubunun görev yerini değiştirdi

Hakimler ve Savcılar Yüksek Kurulu (HSK) 1. Dairesi, 267’si adli yargı hakim ve savcısı 20’si idari yargı hakimi olmak üzere 287 yargı mensubunun görev yerini değiştirdi.

12.10.2017Gündem
1 Kasım 2015in vekil listesi

1 Kasım 2015'in vekil listesi

1 Kasım Genel Seçimleri'nde kesin olmayan sonuçlara göre milletvekili listeleri de belli oldu. İşte saat 00.30 itibariyle AA'nın verilerine göre milletvekili listesi...

1.11.2015Gündem
AK Parti Milletvekili adayları il il tam liste | 1 Kasım 2015 erken seçimleri

AK Parti Milletvekili adayları il il tam liste | 1 Kasım 2015 erken seçimleri

1 Kasım erken seçimleri için partilerin Parti Meclisi ve MYK toplantıları ile belirlediği Milletvekili aday listeleri yayınlandı. İşte AKP'nin Milletvekili aday listesi..

26.10.2015Bilgi

Yazar Sonuçları

Tüp mide ameliyatıyla ideal kilonuza kavuşabilirsiniz

Tüp mide ameliyatıyla ideal kilonuza kavuşabilirsiniz

Diyet ve egzersizle istediği kiloya ulaşamayan bireyler umutsuzluğa kapılabiliyor. Bu gibi durumlarda profesyonel destek şart. Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Kamil Gülpınar, tüp mide ameliyatı ile aşırı kilolardan kurtularak daha sağlıklı bir yaşantıya kavuşulabileceğini belirtti.

19.11.2019
Tüp mide ameliyatıyla obezite tedavisi

Tüp mide ameliyatıyla obezite tedavisi

Diyetle ya da egzersizle kilo veremeyen hastalar için uygulanan tüp mide ameliyatı hakkında bilinmesi gerekenleri Genel Cerrahi Uzmanı Prof. Dr. Kamil Gülpınar’a sorduk.

26.06.2019