EKSTRA
MENÜ

Kaman

Kaman ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kaman haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 982 Kaman haberi bulunmuştur.

Kaman Haberleri

‘Hava’ taşır adaleti hiç yorulmadan

‘Hava’ taşır adaleti hiç yorulmadan

Buket Uzuner’in uyumsuz kahramanı Defne Kaman bu kez ‘hava’da kayboluyor. Dörtlemenin üçüncü kitabı ‘Hava’da Kaman, doğaya karşı işlenen suçların peşine düşüyor ve adalet sağlanmadan dönecek gibi görünmüyor

10.10.2018Kitap Sanat
Yepyeni bir sayfa açın

Yepyeni bir sayfa açın

Bir sıcak içecek, bir rahat koltuk, bir de güzel kitap... Yazın hareketli günleri bitti, sayfalara gömülüp başka dünyalara açılma mevsimi geldi. Keyfinizi katlamak için jürimiz baskıdan taze çıkmış kitapların en iyi 10’unu seçti.

Yoğun bakımda stajyer öğrenciler bağırınca fark edildi

Yoğun bakımda stajyer öğrenciler bağırınca fark edildi

Kırşehir’in Kaman ilçesinde zatürre nedeniyle devlet hastanesinin aciline başvuran yaşlı kadının üzerindeki akrep, yoğun bakım ünitesinde fark edildi. Akrep görevliler tarafından alınırken, olayla ilgili inceleme başlatıldı.

27.09.2018Gündem
Buket Uzuner  son romanı ‘Hava’yı  anlattı: Tabiat anaya ihanet, bütün destanlarda felaket getirir ve her destanın arkasında gerçek bir hikâye vardır

Buket Uzuner son romanı ‘Hava’yı anlattı: Tabiat anaya ihanet, bütün destanlarda felaket getirir ve her destanın arkasında gerçek bir hikâye vardır

Bundan üç yıl önceydi. Bir havalimanında Buket Uzuner’i aramış söyleşi yapıyordum. Bana ‘Toprak’ı anlatıyordu. ‘Tabiat Dörtlemesi’nin ikinci kitabını... Aradan üç yıl geçti. Bu kez aradığım kişiye Kaş’ta, bir çevre eyleminde ulaştım. Bir tesadüftü karşılaşmamız, 350.org’un ‘İklim için ses ver’ eyleminde sesimizi çıkardık. Sonra oturduk, dörtlemenin üçüncü kitabı ‘Hava’yı, Defne Kaman’ın bu kez neler yaşadığını konuştuk. Buket Uzuner’in bir de sürprizi var: Netflix’ten dörtlemenin dizi olması için bir teklif gelmiş.

Kaman cevizinde hasat dönemi

Kaman cevizinde hasat dönemi

Kırşehir'in Kaman ilçesinde yetiştirilen, ince kabuğu ve lezzeti ile dünyaca ünlü bir marka haline gelen cevizin hasadına başlandı.

19.09.2018Ekonomi
İlk yurtdışı gezim Türkiyeydi

'İlk yurtdışı gezim Türkiye'ydi'

JAPON Prenses Akiko Mikasa, babasının adını taşıyan Prens Mikasa Vakfı’nın Onursal Başkanı oldu.

13.09.2018Gündem
Tanesi 500 liradan kapış kapış gidiyor

Tanesi 500 liradan kapış kapış gidiyor

Bursa'da Uludağ Üniversitesi'nde üretilen deve kuşu yavruları 500 liradan satılıyor. Üniversite siparişlere yetişemiyor.

30.07.2018Ekonomi

Kırşehir'de jeotermal kaynak arama sahası ihaleye çıkarıldı   

Kırşehir'in Kaman ilçesindeki bir jeotermal kaynak arama sahası ihaleye çıkarıldı.

27.07.2018Ekonomi
Kavga ettiği akrabasının kulağını kopardı

Kavga ettiği akrabasının kulağını kopardı

Kırşehir'de, tarım arazisindeki sulama boruları nedeniyle çıkan kavgada, bir kişi tartıştığı akrabasının kulağını ısırarak kopardı.

26.07.2018Gündem
Bu acıya yürek dayanmaz Hamile kadın ve çocukları hayatını kaybetti

Bu acıya yürek dayanmaz! Hamile kadın ve çocukları hayatını kaybetti

Kırşehir'in Kaman ilçesinde, önüne çıkan köpeğe çarpmamak için direksiyonu kıran sürücünün kullandığı otomobil devrildi. Kazada hamile karısı, karnındaki 5 aylık bebeği ile 3 yaşındaki kızı hayatını kaybetti.

3.07.2018Gündem
Bozkırın göletlerine 130 bin yavru balık

Bozkırın göletlerine 130 bin yavru balık

Kırşehir merkez ve ilçelerindeki göletlere, 130 bin yavru sazan bırakılarak balık potansiyelinin artmasına katkı sağlandı.

26.06.2018Ekonomi
Rize, Konya ve Çankırı...

Rize, Konya ve Çankırı...

Çankırı'da oy sandıklarının tamamının sayımı tamamlanırken 2 milletvekilini de AK Parti kazandı. Çankırı genelinde 688 seçim sandığında 116 bin 790 oyun kullanıldığı milletvekilliği seçiminde oyların yaklaşık yüzde 59,33'sini alan Çankırı, Türkiye üçüncülüğü elde etti.

25.06.2018Gündem
Özel yetenekli öğrenciler arkeoloji ve tarihe dokunuyor

Özel yetenekli öğrenciler arkeoloji ve tarihe dokunuyor

Kırşehir'in Kaman ilçesindeki Kelehöyük kazı bölgesinde ‘Özel Yetenekliler Arkeoloji ile Tarihe Dokunuyor’ projesi başlatıldı. Kırşehir Valisi İbrahim Akın, "Burada uygulanacak projeyle farklı yerlerden çocuklarımız bir araya gelerek hem görsel hem zihinsel gelişmelerine katkı sağlayacak sonuç alacaklar" dedi.

21.06.2018Eğitim
Yerli otomobilden tüm bölgeler faydalanacak

"Yerli otomobilden tüm bölgeler faydalanacak"

TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu: "Yerli otomobilin belirli parçalarını ülkenin dört bir yanına dağıtıp, oralarda üretimini sağlayıp birbirine eklemlenmiş bir değer halkası oluşturacağız. Örneğin koltuğu bir yerde üretilecek, başka aksamı başka yerde üretilecek. Her bölgenin bir katkısı olacağına inanıyorum. Yerli otomobilden tüm bölgeler faydalanacak" açıklamasında bulundu.

4.06.2018Ekonomi
Üniversite öğencisi kalbine yenildi

Üniversite öğencisi kalbine yenildi

Osmaniye’de yaşayan 23 yaşındaki üniversite öğrencisi, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.

1.05.2018Gündem
Nisan donları ceviz üretimini olumsuz etkiledi

Nisan donları ceviz üretimini olumsuz etkiledi

Türkiye'nin önemli ceviz üretim merkezlerinden Kırşehir'in Kaman ilçesinde ceviz ağaçlarının yaklaşık yüzde 15'i bu ay görülen don olayından olumsuz etkilendi.

30.04.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Vahşetin çağrısı

Tuhaf bir şekilde yetiştirilen bir kızın öyküsü. Başrollerdeki genç oyuncu Bel Powley’nin yanı sıra emektar aktör Brad Dourif’in başarılı performanslarıyla parladığı filmde Liv Tyler da adeta kendisini hatırlatan bir rolde karşımıza çıkıyor.

22.06.2018