EKSTRA
MENÜ

Kalp Dostu

Kalp Dostu ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kalp Dostu haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 1.142 Kalp Dostu haberi bulunmuştur.

Kalp Dostu Haberleri

Karadut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Karadut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgİ

Karadut Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Karadut Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgİ

 Ülkemizde meyve ağaçları oldukça fazladır. Karadut ağacı da ülkemizde yetişen ağaç türlerinden bir tanesidir. Karadut ağacı geniş bir dağılım popülasyonuna sahip olduğundan dolayı sadece ülkemizde değil değişik coğrafyalarda da yine karadut ağacına rastlamak mümkündür. Karadut ağacını bahçesinde yetiştirmek isteyen kişiler bu ağaç hakkında araştırma yapmaktadırlar. Peki, karadut ağacı nedir? Karadut ağacı nasıl yetişir? Karadut ağacı en çok nerede vardır? Karadut ağacı özellikleri nelerdir? İşte karadut ağacı ile ilgili bilinmesi gereken detaylar.

25.03.2021Bitki Bakımı
Yer Fıstığı Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir Yer Fıstığı Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Yer Fıstığı Ağacı Nedir, Nerede Ve Nasıl Yetişir? Yer Fıstığı Ağacı Özellikleri, Bakımı Ve Faydaları Hakkında Bilgi

Yer fıstığı ağacı en çok yetiştirilen ağaç türleri arasındadır. Ülkemizde de yine yer fıstığı yetiştiriciliği oldukça yayındır. Yer fıstığı ağacı ılıman iklimlerde daha iyi yetişen bir ağaç türüdür. Bundan dolayı yer fıstığı ağacı Türkiye'de birçok bölgede görülmektedir. Son günlerde ise yer fıstığı ağacı ile ilgili yoğun araştırmalar yapılmaktadır. Peki yer fıstığı ağacı nedir? Yer fıstığı ağacı nerede yetişir? Yer fıstığı ağacı nasıl yetişmektedir? Yer fıstığı ağacı özellikleri nelerdir? Yer fıstığı ağacının bakımı nasıl olmalıdır? İşte yer fıstığı ağacı ile ilgili bilinmesi gereken tüm detaylar.

24.03.2021Bitki Bakımı
Yüksek tansiyon nasıl düşürülür İşte tansiyon düşüren besinler

Yüksek tansiyon nasıl düşürülür? İşte tansiyon düşüren besinler

Yüksek tansiyon (hipertansiyon) damarın içindeki kanın damar duvarına yaptığı yüksek basınca denir. Bu durum uzun süre belirti vermeden kalp, damar, beyin ve böbrek sisteminde de hasarlara neden olabiliyor. Peki yüksek tansiyon nasıl düşürülür? İşte tansiyon düşüren besinler...

24.03.2021Sağlık
Çaşır Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi Çaşır Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Çaşır Mantarı Nedir, Nerede Yetişir Ve Yenir Mi? Çaşır Mantarı Faydaları, Yetiştiriciliği Ve Özellikleri

Doğal gıdalarla beslenme ve doğanın nimetlerinden yararlanma eğilimi son dönemlerde giderek artmaktadır. Mantarın pek çok faydası vardır. Fakat bilinçli tüketilmesi gerekir. Mantarlar hakkında bilgi sahibi olmayanlar zehirlenmelerle karşılaşabilirler. Pek çok çeşidi vardır. Bunlardan bir tanesi de Çaşır mantarıdır. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Pandemi şişkinliğinden kurtulmanın yolları

Pandemi şişkinliğinden kurtulmanın yolları

Pandemi stresi ve değişen yeme alışkanlığıyla bağırsak şişkinliği şikayetlerinin de arttığını söyleyen Prof. Dr. Vedat Göral, “Bağırsak şişkinliği, hastalığa bağlı olmadan da yani kişinin yeme içme alışkanlığına göre de oluşabilir” dedi.

12.02.2021Sağlık
Erik ne zaman çıkar Erik mevsimi için geri sayım başladı

Erik ne zaman çıkar? Erik mevsimi için geri sayım başladı

Hemen herkesin severek tükettiği meyvelerden birisi olan erik, bahar aylarının yaklaşmasıyla birlikte gündemde yer almaya başladı. Erik ne zaman çıkar sorusu ile sevilen meyvenin pazar ve marketlerde ne zaman yer alacağını öğrenmek isteyen vatandaşlar, internet üzerinden araştırmalarını gerçekleştirmeye başladı. Peki, erik ne zaman çıkar? İşte, o bilgiler

4.02.2021Gündem
Güçlü bağışıklık için uzmanından altın öneriler

Güçlü bağışıklık için uzmanından altın öneriler

Kış aylarının genel vücut sağlığı açısından dikkatli olunması gereken bir mevsim olduğuna dikkat çeken Gastronomi Bölümü Öğr. Gör. Gökhan Taşpınar, bu yılın pandemi şartları nedeniyle daha yüksek sağlık riskleri taşıdığını hatırlattı. Taşpınar, kış soğuklarıyla birleşen pandemi şartlarında vücudu dirençli tutacak besinler hakkında bilgi verdi.

27.01.2021Sağlık
Kalbini seven bunları yesin Hepsi ömrü uzatıyor

Kalbini seven bunları yesin! Hepsi ömrü uzatıyor

Sağlıklı kalbe giden yol, sağlıklı besinlerden geçiyor. Çünkü bu besinler, damarları temizleyerek ve kan basıncını düşürerek kalp sağlığına önemli katkılar sağlıyor. Kardiyoloji Uz. Dr. Deniz Şener, kalp dostu besinler hakkında bilgi verdi.

8.01.2021Sağlık
Tam bir kalp dostu Balığı daha faydalı olması için böyle tüketin

Tam bir kalp dostu! Balığı daha faydalı olması için böyle tüketin

Omega-3 yönünden zengin bir besin olan balık, sağlık için çok faydalı. Özellikle de mevsiminde düzenli olarak tüketilmesi öneriliyor. Ancak en yüksek faydayı sağlaması için doğru hazırlanması ve tüketilmesi de önemli. Peki balığın sağlığa faydaları neler? Nasıl tüketilmeli?

4.01.2021Sağlık
Tam Bir Sağlık Bombası: Hurmanın Muhteşem Faydaları

Tam Bir Sağlık Bombası: Hurmanın Muhteşem Faydaları

Hurma ülkemizde çoğunlukla Ramazan aylarında tüketilse de beslenmemize eklememiz gereken başlıca besinler arasında yer alıyor. Potasyum, magnezyum ve kalsiyum olmak üzere birçok mineral ile vitaminle dolu olan hurmanın faydalarını anlatıyoruz.

Birçok kişi tadını bile bilmiyor… Meğer içinde hazine gizliymiş

Birçok kişi tadını bile bilmiyor… Meğer içinde hazine gizliymiş

Birçok kişinin tadına bile aşina olmadığı alıç meyvesi, tüketimi çok yaygın olmasa da oldukça faydalı meyvelerin başında geliyor. Alıç, ‘yemişen’ ya da ‘ekşi muşmula’ adlarıyla da biliniyor. Ülkemizin hemen hemen her yerinde yetişen bu meyvenin reçeli, marmeladı hatta sirkesi de yapılıyor. Peki, faydalarıyla adeta doğal ilaç görevi gören ve kalp dostu olan alıcın diğer müthiş faydalarını biliyor musunuz?

29.12.2020Sağlık
Kalp hastalıkları riskini azaltmak için 4 altın kural

Kalp hastalıkları riskini azaltmak için 4 altın kural

Ünlü şef Danilo Zanna, 29 Eylül Dünya Kalp Günü’nde kalp dostu yemekler yaptı. Danilo Şef’in sorularını yanıtlayan İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Kardiyoloji Anabilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hakan Karpuz ise ‘Avrupa’da kalp hastalıklarında en erken ölen Türkiye. Normal bir Avrupa ülkesine göre 10-12 yıl erken ölüyoruz’’ dedi.

29.09.2020Sağlık
Sofradaki kalp dostu… Bu besinler kalp sağlığını koruyor

Sofradaki kalp dostu… Bu besinler kalp sağlığını koruyor

Hızlı yaşam tarzı ve sağlıksız beslenme alışkanlıkları kalp sağlığını olumsuz şekilde etkiliyor. Diyetisyen Fatma Baysal Yusuf, sağlıklı bir kalp için sağlıklı bir beslenme listesi oluşturulması gerektiğini söyledi, kalp sağlığına iyi gelen besinleri sıraladı.

4.08.2020Sağlık
Çok faydalı Her gün bir avuç yerseniz…

Çok faydalı! Her gün bir avuç yerseniz…

Çoğunlukla kuruyemiş olarak tükettiğimiz kajunun aslında Brezilya kökenli bir meyve olduğunu biliyor musunuz? Mineral ve vitamin açısından oldukça zengin olan kaju tam bir enerji kaynağı…

1.06.2020Evdehayat
Kalp dostu diyetler sperm sağlığı açısından da önemli

Kalp dostu diyetler sperm sağlığı açısından da önemli

Sperm kalitesini artırmanın yolu sağlıklı beslenmekten geçiyor. Kalp dostu diyetlerin sperm sağlığı açısından önemine vurgu yapan Ürolog Prof. Dr. Ege Can Şerefoğlu, konuyla ilgili dikkat çeken araştırmanın sonuçlarını paylaştı.

25.03.2020Sağlık
Faydaları saymakla bitmiyor… Kalp dostu meyve: Alıç

Faydaları saymakla bitmiyor… Kalp dostu meyve: Alıç

Alıç, ‘yemişen’ ya da ‘ekşi muşmula’ adıyla da bilinir. Sert iklimlere dayanıklıdır. Ülkemizin hemen hemen her yerinde yetişen bu meyvenin reçeli, marmeladı hatta sirkesi yapılır. Faydalarıyla adeta doğal ilaç görevi gören ve kalp dostu olan alıcın başka nelere iyi geldiğini Diyetisyen Şeyma Yılmaz sıraladı.

11.02.2020Sağlık
Kakule Çayı Nasıl Yapılır

Kakule Çayı Nasıl Yapılır?

Zencefilgiller ailesine mensup olan kakulenin birbirinden özel faydaları var. Birçok hastalığın tedavisinde de kullanılan kakulenin çayı da birçok derde şifa oluyor. İşte kakule çayının yapımı...

Fıstık Ezmesinin 7 Bilinmeyen Faydası

Fıstık Ezmesinin 7 Bilinmeyen Faydası

Fıstık ezmesine alerjiniz yoksa size bu harika besinin sayısız faydalarından bahsedeceğiz. Kahvaltı, spor öncesi, ara öğün ya da akşam yemeği... Fıstık ezmesini her öğünde tüketebilirsiniz. Protein, potasyum ve sağlıklı yağ deposu fıstık ezmesinin birçok faydası var. İşte fıstık ezmesinin 8 faydası...

Pirinç kepeği yağı sağlıklı mı Pirinç kepeği yağının faydaları

Pirinç kepeği yağı sağlıklı mı? Pirinç kepeği yağının faydaları

Pirinç kepeği yağı, kozmetik ürünlerde sıkça kullanılıyor. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu birçok vitamin ve mineral içeren pirinç kepeği yağının uzun vadeli kullanımda fark edebileceğiniz pek çok faydası bulunuyor.

24.07.2019Sağlık
KPSSye damga vurdu Amerikan armudu nedir

KPSS'ye damga vurdu! Amerikan armudu nedir?

14 Temmuz tarihinde düzenlenen KPSS sınavında sorulan Amerikan armudu sorusu adayların gündemine geldi. Sınavın ardından, sorunun cevabını merak eden adayları internet üzerinden Amerikan armudu olarak da adlandırılan meyve ile ilgili araştırma yapmaya başladı. Pek, Amerikan armudu nedir? İşte, o konuya dair bilgiler.

14.07.2019Sağlık
Şifa kaynağı enginarın faydaları saymakla bitmiyor

Şifa kaynağı enginarın faydaları saymakla bitmiyor

Mineral ve vitamin deposu olan enginarın faydaları saymakla bitmiyor. Akdeniz mutfağının lezzetli sebzelerinden biri olan enginar tam bir sağlık deposu!

10.07.2019Sağlık

Maydanozun faydaları nelerdir? Hangi hastalıklara iyi gelir?

Maydanoz kolesterol ile yağ içermez. A, C, E ve K vitaminleri ile B9 vitamininin, yani folikasitin de iyi bir kaynağıdır. Potasyum ve demir minerallerinden de zengindir. 100 gramı 36 kaloridir.Peki, maydanozun faydaları nelerdir? Maydanoz neye iyi gelir? Maydanoz suyu zayıflatır mı?

1.07.2019Sağlık
Erikte hangi vitaminler var Eriğin faydaları neler

Erikte hangi vitaminler var? Eriğin faydaları neler?

Bahar aylarının gelmesi ile beraber erik de pazar ve manavlardaki yerini almaya başladı. Mevsiminin gelmesi ile tüketilmeye başlanan eriği faydaları da lezzeti kadar gündemde yer alıyor. Peki, yeşil ve kırmızı renkleri de bulunan erikte hangi vitaminler bulunuyor. Eriğin faydaları nelerdir? İşte, eriğin faydaları ile ilgili merak edilenler.

15.05.2019Sağlık
13 yıllık müdürlük hayatını kenara attı Amerikada denediği tadın ardından köyüne döndü üretime başladı

13 yıllık müdürlük hayatını kenara attı! Amerika'da denediği tadın ardından köyüne döndü üretime başladı

MUĞLA’nın Ula ilçesinde çiftçilik yapan üniversite mezunu Aslı Aksoy (38), 2015 yılında başladığı kuşkonmaz üretiminde başarıyı yakaladı. Bu yıl tarlasından 15 ton ürün almayı hedeflediğini belirten Aksoy, kilosu 50 liradan satılan kuşkonmaz üretimi için ’iyi tarım’ sertifikası aldı, büyük mağazalarla satış sözleşmesi imzaladı.

26.03.2019Ekonomi
Egzersiz Yapmak Hangi Hastalıkları Önlüyor

Egzersiz Yapmak Hangi Hastalıkları Önlüyor?

Egzersiz yapmanın sağlığımız için inanılmaz faydalı olduğunu hemen her gün uzmanlardan duyuyoruz. En başta kilo vermeye ve formda kalmaya yardımcı olan egzersizler, başka nelere iyi geliyor? Fizyoterapi ve Rehabilitasyon Bölüm Başkanı Prof. Dr. Defne Kaya açıkladı.

Bel çevresindeki yağların düşmanı

Bel çevresindeki yağların düşmanı

Kalp-damar hastalığı, kolesterol ve trigliserit yüksekliği olanların doğal ilacı avokado. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, kalp ve damar hastalıkları her yıl 18 milyon insanın ölümüne neden oluyor. 2030 yılında ise bu sayının 23 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. “Eğer trigliseridiniz ve kolesterolünüz yüksekse avokado tam size göre bir meyve” diyen Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Barış Çaynak, “Kalbiniz için her gün 1 avokado yiyebilirsiniz” diyor

14.01.2019Sağlık
Kalbiniz İçin Her Gün 1 Avokado Tüketin

Kalbiniz İçin Her Gün 1 Avokado Tüketin

Kalp-damar hastalığı, kolesterol ve trigliserit yüksekliği olanların doğal ilacı avokado. Dünya Sağlık Örgütü verilerine göre, kalp ve damar hastalıkları her yıl 18 milyon insanın ölümüne neden oluyor. 2030 yılında ise bu sayının 23 milyona ulaşacağı tahmin ediliyor. Kalp ve Damar Cerrahı Prof. Dr. Barış Çaynak, “Eğer trigliseridiniz ve kolesterolünüz yüksekse avokado tam size göre bir meyve. Kalbiniz için her gün 1 avokado yiyebilirsiniz” dedi.

Mutfaktaki düşman: Trans yağ

Mutfaktaki düşman: Trans yağ

Dünya Sağlık Örgütü’nün (WHO) yeni hedefi trans yağlar. Pasta, kurabiye, bisküvi, pizza, soslar, kızartmalar, şekerlemeler ve daha pek çok gıdada bulunan, farkında olarak veya olmayarak yüksek oranda tükettiğimiz endüstriyel olarak üretilen trans yağların her yıl 540 bin ölüme yol açtığı hesaplanıyor. WHO tam da bu nedenle 2023 yılına kadar endüstriyel trans yağların kullanımdan kaldırılmasını hedefliyor.

6.01.2019Gündem

Diyette Çikolata Yenir Mi?

Diyetler genellikle yasaklarla hatta kimi zaman da bu yasakları içeren kaçamaklarla dolu serüvenler olarak görülür. Oysa ki sizin için en doğru olan diyette yasak olmaz, sadece kontrol olur. Eğer çikolatayı çok seviyorsanız ve onsuz bir hayat düşünemiyorsanız elbette diyetinize ekleyebilirsiniz. Hatta yediğiniz çikolatanın vücudunuz için faydaları bile olabilir.

Brokolinin Bilinmeyen 12 Faydası

Brokolinin Bilinmeyen 12 Faydası

Kimilerinin bayılarak yediği, kimilerinin ise hiç sevmediği brokolinin sağlığa sayısız faydası olduğunu biliyor muydunuz? Çiğ, haşlanarak, yemeği yapılarak ya da salata olarak tüketilen bu ağaç şeklinde sebze beyinden karaciğere, kalpten kemiklere karşı vücudumuzun her bölgesini ayrı ayrı koruyor. İşte brokolinin bilinmeyen faydaları...

Kadınlarda beslenme alışkanlığı yaşa göre değişiyor

Kadınlarda beslenme alışkanlığı yaşa göre değişiyor

Her yaşın ayrı bir güzelliği var fakat önce sağlıklı olmak şartıyla… Yapılan son araştırmalar kadınların yaş almaya başladıkça beslenme alışkanlıklarını gözden geçirip düzenli egzersiz ve kalp dostu gıdalarla sağlıklarını korumaları gerektiğinin önemine bir kez daha vurgu yapıyor. Beslenme Danışmanı Susan Bowerman, 20'lerinden 60’larına ve daha sonraki yaşlarına kadar kadınların sağlıklı ve dinç kalabilmeleri için uygulamaları gereken beslenme ve egzersiz formüllerini anlatıyor.

9.11.2018Sağlık
Nar çiçeğinin faydaları nelerdir İşte nar suyu tarifi

Nar çiçeğinin faydaları nelerdir? İşte nar suyu tarifi

Nar çiçeğinin faydaları vatandaşların sorguladığı konular arasında yer alıyor. Tarih boyunca şifa kaynağı olarak kullanılan narın birçok faydası bulunuyor. Peki, nar çiçeğinin faydaları nelerdir? İşte nar suyu tarifi.

29.10.2018Sağlık
Bu 9 Besin Damarları Temizliyor

Bu 9 Besin Damarları Temizliyor!

Dünya genelinde en çok görülen ve ölümle sonuçlanma riski bulunduran hastalıkların başında kalp ve damar rahatsızlıkları geliyor. Erken yaşlarda edinilen beslenme ve spor alışkanlığı ise bu rahatsızlıkların önüne geçme yöntemlerinden biri. Bazı besinler de, damar tıkanıklarına yol açan sorunları ortadan kaldırıyor ve damarları temizliyor.

Kalp Dostu 10 Sebze

Kalp Dostu 10 Sebze

29 Eylül Dünya Kalp Günü nedeniyle kalp ve damar sağlığı sorunları ile beslenme ilişkisinin önemine dikkat çeken Fitoterapi Uzmanı Dr. Ümit Aktaş, kalp dostu 10 sebzeyi açıkladı.

Bu 5 Besin Kalbi Genç Tutuyor

Bu 5 Besin Kalbi Genç Tutuyor

Günde en az 100 bin kez çarpan kalbimizi, ilerleyen takvim yaşımız değil sağlıksız beslenme yaşlandırıyor. Sağlıkla atan, genç bir kalbe sahip olmak için bazı besinlerin beslenme planında başrol olması gerekiyor. 29 Eylül Dünya Kalp Günü öncesinde Uzman Diyetisyen Nilay Keçeci Arpacı, kalbi genç tutan besinleri sıraladı.

Yazar Sonuçları

Kalbiniz için sağlıklı beslenin

Kalp ve damar sağlığını korumaya yönelik beslenme alışkanlığını genç yaşlarda kazanmak, ilerleyen yaş döneminiz için yapacağınız en değerli yatırım olacaktır. Çünkü sağlıklı, uzun ve kaliteli bir yaşam sürebilmenin yolu, kalp sağlığını korumaktan geçer.

18.01.2021

Sertleşme sorunu (iktidarsızlık) doğal yöntemlerle tedavi edilebilir mi?

Sertleşme sorunu ya da iktidarsızlık tatmin edici cinsel performansa izin verecek düzeyde ereksiyonun (sertleşme) başlatılamaması ya da sürdürülememesi durumudur.

21.10.2020

D vitamini deposu besinler

Günlük D vitamini ihtiyacı ortalama 10-20 mcg (400-800 IU) 'dır. Birçok besinde bulunmasına rağmen D vitamini eksikliği toplumumuzda sıklıkla görülüyor.

4.07.2020

Kuşkonmazı tanıyalım

Son dönemlerde tropikal meyveler öne çıkarken, bir sebzeye dikkatimiz çekildi. Yeraltında yetişip sanırım üzerine kuş konamadığı için ‘kuşkonmaz’ dedikleri kök sebzeye... Ülkemizde geniş kesimlerde pek bilinmez. Aşırı nazik bir kök sebzedir. Avrupa’da, özellikle Almanya’da nisan-haziran arası sofraların kralıdır. Çorbası, salatası yapılır. Hafif haşlanıp özel sosuyla yenir. Restoranların kapılarına büyük tahtalara özel “Kuşkonmaz menüsü bulunur” diye yazılır. Pişirilmesi maharet ister. Parçalamadan hassasça soyup dikkatli şekilde kıvamında haşlamak gerekir. Hatta bunun için özel yüksek tencereler var.

30.05.2020

D vitamini telomeri de koruyor

Her derde deva D vitaminimiz, kromozomlarımızı koruma ve ömrü uzatmada da işe yarıyor!

6.11.2019

Fındığın 5 faydası

Fındık; ülke olarak ihracatında dünyada ilk sırada yer aldığımız, genellikle kurabiye, pasta ve tatlılarda kullandığımız bazen de atıştırmalık olarak tükettiğimiz faydalı ve lezzetli bir kuruyemiştir.

18.09.2019

Buğday yağının faydaları nelerdir?

20. yüzyılın ortalarından itibaren genetiğinin değiştirilmesi ve içerdiği gluten sebebiyle eleştiri oklarını üzerine çeken buğday için her geçen gün olumlu ve/veya olumsuz yönde haberler yapılmaktadır. Çölyak hastası olmadığı halde pek çok kişi gereksiz yere buğdayı beslenmesinden çıkarmaktadır. Halbuki Dünya Sağlık Örgütü günlük enerji alımının %50-60 oranında karbonhidratlardan karşılanmasını önermektedir. Biz diyetisyenler tam buğdayı, tam taneli tahılları tavsiye etmekteyiz. Pirinç yerine bulgur yenilmesini ya da beyaz ekmek yerine tam buğday ekmeği tercih edilmesini önermekteyiz.

13.07.2019

D vitamini ve kalsiyum zengini besinler

Vücudumuzun en çok ihtiyacı olan ve birbirine bağlı 2 besin maddesi: Kalsiyum ve D vitamini. Kalsiyum kemikleri ve dişleri güçlendirirken, D vitamini de kalsiyumun vücutta daha kolay emilmesini sağlıyor. Güçlü kemikler, sağlıklı bir immün sistem için bu iki besin öğesinin önemi büyük.

8.07.2019
Yedikçe kilo verdiren lezzet: “Maş fasulyesi”

Yedikçe kilo verdiren lezzet: “Maş fasulyesi”

Posadan zengin oluşu sebebiyle kolesterolün düşürülmesine de yardımcı oluyor.

12.06.2019

Dr. Öz’ün favori yaz yiyecekleri

En taze, en lezzetli, üstelik besin değerleri yüksek. İşte kendinizi iyi hissettirecek basit tarifler…

9.06.2019

Yedi günde temiz beslenmeye geçiş

‘Temiz beslenmek’, işlenmiş her şeyi diyetinizden çıkarmak, sadece doğal ve taze gıdalarla beslenmektir. Bu beslenme tarzının birçok faydası vardır. Genel sağlığınız için iyi olmasının yanı sıra kilo vermenize de yardımcı olur. Sadece yedi günde temiz beslenmeye hakim olamazsınız ancak aşağıdaki plan hazırlık yapmanıza, bu yeni yaşam tarzınıza alışmanıza ve bir haftadan sonra da devam etmenize yardımcı olabilir.

28.04.2019

‘Hafif mayhoş’ sevilir: Vefa Bozacısı

İstanbul’daki klasik kış ritüeli devam ediyor! Her sene bozayı sevenlerin sıkça ziyaret ettiği Vefa Bozacısı, sevenler kadar henüz bu tada tam alışamamış olanları da bekliyor. İçindeki maya sayesinde, tadı her gün bir miktar değişen taze bozayı hangimizin, ne zaman, hangi mayhoşlukta ve hangi hislerle seveceği belli olmaz. O yüzden, Vefa’ya geldiğinizde, bir şişe boza alıp, size uygun ‘o mayhoş tadı’ bulmak için, evinizde dinlendirmeye başlayın derim.

10.01.2019

Kabızlığa karşı savaşan 8 gıda

Çocuklar arasında sıklıkla karşılaşılan karın ağrısının başlıca kaynağı kabızlıktır. Hareket yetersizliği ve erteleme alışkanlığı kabızlığı tetiklerken yeterli su içmemek ve günlük beslenme rutininde yapılan hatalar da önemli rol oynuyor.

22.11.2018