EKSTRA
MENÜ

Kalandar Soğuğu

Kalandar Soğuğu haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kalandar Soğuğu hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 59 Kalandar Soğuğu haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kalandar Soğuğu Haberleri

TRT 2de sinema şöleni sürüyor

TRT 2'de sinema şöleni sürüyor

Edebiyattan tarihe, resimden tiyatroya, müzikten felsefeye birçok alanda yapımları izleyiciyle buluşturan TRT 2, ödüllü ve prestijli filmleri temmuzda ekrana getirecek.

30.06.2020Keyif
Türk filmleri Hırvatistanda

Türk filmleri Hırvatistan'da

Hırvatistan'ın başkenti Zagreb'de "8. Türk Filmleri Haftası" etkinliği başladı.

22.05.2019Keyif
Brezilyada Türk Filmleri Festivali

Brezilya'da Türk Filmleri Festivali

Brezilya'nın Sao Paulo kentinde 25 Nisan'da kapılarını açan 2. Türk Filmleri Festivali ve "Göbeklitepe: Tarihin Sıfır Noktası" fotoğraf sergisi Brezilyalı tarih ve sanatseverlerin ilgi ve beğenisi ile karşılandı.

26.04.2019Keyif
80 yaşında bir bilge kadının cesareti

80 yaşında bir bilge kadının cesareti

38. İstanbul Film Festivali’nden notlar... İran’da zor koşullara göğüs germiş 80 yaşındaki bu bilge kadının cesaret verici hikayesini anlatan Uluslararası Yarışma filmlerinden ‘Canım’ın yönetmeni Yaser Talebi, gösterim sonrası düzenlenen söyleşide, “Firuze’yi nasıl kameraya almalıyız diye düşünürken, gerçekçi ve dürüst bir film yapmak istiyorsak, hedefimize mesafe koymamamız gerektiğimizi anladık. Bu yüzden de gözümüze en yakın lensi, 50 mm’yi seçtik. Film bittiğinde anladık ki izleyiciler Firuze’ye inanmış; benim için değil, Firuze için alkış tutuyorlar” diye konuştu.

10.04.2019Kitap Sanat
Londra’da Türk Filmleri haftası başlıyor

Londra’da Türk Filmleri haftası başlıyor

Londra Yunus Emre Enstitüsü (YEE) ve Kings College işbirliğiyle Londra’da Türk Filmleri Haftası başlıyor. 12-16 Aralık tarihleri arasında düzenlenecek festivale katılım ve film gösterimleri tamamen ücretsiz olacak.

7.12.2018Avrupa
Barcelona’da ‘Kış Uykusu’

Barcelona’da ‘Kış Uykusu’

Bu yıl ilk kez düzenlenen Barcelona Türk Filmleri Festivali, Ebru Ceylan’ın masterclass’ı ve Nuri Bilge Ceylan’ın sunumuyla gerçekleşen ‘Kış Uykusu’ filminin gösterimiyle başladı.

7.05.2018Kitap Sanat
Olmasalar olmazdı

Olmasalar olmazdı

Jenerikte ilk yazılan isimler onların değil ama her biri izleyiciyi ekrana mıhlıyor. Son dönemin en parlak ‘yardımcı’ yıldızları...

Londra’da Dijital Türk Film Festivali düzenleniyor

Londra’da Dijital Türk Film Festivali düzenleniyor

Londra Türk Film Festivali bu yıl ilki deniyor. Festivali, oluşturduğu Film Turkey Dijital Platformu ile ilk Dijital Türk Film Festivali’ni düzenliyor. Perşembe günü başlayacak festival, 6 Aralık’a kadar sürecek.

21.11.2017Dünya
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı İşte o sahne

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm fragmanı yayınlandı mı? İşte o sahne!

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yeni bölüm fragmanı dün akşam yayınlanan son bölümün ardından ekranlara geldi. Dizinin son bölümünün final sahnesinde şoke eden bir sahne yaşandı. Hızır'ın kızı Zeynep, uzun namlulu silahla öldürüldü. Bu olayın ardından aile perişan olurken, yeni bölüm fragmanı da ekranlara geldi. Peki Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm fragmanında neler yaşanıyor? İşte detaylar

20.09.2017Televizyon
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm ne zaman başlayacak

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm ne zaman başlayacak?

İşte değişen oyuncu kadrosu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni bölüm ne zaman başlayacak? İşte değişen oyuncu kadrosu Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisi yeni sezona oldukça iddialı isimlerle başlıyor. Yeni sezon öncesinde yayınlanacak ilk bölümün fragmanı tanıtıldı. İzleyiciler merakla dizinin ne zaman yayınlanacağını araştırıyorlardı. Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 72. bölümün ne zaman yayınlanacağı da açıklandı. Peki yeni sezonun ilk bölümü hangi tarihte ve saatte ekranlara gelecek? İşte Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 72. bölüm fragmanı ve diziye yeni dahil olan oyuncu kadrosu

16.09.2017Televizyon
Hazır mısınız Başlıyoruz

Hazır mısınız? Başlıyoruz!

Evet, sonunda giriyoruz yeni sezona. O kadar çok ve o kadar yeni şey var ki bu hafta; ancak günlük bir rehberle çıkabiliriz işin içinden. Kim nereye geçti, ne nerede, konuları ne; hepsi burada. “Ekran başına kaçta oturacağız?” derseniz genelde saat 20.00. Rutinin dışına çıkanların saatlerini de listede bulabilirsiniz.

Çağan Irmak: Bir kurtuluş filmi yaparsam iki taraftan bakmak isterim

Çağan Irmak: Bir kurtuluş filmi yaparsam iki taraftan bakmak isterim

Türkiye Cumhuriyeti Prizren Başkonsolosluğu tarafından bu yıl Prizren'in ev sahipliğinde ilki gerçekleştirilen 'Prizren Türk Filmleri Festivali', başladı.

11.09.2017Keyif
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni sezon fragmanında kim vuruldu EDHO yeni sezon ne zaman

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni sezon fragmanında kim vuruldu? EDHO yeni sezon ne zaman?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni sezon fragmanı yayınlandı. Çakırbeyli ailesinin mutlu anlarıyla başlayan yeni fragmanın son saniyeleri ise merak uyandırdı. Peki Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni sezon fragmanında vurulan isim kim? Çakırbeyli Ailesi’nde biri ölecek mi? Yeni sezondaki değişikler neler? EDHO yeni sezonu ne zaman başlayacak?

10.09.2017Televizyon
Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni sezon ilk fragmanı yayınlandı.. Hızır öldürülüyor mu

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz yeni sezon ilk fragmanı yayınlandı.. Hızır öldürülüyor mu?

Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz dizisinin yeni sezonda yayınlanacak ilk bölümün fragmanı ekranlara geldi. Yeni bölüm fragmanı ile birlikte dizinin ne zaman yayınlanacağı da belli oldu. Tüm düzene rest çekip memleketine dönen Hızır, beklemediği olaylarla karşılaşıp geri dönmek zorunda kalıyor. Peki Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz 72. bölüm fragmanında başka neler yaşanıyor? İşte dizinin yeni bölüm fragmanında meydana gelen olaylar

7.09.2017Televizyon
SİYAD Ödülleri sahiplerini buldu

SİYAD Ödülleri sahiplerini buldu

Sinema Yazarları Derneği (SİYAD) tarafından düzenlenen 49. SİYAD Türkiye Sineması Ödüllerinin kazananları belli oldu. Şişli Cemil Candaş Kent Kültür Merkezi’nde gerçekleşen ödül töreninde, "Ana Yurdu" filmi, "En İyi Film", "En İyi Senaryo", "En İyi Yönetim", "En İyi Kadın Oyuncu" ve "En İyi Kurgu" ödüllerini kazandı. Törende, genç oyuncu Musab Ekici de "En İyi Yardımcı Erkek Oyuncu Ödülü" alarak dikkat çekti.

15.03.2017Kelebek
Paris’te Türk Sineması’yla Randevu

Paris’te Türk Sineması’yla Randevu

Paris’te bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Paris’te Türk Sineması’yla Randevu’ başlıklı festivalin bu yılki onur konuğu Hale Soygazi oldu. 16-18 Aralık tarihli festivalin dün akşam yapılan kokteylli açılışının filmi ise ‘Rüzgarda Salınan Nilüfer’di.

21.12.2016Seyahat
Paris’te Türk Sinemasıyla Randevu, Rüzgarda Salınan Nilüfer’le başladı

Paris’te Türk Sinemasıyla Randevu, Rüzgarda Salınan Nilüfer’le başladı

Paris’te bu yıl üçüncüsü düzenlenen ‘Paris’te Türk Sinemasıyla Randevu’ etkinliği, açılış filmi ‘Rüzgarda Salınan Nilüfer’le başladı. UGC Normandie sinemasındaki etkinliğe ünlü oyuncu Hale Soygazi, Paris Büyükelçisi İsmail Hakkı Musa, Paris Başkonsolosu İhsan Emre Kadıoğlu ile çok sayıda Türk ve Fransız sanatsever katıldı. Filmin gösterimi öncesinde yapılan törende Soygazi’ye ‘Ömür Boyu Başarı Ödülü’nü, Büyükelçi Musa verdi.

16.12.2016Magazin
Kalandar Soğuğu Los Angelesta

Kalandar Soğuğu Los Angeles'ta

ABD'de yapılacak 89. Akademi Ödülleri'nde (Oscar) En İyi Yabancı Film Dalı'nda Türkiye adayı seçilen Kalandar Soğuğu filmi, Los Angeles’ta düzenlenen özel bir gösterimle Hollywood’a sunuldu

1.12.2016Magazin
Almanya vize vermeyince ödülünü arkadaşı getirdi

Almanya vize vermeyince ödülünü arkadaşı getirdi

‘Kalandar Soğuğu’ filminin görüntü yönetmeni Kürşat Üresin, Frankfurt’taki Türk Filmleri Festivali’nde kazandığı ‘En İyi Görüntü Yönetmeni’ ödülünü Almanya’nın vize vermemesi nedeniyle almaya gidemedi.

18.11.2016Dünya
Berlin’de Türk Film günleri

Berlin’de Türk Film günleri

Berlin Türk Film Günleri, yönetmen Çağan Irmak’ın Türkiye’de yeni gösterime giren ‘Benim Adım Feridun’ adlı filminin Kulturbrauerei’daki gösterimiyle başladı.

12.11.2016Magazin
Los Angelesta Türk filmleri görücüye çıktı

Los Angeles'ta Türk filmleri görücüye çıktı

Türk sinemasını yurt dışında diğer ülkelere pazarlamak ve dünyaya tanıtmak için Nur Türkşen ve Hakan Türkşen çalışmalara başladı.

9.11.2016Keyif
Cannes ödüllü ve Oscar adayı filmlerle sinema keyfi

Cannes ödüllü ve Oscar adayı filmlerle sinema keyfi!

Boğaziçi Üniversitesi sinema salonu SineBU, kış aylarının etkisini oldukça hissettirdiği bugünlerde sinemaseverler için keyifli bir seçenek sunuyor. Graduation, Julieta, Albüm ve Rüya filmlerinin izlenebileceği Kasım ayında, yoğun ilgiyle karşılanan Kalandar Soğuğu da gösterimlerine devam ediyor.

7.11.2016Kampüs
Bu festivalden Frankfurt kazandı

Bu festivalden Frankfurt kazandı

Frankfurt Türk Film Festivali, Altın Elma ödülleriyle sona erdi. En İyi Film, En İyi Müzik, En İyi Görüntü, En İyi Kadın Oyuncu, En İyi Erkek Oyuncu, En İyi Senaryo ve Seyirci ödülleri sahiplerine verildi, En İyi Kısa Film yarışması düzenlendi.

6.11.2016Magazin
Antakya 4. Uluslararası Film Festivalinin finalistleri belli oldu

Antakya 4. Uluslararası Film Festivali'nin finalistleri belli oldu

Bu yıl 23 – 29 Kasım tarihleri arasında düzenlenecek Antakya 4. Uluslararası Film Festivali’nin uzun metraj, belgesel ve kısafilm dalındaki finalistleri belli oldu.

29.10.2016 Seyahat
Hepinizi festivale bekliyoruz

Hepinizi festivale bekliyoruz

Uluslararası Frankfurt Türk Film Festivali, 30 Ekim’de başlıyor. 5 Kasım’a kadar devam edecek festivalde 50’ye yakın film gösterilecek.

26.10.2016Dünya
Frankfurt Türk Film Festivali, Ayşegül Aldinç konseriyle başlayacak

Frankfurt Türk Film Festivali, Ayşegül Aldinç konseriyle başlayacak

Franfurt’ta 31 Ekim- 5 Kasım arasında düzenlenecek Türk Film Festivali’ne Demet Akbağ, Ozan Güven, Meryem Uzerli, Murat Boz, Nadir Sarıbacak, Belçim Bilgin’in de aralarında olduğu pek çok ünlü sanatçı katılacak.

15.10.2016Dünya
Mustafa Kara’nın filmi ‘Kalandar Soğuğu’ ödüle doymuyor

Mustafa Kara’nın filmi ‘Kalandar Soğuğu’ ödüle doymuyor

Yönetmenliğini Mustafa Kara’nın üstlendiği ‘Kalandar Soğuğu’ filmi, Hamburg Film Festivali’nden de ödülle döndü.

9.10.2016Dünya
Türkiyenin Oscar adayı Kalandar Soğuğu

Türkiye'nin Oscar adayı Kalandar Soğuğu

Yönetmenliğini Mustafa Kara'nın üstlendiği 'Kalandar Soğuğu' filmi Türkiye'nin Oscar adayı olarak seçildi.

28.09.2016Keyif
İşte Türkiyenin Oscar adayı

İşte Türkiye'nin Oscar adayı

Yönetmenliğini Mustafa Kara'nın üstlendiği "Kalandar Soğuğu" filmi Türkiye'nin Oscar adayı olarak seçildi.

27.09.2016Haber
Türkiyenin Oscar adayı Kalandar Soğuğu oldu

Türkiye'nin Oscar adayı 'Kalandar Soğuğu' oldu

Yönetmenliğini Mustafa Kara'nın üstlendiği "Kalandar Soğuğu" filmi Türkiye'nin Oscar adayı olarak seçildi.

27.09.2016Gündem
Frankfurt’tan Zeki Alasya’ya ‘Vefa’, Murat Soydan, Talat Bulut ve Güngör Bayrak’a ‘Onur’ ödülü

Frankfurt’tan Zeki Alasya’ya ‘Vefa’, Murat Soydan, Talat Bulut ve Güngör Bayrak’a ‘Onur’ ödülü

Uzun, kısa ve belgesel türlerinde 50 filmin gösterileceği Frankfurt Türk Film Festivali’nin 16’ncısı 30 Ekim’de başlayacak. Festival bu yıl sadece Frankfurt’la sınırlı kalmayacak. Yakın kentlerde de film gösterimleri olacak. Zeki Alasya’nın ‘Vefa’ ödülü ile anılacağı festivalde, Murat Soydan, Talat Bulut ve Güngör Bayrak’a, ‘Onur Ödülü’ verilecek.

27.09.2016 Dünya
Bu hafta 4 film vizyona girecek

Bu hafta 4 film vizyona girecek

Daniel Ragussis'in yönettiği ve başrolünde Harry Potter'dan tanınan Daniel Radcliffe'nin yer aldığı "Köstebek" gerilim meraklılarının ilgisini çekmeye aday. Yavuz Seçkin, Altan Gördüm, Altan Erkekli, Serenay Aktaş, Larissa Gacemer ile Ali Erkazan'ın oynadığı "Yıldızlar da Kayar: Das Borak", işleri ters giden iki kardeşin başlına gelen komik olayları konu alıyor. Renee Zellweger'in başrolünde olduğu Bridget Jones'un Bebeği de bu hafta vizyona girecek.

16.09.2016Keyif
‘Sarmaşık’ lale açtı

‘Sarmaşık’ lale açtı

Hollanda’da düzenlenen 4. Kırmızı Lale Film Festivali’nde en iyi film ödülü Tolga Karaçelik’in yönettiği ‘Sarmaşık’ın oldu. Festivalden yaşam boyu başarı ödülünü alan Hüya Koçyiğit, göçmenlerle ilgili yeni bir dizi projesi üstüne çalıştığını müjdeledi.

7.06.2016Keyif
Kırmızı Lale Film Festivali 4. kez perdelerini açıyor

Kırmızı Lale Film Festivali 4. kez perdelerini açıyor

Avrupa’da adını hızla duyuran Kırmızı Lale Film Festivali 27 Mayıs - 4 Haziran 2016 tarihleri arasında başta Rotterdam ve Amsterdam olmak üzere Hollanda’nın 6 büyük şehrinde 4. kez sinemaseverlerle buluşmaya hazırlanıyor.

12.05.2016Keyif
15inci Boston Türk Film ve Müzik Festivali sona erdi

15'inci Boston Türk Film ve Müzik Festivali sona erdi

17 Mart-23 Nisan tarihleri arasında yaklaşık altı haftadır devam eden, toplam 21 film ve üç konserin yer aldığı, 12’si yönetmen ve 15’i müzisyen olmak üzere toplam 29 sanatçının konuk olarak katıldığı 15'inci Boston Türk Film ve Müzik Festivali bahar konseri ile sona erdi.

1.05.2016Keyif
Toz bezi ödülleri süpürdü

'Toz bezi' ödülleri süpürdü

35. İstanbul Film Festivali'nin Ulusal Yarışma bölümünde, En İyi Film dalında Altın Lale Ödülü'nü yönetmen Ahu Öztürk'ün "Toz Bezi" filmi kazandı.

15.04.2016Kelebek

Yazar Sonuçları

Karlar düşer, düşer düşer izlerim

Genel çizgileriyle kurak bir kış geçiriyoruz. Yağmur geçen hafta kendisini hatırlattı, meteorolojiye göre yağmaya başlayan kar da nihayet bir süre İstanbul’da konaklayacak. Sonuç ne olur bilemiyoruz ama biz bu konuda da sinemaya başvurduk. Yedinci sanatın, içinde bol bol kar olan, hafızamızda yeri güçlü yapımlarını derledik.

16.01.2021

Genç âşıklar ‘ev’lendi!

8 aydır birlikte olan oyuncu Tolga Mendi ve “Survivor” yarışmasıyla yıldızı parlayan Damla Can, ilişkileri için ciddi bir adım atarak aynı eve taşındı.

27.11.2020

Şifreler bu kez İstanbul'da çözülüyor

Dan Brown’ın aynı adlı romanından uyarlanan “Cehennem”, bizi meşhur simgebilim profesörü Robert Langdon’la üçüncü kez buluşturuyor.

13.10.2016

Bir gizemin peşinde...

Paula Hawkins’in çok satan aynı adlı romanından uyarlanan ve uzun süredir beklenen gizemle dolu gerilim filmi “Trendeki Kız”, Emily Blunt’ı başrole taşıyor.

6.10.2016

Tim Burton tuhaflıklarını özleyenlere

Tuhaf hikâyeler anlatmakta usta Tim Burton, son filmlerinde yaşattığı hayal kırıklığını “Bayan Peregrine’in Tuhaf Çocukları” ile telafi edecek görünüyor.

29.09.2016

Babalar yarışıyor

Helen Fielding’in yarattığı karakter, serinin üçüncü adımı ‘Bridget Jones’un Bebeği’nde çocuğunun gerçek babasını bulmak için çabalıyor. Film, esprili diyalogları ve kimi komik sahneleriyle keyifli bir seyirlik...

16.09.2016

Bridget Jones’un annelikle imtihanı

2000’lerin en meşhur romantik komedi kahramanlarından Bridget Jones, 12 yıl aradan sonra yeni serüveniyle beyazperdede.

15.09.2016

Kurtlarla yeni bir dans

Kariyerindeki ‘Ayı’ (‘L’ours’) ve ‘İki Kardeş’ (‘Deux freres’) gibi yapıtlarla daha önce hayvanlar âlemine dalan, ‘Sevgili’ (‘L’amant’) ve ‘Tibet’te Yedi Yıl’la (‘Seven Years in Tibet’) da Uzakdoğu’ya yollanan Jean-Jacques Annaud, son filmi ‘Kurdun Uyanışı’yla (‘Le dernier loup’) sanki sanatsal serüvenindeki bu iki ayrı durağı birleştirmiş gibi.

29.04.2016