MENÜ

Kakava

Kakava ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kakava haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 188 Kakava haberi bulunmuştur.

Kakava Haberleri

Selin’den sitem

Selin’den sitem

Mustafa Denizli’nin kızı Selin Denizli, gazetecilerin sorularına yanıt verdi "Çok erkek arkadaşı olan biriyim"

10.05.2007Kelebek
Aşıklar buluşuyor

Aşıklar buluşuyor

Hüsnü Şenlendirici ve gizli aşk yaşadığı Deniz Seki ile 17. Kırklareli Karagöz ve Kakava Festivali'nde sahneye çıkacak.

2.05.2007Gündem
AB ülkeleriyle ortak bir noktamız daha ÇİNGENELER

AB ülkeleriyle ortak bir noktamız daha ÇİNGENELER

Çingeneler Avrupa’da 15 milyon olarak tahmin edilen nüfuslarıyla en büyük azınlık grubu. Kökleri Hindistan’a dayanan Çingeneler göç ettikleri Avrupa’da hep dışlanmalarına rağmen ayakta kalmayı başardılar. Ama şu anda Avrupa’da en düşük eğitim, en yüksek işsizlik seviyesine sahip, en fakir ve en marjinal azınlığı oluşturuyorlar.

7.05.2005Kelebek
İşkenceciler cezalandırılsın

İşkenceciler cezalandırılsın

CHP TBMM Grubu bir bildiri yayınlayarak, ABD ve İngiliz askerlerinin Irak’da savaş esirlerine uyguladığı şiddet ve işkenceyi kınadı.

5.05.2004Gündem
Roman Kubat’ı çok sevdiler

Roman Kubat’ı çok sevdiler

Hollanda’da sahnelenen ‘Gül’ün Öpüşü’ adlı oyunda rol alan ve bir Roman gencini canlandıran Türk halk müziği sanatçısı Kubat, büyük övgü aldı.

4.05.2004Kelebek
Nerede kalınır Ne yenir

Nerede kalınır? Ne yenir?

Böylesine tarihi bir kentin, nitelikli otel sıkıntısı çekmesi şaşırtıcı ve üzücü. Edirne'de otel sorununun yanında, yıldız sıkıntısı da var denilebilir. En fazla iki yıldıza kadar çıkabiliyorsunuz. Oysa genelde otellerin işletmecileri ve personelleri son derece gayretli ve canayakın. Yine de Efe Hotel, Park Hotel ve yeni açılan Pera Konukevi, yer bulabilirseniz, gönül rahatlığıyla tercih edilebilecek oteller.

16.01.2004Seyahat
Bir mola kenti olmaktan öte: EDİRNE

Bir mola kenti olmaktan öte: EDİRNE

Bursa'dan sonra, İstanbul'dan önce, Osmanlı İmparatorluğu'na tam 92 yıl başkentlik yapmış ve günümüze dek en iyi şekilde korunarak gelebilmiş eski Osmanlı kentlerinden biri, Edirne. Balkan Yarımadası'nın güneydoğusunda, Trakya bölgesindeki kent, Tunca, Arda ve Meriç nehirlerinin birleştiği yere bakan konumu, Selimiye Camisi, Kırkpınar Yağlı Güreşleri ve yılda milyonlarca insanın geçiş yaptığı sınır kapılarıyla, adını sıklıkla duyuruyor.

15.01.2004Gündem
Kayahan kızıyla eşini sahnede barıştırdı

Kayahan kızıyla eşini sahnede barıştırdı

Kayahan, ilk evliliğinden olan kızı Beste Acar ile eşi İpek Acar'ı sahnede barıştırdı. Araları bir süredir açık olan ikiliyi Kakava Şenlikleri nedeniyle gittiği Kırklareli'nde çıktığı sahnede buluşturan Kayahan'ın yarattığı mutluluk tablosu, izleyenleri de duygulandırdı.

19.05.2003Kelebek
Çeribaşı tartışması büyüyor

'Çeribaşı' tartışması büyüyor

Romanların 'çeribaşı' tartışması giderek büyüyor. Edirne'de dün dün akşam iki kişinin adaylığını koyduğu çeribaşı seçimi yapıldı. Roman Halk Dansları Topluluğu Şefi ve Çeribaşı Mehmet Ali Körüklü ise ''çeribaşılığın'' Romanları temsil eden sembolik bir kültür olduğunu belirterek, ''Yeniden dün akşam 2 kişinin çeribaşı olmak için seçim düzenlemesi yasal değildir'' dedi.

27.05.2002Gündem

Yazar Sonuçları