EKSTRA
MENÜ

Kahve Dünyası

Kahve Dünyası haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kahve Dünyası hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 683 Kahve Dünyası haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kahve Dünyası Haberleri

Doğuş: Kahve Dünyası ile ön anlaşma yaptık

Doğuş: Kahve Dünyası ile ön anlaşma yaptık

DOĞUŞ Grubu ile Altınmarka Grubu, Kahve Dünyası markası için eşit ortaklık üzerine ön anlaşma yaptığını açıkladı.

10.08.2012Ekonomi
Doğuş Holding Kahve Dünyasına ortak oluyor

Doğuş Holding Kahve Dünyası'na ortak oluyor

Doğuş Grubu ile Altınmarka Grubu, Altınmarka Grubu'na ait Kahve Dünyası markası için eşit ortaklık üzerine ön mutabakata vardı.

10.08.2012Ekonomi
Şahenk kahveci oluyor

Şahenk kahveci oluyor

Türkiye’de sayıları her geçen gün artan kahve zincirleri büyük yatırımcıların da ilgisini çekiyor. Yeme-içme sektörüne hızlı bir giriş yapan Doğuş Holding’in patronu Ferit Şahenk, Kahve Dünyası’na da ortak oldu.

9.08.2012Ekonomi
Altınkılıç kurdu

Altınkılıç kurdu

ALTINMARKA Gıda Yönetim Kurulu Başkanı Birol Altınkılıç tarafından 2004 yılında ilk mağazasını İstanbul Eminönü’nde açarak toptan ve perakende kahve satışlarına başlayan Kahve Dünyası, bugün Türkiye genelinde 89 şubeye ulaşmış durumda.

9.08.2012Ekonomi
Çocukların enerjisine dondurmalı destek

Çocukların enerjisine dondurmalı destek

Sütü sevmeyen çocuklar için iyi bir alternatif!

Suudi Prens üç gündür geliyor, 500 lira hesap ödüyor

Suudi Prens üç gündür geliyor, 500 lira hesap ödüyor

Bodrum'da tatiline devam eden Suudi Arabistan Kralı Abdullah’ın yeğeni Prens El Velid bin Tallal Bin Abdülaziz El Suud ve beraberindeki heyetin üç gündür Bodrum Marina'da yer alan Kahve Dünyası'na gelip konseptle ilgili bilgiler aldığı ortaya çıktı.

3.07.2012Ekonomi
Kahve dünyası sanal mağazasını açtı

Kahve dünyası sanal mağazasını açtı!

Kahve Dünyası’nın müdavimi olduğunuz çikolata, kahve ve daha onlarca ürünü Sanal Mağaza ile artık yalnızca bir “tık” ötenizde! Sanal Mağaza’dan alışveriş yapan herkese kaşık çikolata da hediye!

Dondurma üretmeye başladı online satışa da geçecek

Dondurma üretmeye başladı online satışa da geçecek

Kahve ve çikolata zinciri Kahve Dünyası, İstanbul Kemerburgaz’da yaklaşık 15 milyon liralık yatırımla yılda 3 bin tonluk üretim kapasitesine sahip tesis açarak, dondurma üretimine başladı.

27.04.2012Ekonomi
BDDK: Yeni banka lisansında her yönden sinyal alıyoruz

BDDK: Yeni banka lisansında her yönden sinyal alıyoruz

BDDK Başkanı Tevfik Bilgin, Türkiye’de bankacılık sektörüne yatırım yapmak için yurtdışından artan bir ilgi olduğunu belirterek, “Şu anda lisans başvurusu yapmaya hazırlananlar olduğu sinyallerini alıyoruz. Sinyaller her yönden geliyor” dedi.

9.03.2012Ekonomi
Ekonomist Dergisi, Yılın İş İnsanlarını seçti

Ekonomist Dergisi, 'Yılın İş İnsanları'nı seçti

EKONOMİST Dergisi’nin geleneksel "Yılın İş İnsanları" ödülleri sahiplerini buldu. 21. kez verilen ve 2011 yılında zirveye çıkan iş insanlarına verilen "Yılın İş İnsanları" ödülleri, Ritz Carlton Otel’de düzenlenen törenle dağıtıldı.

9.03.2012Ekonomi
Kahve Dünyasında yüzde 50 indirim

Kahve Dünyası'nda yüzde 50 indirim

Muhteşem fırsatların adresi yakala.co ve lezzetleri ile kalpleri fetheden Kahve Dünyası el ele verdi ve soğuk havalara inat içini ısıtacak bir kampanyaya imza attı!

24.01.2012Advertorial
Türkiye ‘uçuş’a geçti Sabancı ile Kotil’i şeref kürsüsüne taşıdı

Türkiye ‘uçuş’a geçti Sabancı ile Kotil’i şeref kürsüsüne taşıdı

Ekonomist dergisinin geleneksel anketinde Pegasus Yönetim Kurulu Başkanı Ali Sabancı ikinci kez ‘Yılın İş İnsanı’, BDDK Başkanı Tevfik Bilgin de ‘Yılın Bürokratı’ seçildi. THY Genel Müdürü Temel Kotil ve Vodafone Türkiye CEO’su Serpil Timuray ‘Yılın Profesyoneli’ seçildi. Ali Sabancı ile Temel Kotil’i ‘şeref kürsüsü’ne taşıyan, havacılık sektörünün büyümesi oldu.

21.01.2012Ekonomi
40 yıl hatırı olan adresler

40 yıl hatırı olan adresler

Hem Türk milletinin hem dünyanın gönlüne taht kurmuş Türk kahvesi vazgeçilmez bir lezzet. Artık doğru tanıtılması, korunması için de çalışmalar yapılıyor. Tarihi özelliklerine uygun servis edilen ve tadıyla damakta iz bırakan en iyi Türk kahvesi nerelerde yapılır diye merak ettik ve kahve sever yazar ve araştırmacılara sorduk.

13.01.2012Seyahat
Yılbaşına kadar lokum ve Türk kahvesi bedava

Yılbaşına kadar lokum ve Türk kahvesi bedava

Kahve Dünyası demek benim için ikram demek. Kahve kadar çikolata demek. Draje demek, lokum demek, çilek kaplısına ve kestanelisine ölmek demek. Sekiz yıl önce Türkiye’de hayatımıza giren Kahve Dünyası, yurtdışındaki ilk mağazasını cuma günü Londra’da açtı. Londra’nın en canlı meydanlarından Piccadilly’de, İngiliz Kraliyet Ailesi’ne ait iki katlı 560 metrekarelik binada açılan mağazanın ilk gününde oradaydım. İşte açılış heyecanı ve İngilizlerin ilk gün şoku

19.11.2011Kelebek
Bayram ikramının en iyi 10 adresi

Bayram ikramının en iyi 10 adresi

Yarın bayramın ilk günü. Baklava da geleneksel bayram tatlısı Fakat baklavaya alternatif arayanları memnun edecek seçeneklerin sayısı giderek artıyor. Bayram ziyaretine gelenlere ikram etmek için uzun düşünmenize gerek yok. Zira bu hafta jürimiz, Türkiye’nin dört bir yanından en iyi on bayram tatlı ikramı önerisini belirledi. Listede makaron gibi yeni ürünler de var, çikolata gibi klasikler de... Herkese iyi bayramlar!

4.11.2011Seyahat
Türk kadınının ayakları bakımlı ve güzel, bizi yormuyor

Türk kadınının ayakları bakımlı ve güzel, bizi yormuyor

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği’nin (AYD) bu yıl üçüncü kez gerçekleştirdiği “AVM’lerde Tüketicinin En Beğendiği ve Tercih Ettiği 1 Numaralı Markalar Araştırması”nın sonuçları Rahmi Koç Müzesi’nde gerçekleştirilen törende açıklandı.

13.10.2011Ekonomi
AVMlerde en beğenilen markalar belli oldu

AVM'lerde en beğenilen markalar belli oldu

Alışveriş Merkezi Yatırımcıları Derneği (AYD) ve GFK Türkiye işbirliğiyle bu yıl üçüncüsü gerçekleştirilen “AVM'lerde En Beğenilen ve Tercih Edilen Marklalar” araştırmasının sonuçları belli oldu.

13.10.2011Ekonomi
Ülker’in Cafe Crown’ı Caribou oluyor, kahve pazarında iki Kuveytli Türkiye’de kapışıyor

Ülker’in Cafe Crown’ı Caribou oluyor, kahve pazarında iki Kuveytli Türkiye’de kapışıyor

Ülker Grubu’nun sahip olduğu Cafe Crown’ın yüzde 50’si Kuveytli Al Sayer Grubu’na satılıyor. Böylelikle Starbucks’ı Türkiye’ye getiren Kuveytli Shaya Grubu’ndan sonra bir Kuveytli yatırımcı daha 200 milyon dolar büyüklüğe ulaşan kahve zinciri pazarına yatırım yapmış oluyor. Bir yıl içerisinde ise Cafe Crown mağazaları Caribou Coffee’ye dönüşecek.

24.06.2011Ekonomi

Dondurma ve sorbeye girdi hedefi 100 milyon liraya çıktı

Kahve Dünyası bu yıl çikolata ve kahvenin ardından üçüncü ürün grubu olan dondurma ve sorbeyle büyümeyi hedefliyor. Türkiye genelindeki 56 şubede dondurma satışı için yaklaşık 1 milyon liralık bir yatırım yaptıklarını anlatan Kahve Dünyası Marka Müdürü Eda Terçin, “Kahve Dünyasının kendi özel reçeteleri ile hazırladığı dondurma ve sorbe çeşitleri için dondurma teşhir üniteleri; yoğurtlu dondurma makinaları ve dondurma dolapları alındı.

2.06.2011Ekonomi
İstanbul metroları para basacak

İstanbul metroları para basacak

Türkiye’de metro sisteminde bir ilk gerçekleştirilecek... Metroya kurulacak çarşı; giyim, organik gıda ve gayrimenkul alanında hizmet verecek.

17.03.2011Ekonomi
Kahve Dünyasından günün fırsatı

Kahve Dünyası'ndan günün fırsatı

Fırsatlar dünyasına hızla giren www.yakala.co Kahve Dünyası ile günün fırsatını yaptı. Kahve Dünyası'nda 13 TL değerinde kahve, tatlı ve Kahve Dünyası’nın yeni ürünü 1 paket Bonte draje yüzde 50 indirimle sadece 6,5 TL...

24.12.2010Ekonomi
İstanbulda bu yollara dikkat

İstanbul'da bu yollara dikkat

İstanbul'da bugün Avrasya Maratonu nedeniyle bazı yollar araç trafiğine kapatıldı.

17.10.2010Gündem
Aşıklar için 34 romantik mekan

Aşıklar için 34 romantik mekan!

Eğer âşık olup da "Sevgilimle nereye gitsem?" diye bir türlü karar veremiyorsanız yazar Atilla Birkiye size 34 romantik mekan öneriyor.

15.10.2010Aşk
Pazar günü İstanbulda kapalı yollar

Pazar günü İstanbul'da kapalı yollar

İstanbul'da 17 Ekim Pazar günü Avrasya Maratonu nedeniyle bazı yollar araç trafiğine kapalı.

14.10.2010Gündem
Avrupa’nın en iyi projesi Bayrampaşa’da

Avrupa’nın en iyi projesi Bayrampaşa’da

Bayrampaşa’daki Forum İstanbul Alışveriş Merkezi, tüm dünyadan projeleri değerlendiren Uluslararası Gayrimenkul Ödülleri’nde, Avrupa ve Afrika’nın en iyi perakende gelişimi seçildi. Ödüllerini dün Londra’da aldılar.

24.09.2010Kelebek
İstanbul çok satıyor

İstanbul çok satıyor

Tabak çanaktan giyim kuşama, takıdan aksesuvara İstanbul’a doyduk. İstanbul 2010 Avrupa Kültür Başkenti projesi, piyasasını da beraberinde getirdi. Üzerinde İstanbul olan her şey kapış kapış gidiyor

23.07.2010Kelebek
Kahveyi Türk kızı yaptı Brezilyalı göbek attı kupayı İngiltere kaptı

Kahveyi Türk kızı yaptı Brezilyalı göbek attı kupayı İngiltere kaptı

İngiltere’nin başkenti Londra’da geçen hafta ‘Coffee Culture’ adında bir fuar yapıldı. Dünyanın çeşitli ülkelerinden 55 barista yani kahve barmeni hünerlerini sergiledi. Fuardaki yarışmalardan biri ‘Cezve ve İbrik’ adını taşıyordu. Yarışmaya katılanlar, pişirdikleri Türk kahvelerini teatral bir gösteriyle jüriye sundu. Türkiye’nin beşinci olduğu yarışmada jüri İngiltere’yi birinci seçti. Ancak İngilizler’in kahvecisi Ayşin Aydoğdu adında Londra’da yaşayan bir Türk kızıydı. Ayşin kahve yaparken Brezilyalı Amanda dansöz kıyafetiyle göbek attı

3.07.2010Kelebek
Soğuk kahvenin en iyi 10 adresi

Soğuk kahvenin en iyi 10 adresi

Havalar ısındı diye kahve keyfinden vazgeçecek değiliz ya, soğuk kahveler ne güne duruyor? Yunanların frappe dediği soğuk kahvenin bugün onlarca çeşidi var. Dondurmalısı, çikolatalısı, karamellisi veya vanilyalısı... Bu uluslararası lezzetlere bu yıl yerli reçeteler de katılmış: Buzlu Türk kahvesi ve lokumlu soğuk kahve gibi...

21.05.2010Kelebek
Klasik otomobilciler için muhteşem şölen

Klasik otomobilciler için muhteşem şölen

3. Batı Anadolu Klasik Otomobil Rallisi’ İzmir’de gerçekleşti. 3 gün süren yarışlar sonrası pilotlar, Swissotel Grand Efes’te düzenlenen yemekte kupalarına kavuştu.

19.05.2010Ege
Kahve Dünyası’nın iki bardağı Reddot tasarım ödülü aldı

Kahve Dünyası’nın iki bardağı Reddot tasarım ödülü aldı

Dünyanın en prestijli tasarım ödülleri arasında yer alan Reddot Design Awards 2010’da Kahve Dünyası için kutu, bardak, fincan tasarımları yapan endüstriyel tasarımcı Yeşim Bakırküre’nin tasarladığı bardaklar, ödül kazandı.

24.04.2010Dünya
Yat Yarışları İstanbulda yapıldı

Yat Yarışları İstanbul'da yapıldı

Türkiye Açık Deniz Yarış Kulübü (TAYK) Trofesi Fahir Çelikbaş Kupası Yat Yarışları İstanbul'da yapıldı.

27.03.2010Spor
İPZ 2009a büyük ilgi

İPZ 2009'a büyük ilgi

İnteraktif pazarlama kavramlarının A'dan Z'ye irdelendiği Türkiye'nin tek organizasyonu olan İnteraktif Pazarlama Zirvesi (İPZ), AFM İstinyePark Sinemaları'nda dördüncü kez düzenlendi. Yoğun ilgi gören zirveye 500'ün üzerinde sektör profesyoneli katıldı.

23.10.2009Ekonomi
Avrasya Maratonu başladı

Avrasya Maratonu başladı

Bu yıl 31. kez düzenlenen Kıtalararası İstanbul Avrasya Maratonu başladı.

18.10.2009Gündem

Yazar Sonuçları

Müslüman zengin olsun kâfire muhtaç kalmasın

HAC ve umre turlarıyla bilinen Wittour’un Genel Müdür ilahiyatçı Dr. Erkan Aydın, birkaç gün önce aradı:

18.08.2012

Durdurun Dünyayı meğer müzikalmiş

Gülben Ergen’in yeni şarkısıyla sahiplendiği “Durdurun Dünyayı” sloganı için “Belki genç kuşaklar bilmez ama bu söz Ferdi Tayfur’undur, hem bu isimde şarkısı hem de filmi vardır” demiştim.

10.08.2012

Hocam biz bu çocuklara ne yedireceğiz

Gün geçmiyor ki yeni bir sağlığa zararlılar listesi açıklanmasın. Sakızdan sucuğa, baldan bademe neredeyse her üründe hayal kırıklığı... Anneler ve bir kısım babalar kara kara çocuklarına ne yedireceğini düşünüyor. İstanbul Medipol Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Beslenme ve Diyetetik Bölüm Başkanı Prof. Dr. Muazzez Garipağaoğlu’na anlattırdık.

11.05.2012

Londra’ya 3 milyon pound’a girdi, Türk kahvesini 15 gün için bedava veriyor

BU yılın başlarında bir işadamı arayıp, birlikte fabrika gezisi önerdi:

4.12.2011

150 milyonluk ‘yaratıcı sınıf’ için İstanbul’da yeni bir otel

DÜNYADA artık “yaratıcı sınıf” diye bir şey var.

13.10.2011

Tasarım fuarında bir Türk

Hafta sonu Londra Tasarım Fuarı’ndaydım.

25.09.2011

İlk kez IF WEDDING FASHION’da

Senem Çapa, yaklaşık 15 yıllık arkadaşım. Annesi Melek müthiş bir kadın.

15.02.2011

Yeni yıl popçulara yaradı alaturkanın starları evde

Alaturkanın, Türk Sanat Müziği’nin ağır topları 2011’e eş, dost ve aileleriyle girecekler.

28.12.2010

Bodrum- Kos hattı Ekim’de süper güzel

Kimse kusura bakmasın İzmir dar geliyor. O nedenle kısa aralıklarla da olsa kendimi yakınlara atıyorum.

16.10.2010

Bayram, popun starlarına yaradı Sibel de kendi şirketini kurdu

Ramazan Bayramı’nın birinci günü yarın. Hayırlı bayramlar.

7.09.2010

Parayı şirketler ödüyor düdüğünü biz dinliyoruz

17. Uluslararası İstanbul Caz Festivali’nin bütçesi 2.7 milyon TL idi.

23.07.2010