EKSTRA
MENÜ

Kağıt

Kağıt haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kağıt hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 32.220 Kağıt haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kağıt Haberleri

İhracata Bursadan 7,5 milyar dolarlık katkı

İhracata Bursa'dan 7,5 milyar dolarlık katkı

Türkiye'nin özellikle otomotiv ve tekstil alanındaki "sanayi üssü" Bursa'dan ocak-haziran döneminde ülke ihracatına 7 milyar 473 milyon 73 bin dolarlık katkı sağlandı.

27.07.2021Ekonomi
Ormanın hafızası Necati amca

Ormanın hafızası Necati amca

Orman mühendisi Necati Cengiz, yıllar önce ağaçlandırırken fotoğraflarını çektiği sahaları dolaşarak ormana dönmüş hallerini yeniden fotoğraflıyor. Arkadaşlarının ‘ormanın hafızası’ dediği Cengiz, binlerce fotoğraftan oluşan arşivini Hürriyet’e anlattı.

27.07.2021Gündem
Egeden mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatı 385 milyon dolara ulaştı

Ege'den mobilya, kağıt ve orman ürünleri ihracatı 385 milyon dolara ulaştı

Ege Mobilya Kağıt ve Orman Ürünleri İhracatçıları Birliği Başkanı Cahit Doğan Yağcı, sektör olarak Ege Bölgesi'nden yılın ilk yarısında 385 milyon dolarlık ihracat gerçekleştirildiğini bildirdi.

26.07.2021Ekonomi
Tokyo Olimpiyatlarında cimnastikte 7de 7 yapabiliriz

Tokyo Olimpiyatları'nda cimnastikte 7'de 7 yapabiliriz

Ferhat Arıcan, paralel barda son 1,5 yılda dünyanın en iyi isimlerinden biri. İbrahim Çolak, halkada son dünya şampiyonu. Ahmet Önder, atlama masasında finale kalan sporcuların puanları birbirine çok yakın olduğu için madalya alabilir; Adem Asil de aynı kategoride favori.

26.07.2021Tokyo2020
Onlarca hastasını öldürdü ya da sakat bıraktı... Dr. Ölüm nasıl hastane hastane dolaştı

Onlarca hastasını öldürdü ya da sakat bıraktı... Dr. Ölüm nasıl hastane hastane dolaştı?

Kendini "Tanrı, Einstein ve Deccal'ın karışımı" olarak tanımlıyordu. 2 yıl içinde 38 hastasından 33'ünün ölümüne ya da sakat kalmasına yol açan Dr. Ölüm'le tanışın...

24.07.2021Dünya
İngilizlerden ilginç Olimpiyat yorumu: Kostümlü prova gibi

İngilizlerden ilginç Olimpiyat yorumu: "Kostümlü prova gibi"

İngiliz Telegraph Gazetesi, sadece birkaç yüz kişinin statta izleyebildiği 2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın açılış seremonisi için ilginç bir yorum yaptı.

24.07.2021Tokyo2020
Sulu sulu, mis kokulu

Sulu sulu, mis kokulu

Kalorisi düşük; lif, vitamin ve mineral yönünden oldukça zengin... Tezgâhlarda hâlâ bol bol şeftali görüyorken ünlü şeflerden aldığımız tariflere bir göz atın... Bu meyveyle leziz tatlılar yapabilir veya salatalarınıza değişik bir tat katabilirsiniz.

2 milyar dolarlık mobilya ihracatı

2 milyar dolarlık mobilya ihracatı

Türkiye’nin mobilya ihracatı yılın ilk yarısında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 35 artarak 2 milyar doları aştı.

23.07.2021Ekonomi
Mobilya ihracatı yılın ilk yarısında 2 milyar dolarla rekor kırdı

Mobilya ihracatı yılın ilk yarısında 2 milyar dolarla rekor kırdı

Türkiye'nin mobilya ihracatı yılın ilk yarısında 2020'nin aynı dönemine göre yüzde 35 artarak 2 milyar doları aştı.

22.07.2021Ekonomi
Maliyet Nedir, Nasıl Bulunur Muhasebede Ürün Maliyeti Nasıl Hesaplanır

Maliyet Nedir, Nasıl Bulunur? Muhasebede Ürün Maliyeti Nasıl Hesaplanır?

Üretim yapan işletmelerde, özellikle de üretim maliyeti hesaplama konusu çok önemlidir. En kısa tanımı ile yaptığı üretimden kar elde etmek bir işletme, öncelikle o üretim için ne miktarda bir üretim maliyeti yapması gerektiğini bilmesi gerekir. Maliyet nedir, nasıl bulunur? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Ips Ekran Nedir, Nasıl Temizlenir Ips Ekranlarda Işık Sızması Neden Olur

Ips Ekran Nedir, Nasıl Temizlenir? Ips Ekranlarda Işık Sızması Neden Olur?

IPS Monitörü, diğer LCD ekranların çoğuna ve hatta bazı LED ekranlara göre size çeşitli avantajlar sunar. Ancak, yeni IPS panelinizden en iyi sonucu aldığınızdan emin olmak için bir monitör ekranını nasıl iyi temizleyeceğinizi bilmeniz gerekir. Peki, IPS monitör nasıl temizlenmelidir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

22.07.2021Araştırma
Altın ve uranyum atağı

Altın ve uranyum atağı

Maden Tetkik ve Arama Genel Müdürlüğü’nün (MTA) son yıllarda yaptığı sondajlar kapsamında altın, uranyum, bakır, linyit ve titanyum yatakları ortaya çıkarıldı.

22.07.2021Ekonomi
Yine görüldü Asi Nehrinin bazı bölümlerini tamamen kapladı

Yine görüldü! Asi Nehri'nin bazı bölümlerini tamamen kapladı

Hatay'ın Samandağ ilçesinde Asi Nehri'nde ara ara görülen istilacı su sümbülleri, bazı noktalarda nehrin tamamını kapladı.

21.07.2021Gündem
Tezhip sanatı nedir ve nasıl yapılır Tezhip sanatı ile uğraşanlara ne denir Tezhip sanatı örnekleri ve tarihçesi

Tezhip sanatı nedir ve nasıl yapılır? Tezhip sanatı ile uğraşanlara ne denir? Tezhip sanatı örnekleri ve tarihçesi

Tezhip, zeheb kökünden türeyen bir kelime olup anlamı altınlamak demek anlamına gelen bir kelime olarak tanımlanabilir. Günlük hayatta İslam kökenli olan kitap bezeme sanatı olarak tanımlanır. Minyatür ile tezhip karıştırılmaması gereken iki durumdur. Minyatür tezhibe nazaran daha çok tasvire bağlıdır. Tezhip içerisinde ise tutucu bir klasik yaklaşım akımı vardır. Tarih boyunca ortaya çıkarılmış ve kullanılmış desenleri ve formları yenilemek, bu desenlerin ve formların ana yapılarını değişikliğe uğratmadan değişik şekilde kullanmak olarak tanımlanır. Peki, tezhip sanatı nedir, tezhip sanatı ile uğraşanlara ne ad verilir, tezhip sanatı nerelerde kullanılır? İşte, merak edilen tüm detaylar.

20.07.2021Araştırma
Fransada aşı karşıtı eylemler büyüyor: İki ayrı aşı merkezine saldırı

Fransa'da aşı karşıtı eylemler büyüyor: İki ayrı aşı merkezine saldırı!

Fransa'da Kovid-19 aşısı zorunluluğu ve sağlık kartı uygulaması tartışılıyor. Aşı zorunluluğuna karşı çıkan ve kısıtlamaların kaldırılmasını isteyen protestocuların eylemleri de devam ediyor. Ülkede son olarak iki ayrı Kovid-19 aşı merkezine saldırı düzenlendi.

19.07.2021Dünya
Sağ popülist AfD’de, aşırı sağ sıkıntısı

Sağ popülist AfD’de, aşırı sağ sıkıntısı

Almanya’da 26 Eylül’de yapılacak genel seçimler öncesi sağ popülist Almanya için Alternatif’de (AfD) bazı bölgelerdeki aşırı sağcı milletvekili adayları yüzünden ciddi sıkıntılar yaşandığı ortaya çıktı.

19.07.2021Avrupa
Lazer yazıcı nedir ve nasıl çalışır Lazer yazısı ne işe yarar ve nasıl kullanılır

Lazer yazıcı nedir ve nasıl çalışır? Lazer yazısı ne işe yarar ve nasıl kullanılır

Elektronik aletler içerisinde farklı pek çok alanda kullanılan yazıcılar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de lazer yazıcılardır. Baskı işlemlerinde çok sık kullanılan lazer yazıcılar teknoloji dünyasında en sık araştırılan konular arasında yer almaktadır. Peki Lazer yazıcı nedir ve nasıl çalışır? Lazer yazısı ne işe yarar ve nasıl kullanılır? Sizlere lazer yazıcılar hakkında merak edilenleri detaylıca derledik.

19.07.2021Araştırma
Altın Ve Gümüşün Zekatı Nasıl Hesaplanır Ve Oranı Kaçtır Altın Ve Gümüş Zekatı Nasıl Verilir

Altın Ve Gümüşün Zekatı Nasıl Hesaplanır Ve Oranı Kaçtır? Altın Ve Gümüş Zekatı Nasıl Verilir

Zekatın kimlere farz olduğu ve hangi şartlar altında verileceği kimlere verileceği zekat ile ilgili bilgi ve tartışmaların başında gelmektedir. zekatın verilmesinin amacı zenginliktir. Artıcı vasıfta malı bulunan kimseler zekat yönünden zengin sayılmaktadır. Altın ve gümüş zekatı nasıl hesaplanır ve oranı kaçtır? altın ve gümüş zekatı nasıl verilir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

18.07.2021Dini Bilgiler
Ömer Çelikten, CHP Sözcüsü Öztaraka sert yanıt

Ömer Çelik'ten, CHP Sözcüsü Öztarak'a sert yanıt

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, "FETÖ'nün 15 Temmuz’da hedefinin Sayın Cumhurbaşkanımız olduğunu ve Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla milletimizin darbeye topyekun direndiğini çok iyi bilen CHP Sözcüsü, aklı sıra 15 Temmuz direnişini itibarsızlaştırmaya çalışıyor" dedi.

16.07.2021Gündem
Sülfat nedir ve ne işe yarar Sülfat nerelerde kullanılır

Sülfat nedir ve ne işe yarar? Sülfat nerelerde kullanılır

Birçok farklı kullanım alanı ile beraber sülfat öne çıkıyor. Kimyasal bir formül üzerinden inorganik bir yapı şeklinde ifade etmek mümkündür. Peki, sülfat nedir ve ne işe yarar? Sülfat nerelerde kullanılır? İşte bu konular üzerine merak edilen bilgiler.

15.07.2021Araştırma
Dut Kurusunun Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir Dut Kurusu Yapımı ve Kürü Tarifi

Dut Kurusunun Faydaları Nelerdir, Neye İyi Gelir? Dut Kurusu Yapımı ve Kürü Tarifi

Dutun en az yaş meyvesi kadar kurusu da sağlığa çok faydalıdır. İçeriğindeki C vitamini ve demir sayesinde güçlü bir antioksidan olan dut kurusunun, bağışıklıktan kan şekerini düzenlemeye kadar pek çok şeye iyi geliyor. Gelin bu şifalı kuru meyveyi yakından tanıyalım. Dut kurusunun faydaları nelerdir, neye iyi gelir? Dut kurusu nasıl tüketilmeli? İşte, dut kurusu çayı tarifi…

Bayram sofraları için fazla mesai başladı

Bayram sofraları için fazla mesai başladı

Bu Kurban Bayramı’nda aileler ilk kez yeni normal kapsamında aynı sofralarda buluşmak için gün sayıyor. 157 yaşındaki Hafız Mustafa 1864’ün CEO’su Eren Ongurlar, bayramlarımızın geleneksel lezzetleri olan baklava ve lokuma dair önemli bilgiler paylaştı.

13.07.2021Lezizz
Borsa İstanbul yatay açıldı

Borsa İstanbul yatay açıldı

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksi, haftaya yüzde 0,03 artışla 1.378,63 puandan başladı.

12.07.2021Ekonomi
Miras kavgası grubu bitirdi

Miras kavgası grubu bitirdi

Demir çelik sektörünün önemli oyuncularından biri olan Eyüboğlu Ailesi’nde bir süredir yaşanan miras kavgası, dev grubu yok olmanın eşiğine getirdi. Mahkeme, grubun amiral gemisi olan EPAŞ Endüstri Mamulleri AŞ’nin tasfiyesine karar verdi. Tasfiye edilecek şirketin bünyesinde 2 milyar lira değerinde 200’e yakın gayrimenkul bulunuyor. Şirketin cirosu ise 3.5 milyar lira seviyesindeydi.

12.07.2021Ekonomi
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Öyle bir cumhurbaşkanı olmalı ki, 83 milyonu kucaklamalı

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu: Öyle bir cumhurbaşkanı olmalı ki, 83 milyonu kucaklamalı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, son günlerde cumhurbaşkanı adaylığı tartışmalarının olduğunu belirterek, "Ali mi olsun, Veli mi olsun, anketler geziyor. Önce ülkesini seven her vatandaşın elini vicdanına koyup şunu düşünmesi lazım, bu memlekete nasıl bir cumhurbaşkanı olmalı? Asıl sorumuz bu olmalı. Öyle bir Cumhurbaşkanı olmalı ki 83 milyonu kucaklamalı. Sen doğuda, batıda yaşadın hayır efendim, bu memlekette yaşıyorsan, bayrağınla, vatanınla hiçbir problemin yoksa 83 milyonu kucaklamalı. Cumhurun başkanı olmalı, yani tarafsız olmalı, yani bir partinin genel başkanı değil, bütün vatandaşları kucaklamalı" dedi.

11.07.2021Gündem
Rögar kapağı çalındı, 7 yaşındaki Mikail çukura düştü

Rögar kapağı çalındı, 7 yaşındaki Mikail çukura düştü

İstanbul Çekmeköy'de kağıt toplayıcılarının rögar kapağını çalması sonucu açıkta kalan kuyuya 7 yaşındaki Mikail Benli düştü. Benli çevredeki bir kişi tarafından kurtarılırken, kağıt toplayıcılarının rögar kapağını çalma anı ve çocuğu çukura düşmesi güvenlik kamerasına yansıdı.

9.07.2021Haber
Kağıt toplayıcısını metrobüste takip etti... Böyle yakaladı

Kağıt toplayıcısını metrobüste takip etti... Böyle yakaladı

İstanbul'da metrobüsten inen 3 kişi, takip ettikleri kişiye saldırdı. Kendisini takip ederek saldıran 3 kişiden birisini yakaladıktan sonra yüzüstü yere yatıran, ellerini arkasından tutarak üzerine oturan Afganlı 500 TL parası ile banka kartını aldığını öne sürdü.

9.07.2021Gündem
Son dakika... Bir ilçeyi böyle dolandırdı Akılalmaz olay: Paraları toplayıp gittiler

Son dakika... Bir ilçeyi böyle dolandırdı! Akılalmaz olay: Paraları toplayıp gittiler

Kocaeli'nin Dilovası ilçesinde bir fatura ödeme merkezini devralan F.S.A., bir ay boyunca tahsilat yaptıktan sonra ortadan kayboldu. Faturaları ödenmeyince soluğu gittikleri fatura ödeme merkezinde alanlar kapalı olduğunu görünce büyük şok yaşadı.

9.07.2021Gündem
Organizasyon Nedir, Basamakları Nelerdir Organizasyon Şeması Nasıl Oluşturulur

Organizasyon Nedir, Basamakları Nelerdir? Organizasyon Şeması Nasıl Oluşturulur?

Organizasyon kelimesinin kökeni Fransızca sözcük olan ''organiser'' fiilinden alıntıdır. Organiser sözcüğü bir yüklem niteliğindedir. Yani yapılan bir eylemi belirtmektedir. Türkçe karşılığı ise parçaları birleştirerek işleyen bir mekanizma kurmak ve örgütlemek anlamlarını ifade etmektedir. Bu anlam dilimizde organizasyon sözcüğüyle kullanılmaktadır. Sizler için organizasyon nedir, basamakları nelerdir, organizasyon şeması nasıl oluşturulur detayları ile derledik.

8.07.2021Araştırma
Arsenik Nedir, Nereden Alınır Arsenik İnsana Zararları Nelerdir

Arsenik Nedir, Nereden Alınır? Arsenik İnsana Zararları Nelerdir?

Bilim adamları, pediatristler ve halk sağlığı savunucuları, özellikle suda ve pirinç bazlı ürünler gibi bazı yiyeceklerde arseniğe maruz kalan bebekler ve çocuklar için insanlara düşük düzeyde maruz kalmanın daha ince ve uzun vadeli sağlık etkileri konusunda giderek daha fazla endişe duyuyorlar. Peki, Arsenik nedir? Tüm detayları ile derledik.

6.07.2021Araştırma
Öz babasının istismarına uğrayan Melisa Döngele ünlü isimlerden destek

Öz babasının istismarına uğrayan Melisa Döngel'e ünlü isimlerden destek

‘Bizim Hikâye’, ‘Sen Çal Kapımı’, ‘Elif’ gibi popüler dizilerde rol alan Melisa Döngel’in babası tarafından istismar edildiği ortaya çıktı. Ünlü oyuncuya, Twitter'da #YalnızDeğilsinMelisaDöngel etiketi altında binlerce destek mesajı atıldı.

5.07.2021Magazin
Tarım, bünyesindeki tüm sektörlerle ihracatta atağa kalktı

Tarım, bünyesindeki tüm sektörlerle ihracatta atağa kalktı

Türkiye'nin tarım ihracatı haziranda geçen yılın aynı dönemine göre yüzde 34,3 artarak 2 milyar 564 milyon 723 bin dolara çıkarken, tarım grubu bünyesinde yer alan tüm sektörler haziranda dış satımını artırdı.

4.07.2021Ekonomi
SPK sınavı ne zaman, kimler katılabilir 2021 SPK (SPL) lisanslama sınav tarihleri

SPK sınavı ne zaman, kimler katılabilir? 2021 SPK (SPL) lisanslama sınav tarihleri

Bankalar, Aracı Kurumlar gibi sermaye piyasasında çalışmak isteyenlerin girmesi gereken bir sınav olan SPK sınavının ne zaman olduğu merak ediliyor. Sermaye Piyasası Lisanslama Sicil ve Eğitim Müdürlüğü tarafından yaz dönemi lisanslama sınavlarının tarihi açıklandı. 2 Haziran’da son bulan sınav başvurularından sonra gün sayan adaylar, covid-19 önlemleri alınarak HES kodu ile sınava katılabilecek. Peki SPK sınavı nedir, ne işe yarar? SPK sınavı ne zaman, yılda kaç kez yapılıyor? İşte, 2021 SPK (SPL) lisanslama sınav tarihleri.

3.07.2021Eğitim
AB’de ‘aşı pasaportu’ devrede

AB’de ‘aşı pasaportu’ devrede

AVRUPA Birliği içi seyahatleri kolaylaştırmak ve bu alanda salgın kaynaklı kısıtlamaları en aza indirmek için tasarlanan AB Dijital COVID-19 Sertifikası dün devreye girdi.

2.07.2021Dünya
3 Farklı Türk Kebabı Tarifi | Mucize Lezzetler

3 Farklı Türk Kebabı Tarifi | Mucize Lezzetler

Mucize Lezzetler'in bugünkü menüsünde 3 Farklı Türk Kebabı Tarifi var! (Sponsorlu İçerik)

Samsunlu koleksiyoner 40 yılda 105 ülkenin parasını edindi

Samsunlu koleksiyoner 40 yılda 105 ülkenin parasını edindi

Samsun'da yaşayan sınıf öğretmeni Adnan Apaydın'ın koleksiyonunda, çocukluğunda edindiği farklı ülkelerin parasını toplama alışkanlığı sayesinde 105 ülkenin parası bulunuyor.

1.07.2021Haber
Resim çizerken kullandığı renkler çok önemli... İstismara uğrayan çocuklar bize ne söylemeye çalışıyor

'Resim çizerken kullandığı renkler çok önemli...' İstismara uğrayan çocuklar bize ne söylemeye çalışıyor?

Elmalı davası, çocuk istismarı gerçeğini hepimize tekrar hatırlattı. Çocuklarımızı korumakta zorlandığımız, büyük endişeler taşıdığımız günümüzde 'Bir çocuğun istismara uğradığını nasıl anlarız ve onları nasıl koruruz?' sorularının cevabını aradık

1.07.2021Gündem
Borsa İstanbul için umut verici yorum

Borsa İstanbul için umut verici yorum

Borsa İstanbul'da BIST 100 endeksinin ilk yarıyı yüzde 8,1'lik düşüşle tamamlamasının ardından gelinen seviyeleri "alım fırsatı" olarak değerlendiren analistler, ikinci yarının para politikalarının seyri ve Kovid-19 salgınında yeni varyantlara dair gelişmelerle hareketli geçeceği öngörüsünde bulunuyor.

1.07.2021Ekonomi
Zeytinburnunda çocukları dilendiren şebekeye operasyon

Zeytinburnu'nda çocukları dilendiren şebekeye operasyon

İstanbul Zeytinburnu'nda metro, metrobüs, trafik ışıkları ve turistlerin yoğun olduğu bölgelerde kadın ve çocuklara dilencilik yaptırdığı iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonda 31 şüpheli gözaltına alınırken 12 çocuk kurtarıldı. Yapılan aramalarda kağıt ve madeni para ile şebeke lideri Adem Y. adına düzenlenmiş banka hesabına parça parça ve aralıklarla 120 bin lira para yatırıldığına dair banka dekontları ele geçirildi.

1.07.2021Haber
Zeytinburnunda çocukları dilendiren şebekeye operasyon yapıldı 12 çocuk kurtarıldı

Zeytinburnu'nda çocukları dilendiren şebekeye operasyon yapıldı! 12 çocuk kurtarıldı

İstanbul Zeytinburnu'nda metro, metrobüs, trafik ışıkları ve turistlerin yoğun olduğu bölgelerde kadın ve çocuklara dilencilik yaptırdığı iddia edilen suç örgütüne yönelik operasyonda 31 şüpheli gözaltına alınırken 12 çocuk kurtarıldı. Yapılan aramalarda kağıt ve madeni para ile şebeke lideri Adem Y. adına düzenlenmiş banka hesabına parça parça ve aralıklarla 120 bin lira para yatırıldığına dair banka dekontları ele geçirildi.

1.07.2021Gündem
ABnin Kovid-19 aşı sertifikası yürürlüğe girdi

AB'nin Kovid-19 aşı sertifikası yürürlüğe girdi

AB içinde seyahatleri kolaylaştıracak aşı sertifikası, kişilerin Kovid-19 aşısı olup olmadığını, olduysa nerede ve hangi aşıyı olduğunu gösteren bilgiyi, hastalığı geçirenlerin iyileştiğine dair belgeyi ve negatif test sonucunu içeriyor.

1.07.2021Ekonomi
Normalleşme resmen başladı İşte yeni dönemin detayları

'Normalleşme' resmen başladı! İşte yeni dönemin detayları

Kovid-19 ile mücadele kapsamında belirlenen bazı tedbirlerin uygulanması, kademeli normalleşme sürecinin üçüncü etabının saat 05.00 itibarıyla başlamasıyla sona erdi.

1.07.2021Gündem
Cumhurbaşkanı Erdoğandan tasarruf tedbirleri genelgesi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "tasarruf tedbirleri" genelgesi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamuda tasarruf sağlanması için bir dizi karar aldı. Bu karara göre, taşıt alımları sınırlandırılacak ve bazılarının satışı gerçekleştirilecek. Cep telefonu faturalarına düzenleme getiren Cumhurbaşkanı Erdoğan, kamu kurumlarının lojman, arsa satın almaları gibi işlemlerin yapılmayacağını duyurdu.

30.06.2021Ekonomi

Yazar Sonuçları

Erdoğan hedefe kilitlenmiş

Kurban Bayramı’na Cumhurbaşkanı Erdoğan’la Kıbrıs’ta girdik.

21.07.2021

Tanpınar’ın yıllarca sakladığı peçete

Ahmet Hamdi Tanpınar’ın 120’nci doğum günü nedeniyle (23 Haziran 1901) geçen ay Beyoğlu Belediyesi tarafından Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi’nde bir dizi etkinlik düzenlendi ve bir de ‘Tanpınar’ sergisi açıldı.

21.07.2021

‘Nasılsa yaşlıyım artık’ diyorlar, duruyorlar... Olmaz, hata!

Genç bir kalp cerrahıyken yılda 500 ameliyat yapıyor, aynı evde birlikte yaşadığı çocuklarının büyüyüşünü göremiyordu. Hayatı kaçırdığını fark edince ameliyat sayısını azalttı, tıp alanındaki icatların peşine düştü, ‘The Dr. Oz Show’ adlı programıyla sağlık gündemine yön verdi. İstanbul’da bir araya geldiğimiz kalp cerrahı ve yazarımız Dr. Mehmet Öz’le sohbete pandemi muhasebesi yaparak başladık, mesleğine duyduğu tutkuyu, ölümünün ardından hakkında şiir yazdığı 20 yaşındaki hastasını ve “Onlar ufakken çoğu şeyi eşim Lisa yaptı. Ben ancak bu son 10 sene onlarla daha fazla ilgilenebildim” diye anlattığı çocuklarını konuştuk.

18.07.2021

Yine vale yine dert

Okurumuz E.D. “Panora AVM’nin önünde çok ciddi bir vale sorunu var” demiş ve iletisinde -özetiyle- şunları aktarmış:

12.07.2021

Tatile hazırlık...

Aşırı birikmiş tatil ihtiyacı, çok tuhaf yerlere gitmiş görünen fiyatlar, insanın gözünde büyüyen bir uzun yol ve o yola çıkmadan önce yapılması gerekenler listesi… Tatile hazırım ama bakalım tatil bana hazır mı?

11.07.2021

Kripto parayla sömürgecilik!

Kripto para herkesin gündeminde. Yardım kuruluşları bile hem daha şeffaf hem de daha kolay olduğu için acil durumlarda ihtiyaç sahiplerine kripto parayla yardım gönderilmesi üzerine projeler geliştiriyor. Ancak kontrolsüzlük yeni bir tür sömürgeciliğe davetiye çıkarıyor.

4.07.2021

Kime meydan okuyorsunuz?

Konser mekanı IF Performance Hall, müziğin saat 24.00’te bitmesine kendince tepki gösterdi ve ‘madem öyle, o zaman böyle’ sloganıyla bir çağrı yaptı.

1.07.2021