EKSTRA
MENÜ

Kafkasya

Kafkasya ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kafkasya haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 4.277 Kafkasya haberi bulunmuştur.

Kafkasya Haberleri

Doğu Ekspresi: ‘Doktor Jivago’yla Arzu Film arasında bir yolculuk

Doğu Ekspresi: ‘Doktor Jivago’yla Arzu Film arasında bir yolculuk

2 bin kilometrelik bir demiryolu... Memleketin bir ucunu ötekine bağlıyor. Durakları Ankara, Kırıkkale, Kayseri, Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars...Aslında bu hat 70 yıldır var. Ta 1949’dan beri! Ama nedense son iki yıldır patlama yaptı. Kış aylarında bilet, yataklı vagon bulmak neredeyse imkânsız. Gerçi esas hikâye bu değil. (Haber: Çınar Oskay - Fotoğraflar: Sebati Karakurt ve Levent Kulu)

17.03.2018Keyif
Yavuz Sultan Selim Köprüsüne demiryolu geliyor

Yavuz Sultan Selim Köprüsü'ne demiryolu geliyor

Kafkasya Üniversiteler Birliği (KÜNİB) 7. Olağan Genel Kurulu’nda konuşma yapan Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, "Üçüncü köprü olan orta koridorun karayolu anlamında önemli bir tamamlayıcısı olan Yavuz Sultan Selim Köprüsü üzerinde bir de raylı sistem yapacağız. Yakında onun da ihalesini başlatacağız” dedi.

16.03.2018Ekonomi
Başbakan Binali Yıldırım: Bu Avrupa için terörden de daha önemli bir konu

Başbakan Binali Yıldırım: "Bu Avrupa için terörden de daha önemli bir konu"

Başbakan Binali Yıldırım, “Enerji güvenliği Avrupa için terörden de daha önemli bir konu” dedi.

14.03.2018Gündem
Öğrenciler ticaret buluşmasında

Öğrenciler ticaret buluşmasında

Lise ve üniversite öğrencileri, 8’inci Lojistik ve Ticaret Buluşması’nda sektörün önde gelenleriyle ticaretin geleceğini konuşacak.

12.03.2018Eğitim
2.4 milyon kadına güç desteği

2.4 milyon kadına güç desteği

Coca-Cola, 2020 yılına kadar tüm dünyada 5 milyon kadının ekonomik ve toplumsal hayatta güçlendirilmesi hedefi doğrultusunda 2010 yılında hayata geçirdiği 5by20 Programı ile bugüne kadar 75 ülkede 2.4 milyonun üzerinde kadına ulaştı.

8.03.2018Ekonomi
Huawei, inovasyona 20 milyar dolar yatırım yapacak

Huawei, inovasyona 20 milyar dolar yatırım yapacak

Bilgi teknolojisi, son otuz yılda yaşam ve çalışma biçimimizi büyük ölçüde değiştirirken, akıllı telefonlar ve mobil internet hayatımızı yeniden şekillendirdi. Önümüzdeki otuz yıl boyunca, bilgi teknolojisi, işletmelerin ve tüm dünyanın dijital hale gelmesini sağlayacak ve inanılmaz bir pazar yaratacak. Akıllı bir dünya için her bireye ve kuruma dijital dünyanın avantajlarını sunmayı hedefleyen Huawei, inovasyona her yıl 15-20 milyar dolar tutarında yatırım yapmayı planlıyor.

8.03.2018Teknoloji
‘Bu füzeyi kimse durduramaz’

‘Bu füzeyi kimse durduramaz’

Rusya Devlet Başkanı Putin, parlamentoda yaptığı konuşmada ülkesinin askeri gelişimiyle gövde gösterisi yaptı. Putin, nükleer başlık taşıma kapasitesi olan yeni Rus füzesi Sarmat’ı tanıtırken, “Yeni füzemizi ne şimdiki ne de gelecekteki bir füze kalkanı durdurabilecek” diye konuştu.

1.03.2018Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Bu fırsatı ABDnin çok iyi değerlendirmesi lazım

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Bu fırsatı ABD'nin çok iyi değerlendirmesi lazım

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "ABD geldi, önerilerde bulundu. Bu fırsatı ABD'nin çok iyi değerlendirmesi lazım. Çünkü biz uzlaşıya varız ama bize verilen sözler tutulursa. Biz ilişkilerimizi düzeltmeye varız ama bizimle dürüst olurlarsa. Teröristlerle iş birliği değil, Türkiye gibi güvenilir ülkeyle iş birliği arayışı içinde ve samimi olursa." dedi.

23.02.2018Gündem
Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattında hedef Çin

Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattında hedef Çin

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattının Gürcistan ve Türkiye arasındaki ekonomik iş birliğine büyük katkı sağlayacağını belirterek, "Çin'den başlayıp Avrupa'ya kadar uzanan ticaretin, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı üzerinden gerçekleştirilmesi bizim önemli hedeflerimizden biri." dedi

21.02.2018Ekonomi
Hedef Çin

Hedef Çin!

Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanı Ahmet Arslan, Bakü-Tiflis-Kars Demiryolu hattının Gürcistan ve Türkiye arasındaki ekonomik iş birliğine büyük katkı sağlayacağını belirterek, "Çin'den başlayıp Avrupa'ya kadar uzanan ticaretin, Bakü-Tiflis-Kars demiryolu hattı üzerinden gerçekleştirilmesi bizim önemli hedeflerimizden biri." dedi.

20.02.2018Ekonomi
Dede Korkut kimdir Kısaca hikayeleri

Dede Korkut kimdir? Kısaca hikayeleri

Dede Korkut kimdir sorusu yüz binlerce vatandaş tarafından oldukça merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya devam ediyor. Dede Korkut hikayeleri ve kitabı ilgi çekmeye devam ediyor. On iki destansı hikayeden oluşan Dede Korkut kitabının ayrıntıları araştırılıyor. Peki, Dede Korkut kimdir? İşte, kısaca hikayeleri.

19.02.2018Gündem
İK’cılar zirvede buluştu

İK’cılar zirvede buluştu

Fortune Türkiye ve DataExpert iş birliğiyle, mevcut küresel ekonominin ve iş yeri ortamının değişken doğasında CHRO fonksiyonunun proaktif rolüne ve önemine dikkat çekmek amacıyla düzenlenen CHRO Summit 2018 15 Şubat’ta Hilton İstanbul Bomonti’de yapıldı.

Güney Gaz Koridoru projesinde sona yaklaşıldı

Güney Gaz Koridoru projesinde sona yaklaşıldı

Azerbaycan doğalgazını Avrupa'ya taşıyacak olan Güney Gaz Koridoru projesi katılımcı ülkelerin yetkilileri yarın Bakü'de bir araya gelecek.

14.02.2018Ekonomi
Adem Kılıççı kimdir, kaç yaşındadır

Adem Kılıççı kimdir, kaç yaşındadır?

Adem Kılıççı geçtiğimiz yıl Survivor yarışmasına katılmış ve gösterdiği performans ile final heyecanı yaşamıştı. Bu yıl da Survivor All Star takımında yarışan Adem izleyenler tarafından merakla takip ediliyor. Peki Adem Kılıççı kimdir, kaç yaşındadır? İşte Survivor Adem ile ilgili merak edilen tüm detaylar

13.02.2018Televizyon
Paşayevadan Afrin çıkışı

Paşayeva'dan Afrin çıkışı

Azerbaycan Milletvekili ve Avrupa Konseyi Parlamenterler Asamblesi Üyesi Ganire Paşayeva, Türk-Müslüman dünyasının birbirine sahip çıkması gerektiğini belirterek, "Bu coğrafyada yeni bir Çanakkale'den geçiyoruz. Bunun tek çıkış noktası birlik olmak ve genç nesillerimizi doğru yetiştirmemiz." dedi.

12.02.2018Gündem
Survivor Adem kimdir Adem Kılıççı kaç yaşında

Survivor Adem kimdir? Adem Kılıççı kaç yaşında?

Survivor Adem Kılıççı, yarışmanın 2017 yılında yayınlanan serisinde sergilediği mücadele ile dikkat çekmişti. Boksör olan Adem Kılıççı, Fenerbahçe Spor Kulübü adına mücadele etmektedir. Adem Kılıççı, Survivor 2017'de ise finalde Ogeday'a kaybederek ikinci olarak tamamlamıştı. Peki, Survivor Adem kimdir ve kaç yaşındadır? İşte, detaylar

10.02.2018Televizyon
SOCAR’ın dev projelerinde sona doğru

SOCAR’ın dev projelerinde sona doğru

Azerbaycan doğalgazını Avrupa'ya taşıyacak SOCAR Güney Gaz Koridoru projesinde çalışmalar sona yaklaşıyor.

5.02.2018Ekonomi
İrandan Türkiye açıklaması Yanlış anlaşılmalar...

İran'dan Türkiye açıklaması! Yanlış anlaşılmalar...

İran Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Kasımi, "Türkiye ile ilişkilerimiz önceki yıllara göre daha iyi bir seviyeye geldi. Geçen yıllardaki yanlış anlaşılmalar azaltıldı. Hâlihazırda Türkiye ile çok yakın ilişkilere sahibiz." dedi.

3.02.2018Dünya
İç Anadolu’da bir Avrupa şehri: Eskişehir

İç Anadolu’da bir Avrupa şehri: Eskişehir

Eskişehir, Avrupa’nın şehirleri kadar güzel ve yaşanabilir bir şehirdir. Kışları çok soğuk geçse de insanların ve çevrenin güzelliği içinizi ısıtmaya yetecektir. Birçok caddesi ve sokakları ile her gününüz dolu dolu geçecek. Eskişehir’in adındaki eskiye aldanmayın, adı ‘eski’ ama kendisi yepyenidir Eskişehir’in…

31.01.2018Seyahat
Güvenlik kuşağı Türkiye’ye kurulan bir tuzak

Güvenlik kuşağı Türkiye’ye kurulan bir tuzak

‘Zeytin Dalı’ harekâtının 10’uncu günü. Hükümet operasyonların Menbiç ve Fırat’ın doğusuyla devam edeceği mesajı veriyor. ABD’li yetkililer iki gün önce YPG terör örgütüne silah vermeyeceklerini açıkladılar. Güven problemi sürüyor. TSK nasıl ilerleyecek, yolda hangi risklerle karşılaşacak, atılması gereken adımlar neler? NATO ve Birleşmiş Milletler’de de görev yapan Emekli Tuğgeneral Naim Babüroğlu’na göre Türkiye Fırat’ın doğusuna el atmalı, Amerikan üslerini kapatmalı ve Süleyman Şah Türbesi yerine konuşlandırılmalı.

28.01.2018Gündem

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Burseya mesajı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Mehmedimiz Afrin'e doğru yürüyor. Burseya Dağı'nı da düşürdüler. Bazı kendini bilmezler, sözde etiketi olanlar vs., onlara rağmen bitirdiler. Avrupa Parlamentosu'na rağmen bitirdiler" dedi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Şu anda 484 terörist etkisiz hale getirildi. Toplamda 20 şehidimiz var. 7’si Mehmedimiz, diğerleri ÖSO’dan. Bu yolda kararlı yürüyeceğiz. Sözümüz var bu işi başaracağız" diye konuştu.

28.01.2018Gündem
Adem Kılıççı kimdir, kaç yaşındadır

Adem Kılıççı kimdir, kaç yaşındadır?

Adem Kılıççı, Survivor 2018 kadrosunda yer alıyor. Bunu duyan izleyicilerde Adem hakkında merak ettiklerini internette araştırıyorlar. Peki Adem Kılıççı kimdir, kaç yaşındadır? İşte Adem ile ilgili merak edilen tüm detaylar

24.01.2018Televizyon
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Durduk durduk bir gece ansızın vurduk

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Durduk durduk bir gece ansızın vurduk

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Evet uçaklarımız havalandı ve bombalamaya başladı. Ve şimdi kara harekatı devam ediyor. Durmak yok. Bugün bazı haberler aldım KCK ve HDP sokağa çağırıyor. Ve şu anda Diyarbakır’da kongre yapıyorlar. Aldığım haberler kimseyi bulamamışlar. Şu anda adım adım takip ediliyorsunuz. Ey HDP, ey KCK, ey PKK nerede meydana çıkarsanız biliniz ki güvenlik güçlerimiz sizin boynunuzdadır. İstediğiniz gibi at oynatamayacaksınız bu ülkede" diye konuştu.

21.01.2018Gündem
Kuzey Suriye uyarısı: Oraları hep Misak-ı Milli’ydi

Kuzey Suriye uyarısı: Oraları hep Misak-ı Milli’ydi

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, “Gazi ne diyordu Misak-ı Milli hudutları. Neresi Misak-ı Milli? İşte şu anda terör koridoru oluşturmak isteyenler var ya Kuzey Suriye’de işte oralar hep Misak-ı Milli’nin içinde olan yerlerdi. Onun için oralarda öyle devlet kurmaya, bu yola tevessül edenler avucunu yalar” uyarısında bulundu. Erdoğan, dün muhtarlar toplantısında özetle şunları söyledi:

11.01.2018Gündem
Erdoğan Bahçeliyi Beştepeye davet ettim dedi, görüşme tarihi belli oldu

Erdoğan 'Bahçeli'yi Beştepe'ye davet ettim' dedi, görüşme tarihi belli oldu

AK Parti grup toplantısında konuşan Cumhurbaşkanı Erdoğan, "Bu birliği, beraberliği zedeleyenler bilsinler ki artık bu kervanın samimi yolcuları değildir. Bu trenden düşenler kusura bakmasınlar düştükleri yerde kalırlar" dedi. Erdoğan, Bahçeli'nin açıklamalarına ilişkin, "Ben Sayın Bahçeli’nin dün yaptığı açıklamayı çok önemli görüyorum. Destek kararı için şahsım, partim ve milletim adına şükranlarımı sunuyorum. 2019 seçiminin yerli ve milli olanlarla, ipi başka mahfillerin elinde bulunanlar arasında geçeceği açıktır" diye konuştu. Erdoğan grup toplantısının ardından yaptığı açıklamada ise, "Hayırlı olan işte yavaş davranmamak lazım. Bahçeli'yi davet ettim, yanıt bekliyorum" dedi. İki lider yarın saat 16.00'da Beştepe'de buluşacak.

9.01.2018Gündem
İdlib savaşı

İdlib savaşı

Cenevre sürecinin tıkanmasının ve muhaliflerin Rusya himayesinde Suriye kongresinin düzenleneceği Soçi sürecine katılmayı reddetmesinin ardından Esad rejimi ve müttefikleri, İdlib’e güneyden yükleniyor. Bir kilit kasaba ve çevre köyler rejimin eline geçti. Bölge ısınırken gelişmeler Rusya ve İran’la varılan ‘gerginliği azaltma bölgeleri’ anlaşmasından ötürü vilayette askeri bulunan Türkiye’yi de yakından ilgilendiriyor.

8.01.2018Dünya
Karsın 5 bin yıllık Türkleri

Kars'ın 5 bin yıllık Türkleri

Atatürk Üniversitesi Eski Çağ Tarihi Bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Alpaslan Ceylan, Kars’taki yüzey araştırmaları sırasında M.Ö. 3000-2000 yılları arası Türk kültürüne ait olduğu düşünülen kaya resimleri ile kurgan tipi mezarlara ulaştı. Prof. Ceylan, boynuna fotoğraf makinesi asıp, Anadolu’da Türk izlerini yok etmeye çalışanlar olduğu için bulguların yerini açıklamayacağını söyledi.

5.01.2018Gündem
Medyada kadının rolünü arttırmalı

Medyada kadının rolünü arttırmalı

GEÇEN gün İstanbul’da düzenlenen ‘Medya ve Reklam Dünyasında Kadının Rolü’ etkinliğinde, kadınların çalışma yaşamında gücünü arttırması gerektiği öne çıktı.

29.12.2017Ekonomi

Yazar Sonuçları

Afrika ve Çok Yönlü Türk Dış Politikası....

Afrika kıtasının Türk dış politikasındaki yeri büyüyor. Cumhurbaşkanı Erdoğan geçen hafta dört ülkeyi ( Cezayir, Moritenya, Senegal ve Mali ) ziyaret etmek amacıyla yine Afrika kıtasındaydı.

7.03.2018

Putinizm

RUSYA Devlet Başkanı Vladimir Putin modern Rusya tarihinde neyi değiştirmek isterdiniz diye sorulduğunda “Sovyetler Birliği’nin çöküşünü” diye cevap verdi.

4.03.2018

Türkiye'yi kuşatmak

AMERİKAN Kongresi’ne sunulan resmi istihbarat raporunda Türkiye açısından çok önemli üç tespit var:

14.02.2018

Vay kereviz vay... Sen neymişsin be abi!

Batı’da hakkı teslim ediliyor ama biz ona yeni yeni ısınıyoruz. Bense büyük hayranıyım. Lezzetini geçtim; şifa deposu olması ve cinsel gücü artırıcı özelliği nedeniyle diğer sebzelerden ayrı bir yerde... Şimdi de tam mevsimi. Kerevizi bol bol yemekten hiç çekinmeyin.

10.02.2018

Yunus Emre insanlığa armağandır

Gülben Ergen, Ankara Müzik ve Güzel Sanatlar Üniversitesi rektörü Prof. Dr. Erol Parlak ile bir araya geldi. Bugün gerçekleşecek “Yunus Dilinden” konserinin detaylarını ve bu projeyi konuştu.

23.01.2018

Trumpvari çirkin müdahale tutmamış

Tahran’da ve Mazenderan’da nümayiş ve gösteri görmedik. Özellikle eski büyükelçimiz Selim Karaosmanoğlu’nun da belirttiği gibi Washington’un ve Trump’ın ekşi üslupla müdahalesi nedeniyle gösteriler kendiliğinden dağılmış. Çünkü İran ülkesinin kendine has bir milliyetçiliği var ve Trumpvari çirkin müdahalelerin kabulü mümkün değil.

20.01.2018

Uluslararası sistem ve Türkiye'nin 'dış' politikası - 1

Türkiye'nin gündemi her zaman içinde yer aldığı coğrafyanın koşullarının etkisinde kalmıştır.

17.01.2018