EKSTRA
MENÜ

Kafeler

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 3.290 haberi bulunmuştur.

Kafeler Haberleri

Sanatçıların gözünden ‘BURASI’ İstanbul

Sanatçıların gözünden ‘BURASI’ İstanbul

İzleyicinin İstanbul’u canlı-cansız tüm öğeleriyle bir bütün olarak görmesini amaçlayan ‘BURASI’ sergisi çağdaş sanatçıların ve ustaların bu şehirden ilham alan eserlerini bir araya getiriyor. Serginin sanatçılarına ‘onların İstanbul’unu’ sorduk. Kimi Boğaz’da vakit geçirmeyi, kimi Kapalıçarşı’yı gezmeyi, kimi de çay bahçelerinde oturmayı özlediğini anlattı...

Koronavirüs aşısı olanlar karantinaya girecek mi Temaslı takibinde değişiklik..

Koronavirüs aşısı olanlar karantinaya girecek mi? Temaslı takibinde değişiklik..

Aşılıların karantinaya girip girmeyeceği soruları, 'Covid-19 temaslı takibinde yapılan değişiklik ardından gündem oldu. Sağlık Bakanlığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi Rehberi'nde değişiklik yaptı. Buna göre tam aşılı temaslının HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak. Peki, aşılılar karantinaya girecek mi?

22.09.2021Gündem
Temaslı karantina süresi kaç gün Aşı olanlar karantinaya girecek mi

Temaslı karantina süresi kaç gün? Aşı olanlar karantinaya girecek mi?

Temaslı karantina süresi için bakanlıktan açıklama geldi. Sağlık Bakanlığı'nın hazırladığı 'Covid-19 Temaslı Takibi Salgın Yönetimi, Evde Hasta İzlemi ve Filyasyon Rehberi'nde temaslı takip algoritmasında değişiklik yapıldı. En önemli değişiklik tam aşılı temaslıların izolasyonunda yapıldı. Buna göre ikinci doz aşısının üzerinden 14 gün geçen ve Covid-19 hastası ile temas eden vatandaşın HES kodu ilk 5 gün riskli sayılmayacak. Aşılı ve temaslı olan vatandaş 5'inci gün PCR testi verecek, sonucu negatif çıkarsa izolasyon uygulanmayacak. Test sonucu pozitif çıkarsa 5'nci günden itibaren 9 günlük izolasyon süreci başlayacak ve 14 günü tamamlayacak. 5'inci gün test vermeyen aşılı temaslıların ise HES kodu riskli sayılacak ve kalan 9 günü izolasyonda geçirerek, 14 günü tamamlayacak

22.09.2021Gündem
Her yerde aynı

Her yerde aynı

Yaklaşık iki yıldır dünyayı kasıp kavuran Covid-19 belası şimdiye kadar 4 milyon 550 binin üzerinde can aldı. Almanya’da 93 bine yakın kişi yaşamını yitirdi. Her ülkede olduğu gibi pandemiyle karşı mücadelede başarılı olabilmek için Almanya’da da bir dizi önlemler hayata geçirildi.

20.09.2021Avrupa
Ülke genelinde eş zamanlı güvenli eğitim uygulaması: 515 aranan şüpheli yakalandı

Ülke genelinde eş zamanlı güvenli eğitim uygulaması: 515 aranan şüpheli yakalandı

İçişleri Bakanlığı'nın koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı güvenli eğitim uygulaması gerçekleştirildi. Denetimlerde; 46 iş yeri hakkında idari işlem yapılırken, 29 yaralama, 17 hırsızlık, 15 dolandırıcılık, 15 tehdit, 9 hakaret, 296 yoklama kaçağı-bakaya ve 134 diğer suçlardan olmak üzere toplam 515 aranan şahıs yakalandı.

17.09.2021Gündem
Artan fiyatlar mercek altında... Yumurta fiyatları kanatlandı

Artan fiyatlar mercek altında... Yumurta fiyatları kanatlandı

Yumurta fiyatları son dönemlerde tırmanışa geçti. Orta boy yumurtanın fiyatı üreticide 80 kuruşa dayandı. Geçen haftaya kadar 73 kuruş olan yumurtanın adet fiyatı geçen yılın aynı döneminde 43 kuruştu. Üreticiler, “Maliyetlerimiz çok yükseldi. Yem fiyatları bir hayli arttı buna rağmen maliyet artışlarını tam olarak yansıtmadık. Normal şartlar altında üreticide 1 adet yumurtanın 1 TL olması gerekiyor” açıklaması yaptı.

15.09.2021Ekonomi
Son dakika... İçişleri Bakanlığından ülke genelinde Güvenli Eğitim Uygulaması

Son dakika... İçişleri Bakanlığı'ndan ülke genelinde 'Güvenli Eğitim Uygulaması'

İçişleri Bakanlığı koordinesinde ülke genelinde eş zamanlı "Güvenli Eğitim Uygulaması" gerçekleştirildi. Kurallara uymayan 2 bin 441 araç ve sürücüsüne para cezası uygulandı, eksikliği tespit edilen 486 okul servis aracı trafikten men edildi. Uygulamalarda çeşitli suçlardan aranan 996 şahıs ise yakalandı.

9.09.2021Gündem
Hürriyetle dünyaya seslendiler Taliban bilmeli ki biz 20 yıl önceki kadınlar değiliz

Hürriyet'le dünyaya seslendiler! Taliban bilmeli ki biz 20 yıl önceki kadınlar değiliz

Dünya Afganistan’da olan biteni uzaktan izlerken, bir avuç Afgan kadını Taliban’a baş kaldırdı. Mor isyan başlatan kadınlar, kendilerine doğrultulan ağır silahlara rağmen eylem yaptı. O kadınları bulup konuştuk. Diyorlar ki, “Taliban bilmeli ki karşısında 20 yıl önceki Afgan kadını yok. Her dediklerini yapacak, burka giyip eve kapanacak kadınlar değiliz, korkmuyoruz!”

8.09.2021Dünya
‘Restoranlar iletişim ve sosyalliğin son kalelerinden biri...’

‘Restoranlar iletişim ve sosyalliğin son kalelerinden biri...’

Bir restorana sadece yemek yemek için mi gideriz? Restorandaki ortamın, çalışanların, çalan müziğin hiç mi önemi yok? Sevdiğimiz bir mekâna yönelik ağır eleştiriler duysak, bu bizi oraya gitmekten alıkoyar mı mesela? Ertuğrul Özkök’ün geçen hafta köşesinde bu konuyla ilgili yazdığı yazıdan yola çıktık, şeflere, gastronomi ve kent yazarlarına sorduk.

Son dakika haberi: Bilim Kurulu toplantısının ardından kritik açıklamalar peş peşe geldi: Yüz yüze eğitimden dönüş yok

Son dakika haberi: Bilim Kurulu toplantısının ardından kritik açıklamalar peş peşe geldi: Yüz yüze eğitimden dönüş yok

Son dakika haberi... Türkiye'nin koronavirüsle mücadelesinde en kritik dönemeçlerden biri olarak nitelendirilebilecek 6 Eylül'e dört gün kalırken, Koronavirüs Bilim Kurulu Sağlık Bakanı Fahrettin Koca başkanlığında toplandı. Bu tarihte okulların yüz yüze eğitime başlayacak ve üniversitelerin açılacak olması nedeniyle toplantıya Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile YÖK Başkanı Erol Özvar da katıldı. Toplantı sonrası Bakan Koca'nın ardından, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ve YÖK Başkanı Erol Özvar önemli açıklamalarda bulundu. Okullarda yüz yüze eğitim için gerekli tüm tedbirler alındı. Yetkili ağızlardan çıkan ortak vurgu ise "Yüz yüze eğitimden dönüş yok" oldu. Öte yandan AVM, restoran ve kafeler için PCR testi zorunluluğu düşünülmüyor.

2.09.2021Gündem
Afganistanda yeni hayat Taliban kararttı... İşte Kabilin ertesi günü

Afganistan'da yeni hayat! Taliban kararttı... İşte Kabil'in ertesi günü

Afganistan, 20 yıl aradan sonra Talibanlı hayata bir kez daha adım attı. Sosyal yaşamda eskisi kadar katı kurallar henüz göze çarpmasa da kafe ve barlar kapandı, TV kanalları yayın politikalarını muhafazakârlaştırdı. Bu durumda gençlere tek eğlence seçeneği, İngiliz işgalinin ülkeye mirası olan kriket kaldı...

2.09.2021Dünya
Dikkat çeken tedbirler masada... Aşısızlara ayrı bölüm

Dikkat çeken tedbirler masada... Aşısızlara ayrı bölüm

Eylülle birlikte pandemi kuralları da yeniden güncellenecek. Lokanta-kafe gibi kapalı mekanlar ve kamu kurumlarında aşısızlara ayrı yer ayrılması, test zorunluluğunun AVM’leri de kapsaması gibi önlemler gündemde.

2.09.2021Gündem
Türkiyenin en güzel Mavi Bayraklı plajları... 4 bölge, 9 şehir ve 14 ücretsiz plaj...

Türkiye'nin en güzel Mavi Bayraklı plajları... 4 bölge, 9 şehir ve 14 ücretsiz plaj...

Yazın bitmesine sayılı günler kaldı. Hâlâ deniz, kum ve güneş üçlüsüne kavuşamadıysanız sizin için güzel bir liste hazırladık. Uzmanlarımıza "Türkiye'de denize girilecek en güzel Mavi Bayraklı plajlar hangileri?" diye sorduk. 4 bölgeden 14 ücretsiz plajı önerdiler...

15.08.2021Gündem
Küçük bir tasarım cenneti

Küçük bir tasarım cenneti

Ukrayna’nın kültür merkezi Lviv, pandemi döneminde kolay seyahat edilebilmesi nedeniyle öne çıkıyor. Bir hafta sonu ziyaret edip konsept kafelerinde, romantik sokaklarında ve her yerden yükselen caz tınılarıyla ruhunuzu dinlendirebilirsiniz.

15.08.2021Seyahat
‘Aşk romanı’ deyip geçmeyin

‘Aşk romanı’ deyip geçmeyin

Basıldığı andan itibaren ‘best seller’a dönüşen ‘Moskova’da Bir Beyefendi’ romanının yazarı Amor Towles’ın yeni kitabı ‘Nezaket Kuralları’, Büyük Buhran’dan henüz kurtulmuş New York’tan, sürükleyici bir sınıf hikâyesi... ‘Nezaket Kuralları’ bir kadın karakteri bu kadar kanlı canlı anlatabildiği için çok değerli, okuduktan sonra hafızanızdan uzun süre silinmeyecek, kalıcı bir roman.

12.08.2021Kitap Sanat
2 doz aşı olmayan kahvehane ve kıraathaneye alınmayacak

2 doz aşı olmayan kahvehane ve kıraathaneye alınmayacak

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu, 2 doz aşısını yaptırmayan müşterilerini yarından itibaren iş yerlerine almayacaklarını açıkladı. Karanın Türkiye’deki 130 bin esnaf için geçerli olduğunu belirten Federasyon Başkanı Murat Ağaoğlu, "Kahvehane ve kıraathane işletmecisi esnafımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır" dedi.

4.08.2021Haber
Kahve ve kıraathanelerde flaş hamle Bugün başlıyor: Yasaklandı

Kahve ve kıraathanelerde flaş hamle! Bugün başlıyor: Yasaklandı

Türkiye Kahveciler, Kıraathaneciler ve Büfeciler Federasyonu, 2 doz aşısını yaptırmayan müşterilerini bugünden itibaren iş yerlerine almayacaklarını açıkladı. Karanın Türkiye’deki 130 bin esnaf için geçerli olduğunu belirten Federasyon Başkanı Murat Ağaoğlu, "Kahvehane ve kıraathane işletmecisi esnafımızın tekrar kapanmayı kaldıracak gücü kalmamıştır" dedi.

4.08.2021Gündem
Bu dolandırıcılık yöntemine dikkat Hem paranızı hem verilerinizi çalıyorlar...

Bu dolandırıcılık yöntemine dikkat! Hem paranızı hem verilerinizi çalıyorlar...

Koronavirüs ve kısıtlamalar nedeniyle pandemi döneminde tüm dünyada internetten alışveriş oranında artış yaşandı. Bu doğrultuda siber dolandırıcılıklardan mağdur olan tüketicilerin sayısı da gün geçtikçe artmaya başladı. Uzmanlar Hurriyet.com.tr'ye özel dolandırıcılık mağduru olmamak için neler yapılması gerektiğini sıraladı.

29.07.2021Ekonomi
Fransada kısıtlama karşıtı gösteriler çığırından çıktı: Macronun posterleri ayaklar altında

Fransa'da kısıtlama karşıtı gösteriler çığırından çıktı: Macron'un posterleri ayaklar altında!

Fransa'nın dört bir yanında, Kovid-19 zorunlu aşı karşıtları yine meydanlarda protesto eylemlerine devam etti. En kalabalık ve sert eylemlerin gerçekleştiği yerlerden olan Poitiers'de ise göstericiler Macron posterlerini önce ayaklarının altına aldı sonra da yırtıp paramparça etti.

28.07.2021Dünya
Türk hekim gitti, gördü New York iki dozla başardı

Türk hekim gitti, gördü! New York iki dozla başardı

Hematolojide Türkiye’nin en önemli isimlerinden Prof. Dr. Mustafa Çetiner, bir süre kaldığı ABD’den önceki gün döndü. Çetiner, New York’un virüsle mücadelesini Hürriyet’e anlattı...

27.07.2021Gündem
Ne maske kaldı ne mesafe...

Ne maske kaldı ne mesafe...

Vaka sayıları 10 binin üzerine çıkmasına rağmen, bayram tatilinde koronavirüs unutuldu.

25.07.2021Gündem
Fethiye: Doğaya ve denize sevdalanmak

Fethiye: Doğaya ve denize sevdalanmak

Güneşin ufuktaki bulutları portakal rengine dönüştürdüğü olağanüstü bir günbatımında doğasına, mavi yolculukta eşsiz koyları ve berrak suyuyla denizine sevdalanmamak mümkün değil… Kısa bir tatilde gezerek bitiremeyeceğiniz, bir kere yolunuz düşünce de vazgeçemeyeceğiniz bir cennet Fethiye.

25.07.2021Seyahat
Aşı olmayana eğlence yasak

Aşı olmayana eğlence yasak

Yunanistan’da turizm sezonunun başlaması ve yasakların kalkmasıyla korona vakaları yaklaşık 10 katına çıktı. Bunun üzerine Yunan hükümeti yasaklara dönüş kararı aldı. Açıklamayla birlikte Yunan turizminin “kraliçesi” sayılan Mikonos’da binlerce rezervasyon iptal edildi.

19.07.2021Dünya
Temmuzcu musunuz, ağustosçu mu Ülke ikiye bölünmüş durumda...

Temmuzcu musunuz, ağustosçu mu? Ülke ikiye bölünmüş durumda...

Keyifli bir yaz tatili herkesin hakkı ama Fransa'da tatil keyiften de ihtiyaçtan da çok daha ileri bir noktada. Tatil söz konusu oldu mu iki kampa bölünen Fransa halkı bu uğurda 700 kilometrelik trafik sıkışıklıklarına girmeyi bile göz alıyor. Detaylar haberimizde...

11.07.2021Dünya
Ege’ye yerli turist akını

Ege’ye yerli turist akını

Temmuz başında yasakların kalkmasıyla birlikte yerli turist hareketi arttı. Biz de yaşanan durumu yerinde görmek için İzmir ve Aydın’a gittik. Plajlar dolmaya başlamış durumda. Restoranlara da kalabalıklar hâkim. Bölgedeki esnaf ve turizmciler, “Henüz istediğimiz seviyeye ulaşamadık. Ancak bir yıldır neredeyse kapalı gibiydik. Bu hareket ilaç gibi geldi” dedi.

5.07.2021Ekonomi
Nargile kafeler açıldı mı İşte nargile salonları hakkında son gelişmeler

Nargile kafeler açıldı mı? İşte nargile salonları hakkında son gelişmeler

Kovid-19 ile mücadele kapsamında belirlenen bazı tedbirlerin uygulanması, kademeli normalleşme sürecinin üçüncü etabının saat 05.00 itibarıyla başlamasıyla sona erdi. İçişleri Bakanlığının 27 Haziran'da yayımladığı genelgeyle kademeli normalleşme sürecinin üçüncü etabında devam edecek ve sona erecek tedbirler kamuoyuna açıklandı. Peki, nargile kafeler açıldı mı?

1.07.2021Gündem
Normalleşme resmen başladı İşte yeni dönemin detayları

'Normalleşme' resmen başladı! İşte yeni dönemin detayları

Kovid-19 ile mücadele kapsamında belirlenen bazı tedbirlerin uygulanması, kademeli normalleşme sürecinin üçüncü etabının saat 05.00 itibarıyla başlamasıyla sona erdi.

1.07.2021Gündem
İnternet kafeler açık mı Kademeli Normalleşmede PlayStation salonları ve internet kafeler açıldı mı

İnternet kafeler açık mı? 'Kademeli Normalleşme'de PlayStation salonları ve internet kafeler açıldı mı?

İçişleri Bakanlığı tarafından, haziran ayı boyunca geçerli olacak ‘Normalleşme Tedbirleri' kapsamında yayınlanan genelgeye göre internet kafeler açık mı merak ediliyor. Peki, kafe ve restoranların açılmasının ardından, internet kafelerde işlem yapması gereken vatandaşlar ve oyun tutkunlarının sıklıkla sorguladığı bir konu olarak internet kafeler açıldı mı? İşte, 'Haziran Ayı Normalleşme Tedbirleri' genelgesine göre PlayStation salonları ve internet kafelerin detayları…

29.06.2021Gündem
Nargile kafeler açılacak mı Kafelerde nargile serbest oldu mu 1 Temmuz kararları genelgede açıklandı

Nargile kafeler açılacak mı? Kafelerde nargile serbest oldu mu? 1 Temmuz kararları genelgede açıklandı

Nargile salonlarının durumunun da yer aldığı 1 Temmuz normalleşme genelgesi İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlandı. Vaka sayısının düşmesi ve aşılama oranının hızlanmasıyla beraber Türkiye 1 Temmuz'da yeni bir döneme adım atacak. 21 Haziran tarihinde gerçekleşen Kabine Toplantısı'nda alınan karara göre İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelgede nargile salonu/kafesi olan iş yerlerinin faaliyetlerinin nargile servisi yapamayacağı bildirildi. Peki, nargile kafeler ne zaman açılacak? İşte, 1 Temmuz genelgesinde yer alan nargile kafelerin durumu hakkında ayrıntılı bilgiler.

27.06.2021Gündem
Büyük tehlike... Kafelerde Wi-Fi kullananlar dikkat Davayı kazanma şansınız çok zor

Büyük tehlike... Kafelerde Wi-Fi kullananlar dikkat! 'Davayı kazanma şansınız çok zor'

Halka açık Wi-Fi ağlarının son zamanlarda hızla yayılması uzaktan çalışanlar için büyük bir rahatlık oldu. Restoranlar, kafeler, oteller, havaalanları, turistik meydanlar hatta mağazalarda bile bu hizmet sunuluyor artık. Peki buralarda internete bağlanmak ne kadar güvenli? Hangi tuzaklar var? Uzmanlar hurriyet.com.tr’ye anlattı.

27.06.2021Gündem
Yunanistan’da açık havada maske takma zorunluluğu yarından itibaren kaldırılıyor

Yunanistan’da açık havada maske takma zorunluluğu yarından itibaren kaldırılıyor

Yunanistan Sivil Savunma ve Kriz Yönetim Bakan Yardımcısı Nikos Hardalias, kalabalık olmayan açık alanlarda maske kullanılması zorunluluğunun yarından itibaren kaldırılacağını, 28 Haziran'dan itibaren de gece sokağa çıkma yasağına son verileceğini açıkladı.

23.06.2021Dünya
Eskişehir ve Kütahya’daki koronavirüs vaka artışlarının nedeni; ev ziyaretleri

Eskişehir ve Kütahya’daki koronavirüs vaka artışlarının nedeni; ev ziyaretleri

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haftalık risk haritasına göre, Bilecik’te düşen koronavirüs vaka sayısı, Eskişehir ve Kütahya’da artış gösterdi. 100 bin nüfusta bir haftalık risk haritasında en çok koronavirüs vakası görülen iller arasında yer alan Kütahya ve Eskişehir’de vakaların en çok ev ziyaretleri nedeniyle arttığı belirtildi.

23.06.2021Haber
Eskişehir ve Kütahya’daki vaka artışlarının nedeni; ev ziyaretleri

Eskişehir ve Kütahya’daki vaka artışlarının nedeni; ev ziyaretleri

Sağlık Bakanlığı’nın açıkladığı haftalık risk haritasına göre, Bilecik’te düşen koronavirüs vaka sayısı, Eskişehir ve Kütahya’da artış gösterdi. 100 bin nüfusta bir haftalık risk haritasında en çok koronavirüs vakası görülen iller arasında yer alan Kütahya ve Eskişehir’de vakaların en çok ev ziyaretleri nedeniyle arttığı belirtildi.

23.06.2021Gündem
Nargile kafeler açıldı mı Kafelerde nargile serbest mi oldu Kabine kararları araştırılıyor

Nargile kafeler açıldı mı? Kafelerde nargile serbest mi oldu? Kabine kararları araştırılıyor

Nargile kafeler ya da kafelerde nargile serbest mi sorusu, Kabine Toplantısı öncesinde çok sayıda kişinin merak ettiği konular arasında yer alıyor. Kafelerde nargile yasağı için geçtiğimiz aylarda genelge ile netlik kazandıran İçişleri Bakanlığı, konuyla ilgili bir kez daha açıklama yapmıştı. Peki, nargile kafeler açıldı mı? İşte, kafelerde nargile serbest mi ve nargile kafeler açıldı mı sorusuna yönelik detaylı bilgiler

21.06.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Oscar’ın şefi: Türkiye tatil için en iyi destinasyon

Şef Wolfgang Puck, tüm ünlü şeflerden önce “celebrity şef” kavramını yarattı. Restoranlar, kafeler, mutfak ürünleri ve televizyon şovlarından oluşan dünya çapında bir yeme-içme imparatorluğu kurdu. Oscar mutfağının da patronu olan şef Puck ile gastronominin en elit markalarından İstanbul Spago’da bir araya geldik. Mekanın deneyimli yöneticisi Deniz Zengin’in eğlence kültürünü gastronomiyle çok iyi dengelediğini belirten şef, ayrıca Türkiye’yi ve Türk insanını çok sevdiğini, buraya geldiği kadar kendi ülkesi Avusturya’ya gitmediğini söyledi.

24.09.2021

Uzun bir aradan sonra...

Uzun süredir uçsuz bucaksız sahilinde rüzgâra karşı, biraz da içim üşüyerek yürüyüş yapabileceğim okyanus kıyısı bir yere gitme hayalim vardı.

18.09.2021

PCR testinin sahtesi mümkün mü

Pazartesi’den itibaren COVID-19 aşısı olmayan kişiler; konser, sinema, tiyatro gibi toplu etkinliklere katılmak, şehirlerarası uçak, tren, otobüs yolculuğu yapabilmek için ‘negatif sonuçlu PCR testi’ ibraz etmek zorunda. Uygulamanın aşıya olan ilgiyi arttırması bekleniyor. Kararı uygulayacak olanlar ‘Her şey bizim sağlımız’ için diyerek karardan memnuniyetlerini belirtse de kafamda deli bir soru var; ‘Bu testin sahtesini yapmak mümkün mü?’

5.09.2021

Yeriniz sahne değil ev!

Aşı olmayan öğretmenler yeni dönemde okullara alınmasın diye çağrılar yapılıyor. Çok doğru. Alınmasınlar.

10.08.2021

Kapanma olmasın aşı kartı uygulansın

GEÇEN hafta İzmir’in önemli kurumları ortak bir açıklama yaptılar.

3.08.2021

Badem ağaçlarının gölgesinde huzurun adresinde

Bu hafta kaldığımız yerden, Datça’yı daha yakından tanımaya devam edelim. Bu kez Eski Datça’nın otantik sokaklarında geziyoruz. Son yıllarda açılan kafeler ve tasarım dükkânlarıyla daha da renklendi. Eski Datça’nın yazı meşhur olsa da huzurun sezonu, bademlerin çiçeklendiği şubatta başlıyor…

1.08.2021

Göktürk’te bir lokanta

Göktürk’le ilk tanışmamın üzerinden 20 yılı aşkın bir süre geçmiş. 15 yıldır da burada yaşıyoruz. Bu süreçte gerçek bir köyden uydu kente ya da diğer bir deyişle banliyöye dönüşmesine şahit olduk. İnşaatlarla birlikte nüfus da arttı, marketler açıldı ama uzun bir süre artmayan, eksikliği en çok hissedilen şey vardı, o da restoranlardı.

31.07.2021

Hay Hay ama...

Hadise’nin ‘Hay Hay’ şarkısının reklamı New York Times Square’deki panolardaydı hafta içi...

24.07.2021

Yeme-içme ve eğlence sektörüne destek

Lokantalar, barlar, diskolar, kafeler... Bunlar bir ülkenin adeta can damarları. Onların dolup taşması, insanların sosyalleşmesi, o ülkenin ruh sağlığının ve genel mutluluk düzeyinin bir barometresi gibi... İyi de onları kim güldürecek?

18.07.2021

İstanbul’un en güzel zamanı, herkesin Bodrum’a gittiği zamandır

İstanbul öyle güzel ki bugünlerde... Nüfusu azalmış, yoğunluğu bitmiş. Bir rahatlık gelmiş üstüne. Çiçekleri fark edilir olmuş.

12.07.2021

Özenti bir tanımlama: Türk, Sünni, beyaz

ABD’de “WASP” diye bir sınıfsal niteleme var.

5.07.2021

Sakız Adası - Ege’nin en güzel adalarından birinde masmavi günler

Adaların en güzel zamanı ilkbahar ve sonbahardır, yaz ayları kalabalıktır hareketlidir ama bu kalabalık sizi yorabilir. Ada demek huzur, sakinlik demek, Sakız adası demek mavi deniz, gökyüzü, esinti demek, ve daha fazlası.. Bana gezdiğin adalar içinde en çok hangi adayı sevdin diye soranlara, ‘Hayatımın kalan kısmını Sakız Adası’nda yaşayabilirim’ cevabını veriyorum.

4.07.2021

Bugün ne yapsak?

Haftanın şarkısı Sefo&Reynmen’den “Bonita” olsun. Gel de oynama bu şarkıda.

29.06.2021

Önünde Akdeniz, arkasında Toroslar, içinde tarih... Antalya

Muhteşem sahiller, koylar, güneş, önünüzde masmavi Akdeniz ve arkanızda yükselen Toroslar’ın tertemiz havası, çam ormanları, her şey dahil oteller… Antalya denince ilk akla bunlar gelse de şehir aslında bir tarih cenneti. Merkezdeki Kaleiçi’nden başlayıp etkileyici geçmişinde bir gezintiye çıkalım.

27.06.2021

Covid-19 anketi... Korkulu rüyamız sürüyor

Aşı kampanyası hızlanır ve daha çok turizme endeksli normalleşme kararları alınırken, Delta versiyonu mutasyon virüs, korkulu rüyamız olmaya devam ediyor.

26.06.2021

Sanatçılar haklı ama...

Cumhurbaşkanı Erdoğan son kabine toplantısının ardından “Temmuz ayı itibarıyla müzik yasağını 24.00’e çekiyoruz” diye bir açıklama yaptı.

24.06.2021