EKSTRA
MENÜ

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kadir Has Üniversitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.196 Kadir Has Üniversitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kadir Has Üniversitesi Haberleri

Bir kez birlikte çalıştık o da yetti

Bir kez birlikte çalıştık o da yetti

Sevilen oyuncu Selçuk Yöntem bu sezon da “Milyonluk Resim” adlı yarışmayla ekranda, “Benim Adım Feuerbach” oyunuyla da tiyatro sahnelerinde olmaya devam edecek. Şimdilik anlaştığı bir dizi yok... “Yeni sezon öncesi kızın Iraz ve eşin Cihan’ın da olduğu bir röportaj yapmak istiyorum” dedim. “Biz hiç aile röportajı vermedik ki” dediler... Neyse ki aile dostu kontenjanından ikna ettim kendilerini. Buyurun Cihan, Iraz ve Selçuk Yöntem, ilk kez hep birlikte karşınızdalar...

8.09.2018Magazin
Temizlik kağıdı sektörü bir araya geldi

Temizlik kağıdı sektörü bir araya geldi

Bölgesel çapta temizlik kağıdı sektörünü 4-6 Eylül tarihlerinde İstanbul Kongre Merkezi’nde buluşturan Tissue World Istanbul Fuar ve Konferansı, kapılarını ziyaretçilere açtı. 65 ülkeden sektör liderlerini ağırlayan fuarda, Türkiye’nin ihracat lideri olduğu Ortadoğu ve Kuzey Afrika (MENA) bölgesinde hızla büyüyen temizlik kağıdı pazarındaki fırsatlar ve zorluklar masaya yatırılıyor.

5.09.2018Ekonomi
Vakıf üniversitelerinin burs atağı... Asgari ücretin üç katı burs da var, iş garantisi de

Vakıf üniversitelerinin burs atağı... Asgari ücretin üç katı burs da var, iş garantisi de

Üniversite tercihleri 14 Ağustos’ta sona erecek. Öğrenciler, ‘Hangi bölümü tercih etmeliyim?’ diye düşünürken, üniversiteler de kimi uygulamalarıyla adayları çekmeye çalışıyor. Özellikle vakıf üniversiteleri arasında asgari ücretin üç katı burs veren de var, tüm öğrencilerini tam burslu alan da.

9.08.2018Eğitim
Projelerde görev alacak öğrenciler ayda 3.750 TL gelir elde edecek

Projelerde görev alacak öğrenciler ayda 3.750 TL gelir elde edecek

Kadir Has Üniversitesi ürettiği projeler ile her sektöre katkı sağlıyor. Türkiye ve dünyanın farklı noktalarındaki Ar-Ge kuruluşlarıyla etkileşimde olan Kadir Has Üniversitesi Ar-Ge Kaynakları Direktörlüğü Nisan ayından bu yana akademisyenlerin hazırladığı 160 projeyi ilgili mali fon kuruluşlarına sunmaya başladı.

2.08.2018Kampüs
Nefes Nefese oyuncuları kimdir İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Nefes Nefese oyuncuları kimdir? İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir sorusu birçok dizisever tarafından araştırılan ve sorgulanan konular arasında yer almaya başladı. Bu akşam ilk bölümüyle ekranlara merhaba diyen Nefes Nefese dizisinin oyuncu kadrosunda birbirinden deneyimli ve renkli isimler yer alıyor. Peki, Nefes Nefese oyuncuları kimdir? İşte Nefes Nefese dizisi oyuncu kadrosu ve genel hikayesi.

1.08.2018Televizyon
Nefes Nefese oyuncuları kimdir İşte Nefes Nefese dizisinin konusu

Nefes Nefese oyuncuları kimdir? İşte Nefes Nefese dizisinin konusu

Nefes Nefese dizisinin oyuncuları kimdir sorusu yüzlerce dizisever tarafından merak edilen ve araştırılan konular arasında yer almaya başladı. Haftalardır ekranlarda tanıtımı yayınlanan Nefes Nefese dizisi için geri sayım başladı. Oyuncu kadrosunda oldukça deneyimli isimlerin yer aldığı Nefes Nefese dizisi dikkat çekiyor. Peki, Nefes Nefese oyuncuları kimdir? İşte Nefes Nefese dizisinin konusu.

28.07.2018Televizyon
Kalk Gidelimin Ercanı Hayrettin kimdir Hayrettinin gerçek adı ne

Kalk Gidelim'in Ercan'ı Hayrettin kimdir? Hayrettin'in gerçek adı ne?

Cumartesi akşamları yayınlanan 'Kalk Gidelim' dizisi 28 Temmuz’da yeni bölümleriyle TRT1 ekranlarında ikinci sezona başlayacak. Dizinin yeni sezonunun ilk bölümünde bir de sürpriz var. Geçmişte yaptığı şakalar, TV şovları ve YouTube videoları ile adından sıklıkla söz ettiren ünlü komedyen Hayrettin'de Kalk Gidelim'in yeni sezon kadrosunda yer alıyor. Peki, Kalk Gidelim'in Ercan'ı Hayrettin kimdir? Hayrettin'in gerçek adı ne?

27.07.2018Televizyon
Üniversite öğrencilerinden geri dönüştürülmüş kağıtla dış cephe tasarımı

Üniversite öğrencilerinden geri dönüştürülmüş kağıtla dış cephe tasarımı

Contemporary Istanbul ve Tabanlıoğlu Mimarlık’ın ortak projesi ile Contemporary Istanbul’un cephesini mimarlık öğrencileri tasarladı. İstanbul Teknik Üniversitesi (İTÜ) Mimarlık Fakültesi birinci sınıf öğrencileri arasında yapılan yarışmada 27 tasarım arasında birinci olan “Curvegami”nin, 20-23 Eylül 2018 tarihleri arasında Akbank Ana Sponsorluğunda düzenlenecek fuar boyunca Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı’nın cephesinde yer alması planlanıyor.

25.07.2018Kampüs
Öğrencilerin en mutlu olduğu 10 üniversite

Öğrencilerin en mutlu olduğu 10 üniversite

109 devlet ve 63 vakıf olmak üzere 172 üniversiteden, tüm sınıflar düzeyinde 26 bin 513 öğrencinin katıldığı bir araştırmaya göre Türkiye'de öğrencilerin en mutlu olduğu 10 üniversite belli oldu.

25.07.2018Kampüs
Türkiye’nin en gözde 12 kampüsü

Türkiye’nin en gözde 12 kampüsü

Tercih dönemi yakın, meşaleleri yakın! Hayatımızın belki de en güzel günlerini yaşadığımız üniversite yıllarını unutulmaz kılan detaylardan biri de kampüsler… Sunmuş oldukları sosyalleşme faaliyetleri ile bir adım öne çıkan, yenilikçi ve dünya standartlarını yakalamış kampüsleriyle dikkat çeken üniversiteleri sizin için derleyelim dedik.

25.07.2018Kampüs
Üniversitede memnuniyet araştırması

Üniversitede memnuniyet araştırması

Türkiye Üniversite Memnuniyet Araştırması (TÜMA) 2018 yılı raporuna göre, genel memnuniyet sıralamasında Özyeğin Üniversitesi ilk sırada yer aldı. Koç Üniversitesi ikinci, İzmir Yüksek Teknoloji Enstitüsü üçüncü oldu. Üniversite Araştırma Laboratuvarı (ÜniAr) kurucuları Prof. Dr. Engin Karadağ ve Prof. Dr. Cemil Yücel tarafından yapılan araştırmaya, 172 üniversiteden 26 bin 513 öğrenci katıldı.

24.07.2018Eğitim
Kadir Has Üniversitesinde Yüksek Lisans ve Doktora başvuruları başladı

Kadir Has Üniversitesi'nde 'Yüksek Lisans ve Doktora' başvuruları başladı

Yüksek lisans ve doktora için başvurular 18 Haziran tarihinde başladı. Yüksek lisans ve doktora eğitimi almak isteyen adaylar, kayıt için 10 Ağustos 2018 tarihine kadar başvuruda bulunabilecek.

18.07.2018Kampüs
Lara Melda, Royal Albert Hall’de çaldı

Lara Melda, Royal Albert Hall’de çaldı

Londra’da yaşayan piyanist Lara Melda, BBC Genç Müzisyenler Festivali’nde (BBC Young Musician) Fransız besteci Saint Saens’ın ünlü eseri Carnival of the Animals’ı (Hayvanlar Karnavalı) seslendirerek büyük beğeni topladı.

17.07.2018Avrupa
Üniversitede ‘Deniz Hukuku akademisi’

Üniversitede ‘Deniz Hukuku akademisi’

Bir vakıf üniversitesi tarafından düzenlenen ve deniz hukuku ile ilgili temel konular hakkında eğitimin verileceği ‘Uluslararası Deniz Hukuku Yaz Akademisi’ 23 Temmuz’da başlayacak.

13.07.2018Eğitim
Kadir Has Üniversitesi Yaz Sergisi açıldı

Kadir Has Üniversitesi 'Yaz Sergisi' açıldı

Kadir Has Üniversitesi Sanat ve Tasarım Fakültesi, 2017-2018 akademik yılı içinde öğrencileri tarafından hayata geçirilen projeleri, "Yaz Sergisi" ile sanatseverlerin beğenisine sundu.

9.07.2018Kampüs
Üniversiteden ‘iklim değişikliğiyle mücadele’ eğitimi

Üniversiteden ‘iklim değişikliğiyle mücadele’ eğitimi

İstanbul’da bir vakıf üniversitesi yürüttüğü projeler kapsamında firma sahiplerine, iklim değişikliğiyle mücadele eğitimi veriyor. Katılımcılar nasıl temiz üretim yapacakları, büyüme devam ederken çevreye verilen zararı nasıl azaltacakları konusunda bilgilendiriliyor.

2.07.2018Eğitim
Gizlenerek çalışıyorlar

Gizlenerek çalışıyorlar

Kaos GL Derneği’nin Türkiye’deki LGBTİ (Lezbiyen, gey, biseksüel, trans, interseks) çalışanlar hakkında yaptığı araştırmaya göre LGBTİ çalışanlar üst düzey pozisyonlarda kendilerine yer bulamıyor, çoğunlukla kendilerini gizlemek zorunda kalıyorlar.

Üniversite diplomaları artık elektronik imzalı

Üniversite diplomaları artık elektronik imzalı

Üniversitelerde mezuniyet törenlerinin başladığı şu günlerde, Elektronik Belge Yönetim Sistemi kullanan üniversitelerde bu yıl mezun olan öğrencilere ‘e-diplomaları’ teslim edilmeye başlandı. Sistem sayesinde yetkililerin elektronik imzaları ile basılan diplomalar yeni mezunlara hızlı bir şekilde teslim edilecek ve bir yıla yakın diploma bekleme süreleri ortadan kalkacak.

19.06.2018Kampüs
Üniversiteliler ana sınıfı öğrencileri için oyun alanı tasarlandı

Üniversiteliler ana sınıfı öğrencileri için oyun alanı tasarlandı

Üniversiteli gençler final ödevleri kapsamında bir anaokulunun bahçesi için oyun ve etkinlik alanı tasarladı. Küçük öğrenciler için ip alanı, amfi ve bostan tasarlayan gençler miniklerin hem eğlenip hem öğrenmesini amaçladı.

11.06.2018Kampüs
İstanbulun röntgeni çekildi

İstanbul'un röntgeni çekildi

Her geçen gün daha da büyüyerek nüfusu 15 milyonun üzerine çıkan İstanbul’un hızlı değişimini takip etmek neredeyse imkânsız. Ama artık mahallesini daha iyi tanımak veya yaşamak istediği yeri kendi kriterlerine göre seçmek isteyenler için ‘belediye.istanbul95.org’ adlı bir interaktif platform var. Çalışmayı Türkiye Ekonomik ve Sosyal Etüdler Vakfı (TESEV) ile birlikte yürüten Kadir Has Üniversitesi İstanbul Çalışmaları Merkezi Direktörü Prof. Dr. Murat Güvenç’le detayları konuştuk.

Sesim Olur musun paneliyle kadınların sesi oldular

'Sesim Olur musun?' paneliyle kadınların sesi oldular!

Kadınların iş ve toplum hayatındaki sorunlarının tartışıldığı; bugüne kadar organize sanayi bölgeleri, sanayi ve ticaret odaları, üniversiteler, belediyeler ve özel kurumlar bünyesinde seri halinde düzenlenen “Sesim Olur musun?” paneli, Total işbirliği ile gerçekleşti.

28.04.2018Ekonomi

Yazar Sonuçları

Bu sorunun cevabı eğitimcilere kalıyor

'HER öğretim üyesinin CV’lerini teker teker incelesinler.

14.08.2018

Çocuk tecavüzcüleri, çocuk katilleri nasıl önlenir?

EYLÜL’ü, Leyla’yı ve daha nice bebeğimizi, çocuğumuzu koruyamadık.

3.07.2018

Hayallerinde başka bir park var

Bernard van Leer Vakfı’nın İstanbul95 projesi kapsamında yürütülen araştırmaya göre, Türkiye’de çocukların hayalindeki park ile belediyelerin sunduğu hizmet arasında dağlar kadar fark var. 0-3 yaş grubundakiler içinse aslında park yok! Peki, bir çocuk parkı aslında nasıl olmalı? İstanbul95 Programı Çocuk Parkları Projesi Direktörü Selva Gürdoğan ile konuştuk.

15.06.2018

Herkes bize düşman mı?

DÜŞMAN güçlerce kuşatılmak, sürekli dış güçlerin komplolarına maruz kalmak duygusu bütün toplumlarda şu veya bu ölçüde heyecan yaratır, sorunlar büyüdükçe de kabarır. Bu, Ortadoğu’da ciddi bir zihniyet hastalığıdır.

6.06.2018

Medyada en iyi 5 dijital dönüşüm: Marvel ve diğerleri

Dünya medyasında dijital dönüşüm deyince içerik, mecra, kullanıcı, ürün ve teknoloji gibi farklı alanlarda öne çıkan birkaç örnek var.

22.05.2018