EKSTRA
MENÜ

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kadir Has Üniversitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.201 Kadir Has Üniversitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kadir Has Üniversitesi Haberleri

9 bin yıllık geçmişe ışık tutacak arkeoloji sergisi sanatseverlerle buluşuyor

9 bin yıllık geçmişe ışık tutacak arkeoloji sergisi sanatseverlerle buluşuyor

Rezan Has Müzesi, “Gündelik Yaşamın Arkeolojisi” adlı yeni sergisini sanatseverlerle buluşturuyor. Anadolu ve çevre uygarlıklarında gündelik yaşamın M.Ö 6.500-M. S 1.300 yıllarını kapsayan 9 bin yıllık geçmişine kapı aralayan ‘Gündelik Yaşamın Arkeolojisi’ sergisi, günlük hayata dair yaklaşık 400 parçayı bir araya getirecek. 21 Ekim Çarşamba günü Rezan Has Müzesi’nde başlayacak sergi 31 Mayıs 2021 tarihine kadar ziyarete açık olacak.

20.10.2020Seyahat
Begüm Birgören kimdir nereli kaç yaşında Begüm Birgören dizileri ve filmleri

Begüm Birgören kimdir nereli kaç yaşında? Begüm Birgören dizileri ve filmleri

Begüm Birgören, kariyeri boyunca pek çok dizi ve filmde rol almıştır. 13 yaşından bu yana oyunculuk ile ilgilenen Begüm Birgören, Müjdat Gezen Sanat Merkezi'nde hafta sonu kurslarıyla eğitimine başlamış ve bu alandaki azmini, çalışmaları ile devam ettirmiştir. Peki, Begüm Birgören kimdir nereli ve kaç yaşında? İşte, Begüm Birgören dizileri ve filmleri hakkında detaylı bilgiler

18.10.2020Hayat
Masumlar Apartmanı Gülben kimdir, hastalığı nedir Merve Dizdar ile ilgili bilgiler

Masumlar Apartmanı Gülben kimdir, hastalığı nedir? Merve Dizdar ile ilgili bilgiler

Masumlar Apartmanı oyuncuları arasında yer alan Merve Dizdar dizide Gülben karakterine hayat veriyor. Senaryosu Dr. Gülseren Budaycıoğlu’nun kitabından alınarak hazırlanan ve gerçek hayata dayalı hikayelerden oluşan dizide, Gülben yaşadığı travmalardan dolayı geceleri altını ıslatan bir karakter. İşte Merve Dizdar ile ilgili bilgiler

29.09.2020Televizyon
Eviniz: Spor salonunuz, bahçeniz, oyun alanınız

Eviniz: Spor salonunuz, bahçeniz, oyun alanınız

Evde geçirdiğimiz zamanı değerlendirmekte ustalaştık. Yine de önerilere kulak vermekte fayda var. Sonbaharı da evde karşılarken uzmanlar tavsiyeler verdi: Spor alanınızı yaratabilir, bir köşeyi küçük bir bahçeye dönüştürebilir, oyunlara da daha çok yer açabilirsiniz!

27.09.2020Hürriyet Pazar
İstanbulun 1000 yıllık Seferikos Sarnıcı

İstanbul'un 1000 yıllık Seferikos Sarnıcı

Yeraltındaki kagir su depoları olan sarnıçlar, Bizans döneminde, İstanbul’un su ihtiyacını karşılamakta önemli rol oynamış yapılardı.

9.09.2020Seyahat
Büyük İstanbul Depresyonu’na Saraybosna’dan ödül

Büyük İstanbul Depresyonu’na Saraybosna’dan ödül

Ekibinin tamamına yakını genç kadınlardan kurulu olan ve kitlesel fonlama kampanyası yapılarak çekilen ‘Büyük İstanbul Depresyonu’ filmi Saraybosna’dan ‘En İyi Öğrenci Filmi’ ödülüyle döndü

24.08.2020Keyif
Müge Anlı yeni bölümleri bir süre yok mu Müge Anlıdan sezon finali açıklaması

Müge Anlı yeni bölümleri bir süre yok mu? Müge Anlı'dan sezon finali açıklaması

Atv’nin haftalık yayın akışında Müge Anlı ile Tatlı Sert programının eksikliği dikkat çekti. Program takipçileri, ‘Müge Anlı yeni bölümleri bir süre yok mu, yeni bölümler neden yok?’ gibi sorulara internet üzerinden yanıt arıyor. Müge Anlı 29 Temmuz tarihli yayında yeni bölümlerle ilgili açıklamalarda bulundu. Peki, Müge Anlı sezon finali mi yapacak, yeni bölümler ne zaman yayınlanacak?

29.07.2020Televizyon
Müge Anlı kimdir, kaç yaşında İşte Müge Anlı hakkında bilgiler

Müge Anlı kimdir, kaç yaşında? İşte Müge Anlı hakkında bilgiler

Müge Anlı kimdir? Pantene Altın Kelebek Ödül Töreni'nde ünlü sunucu Müge Anlı ödüle layık görüldü. En iyi kadın sunucu ve en iyi gündüz kuşağı programı ödülünü alan Müge Anlı'nın hayatı ve biyografisi izleyenler tarafından merak konusu oldu. Uzun yıllardır sunduğu gündüz kuşağı programlarıyla tanınan Müge Anlı, kendi adını taşıyan programda kayıpları bularak, cinayetleri aydınlatmayı başarıyor. İşte, Müge Anlı'nın hayatıyla ilgili bilgiler.

5.07.2020Televizyon
11 yeni fakülte kuruldu, 3 fakülte kapatıldı

11 yeni fakülte kuruldu, 3 fakülte kapatıldı

Bazı yükseköğretim kurumlarına bağlı olarak fakülte, enstitü ve yüksekokul kurulması, kapatılması, birleştirilmesi ile adlarının değiştirilmesi hakkındaki Cumhurbaşkanı Kararı Resmi Gazete'de yayımlandı. 11 yeni fakülte kurulurken, bazı fakülteleri ise birleştirilerek isimleri değiştirildi.

30.06.2020Eğitim
Alina Boz: Hayattaki sınavım okullarla oldu

Alina Boz: Hayattaki sınavım okullarla oldu

Yeni neslin yıldızı parlayan oyuncularından Alina Boz, 90’lar konseptiyle Elle Pop Up’ın yeni sayısına konuk dolu. Boz, karantina döneminin ona öğrettiklerini şöyle anlattı: “Hayallerimizi rafa kaldırdık, sevdiklerimizden uzaktık. Ama hayat bir şekilde devam ediyordu. Artık anın tadını çıkarmak lazım.”

14.06.2020Magazin
Müge Anlı kimdir, kaç yaşında, evli mi İşte Müge Anlının hayatıyla ilgili bilgiler

Müge Anlı kimdir, kaç yaşında, evli mi? İşte Müge Anlı'nın hayatıyla ilgili bilgiler

Corona virüsü nedeniyle Müge Anlı 1 Haziran itibariyle yeniden izleyicileriyle buluştu. Uzun yıllardır sunduğu gündüz kuşağı programlarıyla tanınan Müge Anlı, zaman zaman yaptığı açıklamalar ve kendi hayatına ilişkin verdiği örneklerle sosyal medyaya da konu olan bir isim. Peki, Müge Anlı kimdir, kaç yaşında, evli mi? İşte Müge Anlı'nın hayatı ve kızı hakkında bilgiler...

2.06.2020Televizyon
Müge Anlı bugün var mı, yeni bölüm ne zaman İşte Müge Anlı yeni bölüm tarihi ve saati

Müge Anlı bugün var mı, yeni bölüm ne zaman? İşte Müge Anlı yeni bölüm tarihi ve saati

Sabah kuşağı programı Müge Anlı ile Tatlı Sert uzun bir süredir bant yayınlarıyla devam ediyordu. Uzman ekibiyle birlikte faili meçhul cinayeti aydınlatan, kayıpları bulan ve aileleri kavuşturacak olan Müge Anlı, ekranlarda geri dönüyor. Peki, Müge Anlı yeni bölümü ne zaman, saat kaçta? İşte Müge Anlı yeni bölüm tarihi ve saati

1.06.2020Televizyon
6G çalışmalarına Türkiye’den önemli katkı

6G çalışmalarına Türkiye’den önemli katkı

Tüm dünyada 5G teknolojisi kullanılmaya başlanırken 6G çalışmaları da hız kazandı. 2019 Eylül ayında dünyanın ilk 6G white paper’ını yayınlayan 6G Flagship ekosistemine çalışmalarıyla katılan KHÜ Elektrik-Elektronik Mühendisliği Bölümü’nden Prof. Dr. Erdal Panayırcı, Doç. Dr. Serhat Erküçük ve Dr. Öğr. Üyesi Yalçın Şadi, 6G alanında 12 özel araştırma konusuna odaklı uzman çalışma gruplarına dahil edilen 350 araştırmacı arasına girerek, bu çerçevede dünyanın 6G vizyonuna Türkiye’den akademik anlamda katkı sağlayan ilk bilim insanları oldu.

20.05.2020Teknoloji
Buse Arslan kimdir Buse Arslan Akdeniz dizileri hangileri

Buse Arslan kimdir? Buse Arslan Akdeniz dizileri hangileri?

Kuruluş Osman kadrosunda Aygül karakterine hayat veren Buse Arslan, bu karakter sonrasında araştırılmaya başlandı. Daha önce pek çok dizide rol alan Buse Arslan, iş insanı Kazım Akdeniz ile evlenerek Buse Arslan Akdeniz soy ismini almıştır. Peki, ekranların sevilen ismi Buse Arslan Akdeniz kimdir oynadığı diziler ve filmler nelerdir? İşte,o konu hakkında bazı bilgiler

14.05.2020Hayat
Ne okuyacak, ne dinleyecek, ne seyredecek, ne alkışlayacağız

Ne okuyacak, ne dinleyecek, ne seyredecek, ne alkışlayacağız?

COVID-19, insanlığın gördüğü ilk pandemi değil. Tarih boyunca birçok salgın ve benzeri başka felaketler yaşandı ve bunlar edebiyattan tiyatroya kadar bütün sanat dalları üzerinde köklü değişikliklere neden oldu. Yarattıkları birçok yıkımın yanında kimi geciken dönüşümlerin tamamlanmasını, kimi üretkenliğin patlamasını sağladı. Peki içinden geçtiğimiz bu dönem bize ne getirdi ve gelecek için ne vaat ediyor? Sektörün önde gelen isimlerine, sanatçılara bugünlerini nasıl geçirdiklerini, salgının kendilerine ve sanatlarına nasıl etki etmesini beklediklerini sorduk.

10.05.2020Hürriyet Pazar
Son dakika... YÖK duyurdu Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

Son dakika... YÖK duyurdu! Öğrencilere 6 GB ücretsiz internet...

YÖK'ten yapılan son dakika açıklamasında üniversite öğrencilerine uzaktan eğitime destek için 6 GB internet ücretsiz verileceği bildirildi.

29.04.2020Gündem
Yeni dünya düzeni geliyor

Yeni dünya düzeni geliyor

Dışişleri Bakanlığı, COVID-19 sonrası döneme hazırlık amacıyla 26 uzmandan derlediği görüşleri yayınladı.

25.04.2020Dünya
Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz: 13 gün bir odaya yaşam sığdırdım

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz: 13 gün bir odaya yaşam sığdırdım

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, koronavirüsü yendikten sonra bir video yayınlayarak öğrencilerine ve gençlere “Evde kalın” çağrısı yaptı. “13 gün 20 metrekarelik bir odaya yaşam sığdırdım” diyerek izolasyonun önemini vurgulayan Prof. Dr. Feyiz, yaşadıklarını Hürriyet’e anlattı:

31.03.2020Gündem
Corona Virüsü hastalığını yenen Kadir Has Üniversitesi Rektörü anlattı

Corona Virüsü hastalığını yenen Kadir Has Üniversitesi Rektörü anlattı

Kendisinde, eşinde ve 22 yaşındaki oğlunda Corona Virüsü testinin pozitif çıkan ve hastalığı atlatan Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, yaşadıklarını anlattı.

28.03.2020Haber
Corona Virüsü hastalığını yenen Kadir Has Üniversitesi Rektörü anlattı

Corona Virüsü hastalığını yenen Kadir Has Üniversitesi Rektörü anlattı

Kendisine, eşine ve 22 yaşındaki oğluna 'Corona Virüsü' (Covid-19) teşhisi konulan ve hastalığı yenen Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz, yaşadıklarını anlattı. Hastalığın belirtilerinin ardından 13 Mart'ta hastaneye başvurduğunu söyleyen Feyiz, dün taburcu edildiğini söyledi. "Eşim pozitif çıktı, hastalıkla mücadelesine devam ediyor. 22 yaşında bir oğlum var o da pozitif. Bir başka evde o da karantina altında." ifadelerini kullandı kullanan Feyiz, "Sizlerden ricam lütfen, lütfen yuvanızda kalın." mesajını paylaştı.

28.03.2020Gündem
Aile büyüklerimizi nasıl evde kalmaya ikna edeceğiz

Aile büyüklerimizi nasıl evde kalmaya ikna edeceğiz?

Koronavirüs salgını en çok 65 yaş ve üstünü tehdit ediyor deniyor ancak aile büyüklerimizin birçoğu tedbirleri yeterince uygulamıyor. Gerontoloji uzmanı Prof. Dr. İsmail Tufan ve Kadir Has Üniversitesi Psikoloji Bölüm Başkanı Doç. Dr. Aslı Çarkoğlu’na ne yapmamız gerektiğini danıştık.

22.03.2020Hürriyet Pazar
Son dakika haberler: Üniversitesitelerden corona virüs önlemi

Son dakika haberler: Üniversitesitelerden corona virüs önlemi

Kadir Has Üniversitesi, koronavirüsü nedeniye alınan önlemler kapsamında bahar tatilini öne çekti. Üniversite derslere mücbir bir durum oluşmadığı sürece 23 Mart günü başlayacağını duyurdu. Bahçeşehir Üniversitesi'nden gelen açıklamada ise, ''Eğitim-Öğretim sürecimizin aksamaması için 16-30 Mart tarihleri arasında tüm derslerimizi online platformlarda devam ettirme kararı almış bulunmaktayız.'' denildi.

11.03.2020Gündem
Söyleşideki sürpriz: Bebek geliyor

Söyleşideki sürpriz: Bebek geliyor

Aile Meclisi’nin bu haftaki konukları CHP İstanbul Milletvekili Zeynel Emre ile akademisyen eşi Perrin Emre. Emre çiftinin 9 yaşında Ali Miran ve 2 yaşında Can Arhan isimlerinde iki evlatları var. Dört kişilik çekirdek bir aile... Söyleşimize bir sürprizle başlıyoruz. Aileye bir bebek daha geliyor ve Emre çifti bu haberi ilk bizimle paylaşıyor. Yakınları da müjdeli haberi bu röportajla öğrenecek.

9.03.2020Gündem
Mucize Doktorun Damlası Merve Dizdar kimdir Merve Dizdar hangi dizilerde oynadı

Mucize Doktor'un Damla'sı Merve Dizdar kimdir? Merve Dizdar hangi dizilerde oynadı?

FOX TV'de yayınlanan Mucize Doktor'un oyuncu kadrosuna oyuncu Merve Dizdar dahil oldu. Dizide Damla karakterine hayat verecek olan Merve Dizdar, akıllı bir asistan hekimi oynayacak. Dizinin yayınlanan bölümüyle beraber Merve Dizdar'ın hayatı ve oyunculuk kariyeri izleyenler tarafından sorgulanmaya başlandı. Peki, Mucize Doktor'un Damla'sı Merve Dizdar kimdir? Merve Dizdar hangi dizilerde oynadı? İşte, Merve Dizdar'ın hayatıyla ilgili merak edilen bilgiler.

5.03.2020Televizyon
‘Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’ sona erdi...

‘Avrasya Yükseköğretim Zirvesi’ sona erdi...

Avrasya Üniversiteler Birliği’nin (EURAS) bu yıl 5’incisini düzenlediği Avrasya Yükseköğretim Zirvesi (EURIE) sona erdi. 19 Şubat’ta başlayan etkinlik, 21 Şubat’ta gerçekleştirilen son oturumlarla tamamlandı. Zirvede konuşan YÖK Yürütme Kurulu Üyesi Prof. Dr. Zeliha Koçak Tufan, ‘Akademik yaşamda kadının durumu fena değil ama yönetici ve lider pozisyonlarda muhakkak geliştirilmeye ihtiyaç duyuluyor” dedi.

22.02.2020Eğitim
‘Her yer erkek’ dedi yönetimi lağvetti

‘Her yer erkek’ dedi yönetimi lağvetti

Kadir Has Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Feyiz, yönetimdeki erkek egemenliğini görünce kolları sıvadı. Yönetimi lağveden rektör, yaptığı devrimi “Bir baktım neredeyse hepsi erkek. ‘Minimum yüzde 50 kadın temsili istiyorum’ dedim. Şu an kadın oranı yüzde 60, bu kadar” sözleriyle anlattı.

22.02.2020Gündem
Halk Emeklilik Ar-Ge merkezi olarak tescillendi

Halk Emeklilik Ar-Ge merkezi olarak tescillendi

Dünyadaki güncel uygulamaları yakından takip eden sigorta sektöründe, inovasyonu iş kültürünün merkezine yerleştiren, buna gerçek anlamda yatırım yapan ve yenilikçi çözümler üretmeyi başaran kurumlar rekabet içerisinde fark yaratabiliyor.

7.02.2020Sigorta
100 kişiye sorduk Depreme hazır mısınız

100 kişiye sorduk! 'Depreme hazır mısınız?'

Hemen her büyük sarsıntıdan sonra depreme nasıl hazırlanmak gerektiğiyle ilgili haberler çıkar. Hürriyet Pazar olarak biz de defalarca binamızı nasıl test ettirebileceğimizi, deprem çantasında neler olması gerektiğini, toplanma alanlarının durumunu sayfalarımıza taşıdık. Geçen hafta Elazığ, Sivrice merkezli 6.8 büyüklüğündeki, 41 vatandaşımızı yitirmemize neden olan depremden sonraki ilk yazıişleri toplantısında çalışma arkadaşlarımız arasında benzer konuları tekrar işlemekle ilgili tereddüdü olanlar vardı. Büyük bir çoğunluksa hâlâ pek çok kişinin depreme hazır olmadığını düşünüyordu. Bu durumda geriye yapılacak tek bir şey kalıyordu; insanlara sormak. İstanbul, Yalova, Gebze, Bartın, Bursa, Malatya, Elazığ, Adana ve Ankara’dan 100 kişiye depreme ne kadar hazırlıklı olduklarını sorduk. Sonuç vahim; 43 kişinin evinin güvenli olup olmadığıyla ilgili hiçbir fikri yok, 16 kişi güvenli olmadığını bildiği halde oturmaya devam ediyor. 64’ünün deprem çantası yok. 39’u depremden sonra nereye gideceğini bilmiyor. Bu durumda yeniden bir depreme hazırlık rehberi hazırlamak şart oldu.

Müge Anlı kimdir, kaç yaşında İşte Müge Anlı’nın kızı hakkında bilgiler

Müge Anlı kimdir, kaç yaşında? İşte Müge Anlı’nın kızı hakkında bilgiler

Gündüz kuşağı programlarıyla tanınan Müge Anlı her ne kadar özel hayatını gözlerden uzak yaşasa da, programında zaman zaman kendi hayatıyla ilgili detaylar veriyor. Tepkileriyle sosyal medyanın da en çok konuşulan isimlerinden olan Müge Anlı’nın hayatı, özellikle medyadan uzak tuttuğu kızı Lidya Müge Akdağ merak ediliyor. Peki, Müge Anlı kimdir, kaç yaşında? İşte Müge Anlı’nın kızı hakkında bilgiler

29.01.2020Televizyon
Balat esnafına tasarım dokunuşu

Balat esnafına tasarım dokunuşu

Kadir Has Üniversitesi’nden mimarlık, iç mimarlık ve endüstri ürünleri tasarımı öğrencileri, mobilya tasarımı dersi kapsamında gerçekleştirdikleri projeyle Balat esnafıyla konuşarak onların hayatlarını kolaylaştırıcı ürünler tasarladı.

27.01.2020Gündem
AP Türkiye Raportörü Amor akademisyenler ve öğrencilerle bir araya geldi

AP Türkiye Raportörü Amor akademisyenler ve öğrencilerle bir araya geldi

Avrupa Parlamentosunun (AP) yeni Türkiye Raportörü Nacho Sanchez Amor, akademisyenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

21.01.2020Dünya
Hoş geldin 2020... Yeni yıl, yeni hayat

Hoş geldin 2020... Yeni yıl, yeni hayat

Yeni bir yıla girerken Hürriyet’in tüm yazarlarına sorduk: “2019 yılında kişisel olarak hayatınızı anlamlı kılan en önemli üç olay nedir?”, “2020 yılında hayatınıza anlam katmasını umut ederek beklediğiniz üç olay nedir?” İşte hem geçen yılın kısa bir özetini hem de kişisel ajandadan Türkiye’nin geleceğine uzanan 2020 beklentilerini içeren yanıtlar... Sağlıktan spora, aşktan seyahate, çevreden adalete, sanattan eğitime uzanan yeni yıl dilekleri...

1.01.2020Gündem
Merve Dizdar kimdir, nereli ve kaç yaşında

Merve Dizdar kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Merve Dizdar, çıktığı programlar ve yer aldığı projeler dolayısıyla araştırılan isim olmaya başladı. Tiyatro, dizi ve film projelerinde yer alan Merve Dizdar, Kanal D'nin dikkat çeken projesi Vatanım Sensin'de de rol almıştı. Peki, Merve Dizdar kimdir, kaç yaşında ve nereli? İşte, Merve Dizdar'ın oynadığı diziler ve filmler ile birlikte hayatına dair bazı bilgiler

31.12.2019Televizyon
Oylum Talu kimdir

Oylum Talu kimdir?

Oylum Talu Türkiye'nin yerli otomobil projesi tanıtım sunumunda sunucu olarak yer aldı. Oylum Talu'nun kişisel bilgileri merak ediliyor. Peki Oylum Talu kimdir?

27.12.2019Televizyon
TÜSİAD SD2 2019 dönemi başarı hikayeleri açıklandı

TÜSİAD SD2 2019 dönemi başarı hikayeleri açıklandı

TÜSİAD Başkanı Simone Kaslowski "Politika ve eylemlerimizde bütüncül ve tamamlayıcı olmalıyız. Sanayimizin küresel rekabet gücünü artırması için bu ekosistemi ivedilikle tesis etmeliyiz" dedi.

23.12.2019Ekonomi
Müge Anlı kimdir, kaç yaşında Doğum gününü canlı yayında kutladı – İşte Müge Anlı’nın çocukluğu ve kızı

Müge Anlı kimdir, kaç yaşında? Doğum gününü canlı yayında kutladı – İşte Müge Anlı’nın çocukluğu ve kızı

Müge Anlı, doğum gününü canlı yayında kutladı. Program takipçilerinin hediyelere boğduğu Müge Anlı’nın çocukluk fotoğrafları canlı yayında verildi. Doğum günü kutlamaları ardından ünlü sunucunun hayatına dair bilgiler merak konusu oldu. Peki, Müge Anlı kimdir, kaç yaşında? İşte Müge Anlı’nın hayatına dair bilgiler…

19.12.2019Televizyon
Müge Anlı kimdir ve kaç yaşında Müge Anlı evli mi

Müge Anlı kimdir ve kaç yaşında? Müge Anlı evli mi?

Müge Anlı, ekran başındaki pek çok vatandaşın gündeminde yer almaya devam ediyor. ATV ekranlarında izleyici karşısına çıkan Müge Anlı, daha önce Kanal'de Dobra Dobra isimli programla izleyicilerin karşısına çıkmıştı. Peki, Müge Anlı kimdir ve kaç yaşında? İşte, Müge Anlı evli mi sorusunun cevabı ve hakkında detaylı bilgiler

13.12.2019Hayat
Gençlik ve Spor Bakanlığından engelli milli sporculara burs imkanı

Gençlik ve Spor Bakanlığı'ndan engelli milli sporculara burs imkanı

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu'nun 28 vakıf üniversitesi ile imzaladığı tarihi anlaşma, milli paralimpik ve deaflimpik sporculara da vakıf üniversitelerinde yüzde 100 burslu eğitim imkanı sağlıyor.

3.12.2019Diğer
Müge Anlı kimdir Bir kızı olan Müge Anlı’nın torunu kim çıktı

Müge Anlı kimdir? Bir kızı olan Müge Anlı’nın torunu kim çıktı?

Müge Anlı ile Tatlı Sert'in geçtiğimiz günlerinde yaşanan bir diyalog kafalarda soru işareti bıraktı. Müge Anlı'nın konuşma arasında ‘Ona bakarsanız ben torunuma da kızıyorum’ demesi sosyal medyada olay oldu. Peki, Müge Anlı kimdir? Bir kızı olan Müge Anlı’nın torunu kim çıktı?

3.12.2019Televizyon

Yazar Sonuçları

İstanbul için üç kalkınma formülü: ‘Eşitlik, dayanışma ve üretim’

Haliç Kongre Merkezi’nde Ali Müfit Gürtuna’dan beri kongreler, çeşitli etkinlikler ve düğünler izlemişizdir. Etkinliklerde ilk sırada Erdoğan yer alır. Sakin bir şekilde kapıdan girdik. CHP ve İYİ Partili siyasetçiler, belediye başkanları ve gazeteciler ağırlıklıydı. İçeri girerken, bizlere ‘2019-2020 Birlikte Başardık-Adil, Yeşil ve Yaratıcı İstanbul Yolunda 1. Yıl’ adlı kitabı verdiler. 31x31 ebadında, fotoğraflı, 434 sayfalık bir belge. DYP, SHP/CHP, Refah/Fazilet ve AK Parti’den hiç söz edilmediği gibi bunlara ilişkin hiçbir fotoğraf da yok. Kitaptaki bütün ‘malzeme’ İmamoğlu üzerine kurulmuş. CHP ve İYİ Parti’nin adları da yok hiçbir yerde...

24.06.2020

Türk halkı yeniden Batı'ya mı dönüyor

Türkiye’de en merakla izlediğim araştırmalardan biri, Kadir Has Üniversitesi Dış İlişkiler Bölümü’nün 2013 yılından beri yaptığı “dış politika” araştırması.

19.06.2020

‘Model Ayvalık’

Hürriyet gazetesi merkezinden ayrılıp 3 aydır evde koruma altında yaşadıktan sonra dün Ayvalık’a geldiğimizde bahçelerde sarkan begonviller, sarmaşıklar, limon ağaçları çeşitli bitkiler iyi geldi... İğdenin kokusu bir başka...

18.06.2020

O bilgelikten istifade edelim! Yaşlılık nedir?

Prof. Dr. Sinan Canan, TRT Türk’te ekrana gelen ‘Vapurda Çay Simit Sohbet’ programının yapımcısı ve sunucusu Ömer Öztürk’e anlatıyor:

17.06.2020

15 milyarlık mucizeyi yazan 35 üniversiteden 100 genç

“URFA’da Oxford vardı da biz mi gitmedik...”

3.06.2020

Mahalli idareler İçişleri Bakanlığı’na bağlanmalıdır

Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi’nde, kuruluşundan beri İçişleri Bakanlığı’na bağlı Mahalli İdareler Genel Müdürlüğü kaldırılmış, bazı personeli de Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nda (ÇŞB) yeni oluşturulmuş olan Yerel Yönetimler Genel Müdürlüğü’ne devredilmiştir.

7.05.2020

Koronavirüs ile mücadelede ilk üç haftanın dökümü

Türkiye, koronavirüs ile mücadelesinde kritik ilk üç haftayı geride bırakmış bulunuyor.

31.03.2020

Kadının çalışma hayatında adı yok

COVİD-19’un gölgesinde kalan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü haftasında, Kadir Has Üniversitesi Toplumsal Cinsiyet ve Kadın Araştırma Merkezi kapsamlı bir araştırma paylaştı.

11.03.2020

Halkın yarısı kitap okumuyor, yüzde 73,5’i tiyatroya gitmiyor

Kadir Has Üniversitesi 2010 yılından beri, öğretim üyesi Prof. Dr. Mustafa Aydın koordinasyonunda, akademik bir ekiple “Türkiye Eğilimleri” araştırmasını yapıyor.

19.01.2020

Tarıma, ormana, mera ve balık yataklarına yok edici darbe: Köylüler korumasız kaldı

İSTANBUL Üniversitesi Orman Fakültesi’nde 40 yıl hocalık yaptıktan sonra emekli olan toprak ilmi ve ekoloji öğretim üyesi Prof. Dr. Doğan Kantarcı çalıştaya sunduğu bildirisinin ‘sonuç’ bölümünde çarpıcı bilgiler veriyor.

16.01.2020

Kadın rektörden eğitimde cesur adımlar

Karadenizli, 10 çocuklu bir ailenin kızı Prof. Dr. Sondan Durukanoğlu Feyiz.

22.12.2019