EKSTRA
MENÜ

Kadir Has Üniversitesi

Kadir Has Üniversitesi haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kadir Has Üniversitesi hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.196 Kadir Has Üniversitesi haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kadir Has Üniversitesi Haberleri

Kürekte 6. Haliç Dostluk Kupası, Kadir Has Üniversitesi’nin oldu

Kürekte 6. Haliç Dostluk Kupası, Kadir Has Üniversitesi’nin oldu!

Kadir Has Üniversitesi ve Koç Üniversitesi kürek takımları, geleneksel hale gelen Haliç Dostluk Kupası için yarıştı.

26.04.2017Kampüs
Gençler Kadıköy’de toplanıyor

Gençler Kadıköy’de toplanıyor

Kadıköy 9 gün boyunca gençlerin konser, tiyatro ve gösterilerine ev sahipliği yapacak. "Kadıköy Gençlik Festivali" Kadıköy Belediyesi desteği ile 21 Nisan’da başlıyor. 9 gün sürecek festivalde parklar, kültür merkezleri ve sokaklar gençlerin performans mekanları olacak.

19.04.2017Kampüs
Siber saldırılar tazminat taleplerini artıracak

Siber saldırılar tazminat taleplerini artıracak

Kadir Has Üniversitesi, Atos, Marsh ve Ünsal Gündüz Avukatlık Ortaklığı işbirliğiyle düzenlenen “Perakende ve E-Ticaret için Siber Güvenlik Senaryo Çözümlemeleri” etkinliğinde, yapay zeka çağında daha da karmaşıklaşacak siber saldırıların yol açacağı kayıplar masaya yatırıldı.

14.04.2017Teknoloji
Futbolda cinsel şiddet ve cinsiyet ayrımcılığı sempozyumu

Futbolda cinsel şiddet ve cinsiyet ayrımcılığı sempozyumu

Cinsel Şiddetle Mücadele Derneği futbolda üretilen cinsel şiddet söylemleri ve cinsiyetçi tezahüratlara karşı farkındalık yaratmak için 13-14 Mayıs 2017 tarihinde ''Futbolda Cinsel Şiddet ve Cinsiyet Ayrımcılığı'' konulu bir sempozyum düzenliyor.

12.04.2017Spor Arena
ABDnin Suriye üssünü vurması ne anlama geliyor

ABD'nin Suriye üssünü vurması ne anlama geliyor?

ABD'nin Suriye'deki hava üssünü vurması tüm dünyada 1 numaralı gündem. Peki füze saldırısı ne anlama geliyor, içerdiği mesajlar neler? ABD'nin seçtiği yöntemin tesadüf olmadığı yorumu yapılıyor.

7.04.2017Gündem
Farazi Dava Yarışması’nda finale kaldılar

Farazi Dava Yarışması’nda finale kaldılar

Bir vakıf üniversitesi tarafından bu yıl 3’üncüsü düzenlenen ‘3. Tüketici Hukuku Farazi Dava Yarışması’nda Müge Kartal, Ezgi Tatar ve Osman Can Şenyer’den oluşan takım Ege’den finale kalan tek takım olmayı başardı.

4.04.2017Eğitim
Şifresiz WiFia bağlananları bekleyen tehlike

Şifresiz WiFi'a bağlananları bekleyen tehlike

Akıllı telefon kullanımının artmasıyla, gündelik yaşantımızın bir parçası haline gelen sosyal medya kullanımı, özellikle gençler arasında oldukça yaygın durumda ve bu yaygın kullanım bazı tehlikeleri de beraberinde getirebiliyor. Kadir Has Üniversitesi Yönetim Bilişim Sistemleri Bölümü Öğretim Görevlisi Işıl Yenidoğan, sosyal medya kullanıcılarını bekleyen tehlikelerin neler olabileceği ve bunlara karşı nasıl önlem alınabileceği konusunda açıklamalarda bulundu.

3.04.2017Teknoloji
‘Kadir Has Ödülü’ kent çalışmalarına verildi

‘Kadir Has Ödülü’ kent çalışmalarına verildi

Bu yıl ‘Kent Çalışmaları ve Yeni Kentsel Oluşumlar’ konusunda verilen ‘Kadir Has Ödülleri’ kapsamında ‘Üstün Başarı Ödülü’ Prof. Dr. Sema Erder’in, ‘Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü’ ise Yrd. Doç. Dr. Tuna Kuyucu’nun oldu.

23.03.2017Eğitim
‘13. Kadir Has Ödülleri’ sahiplerini buldu

‘13. Kadir Has Ödülleri’ sahiplerini buldu

13. Kadir Has “Üstün Başarı Ödülü” kent çalışmaları ve yeni kentsel oluşumlar alanına yaptığı büyük katkılarından dolayı Prof. Dr. Sema Erder’e; “Gelecek Vadeden Bilim İnsanı Ödülü” ise yeni kentsel gelişimleri yorumlama hususunda yürüttüğü başarılı çalışmalarıyla Yrd. Doç. Dr. Tuna Kuyucu’ya verildi.

22.03.2017Ekonomi
Bu meslekte işsiz yok

Bu meslekte işsiz yok

Dışarıda yeme-içme alışkanlarının artması ve gastronomi turizminin trend olması en başta dünya mutfağını bilen aşçılara olan talebi arttırdı. Diğer taraftan işsizlik kaygısının olmaması, ücretlerin tatmin edici olması sebebiyle pek çok genç de aşçı olmak için üniversitelerin, özel okulların yolunu tutmaya başladı. Sektörde çalışanların pek çoğu alaylı olduğundan bu işin eğitimini almış kişilere olan ihtiyaç her geçen gün artıyor.

İletişimcilerin ödül gecesi

İletişimcilerin ödül gecesi

Aydın Doğan Vakfı tarafından bu yıl 28'incisi düzenlenen Genç İletişimciler Yarışması’nda ödüller dağıtıldı. 37 üniversitenin iletişim fakültelerinden 1295 öğrencinin 772 çalışmayla katıldığı yarışmada, 118 proje ödüle değer bulundu.

22.02.2017Gündem
Geleceğin iletişimcilerine anlamlı destek

Geleceğin iletişimcilerine anlamlı destek

Aydın Doğan Vakfı’nın, iletişim fakültesi öğrencilerinin geleceğin çağdaş medya liderleri olarak yetişmelerine destek vermek amacıyla her yıl düzenlediği Genç İletişimciler Yarışması’nın 28’incisi, Kadir Has Üniversitesi Cibali Kampüsü’nde gerçekleştirilen törenle sonuçlandı.

22.02.2017Kampüs
Ellinci sanat yılı Adana’da kutlanacak

Ellinci sanat yılı Adana’da kutlanacak

Yönetmen, senarist Ali Özgentürk’ün sanat yaşamındaki 50’nci yılı, filmlerinde rol alan isimlerin de katılacağı etkinlikle memleketi Adana’da kutlanacak.

20.02.2017Kitap Sanat
Taş Mektep 130 yaşında

Taş Mektep 130 yaşında

Ankara'da, 1886’da beş yıllık idadi olarak eğitim-öğretim hayatına başlayan ve adını Atatürk’ten alan Ankara Atatürk Lisesi, geride bıraktığı 130 yılda çok sayıda ünlü sanatçı, akademisyen, hukukçu, yönetmen, gazeteci, şair ve yazar yetiştirdi.

19.02.2017Eğitim
Nürnberg Türk Alman Film Festivali 4 Mart’ta başlıyor

Nürnberg Türk Alman Film Festivali 4 Mart’ta başlıyor

Türkiye ile Almanya sinemalarını buluşturan film festivallerinin en eskisi Nürnberg Türk Alman Film Festivali, 4 Mart’ta fotoğraf dünyasının büyük ismi Ara Güler’in katılımıyla başlayacak. Zülfü Livaneli de festivalin konukları arasında.

18.02.2017Magazin
Eski rektörden liselilere ücretsiz ders

Eski rektörden liselilere ücretsiz ders

Lise öğrencilerine yönelik yoğun programlı ücretsiz ‘Arttırılmış Mekanik’ dersi uygulaması 3-14 Temmuz tarihleri arasında gerçekleştirilecek. Eski rektörün vereceği derse katılmak isteyenler 1 Mayıs Pazartesi gününe kadar başvuru yapabilirler.

13.02.2017Eğitim
Üniversiteliler kısa film yarışmasında üçüncü oldu

Üniversiteliler kısa film yarışmasında üçüncü oldu

İstanbul Kısa Filmciler Derneği tarafından bu yıl ikincisi düzenlenen ‘Korkunç Bir Kısa Film Yarışması’nda üçüncülüğü, özel bir üniversitenin Radyo ve Televizyon Teknolojisi Programı öğrencilerinin hazırladığı "Zincir" filmi aldı.

13.02.2017Eğitim
Mobil uygulamalar için hukuk paneli

Mobil uygulamalar için hukuk paneli

TÜRKİYE'de kullanıcıların her 15 dakikada bir kontrol ettiği mobil uygulamalar, hukukçuların gündeminde.

9.02.2017Ekonomi
Teknoloji kullanımı en üst seviyeye çıkıyor

Teknoloji kullanımı en üst seviyeye çıkıyor!

Gelişen teknoloji ve yeni nesil öğrencilerin öğrenme şekillerindeki değişimler, teknolojinin öğretimde kullanımını kaçınılmaz hale getiriyor.

30.01.2017Kampüs
Kadir Has Üniversitesi’nden herkese açık ders

Kadir Has Üniversitesi’nden herkese açık ders

Kadir Has Üniversitesi Mühendislik ve Doğa Bilimleri Fakültesi öğretim üyesi Prof. Dr. Nihat Berker, ‘Oryantalizmin Uygulaması ve Teorisi’ dersini ‘herkese açık’ olarak verecek!

24.01.2017Kampüs

Yazar Sonuçları

4 kadından 3’ü çalışmıyor!

MALUM, bu hafta 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü “kutladık”. ‘Kutladık’ kelimesini özellikle tırnak içinde kullanıyorum. Çünkü bu durum, ancak kanserli bir hastanın sağlıklı olmayı kutlamasına benziyor. Kadınların erkeklerle eş tutulmadığı bir dünyada, bu günü olsa olsa anmış olabiliriz.

10.03.2017

Kadın özgürleşmeden toplum özgürleşemez

8 MART ‘Dünya Emekçi Kadınlar Günü’...

7.03.2017

Enerjide pahalılık ve ithalat en büyük sorun

KADİR Has Üniversitesi Enerji ve Sürdürülebilir Kalkınma Uygulama ve Araştırma Merkezi (CESD) tarafından geçtiğimiz kasım ayında Türkiye’nin genelini en iyi temsil edecek şekilde 16 kent merkezinde ikamet eden 18 yaş üzeri 1204 kişi ile yüz yüze yapılan ankette Türk halkının en önemli enerji sorunu olarak, ithal enerjiye bağımlılık ve enerjinin pahalı olmasını gördüğü ortaya çıktı.

9.02.2017

Çanakkale depremlerine hassasiyet göstermek gerek

ÇANAKKALE Ayvacık–Gülpınar dolaylarında dün ve önceki gün meydana gelen deprem Çanakkale merkez ve komşu illerden de hissedilmiştir.

7.02.2017