MENÜ

Kadına Şiddet

Kadına Şiddet ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kadına Şiddet haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 8.386 Kadına Şiddet haberi bulunmuştur.

Kadına Şiddet Haberleri

Kadını sokak ortasında sopayla dövmüştü Yeni gelişme

Kadını sokak ortasında sopayla dövmüştü! Yeni gelişme

Gaziosmanpaşa'da bir kadını sokak ortasında döven şüpheli Faik Mutlu, çıkarıldığı mahkemece 'basit yaralama' suçundan tutuklandı.

14.01.2020Gündem
Avcılarda eşini döven Yemenli gözaltına alındı

Avcılar'da eşini döven Yemenli gözaltına alındı

İstanbul Avcılar'da kavga ettiği eşi Nabila M.A.'yı dövdüğü iddia edilen Yemen vatandaşı Talal Moqbel Qasem AL-Shuquri gözaltına alındı.

14.01.2020Gündem
Sokak ortasında kadını sopayla döven kişi adliyeye sevkedildi

Sokak ortasında kadını sopayla döven kişi adliyeye sevkedildi

Gaziosmanpaşa'da kadını sokak ortasında döven kişi adliyeye sevk edildi. Faik M. adliyeye sevki sırasında konuşarak ‘Ben davamda haklıyım’ dedi.

14.01.2020Haber
Sokak ortasında öldüresiye dövmüştü: Ben davamda haklıyım…

Sokak ortasında öldüresiye dövmüştü: Ben davamda haklıyım…

Gaziosmanpaşa'da kadını sokak ortasında döven kişi adliyeye sevk edildi. Faik M. adliyeye sevki sırasında konuşarak ‘Ben davamda haklıyım’ dedi.

14.01.2020Gündem
Kadına şiddet bitmiyor Komşusunu sokakta dövdü

Kadına şiddet bitmiyor! Komşusunu sokakta dövdü

Gaziosmanpaşa’da bir kadını sokak ortasında sopa ile döven Faik M., savcılık talimatıyla yeniden gözaltına alındı. Kadının şikayette bulunduğu ve uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen Faik. M., daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı. Faik M., savcılık talimatı ile yeniden gözaltına alındı.

14.01.2020Gündem
Kadına şiddet bitmiyor... İşte son mağdurları: Komşusunu sokakta dövdü

Kadına şiddet bitmiyor... İşte son mağdurları: Komşusunu sokakta dövdü

İsyan ettiren bu görüntüler İstanbul sokaklarında kaydedildi...

14.01.2020Gündem
Görüntülere tepki yağmıştı... Yeniden gözaltında

Görüntülere tepki yağmıştı... Yeniden gözaltında!

GAZİOSMANPAŞA’da bir kadını sokak ortasında sopa ile döven Faik M., savcılık talimatıyla yeniden gözaltına alındı. Kadının şikayette bulunduğu ve uyuşturucu bağımlısı olduğu öne sürülen Faik. M., daha önce gözaltına alınıp serbest bırakılmıştı.

13.01.2020Gündem
Sokak ortasında dehşet Sopayla dövdü...

Sokak ortasında dehşet! Sopayla dövdü...

Gaziosmanpaşa’da bir şahıs, bir kadını elindeki sopayla sokak ortasında öldüresiye dövdü. Aldığı sopa darbeleriyle yere yığılan talihsiz kadını yerlerde sürükleyen adam, 'Polisle gel, beni suçüstü yakalayın' diye bağırdı.

13.01.2020Gündem
Halit Ergenç ve Ozan Güvenden oğullarını nasihatlar

Halit Ergenç ve Ozan Güven'den oğullarını nasihatlar

Türkiye’nin önde gelen oyuncularından Halit Ergenç ve Ozan Güven yıllar sonra birlikte yine ekrana dönüyorlar. Onlar iyi birer aktör ve iyi işlerin aranan isimleri olmalarının yanı sıra iyi birer de baba. Yeni dizileri ‘Babil’ için buluştuk; dostluklarını, işlerini, babalığı ve Türkiye’yi konuştuk.

12.01.2020Hürriyet Pazar
Cumhurbaşkanımız duygulara tercüman oldu

Cumhurbaşkanımız duygulara tercüman oldu

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül dün gazete ve televizyonların Ankara temsilcileriyle Hâkimevi’nde yaptığı toplantıda, 2019 yılını değerlendirdi.

11.01.2020Gündem
Aile Bakanlığı’ndan istinafa Şule Çet başvurusu: İyi hal indirimi ve alt sınırdan ceza vicdanı sızlattı

Aile Bakanlığı’ndan istinafa Şule Çet başvurusu: İyi hal indirimi ve alt sınırdan ceza vicdanı sızlattı

Üniversite öğrencisi Şule Çet’in öldürülmesiyle ilgili davada sanıklardan Çağatay Aksu’ya müebbet ve 12 yıl 6 ay hapis, Berk Akand’a ise 18 yıl 9 ay hapis cezası verilmesi istinafa taşındı. Davanın müdahillerinden biri olan Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı’nın başvurusunda, sanıklara alt sınırdan ceza verilmesinin ve iyi hal indirimi uygulanmasının vicdanları sızlattığı belirtilerek şu değerlendirmeler yapıldı:

11.01.2020Gündem
Adalet Bakanı Gülden Berfin Özek açıklaması

Adalet Bakanı Gül'den Berfin Özek açıklaması

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Berfin Özek'in yüzüne asit döken sanığa verilen ceza ile ilgili bir soruya ''Elbette suç olduğunda cezası olacak. Bir insan kadına niye el uzatır, niye kezzap atar? Bunların üzerine kafa yormak lazım. Cumhurbaşkanımızın söylediği bunlara yönelik genel ifadeler, herkesin de duygusuna tercüman olan ifadeler" yanıtını verdi.

10.01.2020Gündem
Son dakika... Wikipedia ne zaman açılacak Adalet Bakanı Gül açıkladı

Son dakika... Wikipedia ne zaman açılacak? Adalet Bakanı Gül açıkladı

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, ''Yargı hiçbir yerden ve hiçbir kimseden emir almaz. Yargının emir alacağı tek yer; Anayasa ve kanunlardır. Yargı, hiçbir ideolojinin, şu ya da bu grubun değil, sadece hukukun emri altındadır. Bu anlayışa aykırı her türlü girişimin karşısında olacağımız da bilinmelidir'' dedi. Bakan Gül, Wikipedia'nın ne zaman açılacağıyla ilgili olarak da ''Anayasa Mahkemesi'nin gerekçeli kararı açıklanınca Wikipedia açılacaktır'' ifadelerini kullandı.

10.01.2020Gündem
Erdoğan’dan ‘Berfin’ çıkışı: Yüzüne kezzap atana ‘alçak’ dedi

Erdoğan’dan ‘Berfin’ çıkışı: Yüzüne kezzap atana ‘alçak’ dedi

Hatay’da geçen yıl eski erkek arkadaşı Ozan Çeltik’in asitli saldırısı sonucu yüzü tanınmaz hale gelen ve bir gözünü kaybeden Berfin Özek’in dramı, dün Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da gündemindeydi. Saldırgana ‘kasten yaralama’ suçundan verilen 13 yıl 6 ay hapis cezasının ardından “Benim acılarım 13 yıla sığar mı” diye isyan eden Berfin’e Erdoğan da destek verdi. Saldırgana “namussuz ve alçak” diyen, hâkimlerin ‘vicdanıyla karar vermesini’ isteyen Erdoğan, dün Beştepe’deki ‘Engelli Vatandaşların ve Devlet Korumasından Yararlanan Gençlerin Kamuya Yerleştirilmesi Töreni’nde özetle şunları söyledi:

10.01.2020Gündem
Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğandan Berfin davasındaki karar sert tepki

Son dakika... Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Berfin davasındaki karar sert tepki

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen Engelli Vatandaşlarımızın ve Devlet Korumasından Yararlanmış Gençlerimizin Kamu Kurumlarına Yerleştirilmesi Töreni’nde önemli açıklamalarda bulundu. Cumhurbaşkanı Erdoğan yüzüne kezzap atılan Berfin davasındaki kararla ilgili olarak, "Geçenlerde bir namussuz bir alçak kızımızın yüzüne kezzap atıyor. Mahkeme 13 yıl ceza veriyor.Kendi kızının başına gelmiş olsa, kanunlara mı bakacaksın. Bu kanunların sayfaları arasındaki maddelere değil, vicdanınızın sesine kulak verin" açıklamasında bulundu.

9.01.2020Ekonomi
Açık cezaevinden 8 ayda 4 kez firar eden mahkuma disiplin cezası

Açık cezaevinden 8 ayda 4 kez firar eden mahkuma 'disiplin' cezası

Samsun'da 'kasten yaralama' suçlamasıyla 300 gün hapis ve 6 bin 500 TL para cezasına çarptırılan Yasin Emre Karakuvuk, konulduğu açık cezaevinden yaklaşık 8 ayda 4 kez firar etti ve her yakalandığında tekrar açık cezaevine konuldu. Açık cezaevlerinde yaşanan firar olaylarından sonra çoğu suçlunun kadına şiddet olaylarına karıştığına dikkati çeken avukat Serpil Dönmez, Samsun'da Ceren Özdemir'in de yine açık cezaevinden firar eden suçlu tarafından öldürüldüğünü belirterek, "Yasa gereği açık cezaevinden firar eden hükümlü, yakalandıktan sonra disiplin cezası verilerek tekrar açık cezaevine konuluyor. Ancak yeni yıl itibariyle İçişleri Bakanlığı, 'Kadına yönelik şiddetle mücadele’ genelgesi yayımladı. Bu genelgeye göre açık ceza infaz kurumlarında bulunan kişilerin, firar durumunda takibi daha kapsamlı yapılacak" dedi.

8.01.2020Gündem
Çin’den bile arayan var

Çin’den bile arayan var

Türkiye Kadın Dernekleri Federasyonu’nun aile içi şiddet acil yardım hattını 2019’da 11 bin 662 kişi aradı. Aralarında Çin, Almanya ve Kazakistan’ın da olduğu toplam 11 ülkeden çağrının geldiği hattı arayanlar arasında kadına şiddet uygulayan 164 kişi de var.

8.01.2020Gündem
21 kez bıçakladığı eşine mahkemede söylediği sözler pes dedirtti

21 kez bıçakladığı eşine mahkemede söylediği sözler pes dedirtti!

ANTALYA'da eşi Ayşe Seyidoğlu'nu (51), 21 yerinden bıçaklayan Nizamettin Seyidoğlu'nun (54), mahkemede eşine, "Senin yeşil gözlerinden akan bir damla yaşa kurban olurum" sözleri salondakilerin tepkisine neden oldu. "Timsah gözyaşları döküyor" diyerek bağıran bir kişi, mahkeme başkanı tarafından salondan çıkarıldı. Ayşe Seyidoğlu ise sanığın serbest kalması halinde yeni bir kadın cinayetinin işleneceğini iddia etti.

7.01.2020Gündem
Ömer Çelikten flaş Süleymani açıklaması: Orta Doğuyu doğrudan etkileyecek sonuçlar doğurdu

Ömer Çelik'ten flaş Süleymani açıklaması: Orta Doğu'yu doğrudan etkileyecek sonuçlar doğurdu

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, MYK toplantısı sırasında açıklamalarda bulundu. Çelik, " Orta Doğu coğrafyasındaki ve uluslararası ilişkiler denklemini doğrudan etkileyecek sonuçlar doğurdu" ifadelerini kullandı.

6.01.2020Gündem
Ayça Ayşin Turan: Hayat kimse için pembe dizi değil

Ayça Ayşin Turan: Hayat kimse için pembe dizi değil

Oyunculuğa, üniversite eğitimi için geldiği İstanbul’da başladı. Halbuki kamera arkasının eğitimini alıyordu. Bundan faydalandı. Nasıl mı? Ayça Ayşin Turan’la yeni dizisi ‘Zemheri’ vesilesiyle buluştuk; anlattı.

‘Elektronik izleme’ yüzlerce kadının hayatını kurtardı

‘Elektronik izleme’ yüzlerce kadının hayatını kurtardı

KADINA şiddetin önlenmesi amacıyla önce Adalet Bakanlığı, ardından da İçişleri Bakanlığı genelgeler yayınlayarak, özel merkezler kurulduğunu açıkladı. Kadın cinayetlerinin önlenmesi için 15 ilde pilot uygulaması yapılan elektronik kelepçe takip sisteminin, Türkiye genelinde uygulanması için çalışmalar da başlatıldı. Uygulama hakkında DHA'nın sorularını yanıtlayan Ceza Tevkif Evleri Daire Başkanı Burak Ceyhan, “Bugüne kadar takibini yaptığımız yüzlerce kadından hiçbirinin başına bir şey gelmedi” dedi.

3.01.2020Gündem
Örselemeden ifade alma odaları

Örselemeden ifade alma odaları

İki yıl önce cinsel istismar ve şiddet mağduru kadın ile çocukların örselenmeden ifadelerinin alınabilmesi için 61 adliyede özel olarak kurulan adli görüşme odaları (AGO) 81 ile yaygınlaştırılacak. AGO’larda bugüne kadar 12 bin 326 görüşme gerçekleştirildi.

3.01.2020Gündem
Son dakika haberi... İçişleri genelge yayınladı: Kadına saldırana elektronik kelepçe

Son dakika haberi... İçişleri genelge yayınladı: Kadına saldırana elektronik kelepçe

İşte kadına şiddete karşı yapılacaklar: 500 bin kolluk personeline kadına yönelik şiddetle mücadeleye ilişkin eğitim verilecek.Emniyet ve jandarmada sadece kadına yönelik şiddet konusunda uzman birimler kurulacak.Şiddet uygulayanın varsa ruhsatlı silahı geri alınacak.Mağdur kadının bilgilerine erişim engeli getirilecek, şiddet uygulayan kişi bu bilgilere ulaşamayacak.Şiddet faillerine elektronik kelepçe, 81 ilde yaygınlaştırılacak. Şiddet uygulayanlar uzaklaştırma kararı dışında öfke kontrolü ve stresle başa çıkma eğitimlerine yönlendirilecek.

2.01.2020Gündem
Son dakika... Bakan Soylu imzaladı, 81 ile gönderildi... Kadına yönelik şiddetle mücadele genelgesi

Son dakika... Bakan Soylu imzaladı, 81 ile gönderildi... Kadına yönelik şiddetle mücadele genelgesi!

İçişleri Bakanı Soylu imzasıyla, kadına şiddetle mücadelede alınacak tedbirlere ilişkin "Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Genelgesi" yayımlandı. 500 bin kolluk personeli, kadına yönelik şiddetle mücadele konusunda hizmet içi eğitimle desteklenecek. Emniyet ve Jandarma teşkilatlarında sadece kadına şiddet konusunda uzmanlaşan birimler kurulacak. Kadına şiddet uygulayanın ruhsatlı silahı kolluk birimlerince alınacak, şiddet failleri için elektronik kelepçe uygulaması 81 ilde yaygınlaştırılacak.

1.01.2020Gündem
Demet Akalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretinin detaylarını anlattı

Demet Akalın, Cumhurbaşkanı Erdoğan ziyaretinin detaylarını anlattı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, çocuk istismarı ve kadına şiddete karşı sosyal sorumluluk projesinde yer alacak sanatçılar Hande Yener ve Demet Akalın ile geçtiğimiz günlerde görüşmüştü. O ziyaretin detaylarını ve konuşulan konuları Demet Akalın anlattı...

31.12.2019Gündem
Emniyet müdüründen kadına şiddet mektubu

Emniyet müdüründen kadına şiddet mektubu

Adana Emniyet Müdürü Zafer Aktaş'ın kadına karşı işlenen suçların önlenmesi amacıyla yazdığı mektup, polisler tarafından vatandaşlara dağıtıldı.

30.12.2019Gündem
Annesine şiddet uygulayan babasını bıçakladı

Annesine şiddet uygulayan babasını bıçakladı

Sivas’ın Yıldızeli ilçesinde 17 yaşındaki genç, annesine şiddet uygulayan babasını bıçakladı.

30.12.2019Gündem
Resmi Gazetede yayınlandı Kadına şiddette ihtisas mahkemeleri belirlendi

Resmi Gazete'de yayınlandı! Kadına şiddette ihtisas mahkemeleri belirlendi

Hakimler ve Savcılar Kurulu (HSK) 1. Dairesinin kararıyla, kadına yönelik şiddet olaylarında koruyucu ve önleyici tedbirler, belirlenen ihtisas mahkemelerince alınacak.

30.12.2019Gündem
Bakan Soylu CNN TÜRKte açıkladı: Piyasa değeri 15 milyar liralık kök keneviri yakaladık

Bakan Soylu CNN TÜRK'te açıkladı: Piyasa değeri 15 milyar liralık kök keneviri yakaladık

CNN TÜRK'te Hafta Sonu Özel programına konuk olan İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, "Narko terör kapsamında bu yıl 43 milyon kök kenevir yakaladık. Bunun piyasa değeri 15 milyar liradır." dedi.

29.12.2019Gündem
Almila Ada: Türk izleyicisinin beğendiği kadın tipinde miyim tartışılır

Almila Ada: Türk izleyicisinin beğendiği kadın tipinde miyim tartışılır

Onun filmleri aratmayacak bir hikâyesi var: 2.5 yaşında baleyle tanıştı. Aşil tendonu kısa olduğu için bir dönem ikinci adresi fizik tedavi merkezleri oldu. Pes etmedi. Dünyanın birçok ülkesinde dans etti. Modern dansın en önemli temsilcilerinden Pina Bausch kumpanyasında staj yaptı. ‘Avengers’ta Scarlett Johansson’ın gençliğini bile canlandırdı. Londra metrosunda keşfedildi. Türkiye’ye döndü, adını başroller arasına yazdırdı. Almila Ada’yla yeni dizisi ‘Güvercin’ için buluştuk, macerasını konuştuk.

Ölmek istemiyorum diye isyan etmişti Eski eşine takılan elektronik kelepçe bozuk çıktı

'Ölmek istemiyorum' diye isyan etmişti! Eski eşine takılan elektronik kelepçe bozuk çıktı

Aydın'ın Didim ilçesinde 3 yıl önce boşandığı Zeliha Erdemir'e (32) şiddet uygulayan ve tehdit eden Murat Cem K.'ye (36), mahkeme kararıyla 3 ay için takılan elektronik kelepçe arızalı çıktı. Yeni kelepçenin 1 hafta sonra geleceği belirtildi.

27.12.2019Gündem
Son dakika haberler: Bu görüntüler büyük tepki çekmişti Eşini döven kocaya 4,5 yıla kadar hapis istendi

Son dakika haberler: Bu görüntüler büyük tepki çekmişti! Eşini döven kocaya 4,5 yıla kadar hapis istendi

Gaziantep'te geçen ay sokak ortasında çocuğunun yanında eşine uyguladığı şiddet görüntüleri sonrası tutuklanan koca hakkında 4,5 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

24.12.2019Gündem
Pompalı tüfek ve fare zehiri ile eşinin iş yerine gelmişti Tutuklandı

Pompalı tüfek ve fare zehiri ile eşinin iş yerine gelmişti! Tutuklandı

İstanbul Avcılar'da boşanma aşamasındaki eşine saldırmak için yanına pompalı tüfek ve fare zehiri alarak gelince polis tarafından yakalanan şüpheli sevk edildiği mahkeme tarafından tutuklandı.

24.12.2019Gündem
Bakan Soylu emniyet müdürlerine seslendi: Çok yakında sizden yardım isteyecekler

Bakan Soylu emniyet müdürlerine seslendi: Çok yakında sizden yardım isteyecekler

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, il emniyet müdürlerine hitaben, "Çok yakın bir zaman dilimi içinde içerinizdeki arkadaşlardan Avrupa'dan başta Almanya olmak üzere sizden destek ve yardım isteyecekler. 'Gelin, bizi bu PKK teröründen, FETÖ anlayışından, milletimizi huzursuz hale getirmek isteyen bunlardan kurtarın' diyecekler." ifadelerini kullandı.

23.12.2019Gündem
Bakan Soylu: Kadına şiddet genelgesi yayınlayacağız

Bakan Soylu: Kadına şiddet genelgesi yayınlayacağız

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Adalet Bakanlığı'nın kadına yönelik ve aile içi şiddetle ilgili genelge yayımladığını hatırlatarak, "Biz de genelgeyi hazırladık. Bu hafta içinde 2020'ye gelmeden biz de yayımlayacağız. Karakola kim müracaat etmişse onun dilekçe verip vermemesine bakmayın, kodlayalım ve onu izlemeye alın. Özel birimler oluşturalım, tüm birimlerinizi harekete geçirelim" dedi.

23.12.2019Gündem
Polis panikle yardım isteyenleri gördü Pompalı tüfek, zehir ve bıçakla yakalandı

Polis panikle yardım isteyenleri gördü! Pompalı tüfek, zehir ve bıçakla yakalandı

İstanbul Avcılar'da boşanma aşamasındaki eşine saldırmak için yanına pompalı tüfek ve fare zehiri alarak yola çıkan kişi, kadının işlettiği kuaför önünde polis tarafından yakalandı.

23.12.2019Gündem
Londra’da Türk kadınlardan ‘Las Tesis’ rüzgarı

Londra’da Türk kadınlardan ‘Las Tesis’ rüzgarı

Londra’da yaşayan Türkiye kökenli kadınlar, kadına karşı şiddeti protesto etmek için düzenlenen Şili’deki kadınların dünyaya yayılan danslı protestosu ‘Las Tesis’in benzerini gerçekleştirdi.

23.12.2019Avrupa
Bahçelievlerde dehşet Karısını öldürüp polise teslim oldu

Bahçelievler'de dehşet! Karısını öldürüp polise teslim oldu

İstanbul Bahçelievler'de uzun süredir işsiz olan Cezayir uyruklu bir kişi, tartıştığı eşini bıçakla öldürüp polise teslim oldu.

22.12.2019Gündem
Deniz Soysal: Bir işkenceciden nasıl kurtulunur Fotoğraflarıma iyice bakın...

Deniz Soysal: Bir işkenceciden nasıl kurtulunur? Fotoğraflarıma iyice bakın...

Hakaret ve küfürlerle başlayan şiddet, tekme ve tokatlarla devam etti, dört buçuk saatlik bir işkenceye dönüştü. 39 yaşındaki çevirmen Deniz Soysal iki aylık ilişkisinde birlikte olduğu erkek tarafından türlü eziyete maruz bırakıldı. Soysal, bir noktada “Nasılsa düzelir” diye düşünmekten vazgeçti; M.Y’den şikayetçi oldu. Bürokratik süreci sonuna kadar götürdü ve işkencecisi hakkında hapis kararı aldırmayı başardı. Başka kadınlara güç versin diye de hikâyesini Twitter hesabında paylaştı. Yaşadıklarını konuştuğumuz Soysal: “Yaklaşık bir ay önce, ben öleli bir sene olacaktı. Bana “Unut, bitti” diyorlar. Ölümden döndüğü günü kimse unutmaz.”

22.12.2019Hürriyet Pazar
900 kilometre uzaktan geldi... 20 kez bıçakladı

900 kilometre uzaktan geldi... 20 kez bıçakladı!

İstanbul Kartal'da adliyedeki boşanma işlemleri için evinden çıkan Süheyla Katar'ı 20 defa bıçaklayarak ağır yaralayan saldırganın bir iş yerinden bıçak satın alırken güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri ortaya çıktı.

19.12.2019Gündem
Uluslararası Halk Müzikleri Festivali yerli ve yabancı sanatçıları ağırlayacak

Uluslararası Halk Müzikleri Festivali yerli ve yabancı sanatçıları ağırlayacak

Beyoğlu Belediyesi ve Sanat Hayattır Derneği tarafından düzenlenen İstanbul Uluslararası Halk Müzikleri Festivali, bu yıl ikinci kez sanatseverleri ağırlayacak.

19.12.2019Keyif

Yazar Sonuçları

Cezası 13.5 yıl değildir!

HÜRRİYET Ankara büromuzun bu haftaki konuğu Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk’tu. Açıklamalarını yazmak için bilgisayarın başına oturup haber sitelerinde şöyle bir tur attığımda karşıma çıkan ve üzerinde hepimizin düşünmesi gereken haberle başlayacağım.

10.01.2020

Akşener ve Kılıçdaroğlu ne düşünüyor acaba?

KASIM Süleymani’nin öldürülmesiyle ABD ile İran arasında patlak veren krizde Türkiye, adeta bölgenin itfaiyesi gibi hareket etti.

10.01.2020

Bir hayatı mahvetmenin cezası

Adam sevgilisinin yüzüne asit atıyor...

9.01.2020

Fıkra gibi

Hepsi iyi güzel de...

4.01.2020

Demet&Hande

Demet Akalın, kadına şiddet ve çocuk istismarı konularını görüşmek üzere Cumhurbaşkanı Erdoğan’dan randevu aldıklarını duyurmuştu daha önce.

1.01.2020

Birbirimize nefretle değil, sevgiyle bakalım!

 Kadın cinayetleri, şiddet ve taciz olayları dünya genelinde her geçen yıl giderek artıyor. Birleşmiş Milletler Kadın Birimi’nin verilerine göre, dünya genelinde yaklaşık her on kadından dördü fiziksel ya da cinsel şiddet görüyor. 

31.12.2019

Sözün kısası

Evladına kavuşan annelerden biri, Diyarbakır’da haykırıyor:

29.12.2019

Adalet Bakanı ile ne konuştuk?

ADALET Bakanı Abdulhamit Gül’le Ankara temsilcimiz Hande Fırat bizleri bir araya getirdi.

20.12.2019