EKSTRA
MENÜ

Kadın Sağlığı

Kadın Sağlığı ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kadın Sağlığı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 7.044 Kadın Sağlığı haberi bulunmuştur.

Kadın Sağlığı Haberleri

Fitbit Versa Şimdi Türkiye’de

Fitbit Versa Şimdi Türkiye’de!

Mayıs ayından itibaren kadın sağlığı takip özelliği tüm Fitbit platformunda kullanıma sunularak kadınların adet döngüleri ile genel sağlık durumları arasındaki bağlantıyı daha iyi anlamalarına yardımcı olacak!

11.05.2018Alışveriş
Fitbit Versa şimdi Türkiye’de

Fitbit Versa şimdi Türkiye’de!

Mayıs ayından itibaren kadın sağlığı takip özelliği tüm Fitbit platformunda kullanıma sunularak kadınların adet döngüleri ile genel sağlık durumları arasındaki bağlantıyı daha iyi anlamalarına yardımcı olacak.

11.05.2018Alışveriş
Apple Watcha yeni rakip: Fitbit Versa

Apple Watch'a yeni rakip: Fitbit Versa!

Fitbit, Apple Watch'a rakip olan akıllı saati Fitbit Versa'yı düzenlediği lansmanda tanıttı. Tasarımı ile dikkat çeken Fitbit Versa bakın hangi özelliklerle geliyor?

9.05.2018Teknoloji
Kadınlarda idrar kaçırma probleminin önüne geçmek mümkün mü

Kadınlarda idrar kaçırma probleminin önüne geçmek mümkün mü?

Üroloji Uzmanı Prof. Dr. Kadir Vehbi Baykal cevapladı; Kadınlarda idrar kaçırma probleminin önüne geçmek mümkün mü?

TIR ile minibüs çarpıştı, vali ve kaymakamların eşleri yaralandı

TIR ile minibüs çarpıştı, vali ve kaymakamların eşleri yaralandı

Kocaeli'nin Dilovası ilçesi TEM Otoyolu'nda bir minibüs ile tır çarpıştı. Kazada Kocaeli Valisi Hüseyin Aksoy'un eşi Hülya Aksoy ile kaymakamların eşleri yaralandı.

17.04.2018Gündem
Gebelikte detaylı ultrason uygulaması nedir

Gebelikte detaylı ultrason uygulaması nedir?

Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Aydan Biri cevapladı; Gebelikte detaylı ultrason uygulaması nedir?

Yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret

Yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret

Hayatınızın bir döneminde çocuk sahibi olmak istiyor olabilirsiniz. Bu isteği gerçekleştirmek bazı kadınlar için çok kolay olsa da, bazıları için bir hayli zor olabilir. Çünkü her kadının yumurtalık sağlığı ve doğurganlığı birbirinden farklıdır. Peki, bir kadının yumurtalıklarını, diğerininkinden daha verimli kılan şey nedir? Kadın sağlığı ve doğurganlık uzmanları, bu soruya cevap olarak hem genetik faktörleri hem de doğurganlığı etkileyebilecek polikistik over sendromu, prematür overyan yetmezliği gibi çeşitli hastalıkları işaret ediyor. Uzmanlar ayrıca yaşam tarzı, beslenme yetersizlikleri gibi çevresel etkilerin de doğurganlık üzerinde etkileri olduğundan söz ediyorlar. Tüm bu bilgilerden sonra, eminiz siz de sağlıklı yumurtalıklara sahip olup olmadığınızı merak ediyorsunuzdur. Az sonra okuyacağınız bazı işaretler, yumurtalıklarınızın verimli olduğunu, yani diğer kadınlara göre daha doğurgan olduğunuzu gösteriyor. Eğer bu işaretleri taşıdığınızı düşünüyor; ancak bebek sahibi olmak istemenize rağmen bu konuda problemler yaşıyorsanız tabii ki bir uzmana başvurmalısınız. İşte yumurtalıklarınızın verimli olduğuna dair 5 işaret…

12.03.2018Sağlık
Her Kadının Düzenli Yaptırması Gereken Testler

Her Kadının Düzenli Yaptırması Gereken Testler

Kadınların bazı sağlık taramalarını düzenli ve zamanında yaptırması hayat kurtarıyor. Kanser tarama testleri, mamografi, tiroit, D vitamini düzeyi gibi testlerin ihmale gelmediğini söyleyen Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Dr. Halime Kaya Sezer, kadınların düzenli olarak yaptırması gereken sağlık taramalarını anlattı.

Shatavari nedir Shatavarinin faydalaları nelerdir

Shatavari nedir? Shatavari'nin faydalaları nelerdir?

Shatavari, kadın sağlığı için önemli bir etkiye sahiptir. Anne sütü üretimi, menopoz, hazımsızlık ve adet sancısı gibi durumlarda kullanılan Shatavari, birçok kişinin merak ettiği bitki türü oldu. Cinsel gücü arttırıcı etkiye de sahip olan Shatavari, faydaları arasında mide koruyucu özelliğini de barındırmaktadır. Peki, Shatavari nasıl tüketilmelidir? İşte, Shatavari'nin merak edilen faydaları

27.02.2018Gündem
Ahududu yaprağı çayı nasıl yapılır Nelere iyi geliyor

Ahududu yaprağı çayı nasıl yapılır? Nelere iyi geliyor?

Ahududu yaprağı çayı faydaları, özellikle hamilelik döneminde doğum sancısı çeken bireyler tarafından kullanılıyor. Kadın sağlığı için sıkça kullanılan bitkiler arasında yer alan Ahududu yaprağı, çay ve merhem olarak kullanılabilmektedir. Peki, Ahududu çayı nasıl yapılır? İşte, birçok faydası olduğu söylenen Ahududu yaprağı çayı ve bu bitki hakkında detaylı bilgiler

27.02.2018Gündem
Bu aletler kısır yapıyor

Bu aletler kısır yapıyor!

Kullanmadığınız zaman fişini çekin.

Adet gecikmesi ne zaman ciddiye alınmalı

Adet gecikmesi ne zaman ciddiye alınmalı?

Kadınlarda çeşitli nedenlere bağlı alarak adet gecikmesi yaşanabiliyor. Uzmanlar yılda bir iki kez adet gecikmesinin normal karşılanabileceğini ancak düzensizliğin iki üç ay devam etmesi durumunda hekime başvurulması gerektiğini belirtiyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Op. Dr. Ebru Füsun Işık, adet gecikmesinin ne zaman ciddiye alınması gerektiğini anlattı.

12.02.2018Sağlık
Hamilelikte ölüm riski 8 kat

Hamilelikte ölüm riski 8 kat

Hamileliğin vücutta yarattığı değişiklikler solunum sistemi hastalıklarının riskini kat kat artırıyor.

22.01.2018Gündem
Aksesuar Meme Sorunu Yaygınlaşıyor

"Aksesuar Meme" Sorunu Yaygınlaşıyor!

Pek çok kişinin adını hiç duymadığı ‘aksesuar meme’ son yıllarda giderek daha fazla dikkat çeken bir sağlık sorunu. "Yağ bezesidir." deyip geçmeyin! Peki aksesuar memede ne zaman cerrahi tedavi gerekiyor? Hastalar ne yapmalı? Doç. Dr. Can Atalay hem hastalığı anlattı hem de önemli uyarılar ve önerilerde bulundu...