EKSTRA
MENÜ

Kadın Psikolojisi

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.028 haberi bulunmuştur.

Kadın Psikolojisi Haberleri

Kadınlar erkek olsaydı nasıl bir erkek olurdunuz

Kadınlar erkek olsaydı nasıl bir erkek olurdunuz?

Bu hafta Sarı Mikrofon, kadınlara "Erkek olsaydınız nasıl bir erkek olurdunuz?" diye sordu. İşte verilen birbirinden ilginç cevaplar...

3.04.2018Sağlık
Mutlu kadın mı, güçlü kadın mı

Mutlu kadın mı, güçlü kadın mı?

Belki de hepimizin son dönemdeki en büyük sorunsalı bu. Kadınlar mutluyken mi yoksa güçlüyken mi daha muhteşem görünüyorlar?

2.08.2017Sağlık
Kürtaj intihara sürüklüyor

Kürtaj intihara sürüklüyor!

Kürtaj olan kadınlarda intihar eğilimi artıyor.

24.10.2016Sağlık
Kadınların hayatını güzelleştirecek 6 öneri

Kadınların hayatını güzelleştirecek 6 öneri

Kadınların kendi elleriyle yaptığı hatalar mutlu olmalarını engelliyor!

19.05.2016Sağlık
Anne adaylarının kulak asmaması gereken 10 hurafe

Anne adaylarının kulak asmaması gereken 10 hurafe!

Kulağa çalınan bu hurafeler keyifleri kaçırıyor.

Aldatan Kadın Kendini Nasıl Ele Verir

Aldatan Kadın Kendini Nasıl Ele Verir

Şimdiye kadar erkeklerin aldatma belirtileri ile ilgili bir çok şey yazıp çizildi. Erkeklerin tüm aldatma sebepleri ortaya serildi. Peki ya kadınlar? Gerek toplumda kadınların aldatmaz olarak görülmesi gerek aldatan kadının karşı taraftan anlaşılmaması ya da kadınların aldatmak yerine boşanmayı seçeceği genel kanısı kadınların aldatması üzerine pek yazılmamasını sağladı. Peki aldatan kadını ele veren davranışlar nelerdir? Aldatmaya meyilli kadın nasıl anlaşılır?

25.12.2015Kelebek
Kemoterapi hastalarına ücretsiz peruk veriyor

Kemoterapi hastalarına ücretsiz peruk veriyor

AYDIN'ın Kuşadası ilçesi'nde 35 yıldır kuaförlük yapan Kenan Kaya, kemoterapi tedavisi gören kanser hastalarına ücretsiz peruk hediye ediyor. Peruk almak isteyenlerin Kuşadası'nda yaşıyor olması, hastalığını kanıtlaması ve saçlarının dökülmüş olması yeterli.

31.05.2015Ege
Kadınlar neden sır saklayamaz

Kadınlar neden sır saklayamaz?

Yüzde kırkı sır tutmanın onlar için zor olduğunu kabul ediyor.

13.03.2015Sağlık
Kadın ve erkek arkadaş olabilir mi

Kadın ve erkek arkadaş olabilir mi?

Psikolog Sezin Gündoğdu, "Çok sıkı dost bir kadın ve bir erkek yaratmak mümkün mü?" sorusunu yanıtlıyor.

27.12.2013Aşk
Oyun Salonu’nda 10 gün sadece tiyatro

Oyun Salonu’nda 10 gün sadece tiyatro!

Salon ve İstanbul Tiyatro Festivali yepyeni bir işbirliğine imza atıyor. Salon ve İstanbul Tiyatro Festivali ekiplerinin ortak çalışmaları sonucunda hayata geçirilen ‘Oyun Salonu’ projesi, tiyatroseverleri 15-25 Mayıs tarihleri arasında Salon’da ağırlamaya hazırlanıyor.

17.05.2013Gündem
İhmal ve İstismardan Şiddete

İhmal ve İstismardan Şiddete

Kadınların maruz kaldığı ihmal, istismar, iş hayatındaki baskılar ve şiddetin nedenleri Üsküdar Üniversitesi’nde düzenlenen “Kadına Yönelik İhmal ve İstismardan Şiddete Paneli”nde tartışıldı.

8.03.2013Gündem
Anadolu türbeye, Nişantaşı falcıya gidiyor

Anadolu türbeye, Nişantaşı falcıya gidiyor

30 türbede 3 bin kişi üzerinde yaptığı araştırma sonucunda ‘Türbeler, kadınların camisi’ saptaması yapan İlahiyat Profesörü Ali Köse, bunun nedenini rasyonel bir bakışla açıklıyor: “Aracı kullanmaya alışığız.” Araştırmayı, bu ay başında piyasaya çıkan ‘Türbeler’ kitabıyla temellendiren Köse, “Anadolu türbeye, Nişantaşı falcıya gidiyor” gözlemini de aktarıyor ve Anıtkabir’e gitmekle türbeye gitmek arasında kutsallık açısından fark olmadığını savunuyor. Kendisinin hiç türbe ziyaretinde bulunmadığını söyleyen Köse’ye, kitabına aldığı örnekten yola çıkarak soruyoruz: “Otistik bir çocuğunuz olsaydı türbeye gider miydiniz?”

21.08.2010Kelebek
Yalan söyleme hastalığı tedavi edilir mi

Yalan söyleme hastalığı tedavi edilir mi

Yalan söyleme hastalığı hangi psikiyatrik duygu durumun bir sonucu olduğu, daha çok hangi kişilik tiplerinin yalana yatkın olduklarını, yalan söylemenin kişiye neler ve nasıl tedavi edildiğini uzmanlar bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecekler.

4.03.2010Gündem
Şizofrenlerin beyni nasıl işliyor

Şizofrenlerin beyni nasıl işliyor

İnsani Değerler ve Ruh Sağlığı Vakfı Başkanı Prof. Dr. Nevzat Tarhan, University of Montreal'in yaptığı araştırma sonuçlarına göre şizofrenide kadınlarla erkeklerin beyinleri arasında ortaya çıkan farkı bu akşam ÜLKE TV'de 'İyi Bak Kendine' programında Uğur Canbolat'a değerlendirecek.

22.01.2010Gündem
Nevzat Tarhandan Hayata Dair

Nevzat Tarhan'dan 'Hayata Dair'

Psikolojik sorunlarınızı çözmek için ipuçları ve öneriler veren rehber bir kitap.

30.09.2008Kelebek
Baskıcı takıntılı kişiyle nasıl yaşanır

Baskıcı takıntılı kişiyle nasıl yaşanır?

'Titiz, mükemmeliyetçi, kusursuz, kızgın, gergin, sinirli, takıntılı ve işkolik birisi ile yaşamanın zorlukları nelerdir ve nasıl aşılır?'

8.07.2008Sağlık
Kocam kendini ’Memati’ sanıyor, bizi boşayın

Kocam kendini ’Memati’ sanıyor, bizi boşayın

Antalyalı kadın garson Sevim Zelyurt, 3 ay önce tanışıp 2 ay önce de evlendiği bodyguard eşi Fatih Zelyurt’un "Kurtlar Vadisi" dizisinin karakterlerinden "Memati" gibi yaşadığını ileri sürerek boşanma davası açtı.

28.06.2008Gündem
Bir garip boşanma davası

Bir garip boşanma davası

ANTALYALI kadın garson Sevim Zelyurt, 3 ay önce tanışıp 2 ay önce evlendiği bodyguard eşi Fatih Zelyurt'un ‘Kurtlar Vadisi’ dizisinin karakter oyuncusu ‘Memati’ gibi yaşadığını ileri sürerek boşanma davası açtı.

28.06.2008Gündem
Eşlerin el kitabı

Eşlerin el kitabı

Psikolog Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ‘Kadın Psikolojisi’ adlı kitabında eşlere birbirini anlamanın altın kurallarını anlattı. Tarhan, ‘Öyle şok konuşmalar yaparak, evliliğinizi test ederek ilişkinizi riske atmayın’ diyor.

12.06.2005Kelebek
Aşkta H2O formülü

Aşkta H2O formülü

'Kadın Psikolojisi' adını taşıyan kılavuz kitabında kadın-erkek ilişkisini H2O (su) simgesiyle tanımlayan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, 'Hidrojen ve oksijen, atmosferde ayrı ayrı dolaşıyor, birleşince suyu oluşturuyor. Eğer ilişkinizde sevdiğinizle uyum içindeyseniz siz de H2O formülünü uygulamışsınızdır' diyor.

18.03.2005Aşk
Bu kılavuz Türk erkeği için

Bu kılavuz Türk erkeği için

‘Kadın Psikolojisi’ adını taşıyan kılavuz kitabında kadın-erkek ilişkisini H2O (su) simgesiyle tanımlayan Prof. Dr. Nevzat Tarhan, ‘Hidrojen ve oksijen, atmosferde ayrı ayrı dolaşıyor, birleşince suyu oluşturuyor. Eğer ilişkinizde sevdiğinizle uyum içindeyseniz siz de H2O formülünü uygulamışsınızdır’ diyor.

16.03.2005Kelebek
“Korkmayın, önleyebiliriz, yenebiliriz”

“Korkmayın, önleyebiliriz, yenebiliriz”

Ekim, Meme Kanseri Farkındalık Ayı... Ülkemizde yılda 25 bin kadına meme kanseri teşhisi konuyor. Maalesef tanı konan kadınların yaşı 20’lere kadar düştü. Ama iyi haber, erken teşhiste yaşam oranı yüzde 100’e yakın. Üstelik Devlet hastanelerinde ve Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezleri’nde (KETEM) ücretsiz mamografi çekiliyor, kendi kendine muayene eğitimi ücretsiz veriliyor.

17.10.2021Hürriyet Pazar

Yazar Sonuçları

Vajinismus kader mi?

Vajinusmus rahatsızlığı, kadının istemesine rağmen kasılmalar nedeniyle sağlıklı bir cinsel ilişkiyi yaşayamamasıdır. Kasılmalar vajinal olabileceği gibi tüm vücutta da olabilir. Bu durum aslında düşüncede başlar, vajen de devam eder. Başka bir deyişle vajen beynin kontrolü ve emri altındadır.

24.05.2021

Bugün Yaşadığın Tüm Mental ve Fiziksel Kadın Hastalıklarının Sebebi

Hoş geldin… Bu sefer birlikte ilk yazımda sana bahsettiğim fiziksel ve ruhsal kadın rahatsızlıklarının detaylarına girip birkaç istatistik paylaşımı sonrası derindeki ruhsal sebeplerini paylaşıyor olacağım.

12.01.2021

Aldanmayı Sindiren Kadınların Gerçek Korkuları

Sevgililerin, aynı evi paylaşanların, sözlülerin, nişanlıların, evlilerin, hemen hemen herkesin aldatılmak ve aldanmak gibi korkuları var... Son zamanlarda yapılan araştırmalarda, erkeklerin aldatma oranında ciddi bir artış olduğu gözlemleniyor.

27.02.2019

'Baba Meseleleri' Olan Kadınların Ortak Özellikleri

Çoğu kadının mutlu ve uzun süreli ilişkiler kuramamalarının ve mutsuzluklarını her ilişkilerinde bir kısırdöngü şeklinde yaşamalarının altında yatan sorunların kaynağında çocukluk döneminde babalarıyla kurdukları sağlıksız ilişkiler ve güvensiz bağlanma vardır.

15.02.2019

Erkeklerin %20-30'u erken boşalma problemi yaşıyor

Erken boşalma en sık görülen erkek cinsel fonksiyon bozukluğudur. Yapılan birçok çalışma toplumdaki cinsel açıdan aktif erkeklerin yaklaşık olarak %20-30’unun erken boşalma problemi yaşadığını ortaya koymuştur. Her ne kadar tıbbi açıdan bir sıkıntıya neden olmasa da, bir erkeğin sürekli olarak partnerinden önce orgazma ulaşması genellikle ilişkide ciddi gerginliğe yol açar. Bu problemi yaşayan çiftler zamanla birbirlerinden uzaklaşabilir, cinsel ilişkiden kaçınabilir ve sadece erken boşalma nedeniyle birlikteliklerini tamamen sonlandırabilirler.

20.10.2018

Ödüllerimdir onlar benim

Hayat, zaman zaman her insana ne kadar zor anlar yaşatan bir rüzgar estiriyor değil mi?

18.04.2018
Benim seçimim

Benim seçimim

Yaşınız kaç olursa olsun bir sürü yergi ve kınayan bakış karşısında en zor anlardan biridir “Benim Seçimim” diyebilmek.

21.02.2018
Terkedilme depresyonu nedir

Terkedilme depresyonu nedir?

Yaşanan depresyon kişiye çok acı veriyor olsa da...

9.11.2016

Terk Edilme Korkusu Kadınlarda Daha Fazla Görülüyor

Günümüzde ilişki problemleri hızlı bir şekilde çoğalmakta ve bu ilişki çatışmaları nedeniyle psikolojik destek arayışları giderek artıyor...

20.06.2016
Vücudunu çirkin bulanların hastalığı: “Dismorfofobi”

Vücudunu çirkin bulanların hastalığı: “Dismorfofobi”

Kaşınıza, burnunuza ya da kilonuza mı takıntılısınız?

31.05.2016

Kadınlarda depresyon

Depresyon, kadınlarda erkeklerde gözlenenin iki katı kadar yaşanıyor!

22.07.2015

Aldatma ve aldatılma nedenleri

Kadınlar duygusal nedenlerle, erkeler ise cinsel nedenlerle aldatıyor.

7.04.2015

Kumar tutkusu yüzünden evdeki eşyaları bile satıyor

Eşim kumar tutkusu yüzünden bize cehennem hayatı yaşatıyor. Para bulamayınca eşyaları bile satmaktan kaçınmıyor.

23.05.2011

Tüp bebek umudu

Belki biz şanslıyız, uğraşmadan hamile kaldık...

6.03.2009

Zayıflama yazılarına paydos

Şu ana kadar 2.5 kilo verdim.

Ama bir 2.5 daha var.

24.08.2008

Anne olmak için doğurmak şart değil

Arkadaşlar!

Bir yanlış anlama oldu:

18.05.2007

Eşcinsel köşeciler

Jean-Marc Vallee’nin "Çılgın" adlı filmini izlemek yeni nasip oldu. Çok da beğendim. Vallee şahaser yaratmış. Keşke daha önce izleseymişim.

21.06.2006

Hızlı ve pahalı

Milliyet dün, "ADSL'deki hız limiti yükseldi" başlığını atmış. Evet, doğru.

1.11.2005

Tecavüzün şakası olur mu be adam

HAYATTA aldığım acı derslerden biri şudur:‘‘Kadınlara tecavüzle ilgili şaka yapmayacaksınız.’’

17.08.2002