MENÜ

Kaçak Yapı

Kaçak Yapı ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kaçak Yapı haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kaçak Yapı haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.553 Kaçak Yapı haberi bulunmuştur.

Kaçak Yapı Haberleri

Başbakan Erdoğan İzmirde konuştu

Başbakan Erdoğan İzmir'de konuştu

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, İzmir-Ankara bölünmüş devlet karayolunun açılışıyla “Ege'yi başkente bağladıklarını” belirterek, “Yaptığımız bu muhteşem duble yolla birlikte Turgutlu, Salihli, Uşak, Afyonkarahisar ve Eskişehir üzerinden güzel İzmir'imizi Ankara'ya bağlıyoruz” dedi.

15.11.2009Gündem
Ayamamada yapılan binaların yıkımına başlandı

Ayamama'da yapılan binaların yıkımına başlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesinin aldığı karar doğrultusunda Ayamama Deresi yatağına yapılan binaların yıkımına başlandı.

30.10.2009Gündem
Türkiye´nin geldiği yeri görsünler

Türkiye´nin geldiği yeri görsünler

Başbakan Tayyip Erdoğan, 330 milyon TL harcanarak yapılan ve önümüzdeki ay IMF ile Dünya Bankası’nın yıllık toplantısının gerçekleştirileceği İstanbul Kongre Merkezi’ni törenle açtı.

17.09.2009Gündem
Erdoğan: Türkiye yeniden tarihe dönüyor

Erdoğan: "Türkiye yeniden tarihe dönüyor"

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, “Kültürde, sanatta sıçramayı yapamazsanız, medeniyet yarışında yoksunuz” dedi.

17.09.2009Gündem
8 kişi vurdumduymazlık kurbanı

8 kişi 'vurdumduymazlık' kurbanı

Bursa’da 8 kişinin öldüğü hastane yangını ile ilgili hazırlanan rapor tamamlandı.

16.09.2009Gündem
Adanada kaçak yapı eylemi

Adana'da kaçak yapı eylemi

Adana'da merkez Seyhan ilçesine bağlı Gülbahçesi Mahallesi sakinleri, merkez ilçe Seyhan Belediyesinin evlerini yıkmak istediği gerekçesiyle yürüyüş yaptı.

1.09.2009Gündem
Ağaoğlu, My Rosevilleyi satışa çıkardı

Ağaoğlu, My Roseville'yi satışa çıkardı

Ağaoğlu, İstanbul Çekmeköy’de yapımını tamamladığı ve butik proje olarak nitelediği 27 villadan oluşan “My Roseville” isimli projeyi satışa çıkardı.

12.08.2009Ekonomi
İklim Değişikliği Koordinasyon Kurulu toplandı

İklim Değişikliği Koordinasyon Kurulu toplandı

Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu, “Uludağ'da derme çatma yapıya müsaade etmeyeceklerini” söyledi.

28.07.2009Gündem
Adalar’daki eşeklerin yaş ortalamasını bilen başkan

Adalar’daki eşeklerin yaş ortalamasını bilen başkan

Adalar’ın yeni belediye başkanı Mustafa Farsakoğlu daha önce de buranın kaymakamı olarak görev yaptı. Tam bir ada aşığı. Hangi tarihi yapı ne zaman, kim tarafından inşa edildi, hangi malzemeyle yapıldı, başından neler geçti oradaymış gibi anlatıyor. Sadece binalar mı? Her ağacın, taşın, kuşun envanterini çıkarmış. Eşeklerin yaş ortalamasından, toplam akasya sayısına, çınar ve begonvil popülasyonuna kadar Adalar’la ilgili her şeyi biliyor.

25.07.2009Kelebek
Vali: Yıkın Bakan: Durun

Vali: Yıkın Bakan: Durun

Isparta Valisi Ali Haydar Öner’in Türkiye’nin en önemli tatlı içme suyu havzalarından olan Eğirdir Gölü’nün korunması için 178 kaçak yapının yıkımına ilişkin başlattığı mücadele, Çevre ve Orman Bakanı Veysel Eroğlu’nun talimatıyla durduruldu.

6.06.2009Gündem
Jandarma, İSKİ’de rüşvete suçüstü yaptı

Jandarma, İSKİ’de rüşvete suçüstü yaptı

İstanbul Su ve Kanalizasyon İşletmeleri (İSKİ) Sazlıdere Havza Şefi Saniye Şahinkanat, Alibeyköy Havza Şefi Avni Alaağa ile Harita Müdürlüğü ile Çevre Koruma Müdürlüğü’nde görevli 4 memur da aralarında bulunduğu hafriyat çetesi üyesi 16 kişinin sorguları sürüyor.

15.05.2009Ekonomi
Kızının boğazına bıçak dayadı

Kızının boğazına bıçak dayadı

Sultanbeyli'de hazine arazisi üzerine yapıldığı belirlenen gecekonduların yıkımı sırasında olaylar çıktı. Seçimler sonrası yapılan yıkım sırasında evini yıktırmak istemeyen bir kişi, 4 aylık kızının boğazına bıçak dayadı.

16.04.2009Gündem
Yasadışı gecekondular için yasadışı direniş

Yasadışı gecekondular için yasadışı direniş

Ümraniye Hekimbaşı Mahallesi’nde seçimlerden hemen önce yapılan 115 kaçak binanın yıkımı sırasında ortalık savaş alanına döndü.

14.04.2009Gündem
MHPli Vural: İzmir meydan muharebesi bitmeli

MHP'li Vural: İzmir meydan muharebesi bitmeli

MHP Grup Başkanvekili Oktay Vural, İzmir'de her seçim öncesi varsa yoksa ‘Kale’ ve ‘Teslim alacağız’ çekişmelerinin yaşandığı belirterek, “İzmir, meydan muharebelerinin yapıldığı yer olmamalıdır. Hangi partiye oy verirse versin, kaybeden hep İzmir oluyor” dedi.

24.03.2009Gündem
Vali Mutlu: Vatandaşa hizmetten rahatsız oluyorlar

Vali Mutlu: "Vatandaşa hizmetten rahatsız oluyorlar"

DİYARBAKIR'da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı'nın yoksul vatandaşlara evlerin onarımı için yapılan yardımların kaçak yapılaşmaya yolaçtığını iddia eden DTP'li Büyükşehir Belediye Başkanlığı'na Vali Hüseyin Avni Mutlu'dan yanıt geldi.

18.03.2009Gündem
Zabıta korunma amaçlı silah istiyor

Zabıta korunma amaçlı silah istiyor

Son dönemde zabıtalara karşı yapılan saldırılar sendikaları harekete geçirdi. “Can güvenliğimiz yok” diyen zabıta, kendini korumak için ruhsatlı silah ve araç gereç istiyor.

11.03.2009Ege
Zabıta korunma amaçlı silah istiyor

Zabıta korunma amaçlı silah istiyor

TÜM Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel- Sen) İzmir 1 No'lu Şube Başakanı Yaşar Gül, zabıtalara son dönemde yapılan saldırılara karşı kendini korumak ve caydırıcı olmak amacıyla ruhsatlı silah ve araç gereçle donatılması gerektiğini söyledi.

11.03.2009Gündem
Başkan Şeboy’a 3 ay hapis cezası

Başkan Şeboy’a 3 ay hapis cezası

Buca Belediye Başkanı Cemil Şeboy ve eski imar müdürü, kaçak bir yapıyı yıkmadıkları gerekçesiyle “Görevi ihmal ” suçundan 3’er ay hapis ve 216’şar TL para cezasına çarptırıldı.

7.03.2009Ege
Cemil Şeboya üç ay hapis

Cemil Şeboy'a üç ay hapis

İZMİR'in Buca İlçesi AKP'li Belediye Başkanı Cemil Şeboy ve eski imar müdürü Kerem Doğan, kaçak bir yapıyı yıkmadıkları gerekçesiyle ‘Görevi ihmal’ suçundan 3'er ay hapis ve 216'şar TL para cezasına çarptırıldı. Cezalar ertelendi.

7.03.2009Gündem
Dinleme cihazına rastlanmadı

Dinleme cihazına rastlanmadı

Avcılar'da ilçe ve Büyükşehir belediyeleri zabıta ekipleri arasında çıkan olayın ardından yapılan iddialar üzerine, Büyükşehir Belediyesi zabıta ekibinin aracında gerçekleştirilen incelemede, herhangi bir dinleme cihazına rastlanmadı.

14.02.2009Gündem
Kempinski Bodrum’dan kaçak yapıyla mücadele

Kempinski Bodrum’dan kaçak yapıyla mücadele

Türkiye’nin ve Bodrum’un en lüks otellerinden Kempinski Hotel Barbaros Bay’in yönetimi, yanı başında yükselen kaçak yapıya tepki gösterdi.

4.02.2009Ekonomi
İstanbul’daki binaların yüzde 85’i ruhsatsız

İstanbul’daki binaların yüzde 85’i ruhsatsız

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı Müsteşarı Sabri Erbakan, Türkiye’de 14 kurumun imar planı yapma yetkisinin kargaşa yarattığını söyledi. Yapı denetimiyle ilgili yasal düzenleme hazırlığı içinde olduklarını belirten Erbakan, İstanbul’da deprem yönetmeliğine göre yapılmış yapılarda bile güçlendirme gerektiğini tespit ettiklerini açıkladı.

12.01.2009Gündem
Yerel seçimler mahalle ustalarına yaradı

Yerel seçimler mahalle ustalarına yaradı

Yaşanan küresel krizden en fazla etkilendiği belirtilen inşaat sektöründe büyük müteahhitlik firmaları ile iş yapan sektör çalışanları, işsizlikten yakınırken, “nasıl olsa ruhsat alırım” düşüncesiyle, özellikle göçün yoğun olduğu mahallelerde artan kaçak yapılaşma sektörde daha küçük ölçekte iş yapan “mahalle ustaları”na yoğunluk yaşatıyor.

7.01.2009Ekonomi
Muğladaki kaçak yapılar yıkılıyor

Muğla'daki kaçak yapılar yıkılıyor

Muğla Özel İdaresi Encümenince kaçak oldukları gerekçesiyle yıkılmasına karar verilen yapıların yıkım işlemleri sürüyor.

6.01.2009Gündem
İlk olarak villaları yıktılar

İlk olarak villaları yıktılar

Muğla Valiliği’nce 3 yıl önce yıkım kararı alınan, Bodrum’un Mazı ve Sazköy köyleri ile Salih Adası, Hurma ve İnceyalı koylarında bulunan kaçak 20 villa, 6 işyeri ve deniz dolgusuyla inşaa edilen 2 beton iskelenin yıkımına başlandı.

5.01.2009Gündem
724 kaçak yapı için şok karar

724 kaçak yapı için şok karar

Muğla Valiliği, Marmaris’in 11 köyündeki kaçak yapıların 5 Ocak’a kadar yıkılmasını kararlaştırdı. AKP İlçe Başkanı ise, valiliğin yapı sahiplerini korkutmak için böyle bir karar aldığını söyledi.

31.12.2008Ege
Marmariste 250 kaçak yapı yıkılacak

Marmaris'te 250 kaçak yapı yıkılacak

Muğla'nın Marmaris ilçesine bağlı bin 164 haneli Hisarönü köyündeki yaklaşık bin, 500 haneli Selimiye köyündeki yaklaşık 250 kaçak yapıyla ilgili yıkım kararı bulunuyor.

31.12.2008Gündem
Ayder Yaylasında kaçak yıkımı

Ayder Yaylası'nda kaçak yıkımı

Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine bağlı Kaçkar Dağları Milli Parkı sınırları içinde bulunan ünlü turizm yöresi Ayder Yaylası'ndaki 10 kaçak yapı yıkıldı.

3.12.2008Gündem
Yaptığım binalar kaçak, yıkmaya hazırım

'Yaptığım binalar kaçak, yıkmaya hazırım'

Milas Belediyesi tarafından hakkında kaçak bina inşa ettiği iddiası ile yasal işlem başlatılan Belediye Meclis Üyesi Emin Çöllüoğlu, inşa ettiği binaların kaçak olduğunu kabul ederek, “Yaptığım binalar kaçak, yıkmaya hazırım” dedi.

13.11.2008Gündem
Adanada belediye başkanları hakkında suç duyurusu

Adana'da belediye başkanları hakkında suç duyurusu

Adana'da, Seyhan Belediye Meclisinin CHP'li 7 üyesi, Büyükşehir Belediye Başkanı Aytaç Durak ve Seyhan Belediye Başkanı Azim Öztürk hakkında “kaçak inşaat, kamu malına zarar vermek” gerekçesiyle suç duyurusunda bulundu.

4.11.2008Gündem
Bayramda ulaşım yüzde 50 indirimli

Bayramda ulaşım yüzde 50 indirimli

Ramazan Bayramı'nda İstanbul'da ulaşım 3 gün boyunca yüzde 50 indirimli olacak.

25.09.2008Gündem
Ev enkazı altında kalan işçinin cesedi çıkarıldı

Ev enkazı altında kalan işçinin cesedi çıkarıldı

Şanlıurfa'da tavan betonu dökülürken çöken inşaatın enkazı altında kaldığı belirlenen işçinin cesedi, 2.5 saatlik çalışmanın ardından bulunduğu yerden çıkarılabildi.

24.09.2008Gündem
Bursada olaylı yıkım

Bursa'da olaylı yıkım

BURSA'da ruhsatsız olduğu belirlenen 8 kaçak yapı, belediye ekipleri tarafından yıkıldı. Yıkımı önlemeye çalışan bazı ailelere, yıkım sırasında hazır bulunan çevik kuvvet ekipleri müdahale etti.

25.08.2008Gündem
Yıkım kararı yolda

Yıkım kararı yolda

İnciraltı'nın sit alanı olduğunu hatırlatmalarına rağmen başlayan inşaatları mühürleyip para cezası kestiklerini belirten Balçova Belediye Başkanı Çalkaya, ’’Buna rağmen inşaatlar sürdü. İkinci mühürlemeden sonra yıkım kararı çıkacak’’ dedi.

21.07.2008Ege
ODTÜ Rektörü: Gücü yetiyorsa gelip yıksın

ODTÜ Rektörü: Gücü yetiyorsa gelip yıksın

ODTÜ Rektörü Prof. Dr. Ural Akbulut, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek'in, “ODTÜ'de kaçak yapı var” iddiasıyla ilgili olarak, “Sayın Gökçek, arsa pazarlığında gücünü artırmaya çalışıyor” dedi.

21.07.2008Gündem

Yazar Sonuçları

Sorun AKP’ye olan güvensizlik...

BU açılım, merkez sol veya merkez sağ bir iktidar partisi tarafından başlatılsaydı ülke genelinde böyle bir tedirginlik veya gerginlik ortamı doğar mıydı?

25.08.2009

Depremi algılama problemimiz mi var?

Pazartesi günü gazeteleri okudunuz, depremle ilgili programları izlediniz...

18.08.2009

Büyükşehir felç

İSTANBUL Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nda neler oluyor? Bir kere büyük mali sıkıntı çekiyor; müteahhitler paralarını alamıyor. İkincisi yeni yapılanmada personel arasında güven duygusu giderek azalıyor.

24.07.2009

Belediye başkanlarına ’imar’ uyarıları

TÜRKİYE’deki 16 büyük şehir belediyelerinde (şirketler hariç) görev yapan 96 müfettişin oluşturduğu Büyükşehir Belediye Müfettişleri Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Süleyman Hacıcaferoğlu, yeni belediye başkanlarına imar ile ilgili faaliyetlerinin mevzuta uygun, tavizsiz uygulanması uyarısını yaptı.

31.03.2009

AKP yandaşlara 50 milyar dolarlık rant yarattı

DÜN köşemizden duyurduğumuz Habertürk’ten Özge Özsağman’ın çağrısı üzerine AKP İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu ile CHP eski İl Başkanı Gürsel Tekin’in seçimler için canlı yayında biraraya geleceklerini duyurmuştuk.

25.03.2009

Sen süpersin büyük düşün

HABERLERDE Ali Baba Kahvesi’ni görmek içimi titretti.

Rumeli Hisarı, 1980’lerin ortaları. Sığındığımız bir mekan bu kahve.

9.02.2009

Siyasetçiden torpil isteyen varsa o rektör olmamalı

AKP Konya Milletvekili ve eski Tarım Bakanı Prof. Sami Güçlü ile telefonda AKP’li arkadaşlarına ders verici nitelikte bir konuşma yaptık.

21.07.2008