EKSTRA
MENÜ

Kaçak Avlanma

Kaçak Avlanma haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kaçak Avlanma hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 409 Kaçak Avlanma haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kaçak Avlanma Haberleri

Bu kez Gediz Deltası Yine yürek burkan görüntüler

Bu kez Gediz Deltası! Yine yürek burkan görüntüler

Tuz Gölü'nden sonra İzmir'in Çiğli ilçesindeki, Gediz Deltası'nda bulunan doğal sit alanında aralarında flamingoların da bulunduğu bazı kuş türleri ölü bulundu. Bölgede inceleme yapan ekipler, avcılar tarafından vurulduğu sanılan flamingolardan 1'i üzerinde ölüm nedeninin belirlenmesi için çalışma başlattı.

17.07.2021Gündem
Köpek maması yapmak için kaçak balık avlayan 4 kişi suçüstü yakalandı

Köpek maması yapmak için kaçak balık avlayan 4 kişi suçüstü yakalandı

Eskişehir'in Mihalıççık ilçesinde, jandarma barajda kaçak balık avlayan 4 kişiyi suçüstü yakaladı. Avladıkları 400 kilo balıkla köpek maması yapacakları tespit edilen şüphelilere toplam 31 bin 320 TL ceza kesildi.

20.04.2021Gündem
Meksikalı balıkçılardan Japon yakuzasına herkes onların peşinde

Meksikalı balıkçılardan Japon yakuza'sına herkes onların peşinde!

Denizlerin en önemli canlılarından biri olan denizhıyarının soyunun geleceği tehlike altında. Güvenlik güçleri baskınlarla sık sık milyonlarca lira değerinde denizhıyarına el koyuyor. Peki bu canlılar neden bu kadar kıymetli? Detaylar haberimizde...

19.04.2021Dünya
Şırnak Valisi, 20 gün tedavi uygulanan puhuyu doğaya saldı

Şırnak Valisi, 20 gün tedavi uygulanan puhuyu doğaya saldı

ŞIRNAK Valisi Ali Hamza Pehlivan, hastane yakınlarındaki arazide bitkin bulunan ve veterinerde 20 gün tedavi uygulanan puhuyu doğaya bıraktı.

2.04.2021Gündem
Kaçak avlanan 2 kişiye, 24 bin TL para cezası

Kaçak avlanan 2 kişiye, 24 bin TL para cezası

NEVŞEHİR’de yasa dışı güvercin ve sığırcık avladığı tespit edilen 2 kişiye toplam 24 bin TL para cezası uygulandı.

1.02.2021Gündem
Kısıtlamayı ihlal edip, ava çıkan 2 kişiye para cezası

Kısıtlamayı ihlal edip, ava çıkan 2 kişiye para cezası

TUNCELİ'de hafta sonu sokağa çıkma kısıtlamasını ihlal edip, ava çıkan 2 kişiye toplam 6 bin 300 TL cezai işlem uygulandı.

14.12.2020Gündem
15 maddede seyahatin geleceği

15 maddede seyahatin geleceği

Pandeminin olumsuz etkilediği sektörlerin başında turizm geliyor. Sektördeki ekonomik veriler şu anda tepetaklak olsa da seyahat etme arzusu ortadan kalkmayacak. The New York Times, seyahat dünyasının nasıl değişebileceğini anlamak için uzmanlarla görüştü. Seyahatin geleceğiyle ilgili dikkat çekici öngörüler ve değişimler var: Temassız oteller, gezmeyen, demirlemiş cruise’lar geliyor...

6.12.2020Seyahat
Denizlerde ‘ceza’ bolluğu

Denizlerde ‘ceza’ bolluğu

Denizlerde kaçak ve vahşi avlanmanın önüne geçmeyi amaçlayan yasadan sonra 150 balıkçı teknesine kaçak ve yasadışı avlanma nedeniyle el konulduğu, binlerce lira para cezası verildiği öğrenildi. Bir yılda balık popülasyonunda artış gözlendi.

27.11.2020Ekonomi
Eskişehirde yasak bölgede avlanırken yakalanan 8 kişiye 5 bin TL ceza

Eskişehir'de yasak bölgede avlanırken yakalanan 8 kişiye 5 bin TL ceza

ESKİŞEHİR'in Sivrihisar ilçesinde, Jandarma ile Doğa Koruma ve Milli Parklar İl Müdürlüğü görevlilerince yapılan denetimlerde 8 avcı, yasak bölgede avlandıkları sırada suçüstü yakalandı. Avcılara, toplam 5 bin 24 TL idari para cezası uygulandı.

3.11.2020Gündem
Temizlikçilikten avokado patroniçeliğine

Temizlikçilikten avokado patroniçeliğine

Telefon kullanmayı bilmez, internete güvenmezdi. Ama şimdi internet üzerinden satış yapıyor. Başta eşinin ve kendisinin dahi inanmadığı bir işte başarılı oldu ‘Avokadocu Ayşe’. İlkokul mezunu, beş çocuk annesi Ayşe Mecek’in mutlu sona kavuşan beş yıllık serüveni...

25.10.2020Hürriyet Pazar
Bursada skandal Fotokapanla tespit edilip suçüstü yakalandı...

Bursa'da skandal! Fotokapanla tespit edilip suçüstü yakalandı...

Orman Genel Müdürlüğü (OGM), Bursa'da orman içinde kaçak ağaç kesimi yaparken fotokapanla tespit edilen biri kadın 2 kişi, suçüstü yakalandı.

21.09.2020Gündem
Son dakika... BMden korkutan tahmin

Son dakika... BM'den korkutan tahmin

Birleşmiş Milletler (BM) turizmde gelir kaybının yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle 1,2 trilyon dolara ulaşabileceğini vurgulayarak 120 milyon kişinin işini kaybetme riskiyle karşı karşıya olduğu uyarısında bulundu.

25.08.2020Ekonomi
Kaçak avlanmada kullanılıyordu, ele geçirildi 21 kilometre boyunda

Kaçak avlanmada kullanılıyordu, ele geçirildi! 21 kilometre boyunda

Afyonkarahisar'ın Çay ilçesindeki Karamık gölünde kaçak balık avlamada kullanılan 21 bin metre misina ağ ele geçirildi.

1.06.2020Dünya
30 binden fazla canlı türünün nesli tükenme tehlikesi altında

30 binden fazla canlı türünün nesli tükenme tehlikesi altında

Uluslararası Doğayı Koruma Birliği, 30 bini aşkın canlı türünün neslinin tükenme tehdidi altında olduğu uyarısında bulundu.

25.03.2020Seyahat
30 bin tür tehlike altında

30 bin tür tehlike altında

Uluslararası Doğayı Koruma Birliği’nin verilerine göre, yaklaşık 30 bin canlı türü nesli tükenme tehlikesi altında bulunuyor.

3.03.2020Gündem
Van Gölü için 3 bin 395 rakımlı Vavira Dağı’na zirve tırmanışı

Van Gölü için 3 bin 395 rakımlı Vavira Dağı’na zirve tırmanışı

VAN’ın Çatak ilçesinde 15 dağcı, Van Gölü’ndeki kirlilik, doğa katliamı ve kaçak avlanma ve define avcılarının verdiği zarara dikkat çekmek için 3 bin 395 rakımlı Vavira (Çeper) Dağı’na zirve tırmanışı yaptı. Tırmanış sırasında dağcılar, kar ve tipi nedeniyle zor anlar yaşadı.

14.01.2020Gündem
Van Gölü için 3 bin 395 rakımlı Vavira Dağına zirve tırmanışı

Van Gölü için 3 bin 395 rakımlı Vavira Dağı'na zirve tırmanışı

VAN'ın Çatak ilçesinde 15 dağcı, Van Gölü'ndeki kirlilik, doğa katliamı ve kaçak avlanma ve define avcılarının verdiği zarara dikkat çekmek için 3 bin 395 rakımlı Vavira (Çeper) Dağı'na zirve tırmanışı yaptı. Tırmanış sırasında dağcılar, kar ve tipi nedeniyle zor anlar yaşadı.

Pakistanda kaçak avlanan Katar kraliyet ailesi üyeleri tutuklandı

Pakistan'da kaçak avlanan Katar kraliyet ailesi üyeleri tutuklandı

Pakistan'da izinsiz avlanan 4'ü kraliyet ailesi üyesi 7 Katarlının tutuklandığı açıklandı.

11.12.2019Dünya
Harekete geçildi Bunu yapan yandı

Harekete geçildi! Bunu yapan yandı

Doğa Koruma ve Milli Parklar Erzincan Şube Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, kent genelinde güvenlik kuvvetleri ile yapılan kontrollerde limit dışı usulsüz avlandıkları belirlenen kişilere yönelik çalışma başlatıldı.

4.11.2019Gündem
Boğazda kaçak midye avcılarına operasyon

Boğaz'da kaçak midye avcılarına operasyon

İstanbul Boğazı'nda belirlenen alanlar dışında tekneleriyle kaçak midye avlayanlar, Deniz Polisi ve İstanbul İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nün yaptığı operasyonda yakalandı. Kaçak avcıların kullandıkları "kaska" adlı aletle Boğaz'daki canlı yaşamına büyük zarar verdikleri belirlendi.

26.09.2019Gündem
Muradiyede 2,4 ton kaçak avlanan inci kefali ele geçirildi

Muradiye'de 2,4 ton kaçak avlanan inci kefali ele geçirildi

VAN'ın Muradiye ilçesinde polis, kaçak avlanmış 2 ton 460 kilogram inci kefali ele geçirdi. Van Gölü'nde yaşayan ve her yıl 15 Nisan ile 15 Temmuz tarihleri arasında avlanma yasağı getirilen inci kefalinin bu dönemde avlanmaması için mücadele veren güvenlik güçleri, çalışmalarını sürdürüyor. Bu kapsamda Yenişehir Mahallesi Bendimahi Çayı çevresinde devriye görevi yapan Muradiye İlçe Emniyet Müdürlüğü ekipleri, 41 çuval içerisinde toplam 2 ton 460 kilogram kaçak avlanmış inci kefali ele geçirdi.Ele geçirilen balıklar İlçe Tarım Müdürlüğü'ne teslim edilirken, kaçak avlanma yapan şüphelilerin yakalanması için çalışma başlatıldı.

18.05.2019Haber
Üzücü görüntü... Bu halde bulundu

Üzücü görüntü... Bu halde bulundu

VAN'ın Muradiye ilçesinde polis, kaçak avlanmış 2 ton 460 kilogram inci kefali ele geçirdi.

18.05.2019Gündem
Marmaralı balıkçılar sezondan umduğunu bulamadı

Marmaralı balıkçılar sezondan umduğunu bulamadı

Denizlerde gırgır ve trolle balık avı sezonunu geride bırakan Marmara ve Kuzey Ege balıkçıları, bu dönemin özellikle yılbaşından sonraki bölümünde bekledikleri verimi alamadı.

14.04.2019Ekonomi
Tuncelide görüntülendiler

Tunceli'de görüntülendiler!

TUNCELİ'de doğa fotoğrafçısı Malik Kaya, Pülümür Vadisi'nde nadir görülen ve koruma altına bulunan su samuru ile çil kekliklerini görüntüledi.

16.01.2019Gündem
Kuş cennetinde ördek katliamı...

Kuş cennetinde ördek katliamı...

UNESCO Dünya Mirası Geçici Listesinde bulunan Samsun'daki Kızılırmak Deltası Kuş Cenneti'nde, kar maskeli 3 avcı çok sayıda ördeği silahla öldürdü.

30.12.2018Haber
Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı

Bayraktar Deniz Kuvvetleri için uçmaya başladı

Çanakkale Havalimanında konuşlandırılan Deniz Kuvvetleri Komutanlığı bünyesindeki 5 adet Silahlı İnsansız Hava Aracı (SİHA), bugün ilk uçuşunu gerçekleştirdi. BAYKAR Makine Teknik Müdürü Selçuk Bayraktar, konuyla ilgili duyuruyu Tweetter hesabından yaptı.

16.12.2018Gündem
Drone ile yakalandılar Toplam 15 bin lira ceza verildi

Drone ile yakalandılar! Toplam 15 bin lira ceza verildi

Beyşehir Gölü’nde elektroşokla balık avlayan 1 kişi ile boy limiti altında avcılık yaptığı belirlenen 3 kişi, havadan drone takibiyle yapılan operasyonda yakalandı.

23.11.2018Gündem
Denizden çıkmayan kaçak midye avcılarına biber gazlı müdahale

Denizden çıkmayan kaçak midye avcılarına biber gazlı müdahale

İZMİT Körfezi'nde denizden kaçak midye toplayan 7 kişi, zabıta ve polis ekiplerinin kovalamasıyla yakalandı. Polis, denizden çıkmak istemeyen midye avcılarının üzerine köprünün üstünden biber gazı sıkarken, kaçak avcılara kişi başı 1322 TL ceza kesildi.

31.10.2018Gündem
Ege Denizi 7/24 radarda

Ege Denizi 7/24 radarda

Türkiye karasularındaki göçmen kaçakçılığı, deniz kirliliği, kaçak avlanma ve gemilerin seyri artık kurulacak olan radar sistemiyle tek merkezden izlenebilecek. Veriler 7 kurumla paylaşılarak yasadışı gelişmelere anında müdahale edilebilecek.

2.10.2018Gündem
Boynuzları için tehlike altındalar Her biri 1 ton

Boynuzları için tehlike altındalar! Her biri 1 ton

TÜRK Hava Yolları’nın (THY) kargo markası Turkish Cargo, nesli tükenme tehlikesiyle karşı karşıya olan 5 beyaz gergedanı kargo uçağı ile İstanbul Atatürk Havalimanı aktarmalı Çin’e taşıdı.

22.08.2018Gündem
Kumkapıyı terk etmeyene şafak baskını

Kumkapı'yı terk etmeyene şafak baskını

GÜRPINAR’a taşınan Kumpakı Balık Hali’ni terk etmeyen ve teknelerini buraya bağlayarak kaçak avlanma yapan balıkçılara ait 120 tekneye şafak baskını düzenlendi.

10.08.2018Gündem
Kumkapı’ya şafak baskını Tekneler alandan uzaklaştırıldı

Kumkapı’ya şafak baskını! Tekneler alandan uzaklaştırıldı

Gürpınar’a taşınan Kumkapı Balık Hali’ni terk etmeyen ve teknelerini buraya bağlayarak kaçak avlanma yapan 120 tekneye şafak baskını düzenlendi. Ruhsatsız birçok tekneye ve üzerilerindeki kaçak av malzemelerine el konuldu.

10.08.2018Gündem
Vanda ele geçirildi Tam 7 ton 600 kilo…

Van'da ele geçirildi! Tam 7 ton 600 kilo…

VAN'ın Muradiye ilçesinde, jandarma ekipleri tarafından yapılan denetimlerde, Van Gölü'nde kaçan avlanan 6 ton 400 kilo inci kefali ele geçirilirken, canlı ele geçirilen 1 ton 200 kilo inci kefali ise, jandarma tarafından tekrar Van Gölü'ne bırakıldı.

21.06.2018Gündem
İki kamyonette çuvallar içinde bulundu... Tam 2 ton 300 kilo...

İki kamyonette çuvallar içinde bulundu... Tam 2 ton 300 kilo...

VAN’ın Çaldıran ilçesinde jandarma ekipleri tarafından yapılan yol kontrollerinde iki kamyonette, Van Gölü’nden kaçak avlanan 2 ton 300 kilo inci kefali balığı ele geçirildi. Kaçak avlanan kişilere, Su Ürünleri Kanunu’na göre 7 bin 932 TL idari para cezası kesildi.

12.06.2018Gündem
Kaçak avlanan 2 ton İnci Kefali, Van Gölü’ne geri bırakıldı

Kaçak avlanan 2 ton İnci Kefali, Van Gölü’ne geri bırakıldı

VAN Jandarma Komutanlığı ekipleri, avlanması yasak olan İnci Kefali balığının korunmasına yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor. Jandarma ekipleri, dün gece Muradiye ilçesi Karahan bölgesine düzenlediği operasyonda ağlara takılan 2 ton İnci Kefali balığını Van Gölü’ne geri bıraktı.

3.05.2018Gündem
Yok olmadan önce görmeniz gereken yerler

Yok olmadan önce görmeniz gereken yerler

Dünyada doğal güzellikleriyle büyüleyen birçok yer var. Ancak birçoğu yok oldu ya da yok olmak üzere. İşte tam da bu yüzden mutlaka görmelisiniz. İşte size yok olmadan önce mutlaka görmeniz gereken yerler…

19.04.2018Seyahat
İhbarla yakalandı... 2 bin 800 ton

İhbarla yakalandı... 2 bin 800 ton

VAN’ın Muradiye ilçesinde, üreme döneminde avlanması yasaklanan inci kefali balığı neslinin korunması için jandarma sıkı bir denetim yapıyor. Ekipler, aldıkları bir ihbar üzerine kaçak avlanılan 2 ton 800 kilo inci kefali ele geçirirken, kaçak avlanan kişiye bin 322 TL idari para cezası kesildi.

Sudan isimli gergedan, türünün yaşayan son erkek üyesi

Sudan isimli gergedan, türünün yaşayan son erkek üyesi

Beyaz erkek gergedanın bir Twitter kullancısı tarafından paylaşılan görüntüsü sosyal medya kullanıcıları arasında viral oldu.

9.11.2017Dünya