MENÜ

Kaçak Av

Kaçak Av ile ilgili tüm haberleri, son dakika Kaçak Av haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün Kaçak Av haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 1.504 Kaçak Av haberi bulunmuştur.

Kaçak Av Haberleri

Kilosu 140 dolara satıldı

Kilosu 140 dolara satıldı

Japonya'da hükümetin 33 yıl aradan sonra ticari balina avcılığına izin vermesinden sonra yakalanan iki minke balinasının etleri ülkenin farklı kentlerinde düzenlenen mezatlarda kilosu 140 dolara (yaklaşık 800 lira) kadar çıkan fiyatlardan alıcı buldu.

5.07.2019Dünya
Avcılara şok ceza

Avcılara şok ceza!

Antalya'nın İbradı ilçesinde yavru yaban geyiğini vuran avcılara yaklaşık 27 bin lira ceza kesildi.

27.06.2019Gündem
Karşısında ekipleri görünce; yere yatıp gözlerini kapattı

Karşısında ekipleri görünce; yere yatıp gözlerini kapattı!

Kahramanmaraş’ın Nurhak ilçesi kırsalında canlı mühre ile kaçak keklik avı yaptığı sırada Doğa Koruma ve Milli Parklar Kahramanmaraş Şube Müdürlüğü Göksun Şefliği Av Koruma Ekiplerine yakalanan şahıs, uyuyor numarası yaptı.

12.06.2019Gündem
Kaçan ardıç kuşu ağacını da götürdü

Kaçan ardıç kuşu ağacını da götürdü

- TBMM Hayvan Hakları Araştırma Komisyonu’na bir rapor sunan Dayanışma Hayvan Hakları Federasyonu Yönetim Kurulu Başkanı Timur Ugan, Trakya’daki Istranca Ormanları’nda kaçak avcıların patlattığı silahlar yüzünden ardıç kuşlarının Trakya’yı terk ettiğini söyledi. Ugan, “Istranca Ormanları’na girdiğimde artık gözlerim yaşarıyor. Artık ardıç ağacı yetişmiyor. Çünkü yalnızca ardıç kuşunun dışkısıyla yetişen bir ağaç türü” iddiasında bulundu. Timur Ugan’ın geçen hafta kaçak avcılıkla ilgili TBMM’ye yaptığı sunum tutanaklara şöyle geçti:

9.06.2019Gündem
Kamerunda kenti kaçak aslan korkusu sardı

Kamerun'da kenti kaçak aslan korkusu sardı

Kamerun'un merkez bölgesindeki Mbam-ve-Kim kenti halkını, parktan kaçan aslan korkusu sardığı bildirildi.

29.05.2019Dünya
Geri sayım... Onları bir daha göremeyebiliriz

Geri sayım... Onları bir daha göremeyebiliriz

- WWF (Dünya Doğayı Koruma Vakfı) ve Londra Zooloji Derneği, 1998’den beri iki yılda bir ‘Yaşayan Gezegen Raporu’ yayımlayarak küresel biyolojik çeşitliliğin güncel durumunu ortaya koyuyor. Raporun ilk basımından 20 yıl sonraki özel sayısına göre hem Dünya hem Türkiye açısından haberler kötü.

10.02.2019Gündem
Kumkapıyı terk etmeyene şafak baskını

Kumkapı'yı terk etmeyene şafak baskını

GÜRPINAR’a taşınan Kumpakı Balık Hali’ni terk etmeyen ve teknelerini buraya bağlayarak kaçak avlanma yapan balıkçılara ait 120 tekneye şafak baskını düzenlendi.

10.08.2018Gündem
Kumkapı’ya şafak baskını Tekneler alandan uzaklaştırıldı

Kumkapı’ya şafak baskını! Tekneler alandan uzaklaştırıldı

Gürpınar’a taşınan Kumkapı Balık Hali’ni terk etmeyen ve teknelerini buraya bağlayarak kaçak avlanma yapan 120 tekneye şafak baskını düzenlendi. Ruhsatsız birçok tekneye ve üzerilerindeki kaçak av malzemelerine el konuldu.

10.08.2018Gündem
Kovalamaca yaşandı: Böyle yakalandılar

Kovalamaca yaşandı: Böyle yakalandılar

KARABÜK’te, kaçak avladıkları 2 kızıl geyiğin derisini yüzerken suçüstü yakalanan 7 avcıya, toplam 31 bin 532 lira para cezası kesildi.

8.12.2017Gündem
Manyas Kuş Cennetinde korkutan görüntü

Manyas Kuş Cenneti'nde korkutan görüntü

Çok zengin kuş varlığına sahip olan Manyas Kuş Cenneti'nde kaçak avlanma ve balıkçıların gelişigüzel bıraktıkları kilometreleri bulan ağlar, bölgeye göç eden birbirinden güzel kuşların ölümüne sebep oluyor. Kaçak avda kullanılan kilometrelerce uzunlukta balıkçı ağları ve tekneler yakalanırken, pek çok ötücü kuş, kaçak atılan ağlara dolanarak öldü.

24.03.2017Gündem