EKSTRA
MENÜ

Kabe

Kabe ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kabe haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 2.140 Kabe haberi bulunmuştur.

Kâbe, Mekke'de bulunan yaklaşık olarak küp şeklinde bir ibadethanedir. İslâm dininin ilk ve en kutsal mekânı kabul edilir. Bu yapının etrafında Mescid-i Harâm bulunur. Kur'an'da Kâbe'nin İbrahim ve oğlu İsmail tarafından revaklarıyla inşa edilmiş olduğu belirtilir.

Devamı...

Kabe Haberleri

Son dakika haberler... Koronavirüs gölgesinde Ramazan: Kabede ilk teravih namazı böyle kılındı

Son dakika haberler... Koronavirüs gölgesinde Ramazan: Kabe'de ilk teravih namazı böyle kılındı

Geçen sene olduğu gibi bu sene de koronavirüs salgınının gölgesinde başlayan Ramazan ayının ilk teravih namazı kılındı. Kovid-19 tedbirlerinin alındığı kutsal camilerden ilk fotoğraflar da dünyaca ünlü haber ajanslarına düştü.

13.04.2021Dünya
Fil Suresi Anlamı Nedir Fil Suresi Konusu Ve Hikayesi Hakkında Bilgi

Fil Suresi Anlamı Nedir? Fil Suresi Konusu Ve Hikayesi Hakkında Bilgi

Fil suresinin anlamı nedir? Fil suresinin konusu nedir? Fil suresi hangi sureden sonra nazil olmuştur? Fil suresi hangi olaylardan ve hikayelerden bahsetmektedir? Fil suresinin Türkçe anlamı nedir? Fil suresinin faziletleri nelerdir? Fil suresinin anlamı ve konusu hakkındaki bilgileri ayrıntılarıyla sizler için derledik.

Fil Suresi Faziletleri Nelerdir Fil Suresi Okumanın Faydaları Ve Sırları

Fil Suresi Faziletleri Nelerdir? Fil Suresi Okumanın Faydaları Ve Sırları  

Fil suresi nedir? Fil suresinin faziletleri nelerdir? Fil suresi okumanın faydaları nelerdir? Fil suresini okumanın faydaları ve sırları nelerdir? Fil suresinin konusu nedir? Fil suresinin faziletleri nelerdir hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Tevbe Suresi Türkçe Okunuşu - Tevbe Suresi Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Tevbe Suresi Türkçe Okunuşu - Tevbe Suresi Anlamı, Arapça Yazılışı ve Fazileti (Diyanet Meali)

Tevbe Suresi başında besmele olmayan tek suredir. İki ayeti hariç Medine döneminde nazil olmuştur. Tevbe Suresi Türkçe okunuşu içeriğimizde bu surenin Türkçe anlamı diyanet meali ile yer almaktadır. Ayrıca surenin fazileti ve arapça yazılışı gibi pek çok detayı bulabilirsiniz.

Kureyş Suresi Okunuşu - Kureyş Suresi Türkçe Anlamı & Arapça Yazılışı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Kureyş Suresi Okunuşu - Kureyş Suresi Türkçe Anlamı & Arapça Yazılışı (Diyanet Meali & Tefsiri)

Kureyş Suresi Mekke döneminde nazil olmuştur. Dört ayetten oluşturmaktadır. Kureyş Suresi okunuşu sayfamız içerisinde Kureyş Suresi'nin Türkçe anlamı, Arapça yazılışı, Diyanet Meali ve tefsiri yer almaktadır. Ezberlemek isteyenler için tüm detaylar yer almaktadır.

Kureyş Suresi Faziletleri nelerdir Kureyş Suresi okumanın faydaları ve sırları

Kureyş Suresi Faziletleri nelerdir? Kureyş Suresi okumanın faydaları ve sırları

Kureyş suresi en sık okunan sureler arasında yer alır. Özellikle manası bakımından Müslümanlar için önem taşıyan sureler arasındadır. Sizlerde surenin faziletlerinden tekrar tekrar okuyarak faydalanabilirsiniz. Fazlasıyla merak edilen Kureyş suresi faziletleri nelerdir? Kureyş suresi okumanın faydaları ve sırları konusunu detaylı olarak derledik.

31.03.2021Namaz Sureleri

Kureyş Suresi anlamı nedir? Kureyş Suresi konusu ve hakkında bilgi

Kureyş Suresi ismi, Hazreti Muhammed'in bağlı bulunduğu kabileden ismini alır. Kabilenin, Mekke devrindeyken Allah için gösterdikleri çabayı ve Allah'ın kendilerine vereceği nimetlerden bahseder. 106. surede olan Kureyş, 4 ayetten oluşur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

31.03.2021Namaz Sureleri
Fil Suresi ne zaman ve nerede indirilmiştir Fil Suresi kaçıncı sayfada ve kaç ayetten oluşur

Fil Suresi ne zaman ve nerede indirilmiştir? Fil Suresi kaçıncı sayfada ve kaç ayetten oluşur?

Fil suresi kısa surelerden olup faziletleriyle bilinmektedir. Bu önemli kısa surenin anlamını ve faziletlerini öğrenerek sizde faydalanabilirsiniz. Sure hakkında merak edilen fil suresi ne zaman nerede indirilmiştir? Fil suresi kaçıncı sayfada ve kaç ayetten oluşur sorularını inceleyerek derledik.

30.03.2021Namaz Sureleri
Fil Suresi Faziletleri nelerdir Fil Suresi okumanın faydaları ve sırları

Fil Suresi Faziletleri nelerdir? Fil Suresi okumanın faydaları ve sırları

Kabe'yi yıkma amacı ile filleri ile birlikte gelen Habeşistan kralına karşı gönderilen Ebabil kuşlarının ve bu savaşın konu edildiği sure Fil Suresi olmaktadır. Bu sureyi okumanın okuyucularına kazandırdıkları ve faziletleri ile ilgili bilgileri derledik.

30.03.2021Namaz Sureleri
Fil Suresi anlamı nedir Fil Suresi konusu, hikayesi ve hakkında bilgi

Fil Suresi anlamı nedir? Fil Suresi konusu, hikayesi ve hakkında bilgi

Mucizelerle dolu Müslümanların kitabı Kuran-Kerim’de, Kâbe’yi yıkmak için gelen kralın ebabil kuşlarıyla nasıl helak edildiğini anlatmakta olan bir sure bulunmaktadır. Allah'ın muhteşem gücüne şahit Fil Suresi’nin ne anlama gelmektedir ve konusu nedir detaylarıyla derledik.

30.03.2021Namaz Sureleri
Fil Suresi abdestsiz ve adetliyken okunur mu

Fil Suresi abdestsiz ve adetliyken okunur mu?

Fil suresi en sık okunan surelerden biridir. Özellikle anlamı bakımından önemli sureler arasında yer alır. Bu nedenle sizlerde Fil suresinin manasını öğrenebilir sürekli okuyarak faziletlerinden faydalanabilirsiniz. Sizin için en merak edilen fil suresi abdestsiz ve adetliyken okunur mu sorusunu inceleyerek derledik.

30.03.2021Namaz Sureleri
Fil Olayı nedir Fil Suresi içerisinde bahsedilen Fil Olayı hakkında kısaca bilgi

Fil Olayı nedir? Fil Suresi içerisinde bahsedilen Fil Olayı hakkında kısaca bilgi

Fil olayı (fil vakası), sadece İslam tarihinde değil, tüm dünyada eşine az rastlanır bir olaydır. Dinler arası ibretlik bir olay olması bakımından çok önemlidir. Fil olayının ne olduğunu öğrenip buna göre tarihinizi daha iyi kavrayabilirsiniz. Fil olayı ile ilgili detaylı bilgileri sizler için derledik.

30.03.2021Namaz Sureleri
Dünyanın En Büyük Camisi Hangisidir Dünyanın En Büyük Camileri Ve Özellikleri

Dünyanın En Büyük Camisi Hangisidir? Dünyanın En Büyük Camileri Ve Özellikleri

Müslümanlar için en önemli yerlerden birisi camilerdir. Önemli bir ibadet alanı olan camilerden bazıları büyüklükleri ve görkemli yapıları ile dikkat çekmiştir. Sizler için Dünyanın en büyük camisi hangisidir? Dünyanın en büyük camileri ve özellikleri nelerdir? İşte, merak edilen tüm detaylar.

25.03.2021Araştırma
Suudi Arabistan, ramazanda teravih namazlarının Mescid-i Nebevide kılınabileceğini açıkladı

Suudi Arabistan, ramazanda teravih namazlarının Mescid-i Nebevi'de kılınabileceğini açıkladı

Suudi Arabistan yönetimi, ramazan ayında teravih namazlarının Medine'deki Mescid-i Nebevi'de kılınabileceğini bildirdi.

19.03.2021Dünya
Boğaziçili öğrenciler serbest bırakıldı

Boğaziçili öğrenciler serbest bırakıldı

Boğaziçi Üniversitesi’nde Kâbe resminin yere serilmesiyle ilgili tutuklu öğrencilerin tahliyesine karar verildi.

18.03.2021Gündem
Son dakika haberi: Boğaziçi Üniversitesinde Kabe fotoğrafının yere serilmesi davasında flaş gelişme 2 öğrenci hakkında tahliye kararı çıktı

Son dakika haberi: Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe fotoğrafının yere serilmesi davasında flaş gelişme! 2 öğrenci hakkında tahliye kararı çıktı

Boğaziçi Üniversitesi’nde Kabe resminin yere serilmesine ilişkin 2’si tutuklu 7 öğrencinin Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan 3’er yıla kadar hapis istemiyle yargılandığı davada tutuklu sanıklar Doğu Demirtaş ve Selahattin Uğuzeş’in tahliyesine karar verildi.

17.03.2021Gündem
Boğaziçi Üniversitesinde Kabe fotoğrafının yere serilmesi davası başladı

Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe fotoğrafının yere serilmesi davası başladı

BOĞAZİÇİ Üniversitesi'nde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin 2'si tutuklu 7 öğrencinin "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan 1'er yıldan 3'er yıla kadar hapis istemiyle yargılanmasına başlandı.

17.03.2021Gündem
İsra Suresi Oku - İsra Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

İsra Suresi Oku - İsra Suresi Anlamı, Tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu (Diyanet Meali)

İsra Suresi, mushaftaki sıralamada on yedinci, iniş sırasına göre ellinci sûredir. İsra Suresi Oku içeriğimizde İsra suresinin tefsiri, Türkçe ve Arapça okunuşunun yanı sıra diyanet mealine ulaşabilirsiniz. İşte İsra Suresi anlamı, tefsiri, Türkçe ve Arapça Okunuşu...

10.03.2021Namaz Sureleri
Boğaziçili öğrencilere 3 yıla kadar hapis istendi

Boğaziçili öğrencilere 3 yıla kadar hapis istendi

Boğaziçi Üniversitesi önünde Kâbe resmini yere sererek dini sembollere hakaret edildiği gerekçesi ile 2’si tutuklu 7 öğrencinin, “halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme” suçundan 1 yıldan 3 yıla kadar hapisle cezalandırılmaları istendi.

27.02.2021Gündem
Kabe fotoğrafının yere serilmesi soruşturması: 3 yıla kadar hapis istemi

Kabe fotoğrafının yere serilmesi soruşturması: 3 yıla kadar hapis istemi

Boğaziçi Üniversitesi'nde Kabe fotoğrafının yere serilmesine ilişkin yürütülen soruşturma tamamlandı. Savcılıkça, 2'si tutuklu 7 öğrenci hakkında "Halkı kin ve düşmanlığa alenen tahrik etme" suçundan 1'er yıldan 3'er yıla kadar hapis istemiyle iddianame düzenlendi.

26.02.2021Gündem
65 yıl görev yaptığı Fatih Camisi’ne defnedildi

65 yıl görev yaptığı Fatih Camisi’ne defnedildi

YÖK Başkanı Prof. Dr. Yekta Saraç’ın koronavirüs nedeniyle hayatını kaybeden babası, hadis alimi Muhammed Emin Saraç (92), Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan’ın da katıldığı törenle 65 yıl görev yaptığı Fatih Camisi’nin haziresine defnedildi.

22.02.2021Gündem
Bakan Varank: Tek amaç, Tayyip Erdoğana karşı çıkmak

Bakan Varank: 'Tek amaç, Tayyip Erdoğan'a karşı çıkmak'

AK Parti İstanbul İl Gençlik Kolları kongresinde konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, "Siz hiç Boğaziçi ile alakalı "Şu enstitüye daha fazla kaynak aktaralım, bu alanda şöyle bir çalışma yapalım" diyen gördünüz mü? Boğaziçi’ndeki akademik kaliteyi artırmak için, gençlerimize daha faydalı olabilmek için getirilen bir öneri hiç muhalefet tarafında var mı? Tek amaç, Tayyip Erdoğan’a karşı çıkmak" dedi.

12.02.2021Gündem
Boğaziçi eylemlerine 5 tutuklama

Boğaziçi eylemlerine 5 tutuklama

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör atanmasıyla ilgili Kadıköy’de düzenlenen protesto eylemlerinin ardından kamu malına zarar verdikleri, görevi yaptırmamak için direndikleri ve terör örgütü propagandası yaptıkları iddiasıyla gözaltına alınan 6 kişiden 5’ü tutuklandı.

8.02.2021Gündem
Fuat Oktaydan Boğaziçi Üniversitesi olaylarına sert tepki: Karanlık niyetlerle çıkarılmaya çalışılan olaylar, Türkiyeyi kararlılıkla yürüdüğü yoldan asla alıkoyamaz

Fuat Oktay'dan Boğaziçi Üniversitesi olaylarına sert tepki: 'Karanlık niyetlerle çıkarılmaya çalışılan olaylar, Türkiye'yi kararlılıkla yürüdüğü yoldan asla alıkoyamaz'

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Boğaziçi Üniversitesine rektör atanmasına yönelik başlatılan gösterilere ilişkin, "Karanlık niyetlerle çıkarılmaya çalışılan olaylar, Türkiye'yi kararlılıkla yürüdüğü yoldan asla alıkoyamaz." değerlendirmesinde bulundu.

5.02.2021Gündem
Başkentte siyasi trafik hızlandı... Kılıçdaroğlu’ndan anayasa kriteri

Başkentte siyasi trafik hızlandı... Kılıçdaroğlu’ndan anayasa kriteri

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, dün Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nu ziyaret ederken yeni anayasa tartışmaları için “Ülkenin toplumsal uzlaşma ile kabul edilmiş bir anayasaya ihtiyacı var” dedi.

5.02.2021Gündem
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünaldan Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ünal'dan Boğaziçi Üniversitesi açıklaması

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal, partisinin 56 kongresinin tamamlandığını, martın son haftasında da büyük kongrenin planlandığını bildirdi. Ünal, TRT Haber canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

4.02.2021Gündem
Olay rektöre istifayı sordum

Olay rektöre 'istifa'yı sordum

Günlerdir tartışmaların odağında olan Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu’yla Atatürk Havalimanı’nda karşılaşınca hemen sorularımı yönelttim. “Boğaziçi’nde demokrasi ve eleştiri kültürü vardır” dedi, istifa etmeyi ‘asla düşünmediğini’ söyledi.

4.02.2021Gündem
Bakan Dönmez: 800 kardeşimize istihdam sağlayacağız

Bakan Dönmez: 800 kardeşimize istihdam sağlayacağız

Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, "2020'nin ilk 6 ayında Bilecik'te madenciliğe 392 milyon liralık yatırım gerçekleştirdik. Bu yatırımların güzel bir sonucu olarak Söğüt'te 1,92 milyon ons altın rezervi keşfedildi. Üretim sürecinde yıllık 6-7 ton altın elde edeceğimiz bu keşfimiz sayesinde 800 kardeşimize istihdam sağlayacağız" dedi.

3.02.2021Ekonomi
Bakan Varank: Boğaziçinden yeni bir Gezi çıkarmak isteyenlerin tuzağına gençlerimizi düşürmeyiz

Bakan Varank: Boğaziçi'nden yeni bir Gezi çıkarmak isteyenlerin tuzağına gençlerimizi düşürmeyiz

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, toplumsal olayların fitilinin ateşlenmesini, provokasyonlara kapı aralanmasını avucunu kaşıyarak bekleyenlerin olduğunu belirterek "Boğaziçi'nden yeni bir Gezi çıkarmak isteyenlerin tuzağına gençlerimizi düşürmeyiz." dedi.

3.02.2021Ekonomi
Boğaziçi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu CNN TÜRKte: İstifa etmem asla söz konusu değil

Boğaziçi Rektörü Prof. Dr. Melih Bulu CNN TÜRK'te: İstifa etmem asla söz konusu değil

Boğaziçi Üniversitesi Rektörü Profesör Doktor Melih Bulu, öğrenci ve akademisyenlerin eylemlerini CNN TÜRK'e değerlendirdi. Fulya Öztürk'ün sorularını yanıtlayan Rektör Bulu, "İstifa etmem söz konusu değil, görevimin başındayım" dedi. Eylemlerin zamanla durulmasını beklediğini belirtti.

3.02.2021Gündem
‘Aşağı bak’ tartışması

‘Aşağı bak’ tartışması

Boğaziçi Üniversitesi önünde önceki gün yapılan protesto gösterisi sırasında polisin gençlere ‘Aşağı bak’ dediği iddiası büyük tartışma başlattı. Bu sözlere tepki büyürken Emniyet dün “İn aşağı, aşağıdan, aşağıdan” sözlerinin yer aldığı videolu paylaşımıyla bu iddiayı yalanladı.

3.02.2021Gündem
Meselenin bitmesi için sabırlı bir davranış içerisindeyiz

'Meselenin bitmesi için sabırlı bir davranış içerisindeyiz'

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, canlı yayında gündeme ilişkin açıklamalarda bulunuyor. Bakan Soylu, Boğaziçi Üniversitesi'nde yaşanan olaylarla ilgili olarak, "Şu anda bu meselenin bitmesi için sabırlı bir davranış içerisinde olduğumuzu söylemek istiyorum" dedi.

2.02.2021Gündem
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bundan sonra Telegram hesabımı aktif şekilde kullanacağım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu: Bundan sonra Telegram hesabımı aktif şekilde kullanacağım

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Twitter’ın bugünkü paylaşımına sansür uygulamasına ilişkin, "Bundan sonra Telegram hesabımı aktif şekilde kullanacağım" dedi.

2.02.2021Gündem
Bakan Soylu’dan Boğaziçi çağrısı: Tuzağa düşmeyin

Bakan Soylu’dan Boğaziçi çağrısı: Tuzağa düşmeyin

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylarla ilgili paylaştığı mesajında 'Tuzağa düşmeyin' dedi.

2.02.2021Gündem
Boğaziçi tepkisi: Öğrencilikle alakası yok

Boğaziçi tepkisi: Öğrencilikle alakası yok

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Boğaziçi Üniversitesi’nde Kâbe resminin de kullanıldığı rektör protestolarına sert tepki gösterdi. Bahçeli’nin dün Twitter hesabından yaptığı açıklama özetle şöyle:

2.02.2021Gündem
Bahçeliden Boğaziçi Üniversitesindeki çirkin görüntüye tepki

Bahçeli'den Boğaziçi Üniversitesi'ndeki çirkin görüntüye tepki

Milliyetçi Hareket Partisi Genel Başkanı Devlet Bahçeli, ''Boğaziçi Üniversitesi’nde süregelen habis eylemler mutat ve kanuna muvafık bir Rektör atanmasına gösterilen eften püften tepkilerden maksat itibariyle farklı ve fazla anlamlar taşımaktadır. Türkiye’nin boğazını sıkmak isteyen provokatörler Boğaziçi’ne tutunmanın arayışındadır.'' açıklamasında bulundu. Bahçeli ayrıca, ''Kabe’yi aşağılayanların, bu mabedimizi asırlar evvel mancınıklarla vurup yıkan Yezid’in askerlerinden, Ebabil kuşlarınca kafalarına taş yağdırılan Yemen Valisi Ebrehe ve askerlerinin durumundan, hatta 20 Kasım 1979’da Kabe’yi işgal eden teröristlerden hiç mi hiç farkı yoktur.'' ifadelerini kullandı.

1.02.2021Gündem
Boğaziçi’nde yerdeki Kabe fotoğrafı için 2 tutuklama

Boğaziçi’nde yerdeki Kabe fotoğrafı için 2 tutuklama

Boğaziçi Üniversitesi’nde öğrencilerin açtığı sergide, üzerine çeşitli amblemlerin konulduğu Kâbe fotoğrafının yere serilmesi üzerine başlatılan soruşturmada gözaltına alınan 5 öğrenciden 2’si tutuklandı.

31.01.2021Gündem

Yazar Sonuçları

Şifa niyetine

“Pandemi ramazanları”nda asıl mesele, oruç tutmanın ötesinde hepimizin sağlığı için “kendimizi tutmak”.

15.04.2021

Aydın ihaneti!

Dünyanın hiçbir yerinde bizdeki aydın tipinin örneğini göremezsiniz.

5.04.2021

İstanbul’un Tophane kıyısındaki... Rezalet

Osmanlı İstanbul’u iki siluetle tanınır, birisi Suriçi’nin Marmara ve Boğaz başından görünüşü, ikincisi de Tophane kıyılarıdır. Buradaki en mühim eserler hiç şüphesiz ki Mimar Sinan’ın iftihar ettiğimiz Kılıç Ali Paşa Camii ki dolgu bir alandır ve Sultan II. Mahmud tarafından yaptırılan Nusretiye Camii’dir. Çok sanatsever ve bilmiş geçinen birkaç kişi ise tarihi İstanbul’u mahvediyorlar.

21.03.2021

Kardeşliğin öteki yüzü

Prens Selman’ın Kaşıkçı cinayetindeki izlerini Türkiye ortaya çıkarıp hesap sormaya başlayınca S. Arabistan gerçek yüzünü ve içinde yıllardan beri biriktirdiği kin ve nefreti de kusmaya başladı...

20.03.2021

Miraca dair

Miraç olayı, İslam tarihinin dönüm noktalarından en önemlisidir. Zira onda kulluğun, acziyetin, rahmetin, ihlasın, teslimiyetin ve yükselişin sırları gizlidir.

10.03.2021

Duvardaki ölümler

Büyük dedeleri ve babalarından miras kalan prens unvanıyla halkının ensesinde boza pişirerek dolaşan Prens Selman’ın dünyanın gündemine girdiği iki konuya bakın...

6.03.2021

Girit formülü ile yeniden 'takıma dönüş' fotoğrafı

Biliyorsunuz artık iyi bir “Savunma Bakanlığı internet sitesi” uzmanıyım.

19.02.2021

Boğaziçi için tehlike çanları çalıyor

Boğaziçi Üniversitesi’ne rektör ataması üzerine sert bir tartışma ortamına girdik. Bir yanda kutuplaşma, diğer tarafta eylemler nedeniyle asıl tartışmamız gerekeni tartışamıyoruz. Oysa yüzde 1’lik, yüzde 2’lik dilimlerde Türkiye’nin en parlak öğrencilerini alan Boğaziçi Üniversitesi bir süredir ciddi bir gerileme içinde. Boğaziçi’ne gönül veren öğretim üyelerinin üzerinde kafa yorması gereken bir tablo duruyor önümüzde.

10.02.2021

Hayat bayram olsa

Sıkılı yumruklar birazcık gevşese...

5.02.2021

Enis Berberoğlu kararı ve kritik süreç

Anayasa Mahkemesi’nin Enis Berberoğlu’yla ilgili ikinci kez ihlal kararının gerekçesi yayınlandı. 37 sayfadan oluşan gerekçeli kararda Anayasa Mahkemesi Enis Berberoğlu’ndan ziyade kendi hukukunu korumayı amaçlamış.

4.02.2021

Bir tek Kılıçdaroğlu olayın farkında

CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu’nun Boğaziçi Üniversitesi olaylarıyla ilgili olarak yaptığı bir açıklama dikkatimi çekti.

4.02.2021