EKSTRA
MENÜ

Kabataş Görüntüleri

Kabataş Görüntüleri ile ilgili tüm haberleri ve son dakika Kabataş Görüntüleri haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Toplam 82 Kabataş Görüntüleri haberi bulunmuştur.

Kabataş Görüntüleri Haberleri

Abdulkadir Selvi Kabataş iddialarını köşesine taşıdı

Abdulkadir Selvi Kabataş iddialarını köşesine taşıdı

Taraf Gazetesi'nden Murat Seçkin'in iddiaları sonrasında tekrar gündeme gelen Kabataş olayını Yeni Şafak yazarı Abdulkadir Selvi bugün köşesine taşıdı.

27.10.2015Gündem
Kabataşta aslında ne oldu

Kabataş'ta aslında ne oldu

Gezi Parkı eylemleri sonrası Türkiye gündemine gelen ve “Kabataş olayı” olarak anılmaya başlayan konu, siyasetin en sıcak ‘konu başlıklarından biri’ oldu.

25.10.2015Gündem
Develioğlundan Kabataş çağrısı

Develioğlu'ndan Kabataş çağrısı

Gezi olayları esnasında Başbakan Erdoğan'ın iddiasıyla Kabataş'ta saldırıya uğradığı öne sürülen kadının kayınpederi Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu açıklama yaptı.

28.02.2014Gündem
TSKya sızmışlar

TSK'ya sızmışlar

Başbakan Tayyip Erdoğan, ‘son çete’ olarak nitelendirdiği Gülen Cemaati’ne yüklendiği grup konuşmasında, “Bu çete de tarihe karıştığında, bu paralel yapı da çöktüğünde demokrasinin önünde hiçbir engel kalmayacak” dedi. Adana’da TIR’ların durdurulmasına da değinen Erdoğan, “Bu, düpedüz bir casusluk operasyonudur. Malum TSK’nın o nezih yapısı farklı ama oraya da bunlar bu sızmalarını yapmış durumda. İşte onun için dik duracağız” diye konuştu. Erdoğan özetle şunları söyledi:

19.02.2014Gündem
Kabataş yalan özür dile

Kabataş yalan özür dile

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Erdoğan’ın Kabataş’ta türbanlı bir kadının darp edildiği iddialarıyla ilgili, “Söylendiği gibi bir saldırının olmadığı anlaşılmıştır. Başbakan çıkıp Türk milletinden özür dileyecek erdemi gösterebilecek midir?” dedi. Bahçeli, partisinin grup toplantısında özetle şunları söyledi:

19.02.2014Gündem
Hakan Şükür: Ben de Geziye gitmek isterdim

Hakan Şükür: Ben de Gezi'ye gitmek isterdim

AK Parti'den istifa eden İstanbul Bağımsız Milletvekili Hakan Şükür, yine çok tartışılacak açıklamalarda bulundu. Şükür'ün en dikkat çekici sözlerinden biri ''Gezi'ye ben de gitmek istedim'' sözleri oldu.

17.02.2014Gündem
O görüntüleri anlattı

O görüntüleri anlattı

Gezi Parkı olayları sırasında İstanbul Kabataş'ta bebeğiyle saldırıya uğradığı iddiası sonrası Adli Tıp Kurumu'ndan aldığı raporla savcılığa suç duyurusunda bulunan Zehra Develioğlu, bir televizyon kanalında yayınlanan görüntü sonrası duygularını AA'ya anlattı.

16.02.2014Gündem
Balçiçek İlterden özür yazısı

Balçiçek İlter'den özür yazısı

Gezi protestolarının devam ettiği 1 Haziran tarihinde türbanlı bir kadının 90-100 kişilik üstleri çıplak, ellerinde deri eldivenler bulunan, başları sargılı kişilerce taciz edildiği ve bebeğiyle birlikte şiddete maruz kaldığı iddia edilmiş, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan da bu iddiayı dile getirmişti.

15.02.2014Gündem
Yalan olduğu belliydi

Yalan olduğu belliydi

Kanal D’nin ortaya çıkardığı Kabataş görüntüleri Meclis’te büyük yankı buldu. Tepkiler şöyle oldu:

14.02.2014Gündem
Kayınpederi: İfade esastır

Kayınpederi: İfade esastır

Zehra Develioğlu’nun kayınpederi AK Parti Bahçelievler Belediye Başkanı Osman Develioğlu görüntülerle ilgili, “Bu olay yaşanmamış demekle yaşanmamış mı olacak” dedi.

14.02.2014Gündem
‘Zehra Hanım’ şimdi konuşsun

‘Zehra Hanım’ şimdi konuşsun

Kanal D’de önceki akşam yayınlanan görüntüler Gezi eylemlerinde Kabataş’ta saldırıya uğradığını iddia eden Zehra Develi-oğlu’na aslında bir saldırı olmadığını ortaya koydu. Olayın doğru olduğu iddialarını o dönem yazan gazetecilerden Balçiçek İlter “Ayıp bana ait değil, ‘Kadının beyanı esastır’ diyerek dinlediğim Zehra Hanım’a aittir. Açıklama yapmak zorundadır” dedi.

14.02.2014Gündem
Arınçtan Kabataş cevabı: İddia Başbakanın ise ona sorulur

Arınç'tan Kabataş cevabı: İddia Başbakan'ın ise ona sorulur

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, Vakıflar Genel Müdürlüğü denetiminde Demirören Holding tarafından restore edilen Beyoğlu İstiklal Caddesi üzerindeki Hüseyin Ağa Camii'nin ibadete açılış törenine katıldı. Tören sonrası camide Cuma namazını da kılan Arınç, cami çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı.

14.02.2014Gündem
Zehra Develioğlunun avukatından açıklama

Zehra Develioğlu'nun avukatından açıklama

İstanbul'daki Gezi Parkı olayları sırasında taciz edildiği ve saldırıya uğradığı iddia edilen Zehra D.'nin Kabataş'taki görüntüleri ortaya çıktı. Bazı eylemcilerinin genç kadının yanından geçtiği ancak saldırmadığı ortaya çıktı. Bunun üzerine Avukat Abdurrahman Kayapınar, Zehra D. adına açıklama yaptı: Müvekkilime ait olmayan bir kısım beyanlar esas alınarak görüntülerin bu beyanları desteklemediği iddia edilmekte, yaşananlar önemsiz bir olay gibi gösterilmektedir.

14.02.2014Gündem
Balçiçek İlterden Morlukları gördüm açıklaması

Balçiçek İlter'den 'Morlukları gördüm' açıklaması

Gezi Parkı olayları sırasında eylemcilerin saldırısına uğradığı iddia edilen ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Benim başörtülü kızlarıma, başörtülü bacılarıma saldırdılar” dediği Zehra Develioğlu ile ilgili görüntüler ortaya çıktı. Genç kadının herhangi bir saldırıya uğramadığı belirlendi. Bunun üzerine o dönem dayak yediği ve taciz edildiği öne sürülen Develioğlu ile röportaj yaparak ‘morlukları gördüm’ diyen Balçiçek İlter, Twitter’dan açıklama yaptı.

14.02.2014Gündem
Kabataş görüntüleri

Kabataş görüntüleri

Gezi Parkı eylemleri sırasında İstanbul Kabataş’ta bebeğiyle birlikte eylemcilerin saldırısına uğradığını ileri süren ve Başbakan Tayyip Erdoğan’ın “Benim başörtülü kızlarıma, başörtülü bacılarıma saldırdılar” dediği Zehra Develioğlu ile ilgili görüntüler ortaya çıktı. Yayınlanan görüntülerde, “Üzerleri çıplak, elleri deri eldivenli 70-100 kadar adamın ortasında kaldım” diyen Develioğlu’nun yanından bazı eylemcilerin geçtiği ancak saldırının gerçekleşmediği görülüyor.

13.02.2014Gündem
Tramvayla otobüsün çarpışma anı kamerada

Tramvayla otobüsün çarpışma anı kamerada

İstanbul Kabataş'ta, tramvayın halk otobüsüne çarpmasıyla meydana gelen kazada iki kişi hafif yaralanırken, kaza anının görüntüleri ortaya çıktı.

28.08.2020Haber
Tepki çeken görüntüler için konuştu: Sağlık çalışanlarının kalbini kırdı

Tepki çeken görüntüler için konuştu: Sağlık çalışanlarının kalbini kırdı

SAĞLIK Bakanlığı Toplum Bilimleri Kurulu üyesi Prof. Dr. Mustafa Necmi İlhan, İstanbul Kabataş iskelesinde Ada vapurunda yer kapmak için sosyal mesafe kurallarını ihlal ederek vapura koşanların fotoğrafına ilişkin, "Hafta sonu çok olumsuz bir fotoğraf vardı. 'Vapura koşuş' fotoğrafı. Bu fotoğrafı konuşunca arkadaşlarımızla inanın hepsinin kalbi çok kırılmış durumda. Vatandaşlarımızın sağlık çalışanlarına destek olması gerekiyor" dedi.

8.08.2020Gündem
Liseliler şehitlerin kahramanlıklarını türkülerle anlatacak

Liseliler şehitlerin kahramanlıklarını türkülerle anlatacak

Kabataş Erkek, Vefa Anadolu ile İstanbul Erkek liselerinin öğrencilerinden oluşan koro, Milli Mücadele'nin 100’üncü yılı dolayısıyla 17 Mayıs'ta gerçekleştirilecek anma konserinde, cepheye gönüllü giderek, şehit düşen öğrenci ve öğretmenler ile vatandaşların kahramanlıklarını türkülerle dile getirecek.

14.05.2019Eğitim
AK Partide ünlü isimler aday listesine giremedi

AK Parti'de ünlü isimler aday listesine giremedi

AK Parti aday adayları arasında pek çok gazeteci de vardı. AK Parti'den aday olmak için görevlerinden ayrılan 7 rektörden 6'sı ise liste dışı kaldı. Bu isimler rektörlük görevlerine deri dönemeyecek.

8.04.2015Gündem
CHPden Erdoğana Berkin Elvan cevabı

CHP'den Erdoğan'a 'Berkin Elvan' cevabı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Berkin Elvan ekmek almaya giderken vuruldu diyen Kemal Kılıçdaroğlu, bunun belgesini açıklasın" sözlerine CHP'den sert tepki geldi.

3.04.2015Gündem
Kabahat Paralel’de

Kabahat Paralel’de

AK Parti Adıyaman Milletvekili Mehmet Metiner, Kabataş’ta türbanlı kadına saldırı iddiasına ilişkin görüntü olduğu konusunda dönemin ‘Paralel’ polis müdürleri tarafından kandırıldıklarını savundu.

28.03.2015Gündem
CHPli İlhan Cihaner, Camide içki içtiler iddiası için suç duyurusunda bulundu

CHP'li İlhan Cihaner, 'Camide içki içtiler' iddiası için suç duyurusunda bulundu

Kabataş'tan sonra Gezi Parkı eylemleri sırasında Bezm-i Alem Valide Sultan Cami iddiası da yargıya taşındı. CHP Milletvekili İlhan Cihaner, "camide içki içildi" iddiasına delil olarak gösterilen bira kutusunun sonradan konulduğunu, bunun fotoğraf ve videolarla ispat edildiğini belirterek, "Amaç halkı tahrik etmekti" dedi. Suç duyurusunda, bira kutusunun öyküsüyle ilgili madde madde iddialar dikkat çekti.

26.03.2015Gündem
Mehmet Metinerden Kabataş itirafı

Mehmet Metiner'den Kabataş itirafı

AK Parti Adıyaman milletvekili Mehmet Metiner katıldığı bir TV programında Kabataş olayı hakkında konuştu.

26.03.2015Gündem
İsmet Berkandan Kabataş için özür

İsmet Berkan'dan Kabataş için özür

Gazeteci İsmet Berkan, Gezi olayları sırasında Kabataş'ta yaşandığı iddia edilen darp ve taciz olayıyla ilgili attığı tweetler nedeniyle özür diledi. İşte Berkan'ın Kabataş özrü...

24.03.2015Gündem
Kabataş’taki iki tweet’in önemi

Kabataş’taki iki tweet’in önemi

GÜNLERDİR, okur temsilcisi olarak eleştiri sağanağı altındayım. Özellikle de sosyal medya üzerinden hem bana hem de Hürriyet’e eleştiriler, hatta tepkiler yağıyor.

22.03.2015Okur Temsilcisi
Oğlum IŞİDçi değil diyerek Emniyete getirdi

'Oğlum IŞİD'çi değil' diyerek Emniyet'e getirdi

Kabataş-Bağcılar tramvay hattında IŞİD'i çağrıştıran sembollerin olduğu tişörtleriyle görüntülenenlerden birini babası emniyete getirdi. Baba A.E, ifadesinde oğlunun IŞİD'le bir bağlantısının olmadığını söylerken, oğlu F.E ise tişörtü öylesine giydiğini, IŞİD'le bağlantısı olmadığını öne sürdü.Görüntüleri inceleyen Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, 2 kişiyi bulmak için çalışma başlattı.Çalışma sürerken görüntüdeki kişilerden birinin oğlu olduğunu söyleyen A.E, Emniyet'i aradı. Oğlu F.E ile birlikte Emniyet'e gelen A.E, ifadesinde, "Oğlumun IŞİD'le bir ilgisi yok" dedi.F.E, Bostancı'da bir tamircide çalıştığını söyleyerek, "Görüntülerin çekildiği gün daha önceden tanıdığım arkadaşımla birlikte Bağcılar'da İslami giyim ürünleri satan mağazadan tişört aldık. Biz herhangi bir örgüte üye değiliz. IŞİD ile bir bağlantımız yok. IŞİD'çi değilim" dedi. Polisin bu ifadenin ardından "Neden o tişörtü giydiniz?" sorusuna ise "Öylesine giydik" dedi.

23.09.2014Haber
Kübra Dere’nin bacağı kesildi

Kübra Dere’nin bacağı kesildi

Kabataş’ta belediye otobüsünün vapur iskelesine dalması ile meydana gelen kazada ayağından ağır yaralanan üniversite öğrencisi Kübra Dere’den kötü haber geldi. Sağ bacağı diz altından kopan Dere’nin bacağı beklenen iyileşmeyi göstermediği için kesildi. İşte Kübra'nın hastane odasından ilk görüntüleri...

8.08.2014Gündem
Başsavcı Hadi Salihoğlu gazetecilerle sohbet toplantısı yaptı

Başsavcı Hadi Salihoğlu gazetecilerle sohbet toplantısı yaptı

İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Hadi Salihoğlu, gazetecilerle sohbet toplantısı düzenledi. Ses ve görüntü kaydının yapılmadığı yaklaşık 1 buçuk saat süren toplantıda Başsavcı Salihoğlu, gazetecilerin sorularını yanıtladı.

27.06.2014Gündem
Afgan kapkaççılar yakalandı

Afgan kapkaççılar yakalandı

Beyoğlu’nda özellikle kadınları hedef alan Afganistan uyruklu iki kapkaççı son işlerinde polise yakalandı.

19.06.2014Gündem
Beyoğlu Asmalımescitte kapkaç şoku

Beyoğlu Asmalımescit'te kapkaç şoku

Beyoğlu'nda özellikle kadınları hedef alan Afganistan uyruklu iki kapkaççı son işlerinde polise yakalandı. Sabah saatlerinde Asmalımescit Sofyalı Sokak'ta saat 05:00 sıralarında yolda yürüyen bir kadının elindeki cep telefonunu alarak kaçan kişi, güvenlik kameralarına yansıdı. Görüntüleri inceleyen Beyoğlu Asayiş Büro ekipleri bölgede geniş çaplı çalışma başlattı. Olaydan birkaç sat sonra Kabataş'ta yolda yürürken görülen iki şüpheli ile polis ekipleri arasında kovalamaca yaşandı. Kısa süreli kovalamacanın ardından Afgan uyruklu iki kapkaççı kıskıvrak yakalandı. Gözaltına alınan İkbal Hazran (20) ve Golam Sarvar Jamahan (19) polis ekipleri tarafından Taksim Polis Merkezine götürüldü. Burada kapkaç mağduru kadınlar tarafından teşhis edilen şüphelilerr polis merkezindeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi. Şüphelilerin bir gün önce de Beyoğlu Katip Mustafa Çelebi Mahallesi Abdullah Sokak'ta bir kadına kapkaç yaptıkları öğrenildi.Haber: Zeki GÜNAL İSTANBUL DHA-KURGU: Levent SERT

19.06.2014Haber
CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlundan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'ndan önemli açıklamalar

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, seçim çalışmalar kapsamında geldiği Eskişehir'de partililere seslendi.Kılıçdaroğlu, miting sonrası Ali İsmail Korkmaz’ın heykelinin yanına gitti. Heykele kırmızı ve pembe çiçekler bırakan Kılıçdaroğlu, daha sonra yanındakilerle birlikte saygı duruşunda bulundu.

2.03.2014Gündem
10 soruda Kabataş olayı

10 soruda Kabataş olayı

Kabataş olayının görüntüleri “Gördüm” diyenleri açığa düşürdü, hazırladığı raporla da Adli Tıp Kurumu’nu yeniden tartışmaya açtı. İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi Adli Tıp Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Şebnem Korur Fincancı, 10 soruda olan bitenin fotoğrafını çekti.

23.02.2014Kelebek
Erdoğan: Aile nedir, çoluk çocuk nedir bilmez

Erdoğan: Aile nedir, çoluk çocuk nedir bilmez

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan seçim mitinglerinin ilkini Sivas'ta yaptı. Muhalefeti eleştiren Erdoğan, MHP Lideri Devlet Bahçeli'nin ''Kabataş yalan, özür dile. Türk'ün örfünde başörtülü kadına el uzatmak yoktur'' sözlerine sert yanıt verdi: ''Sen zaten Gezicilerle hareket ettin. Bunu Geziciler yaptı.''

23.02.2014Gündem

Yazar Sonuçları

O kadın başörtülü olmasaydı

Başbakan Erdoğan halka seslendi.

19.02.2014

CHP Anıtkabir için kaçta müracaat etmiş?

Partililer arasında Atatürk savaşının yaşanmasına alıştık da ilk kez Anıtkabir savaşı yaşanıyor.

21.05.2020

Organize aptallık

Koronavirüs salgını başladığından beri okuduğum en “ilginç” siyasi komplo teorisini, kendisi de eski bir gazeteci olan İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Basın Sözcüsü Murat Ongun, 29 Mart günü Twitter hesabından paylaştı.

13.05.2020

Her gördüğün iddiayı Kabataş yalanı belleme!

KABATAŞ yalanı, gerçekten de bu ülkenin tarihinde yer almış en namlı, en rezil, en kötü yalanlarının başında yer alır.

6.01.2019

Hadise kendine kızsın...

Hadise’nin annesinin intihar girişiminde bulunması mı daha önemli, Nur Yerlitaş’ın bunu çıkıp anlatması mı...

27.07.2018

Sahnedeki silah patlamadan önce

BİRLEŞMİŞ Milletler’in 1 Ocak’ta yapacağı ateşkes çağrısı öncesinde Akdeniz’de “Duyan gelmiş” manzarası hâkim.

7.12.2015

Dünyanın her yerinde var

Sık sık kulağımıza çalınan, son derece kullanışlı bazı ifadeler var.

12.03.2015

Ar damarı çatlayınca

NAZİ Almanyası’nın Propaganda ve Halkı Aydınlatma Bakanı Goebbels vaktiyle şöyle demişti:

12.03.2015

Gül siyasete dönebilir mi?

ESKİ Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün, AKP’den milletvekili adayı olarak siyasete geri döneceği günün gözde gündem maddelerinden biri.

8.03.2015

O gelinin taciz öyküsüne neden inanmadım?

HAYATIM “başörtüsü özgürlüğü” mücadelesiyle geçti.

6.03.2015

Dilleri fırıncı küreği, vicdanları kaknem

GEZİ direnişi sırasında eyleme katılan veya yoldan geçen çok insan gaz fişeğiyle gözünü kaybetti.

6.03.2015

Yatırımcılar bu üçlüye nasıl güvensin?

BAŞBAKAN Ahmet Davutoğlu, New York’a “yatırımcılar” ile konuşmaya gitti. Amerikalı işadamları ve Goldman Sachs Doğrudan Yatırımcıları ile toplantılar yaptı.

5.03.2015

Muktedir korkuyor çünkü artık korkutamıyor!

GEZİ protestolarının birinci yılında, artık alıştığımız görüntüleri bir kez daha izledik:

1.06.2014

Nasıl inanacağız bunca yalandan sonra

BAŞBAKAN Recep Tayyip Erdoğan ile oğlu arasında geçen telefon konuşmalarının “montaj” olduğu söylendi.

25.02.2014