EKSTRA
MENÜ

Kaban

Kaban haberleri sayfasında güncel ve son dakika Kaban hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 1.716 Kaban haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

Kaban Haberleri

Pınar Kabanın katili Serdar Dündarın ifadesi ortaya çıktı

Pınar Kaban'ın katili Serdar Dündar'ın ifadesi ortaya çıktı!

Erzurum'un Yakutiye ilçesinde sokak oynayan 13 yaşındaki Pınar Kaban'ı pompalı tüfekle rastgele ateş açarken gözünden vurarak öldüren Serdar Dündar'ın (19) emniyetteki ifadesi ortaya çıktı. Serdar Dündar ifadesinde tanımadığı bir kişinin suç aleti pompalı tüfeği metruk bir binaya bıraktığını, kendisinin de aldığını öne sürdü. Dündar, 'Arkadaşlarımla buluşmak için yürüdüğüm sırada Pınar’ı kaldırımda gördüm. Bir anda tüfek ateş aldı. Nasıl oldu anlamadım. Korkup kaçtım' dedi.

7.05.2021Gündem
Maganda kurbanı

Maganda kurbanı

İftar sonrası evinin önünde oyun oynayan henüz 13 yaşındaki Pınar Kaban, bir maganda kurşununa kurban gitti.

7.05.2021Gündem
13 yaşındaki Pınar, maganda kurşunu kurbanı

13 yaşındaki Pınar, maganda kurşunu kurbanı

Erzurum'un Yakutiye ilçesinde iftar sonrası pompalı tüfekle rastgele ateş açan Serdar Dündar (19), bu sırada sokakta oynayan Pınar Kaban’ı (13) sol gözünden vurdu. Saçmaların sol gözüne isabet ettiği Pınar yaşamını yitirdi. Küçük kızın babaannesi Nebahat Kaban, cenazede ağıtlar yakıp, gözyaşlarına boğuldu. Sosyal medya hesaplarında çok sayıda silahlı fotoğrafı olduğu ortaya çıkan Serdar Dündar gözaltına alındı. Aynı mahallede oturan İlhami Yıldız, ''Evden çıktım, kapıyı açtım, yerde cesedi buldum. Pınar'ı tanıdım. Pınar, Pınar diye bağırdım, ses çıkmadı'' dedi.

6.05.2021Haber
13 yaşındaki Pınar Kaban maganda kurbanı Kapıyı açtım, yerde cesedi buldum

13 yaşındaki Pınar Kaban maganda kurbanı! 'Kapıyı açtım, yerde cesedi buldum'

Erzurum'un Yakutiye ilçesinde iftar sonrası pompalı tüfekle rastgele ateş açan Serdar Dündar (19), bu sırada sokakta oynayan Pınar Kaban’ı (13) sol gözünden vurdu. Saçmaların sol gözüne isabet ettiği Pınar yaşamını yitirdi. Küçük kızın babaannesi Nebahat Kaban, cenazede ağıtlar yakıp, gözyaşlarına boğuldu. Sosyal medya hesaplarında çok sayıda silahlı fotoğrafı olduğu ortaya çıkan Serdar Dündar gözaltına alındı. Aynı mahallede oturan İlhami Yıldız, ''Evden çıktım, kapıyı açtım, yerde cesedi buldum. Pınar'ı tanıdım. Pınar, Pınar diye bağırdım, ses çıkmadı'' dedi.

6.05.2021Gündem
İngilizce kıyafetler & elbiseler - İngilizce kıyafetlerin isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

İngilizce kıyafetler & elbiseler - İngilizce kıyafetlerin isimleri, yazılışı, okunuşu ve telaffuzu konu anlatımı

İngilizcede kadınların giydiği elbiseler için ''clothes'', ''dress'' ve ''garment'' kelimeleri kullanılır. ''Outfit'' ve ''Clothing'' kelimelerinin sözlük anlamı ise kıyafettir. Kıyafet ve elbiseler kendi içerisinde Summer Dress (Yazlık Elbiseler), Sports Outfit (Spor Kıyafetler), Winter Clothes (Kışlık Kıyafetler) başta olmak üzere birçok çeşide ayrılır. İngilizce kıyafetlerin isimlerini ve anlamlarını örnek cümleler ile birlikte açıkladık.

4.05.2021Sözlük
Jarse Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Jarse Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Jarse Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Jarse Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

1700'lü yılların başından bu yana kullanılan jarse kumaş, ilk kez Fransa'da üretildi. Daha sonra Avrupa ülkelerine ithal edilen ürün, 1900'lü yıllardan itibaren dünya genelinde yaygın olarak kullanılmaya başlandı. Adını Jersey Adasından alan kumaş, genellikle yazlık ve mevsimlik kıyafetlerin üretiminde kullanılıyor. Jarse kumaş terletir mi? Özellikleri ve kullanım alanları nelerdir? Merak edenler için detaylı bir şekilde derledik.

Kaşe Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Kaşe Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Kaşe Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Kaşe Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Kaşe kumaş nedir? Kaşe kumaşın özellikleri nelerdir? Kaşe kumaşın temizliği nasıl yapılmalıdır? Kaşe kumaş hangi giysilerde kullanılmaktadır? Kaşe kumaş kullanımı nasıldır? Kaşe kumaş terletir mi? Kaşe kumaş nedir ve kaşe kumaş özellikleri ile kullanım alanları hakkındaki tüm bilgileri sizler için derledik.

Likralı Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Likralı Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Likralı Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Likralı Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları  

Son yıllarda giyim sektöründe talep edilen kıyafetler için birbirinden farklı kumaşlar kullanılıyor. Kumaşların özelliklerine ve genel yapılarına göre kullanıldıkları alanlar da belirleniyor. Özellikle likralı kumaş çok fazla tercih ediliyor. Likralı kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? İşte, merak edilen tüm detaylar.

Paraşüt Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Paraşüt Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Paraşüt Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Paraşüt Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Paraşüt kumaşlar modayı belirleyen ve sıkça kullanılan kumaşların başında gelir. Özellikle dış giyim sektöründe farklı biçimlerde kullanılır. Sizler için paraşüt kumaş nedir, nasıldır, terletir mi, paraşüt kumaş özellikleri, kullanım alanları konularını araştırdık. Ayrıca paraşüt kumaş esnek midir, sıcak tutar mı, terletir mi sorularının cevabını derledik.

Pes Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Pes Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Pes Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Pes Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Pes kumaş Polyesterin kısaltması olarak kullanılır. Pes kumaş tekstilde son zamanlarda çok daha yoğun kullanılmaktadır. Pamuklu kumaşların yerine alması amacı ile ortaya çıkmış bir üründür. Pamuk özelliğine yakın lifli bir yapısı vardır. Pamuk üretimi artan nüfusu cevap veremeyeceği için ortaya çıkarılmıştır. Pes kumaş ise bu ihtiyaca cevap verecek en yakın özelliklere sahip dokudur. İşte, merak edilen tüm detaylar.

Polar Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Polar Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Polar Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Polar Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Polar kumaş, eşofman ve pijama başta olmak üzere birçok kıyafetin üretiminde kullanılıyor. En çok bilinen çeşidi ise ise tıraşlı polar kumaştır. Koltuk ve yatak örtüsü takımlarının imalatında da kullanılan bu kumaşlar hem ucuz hem de kaliteli oldukları için tercih edilmektedir. Polar kumaş nedir ve nerelerde kullanılır? Polar kumaşın merak edilen özelliklerini sizin için derledik.

Polyester Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Polyester Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Polyester Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Polyester Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Üretimine ilk olarak 1940 yılında başlanılan ve insan yıkama bir kumaş çeşidi olan türe polyester ismi verilir. Polyester kumaşlar plastik olarak bilinen ve polimer türevi bir malzeme kullanılarak üretilen tekstil ürünleri arasında yer alır. Polyester kumaş nedir, nasıldır, özellikleri nelerdir ve daha fazlasını sizin için derledik.

Yün Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi Yün Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Yün Kumaş Nedir, Nasıldır Ve Terletir Mi? Yün Kumaş Özellikleri Ve Kullanım Alanları

Birbirinden farklı kumaş çeşitleri tekstil sektöründe sıkça kullanılmaktadır. Giyim sektörü ve ev tekstilinde de kullanılan bu kumaşların yapısı ve özellikleri de farklılık gösteriyor. Yün kumaşlar ise özellikle kış mevsiminde tercih ediliyor. Yün kumaş nedir, nasıldır ve terletir mi? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Beylikdüzünde yol çöktü, kamyon devrildi

Beylikdüzü'nde yol çöktü, kamyon devrildi 

İstanbul Beylikdüzü'nde kanalizasyon çalışması yapılan alanda yol çöktü. Çöken yolda bulunan İSKİ'ye ait hafriyat kamyonu devrildi.

26.01.2021Gündem
Paket paket destek

Paket paket destek

Pandeminin yarattığı sorunlara çare olmak için pek çok kurum ihtiyaç sahibi vatandaşlara destek oluyor. Hayırsever kurumlara yardım etmek de sizin elinizde.

Suriyenin Cerablus kentinde intihar saldırısı son anda engellendi

Suriye'nin Cerablus kentinde intihar saldırısı son anda engellendi

Türk Silahlı Kuvvetleri tarafından özgürleştirilen Suriye’nin Cerablus kentinde bulunan hastaneye yönelik intihar eylemi düzenlemek isteyen DEAŞ’lı 2 terörist güvenlik güçlerince engellendi. Eylem yapmaları son anda engellenen 2 canlı bombanın yapılan tahlillerinde ise kanlarında yüksek miktarda uyuşturucu tespit edildi.

14.01.2021Dünya
‘Barca’ya kısmen yasak

‘Barca’ya kısmen yasak

FC Barcelona takımının, Şişli’de ‘Barca’ ismini tescil ettiren Barca Tekstil şirketine açtığı marka davası, kısmen kabul edildi. Mahkeme, Barca Tekstil şirketinin sadece kendi adına kayıtlı tekstil ürünlerinde ‘Barca’ markasını kullanabileceğine karar verdi.

26.12.2020Ekonomi
Erzurum’da yoğun sis etkili oluyor

Erzurum’da yoğun sis etkili oluyor

Erzurum'un Aşkale ilçesi sabahın erken saatlerinde aniden bastıran yoğun sis dolayısı ile gözden kayboldu.

17.12.2020Gündem
Enflasyon kasımda yüzde 14.03 oldu, Bakan Elvan açıklama yaptı: ‘Etkilerini azaltmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz’

Enflasyon kasımda yüzde 14.03 oldu, Bakan Elvan açıklama yaptı: ‘Etkilerini azaltmak için tüm gücümüzle çalışıyoruz’

Tüketici Fiyat Endeksi (TÜFE) kasımda aylık bazda yüzde 2.3, geçen yılın aynı ayına göre yüzde 14.03 yükseldi. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan, “Yüksek enflasyonun vatandaşımız üzerindeki etkilerini en aza indirmek için tüm gücümüzle çalışıyoruz” dedi.

4.12.2020Ekonomi
Kasım ayının zam şampiyonu domates oldu

Kasım ayının zam şampiyonu domates oldu

Kasımda fiyatı en fazla artan ürün domates, en çok düşen ürün limon oldu.

3.12.2020Ekonomi
Beylikdüzünde kamyonet devrildi, kemikler yola saçıldı

Beylikdüzü'nde kamyonet devrildi, kemikler yola saçıldı

Beylikdüzü'nde şoförü yemek alırken park edildiği yerden yokuş aşağı kayan kamyonet, önce bir otomobile ardından da refüje çarparak devrildi.

2.12.2020Gündem
Sweatshirt Erkek modelleri - En iyi, ucuz kaliteli sweatshirt erkek fiyatları ve tavsiyeleri

Sweatshirt Erkek modelleri - En iyi, ucuz kaliteli sweatshirt erkek fiyatları ve tavsiyeleri

Hem kış aylarında hem de mevsim geçişlerinde giyilen erkek sweatshirt modelleri, pamuk, polyester ve süprem gibi kaliteli kumaşlardan imal edilmektedir. Esneme payı yüksek olan likralı modeller de sıklıkla tercih edilen ürünler arasında yer alıyor. 2020 yılının en ucuz ve en kaliteli erkek sweatshirt modelleri hangileri? Sizin için araştırdık.

Kot Ceket modelleri - En iyi, ucuz kaliteli kot ceket fiyatları ve tavsiyeleri

Kot Ceket modelleri - En iyi, ucuz kaliteli kot ceket fiyatları ve tavsiyeleri

Birçok kıyafetle kombin yapılabilen kot ceket modelleri, spor giyinmeyi sevenlerin öncelikli tercihleri arasında yer alıyor. Düğme ve cep detaylı modellerin dışında çizgili ve kürk yakalı ceketler de aynı kategoriden satın alınabilir. Hem kaliteli hem de ucuz kot ceket modelleri hangileri? Sizin için listeledik.

Kaban modelleri - En iyi, ucuz kaliteli kaban fiyatları ve tavsiyeleri

Kaban modelleri - En iyi, ucuz kaliteli kaban fiyatları ve tavsiyeleri

Mevsimlik kıyafetlerin doğru bir şekilde seçilmesi çok önemlidir. Özellikle de kış mevsiminde mont, bot ve kaban gibi giysiler alınır. Bu seçimlere de dikkat edilmelidir. Kaban modelleri nelerdir? Tüm ayrıntıları ile sizler için derledik.

Erkek Kaban modelleri - En iyi, ucuz kaliteli erkek kaban fiyatları ve tavsiyeleri

Erkek Kaban modelleri - En iyi, ucuz kaliteli erkek kaban fiyatları ve tavsiyeleri

Pamuk, elastan ve polyester gibi dayanıklı kumaşlardan imal edilen erkek kaban modelleri, online mağazalarda satışa çıkarılıyor. Siyah ve krem gibi karakteristik renklerin dışında haki, yeşil, kırmızı ve camel gibi renk alternatifleri de mevcut. Merak edenler için en ucuz ve en kaliteli kaban modellerini derledik.

Kaban nedir Palto ve kaban arasındaki fark

Kaban nedir? Palto ve kaban arasındaki fark

Palto ve kaban soğuk havalarda sıklıkla tercih edilen iki dış giyim kıyafeti. Peki, kaban nedir? Palto ve kaban arasındaki fark nedir? İşte sık sık karıştırılan kaban ve palto arasındaki fark…

2.11.2020Gündem
‘Kaba’ ama çok şık

‘Kaba’ ama çok şık!

Moda dünyası zaman zaman zarif silüetlerden uzaklaşıp kaba olarak adlandırabileceğimiz parçaları podyumlara taşıyor. Yakaladıkları şık tarzla da bu parçaları arzu nesnesi haline getirmeyi başarıyor. Bu sezon öne çıkan kalın ve tırtıklı tabanlı, iri burunlu botlar bunun en iyi örneklerinden...

Çırçır Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir Çırçır Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Çırçır Şelalesi Nerededir Ve Nasıl Gidilir? Çırçır Şelalesi Özellikleri, Giriş Ücreti Ve Ziyaret Saatleri (2020)

Sahip olduğu özellikler bakımından ülkemizde pek çok şelale bulunmaktadır. Birçok ilde bulunan şelalelerden birisi de Çırçır şelalesidir. Peki, Çırçır Şelalesi nerededir ve nasıl gidilir? Çırçır Şelalesi özellikleri, giriş ücreti ve ziyaret saatlerini sizlere yazımızda detaylıca açıkladık.

7.09.2020Seyahat
Mizgin öldürüldüğü gün üniversiteye yerleşmiş

Mizgin öldürüldüğü gün üniversiteye yerleşmiş

Batman'ın Sason ilçesinde dün akşam Toparlı ile Kaban aileleri arasında çıkan kavgada Nazmiye Kaban (40) tarafından boğazından bıçakla yaralandıktan sonra tedaviye alındığı hastanede yaşamını yitiren Mizgin Toparlı'nın (19) dün sonuçları açıklanan Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nda (YKS) Batman Üniversitesi bünyesindeki Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksekokulu'nun İlk ve Acil Yardım Bölümü'ne yerleştiği ortaya çıktı.

27.08.2020Gündem
Batman’da iki aile arasında bıçaklı kavgada genç kız öldü, babası yaralandı

Batman’da iki aile arasında bıçaklı kavgada genç kız öldü, babası yaralandı

BATMAN’ın Sason ilçesinde Toparlı ile Kaban aileleri arasında taş, sopa ve bıçağın kullanıldığı kavgada Mizgin Toparlı (19) adlı genç kız yaşamını yitirdi, babası ise yaralandı.

26.08.2020Gündem
Dolabınızda mutlaka olması gereken 12 kurtarıcı parça

Dolabınızda mutlaka olması gereken 12 kurtarıcı parça

Herkesin dolabında yer alan parçalar kişinin tarzına göre değişiklik gösterir. Ancak bazı parçalar var ki her kadının dolabında mutlaka bulunmalı. Çok çaba harcamadan harika görünmenize yardımcı olacak, zor anlarda sizi kurtaracak ve bu yüzden dolabınızda mutlaka olması gerekenler listesini veriyoruz.

Süleyman Toplusoy kimdir nereli ve kaç yaşında vefat etti

Süleyman Toplusoy kimdir nereli ve kaç yaşında vefat etti?

Süleyman Toplusoy, vefat etmesinin ardından biyografisi ile araştırılan isim olmaya başladı. Türkiye'nin önemli giyim firmalarından birisi olan Roman'ın sahibi olan Süleyman Toplusoy, hayatına dair merak edilenleri bir röportajında anlatıyor. İşte, Süleyman Toplusoy kimdir nereli ve kaç yaşında vefat etti sorularının cevabı

3.06.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek AYEDAŞ ve BEDAŞ ilçelere göre planlı elektrik kesintileri

Elektrikler ne zaman gelecek? AYEDAŞ ve BEDAŞ ilçelere göre planlı elektrik kesintileri

İstanbul'da yaşayan vatandaşlar elektrikler ne zaman gelecek sorusuna cevap ararken, Avrupa Yakası elektrik dağıtım sorumlusu BEDAŞ bir kaç ilçede olan elektrik kesinti listesini yayınladı. Anadolu Yakası elektrik dağıtım sorumlusu AYEDAŞ ise planlı elektrik kesintisi yapılmadığını resmi adresinden duyurdu. Peki İstanbul'un hangi semtlerindeki elektrik kesintisi var? İşte elektrikler ne zaman gelecek sorusunun cevabı

12.05.2020Gündem
Ürün Paketlerini Çamaşır Suyu İle Yıkamak Doğru mu

Ürün Paketlerini Çamaşır Suyu İle Yıkamak Doğru mu?

Koronavirüs ile mücadelede hepimiz hijyen seviyesini en üste çıkardık. Marketten aldığımız ürünleri temizlemeden yerleştirmiyor, kıyafetlerimizi hemen makineye atıyoruz. Peki ürün paketlerini çamaşır suyu ile yıkamak doğru mu? Prof. Dr. Galip Ekuklu, anlatıyor...

9.04.2020İyi Yaşam
Uzmanın tavsiyesi: Marketten aldığınız ürünlerin paketlerini çamaşır suyu ile yıkayın

Uzmanın tavsiyesi: Marketten aldığınız ürünlerin paketlerini çamaşır suyu ile yıkayın

Trakya Üniversitesi (TÜ) Tıp Fakültesi Halk Sağlığı Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Galip Ekuklu, Corona Virüsle mücadele sürecinde, market ya da benzeri yerlerden alınan ürünlerin paketlerinin sabunlu su ya da çamaşır suyuyla yıkandıktan sonra dolaba yerleştirilmesini önerdi.

9.04.2020Gündem
Elektrikler ne zaman gelecek 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

Elektrikler ne zaman gelecek? 10 Mart 2020 İstanbul elektrik kesintisi

10 Mart Salı gününde elektik kesintileri yaşanmaya devam ediyor. BEDAŞ ve AYEDAŞ elektrik kesintisi yaşanacak ilçeleri, mahalleleri ve kesintilerin süreceği zaman dilimini resmi sayfası üzerinden paylaştı. Vatandaşlar, planlı kesinti programı ile ikamet ettikleri ilçedeki kesintilerin ne kadar süreceğini görüntüleyebiliyor. İşte, 10 Mart 2020 Salı günü planlı kesinti programı...

10.03.2020Gündem
Şubat ayında fiyatı en fazla artan ve azalan ürünler

Şubat ayında fiyatı en fazla artan ve azalan ürünler

Şubat ayının zam şampiyonu yüzde 44,09 fiyat artışı yaşanan kabak oldu.

3.03.2020Ekonomi
Koronavirüs talebi artırdı Siparişlere yetişmek için gece gündüz çalışıyorlar

'Koronavirüs' talebi artırdı! Siparişlere yetişmek için gece gündüz çalışıyorlar

Tokat’ın Turhal ilçesinde bir tekstil fabrikası, giysi üretimini durdurarak, koronavirüsten korunmak için medikal tulum üretmeye başladı. Günde bin adet tulum üreten fabrika işçileri, siparişlere yetişmek için gece gündüz çalışıyor.

26.02.2020Gündem
Son dakika haberi... Türkler şokta: Çok korkuyoruz, bize uyku yok Yalçın abi

Son dakika haberi... Türkler şokta: Çok korkuyoruz, bize uyku yok Yalçın abi

Almanya’da geçen çarşamba gecesi neo-Nazi teröristin yaptığı katliamın yankıları sürüyor. Bu ülkede yaşayan Türkler kaygılı. Offenbach’ta yaşayan Karslı Recep, “Korkuyoruz, her an bizim de başımıza böyle bir felaket gelmesinden. Geceleri derin uykuya dalmaktan korkuyoruz” diyor.

22.02.2020Dünya
‘Teröristle göz göze geldik, bana ateş etmedi’

‘Teröristle göz göze geldik, bana ateş etmedi’

Terör saldırısında Midnight nargile barda olan ve şans eseri yara almadan kurtulan 19 yaşındaki Hanau Rahman Yılmaz, o anları Hürriyet’e anlattı:

21.02.2020Avrupa
Vali Sonel, üşüyen Hıdır Onbaşıya kabanını verdi

Vali Sonel, üşüyen 'Hıdır Onbaşı'ya kabanını verdi

TUNCELİ Valisi Tuncay Sonel, Aleviler için kutsal sayılan Hızır oruçlarının son gününde cemevini ziyaret etti. Boynuna astığı müzik çalardan türkü çalan, 'Hıdır Onbaşı' lakaplı Hıdır Aydın'ın üşüdüğünü fark eden Sonel, üzerindeki kabanı çıkarıp, giydirdi.

14.02.2020Gündem
Katie Holmes Bir Kombinde İki Moda Kuralını Yıktı

Katie Holmes Bir Kombinde İki Moda Kuralını Yıktı

Sanıyoruz ki Katie Holmes da kuralların yıkılmak için var olduğunu düşünenlerden... Öyle ki Holmes, New York sokaklarında en bilinen ve en temel moda kurallarını yıktı.

Yazar Sonuçları

Basit girişimi nakışla işlediler

Her ikisi de farklı sektörlerde kariyerlerine satış alanında yön verir. Her buluşmalarında da yaşamı renklendirmek için neler yapabileceklerini konuşurlar. İşten kumsaldaki yaşama kadar birçok alanda insanların kendilerini iyi hissettirecek kıyafetlere ihtiyaç duyduğunu düşünürler. Ve Selvin Yeşukan Çevikel ile Tuba Özen Yazar, farklı sektörlerdeki birikimlerini hazır giyime aktarmaya karar verir. Giyimde basit bir yaşam hedefiyle Çevikel ve Yazar, 2016’da kendi markalarını kurar. Bugün İzmir’de Live Basic markasıyla tişörtten kimonoya kadar çeşitli ürünlere nakış ekleyerek katma değer yaratan Selvin Yeşukan Çevikel ve Tuba Özen Yazar’ın hedefinde ise daha fazla ülkeye ulaşmak var.

16.05.2021

Kafayı afiyetle yiyoruz

En sevdiğimiz kış yemeklerinden biri değil midir kapuska? Ve ne ilgisi vardır lahananın, kabotajla?

15.01.2021

Soğuk havalarda şık olmak mümkün mü?

Çok ama çok üşüyen bir insan olarak kabus dolu günlerim başladı. Havaların soğumasıyla birlikte kıyafet seçimlerimde ilk önce sıcak tutup tutmadığına bakıyorum.

28.11.2020

Sezonun Trend Parçaları

Bulunduğumuz sezonun birbirinden trend parçaları yine bizi moda dünyasında ve dönemlerde seyahate çıkarır cinsten. Tekerrür eden parçalardan vintage parçalara, modern kesimlerden canlı renklere…

16.11.2020

Markaların doğru bilinen yanlış okunuşları

Sosyete ve sosyal çevremde çok iyi okullarda okumuş, hayatının bir kısmını yurtdışında geçirmiş, pahalı ve trend kıyafetleri alıp giyen, zengin bir isimle evlenip maddi olarak çok iyi yerlere gelen, kendini bilirkişi olarak gören fakat nerede ne giyeceğini bilmeyen, moda terimlerinden bihaber ve hatta en önemlisi o kadar para verip giydiği markanın ismini doğru telaffuz edemeyen çok kişi var.

14.11.2020

Erkek şiddetine artık dur deyin!

Reddettiği erkek tarafından öldürülen Pınar Gültekin, bir plazanın 20. katından atılan Şule Çet, 5 yıl önce bir minibüste cinsel saldırıya direndiği için öldürülen Özgecan Aslan için seslerini yükseltmiş, “Kadın cinayetleri son bulsun” demişti. Olmadı. Pınar, Şule, Özgecan, Emine, Münevver... İsimler değişiyor, gerçek değişmiyor. Peki neden? Nasıl duracak bu erkek şiddeti? Uzmanlara sordum.

23.07.2020

Bu fiyatlar şirketin sağlığını bozar

THY Yönetim Kurulu ve İcra Komitesi Başkanı İlker Aycı maliyetlerin çok yükselmesinden yakınıyor. Bu maliyetler altında ezilmemek daha doğrusu şirketin sağlığı için bir dizi tedbirlere hazırlanıyor. Yolculara da yüklenmek istemediklerini belirten Aycı, “Otobüs yolculuklarında bile tavan ücreti 500 TL olarak belirlendi. Uçaklarda iç hatlarda bu ücret Ekim 2019’da belirlenen şekliyle tek yön 450 liraydı. Bu tavan ücreti ile uçmak şirketin sağlığını bozar” diyor.

27.05.2020