EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Josef

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.742 haberi bulunmuştur.

Josef Haberleri

Deutsche Banka ulaşan yolsuzluk soruşturması

Deutsche Bank'a ulaşan yolsuzluk soruşturması

Son iki yılda dünyanın en büyükleri arasında yer alan şirketleri ve yöneticilerini sarsan finans suçlarına bir Alman devinin de adı karıştı.

18.02.2003Ekonomi
Yolcuların listesi

Yolcuların listesi

Kaçırılan THY uçağında bulunan yolcuların isimleri belli oldu. Uçağın yolcu listesi şöyle:

29.03.2003Gündem
Metro: Türkiye büyürse yatırımımız da büyür

Metro: Türkiye büyürse yatırımımız da büyür

Metro Group Genel Müdürü Karl Josef Baum, Türkiye'nin bu yıl tahmin edildiği gibi yüzde 5 büyümesi halinde Metro'nun Türkiye'ye 2004 yılında yapacağı yatırımın artacağını söyledi.

17.04.2003Ekonomi
Uçan Süpürgede iki efsane

Uçan Süpürge'de iki efsane

Bu yıl 8 Mayıs ile 15 Mayıs tarihleri arasında düzenlenecek olan 6'ncı Uluslararası Uçan Süpürge Kadın Filmleri Festivali, beyazperdenin iki efsane kadın oyuncusu için özel bölüm ayırdı. Cahide Sonku ve Marlene Dietrich adlarına düzenlenen özel bir bölümle anılacak. Dietrich'in dört, Sonku'nun üç filmi festival seyircisiyle buluşacak.

22.04.2003Kelebek
Anne Franka babasının ortağı mı ihanet etti

Anne Frank'a babasının ortağı mı ihanet etti

İkinci Dünya Savaşı'nda yaşanan Yahudi soykırımının simgesi haline gelen ''Anne Frank'ın Hatıra Defteri'' adıyla bilinen anıları milyonlarca kişi tarafından okunan; başına gelenler sinema ve tiyatroya aktarılan talihsiz Musevi kızı Anne Frank ve ailesine kimin ihanet ettiği konusunda yapılan bir araştırma yeni verilerin ortaya çıkmasına yol açtı.

1.05.2003Gündem
Spermlerin ölmesine neden olan gen bulundu

Spermlerin ölmesine neden olan gen bulundu

Kanadalı ve Avusturyalı bilim adamları, eksikliğinde spermlerin ölmesine neden olan bir gen buldular.

Anlaşma tamam, imza cuma günü

Anlaşma tamam, imza cuma günü

F.Bahçe Kulübü'nün Alman teknik adam Christoph Daum'la her konuda anlaştığı ve cuma günü resmi sözleşmeyi imzalayacağı açıklandı. Daum'un yarın İstanbul'a gelmesi bekleniyor. Öte yandan Doğan Haber Ajansı'na açıklamalarda bulunan Daum, "İkinci vatanımda çalışmaktan mutluluk duyacağım'' dedi.

4.06.2003Futbol
Tebrikler Silvio

Tebrikler Silvio

İtalya Başbakanı Berlusconi'nin Alman bir parlamenteri Nazi komutanına benzetmesi AB'de büyük dalgalanma yaratırken, ABD Başkanı Bush'tan destek buldu. Irak savaşında destek vermedikleri için Fransa ve Almanya ile arası açık olan Bush, yeni Avrupa'nın liderlerinden olan Berlusconi'yi tebrik etti.

3.07.2003Dünya
En güçlü lider John Browne

En güçlü lider John Browne

Fortune dergisi dünya işadamları arasında yaptığı araştırmada, ABD dışında en etkili ve başarılı işadamlarının sıralamasını yaptı.Araştırma sonunda birinci sırayı British Petroleum (BP) şirketinin baş icra yetkilisi John Browne aldı.

24.07.2003Ekonomi
Hitler değilim, sadece onun için belgesel çektim

'Hitler değilim, sadece onun için belgesel çektim'

Dansçı, fotoğrafçı, oyuncu, yönetmen ve 70 yaşından sonra da dalgıç. Nasyonal Sosyalist Parti için çektiği belgeseller nedeniyle "Hitler'in yönetmeni" olarak anılan, sinema tarihinin en tartışmalı kişisi Leni Riefenstahl, geçen yıl 22 Ağustos'ta 100'üncü yaşını kutlamıştı. "Mükemmel filmler yaptığım için mükemmel bir kurban oldum" diyen Riefenstahl, bütün suçlamalara ve hatta hayata meydan okumayı son nefesini verinceye kadar sürdürdü.

9.09.2003Gündem
Bavyera seçimlerini iktidardaki Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi kazandı

Bavyera seçimlerini iktidardaki Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi kazandı

Almanya'nın Bavyera eyaletinde bugün yapılan eyalet meclisi seçimlerini, iktidardaki Hıristiyan Sosyal Birlik Partisi (CSU) büyük farkla kazandı.

21.09.2003Dünya
Y.O. arkadaşlarıyla okuyacak

Y.O. arkadaşlarıyla okuyacak

İzmir'de HIV virüsü taşıyan Y.O.'ya okul yolu açıldı. Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, ‘‘Y.O.'nun eğitimine normal koşullarda devam etmesinde bir sakınca olmadığına dair rapor var. Çoklu eğitim kararı aldık’’ dedi.

24.09.2003Gündem
Y.O. arkadaşlarıyla okuyacak

Y.O. arkadaşlarıyla okuyacak

Milli Eğitim Müdürü Kamil Aydoğan, ‘‘Y.O.'nun eğitimine normal koşullarda devam etmesinde bir sakınca olmadığına dair rapor var. Çoklu eğitim kararı aldık’’ dedi.

24.09.2003Gündem
Murat Demirelin yurtdışı yasağı kalktı

Murat Demirel'in yurtdışı yasağı kalktı

Çete kurarak Egebank'ı sistemli ve planlı olarak zarara uğratma suçlamasıyla yargılanan bankanın eski sahibi Yahya Murat Demirel ve Nail Keçili'nin de arasında bulunduğu 37 sanık hakkında konulan yurtdışına çıkış yasağı kaldırıldı.

25.09.2003Gündem
Erotik liderlik (Erotic leadership) (2)

Erotik liderlik (Erotic leadership) (2)

Dünyanın İlk Canlı Siyaset Açıkoturumu... Liderlik konseptinde, kişisel cazibe unsurunu ön plana alan bu çalışmamla, dünya literatürüne yeni bir kavram kazandırmanın mutluluğu yanında, iş dünyasından siyasete, spordan sanata kadar geniş bir yelpazedeki kişisel ve kurumsal liderlere de yeni bir bakış açısı sunuyorum.

27.10.2003Gündem
İstanbulda bomba dehşeti

İstanbul'da bomba dehşeti

İstanbul Kuledibi'ndeki Neve Şalom ve Şişli'de Betyaakov Sinagogu yakınlarında saat 09.30'da iki ayrı patlama meydana geldi. Bomba yüklü araçlarla yapılan saldırılarda biri polis, 20 kişi öldü ve 303 kişi yaralandı. Güvenlik kameralarında, Kuledibi'ndeki patlamaya kırmızı renkli bir otomobilin yolaçtığı belirlendi.

 • Dehşetin fotoğrafları için tıklayınız (FOTO GALERİ)

  15.11.2003Gündem
 • Deutsche Bank CEOsuna 70 milyon dolar davası

  Deutsche Bank CEO'suna 70 milyon dolar davası

  Almanya'nın en büyük bankası Deutsche Bank'ın (DB) CEO'su Josef Ackerman, Alman telekomünikasyon şirketi Mannesman'ın yöneticilerine usulsüz ödeme yapmakla suçlanıyor.

  23.01.2004Ekonomi
  2010 yılında, tıp sağlık, bilim ve teknoloji için 17 bilimsel öngörü

  2010 yılında, tıp sağlık, bilim ve teknoloji için 17 bilimsel öngörü

  Bilim, her yeni gelişmeyle birlikte gelecek için olağanüstü ve umut verici vaatlerde bulunuyor. İşte size Amerikan ve Alman uzmanlardan, önümüzdeki 6 yıl sonunda 17 alanla ilgili nelerin gerçekleşebileceği konusunda ilginç kestirimler.

  27.01.2004Spor
  Lunapark treniyle Mars yolculuğu

  Lunapark treniyle Mars yolculuğu

  Avrupa’nın en büyük uzay parkında Galaxie Express ile yolculuk güneş sisteminde muhteşem bir gezinti sunuyor.

  29.01.2004Spor
  Akın: Bild ırkçılık yaptı

  Akın: "Bild ırkçılık yaptı"

  54. Berlin Film Festivali'nde Altın Ayı ödülünü kazanan Duvara Karşı (Gegen die Wand) filminin yönetmeni Fatih Akın, Alman Bild Gazetesi'ni ırkçılık yapmakla suçladı. Akın, Stern dergisiyle yaptığı söyleşide, Bild'in, Duvara Karşı'da oynayan Sibel Kekilli ve Birol Ünel hakkındaki yayınladığı haberlerin ardında ırkçı bir kampanya olduğunu belirtti.

  10.03.2004Gündem
  İsa’nın Çilesi filmine Antakya Ortodoks Kilisesi’nden tepki

  İsa’nın Çilesi filmine Antakya Ortodoks Kilisesi’nden tepki

  Dünyada da tartışmalara yol açan İsa'nın Çilesi filminin 9 Nisan günü gösterime girmesi, Antakya Hıristiyan Rum Ortodoks Kilisesi cemaatini rahatsız ediyor.

  22.03.2004Gündem
  İsa’nın Çilesi filmine Antakya Ortodoks Kilisesi’nden tepki

  İsa’nın Çilesi filmine Antakya Ortodoks Kilisesi’nden tepki

  İsa'nın Çilesi filminin 9 Nisan günü gösterime girmesi, Antakya Hıristiyan Rum Ortodoks Kilisesi cemaatini rahatsız ediyor.

  22.03.2004Gündem
  Sihirli gösteri Başkent’e geliyor

  Sihirli gösteri Başkent’e geliyor

  Prag’ın sembollerinden Laterna Magika Dans Tiyatrosu, masalsı komedi oyunu ‘The Wonderful Circus’u Ankaralı sanatseverlerle buluşturuyor. Philip Morris/Sabancı’nın desteğiyle 21’inci Uluslararası Ankara Müzik Festivali’nde sahne alacak sihirli gösteride, müzik, canlı performans ve dans üçlüsü ilk kez birlikte kullanılıyor.

  15.04.2004Kelebek
  Aya İrinide Avrupa Günü konseri

  Aya İrini'de Avrupa Günü konseri

  Avusturya Liseliler Vakfı'nın geleneksel olarak düzenlediği 9 Mayıs Avrupa Günü Konseri'nin bu yılki konuğu, geçmişi 1946 yılına kadar uzanan Wiener Saenger Knaben (Viyana Genç Erkekler Korosu). Topluluğun Aya İrini'deki konseri saat 18:30'da başlıyor. Şef Martin Schebestar.

  5.05.2004Gündem

  Yazar Sonuçları

  Saddam tamam ama ya Dino'lar?

  Çehresini hayal meyal hatırlıyorum. Akşamları arabamı almak üzere yanından geçerken tel parmaklıklı çit arkasında siluetini görürdüm. Taşımacılık şirketi Josef'in donuk görünüşlü ofislerinin kapısını mekan edinmiş bir evsizdi.

  2.03.2003

  Awacs politika Alman turisti etkileyecek

  TÜRKİYE Araştırmalar Merkezi'nin düzenlediği 5. Türk-Alman Sempozyumu nedeniyle Antalya'dayım.

  31.03.2003