EKSTRA
MENÜ
Arşiv

Josef

ile ilgili tüm haberleri, son dakika haber ve gelişmelerini bu sayfamızdan takip edebilirsiniz. Bugün haberlerinde son durum nedir? İşte tüm flaş gelişmeler...

Toplam 2.761 haberi bulunmuştur.

Josef Haberleri

Erkeksi ve erotik

Erkeksi ve erotik

İzmir'in en önemli yapılarından biri Asansör. İzmir'de Yahudiler'in yoğun olarak yaşadığı yıllarda bir uçurumla ayrılan mahalleleri birleştirmiş.

13.07.2001Seyahat
Güney Afrikanın Mengelesi

Güney Afrika'nın Mengelesi

Güney Afrika'da sadece zencileri öldürecek bir zehir üzerinde çalışan Dr. Ölüm lakaplı Wouter Basson mahkemede hesap veriyor.

10.08.2001Dünya
Türkiye, bilişimde de atlama tahtası olsun

Türkiye, bilişimde de atlama tahtası olsun

İsrail Yazılım Şiirketleri Birliği Başkanı Amiram Shore, Türkiye'nin İsrail için çok büyük bir pazar olmasına karşın salt pazar olarak bakmadıklarını vurguladı. Shore, ‘‘Türkiye'ye bilgi transferi ve bilgi yansıması için bir atlama tahtası olarak görüyoruz’’ dedi.

6.09.2001Ekonomi
Kamyon yarışını iyi tampon atan kazandı

Kamyon yarışını iyi tampon atan kazandı

Prag'ın kuzey doğusundaki Most kenti, geçtiğimiz hafta sonu büyük bir kalabalığa ev sahipliği yaptı. Burada 2001 FIA Avrupa Kamyon Yarışları yapılıyordu. Good Year'ın davetlisi olarak yirmi kişilik Türk grubu da bu heyecana ortak oldu.

7.09.2001Gündem
Terörist Bin Ladinin ilham kaynağı Goebbels

Terörist Bin Ladin'in ilham kaynağı Goebbels

Afganistan'da saklanan radikal İslamcı terörist Usame Bin Ladin'in New York'taki gökdelenlere uçaklı intihar eylemi düzenleme ‘‘ilhamını’’ Nazilerin Propoganda Şefi Josef Goebbels'ten aldığı bildirildi.

30.09.2001Dünya
Daum davasında yeni gelişme

Daum davasında yeni gelişme

Uyuşturucu davasından Koblenz Bölgesel Mahkemesi'nde yargılanmasına devam edilen Daum dün 4. duruşmada yeniden yargıç önüne geçti.

6.11.2001Spor
Sinemacılar Ankarada buluştu

Sinemacılar Ankara'da buluştu

Başkent Ankara yoğun politik gündeminden sinema sayesinde biraz da olsa uzaklaşacak. Ekonomik kriz nedeniyle üç kez ertelenen 13. Uluslararası Ankara Film Festivali 26 Kasım ile 9 Aralık tarihleri arasında yapılıyor.Festivalde dünyanın dört bir yanından 350 film seyirciyle buluşacak.

17.11.2001Gündem
Haneke huzursuz seyirler diler

Haneke 'huzursuz seyirler' diler

Londra'daki bir festivalde yeralan filmlerini, "Size huzursuz seyirler dilerim" diyerek sunan Michael Haneke'nin Piyanist (La Pianiste) adlı filmi seyirciyle buluşuyor. Sinema filmini, bir kaç saatte tüketilecek bir 'nesne' olarak görmeyen Haneke, seyirciyi 'sarsarak' kayıtsızlıktan kurtarmaya çalıştığını söylüyor.

28.11.2001Gündem
Köpeği bıraktı, koyun kesmeye başladı

Köpeği bıraktı, koyun kesmeye başladı

Kendini bilim adamı sanıp, köpekleri ameliyat ettiği için adı ‘‘Türk Mengelesi’’ne çıkan emekli hademe, bu kez de koyunları kesip biçip kalp ameliyatı yapıyor.

4.12.2001Gündem
Türkiye çıkışa geçti treni kaçırmadan geldik

Türkiye çıkışa geçti treni kaçırmadan geldik

Alman Yatırım ve İş Geliştirme Kuruluşu DEG'in Başkanı Josef Flosbach Türkiye'nin çıkışa geçtiğini ve Türkiye'ye yatırım için en iyi zaman olduğunu söyledi. DEG'in 30 milyar euro kaynağı ve 4.2 milyar euroluk sermaye ortaklığı bulunan dev bir kuruluş olduğunu belirten Flosbach, ‘‘Türkiye'de yatırımlarımızı, gıda, tekstil ve hafif sanayi alanlarında sürdüreceğiz’’ dedi.

16.12.2001Ekonomi
Krizde yatırımını kesmeyen de vardı

Krizde yatırımını kesmeyen de vardı

2001'de, siyasi ve ekonomik belirsizliklere rağmen Türkiye'nin potansiyeline güvenerek yeni yatırımlar yapanlar da oldu. ‘‘Türkiye'nin krizi atlatacağına inanıyoruz ve Türkiye'nin geleceğine yatırım yapıyoruz’’ diyen firmaların bazıları irili-ufaklı yatırımlar yaparken, bazıları dev yatırımlara imza atma cesaretini gösterdi.

30.12.2001Ekonomi
Lorant dönemi resmen başladı

Lorant dönemi resmen başladı

Fenerbahçe'de Werner Lorant dönemi resmen başladı. Sarı-lacivertli kulüp, Werner Lorant ile Fenerbahçe Burnu'ndaki kulüp binasında gerçekleştirilen törenle opsiyonlu olarak 2.5 yıllık sözleşme imzaladı. Başkanı Aziz Yıldırım ve yönetim kurulunun hazır bulunduğu imza töreni sonrasında Alman teknik adamın, mesaisi resmen başlamış oldu.

3.01.2002Futbol
Acı geni bulundu

'Acı' geni bulundu

Kanadalı bilim adamları, genetik bir kontrol mekanizmasının, "acı hissini" düzenlediğini keşfetti. Uzmanlar, genin bulunuşuyla ağrı tedavisinde yeni bir vizyon doğduğu görüşünde.

14.01.2002Gündem
Derviş Dünya Ekonomik Forumuna katılacak

Derviş Dünya Ekonomik Forumu'na katılacak

Ekonomiden sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş, bu yıl Davos yerine 31 Ocak-4 Şubat tarihlerinde New York'ta düzenlenecek Dünya Ekonomik Forumu toplantılarına katılacak.

28.01.2002Ekonomi
Derviş önce Davos, sonra Londra yolcusu

Derviş önce Davos, sonra Londra yolcusu

Ekonoiden Sorumlu Devlet Bakanı Kemal Derviş, 31 Ocak-4 Şubat tarihlerinde New York'ta yapılacak olan Dünya Ekonomik Forumu toplantılara katılacak.

29.01.2002Ekonomi
Metro: Önümüzü açın 100 milyon dolar getirelim

Metro: Önümüzü açın 100 milyon dolar getirelim

Yabancı sermayenin önündeki bürokratik engellere bir yakınma da önemli market zincirlerini bünyesinde toplayan Alman Metro Grubu'ndan geldi. Metro AG'nin Murahhas Azası Karl Josef Baum, ‘‘Türkiye'de 500 milyon dolarlık yatırım yaptık. 100 milyon dolar daha getireceğiz. Ancak, işlemler çok yavaş ilerliyor’’ dedi.

9.03.2002Ekonomi
Zeka geriliğine neden olan gen saptandı

Zeka geriliğine neden olan gen saptandı

Bilim adamları, kalıtımsal olduğu bilinen zeka geriliği ve epilepsiye neden olan yeni bir gen saptandığını açıkladı.

11.03.2002Gündem
Epilepsiye yol açan gen bulundu

Epilepsiye yol açan gen bulundu

Avustralyalı bilim adamları, epilepsi (sara) hastalığı ve belirli öğrenme sorunlarına yol açtığına inandıkları bir geni tespit ettiler.

18.03.2002Dünya
Dauma umut ışığı

Daum'a umut ışığı

Alman hocanın yargılandığı davada inandırıcı deliller ortaya konulamadı. Koblenz Mahkemesi'nde Beşiktaş Teknik Direktörü'nün ceza almasının sağlanması için sabıkalı şahitlere baskı yapıldığı iddia ediliyor. Geri planda tutulan Rubens'in mahkeme ile pazarlık yaptığı ortaya çıkarsa dava düşecek.

22.03.2002Spor
Kıran kırana pazarlık

Kıran kırana pazarlık

Beşiktaş Teknik Direktörü Daum, Koblenz Bölgesel Mahkemesi'nde devam eden uyuşturucu davasının dünkü 27. duruşmasından önce kapalı kapılar ardında yapılan görüşmede mahkeme heyetine 200 bin Euro para cezası ödemek koşuluyla davanın düşürülmesi teklifinde bulundu. Ancak mahkeme bu miktarı az buldu. Gelişmeleri değerlendiren Daum'un avukatı Dr. Ralf Mayer, "Tünelin sonu göründü, bu iş üç haftaya kadar biter" dedi.

10.04.2002Futbol

Yazar Sonuçları

Soylu içkinin dekoru

Geçen hafta Ren nehri üzerinde romantik bir geziyi anlatacağım derken ancak nehrin kenarına varabilmiştim. Yiyip içtiklerim de ister istemez bir günün öğünleriyle sınırlı kaldı.

21.07.2001

Marlene Dietrich'in şarabı

Berlin'de Adlon Hotel'in barında otururken, arkadaşım 'Intercontinantal'deki Marlène Dietrich Bar'a da gidelim seninle', dedi. Birkaç gün sonra Marlène'in 100. doğum yıldönümüymüş...

5.01.2002