EKSTRA
MENÜ

John Kerry

John Kerry haberleri sayfasında güncel ve son dakika John Kerry hakkında haberler ile bilgiler bulunmaktadır. Toplam 2.774 John Kerry haberi, videosu, fotoğrafı ve yazar yazısı yer almaktadır. Geçmişte ve bugün yeni yayımlanan son durum gelişmeleri ile pek çok haber..

John Kerry Haberleri

‘Uçuşa yasaklı bölge’yi görüştüler

‘Uçuşa yasaklı bölge’yi görüştüler

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry’nin, önceki gün Birleşmiş Milletler’de yaptığı konuşmada ateşkesin kurtarılması için Suriye’de bazı bölgelerde uçuşa yasaklı bölge ilan edilmesine Rusya ve İran’dan olumsuz yanıt geldi.

22.09.2016Dünya
Rusya’dan ABD’nin Suriye’de ‘uçuşa yasak bölge’ önerisine yanıt

Rusya’dan ABD’nin Suriye’de ‘uçuşa yasak bölge’ önerisine yanıt

Rusya Dışişleri Bakanlığı, ABD'nin, Suriye'de Rus ordusu dahil tüm hava güçlerinin belirli bölgelerde uçuşlarını durdurması şeklindeki önerisinin "işe yaramayacağını" savundu. ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Suriye’de kilit noktalarda tüm uçakların uçuşunun yasaklanması gerektiğini söylemişti. Suriye'de uçuşa yasak 'güvenli bölge' kurulması fikri, Türkiye tarafından Mayıs 2013'ten bu yana öneriliyordu.

22.09.2016Dünya
ABD Dışişleri Bakanı Kerry’den uçuşa yasak bölge çağrısı

ABD Dışişleri Bakanı Kerry’den 'uçuşa yasak bölge' çağrısı

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, Birleşmiş Milletler (BM) Güvenlik Konseyi’nde yaptığı açıklamada Suriye’de kilit noktalarda tüm uçakların uçuşunun yasaklanması gerektiğini söyledi. Suriye'de uçuşa yasak 'güvenli bölge' kurulması fikri, Türkiye tarafından Mayıs 2013'ten bu yana öneriliyordu.

22.09.2016Dünya
Kerry: Suriye savaş uçaklarının uçuşları sınırlandırılabilir

Kerry: Suriye savaş uçaklarının uçuşları sınırlandırılabilir

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, "Suriye savaş uçaklarının, meşru muhalefetin bulunduğu bölgelerde uçması sınırlandırılabilir" dedi.

21.09.2016Dünya
ABDye göre yardım konvoylarını Rusya vurdu

ABD'ye göre yardım konvoylarını Rusya vurdu

Suriye'nin Halep kentinde yardım konvoyuna düzenlenen saldırıya ilişkin ilk bulguların Rusya'yı işaret ettiği belirtildi.

20.09.2016Dünya
Çavuşoğlu: Hatalar yapıldı

Çavuşoğlu: Hatalar yapıldı

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Amerikan yayın kuruluşu CNN International’da Christiane Amanpour’un sorularını yanıtlarken, darbe girişimine aktif olarak katılan kişilerin tutuklandığını, bu yapıyı destekleyen ve üyesi olan kişilerin de devlet kurumlarından uzaklaştırıldığını söyledi.

20.09.2016Dünya
Çavuşoğlu, CNN Internationala konuştu

Çavuşoğlu, CNN International'a konuştu

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 40 yıldır asker, yargı, polis gibi devlet kurumlarının yanı sıra Dışişleri Bakanlığına da sızdığını ve örgütle bağlantılı bakanlık çalışanı sayısının son 5-6 yıldır 500'den fazla olduğunu belirterek, "Başka devlet kurumlarına sızanların sayısının ne kadar olduğunu aslında siz tahmin edebilirsiniz. Türk ulusunun bir daha böyle bir durumla karşı karşıya gelmemesi konusunda emin olmak zorundayız." dedi.

19.09.2016Gündem
Ateşkesi bitirdiler

Ateşkesi bitirdiler

Suriye’de Kurban Bayramı’nın birinci günü başlayan ateşkes sona erdi. Suriyeli muhalifler, ateşkesin pratik olarak sona erdiğini açıkladı. Suriye ordusu ise ateşkesin bittiğini açıkladıktan saatler sonra Halep’te insani yardım konvoyunu vurdu. Bu saldırıda 12 Kızılhaç görevlisi öldü. ABD Dışişleri Bakanı Kerry ise ateşkesin ‘kırılgan’ olduğunu ancak devam ettiğini söyledi.

19.09.2016Dünya
Suriyedeki ateşkes sona erdi

Suriye'deki ateşkes sona erdi

Suriye Ordusu, ABD ve Rusya'nın girişimi ile başlatılan Suriye'deki ateşkesin sona erdiğini duyurdu.

19.09.2016Dünya
Rusya ABDnin saldırısına kızdı, ateşkes anlaşmasını kısmen açıkladı

Rusya ABD'nin saldırısına kızdı, ateşkes anlaşmasını kısmen açıkladı

Rusya'nın Birleşmiş Milletler Daimi Temsilcisi Vitaliy Çurkin, ABD öncülüğündeki uluslararası koalisyonun gerçekleştirdiği Deyr ez Zor saldırısının ardından Moskova ile Washington arasındaki ateşkes anlaşmasından bazı bölümleri kamuoyuyla paylaştı.

19.09.2016Dünya
ABDden Rusyaya sert uyarı: Gösteriş yapmayı bırakın

ABD'den Rusya'ya sert uyarı: Gösteriş yapmayı bırakın

ABD Dışişleri Bakanı Kerry, Suriye'de ateşkesin etkin şekilde uygulanamaması ve insani yardımların yerlerine ulaştırılamaması konusunda Esad rejimini sorumlu tuttu.

19.09.2016Dünya
Son dakika haberi: ABD Suriye ordusunu bombaladı

Son dakika haberi: ABD Suriye ordusunu bombaladı

Rusya Savunma Bakanlığı, ABD öncülüğündeki koalisyon güçlerinin Suriye'nin doğusundaki Deyr Ez-zur ilinde Suriye rejimine ait bir askeri üssü vurduğunu açıkladı. Açıklamada 62 Suriye askerinin öldüğü de belirtildi. Rusya'dan sonra bir açıklama yapan ABD Merkez Kuvvetler Komutanlığı (CENTCOM) ise hedeflerin 'IŞİD sanılarak vurulduğunu' belirtti ve hava operasyonlarının durdurulduğunu açıkladı. Öte yandan Rusya'nın talebi üzerine Birleşmiş Milletler Güvenlik Konseyi (BMGK) acil toplandı.Kapalı toplantının ardından ABD ve Rusya elçileri karşılıklı suçlamalarda bulundu.

17.09.2016Dünya
Çavuşoğlu ve Kerry telefonda görüştü

Çavuşoğlu ve Kerry telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, bugün ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile bir telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

16.09.2016Gündem
flaş

flaş

16.09.2016Ankara
Suriyede ateşkes 48 saat uzatılacak

Suriye'de ateşkes 48 saat uzatılacak

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un, Suriye'deki 7 günlük ateşkesin 48 saat uzatılması konusunda anlaştığı bildirildi.

15.09.2016Dünya
Kıbrıs’ta 3 ayda çözüm sözü

Kıbrıs’ta 3 ayda çözüm sözü

KIBRIS’ta Türk ve Rum liderler Mustafa Akıncı ile Nikos Anastasiadis arasında yaklaşık 2 yıldır devam eden müzakerelerde Rum tarafı ilk kez “3 ay içinde çözüm” hedefinde Türklerle aynı noktaya geldi.

14.09.2016Dünya
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile John Kerry telefonda görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ile John Kerry telefonda görüştü

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry, mevkidaşı Mevlüt Çavuşoğlu'nu aradı. Görüşmede Çavuşoğlu, ABD’nin Ankara Büyükelçisinin ifadelerinden duyulan rahatsızlığı da Kerry’e iletti.

13.09.2016Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan sert sözler

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan sert sözler

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD'ye yönelik, "Sizin büyükelçileriniz Türkiye'de bir vali değil, büyükelçiliğini adam gibi yapacak. Viyana Sözleşmesi çerçevesinde görevini yapacak. Türkiye'nin valisi gibi davrananların hiçbirine müsaade etmeyiz" dedi.

13.09.2016Gündem
Son dakika haberi: Suriyede ateşkes başladı, işte yaşananlar

Son dakika haberi: Suriye'de ateşkes başladı, işte yaşananlar

Suriye'de ABD ve Rusya'nın üzerinde anlaştıkları ateşkes resmen yürürlüğe girdi. Rejim güçleri, 7 gün boyunca çatışmaların duracağını açıkladı. ABD Dışişleri Bakanı Kerry, ateşkes ilanından itibaren çatışmaların azaldığını söyledi. Anadolu Ajansı'nın haberine göre, rejime ait savaş uçakları, ateşkesi ihlal ederek, İdlib'de muhaliflerin kontrolündeki yerleşim alanına hava saldırısı düzenledi. Saldırıda 10 kişi öldü, 17 kişi yaralandı.

13.09.2016Dünya
Suriyenin son şansı

Suriye'nin son şansı

Suriye’de şiddetli çatışmalarla geçen hafta sonunun ardından, bayramın ilk günü güneşin batmasının ardından ateşkes yürürlüğe girdi. Ateşkese ordu ve silahlı muhalif grupların uyup uymayacağı belirsiz. ABD Dışişleri Bakanı Kerry ise ‘Barış için son şans olabilir’ uyarısında bulundu.

12.09.2016Dünya
Ateşkes saat 19.00da başladı

Ateşkes saat 19.00'da başladı

Rusya ve ABD ortaklığında hazırlanan ateşkes planının bugün saat 19.00’da başladı.

12.09.2016Dünya
Pizza, votka, bomba...

Pizza, votka, bomba...

ABD ve Rusya, Suriye’de ateşkes üzerinde anlaşırken, Kerry-Lavrov görüşmesini izleyen gazetecilere pizza ve votka ikramı yapıldı. Ancak yarın itibarıyla başlayacak ateşkes öncesi Suriye rejimi, havadan İdlib’i bombaladı. Kent pazarının vurulması sonucu 28 kişi öldü, onlarca kişi yaralandı.

10.09.2016Dünya
flaş

flaş

10.09.2016Ankara
Türkiyeden Suriye açıklaması

Türkiye'den 'Suriye' açıklaması

Türk Dışişleri Bakanlığı, ABD ve Rusya'nın Suriye'de Kurban Bayramı'ndan itibaren ateşkes ilan edilmesi konusunda anlaşmaya varmasını memnuniyetle karşıladı.

10.09.2016Dünya
ABD ve Rusya açıkladı: Suriyede bayramdan itibaren ateşkes başlayacak

ABD ve Rusya açıkladı: Suriye'de bayramdan itibaren ateşkes başlayacak

ABD ile Rusya, Suriye'de çatışmaların durdurulması amacıyla ülke genelinde ateşkesin 12 Eylül'de Kurban Bayramı ile başlaması konusunda anlaşmaya vardı. Amerikan ve Rus heyetleri arasında 12 saat süren görüşme sırasında Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov, ortak basın toplantısını bekleyen gazetecilere pizza sürprizi yaptı.

9.09.2016Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Bu gece yarısından önce belki iyi haberler alırız

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu: Bu gece yarısından önce belki iyi haberler alırız

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Rus Dışişleri Bakanı Lavrov ile yaptığı görüşmenin ardından açıklamalarda bulundu.

9.09.2016Gündem
Kerry ile Lavrov Cenevrede görüşecek

Kerry ile Lavrov Cenevre'de görüşecek

ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Rusya Dışişleri Bakanı Sergey Lavrov'un Cenevre'de bir araya geleceği bildirildi.

8.09.2016Dünya
Sınırlarını korumak Türkiyenin ulusal güvenlik çıkarıdır

"Sınırlarını korumak Türkiye'nin ulusal güvenlik çıkarıdır"

ABD Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Mark Toner, Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Türkiye'nin IŞİD'e karşı verdiği mücadeleyi, "Kendi sınırından IŞİD'i uzaklaştırmak ve sınırlarını korumak Türkiye'nin ulusal güvenlik çıkarıdır." sözleriyle değerlendirdi.

7.09.2016Dünya
Çavuşoğlu Çinde Kerry ile görüştü

Çavuşoğlu Çin'de Kerry ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile Çin'in Hangcou kentinde bir araya geldi.

3.09.2016Dünya
TSK’daki temizlik NATO’yu etkilemedi

TSK’daki temizlik NATO’yu etkilemedi

Türk kamuoyunun 15 Temmuz darbe girişimi karşısında Batı’nın yavaş ve cılız tepki verdiği eleştirisinden NATO da payını aldı. Halbuki NATO, Batılı kurumlar arasında darbe karşıtı tavrını olayın ilk saatlerinde net bir şekilde kınayan ilk kurum olmuştu. NATO etrafında üretilen spekülasyonları ve Suriye konusundaki gelişmeleri İttifakın Türk Genel Sekreter Yardımcısı Büyükelçi Tacan İldem ile konuştuk. İldem, TSK’daki temizliğin NATO’nun operasyonlarını ve Türkiye’ye ilişkin tavrını etkilemediğini anlattı.

30.08.2016Dünya
Merkel: Bizim ordumuz meclisi bombalasa...

Merkel: Bizim ordumuz meclisi bombalasa...

Merkel, Alman Birinci Televizyon Kanalı ARD'ye verdiği röportajda, Türkiye ile görüşmek ve sürekli bir araya gelmenin önemli olduğunu belirterek, " "Bizim darbeyi kınamamızın doğru ve önemli olduğuna inanıyorum. Türkiye yönetimi de bunu haklı olarak bekliyor. Düşünün, biz burada Alman Federal Meclisi'nin alanındayız ve bizim kendi ordumuz meclisi bombalasa." şeklinde konuştu.

28.08.2016Dünya
‘Kürtler Suriye’nin parçası olmalı’

‘Kürtler Suriye’nin parçası olmalı’

SURİYE’de ateşkes zemini sağlanması için önceki gün Cenevre’de bir araya gelen ABD ve Rus dışişleri bakanları, açıklamalarında Suriye’nin toprak bütünlüğünden yana olduklarını, bağımsız bir Kürt oluşumuna karşı olduklarını bildirdi.

27.08.2016Dünya
Fırat Kalkanı 2. gün: YPG Fıratın doğusuna çekiliyor

Fırat Kalkanı 2. gün: YPG Fırat'ın doğusuna çekiliyor

Türk Silahlı Kuvvetleri (TSK) Müşterek Özel Görev Kuvveti’nin, destek verdiği Özgür Suriye Ordusu (ÖSO) güçleriyle Suriye içindeki ‘Fırat Kalkanı’ harekâtı devam ederken, Özel Kuvvetler (Bordo Bereliler) Komutanı Korgeneral Zekai Aksakallı’nın önceki gece IŞİD’den temizlenen Cerablus’a beraberindeki taburla girdiği öğrenildi.

25.08.2016Gündem
Lavrov ve Kerry Cenevrede buluşacak

Lavrov ve Kerry Cenevre'de buluşacak

Rusya Dışişleri Bakanı Lavrov ve ABD Dışişleri Bakanı Kerry, cuma günü Cenevre'de bir araya gelecek.

24.08.2016Dünya
Güleni yönlendiren bir abi olduğunu düşünüyorum

"Gülen'i yönlendiren bir 'abi' olduğunu düşünüyorum"

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) uluslararası yasa dışı faaliyetlerini hukuki olarak soruşturan Londra merkezli "Amsterdam & Partners" hukuk firmasının yetkilisi Robert Amsterdam, "Gülen'i yönlendiren bir 'abi' olduğunu düşünüyorum" dedi.

20.08.2016Dünya
Hindistan yolunda İran sürprizi

Hindistan yolunda İran sürprizi

DIŞİŞLERİ Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’nun Hindistan yolunda İran’a sürpriz ziyaret gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

19.08.2016Gündem
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlundan İrana sürpriz ziyaret

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu'ndan İran'a sürpriz ziyaret

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'nun dün İran'a sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdiği ortaya çıktı.

19.08.2016Dünya
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kerry ile görüştü

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu Kerry ile görüştü

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, ABD Dışişleri Bakanı John Kerry ile telefon görüşmesi gerçekleştirdi.

19.08.2016Dünya

Yazar Sonuçları

Bu kadar ölümün hesabını kim verecek?

“Amerikalılar doğrusunu yapacaktır –diğer bütün seçenekleri denedikten sonra”.

22.09.2016

Pizza mı Votka mı?

Malum, ABD ve Rusya 4 gün önce Cenevre’de Suriye için kısmi bir ateşkes anlaşmasına vardılar.

12.09.2016

Obama bildiğini okuyor ama Erdoğan da…

Star gazetesi dün İngilizce “YPG is terrorist” manşetiyle çıktı.

5.09.2016

Sözünü tutacak Amerika hangisi?

Hükümet Sözcüsü Kurtulmuş “ABD sözünü tutsun” diyor ama Amerika’dan o kadar çok ses çıkıyor ki…

29.08.2016

Biden’ın mesajı

ABD Başkan Yardımcısı Joe Biden, Obama Yönetimi’nin renkli karakterlerinden biridir. Kırdığı potlar ve devirdiği çamlarla meşhurdur. Ancak mütevazı hayat tarzı, yakın zamanda yetişkin oğlunu kanserden kaybetmiş olması dolayısıyla insani yanı da ön plana çıkmış bir yöneticidir.

25.08.2016